Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
NĀVE audiogrāmata

Pievienot komentāru

Lapas:    6   5   4   3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Nicinājums

29.12.2018. 00:24

Jā nu kopumā no kartotēkās esošajiem uzvārdiem tikai vēl vairāk apstiprinās, ka Latvijas spēks ir stiprās komunistu, čekistu un čekas aģentu ģimenēs, bet pārējie lemti nožēlojamai eksistencei. Un šīs stiprās ģimenes pretēji savas neizskaidrojamās labklājības skaidrošanai tagad vienlaicīgi ar čekas maisu atvēršanu portālos (piemēram, Kas jauns) pasūta reklāmrakstus, par to cik viņas ir stipras, cēlas, jaukas utt.

Atbildēt

johans

29.12.2018. 00:09

»

ina

nav lietu, nevaru tiesat nevienu kas atrodas tajos saucamos čeka maisos.. Japrasa lai Krievija atdod lietas.. tad ludzu


Ir konstantēts sadarbības fakts,ar to pietiek lai šo cilvēku darbība tiktu pārbaudīta arī visā neatkarības periodā un viņi netiktu pielaisti valsts noslēpumiem,taču viņus nedrīkst pārbaudīt tādi paši legālie kolaboracionisti.Šie čekisti,viņu aģenti un profesionālie komunisti nemaz nav tik daudz,lai viņus nevarētu noganīt.Tomēr varbūt kolaboracionisti ir tik daudz ka viņi gana mūs,ko esmu izbaudījis uz savas ādas un baudu joprojam,tādā gadījumā Priedītis pauž tīru patiesību.Tomēr ļoti negribu tādu patiesību!

Atbildēt

Mēs

28.12.2018. 19:19

»

Mja

Agris Kesenfelds ar segvārdu Jānis, viņa vervētājs Jaunsleinis no Liepājas


jau esam noguruši no skaistām runām.

Atbildēt

Mja

28.12.2018. 16:40

Agris Kesenfelds ar segvārdu Jānis, viņa vervētājs Jaunsleinis no Liepājas

Atbildēt

Tie nav stukači

28.12.2018. 16:05

Tomēr rodas iespaids, ka Pietiek pret kartotēku saturu izturas pārāk nenopietni un naivi, dēvējot aģentus vienkārši par stukačiem. Ne velti Rokpelnis savu kartiņu kartotēkā neatrada, jo varbūt viņam pietrūka dotību, lai tiktu reģistrēts kā aģents, un bija vienkārši stukačs. Tādas pārdomas rodas, izlasot interviju ar L.Muciņu izdevumā DDD, kur viņš ir teicis:
„Vēlreiz atkārtošu – aģents pildīja pavēles. Piemēram, aģentam varēja likt potes vietā cilvēkam injicēt indi. Protams, bija dažādi aģenti dažādām pavēlēm, jo virsnieks bija atbildīgs par to, cik ļoti viņš varēja piežmiegt aģentu izpildīt to vai citu uzdevumu. Svarīgi bija čekas virsnieku rīcībā esošie kompromitējošie materiāli (liecības par izdarītu kriminālnoziegumu, foto ar seksu) vai apstākļi, kas cilvēkam draudētu (iesaukšana armijā uz 5 gadiem zemūdenē, atlaišana no darba, cietums), ja viņš negribētu vai nevarētu izpildīt čekas pavēli.
Kartotēkā, par kuru mēs runājam, atrodami čekas aģenti, nevis informatori. Patiesībā jau ikvienam padomju pilsonim (smejas) bija pienākums stučīt. Bija uzticības personas, kas informē. Treškārt, bija virsnieki zem jumta, kuri saņēma algu pamatdarbā un piemaksu par darbu čekas labā. Šādi cilvēki, vairāki simti čekas virsnieku, strādāja, piemēram, “Intūristā”, kultkomā, Ārlietu ministrijā un citās svarīgās vietās.”
- Attiecīgi no šīs intervijas rodas iespaids, ka aģenti bija nevis stukači, bet smalkāki „meistari” par sākotnējiem pārdesmit tūkstošiem istrebiķeļu, un pildīja tādas pašas pavēles. Ok, varbūt žurnālisti un dzejnieki vienkārši ievāca informāciju, bet oficiantiem, ārstiem, šoferiem, elektriķiem, gāzes kantora darbiniekiem bija visas iespējas izraisīt dažādus nejaušus „nelaimes gadījumus” pret čekai neērtiem cilvēkiem visos iespējamajos veidos. Ne velti arī Skripaļa indētāji ir „tikai aģenti”.

Atbildēt

kurmis

28.12.2018. 12:51

izskatās, ka arhīvs ir "aizlāpījis caurumu" un vairs nav iespējams tikt pie čekistu kartiņām bez reģistrēšanās

Atbildēt

Juris

28.12.2018. 10:17

»

kreics

Kreics staņislavs - vai nav tik radinieks atpazīstamajiem Kreiciem


Staņislavs Kreics ir gleznotājs.

Atbildēt

vienkārši...

28.12.2018. 01:51

Vienkārši riebjas tā aizbildināšanās, es neko, man lika utt. Palasot ziņojumus var redzēt kā "es neko...". Ko lai saka tie, kas cieta šo ziņojumu dēl...Nerunāju par tiesu utt., bet par izslēgšanu no augstskolām, "melno pleķi"pie sadales, karjeras izaugsmes bremzēšanu utt. Es neticu, ka kartotēkā ierakstīja nezinot, nepiekrītot...Vienkārši piedāvāja, vai palīdzēja noslēpt kādu grēciņu, un Tu piekriti, kā nekā priekšā izaugsme un arī vara...
Cik daudz mums nav to skrējēju līdzi vējam, bet no savas pagātnes jau neaibēgsi...Un visa tā lielā muļlāšanas ar maisiem, tikai lai nepaceltu pagātni,,,vienkārši kauns par mūsu "vadošo"verga dvēšelēm...

Atbildēt

Mja

27.12.2018. 23:41

Valdis Roze (lor ārsts) ar segvārdu Jesajs, Vilnis Paegle (psihiatrs) ar segvārdu Kristaps, mūziķis Ints Birzkops ar segvārdu Leifs, tulkotājs Vinifreds Kraučis ar segvārdu Reds, mūziķis Edijs Volkovs (Edijs Dukurs) ar segvārdu Salvo, ārsts Zigmunds Korsaks ar segvārdu Filips,

Atbildēt

kreics

27.12.2018. 22:02

Kreics staņislavs - vai nav tik radinieks atpazīstamajiem Kreiciem ...

Atbildēt

iveta

27.12.2018. 21:23

»

Konkrētāk

Un kāpēc Priedītis slavenais te nefigurē


Komjauneatnes un partijas sekretārus nedrīkstēja vervēt. Savukārt, ja viņi tika savervēti pirms šī karjeras pakāpiena, tad viņus izslēdza no aģentūras, tiklīdz viņi kļuva par šiem sekretāriem.

Atbildēt

Kaut kas gadījumā arī nav maisos?

27.12.2018. 20:39

Bikova: talantīgā, pretrunīgā, melīgā?
Pirms neilga laika SestDiena publicēja interviju ar Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Kristīgās akadēmijas rektori Skaidrīti Gūtmani (pirmā vīra uzvārdā - Bikovu).

Atbildēt

Kā nu ne

27.12.2018. 20:20

»

Egils

Tur nav Borovkova Aivara


Ir gan - turklāt, nevis aģenta, bet čekista-vervētāja statusā - kartīte 2-433. Ir uzvārds Borovkov, un tobrīd diez vai čekā bija divi Borovkovi, bet ja bija, tad visdrīzāk radinieki. Arī citi vervētāju uzvārdi ir visai atpazīstami sabiedrībā - Ģēģers, Kaņepe, G.V.Indriksons.

Atbildēt

Egils

27.12.2018. 19:51

»

Ivars

Daudzus no nosauktajiem ir atpazīstami


Tur nav Borovkova Aivara !

Atbildēt

Tas kas pie varas

27.12.2018. 18:48

»

Ivars

Daudzus no nosauktajiem ir atpazīstami


Un neatradīsi. Bet ne jau tadēļ, ka tādu nav, bet gan tādēļ, ka viņi ir pie varas. Godmanis un Šķēle, tam piemērs.

Atbildēt

Jānis Strauts

27.12.2018. 18:45

Šis saraksts ir tikai ar tiem, kam nepiedāvāja par 5000 USD izņemt kartiņu. Vai arī tiem, kam tādas naudas nebija. Man tāds piedavajums bija, bet nebija, ko izpirkt. Es zinu, vismaz, 2, kam bija jābūt tajos maisos, bet viņu tur nav. Kopumā, tiek izdalīti daži grēkāži, ko nu tagad visi ries un apšpļaudīs. Cietīs arī viņu tuvinieki. Nožēlojami ! Būtu, labāk, krievi publicējuši tos FSB aģentus, kas tagad stučī Krievijai. Tas gan būtu interesanti. Varu derēt, ka tad gan atklātos brīnumlietas visur. It sevišķi, NA BIEDRU rindās. Un, zinot, kā KGB presēja cilvēkus, kādi bija izdzīvošanas apstākļi toreiz - esmu pārliecināts, ka daudzi, tagad, jaunie "drosmīgie" un "īstenie" Latvijas "patrioti" paši pirmie būtu brīvprātīgi ierakstījušies čekas aģentu rindās.

Atbildēt

Finks

27.12.2018. 17:03

Šis sākums sevišķi vērtīgs! Vajadzētu pilnīgoties- turpināt līdz galam!

Atbildēt

sano

27.12.2018. 16:41

»

jr

lietderīgi būtu aprunāties ar kādu IT cilvēku, kas ir darījis līdzīgas lietas (tekstu atpazīšanu


Ar tekstu atpazīšanu var. Sākumā ielādē, tad laiž atpazinēju. Bet tomēr jāpārskata, jo dažreiz neatpazīst pareizi un var būt kļūdas. Ar oriģinālo tekstu ir jāsalīdzina

Atbildēt

Ārons Zilbermans

27.12.2018. 16:22

»

Zigfīds

viņi ne reizi nav ziņojuši , tāpat kā prostitūtas kurām nav nekad bijis seksa


Vari iedomāties, es arī savulaik parakstīju papīru par sadarbošanos, jo nekādas lielās izvēles man nebija. Un pamanījos līdz PSRS sabrukšanai tā arī ne par vienu neziņot. Tas bija gluži iespējami, kaut nervus prasīja.
Un teikt, ka "tā bija viņu pašu izvēle", ir ne gluži pareizi. Daudzos gadījumos tā izvēle bija gaužām niecīga, lai neteiktu - nekāda.

Atbildēt

Bubuce

27.12.2018. 15:24

Te nu ir.... Tie, kas pie varas, teikšanas, kultūras, zinātnes, mākslas, tautas domas virzības, vēstures, Atmodas utt. Tie, kas vienmēr ir drīkstējuši, varējuši, spējuši, guvuši, pratuši.... tikai tādēļ?

Atbildēt

Spīdola

27.12.2018. 15:17

»

Konkrētāk

Un kāpēc Priedītis slavenais te nefigurē


Ivars Priedītis bija komajaunatnes šefs. visu kartiņas , kas ieņēma amatus partijā un komjaunatnē, tika iznīcināras. Palasi metodiskos materiālus

Atbildēt

ina

27.12.2018. 14:57

»

Joriks

Izskatās, ka iestāžu vadītājus nevervēja. Ja iepriekš stukačoja, pēc iecelšanas par vadītāju, kartiņu iznīcināja


kolhozos priekšnieki verveja savus stukačus. ta bija vieglak kontrolet Baurus. Te ardas visi par stukačiem, bet aizmirsusi, kas visu to murgu organizeja. vecie komunisti vada skaistas vecumdienas atskiriba no lielakas dalas, un nirdz, ka te visi kaskejas

Atbildēt

hmm

27.12.2018. 14:56

»

Jānis

Viss labi, bet būtu vajadzīgi paskaidrojumi, kas bija šie cilvēki, kādus amatus ieņēma toreiz un patreiz. Ne visi ir pazīstami


daudzus, pat pārak daudzus, no viņiem esmu pazinis, kontaktējies utt.,un nesauksu nevien vārdā, bet ņemot vērā manu dzīvesveidu un zinot viņu, no virknes aģenti nesanāktu, bet vienalga, tā BIJA cilvēku izšķiršanās.............

Atbildēt

naivais

27.12.2018. 14:53

»

Arnis

Jā,no mēsliem var izkāpt,bet nevajag ar sūdainām kājām līst valdībā,Saeimā,pēc ordeņiem.Sēdi mājās,kasi nost sūdus un esi laimīgs ka tevi netiesā.Netaisos šos draņķus saprast,tā bija viņu izvēle.Es labāk saprotu nodotos


Viņi jau neticēja,ka kādreiz maisi atvērsies,jo loģiskāka būtu lustrācija un galveno komunistu nomeklatūras -tiešās okupācijas izpildvaras nostādīšana prožektoros.Taču viņi bez kādiem stresiem jau atkal ir iekārtojušies varas beņķos,bet olu galvas turpina murmuļot par okupācijas un tās represīvo un ideoloģisko darboņu neviennozīmīgo lomu okupācijas noziegumā,prasti runājot,turpina bāzt ausī batonus,karināt makaronus aiz ausīm,bet nozieguma autori un izpildītāji labvēlīgi miedz ar aci un tik rauš muķos,ko tik var aizsniegt.

Atbildēt

kaža

27.12.2018. 14:35

»

Kārlis

Kā tad nav? Jau 86.gadā


Kaut kur pavidēja Zatlers un pazuda!

Atbildēt

Joriks

27.12.2018. 14:23

»

Kārlis

Kāpēc nav minēta Lielupes vidusskolas ilggadējā direktore Inita Treifelde? Tagad ir skaidrs, kā viņa no parastas skolotājas strauji kļuva par direktori


Izskatās, ka iestāžu vadītājus nevervēja. Ja iepriekš stukačoja, pēc iecelšanas par vadītāju, kartiņu iznīcināja.

Atbildēt

Neesiet naiva!

27.12.2018. 13:40

»

Lelle to pietiek.com

Kā Jūs taisaties nopublicēt visus 30 tūkst, jo tagad tikai kādi 5 tūkst. tika izgaismoti, bet uz maija mēnesi sola vēl pāri par 20 tūkst. nopublicēt? tas tiešām ir milzīgs, bet svētīgs darbs. Tautai savi "varoņi" ir jāzina...


Nekas nenotiks pēc publikācijas. Tauta vārīsies savās negācijās, bet ar viltu tiks izveidota Kariņa valdība, kas turpinās Romas kluba politiku, realizējot ganocīdu un fašismu pret latviešu tautu. Vāroties savā sulā, tauta nemanīs, kā politiku ar valsts parāda palielināšanu realizēs komunisti- čekisti- CIP aģenti- Čikāgas ekonomikas augstskolas absolventi - Vj Dombrovskis, D. Pavļuts, I. Viņķele, Bondars un citi, kuru vārdus nezinām. Ideoloģiski MP amatam der tikai ASV pilsonis K. Kariņš - PBLA, slepeno Latvijas valstij un tautai 15 korporāciju angažētais.Trampa mīļākā literatūra, kā pats atklājis ir Ainrem, židietes darbs Atlanti iztaisnoja plecus. Ideoloģija tajā ir fašisma un genocīda. Latviju psrvalda ideoloģiski- politiskie bandīti vārda tiešā nozīmē. Pretoties var tikai, saglabājot pilnīgu anonimitāti...

Atbildēt

Barba

27.12.2018. 13:06

»

Kārlis

Kā tad nav? Jau 86.gadā


Nav jau vienīgā tāda. Olainē skolas direktors tāds pats.

Atbildēt

Lelle to pietiek.com

27.12.2018. 12:51

Kā Jūs taisaties nopublicēt visus 30 tūkst, jo tagad tikai kādi 5 tūkst. tika izgaismoti, bet uz maija mēnesi sola vēl pāri par 20 tūkst. nopublicēt? tas tiešām ir milzīgs, bet svētīgs darbs. Tautai savi "varoņi" ir jāzina!
Un ko pēc tam tauta darīs ar tiem nodevējiem, kuri ir pamatīgi iedzīvojušies uz tautas rēķina, te var nosaukt jau no šitie veselu varzu, sākot ar Godmenu. Ir jau jāsāk domāt par lustrāciju un sazagtās matas atņemšanu.

Atbildēt

to Pietiek

27.12.2018. 12:14

Lai Jums izdodas viss pēc Jaunā gada! Paldies!

Atbildēt

Pietiekam uc

27.12.2018. 11:27

»

PIETIEK

Uzreiz pēc jaunā gada mēs publicēsim visu kartotēku lielā lejuplādējamā PDF failā. Diemžēl pagaidām neesam atraduši veidu, kā izdarīt tā, lai būtu iespējams veikt meklēšanu. Vienīgā iespēja pagaidām izskatās - pārrakstīt kartītes, bet tas prasa milzīgus resursus, kādu mums vienkārši nav...


Principā, ja cilvēki paši pieteiktos un uzņemtos pārrakstīt katrs kādu daļu kartiņu, tad tas nav nekāds milzīgs darbs. Vienkārši jābūt skaidrai sistēmai. Piem., visi dati, kas jau ir kartiņās + norādes uz mainītiem uzv., + ieņemamie amati, + saites uz citu info, + info par ietekmi uz politiku, sabiedrību, arī iespējamie radu raksti, draugu, biznesu partneri. tas gan tikai tad, ja ir publiska info, norådot avotus.
Analoğiski var apkopot arī datus par partijas nomenklatūru, komjaunatni utt.
Vajag kādu, kas izdomā sistēmu un piem., uztaisa platformu internetā, vnk., kad ir laiks, cilvēks ienāk un sapilda info no kartiņām. Vienam tas ir milzīgs darbs, bet, ja 100 cilvēki saraksta info par 10 kartiņām, tas jau ir kaut kas. Tam nav jābūt pietiekam, tas var būt jebkurš, kurš prot izveidot šādu platformu.
Jāņem vērā un jāpārdomā arī datu aizsardzība un juridiskie aspekti. Informācija kādam arī jāpārbauda. Vienkāršāk sakot, var izveidot LV stukaču un komunistu Vikipēdiju, kur cilvēki ienāk un iepilda info. Nu, teiksim, Latvijas Goda plāksne jeb "osobo opasnie". Aiz gara laika, katrs, kas var, ieraksta kādu kartiņu, divas, trīs. Ja katrs no tiem 20 k, kuri apskatīja sarakstus, šādā Vikipēdijā aizpildītu 1 kartiņu, tad tāda exceļa tabula būs gatava vienā dienā. Tikai nepieciešama skaidra sistēma, kas neļauj atkārtoti ierakstīt otrreiz to pašu kartiņu. Cik tādas platformas izveide var maksāt? Uzturēšana? Principā neko daudz. Tas gan noteikti ļoti nepatiktu mūsu sabiem, dapiem, bet, vai mūsu rietumu partneri nav ieinteresēti vienreiz satīrīt Latvijas mēslu bedri? Piedāvāju lētu variantu, ar tautas palīdzību.
Bezmaksas variants ir Microsofta, Googles exceļa tabula online platformā, ar kopīgotiem dokumentiem, kur piešķir grupai tiesības rediğēt dokumentu. Tas par velti. Tad gan kādam vai vairākiem jākoordinē tas pasākums. Jāuztaisa epasts, jāuztaisa tabula, jāatļauj tiem, kuri piesakās rediğēt dokumentu, piekļuve. Jāsaglabā jau sarakstītais.
Piesakos palīdzēt koordinēt, kādas kartiņās pārrakstīt, noteikti, ka atradīsies arī daudzi citi.

Atbildēt

Atriebēja

27.12.2018. 11:03

Nepatikami arī tas ,ka ordena kapituls šiem dranķiem vēl izsniedza Triju zvaigžņu ordeņus. ŠĪ kompānija ari steudzami jāatlaiž!Kur skatijās mūsu prezidenti? Vispār bēdīgi,ka esam tādi.....

Atbildēt

Paija - paldies pietiek.com

27.12.2018. 10:52

par darbu, jo ne visiem ir laiks lai sameklētu haotiski sastādītajā sarakstā interesējošos nodevēju uzvārdus.
Manuprāt, viņus trāpīgāk būtu dēvēt latviskajā vārdā par nodevējiem nevis stukačiem.

Šis saraksts ir liels trieciens un pārdzīvojums visiem, visiem, visiem, kuri ir cilvēki šī vārda labākajā nozīmē.

Atbildēt

Indra

27.12.2018. 10:48

»

antons mikoss

30 gadus tomer klauvēja


Un kas tev teica, ka klauvēja? Un ko tu vispār par viņu un klauvēšanu zini? Un arī vispār - par klauvēšanu?

Atbildēt

Zigfīds

27.12.2018. 10:44

viņi ne reizi nav ziņojuši , tāpat kā prostitūtas kurām nav nekad bijis seksa

Atbildēt

Arnis

27.12.2018. 10:42

»

ornitologs

Ir piemēri, ilustrācijas- var tā darīt, var savādāk. Izvēles iespēja...


Jā,no mēsliem var izkāpt,bet nevajag ar sūdainām kājām līst valdībā,Saeimā,pēc ordeņiem.Sēdi mājās,kasi nost sūdus un esi laimīgs ka tevi netiesā.Netaisos šos draņķus saprast,tā bija viņu izvēle.Es labāk saprotu nodotos.

Atbildēt

Anna2

27.12.2018. 10:42

»

Lelle

Un to to sauc par inteliģenci?! Nu drīzāk kompakta, kūpoša un joprojām smirdoša čupa


Mīļie! Jums nav pat mazākā priekšstata, kas ir inteliģence - gan kā sabiedrības daļa, gan kā personisko īpašību kopums. Būtu nu labāk paklusējuši vai kādas enciklopēdijas pašķirstījuši..

Atbildēt

caca

27.12.2018. 10:41

Patiesības mirklis.... STUKAČU CILTS!

Atbildēt

hm

27.12.2018. 10:38

Stukači - cilvēciskā izpratnē tā ir nodevības forma. Nodevība, kas saistīta ar politiku, ar attieksmi pret to. Nodevība kā tāda ir viena no visnegatīvāk vērtētajām cilvēciskajām īpašībām.
Taču, nesalīdzināmi briesmīgāka ir tā nodevība, kas notiek vistuvāko cilvēku starpā. Labi, nostučīja tur kaimiņš, darba, kursa biedrs. Bet vīrs, sieva, ģimenē vistuvākie cilvēki nodod viens otru, nodod laulību, ģimenes dzīvi.
Un par to neviens ne pušplēsta vārda! Kaut šāds nodevības veids ir daudz sāpīgāks un ietekmīgāks, nereti atstāj iespaidu uz visu atlikušo mūžuN ne tikai partnerim, bet visai ģimenei, bērniem.
Palasot komentārus, latviešiem nav personīgās dzīves un personīgu pārdzīvojumu.
Tikai politika un ideoloģija. Varbūt tāpēc arī nedzimst bērni?


Atbildēt

Lapas:    6   5   4   3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Mūsu politprostitūciju nedrīkst publiski saukt par politprostitūciju!

FotoLatvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) aicina Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju reaģēt uz deputāta Aleksandra Kiršteina (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”–”Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK) 25. septembra izteikumiem mikroblogošanas vietnē Twitter. Deputāts, komentējot priekšvēlēšanu debates LTV ēterā, raksta: “Politprostitūta Bērtule, vadot Saeimas kandidātu debates LTV1, visu laiku melo, ka politiķi (domāti NA) grib likvidēt Satversmes Tiesu, noklusējot, ka tā ir jāpārceļ uz Augstāko Tiesu kā Igaunijā, Somijā un Zviedrijā! Pirmskara Latvijā Satversmes jautājumus skatīja AT Senāts!”
Lasīt visu...

12

Kāpēc jums vajadzētu nobalsot par mums - Marksa mūsdienu mazbērniem

FotoLīdz Saeimas vēlēšanām tikai 5 dienas, un, ja vēl turpini izlemt, par kuru politisko spēku atdot savu balsi, piedāvāju 15 iemeslus, kāpēc balsot par 15. sarakstu – Progresīvajiem.
Lasīt visu...

15

Vai "Konservatīvo" sīkpartijā atdzimst nacisms?

FotoŠis jautājums man radās jau pirms diviem gadiem, kad Vācijas kolēģi vērsa uzmanību uz simbolu iespējamu izmantošanu un simboliskajiem tekstiem, ar ko tika rotāti aizsaulē aizgājušās Jutas Strīķes, vienas no Jaunās konservatīvās partijas līderēm, bēru vainagi no viņas partijas biedriem.
Lasīt visu...

21

Nacionālisms, nacisms, fašisms, pozitīvais nacionālisms un citi "ismi"

FotoJums nepatīk garas runas un mani garie raksti, tāpēc šoreiz būs īsāk. Tam, par ko runāšu, ir dažādi nosaukumi, tam daudz ko nepelnīti piedēvē, un tam ir dažādas izpausmes, bet patiesībā runa ir par vienu un to pašu – par patikšanu un nepatikšanu.
Lasīt visu...

21

Tautvaldība ir tautas pārstāvniecība valsts pārvaldes lēmumu pieņemšanai, valsts pārvaldes institūciju veidošanai un lēmumu pieņemšanai

FotoSatversmes 1. nodaļas 2.pants nosaka: “ Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai.” Tā jau ir Tautvaldība - Valsts pārvalde, kurā piedalās daudzi sabiedrības locekļi caur/ar savu pārstāvniecību vēlēšanās. Mans viedoklis – ka tas ir galvenais TAUTVALDĪBAS princips, kas realizējams vēlēšanās.
Lasīt visu...

21

“Kapteinis Amerika” aicina taupīt

FotoVadīkļi Vakareiropā brēc par enerģētisko krīzi. S…di, ko ar zaļo dienaskārtību, suicidālām sankcijām un nesaimnieciskumu savārījusi izkurtējusī Eiropas elite, būšot jāizstrebj pārvaldītajām tautām. Latvijas vagari kā parasti skrējuši posta vezumam pa priekšu, tādēļ situācija Dievzemītē ir viena no traģiskākajām ES. Vietējai kliķei par laimi tauta Latvijā ir uz dumpjiem nolēmēta.
Lasīt visu...

3

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: ja tas mums izdevīgi, mēs izliksimies, ka atbalstām valsts aizsardzības dienestu

FotoNepieciešamība stiprināt Latvijas drošību laikā, kad blakus Eiropā notiek karš, šķiet pašsaprotama. Tamdēļ vietā ir Aizsardzības ministrijas piedāvājums sākt diskusiju par jaunu koncepciju – Valsts aizsardzības dienestu, kura ietvaros Latvijas pilsoņiem radīsies jauni, pavisam konkrēti pienākumi piedalīties valsts aizsardzībā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Esmu balsojis par partijām un politiķiem, kas ir līdzatbildīgi Latvijas izzagšanā, un atkal iešu uz vēlēšanām

Ļoti miglaini atceros savas pirmās vēlēšanas. Es tikko kā biju...

Foto

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: es nemaz neesmu tāds hameleons un gļēvulis, kā jums izskatās, jo man ir apņēmība

Jūsu balss izšķirs, kas vadīs mūsu valsti. Pirms...

Foto

Logs vai varnešu kolektīvās pašsaglabāšanās instinkts

Mums katram ir izveidojies vai izveidots savs logs, caur kuru mēs uzlūkojam pasauli. Un šie logi mēdz būt ļoti dažādi...

Foto

Jaunzemes rīcība vērtējama kā amata pienākumu, konkrēta rīkojuma vai uzdevuma nepamatota nepildīšana vai novēlota, nolaidīga vai nekvalitatīva pildīšana

Ceturtdien, 15. septembrī finanšu ministrs Jānis Reirs ir izdevis...

Foto

Nedodiet sevi apmuļkot! Sīkumains, bet ļoti bīstams

«Okupāciju noliegt? Manā skatījumā tā ir bijusi. Attaisnot Krievijas prezidenta darbību es netaisos, un tā nav man simpātiska. Neskatos...

Foto

Paskaidrojumi Plešam: nav labi, ja nepatiesu informāciju apzināti izplata tik augsta valsts amatpersona kā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs

[1] 2022. gada 25. augustā Daugavpils...

Foto

Inflācijas krīze – laiks, kad mērķtiecīgi izvēlēties Latvijas uzturproduktus

„Rudentiņis – bagāts vīrs,” septembrī, vācot ražu vai gādājot krājumus ziemai, teica mūsu senči. Septembris mūsdienās ir...

Foto

Kariņam aste kājstarpē - "Vienotības" premjers izrādījies Putina skolnieks

Jau vairākus mēnešus virkne mediju aicina ministru prezidentu Krišjāni Kariņu piedalīties raidījumos, kuros bija iecerēts iztirzāt premjera...

Foto

Politikā man kopā ar Pavļutu pie siles tikt neizdevās, tagad izmēģināšu „dzimumu līdztiesības” tēmu

"Dzimumu līdztiesība?! Mums taču ar to viss kārtībā!" ir biežākā reakcija, kad...

Foto

Tikai nesmejieties, kad es jums mēģināšu iestāstīt, ka Latvijas valsts šajos četros gados ir kļuvusi drošāka un stiprāka

13. Saeima ierakstīs Latvijas valsts politiskajā vēsturē vismaz trīs...

Foto

1. oktobra mājsēdes organizatori

Piežmiegusi CVK naudu Saeimas vēlēšanu popularizēšanai, kliķe atklāti aicināt uz boikotu tomēr neuzdrošinās. Taču izskatās, ka varneši nudien ir nobijušies no ļaužu...

Foto

Subjektīvs Saeimas deputātu kandidātu sarakstu apskats

Pirms kāda laika aicināju iet uz vēlēšanām un balsot kaut par pašu lielāko “dunduku”, tikai pret varas partijām. Pie viena...

Foto

LPSR 2.0 kūrē reliģiju

Levits, kas identificē sevi kā latvieti, sadarbībā ar valdošās koalīcijas tieslietu ministru (lasi – boļševiku komisāru) Bordānu ir iesniedzis likumprojektu, lai mainītu...

Foto

Vēlēšanas: piedalīties vai ignorēt?

Pēc vairāku lasītāju lūguma mēģināšu “izvilkt esenci” un īsi pamatot savu jau vairākkārt pausto viedokli par “vēlēšanām” mūsdienu Latvijā un to lomu...

Foto

Dzīvnieku aizsardzības organizācijas nosoda bezatbildīgo aicinājumu doties meklēt un fotografēt lāčus

Dzīvnieku aizsardzības organizācijas nosoda nepārdomāto un provokatīvo publiskajā telpā izskanējušo Latvijas Nacionālā dabas muzeja iniciatīvu,...

Foto

Elektrizētā priekšvēlēšanu kampaņa

Par Dievzemītes “reņģēdāju” nežēlīgu dīrāšanu 2007.—2010. gada finanšu krīzes laikā Valdis Dombrovskis (JV) ticis pie amata Eiropas Komisijā. Toreiz pat starptautiskie naudas dūži...

Foto

Jehovas liecinieki atsāk apmeklēt cilvēkus viņu dzīvesvietās

Pēc divarpus gadu pārtraukuma no 1. septembra Jehovas liecinieki visā pasaulē, arī Latvijā, atsāks to savas darbības aspektu, kas...

Foto

Uzņēmuma pāreja – jaunā VID granāta

Nu jau ar zināmu regularitāti līdz mums nonāk lietas, kur Valsts ieņēmumu dienests (VID) apgalvo, ka ir notikusi uzņēmuma vai tā...