Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts a/s Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD), kuras konkursā nule uzvarējusi firma ar ofšorā reģistrētiem īpašniekiem, valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš piekrīt: tas var radīt šaubas par caurspīdīgumu, tomēr Publisko iepirkumu likums neparedz šādu pretendentu izslēgšanu. Līdz ar to neesot pamata neslēgt līgumu ar vienu no trim CSDD atklātajā konkursā par informatīvo materiālu izgatavošanu un piegādi uzvarējušajām firmām - SIA Mellis grupa, kuras patiesie īpašnieki slēpjas aiz Māršala salās reģistrētas kompānijas Black Honey. 80 000 latu vērtais līgums paredz, ka turpmāko trīs gadu laikā notiks cenu aptaujas starp trīs uzvarējušajām firmām par atsevišķu drukas darbu veikšanu. 

Formāli Publisko iepirkumu likums neliedz uz valsts un pašvaldību pasūtījumiem pretendēt ofšoros reģistrētām kompānijām, kas rada korupcijas riskus, jo aiz tām var slēpties ar pasūtītāju tieši saistītas personas. „Piekrītu, ka gadījumā, ja iepirkumā piedalās pretendents, kura īpašnieki ir reģistrēti ārvalstīs, var rasties šaubas par atklātību un caurspīdīgumu, taču Publisko iepirkumu likums neparedz šādu pretendentu izslēgšanu, un man nav pamata atteikt noslēgt līgumu, ja iepirkumu komisija viņu atzinusi par uzvarētāju un piedāvājums atbilst visām normatīvo aktu un CSDD izvirzītajām prasībām. Pretējā gadījumā man būtu jāpārkāpj likums,” Pietiek skaidro CSDD valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš.

CSDD atklātais konkurss ticis organizēts atbilstoši Latvijā pastāvošajiem likumdošanas aktiem, un par uzvarētājiem noteikti pretendenti ar saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu. Visi pretendenti, arī SIA Mellis grupa, ir Latvijā reģistrēti uzņēmumi, kuri nodokļus un algas maksā atbilstoši Latvijas normatīvajiem aktiem, ko apstiprina viņu iesniegtās izziņas. Līdz ar to nav patiess apgalvojums, ka CSDD pirks informatīvos materiālus no ofšora, uzskata Lukstiņš.

Formāli SIA Mellis grupa ir reģistrēta Latvijā, tomēr saskaņā ar Lursoft informāciju ofšorā - Māršala salās ir reģistrēta kompānija, kurai tā simtprocentīgi pieder. Tomēr arī gadījumā, ja piedāvājumu iesniegtu kāds ārvalstīs reģistrēts uzņēmums, tas nebūtu pamats, lai viņu izslēgtu no dalības konkursā, atzīst Lukstiņš.

SIA Mellis grupa vienīgais valdes loceklis saskaņā ar Lursoft informāciju ir Bruno Mellis. „Nezinu un zināt negribu, šīs lietas kārtoju caur juristu,” uz jautājumu, kas ir viņa vadītā uzņēmuma patiesie īpašnieki, Pietiek atbild Mellis. „Jūs jau zināt, kā ofšorkompānijas tiek reģistrētas – mums ir zināms tikai juridiskais pārstāvis šeit, Rīgā. Mēs darbojamies kā uzņēmums šeit, atbilstoši visiem Latvijas Republikas uzņēmējdarbības noteikumiem, maksājam šai valstij nodokļus ļoti korekti un godprātīgi, es uzskatu, ka tam nav nekādas nozīmes, kur tā ir reģistrēta,” uzskata Mellis. Kompānija līdz 2009. gada novembrim piederējusi viņam, bet tad sākušās finanšu problēmas: pasūtījumi gājuši mazumā, apgrozījums krities, bijušas kredītsaistības, nācies atlaist darbiniekus. Jaunais īpašnieks esot nokārtojis visas parādsaistības.

CSDD pasūtījums nav vienīgais valsts vai pašvaldības pasūtītājs, kas pircis Mellis grupas pakalpojumus. Aizvadītajā gadā firma veikusi iespieddarbus Jūrmalas pašvaldībai. Pērn firma arī piedalījusies CSDD konkursā, bet neesot uzvarējusi.

CSDD atklātā konkursā izvēlējies trīs uzņēmumus, kuriem pasūtīs informatīvo materiālu izgatavošanu un piegādi – SIA DUE, a/s Licorice Printing Factory un SIA Mellis grupa, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja informācija. Līgumcena ir 80 000 latu. 

Novērtē šo rakstu:

0
0