Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

komentārs no cita raksta

04.12.2021. 23:39

kapēc J.Stepense, norādot, ka viņu psiholoģiski ietekmējis izmeklētājs ( nepaskaidrojot kā tieši), nenorāda, ka pratināšana bija viņas izraudzītā advokāta klātbūtnē, viņai pratināšanas laikā netika liegts saņemt dzeramo ūdeni un apmeklēt labierīcības, viņa netika ievietota uz 2 diennaktīm izolatorā, bet pēc nopratināšanas tika atbrīvota, viņa nenorāda, ka izmeklētājs advokāta klātbūtnē bija viņai lūdzis nosaukt jebkādus argumentus un pierādījumus, ka viņa piedalījās " reidos", t.sk., jebkādas sim kartes, ko pēc viņas teiktā tika izmantotas, lai nelietotu savus mobilos telefonus, kā arī prasīja nosaukt kaut vienu objektīvi pātbaudāmu pierādījumu, kas apliecinātu, ka šie " nakts reidi" ir bijuši- kāda aizturētā persona, pēc datu bāzēm pārbaudītā aizdomīgā automašīna vai persona, kaut kas zīmīgs, kas tajā naktī noticis. Bez tam J.stepense nenorāda, ka nopratināšanas protokolu gan viņa, gan viņas advokāts izlasīja un parakstīja, pie tam J.Stepense veica pašrocīgu papildus ietakstu protokola beigās. Taču to, ka viņa augstāk minētās liecības uz vairākām lpp būtu sniegusi psiholoģiski iespaidota, viņa nenorāda, kā arī advokāts visas nopratināšanas laikā nevienā brīdī nenorādīja uz jebkādu viņa klientes iespaidošanu un ieteikumu neatbildēt uz kādu jautājumu (tapēc jau bija advokāts, kurš sekoja, vai pratināšanad procedūra bija ievērota). Arī tiesas sēdē nedz J.Stepense, nedz viņas advokāts, nevarēja pamatot kā tieši izmeklētājs būtu viņu psiholoģiski iespaidojis, liekot uzsvaru uz it kā liecinieku (citu Salaspils policijas iecirkņa darbinieku) iespaidošanu.
Protams, aizturēšana nav patīkaa, un arī sekojošā nopratināšana, bet, ja Ļ.Keine -Kaštaļjana ļoti labi pārzina, kādas darbības veicamas ar kriminogēno kontingentu pēc aizturēšanas, lai iegūtu pilnīgu informāciju un atklātu noziegumu ( līdz ar to viņa nemaz neakcentēja, ka būtu psiholoģiski ietekmēta), tad J.Stepenses kā kriminālpolicijas darbinieces (opera) atrunas ir nožēlojamas, jo negribas ticēt, ka ikdienas darbā ar aizturētajām personām viņa runā par plaukstošajām puķēm vai brokastīs ceptām pankūkām, pēc kā rūdītais tipiņš izplūst asarās un atzīstas visos padaules grēkos, par ko Ļ.Keine var sataisīt super sižetu degpunktā!

Atbildēt

kas tur smags

04.12.2021. 23:36

»

Barbara

Smaga jums misija. Tiesāt cilvēkus pēc rakstiem un saukt par neliešiem


Ja viena gaudotāja par bloķētu kontu dzenā pa kontiem desmitiem tūkstošus eiro.
Ja cits gaudotājs izzog no maksātnespējīga uzņēmuma vairāk nekā 300k eiro.
Vēl viena valsts naudas izzadzēja gaudo, ka viņu nevarot tiesāt, jo esot invalīde un ar vēzi viņu aplipinājis prokurors.
Kā tad tādus saukt?

Atbildēt

Tampons

04.12.2021. 23:21

Skaistuli , prokuror---PEDIŅ!!!
Iedod buču, saldais vīrieti!....:)))
Iespējams , Tu drāz bērnus ,,,,,,,,,
....Tev ir viens iespēja........nošaujies-KROPLI!!!!

Atbildēt

Ak jel...

04.12.2021. 22:56

Ikgadējās veselības pārbaudes iziešana nepierāda teicamu veselību, jo pati pārbaude ir ļoti pavirša. Darbs paaugstināta stresa apstākļos bija jau līdz tam, tāpēc onkoloģiskās saslimšanas sasaistīšana ar krimināllietu ir nepierādāma.

Atbildēt

Vai tad ne!?

04.12.2021. 22:09

»

protams

Ja prokurors var saslimdināt ar vēzi, tad kāpēc gan kabinetā nevarētu būt ledus


Man domāt prokuratūras pagrabos tiek glabāts ledus uz kura dzesējas vēži

Atbildēt

KGB

04.12.2021. 21:50

»

VDD

Naida kurināšana ir sodāma, pārtrauc gānīties par Latviju, okupant


Utainais ment , ej tīrīt sniegu!

Atbildēt

nu tā

04.12.2021. 21:06

»

fakts

Un kā tā tika iegūta


Pirms izmeklēšanas darbību sākuma sieviete bija absolūti vesela, veicot katru gadu obligātās veselības pārbaudes. Tomēr pēc aizturēšanas, astoņu stundu pratināšanas, piedzīvotās psiholoģiskās vardarbības un šantāžas no piecu operatīvo darbinieku puses, pēc acīmredzamas nepieļaujamas uzvedības un rīcības no prokurores Daces Lapinskas puses rezultātā sieviete kļuva par invalīdi. Viņas veselība tika neatgriezeniski sabojāta, par ko liecina invaliditātes noteikšana.

Atbildēt

Jūsu

04.12.2021. 21:00

»

protams

Ja prokurors var saslimdināt ar vēzi, tad kāpēc gan kabinetā nevarētu būt ledus


argumentācija tiesā neietu cauri. Te varat izklaidēties cik uziet.

Atbildēt

fakts

04.12.2021. 20:58

»

Aber

runa ir par to , kā tā invaliditāte tika iegūta. Neviens neapstrīd krimināllietu un atbildību


Un kā tā tika iegūta?
"sieviete cīnījās starp dzīvību un nāvi pēc noteiktās onkoloģiskās diagnozes,"

Atbildēt

protams

04.12.2021. 20:55

»

Hmmm

Kabinetos ir ledus


Ja prokurors var saslimdināt ar vēzi, tad kāpēc gan kabinetā nevarētu būt ledus.

Atbildēt

Aber

04.12.2021. 20:51

»

fakts

Invaliditāte nepiešķir imunitāti pret kriminālvajāšanu


runa ir par to , kā tā invaliditāte tika iegūta. Neviens neapstrīd krimināllietu un atbildību.

Atbildēt

protams

04.12.2021. 20:37

»

Vai

tā brīža metereoloģiskie laika apstākļi arī jūs interesē? :D


Ja rakstā būs, ka paslīdēja uz ledus, tad noteikti!

Atbildēt

replika2

04.12.2021. 20:31

»

Barbara

Ja jūs neesat saskāries ar prokuratūras patvaļu, ja jums šī tēma ir sveša, tad,kāpēc jūs interesē, kas un par ko?Aiz gara laika


Barbara vispirms spriedelē ka uzklausīšana prasa iedziļināšanos un piepūli, bet kad kāds cenšas iedziļināties un uzdot autorei neērtus jautājumus, cerot sagaidīt uz tiem atbildes, Barbara tēlo neizpratni, kāpēc tāda interese.

Gaidīti ir tikai tie, kas piebalsos autorei par slikto prokurori?

Atbildēt

fakts

04.12.2021. 20:27

»

:)))

... īpaši , ja to "stulbumu" apliecina medicīniski slēdzieni , vai ne, tieslietu ģēnij!? :D


Invaliditāte nepiešķir imunitāti pret kriminālvajāšanu!

Atbildēt

esmu ievērojis

04.12.2021. 20:26

»

Barbara

Vai neesat ievērojis, ka tad, kad cilvēks savu sāpi iznes tautās, cerībā, ka kāds izdzirdēs, parasti 90% komentāru ir pamācoši un noliedzoši? Vai tas ir saistīts ar to, ka uzklausīt ir daudz grūtāk, jo tas prasa piepūli un spēju iedziłināties konkrētā jautājumā


Vienkārši šeit 99% žēlabu ir pasūtījuma raksti no dažādiem neliešiem, kas vēlas izvairīties no soda vai iežēlināt pret sevi un nav neviena objektīva raksta, kur būtu izklāstīti visi apstākļi.

Pēdējais piemērs bija rakstelis par it kā reiderēto uzņēmumu, bet izrādījās, ka pats sūdzmanis to izlaupījis pirms maksātnespējas pieteikuma un sarunu laikā ar potenciālo investoru.

Atbildēt

:)))

04.12.2021. 20:22

»

fakts

Runa ir par pilnīgi stulbu veidu kā mēģināt izvairīties no pienākošā soda


... īpaši , ja to "stulbumu" apliecina medicīniski slēdzieni , vai ne, tieslietu ģēnij!? :D

Atbildēt

fakts

04.12.2021. 20:19

»

y

Runa nav par sodu , bet par gestapo metodēm


Runa ir par pilnīgi stulbu veidu kā mēģināt izvairīties no pienākošā soda.

Atbildēt

ASV protektorāts Latvija

04.12.2021. 19:55

»

VDD

Naida kurināšana ir sodāma, pārtrauc gānīties par Latviju, okupant


Naida kurināšana ir NATO izcilības pareizāk debīlības centra troļļu un viņu vadoņa Sārta darba ikdiena. Es ne pret vienu naidu nekurinu. Gribu, lai Latvija ir brīva no ASV okupantiem.

Atbildēt

Barbara

04.12.2021. 19:53

»

replika

Pret autori būtu lielāka empātija, ja izklāsts būtu citādāks. Nevis caur prizmu - ak es nabaga invalīde, bet secīgi un ar faktiem. Bet,šķiet, ka tas nebija autores mērķis


Ja jūs neesat saskāries ar prokuratūras patvaļu, ja jums šī tēma ir sveša, tad,kāpēc jūs interesē, kas un par ko?Aiz gara laika?

Atbildēt

replika

04.12.2021. 19:41

»

Barbara

Vai neesat ievērojis, ka tad, kad cilvēks savu sāpi iznes tautās, cerībā, ka kāds izdzirdēs, parasti 90% komentāru ir pamācoši un noliedzoši? Vai tas ir saistīts ar to, ka uzklausīt ir daudz grūtāk, jo tas prasa piepūli un spēju iedziłināties konkrētā jautājumā


Pret autori būtu lielāka empātija, ja izklāsts būtu citādāks. Nevis caur prizmu - ak es nabaga invalīde, bet secīgi un ar faktiem. Bet,šķiet, ka tas nebija autores mērķis.

Atbildēt

Barbara

04.12.2021. 19:34

»

to y

Nav iespējas pārliecināties par to, vai bija tās metodes, varbūt cilvēks ir izvēlējies šādu aizstāvības taktiku. Cik daudz var ticēt apsūdzētam cilvēkam? Lietas materiālus neviens nav lasījis, izmeklēšanā un tiesā nav piedalījies


Vai neesat ievērojis, ka tad, kad cilvēks savu sāpi iznes tautās, cerībā, ka kāds izdzirdēs, parasti 90% komentāru ir pamācoši un noliedzoši? Vai tas ir saistīts ar to, ka uzklausīt ir daudz grūtāk, jo tas prasa piepūli un spēju iedziłināties konkrētā jautājumā?

Atbildēt

y

04.12.2021. 19:33

Un nevajag pīt iekšā lietu (nezinu saturu) , runa iet par to ,kas notika izmeklēsanas laikā un kā tas ietekmēja apsūdzētas veselību.Ļoti konkrēti.

Atbildēt

annelīte

04.12.2021. 19:22

»

Nav jābūt ekstrasensam

Raksta autore jau pirms gada līdzīgā stilā sūdzējās par lietas prokurori. Pietiek.com bija publicēts


Laba gan jums atmińa, ja atceraties visus rakstus gada garumā! Bet, tā, kā mana ikdienas nodarbe ir tālu no šī portāla rakstu iegaumēšanas, tad varu atłauties uzdot dažus jautājumus.

Atbildēt

to y

04.12.2021. 19:19

»

y

Runa nav par sodu , bet par gestapo metodēm


Nav iespējas pārliecināties par to, vai bija tās metodes, varbūt cilvēks ir izvēlējies šādu aizstāvības taktiku. Cik daudz var ticēt apsūdzētam cilvēkam? Lietas materiālus neviens nav lasījis, izmeklēšanā un tiesā nav piedalījies.

Atbildēt

AG

04.12.2021. 18:42

KAS TĀ IR PAR SIEVIETI UN PĒC KĀDA PANTA TIEK APSŪDZĒTA ???

Atbildēt

X

04.12.2021. 18:03

Es pati strādāju par prrokurori. Sen. Ļoti sen. Mana karjera beidzās 96.gadā. Es neticu šim rakstam. Pirmkārt (sākums karjerā - prokuratūras izmeklētāja), nekad neatceros, ka man būtu sadistiskas vēlesm kādu mocīt. Man, vai kolēģiem. Ja ir grēksūdze, tad tā - no sākuma - kā viss izveudojies, kā noticis. Vai Latvijā daudz nelikumīgu spriedumu? Domāju, ka nav maz. Ja šādus stāstus rarstītu nrtaisnīgi nosodītie, šie teksti būtu citi.

Atbildēt

Viktors

04.12.2021. 17:51

»

Nika

Iepriekš es biju Sandras Veinbergas nemīlētāja. Un arī tagad nekrītu sajūsmā no viņas rakstītā. Bet...Iedomājamies miskasti. Metam iekšā visu - kartupeļu mizas, vecu biezpienu, izlietotus tamponus, kaķa čuru kastes sastāvu utt. Un tik metam un metam. Tā ir norma. Tagad sākam siskasti šķirot. Sākam domāt...


Vai jūs piedāvājat visus spēkus veltīt miskastes šķirošanai? Bet varbūt vajag dzīvot tā, lai to atkritumu būtu mazāk! Kā nekā, esam brīvi jau 30 gadus, tad kāpēc vēl joprojām neesam sakārtojuši savu valsti ar tik mazu iedzīvotāju skaitu? Varbūt tāpēc, ka rokamies pa miskastēm un sauli neredzam?

Atbildēt

Alexa

04.12.2021. 17:43

Dubultā morāle(runāt vienu, darīt citu) politikā ir novedusi pie situācijas, ka patiesība un taisnība šinī valstī nevienam nav vajadzīga. Ja esi varas pārstāvis- prokurors, vari to taisnību un patiesibu pasniegt kā gribi. Līdz ar to prokurors ar savām spīdzināšanas metodēm bieži vien izrādās vēl lielāks noziedznieks, nekā tas subjekts, pret kuru viņš uztur valsts apsūdzību. Bet, kuru tas interesē...

Atbildēt

Nika

04.12.2021. 16:56

Iepriekš es biju Sandras Veinbergas nemīlētāja. Un arī tagad nekrītu sajūsmā no viņas rakstītā. Bet...Iedomājamies miskasti. Metam iekšā visu - kartupeļu mizas, vecu biezpienu, izlietotus tamponus, kaķa čuru kastes sastāvu utt. Un tik metam un metam. Tā ir norma. Tagad sākam siskasti šķirot. Sākam domāt, kas notiks ar mēslu kaudzi. Pietiek tikai vāc mēslu kaudzi. Vai ir kādas idejas to sašķirot? Iznīcināt? Varbūt par daudzus mēslus padarīt ekoloģiski tīrākus? Kur ir atbilde uz tūsktošiem pietiek jautājumiem, māslu kaudzēm un sūdiem. Kur ir raksti par to, kā mēslus savāc un to vietā iesēj zāli. Nav. LL, kāds mērķis ir uzturēt portālu, kurš tikai gānās, bet nesniedz padomu, kā tikt vaļā no pumpām?

Atbildēt

Nika

04.12.2021. 16:33

Un tagad, lūdzu, kāds var paskaidrot par ko ir runa? Naida un niknuma sēklu iemeta. Par ko? Ja cilvēks ir pārliecināts par savu nevainīgumu, tad arī apraksti situāciju normāliem, saprotamiem vārdiem! Pateikt ka X ir P, bet Y ir PI, ir primitīvi, bet tas ir vienīgais, kas secināms no šī raksta. Gaidām turpinājumu par rindām pie veikaliem un no stāvēšanas rindā iegūtām saslimšanām, kur atkal būs kāds P un kāda PI.

Atbildēt

badžoo

04.12.2021. 14:06

Fašistiskā valstī viss kā pie fašistiem.

Atbildēt

prokurori var visu

04.12.2021. 12:26

Latvijā prokurori var visu, arī piedzerties kā cūka un atrasties tādā stāvoklī sabiedriskā vietā un palikt par to nesodīti:
https://www.protesti.latvijai.lv/cik-erti-var-turet-uz-aka-prokuroru-zala-puka-draugu/

Atbildēt

ha-ha

04.12.2021. 11:33

Spīdzināšana mūsdienu Latvijā ir ikdiena,kurā dalību ņem pat veselïbas sargi.Spilgts piemėrs ir attieksme pret darba invalïdiem jau vairāk par 10 gadiem.Pat pėc ātrās palïdzïbas vizïtes mediķi atsakās pat noskaidrot nepārtraukto sāpju cėloņus,kuri jau sen ir zināmi un dokumentēti,tikai mūsu valstī ir aizliegts sāpju cēloņus ärstēt un pat izmeklēt,tā pakļaujot cilvēkus müža sāpēm.Tā ka müsu valstï spīdzināšana ir legalizėta un argumentēta.Un visa šī bļaustïšanas ap covidu,vakcinācijām,aizliegumiem ir spīdzināšanas legalizācijas sekas,tāpat,ka latviešu pasludināšana par ebreju,romu,krievu un pašu represiju organizātoriem,izpildïtajiem un atbildïgajiem.Par ko müsu vara jau maksa kompensācijas,kuru izmėri arvien pieaug jaunu apsüdzïbu skaitam pieaugot,par kurām rūpējās dïvainie ļaudis ar nacionāļu birkām un kolaborantu dabu.

Atbildēt

jā, utes paliek arvien

04.12.2021. 11:05

»

5 kolonna

ne Latvijā, ne Eiropas Savienībā nekādas cilvēka tiesības realitātē vairs neeksistē...


nekaunīgākas...negrib liecināt par noziegumiem

Atbildēt

tā jau goda lieta

04.12.2021. 11:04

sniegt liecības un iestāties pat taisnīgu....čangaliete vai kā?

Atbildēt

I.Bezdomnijs

04.12.2021. 08:45

»

аннушка уже разлила масло

Nosauc kaut vienu nato okupantu un es izmainīšu savu viedokli. Krievu okupantus un viņu līdzskrējējus gan var satikt uz katra stūra


Jā!ja toze vcera dvuh videl!Centraltirgu pie Maximas,no kanala puses!viens bij dlinnij,kljetcatij,pensnej tresnulo!Un vēl kot-cornij,zirnij!

Atbildēt

5 kolonna

04.12.2021. 08:21

»

Andris

Jūsu pieminētā persona ir briesmonis. Vismaz kaut kāds gandarījums, ka karma tomēr eksistē... Bet par rakstā aprakstīo-aizmirstiet, ne Latvijā, ne Eiropas Savienībā nekādas cilvēka tiesības realitātē vairs neeksistē... Tagad jums savas cilvēka tiesības ir jāizcīna uz ielas... Vai arī Linča tiesā...


ne Latvijā, ne Eiropas Savienībā nekādas cilvēka tiesības realitātē vairs neeksistē.
Pilnīga tasnība! Bet to saprot tikai tie, kam ir nepaveicies "satikt" šo tiesikumu!
Jūsu pieminētā persona ir briesmonis. Vismaz kaut kāds gandarījums, ka karma tomēr eksistē.
Par šo arī piekrītu! Viņš ir viens no tiem, kas ļoti enerģiski piedalījās tieši šādas valsts tapšanā, tāpēc saņem pēc nopelniem!

Atbildēt

Veidenbaums

04.12.2021. 08:14

»

Paldies

Lai raksta uz EU tiesu, un viss bus kartiba


Par tiesnešiem cienīti blēži tur sēž,un godīgi adu citiem nost pleš…

Atbildēt

Kad tiesāsim tieslietu-iekšlietu mafiju ?

04.12.2021. 06:06

Vēl jau ir drausmīgā "Baložu lieta", kurā ar prokuroru atbalstu kriminālpolicijas izmeklētāju sadistes spīdzināja nevainīgo, visvairāk cietušo, visdrīzāk vakcinēšanas eksperimentu rezultātā mirušo 2 bērnu māti Gintu Voicišu. Kura, neskatoties uz spīdzināšanu, draudiem tuviniekiem un draugiem, pat brāļa notiesāšanu, savu vainu neatzina. Izmeklēšana safabricēja "pierādījumus" un "ekspertīzes", kurus pat esošajā veidā par tādiem nevar uzskatīt. Nemaz nerunājot par to ka tie ir viltoti. Ir izdarītas izmaiņas pat lietas dokumentu sējumos. Jau sen ir pierādīts ka viss būtiskais ir viltots, lietiskie pierādījumi iznīcināti, bet kārtējais ģenerālprokurors atkal "neko nezin". Mirušo bērnu māti ar visas tieslietu mafijas (prokuroru pieprasījumi un tiesnešu lēmumi) kopīgu lēmumu "notiesāja" uz 20 gadiem cietumā. Ginta Voiciša jau vairāk kā 7 gadus atrodas hroniski Kovid-19 pārņemtajā Iļģuciema cietumā... Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns vispār izliekas par kārtējo idiotu. Ir konkrēti vērts paskatīties fragmentu no viņa intervijas 1.XII.2021. Latvijas Radio 1 "Krustpunktā", Aidim Tomsonam. Ir pat grūti atrast vārdus kā to apzīmēt... Skatieties 45:45 ... 47:14
https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/krustpunkta/tiesiskums-un-likumu-ieverosana.-iztaujajam-generalprokuroru-juv.a152581/

Atbildēt

Andris

04.12.2021. 05:15

»

ESMAIJA

vai tieši tā neapgājās čekisti, pret viņu zobos nonākušiem cilvēkiem? Viņus salauza, neļaujot ne atgūties, ne atpūsties, nododot no vienā čekista rokām otrās. Tikko beidza viens un nomocītais upuris, laidās snaudā, kas līdzīga bezsamaņai, tā atskanēja atslēgu žvadzoņa un kliedziens - UZ PRATINĀŠANU. ...


Jūsu pieminētā persona ir briesmonis. Vismaz kaut kāds gandarījums, ka karma tomēr eksistē... Bet par rakstā aprakstīo-aizmirstiet, ne Latvijā, ne Eiropas Savienībā nekādas cilvēka tiesības realitātē vairs neeksistē... Tagad jums savas cilvēka tiesības ir jāizcīna uz ielas... Vai arī Linča tiesā...

Atbildēt

Prettiesiski izdalītā pilsonība tiks anulēta.

04.12.2021. 00:19

»

ASV protektorāts Latvija

NATO okupantu tanki stāv Ādažos. Tur nav neviena krievu tanka. Latvijas okupācijas administrāciju vada ASV pilsonis


Ikviens Krievijas pilsonis ar nelikumīgi iegūtu Latvijas pilsonību ir daudz postošāks hibrīdkara instruments par štrunta tanku.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Lai arī Latvija kā laicīga valsts ir reliģiski neitrāla un garantē reliģijas brīvību, tā respektē sabiedrības vērtības, kas veido mūsu identitāti (un tas nekas, ka jūs nesaprotat, ko es te saku)

FotoAglyunīši! Svātceļnīki! Meilī draugi! Maņ ir eistyna prīca byut otkon kūpā ar jiusim Aglyunā. Sirsneigi sveicīni itymūs skaistajūs i īdvasmojušūs svātkūs!
Lasīt visu...

3

Visi latvieši ir kā Levits un Kariņš - tupi zābaki

FotoVisi latvieši ir kā Levits un Kariņš - tupi zābaki. Jūs jau tagad grasījāties rakstīt heita komentāru. Bet vispirms izlasiet, kāpēc es šo teikumu uzrakstīju.
Lasīt visu...

21

„Patriotu” atmiņas uzlabošanai

FotoPaldies anonīmajam “Pietiek lasītājam” par “Saskaņai” veltīto interesi, īpaši tad, ja tā izrādītos patiesa. 
Lasīt visu...

21

Jādara viss...

FotoZiņas no kara Ukrainā kļūst arvien trakākas. Lai gan Ukrainas spēki pārsteidzoši veiksmīgi cīnās pret lielo Krievijas pārspēku, fakts ir tāds, ka viss karš norisinās Ukrainas valsts teritorijā. Tas ir, ja neskaita raķetes, kuras tiek izšautas no Baltkrievijas vai Krievijas.
Lasīt visu...

21

Tiesības dzīvot Latvijā nav nekāds „maisiņš vaig”

FotoMans tētis bija viens no pirmajiem, kas ieguva Latvijas pilsonību, kārtojot eksāmenu. Kad 1997.gada augustā ERASMUsā braucu uz mēnesi uz Itāliju, es pirms tam pāris mēnešus uz Itālijas vēstniecību gāju kā uz darbu. Vēl dabūju mērkaķa ātrumā par briesmīgu naudu (aizlienētu naudu, protams, 1997.gadā, un vēl toreiz labi, ka bija, no kā aizlienēt) Austrijas tranzīta vīzu formēt, jo atpakaļceļā viena nakts bija jānakšņo Vīnē.
Lasīt visu...

21

Tiesībsarga vēstule “Amnesty International” Eiropas reģionālā biroja direktoram Nilam Muižniekam: par jūsu organizācijas apmelojošajiem paziņojumiem

Foto2022. gada 26. jūlijā organizācija “Amnesty International” nāca klajā ar paziņojumiem par situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, norādot, ka laikā, kad Latvija uzņēma 34000 patvēruma meklētājus no Ukrainas, uz Latvijas-Baltkrievijas robežas cilvēki no Irākas un Afganistānas, t.sk. bērni, tika atstāti pašu ziņā mēnešiem ilgi aukstos laika apstākļos mežā, kas organizācijas ieskatā norāda uz necilvēcīgu apiešanos un pat spīdzināšanu. “Amnesty International” uzskata, ka nav pieļaujama ārkārtējās situācijas pagarināšana uz robežas ar Baltkrieviju, jo tas ierobežo saņemt starptautisko aizsardzību personām, kurām tā nepieciešama, neatkarīgi no šo personu izcelsmes un veida, kā viņas ieceļo valstī.
Lasīt visu...

21

Labklājība

FotoDzīvojam laikā, kad aktīvi un strauji tiek formatēta cilvēku apziņa, mainīta vārdu nozīme un jēdzienu saturs. Pārsvarā – cilvēku degradācijas, paverdzināšanas un iznīcināšanas nolūkā. Mēs visi domājam kādā valodā, attiecīgi – mainot vārdu nozīmi, var ietekmēt mūsu domāšanu. Bet šoreiz ne par to. Tā ir vesela zinātne, kuru sauc par NLP (neirolingvistiskā programmēšana jeb – smadzeņu skalošana). Šoreiz es vēlos vērst uzmanību uz to, ko mēs saprotam ar vārdu “labklājība”.
Lasīt visu...

6

Sanāca kā vienmēr, bet ticiet – risinājums top, un vainīgi ir visi citi, tikai ne es

FotoStraujiem soļiem tuvojas jaunā mācību gada sākums - 2022./2023. mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta pilnveidotā mācību pieeja. Gaidāmais mācību gads paredz jaunās pieejas ieviešanu 3., 6., 9., 12. klasei. Neraugoties uz to, ka pārejas periods tuvojas noslēgumam, pedagogi norāda uz mācību materiālu trūkumu. Kā skolotāja varu tikai piekrist, ka, ieviešot jauno saturu, primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību. Līdzīgi kā ar mācībām tikai valsts valodā – mēs apzināmies, ka rīcībai patiesībā bija jābūt krietni ātrāk, un to, cik būtiski nepalaist garām iespēju labot iepriekš neizdarīto. Arī mācību līdzekļu jautājumā notiek aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vēlēšanas kā mazohistu prieki

Pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS jūlijā ir veicis aptauju un konstatējis, kā Latvijas pilsoņi balsotu, ja...

Foto

Kā Rīgai panākt Viļņu, Tallinu un Ziemeļeiropu? Laiks secinājumiem

Rīga ir vienīgā pilsēta Baltijas galvaspilsētu vidū, kurā mirstība pārsniedz dzimstību un no kuras aizbrauc vairāk cilvēku, nekā...

Foto

Vai Rīga ir labi finansēta pilsēta?

Pilsētas budžeta apmērs un tā izlietošanas efektivitāte lielā mērā nosaka to, cik kvalitatīva ir pilsētvide. To Eiropas pilsētu sarakstā, kuru...

Foto

Par rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Publiskās atmiņas centrs ir sabiedrības institūcija, privāto tiesību juridiskā persona, kura netiek finansēta ar dotācijām no vispārējiem nodokļu ieņēmumiem. 2022. gada 24....

Foto

Parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta grozījumiem ir jāatkārto

Ar pietiekamu skaitu parakstu neatbalstītā "Latvijas vīru biedrības" ierosinātā parakstu vākšana referendumam par Satversmes 110. panta...

Foto

Par Latvijas Republikas Satversmē noteiktā komunistiskā totalitārā režīma nosodīšanas pienākuma īstenošanu un rusifikācijas slavināšanas izbeigšanu

Cienījamie Augšdaugavas novada domes deputāti! Publiskās atmiņas centrs (turpmāk - centrs)...

Foto

Vairāku tiesnešu, tostarp AT senatores Andas Briedes atbildība par Covid-19 epidēmijas ierobežošanas pasākumu neievērošanu

Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu disciplinārkolēģija un Disciplinārtiesa ir vērtējusi to, vai izpildvaras...

Foto

Ir tādi Satversmes tiesas spriedumi, kuru nepildīšana valdošo eliti nesatrauc itin nemaz

13. Saeimas laikā ir bijuši vairāki Satversmes tiesas spriedumi, par kuru neizpildi Valsts prezidents pat...

Foto

Kāpēc valsts aizsardzības dienestam – jā!

Jūlija sākumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks vēstīja par ieceri izveidot valsts aizsardzības dienestu, kuram, sākot ar 2023. gadu, tiks pakļauti...

Foto

Par ārkārtas sociālo situāciju

Mums priekšā ir grūta ziema – dziļa energoresursu krīze, iespējams pandēmijas saasinājums. No tā, cik saprātīgi un solidāri spēsim sagatavoties gaidāmajiem pārbaudījumiem,...

Foto

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis

Krievijas karš Ukrainā paātrinājis procesus sabiedrībā un daudziem atvēris acis. Tas noticis par ukraiņu asins cenu...

Foto

Satversmes tiesa ir jālikvidē

Šodien, 25.jūlijā Latvija pirmajā vietā (LPV) Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniedza 4000 zīmju programmu un kandidātu sarakstu 14.Saeimas vēlēšanām. LPV savā 4000 zīmju programmā ir...