Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ukrainas notikumu kontekstā tiek „zīmēti” dažādi apokaliptiski scenāriji, sākot no Baltijas valstu okupācijas un beidzot ar Trešo pasaules karu. Pa vidu tam mūsu Austrumu kaimiņš regulāri cenšas demonstrēt savu militāro varenību NATO valstu robežu tuvumā, un dažbrīd liekas, ka Kremļa propagandas satracinātais pūlis ir zaudējis pēdējās saprāta paliekas. Kā rezultāts tam - dažs šeit jau pasteidzies par puscenu pārdot savu nekustamo īpašumu un noguldīt naudu Šveices bankā, bet kāds cits gatavo čemodānus un veido benzīna krājumus. Varbūt ir vērts palūkoties, kāds tam visam segums.

Savulaik PSRS bija spējīga stāties pretī Rietumiem Aukstā kara apstākļos, jo vairāk vai mazāk bija pašpietiekama. Taisnības labad gan jāsaka, ka uz aplamas ideoloģijas balstīta valsts pārvalde galu galā noveda pie ekonomiska kraha. Ja runā par šodienas Krieviju, tad pieminēt pašpietiekamību jeb spēju izdzīvot starptautiskas izolācijas apstākļos laikam būs nevietā. Postpadomju perioda laikā šī valsts ir integrējusies pasaules ekonomikā, un tas attiecas arī uz tādām tās izdzīvošanai svarīgām nozarēm kā gāzes un naftas ieguves rūpniecība, kā arī finanšu sfēra. Vēl vairāk. Pat tādā nozarē kā aizsardzības joma integrācija ir acīmredzama. Lūk, daži piemēri.

KF GKS bruņojumā esošais 4++ paaudzes daudzfunkcionālais iznīcinātājs Cy-30CM ir apgādāts ar priekšējā stikla indikācijas paneli Thales Avionics HUD3022 un daudzfunkcionālo displeju Thales Avionics MD55S (Francija). Papildus tam lidaparāts ir apgādāts ar Krievijas-Francijas kopuzņēmumā RS Aliance montēto navigācijas ierīci LINS-100RS pēc franču uzņēmuma „SAGEM Defense Securite” izstrādātās tehnoloģijas. Turklāt lidaparātā uzstādītā RLS „Bars” nokomplektēta ar Indijā ražotiem (Hindustan Aircraft Limited) procesoriem.

Jaunākajā KF BS bruņojumā esošajā tankā T-90A ir uzstādīta moderna mērķēšanas iekārta „Essa”, kas bāzēta uz franču firmas „Thales” izstrādāto termovizoru Catherine FC. Šī iekārta spēj darboties pilnīga tumsā ar nulles redzamību un spēj noteikt kājniekus attālumā līdz 6km un bruņutehniku līdz 10km.

Saskaņā ar dažu krievu ekspertu pausto ārvalstīs (pamatā valstīs - sankciju ieviesējas) ražotās komplektējošo detaļu elektroniskās komponentes sastāda līdz 90% no kopējā bruņojumā izmantojamā skaita.

Varētu pieminēt ar Izraēlas kompāniju Israel Aerospace Industries savulaik noslēgto līgumu par bezpilota lidaparātu BirdEye 400 un Searcher Mk II piegādi.

Zviedru „Volvo” pašreiz ir iesaldējusi savas meitas kompānijas „Renault Trucks Defence” un Krievijas rūpnīcas "Uralvagonzavod” kopprojektu kājnieku kaujas mašīnas „Atom” ražošanā. Zviedru puse bija uzņēmusies nodrošināt ritošās daļas izstrādi, kā arī dzinēja, transmisijas un uguns vadības sistēmas piegādi.

Savukārt viens no lielākajiem bruņojuma ražotajiem Eiropā vācu koncerns "Rheinmetall AG" sankciju rezultātā bija spiests pārtraukt sadarbību ar Krievijas AM moderna kājnieku mācību centra būvniecībā pie Ņižņijnovgorodas, kur līguma summa sastādīja 100 miljonus eiro.

Problēmas sankciju rezultātā var rasties arī Krievijas uzņēmumam „Promtehnologija” ar snaiperu šautenes „T-5000” ražošanu, ko iepērk Krievijas specdienesti, ņemot vērā, ka to ražošanā tiek izmantoti importa darbagaldi, bet stobri tiek izgatavoti no ASV ražota tērauda.

Ņemot vērā, ka Krievijas BS modernizāciju tiek plānots pabeigt līdz 2020.gadam, šajā periodā bija paredzēts caur valsts korporācijas „Rosteh” uzņēmumu „Stankoprom” iepirkt ārvalstīs militāri rūpnieciskā kompleksa vajadzībām iekārtas darbagaldu ražošanai 5 miljardu eiro apmērā. Arī šie plāni sankciju rezultātā draud izjukt.

Un vēl, bēdīgi slavenais "Mistral" projekts, kura liktenis pašreiz vēl nav skaidrs. Visticamāk Francija jau būtu atteikusies no šī projekta, ja nedraudētu nopietnas soda sankcijas pret kuģu būvētājiem - franču kompānijām DCNS un STX. Jāpiezīmē, ka pastāv viedoklis, tostarp Krievijas militāro ekspertu vidū, par to, ka minētie kuģi, kuru līgumcena katram ir aptuveni 0,6 miljardi eiro (saskaņā ar līgumu ir jāiepērk divi), nav īsti piemēroti Krievijas apstākļiem un BS uzdevumiem. Ja tas tiesa, tad prātā nāk divi secinājumi - vai nu brangs „otkats”, vai arī pirkuma politiskais vektors - šķelt NATO tās vājākajā posmā.

Ja runā par Ukrainu, tad vēl 2013.gadā bruņojuma ražošanas sfērā Krievija sadarbojās ar 89 Ukrainas uzņēmumiem. Sāpīgākais trieciens pēc Porošenko šī gada 16.jūnijā pieņemtā lēmuma pārtraukt jebkādu sadarbību šajā jomā varētu skart raķešu ražošanu. Starpkontinentālās ballistiskās raķetes RS-20 (pēc NATO klasifikācijas pazīstamas zem nosaukuma „Sātans”) tika ražotas Ukrainas uzņēmumā „Južmaš”. Ukraina nodrošināja arī servisu un rezerves daļu piegādi minētajam bruņojumam.

Harkovas rūpnīca „Hartron” piegādāja ballistisko raķešu vadības sistēmas, bet Kijevas rūpnīca „Arsenal” - raķešu mērķnovadīšanas galviņas. Zaporožjes rūpnīca „Motor Sič” piegādāja spārnoto raķešu dzinējus, kā arī helikopteru dzinējus, ar kuriem ir nokomplektēti faktiski visi Krievijas bruņojuma esošie” Mi”un „Ka” markas helikopteri. Aptuveni 20 Ukrainas uzņēmumu tika nodarbināti komplektējošo detaļu ražošanā militārajām transporta lidmašīnām IL-76, IL-476 un IL-90. Arī divi projekti, kas skar transporta lidmašīnu AN-124 „Ruslan” modernizāciju un AN-70 ražošanu, ir iesaldēti. Ja ir runa par kuģu būvi, tad jāpiemin Nikolajevas uzņēmums „Zorja-Mašprojekt”, kas specializējas gāzes turbīnu dzinēju ražošanā. Šīs rūpnīcas ražotie dzinēji ir uzstādīti lielākajai daļai Krievijas kara flotes sastāvā esošajām fregatēm, eskadras mīnu kuģiem un desantkuģiem.

Neskatoties uz augstāk minēto, no Krievijas dažāda ranga amatpersonu puses jau ir izskanējuši paziņojumi no sērijas „mēs viņus ar cepurēm nomētāsim” par gatavību pilnībā pārorientēties uz pašmāju bruņojumu un komplektējošām detaļām viena – divu gadu laikā. Jautājums - no kādas „tumbočkas” ņemt naudu? Varbūt kalt plānus, cerot uz augstajām naftas cenām, jeb, kā izteicās Kadirovs, Allahs iedos? Kā atzīmē paši krievu eksperti, pat, ja izdotos rast pietiekamu finansējumu uz citu programmu rēķina, vēl pastāv tehniska rakstura problēma - tehnoloģiju un kvalificēta personāla trūkums. Tas nozīmē, ka Krievijas militāri rūpnieciskā kompleksa uzņēmumi nespēs apgūt piešķirtos līdzekļus vai arī izmantos tos nelietderīgi. Vēl jāpiezīmē, ka pašreizējā Krievijas BS modernizācijas programma nav pirmais šāda veida pasākums postpadomju periodā un visi iepriekšējie izgāzās ar lielu blīkšķi, tai skaitā iepriekšējā, kas bija plānota 2007.-2015.gadu periodam un kura nebija izpildīta nevienā punktā.

Nedaudz par cilvēcisko faktoru. Krimas okupācijas laikā ārvalstu eksperti sajūsminājās par „zaļo cilvēciņu” profesionalitāti un moderno ekipējumu, tikai aizmirsa piebilst, ka šī profesionalitāte izpaudās apstākļos, kad Ukrainas armija faktiski nepretojās. Ko mēs redzam šodien Austrumukrainā? Turp iet „zaļo cilvēciņu” plūsma, bet atpakaļ tie atgriežas kā krava „200”. Savukārt izdzīvojušie elitārās Kostromas desantdivīzijas kaujinieki sēž ar nokārtiem deguniem ukraiņu gūstā un sniedz liecības kameru priekšā. Jāpiebilst, ka Ukrainas BS Janukoviča laikā bija nolaisti līdz kliņķim.

Tiktāl par par KF militāri rūpniecisko kompleksu un tā atkarību no ārzemju piegādēm. Tagad varētu pievērsties citām divām vitāli svarīgām Krievijas ekonomikas nozarēm - naftas un gāzes ieguves rūpniecībai, kā arī finanšu sfērai, apskatot šīs lietas kontekstā ar pēdējām ES un ASV sankcijām, jo tieši uz šīm nozarēm līdzās jau pieminētajai aizsardzības jomai ir vērstas, vai tiek plānots vērst ekonomiskās sankcijas.

„Krievija pilnībā ir atkarīga no tādām kompānijām ka "Exxon Mobil", BP vai "Halliburton", tā kā bez rietumu tehnoloģijām nekad nespēs apgūt naftas krājumus, kuru vērtība tiek novērtēta uz 8,2 trilj.USD." Ar tādu ievadu sākas aģentūras "Bloomberg" šī gada jūnijā sagatavotais materiāls. Šeit jāpaskaidro, ka runa ir par tā saucamajiem netradicionālajiem naftas krājumiem sarežģītos ieguves apstākļos - jūras šelfā, tai skaitā Arktiskajā šelfā, Kaspijas, Ohotskas un Japāņu jūrā, jo tradicionālās ieguves vietas izsīkst.

Šī gada 12.septembrī ES un ASV ievieš jaunu sankciju paketi, tai skaitā, kas vērstas uz minēto nozari, un proti, ASV ir ieviesušas licencēšanu savām kompānijām, kas piegādā pakalpojumus un tehnoloģijas Krievijas enerģētikas uzņēmumiem ar mērķi ierobežot tehnoloģiju piegādi Arktiskā šelfa un slanču naftas atradņu apgūšanai. Tas attiecas, pirmkārt, uz kompāniju "Exxon Mobil", kas kopā ar „Rosņeft” realizē vairāku miljardu projektu Arktiskā šelfa apgūšanā. Saskaņā ar Krievijas valsts komisijas atzinumu grūti pieejamo naftas atradņu apgūšanā importa tehnoloģijas un iekārtas tiek izmantotas 40-60% apmērā, bet jūras šelfa atradnēs šis skaitlis sasniedz 80%.

Papildus tam ir ieviestas sankcijas pret piecām Krievijas bankām, ierobežojot aizņēmumu saņemšanu, un, kā jau tika minēts iepriekš, papildu sankcijas ir ieviestas pret Krievijas militāri rūpnieciskā kompleksa kompānijām.

Vai minētās sankcijas izsmeļ visas Rietumu iespējas ietekmēt Krievijas ekonomiku ? Protams, ka ne. Ja runā par naftas ieguves nozari tad ietekmīgi pasākumi var izrādīties tie, kas vērsti pret Krievijas uzņēmumiem, kuri nodrošina servisu ekspluatējamām naftas atradnēm. Iedarbīga sankcija varētu būt liegums Krievijas bankām izmantot starptautisko maksājumu sistēmu SWIFT, pilnīgs aizliegums Krievijas bankām saņemt aizdevumus (pašreiz Eiropā kredīti KF bankām tiek izsniegti ar termiņu līdz 90 dienām) un beidzot - visu Krievijas valūtas aktīvu konfiskācija Rietumu bankās (Irānas variants), kā rezultātā visi valūtas konti Krievijas bankās tiek bloķēti.

Kādi secinājumi no visa iepriekš sarakstītā? Secinājumi būs divi.

Secinājums Nr.1

Kremlis Ukrainā ir pats sevi iedzinis sprukās, izeju no kurām atrast nebūs viegli. No vienas puses, Kremlis ar savu propagandas kampaņu ir tā satracinājis pūli, ka gadījumā, ja liks Ukrainu mierā, pūlis to nepiedos un it īpaši bīstami varbūt tie teroristi, kam izdosies izbēgt no lodes vai Ukrainas cietuma un kas atgriezīsies Krievijā atbilstoši noskaņoti pret režīmu. Pievienojiet tam vēl ieročus, kas ir nonākuši šo cilvēku rokās, un apgūtās iemaņas ar tiem rīkoties. No otras puses, Rietumu sankcijas agri vai vēlu jūtami ietekmēs ekonomisko situāciju valstī, un katra nākošā sankciju pakete šo ietekmi arvien pastiprinās. Turklāt to izjutīs ne vien režīmam pietuvinātie, kas jau tagad mēģina savus sankciju izraisītos finansiālos zaudējums novelt uz nodokļu maksātāju pleciem (nule kā KF Valsts domes pirmajā lasījumā pieņemtais tā saucamais Rotenberga likums), bet arī ierindas pilsonis, un, kā zināms, pūlis iziet ielās tad, kad kumoss paliek plānāks.

Vienlaikus jāatzīmē, ka arī Rietumiem nepieciešamība ieviest nopietnas sankcijas pret agresoru sajūsmu neizraisa, un šeit ir divi aspekti. Pirmais ir tas, ka galma apvērsuma vai nemieru rezultāta gāztā Putina vietā var nākt kāds vel neprognozējamāks, un otrs aspekts, kas jāņem vērā, ir to ES un ASV uzņēmumu interešu lobēšana šo valstu valdībās un parlamentos, kuriem ir bizness Krievijā. Par apliecinājumu pēdējam varētu kalpot nesenie Henrija Kisindžera izteikumi par sankciju nelietderību.

Ja runā par pirmo aspektu, tad tā nozīmi nevajadzētu pārspīlēt. Korumpētie Krievijas ierēdņi un prihvatizācijas gaitā sākotnējo kapitālu uzkrājušie oligarhi tik viegli nespēs atteikties no saviem ārzemju īpašumiem, iespējām atpūsties glaunos kūrortos un bērnus skolot prestižās mācību iestādēs. Arī turīgais vidusslānis ir pieradis pie komforta, ko nodrošina Rietumu tehnoloģijas un naftas dolāri.

Secinājums Nr.2.

Krievija ne no ekonomiskā potenciāla viedokļa, ne pēc bruņojuma un BS kaujas spēju līmeņa tuvākā laikā nespēs stāties pretim NATO blokam ne lokālā konfliktā, ne, jo vairāk, plaša mēroga militārās operācijās, un, pat pieņemot, ka Putins rīkosies neadekvāti un uzbruks kādai vājākai bloka valstij, arī tad panākumi varētu būt tikai operācijas sākuma fāzē un ar nosacījumu, ja NATO tiks pārsteigts nesagatavots, bet gala rezultāts būs viens - nāksies atvilkties atpakaļ ar kājstarpē iežmiegtu asti.

Tanī pat laikā ir jāatceras, ka doma realizēt čekista mūžseno sapni iznīcināt aliansi ar vienu nāvējošu triecienu ir kārdinoša un, ja ne atklātā militārā konfrontācijā, tad slēptas agresijas veidā jeb, kā tagad to sauc, hibrīdkara rezultātā. Ja NATO nespēs adekvāti reaģēt uz šāda veida draudiem, tad zudīs ticība līguma 5.pantam, un alianses pastāvēšanai nebūs jēgas. Jā, jā, tas ir tas, ko prognozē daudzi apskatnieki, runājot par apdraudējumu Baltijas valstīm. To saprot gan „The Economist” redaktors Edvards Lukass, gan bijušais ASV prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos Zbigņevs Bžezinskis, kas savā intervijā CNN 01.09.2014 izteicās (citāts) - “Putins skaidri lika saprast, ka, ja vēl lielākas krievu vienotības vārdā - vienalga, ko tas nozīmētu - viņš gūs panākumus Ukrainā ar šo taktiku, tad viņš to pašu izdarīs arī Baltijas valstīs, kur ir liela krievu mazākumtautības klātbūtne, kas dzīvo ļoti, ļoti tuvu Krievijas robežām”. Pilns intervijas teksts šeit- http://russian.rt.com/inotv/2014-09-01/Bzhezinskij-Territorialnaya-avantyura-Rossii-bespokoit.

Savukārt bijušais ASV diplomāts Metjū Briza (Matthew Bryza) izteicās vēl precīzāk. Laikrakstam „Eesti Päevaleht” pirms ASV prezidenta šī gada septembra vizītes Igaunijā viņš pauda (citāts) - "Man skudriņas noskrēja pār muguru, kad Krievijas vēstnieks NATO šogad Briselē paziņoja, ka Baltijas valstīs dzīvo simtiem tūkstošu cilvēku, kuru tiesības pārkāptas tādēļ vien, ka viņi runā krieviski. Šis paziņojums man kļuva par zināmu signālu. Ja Putins netiks apturēts, Baltijas valstis nonāks riska zonā. Kas notiktu, ja tā dēvētie zaļie cilvēciņi ienāktu Austrumlatvijā, pārņemtu savā kontrolē kaut kādas ēkas vai laukus? Putins kādu laiku to noliegtu, bet reiz atzītu, ka viņi tur ir. Tad NATO saskaņā ar alianses līguma piekto pantu būtu jāpieņem lēmums, vai karot ar Krieviju par mazu Baltijas valstu teritoriju. Vērojot Putina uzvedības modeli, domājams, viņam būtu jāsaskata te iespēja - varbūt pat bez viena vienīga šāviena sagraut NATO līguma piekto pantu."

Nu ko, manuprāt, izklausās pārliecinoši. Tomēr dažus, kā izskatās, tas nepārliecina. Tā piemēram, šī gada 23. marta TV3 raidījuma Nekā Personīga ietvaros, kur runa bija par Ukrainai līdzīgu notikumu attīstības iespējamību arī Latvijā, IeM valsts sekretārei tika uzdots jautājums par to, cik gatavas ir Latvijas drošības struktūras šādam vai līdzīgam scenārijam, uz ko atbildīgā amatpersona apburoši smaidīdama sniedza atbildi: "Latvijas mērogi realitātē ir tik mazi, ka tur, ja kāds gribētu kaut ko ieņemt, tad pietiek ar desmitiem cilvēku. Tā ka es domāju, ka ar šādiem te jautājumiem viennozīmīgi policija tiek galā un arī tiks galā." Jautājumu par “spējām viennozīmīgi tikt galā” mēģināju analizēt publiski pieejamas informācijas robežās savā 25.04.2014 šajā portālā publicētajā rakstā -

http://www.pietiek.com/raksti/par_zalajiem_cilveciniem_un_ne_tikai_atklata_vestule_iekslietu_ministrijas_valsts_sekretarei_ilzei_petersonei-godmanei

Savukārt aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis šī gada 1. septembra LNT raidījumā „Dombura studija” pārliecinoši apgalvoja, ka Baltijā nekādu draudu nav, toties Moldova lai piesargās. Vējoņa gadījumā pieļauju, ka iemesls, lai nesauktu lietas īstajos vārdos, bija vēlme nesaasināt situāciju.

Cienījamie dāmas un kungi. Tad, kad satrakojies pūlis sarīko grautiņu pašvaldībā vai ieņem policijas iecirkni, tad tie jau vairs nav draudi, bet gan draudu realizācija. Un kāpēc Jūs iedomājaties, ka šeit dislocētie NATO karavīri iesaistīsies Jūsu problēmu risināšanā aprakstītajos apstākļos? Turklāt nekāda lielā finansiāla iespringšana, lai veiktu preventīvus pasākumus, nav nepieciešama, par ko arī jau bija runa iepriekš - http://www.pietiek.com/raksti/otrai_slovjanskai_seit_nebut .

Sveicu visus Valsts svētkos!

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

9.maija svinības Maskavā kā līdzeklis Kremļa noziegumu leģitimācijai

FotoIesākumā precizēšu, ka runa šeit būs ne tik daudz par konkrētiem vēsturiskiem notikumiem, cik gan par šo notikumu izmantošanu sagrozītā veidā no Krievijas varas puses ar mērķi sasniegt savus ārpolitiskos un iekšpolitiskos mērķus tuvākajā un tālākajā nākotnē.
Lasīt visu...

21

Vairāk jautājumu nekā atbilžu...

FotoInteresanti, kurš tur bīda to Skultes LNG termināli. Ekonomikas ministra Nemiro draudziņš, kuru grib iestūķēt Latvenergo padomē kaut vai pa skursteni? Vai tomēr vecijaunā Vienotība? Vai NA? Vai JKP Eglītis ar Feldmanu? Varbūt visi kopā?
Lasīt visu...

21

Leksiskās debilitātes praktiķi

FotoLatvijā jau labu laiku ir tradīcija noskaidrot attiecīgā gada atraktīvākos (jocīgi piesaistošos) izteikumus. Ar to nodarbojas Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopa. Tā izveido speciālu žūriju. Tai uztic akceptēt aizvadītā gada leksiski neveiksmīgākos risinājumus.
Lasīt visu...

21

Kāpēc FKTK atvainojās Maijai Treijai

FotoŠī gada 3. februārī Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) izplatīja paziņojumu, kurā teikts, ka FKTK atsauc savu 2019. gada. 29 aprīļa paziņojumu medijiem ar virsrakstu “FKTK no amata atstādina Atbilstības kontroles departamenta direktori  un izsaka nožēlu par goda un cieņas aizskārumu, kā arī iespējamo reputācijas kaitējumu, ko rīkojums ir radījis Maijai Treijai”.
Lasīt visu...

21

Ar atsevišķu tiesnešu atbalstu tiesu izpildītāji no iedzīvotājiem piedzen līdzekļus, kurus likums viņiem neliek maksāt

FotoParādījušies tiesu izpildītāji, kas atraduši jaunu, likumā neparedzētu veidu, kā no cilvēkiem, kas pabeiguši privātpersonas maksātnespējas procesu, piedzīt atlīdzību par piedziņas darbu. Neskaidru iemeslu dēļ daži tiesneši jaunatrasto paņēmienu atbalsta, atzīstot, ka tiesu izpildītāju darbs ir tikpat neaizskarams kā uzturlīdzekļi un sodi, radot bezprecedenta tendenci, kas pārkāpj iedzīvotāju tiesības.
Lasīt visu...

15

Lidostu un čemodānus es vairs neatceros, visi aicina mani par Rīgas mēru, bet es plānoju dibināt manis veidotu politisko partiju

FotoPirmkārt, es uzskatu, ka esošā politiskā sistēma sevi ir izsmēlusi, tā ir bankrotējusi. Taču, lai piedalītos politiskajā procesā šobrīd, man būs nepieciešama partija. Tādēļ paziņoju, ka plānoju dibināt manis veidotu politisko partiju.
Lasīt visu...

6

Divu gadu laikā Veselības ministrija nav ieviesusi nevienu no Valsts kontroles ieteikumiem, lai ģimenes ārsti būtu pieejamāki

FotoDivu gadu laikā, kopš klajā nāca Valsts kontroles revīzijas ziņojums par ambulatorās veselības aprūpes efektivitāti, nav izdevies ieviest nevienu no ieteikumiem, lai ģimenes ārstu loma veselības aprūpē daudz vairāk atbilstu pacienta interesēm un uzlabotos šo ārstu pieejamība.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Aicinu sekmēt Valsts prezidenta Egila Levita aktīvāku iesaisti iekšpolitisku problēmu apzināšanā un risināšanā

Cienījamie laikabiedri! Aicinu sekmēt Valsts prezidenta Egila Levita aktīvāku iesaisti iekšpolitisku problēmu apzināšanā...

Foto

Divi jautājumi Kristīnes Misānes izdošanas sakarā: vai tikai atbildes nebūs biedējošas ikvienam pilsonim?

Latvijā visaugstākajā līmenī pacelts jautājums par mūsu pilsones Kristīnes Misānes izdošanu no Dānijas...

Foto

Es redzēju, mīļais, tu šodien biji aizrāvies ar valstsgribu...

Nupat pieķēru sevi pie pavisam stulbas atziņas - pat iepriekšējie divi kretīni Bērziņš un Vējonis man nelikās...

Foto

Vai Ārstu biedrība kļuvusi par Veselības ministrijas suni?

Pagājušajā nedēļā Veselības ministrijā notika Farmācijas jomas konsultatīvās padomes sēde. Sēde bija iestudēta kā viena aktiera teātris. Režisore...

Foto

Kauns skatīties, kā daļa latviešu politiķu un ierēdņu nodur acis, mentāli savelkas čokuriņā un slīd zem galda

Šonedēļ „Attīstībai/Par” pakļāvās “Saskaņas” un lašoristu* spiedienam un uz...

Foto

Var noprast, ka Annai Jutai Maskavā pavadītais laiks nav pagājis pa tukšo

„Spēcīgs” vēstījums no savā laikā Maskavā, īpašā speciālā rajonā (augsta ranga kompartijas funkcionāru dzīvesvietā)...

Foto

Iesniegums Bordānam: nevajag aiztikt Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales robežas

Izlasījām, ka Varakļānu novada domei būs jānoskaidro savu iedzīvotāju viedoklis par palikšanu Vidzemē vai pievienošanos Latgalei....

Foto

“Nācijas tēvs” kā “nācijas tumsonis”

Nekas nemainās! Katra “nācijas tēva” (NT) publiskā uzstāšanās ir tumsonības apliecinājums. Izrādās, NT ir milzīgi robi izglītībā. Viņa zināšanas ir ļoti...

Foto

Skumji, ka pašreizējā bezoligarhu valdība tiek stutēta ar šī āksta un citu "kaimiņu" balsīm

Ir beidzot piepildījies Kaimiņa aktieriskais sapnis... viņš ir nokļuvis uz valsts lielākā...

Foto

Par “antisemītiskām cūkām” un poļu-čehu teritoriālo konfliktu

Savā nesenajā uzrunā Krievijas Aizsardzības ministrijas sanāksmē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies Otrā pasaules kara tēmai un, pieminēdams...

Foto

Lietuviešu uzņēmēji pret Latviju

Gribēju piemest savu pagali ažiotāžai ap VDD ēkas celtniecību bijušā velotreka vietā. Tad nu lūk, no vienas puses man izbrīnu raisa šiverīgu...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: janvāris

8.janvārī Rīgas lielākajos interneta medijos tika ievietota pēcpadomju gados tematiski klasiska un tāpēc emocionāli vienaldzīga informācija. Taču tai tomēr piemīt zināma atraktivitāte. Informācijā...

Foto

Kur Latvija?

Latvijai vairs nav nevienas no valsts pazīmēm, proti:...

Foto

Karaļa ēras beigas vai tomēr “Bauze uz pauzes”?

Otrdien Garkalnes novada iedzīvotājus sasniedza ziņa, ka Garkalnes Imperators ir atkāpies no amata, jo veselība vairs nav tā,...

Foto

Ornitologs Apinītis iestājas par skaidru dziesmu: nost ar šņabi un „cīgām”

Jūs jau būsiet pamanījuši, ka kādreizējais partijas „Latvijas ceļš” biedrs dakteris Pēteris Apinis, kurš tika...

Foto

Kas notiek ar Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadību?

Ņemot vērā, ka pēdējā laikā arvien plašāk izskan ziņas par KPV LV ministru brīnumiem, vēlos informēt par kādu citu...

Foto

Nepieciešama jauna pieeja tam, kā Latvijas galvaspilsētā tiek risināti iedzīvotājiem būtiski jautājumi

Teikas apkaimes iedzīvotāji ir pauduši skaidru un nepārprotamu vēlmi bijušā velotreka “Marss” vietā redzēt...

Foto

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 2. daļa. Vēl vakar sabiedrotie, bet šodien - nāvīgi ienaidnieki

Vācija nevarēja pabarot sevi. Valstij uzsākot Otro pasaules karu,...

Foto

No NT pūdernīcas. Padomiski formāli un iesaiste

Nevar būt nekādu šaubu! Mērķis ir skaidri redzams! NT (“nācijas tēvs”) vēlas latviešu inteliģenci uztaisīt par sapioseksuāļu inteliģenci. Atcerēsimies,...

Foto

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 1. daļa. Kā sākās karš, jeb Molotova - Ribentropa pakts trīs dienu hronikā

Autortiesības uz šo “spārnoto” frāzi kļūdaini...

Foto

Ja mums nebūs jaunas ēkas par pārdesmit miljoniem eiro, kura stiprinās mūsu kapacitāti, mēs arī turpmāk nevarēsim notvert nevienu spiegu

Atbilstoši 2017. gadā pieņemtam valdības lēmumam...

Foto

Lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā

Nacionālā apvienība (NA) iesniegusi likuma grozījumus, lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā. JKP atbalsta. A/Par neatbalsta. Vienotība un KPV vēl domā....

Foto

Mihoelss, ebreju antifašistu komiteja un “ārstu-indētāju” lieta

Pērnā gada nogalē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies vēsturei, necenzēti nolamājot pirmskara Polijas vēstnieku Vācijā par it kā...

Foto

Paveiktais veselības nozarē Artura Krišjāņa Kariņa valdības pirmajā gadā

Atbilstoši valdības deklarācijai: 1. Pieejamība. Ārstniecības personu darba samaksas pieaugums 2020. gadā. Panākts, ka 2020.gadā veselības nozares darbinieku...