Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Uz Saeimu atkal tiek virzīts kārtējais likumdošanas brāķis

Biedrība „Zemes reformas komiteja”
25.09.2012.
Komentāri (28)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Annele

28.03.2013. 14:23

Uz Saeimu atkal tiek virzīts kārtējais likumdošanas brāķisnojiet, tas nav raksts, bet murgs, nerunājot par gramatisko kļūdu lērumu.

Zemes reformu biedrība pauž zemiskus viedokļus, pazemo dzīvokļu īpašniekus, ka dzīvokļu ieguvuši "gandrīz bez maksas", ka nesaprot īpašuma tiesības un jēgu.

Tieši īpašnieki savā alkatībā nesaprot procesus sabiedrībā.

"Zemes īpašnieki" savā vairumā denacionalizēja zemi, kuru laikā uz 1940.gadu nebija izpirkuši, daļa pat nevienu santīmu nesamaksā, tagad saņēma zemi bezz šādu dokumentu iesniegšanas, zemi saņēma dāvanā un nereti nsaņēma ne tie, kas bija tiešie mantinieki.

Vispirms, jūs, zemes īpašnieki, iesniedziet Saeimā pierādījumus, ka zemi jūs izpirkāt un ka tieši jūs esiet tie īstie mantinieki, tad runājiet aplamības.

Kā jums nav kauna pazemot, apvainot dzīvokļu īpašniekus, ceļiet naidu paši pret sevi?

Dzīvokļu īpašnieki 50 gadus arī tika turēti okupācijas jūgā un viņiem tika atņemtas tiesības iegūt īpašumā zemi, būvēt mājas un veidot uzņēmumus.

Jūs bramanība, atvainojiet, ir nekaunīga un "smirdīga", sabiedrisko procesu izpratnes neveselīgu, aprobežotu cilvēku līmenī.

Atbildēt

PRAKTISKAIS LATVIETIS

07.03.2013. 20:59

RISINĀJUMS IR SEKOJOŠS:

Drīzumā, iespējams š.g. Saeima skatīs jaunos likumus par dalīto īpašumu, Šajos likumprojektos „Grozījums likumā „Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās"" un ,.Grozījums likumā „Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju"", kā arī pēc iepazīšanās ar 12.06.2012. LR Ministru kabineta sēdes protokolu Nr.33 49& (TA-917) – Informatīvo ziņojumu „Par tiesiskā regulējuma izstrādes gaitu (, kas paredz atteikšanos no dalītā īpašuma, konstatējām,
Ka tieslietu ministrijas likumprojektos, MK Ziņojumā par dalītā īpašuma tiesisko regulējumu nav ietverts:
1) zemes nomas % likmes samērīgu samazināšanu no 0% - 2%, it īpaši gabalos ar blīvu apbūvi,
2) zemes kadastra vērtība, tāpat kā pirmā brīvvalsts neatkarības laikā, līdz 1940.gadam, zem vienīgās dzīvesvietas būtu pielīdzināma nullei, jo vienīgais mājoklis nav vieta peļņas gūšanai;
3) valsts atsavina, kompensē vai izpērk zemi daudzdzīvokļu mājām, dzīvokļu īpašnieki to privatizē; tāpat, kā iepriekš uz valsts zemes daudzdzīvokļu mājām privatizējot dzīvokļus;
4) Naudas kompensāciju zemes īpašniekiem par atsavināmo zemes gabalu vajadzētu aprēķināt pēc 1940. gada kadastrālās vērtības, no tās atņemot tagad, pusgadsimta laikā gūto zemes vērtības pieaugumu un peļņu;
5) Kamēr zeme zem privatizētiem daudzdzīvokļu māju dzīvokļiem nav kompensēta, privatizēta vai izpirkta, nepieciešams noteikt nomas maksas ierobežojumus arī latos;
6) jāatsakās no maksājuma par nekustamā īpašuma nodokli kompensēšanas iznomātājam ;
7) dalītā īpašuma tiesiskajā regulējumā ietverams princips par to, ka, izbeidzot dalīto īpašumu un veidojot izpērkamās zemes vienības, to platība var būt mazāka par pašvaldības apbūves noteikumos noteikto minimālo zemesgabala platību, pusēm vienojoties;
8) jāparedz, ja puses tiesājās, piemērām, tad zemes nomas maksa ir līdz 2% (no 0% - 2% ) gadā, lai tiesa varētu lemt taisnīgi, izvērtējot abu pušu argumentus (šobrīd tikai vienai pusei ir priekšrocības tiesā -zemes īpašniekiem, uzreiz piespriež 6%+1.5% (7.5%) nomas maksu gadā, peļņa uzreiz, nav nepieciešams pušu sarunu process).
9) nulles PVN likmes ieviešanu zemes nomas darījumiem dalītā īpašumā;
10) dalītā īpašumā nav pieļaujamas zemes īpašnieku pirmpirkuma tiesības uz dzīvokļiem;
11) piespiedu nomas gadījumā apgrūtinātos nekustamos īpašumos, it īpaši gabalos ar blīvu apbūvi, zemes nomai un kadastra vērtībai ir jābūt daudz zemākai (no 0% - 2% ). par neapgrūtinātu nekustamo īpašumu vērtību.

Atbildēt

PRAKTISKAIS LATVIETIS

07.03.2013. 20:54

Formāli atjaunojot pāris tūkstošiem zemes īpašniekiem vēsturisko taisnību, atjaunojot īpašumtiesības uz zemi pilsētās (Rīgā) un neņemot vērā 50 gados pēc neatkarības zaudēšanas notikušās pārmaiņas, faktiski nodarīta vēsturiskā netaisnība daudziem simtiem tūkstošiem daudzdzīvokļu māju privatizēto dzīvokļu īpašniekiem, pārkāpts labas ticības, samērīguma, vienlīdzības un taisnīguma principi un sanaidota viena tautas daļa ar otru. Šo dalītā īpašuma (dzīvoklis pieder vienam īpašniekam, bet zeme – citam) problēmu var atrisināt principiāli tikai un vienīgi Saeima un valdība, labojot priekšteču kļūdas.
Šobrīd izveidojas situācija, ka dalītos īpašumos dzīvojamo māju īpašnieki/apsaimniekotāji atrodas zemes īpašnieku ar likumu nostiprinātā verdzībā.
Situācija ar zemes īpašumiem zem daudz dzīvokļu mājām, pēc 90-to gadu zemes privatizācijas, būtībā ir verdzības, dzimtbūšanas laiku atgriešanās, gandrīz 200 gadus pēc tās atcelšanas Krievijas impērijas Vidzemes guberņā, daudzdzīvokļu namu dzīvokļu īpašnieki būtībā ir uzdāvināti zemes īpašniekiem un viņu tiesību un saistību pārņēmējiem, kā mūžīgs piespiedu peļņas avots, ar likumu nostiprināta verdzība.
Tā laika, otrā neatkarības (90-to gadu) valdības zemes privatizācijas kļūdu dēļ un maldināšanas ar privatizācijas procesu daudzdzīvokļu māju dzīvokļu un zemes zem mājām privatizācijas jomā, daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašnieki, privatizējot dzīvokli, vienīgo dzīvesvietu, kā izrādījās maldīgi uzskatīja, ka būs privātīpašumā zemes domājamās daļas visiem daudzdzīvokļu namu dzīvokļu īpašniekiem, tieši tā pat kā tajā pašā laikā privātmāju īpašniekiem, kuru mājas atradās uz citu īpašnieku zemes, kā pilsētā, tā laukos, ar tiesībām privatizēt noteiktu daudzumu zemes; bet izrādījās vēlāk, ka ir iegūts dzīvokļa īpašums daudzdzīvokļu mājā bez zemes, bet ar nomas maksu un zemes īpašnieku piedevā ( apmērām 70% daudzdzīvokļu māju Rīgā).
Pašlaik dalītā īpašumā tiek radīti zaudējumi daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem un zemes īpašniekiem, mazinās īpašuma vērtība, tiek kropļots nekustamā īpašuma tirgus, nav iespējams privatizēto nekustamo daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašumu pārdot par līdzvērtīgu cenu salīdzinājumā ar dzīvokļu īpašumiem bez dalītā īpašuma.
Zemesgabala īpašnieks, kurš saņem nomas maksu piespiedu nomas ietvaros, un zemesgabala īpašnieks, kurš brīvi iznomā savu nekustamo īpašumu, nav un nevar būt vienādos vai pat salīdzināmos apstākļos. (Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Civiltiesisko zinātņu katedras vadītājs, profesors, dr.iur. J.Rozenfelds norāda, ka ar piespiedu nomas tiesībām apgrūtinātu nekustamo īpašumu vērtība ir daudz zemāka par neapgrūtinātu nekustamo īpašumu vērtību.).

Atbildēt

to Hugo

27.09.2012. 17:06

UN vel. Kaa var nemaksat zemes nomu, ja taa ir ieklauta kopejaa menesa komunalo maksajumu summa? Taa kaa nemuldi. Varetu nemaksat, ja taa butu uz atseviskas kvits, bet nav. Taa kaa nevajag te melot. Pats laikam esi zemes ipasnieks, kas grib nestradajot dzivot cepuri kuldams iznomadams purvu un akmenus. Plavnieku zemei nebut nekadas vertibas, ja tur nebutu uzcelts mikrorajons.

Atbildēt

to Hugo

27.09.2012. 17:02

Un interesanti, ka zemes noma ir vienada no dzivokla vai taa ir 3 stavu maja vai 9 stavu. Kur 9 stavu zemes nomas maksai butu jabut mazakai no katra dzivokla, jo uz plekisa zemes dzivo vairak cilveku. Bet nee! Zemes ipasnieki ir parlaimigi, ka majai vairak stavu, jo lielaka pelna kopaa sanak!

Atbildēt

Hugo - to Hugo

27.09.2012. 16:47

Savukārt man zināmās mājās vismaz 1/3 no dzīvokļiem pieder vieniem un tiem pašiem īpašniekiem, kuri savukārt kāš naudu no īrniekiem, bet nomas maksu par zemi maksāt negrib, tāpēc te brēc visskaļāk. Nevajag izlikties, ka te kāds aizstāv ierindas pensionāru intereses. Ar zemes īpašniekiem arī vienmēr var vienoties par mazāku nomas apmēru. Neviens te nav no meža iznācis. Vajag tikai prast sarunāties nevis izkliegt komunistiskus demagoģiskus saukļus par zemes nacionalizāciju.

Atbildēt

to Hugo

27.09.2012. 16:35

Zemes nomu maksaa visi dzivoklu ipasnieki, vismaz mana un man zinamas majas, taa kaa nevajag te liet. Un vel mums jamaksaa ipasnieka vietaa zemes nodoklis! Ta luk! Zemes iznomatajs ir vienkarsi maita! Plavnieku purvu zeme nebut nekadaa vertee, ja tur nebutu saceltas tagadejas blokmajas, un nu zemes ipasnieki tik kaash! Kas taa par zemes nomu 1200 ls menesii un Plavniekos! Taa ir viekarsi izspiesana!

Atbildēt

Hugo

27.09.2012. 12:47

Zemes īpasnieki no guta peļņas, ar piebildi, ja viņi to iegūst, jo daudzi dzivokļu īpasnieki to vienkārši nemaksā, maksa vēl ienakuma nodokli- 25% no peļnas. Nemaz nerunajot par zemes nodokli, ko tagad grib uzgrūst atpakaļ, lai gan satversmes tiesa, atbilstoši Satversmei, lēma citadāk. ST nemainīs savu praksi ka te dažam iegribās. Kāpēc patiešām neviens te neruna par dzīvokļu īres spekulantiem? Pilnīgs klusums atbildetaju nometnē, lai gan uz to ir vairakkartigi norādīts. vai tik tie nomas apmera apkarotaji nav spekulanti, kuri sagrabusies sev pa 10 dzīvokļiem, izīre, nemaksā valstij nodokļus, bet protams negrib ,maksāt nomu par zemi, ko savaideālaja daļā no majas gan aizņem. nedomaju, ka saeima atbalstīs komunistisko ideoloģiju, kura te skan, ka privātīpasums uz zemi ir jālikvidē.

Atbildēt

Kaķa Klepus

27.09.2012. 10:08

Likumprojekts patiešām ir brāķis, netaisnīgs un nesamērīgs pret zemes īpašniekiem. Turklāt, prognozēju, ka arī antikonstitucionāls, Satversmes tiesa to atcels vēlāk, šis variants ir tikai populistisks solis pirms pašvaldību vēlēšanām.

Atbildēt

:-)

26.09.2012. 17:15

Cik šajā biedrībā ir biedru - divi vai trīs?

Atbildēt

zemes noma ir jasamazina

26.09.2012. 16:44

Taa kaa redziet parasta Plavnieku mikrorajona maja ienes zemes ipasniekam 12 tukstos. latu pelnu gadaa. Nu gluzi it kaa taa maja atrastos pie juras! Cik Jurmalniekiem jamaksaa zemes noma gadaa? Domaju mazak kaa dzivojot Plavnieku blokenee. Zemes noma nedrikst but tik augsta. Tas ir negodigi.Piedevam vel mums janomaksaa ipasnieka zemes nodoklis valtij vina vietaa!

Atbildēt

vista

26.09.2012. 16:42

Eiropas Cilvēktiesību tiesa taču Vistiņa un Perepjolkina kļauzu noraidīja visos punktos un postulēja, ka īpašuma tiesības ir tikai vienas no tiesībām, kas nav ne lielākas, ne labākas par citām tiesībām.

Atbildēt

nomas bizness rulle, bet vai tas ir godigs

26.09.2012. 16:38

Zemes ipasnieki pilsetas seviski Rigaa laimee plaukskina rokas, jo katra daudzstavu maja viniem ienes labu pelna menesi un bez nekada darba. Lauku zemes ipasniekiem zeme pelnu nenes. Lai nestu pasiem tur ir jaiegulda darbs. Turpretim Rigas zemes ipasniekiem nauda birst no gaisa par ne par ko! Tapec ari Skele un skelveidigie izosta ieprieks, kur valsts taisas buvet ko lielu, atri pirms buvesanas atperk zemi un tad to iznomaa par milzu naudu.

Atbildēt

Vai nav par daudz prasits par zemes nomu?

26.09.2012. 16:29

Konkrets piemers. Plavnieku 9 stavu maja. Par zemes nomu menesi prasa 6 ls ( nesen vle bija 8ls) no viena dzivokla bet majaa ir gandriz 180 dzivokli. Tatad zemes ipasnieks menesi par zemi sanem vairak kaa 1000 ls un gadaa par si plekitis zemes vinam ienes 12 tukstosi lati!!! Kur vel var but dargaka zeme! Menesi sis ipasnieks sanemot tukstos latu var nestradat nekad vairs oficialu darbu, Super dzive! Un vel vini brec, ka par maz maksaa par zemi. Ja uz vina zemes nebutu uzcelta si maja, tad vins nekad muzaa no zemes sadi nebutu pelnijis. Zemes ipasnieki Rigaa ir vienkarsi rijigi rimas.

Atbildēt

gailis-anarhists

26.09.2012. 16:25

vistai-komunistei 26.09.2012. 12:46
kulakus pieliktu pie sienas un viņu sastrādato īpasumu vienkārši nozagtu. .. Īpasumtiesības uz zemi ir bijušas, ir...
------
sastrādāto? jeb tomēr NOZAGTO pa ofšoru shēmām un izkalpinot citus vergu darbā?
-
Īpašumtiesības uz zemi ir bijušas neilgu laiku un drīz NEBŪS
Jādara viss, lai pēc iespējas vairāk cilvēku saprastu, cik absurda ir zemes un dabisko ūdeņu īpašuma tiesību atrašanās privātu karginu rokās

Atbildēt

Blokmājas dzīvokļa īpašnieks Pļavniekos

26.09.2012. 16:05

Kārtējais sviests, kuram var pielikt citu nosaukumu "Gribēt ir veselīgi". Pilns raksts ar "samērīgas zemes nomas maksas" prasību, bet neviens vārds par to, kā šī "samērīgā maksa" tiks noteikta. Valstij primārais uzdevums ir zemes un ēku īpašuma tiesību apvienošana un protams, ka viens zemes īpašnieks attiecībā pret daudzajiem dzīvokļu īpašniekiem mūsu poitiķiem būs zaudētājs. Zemes īpašnieki būtu priecājušies, ka, pateicoties Perepjolkiniem, Vistiņiem,Goilām un Vilkastēm, zemes īpašuma tiesības tika atjaunotas, nevis šiem tika paredzēti kompensācijas sertifikāti. Tālāk varētu runāt par reālu samērīgumu, nevis patētiski piesaukt komunistu represijas, jo rodas iespaids, ka zemes īpašnieki no dzīvokļu īpašniekiem tagad grib ne tikai samērīgu samaksu par zemes nomu, bet arī kompensāciju par nomocīto vectēvu un 50 gadu laikā nesaņemtajiem īpašuma augļiem. Varbūt tad ņemam šīs vietas kadastrālo vērtību 1940.gadā (atņemšanas brīdī) un pareizinām to ar atbilstošu koeficentu. Tā nosakām zemes gabala cenu, par kuru zeme tiek atpirkta. Vēl 80.gadu sākumā Rīgā Pļavnieku vietā bija rudzu lauki - lauksaimniecības zeme.

Atbildēt

vistai-komunistei

26.09.2012. 12:46

Nu protams, protams, ja tādiem ka jums ļautu atkal varu, jūs apģērbtos ķeļņeškās un visu t.s. kulakus pieliktu pie sienas un viņu sastrādato īpasumu vienkārši nozagtu. Ta ir komunistu ideoloģija, ko tu te tagad izplati sociālajos tīklos. Īpasumtiesības uz zemi ir bijušas, ir un būs. patik tev, vistai tas vai nepatīk. taču ir jāatrod tiesiski risinajumi esošai situācijai. Dzīvokļu īpasniekiem nevar būt nekadas priviliģētas īpasumtiesības attiecība pret zemes īpasniekiem. Dzeguze arī svešā ligzdā mēdz iedēt olu, bet tas nenozime, ka ligzda pēc tam sāk piederēt viņai.

Atbildēt

Haris

26.09.2012. 12:35

Pilnībā piekrītu raksta "Ir risinājumi"viedoklim.Esmu nelokāmi pārliecināts,ka Latvijas zemi un ūdeņus nedrīkst privatizēt vai pārdot!Zemi apbūvei vai apstrādei drīkst,TIKAI,IZNOMĀT uz noteiktu laiku!!!Visa šī a`la latviskā prihvatizācija ir bijusi krimināla-to atzīst,pat,oficiāli-70% aktu ir NELIKUMĪGI!
Kamēr pie varas būs t.s.labējās bandas,pied.-partijas-nekas nemainīsies uz piesmietā "viens likums,viena taisnība visiem"...-un nebrīnieties,ja kādai-jūsu nīstajai-partijai būs par vienu balsi vairāk,-tā būs jūsu vaina!
Vai ir vēl smagāks noziegums,kā izandelēt valsti un tautu aizdzīt trimdā? Ir pienācis laiks darīt tam galu...

Atbildēt

Gaidiet

26.09.2012. 12:29

gaidiet drīz zemes zem daudztāvenēm izpirks jaunie saimnieki no Ķīnas,Kazahijas un Krievijas,kā tas jau ir ap ostas teritoriju .Tad gan mutes būs ciet ,jo tie būs svešie . Un svešo priekšā mēs esam kalpu dvēseles.

Atbildēt

ir risinājumi

26.09.2012. 11:40

denacionalizācija daudzos gadījumos tika īstenota prettiesiski, jo īpaši Rīgā;
grūtupiem sačammājot likumu, ar kura palīdzību varēja pieaicināt pāris fiktīvu liecinieku un tiesas lēma par zemes vai namīpašuma tiesību atjaunošanu - šādu gadījumu ir simtiem un tūkstošiem; aiz katra šāda gadījuma stāv konkrētu advokātu un tiesnešu uzvārdi;
ebreju īpašumu atdošanas jautājums izgaismos dažu labu mahināciju un valsts ne tikai kompensēs ebrejiem, bet vēl visādiem grūtupistiem piemaksās - tas nozīmē, ka mēs samaksāsim trīskārt!
ne velti grūtups TĀ uztraucas par "ebreju īpašumiem", jo zina, kur guļ zemūdens akmeņi

uzskatu, ka rakņāt to mēslu bedri nav vērts, ir jāpamaina iekārta; jālikvidē īpašuma tiesības uz zemi kā tādas; zeme, dabas bagātības, kritiskā infrastruktūra nevar atrasties personas privātā īpašumā, tas ir pretdabiski, pretvalstiski un prettautiski! zeme, ūdens, gaisa telpa var piederēt tikai tautai kopumā - tātad, valstij!
tā var tikai tikt iznomāta, bet nevis atrasties privātpersonas īpašumā,
šis nerunā pretrunā Satversmei, jo Satversme nosaka, ka Latvija ir neatkarīga un demokrātiska valsts, bet tā nenosaka, ka valsts ir veidota kā kapitālistiska iekārta: Latvija var noteikt, ka tā ir sociāli atbildīga valsts un, lai šādu mērķi īstenotu - dabas bagātībām, ieskaitot, zemi, jābūt tikai valsts - tautas kopuma īpašumā;
jāgatavo referendums par privatizācijas lēmumu pilnīgu atcelšanu, jāatņem kampējiem tas, kas tautai vajadzīgs izdzīvošanai un kritiskai infrastruktūrai - zeme, dabas bagatības, stratēģiski svarīgie uzņēmumi, trubas, tranzīts..
īpašumtiesības nav jāpārkāpj, jo grūtupistu sagatavotie likumi jau paredz, ka īpašumu var atņemt - nacionalizēt, ja to vajag valstij, kompensējot, piem. naudā;
nu tad arī kompensējiet, izsniedziet grūtu-pistiem vekseļus un obligācijas ar apmaksas termiņu uz 200 gadiem; kad tautai būs nauda, tad atdos! var piedrukāt latus un pirms pāriešanas uz eiro, atmaksāt viņiem latos
vajag tikai gribu un visu var atrisināt! un nekādu problēmu ar bezjedzīgām nomas maksām, kur alkatīgie taukpartiju pārstavji pieprasa tādu nomas maksu, ka mati ceļas stāvus;
nost ar taukpartijas kampējiem!
tautai vienreiz jāsaka savs vārds, tautas izdzīvošana ir atkarīga no tā, vai mums pašiem pieder mūsu zeme, meži, ūdeni, jeb mēs esam dzimtļaudis, kuri strādā svešu zemju privatīpašnieku labā!
Latvijas zemei ir jāpieder Latvijas tautai un tikai Latvijas tautai - tās pilsoņu kopumam! ja kāds vēlas mūsu zemi strādat, celt uz tās ēkas vai nodarboties ar lauksaimniecību - lūdzu, maksā nomu un nomā zemi uz 25, 50 vai 100 gadiem; bet īpašnieki viņi nevar būt! NEDRĪKST! ja mēs gribam izdzīvot kā nācija, mums ir jānosargā sava teritorija, tas, ko atdevāt šodien - rīt atgriezīsies kā bumerangs - jau tagad nav iespējams pieiet pie publiskiem ūdeņiem, milzīgas teritorijas tiek nožogotas un slēgtas, mūsu dabas bagātības, unikālus dabas resursus, mežus, ūdeņus, mūsu tranzītceļus - par mūsu naudu celtos, izmanto privatpersonas! mezus izc ert, bet cik iestāda atpakaļ? vini noskuj Latviju un aiziet!
tam jādara gals!
nakošās piecgades mērķis - katram kampējam - pa vekselim vai obligācijai (var drukāt uz mīkstā makulatūras papīra)

Atbildēt

vista

26.09.2012. 11:04

Dzīvokļu īpašnieki jau ir iesnieguši Satversmes tiesā, jo piespiedu nomu aizliedz ANO Konvencija par verdzības aizliegšanu 1952. gada papildinājums, ko Latvija ir parakstījusi.

Atbildēt

vista zemes reprivatizatorei

26.09.2012. 11:02

Bet nevar nomas attiecības uzspiest pēc notikuša fakta. Tādēļ Polija un Čehija neko nedenacionalizēja. Ja man būtu iespēja izvēlēties, es neko no tādas vecas dzērājas nenomātu. Uzlikt jums nodokli 20% gadā, un meklējiet, kas no jums nomās brīvajā tirgū. Ja nevar samaksāt - nākamā dienā ūtrupe.

Atbildēt

Zemes īpašniece

25.09.2012. 22:45

Esmu sava vectēva zemes mantiniece. Īpašums viņam tika varmācīgi atņemts ar padomju varas dekrētu. Tagad to pašu dara neatkarigā Latvijas valsts, represējot manas atjaunotās īpašumtiesības ar t.s. piespiedu nomu. Valstij jāpārstaj populistiski jaukties zemes nomas tirgus attiecībās. Viss maksā tik, cik maksā. Nevari to atļauties, pārdod un dzīvo tur, kur vari samaksāt, atbilstoši saviem ienākumiem. Daudzi dzīvokļi tiek izīrēt bez jebkādiem līgumiem, valstij nenomaksājot ne santīma. Zemes īpašniekam jāmaksā vēl ienākuma nodoklis, likumā noteiktā apmērā. Kad visu nomaksā, pari paliek nožēlojami graši un ta tas ir gadiem. Otrs variants ir zemi izpirkt par taisnīgu atlīdzību. Ja kāds pērk privātmāju, kāpēc tad nerodas jautājums, ka jāpērk ari zeme. Dzīvokļi taču neatrodas uz ūdens, bet uz zemes. katram piesaistīts ideālis zemes lielums. Par to taču objektīvi ir jāmaksā! Vai arī jāizpērk! Zemes īpasniekiem nav jānodarbojas ar socialo labdarību. Ja to vēlas darīt, tas jadar valstij vai pašvaldībai. Ja grib, arī viņi var izpirkt zemi, ja vēlas būt tik labiņi. Zemes īpasnieki atkal sniegs satversmes tiesā un uzvarēs, jo šāda valst iejaukšanās nesamērīgi ierobežo viņu tiesības. Un noteikti uzvarēs, jo tas ir pret jebkurām cilvektiesību nosrmām. Nekur Eiropā šāds absurds kā piespiedu noma nepastāv.

Atbildēt

R

25.09.2012. 21:52

rakstītājs laikam tas advokātiņš , kurš vienas ebrejietes dēļ to putru ievārīja

Atbildēt

sveiciens no Grūtuppapus!

25.09.2012. 21:40

http://pietiek.lv/raksti/likumi_sev_un_saviem_tuvakajiem
Atsvaidzini atmiņu,„Zemes reformas komiteja”!

Atbildēt

vista

25.09.2012. 20:40

Visa tā reprivatizācija (nevis denacionalizācija) bija uz viltotu papīru pamata. Tā kā vācu laikā daļu no īpašuma tiesībām atjaunoja un varēja arī pārdot īpašumu, tad šī žīdiskā denacionalizācija anulēja īpašuma tiesības un brīvu gribu, kas bija izteikta pēc 1940. gada. Lai tagad nodarbojas ar visām žīdu biedrībām, kuras grib atgūt īpašumus par 1,5 miljardiem.

Atbildēt

Erna

25.09.2012. 18:08

Zemes uzdavināšana, bez kādiem nosacījumiem arī nav taisnīga! Ko Jūs, "nabadziņi" darītu ar to zemi, piemēram, kāda Rīgas mikrorajona vidū - kartupeļus stādītu? Vajadzēja atpirkt tās daudzstāvu mājas ar noprivatizētajiem dzīvokļiem, un miers! Vācijas Federācijā bija līdzīga situācija pēc Padomijas gadiem. Un tur tāpat vien neko nedāvināja, ne zemesgabalus, ne vecās ēkas.

Atbildēt

verbatim

25.09.2012. 17:02

zemes privātīpašums ir amorāls pēc būtības! nacionalizēt! punkts!

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Ko VDK darīja pēc 1986.gada?

FotoŠobrīd masu medijos tiek izplatīts viedoklis, ka "neko". It kā ķerstījuši ārzemju spiegus un vietējos liela mēroga zagļus. Politiskās vajāšanas esot pārtrauktas. Patiesībā tie ir meli. Politiskās vajāšanas turpinājās, tikai jau "smalkākā" manierē - izmantojot psiholoģisko teroru.
Lasīt visu...

21

Pamiers valdošajā koalīcijā

Foto13.septembrī – piektdienā, kad bija vērojams pilnmēness, Latvijas valdības vadītājs Krišjānis Kariņš informēja iedzīvotājus, ka ir panākta vienošanās par nākamā gada budžetu. Pirms nedēļas pēc Jaunās konservatīvās partijas prasības valdība uz nedēļu atlika lemšanu par papildu finansējuma novirzīšanu ministriju prioritārajiem pasākumiem.
Lasīt visu...

21

Latvijas Universitāte degpunktā. Un turpmāk?

FotoAp Latvijas Universitāti ir sakurti sārti, un liesmas jau skar tās iekšieni, lai gan šī gada pavasarī nelikās, ka var notikt kaut kas tāds.
Lasīt visu...

6

Par atkritumu krīzi

FotoEsmu atkārtojis N reizes un atkārtošu vēlreiz - cilvēki, domājiet kā nodrošināt sevi ar dzīves pamatelementiem. Tie ir mājvieta, ūdens, pārtika, elektrība, degviela... Esmu par to rakstījis savā prezidenta programmā, sk. "Cilvēks kontrolē pašu galveno". Esmu to izskaidrojis attiecīgajos video 1.daļa un 2.daļa. Atkritumu izvešana ir viens no dzīves pamatelementiem, it sevišķi pilsētā.
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 5. Absurda tirānija un iegūšana savā īpašumā

FotoBrīdināšana par absurda tirāniju nav analītiskais beztaktiskums vai konspiroloģiska tēma līdzīgi konspiroloģijā iecienītajai “pasaules valdnieku” tēmai. Brīdināšana par absurda tirāniju nav arī antivēsturiska kaprīze. Jau senie dievi mītos filosofiski sprieda par cilvēku, vai viņš ir labs vai viņš ir slikts, pieļaujot bezjēdzības un bezjēdzīgai rīcībai izdomājot dažādus attaisnojumus.
Lasīt visu...

21

Vai par šāda veida balagāna organizēšanu valsts iestādē, kāda ir Valsts robežsardze, kādam nav jāsaņem bargs sods?

FotoKā izriet no publikācijas par centralizēto parakstu vākšanu robežsardzē tās bijušā priekšnieka atbalstīšanai, mēs, pensionāri, un ne tikai pensionāri, bet visi Latvijas pilsoņi tiekam apzagti. Jo mūsu, nodokļu maksātāju nauda tiek izmantota, lai vieni priekšnieki no Valsts robežsardzes, izmantojot administratīvo resursus, organizētu parakstu vākšanu zem raksturojuma par citu Valsts robežsardzes priekšnieku (nu jau izbijušo) Normundu Garbaru.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Karteļa dēļ tā dalībniekiem - lielajiem būvniekiem - vairs nav tik lielas vajadzības pirkt politiķu “pakalpojumus”

Karteļa pazīmes Latvijas būvniecības tirgū bija redzamas jau sen -...

Foto

Par Timati un viņa putinkrekliņiem „Alfā”: kas ir kas

Ceturtdien tirdzniecības centrā “Alfa” Rīgā, tika atklāts “Black Star Wear” apģērbu veikals.(1) (2) Zīmola īpašnieks un reklāmas...

Foto

Tvaiks

Kad tvaiks, kuru savalda ar labi pieskrūvētu vāku, izkļūst no katla? Tad, kad katla vāka skrūves tiek palaistas vaļīgāk....

Foto

Vai tiešām valsts prezidentam bērni jāmudina mācīties, lai ņemtu kredītu?

Laikā, kad Tieslietu ministrija izstrādā Parādu dzēšanas likumu, Valsts prezidents Egils Levits, uzrunājot skolēnus Zinību dienā,...

Foto

Perversā solidaritāte

Pirms deputātu balsojuma Saeimā “nācijas tēvs/pravietis” teica: “Ir trīs virzieni, par kuriem kopējā labuma vārdā es gribu domāt un pārliecināt savas prezidentūras gados. [..] Šie...

Foto

Mēs Latviju pārvaldām koleģiāli: valsts prezidenta Egila Levita uzruna Saeimas 2019. gada rudens sesijas atklāšanā

Ļoti cienījamās Saeimas deputātes! Augsti godātie Saeimas deputāti! Dāmas un kungi!...

Foto

Atklāta vēstule par notiekošo „Olainmed” un arī „Olainfarm”

2019. gada augusta mēnesī pret mūsu gribu esam ievilkti nesaskaņās starp "Olainfarm" valdi un "Olainmed" bijušo vadību Darju...

Foto

Godīgums kā cilvēkus vienojoša ideja

Klausoties valstsvīru runas par to, kas cilvēkiem būtu jādara, lai dzīve kļūtu labāka, atmiņā visvairāk iespiedušies negatīva rakstura ieteikumi un spriedumi...

Foto

Jaunā konservatīvā partija cīnās par ietekmi valdībā

Visās valdošajās koalīcijās ir bijusi partija, kas darbojas kā iekšējā opozīcija. Daudzās valdībās šo lomu pildījusi Nacionālā apvienība, regulāri...

Foto

Aicinām iedzīvotājus neslēgt līgumus ar AS „Tīrīga”

Rīgas Apkaimju alianse kategoriski iebilst pret atkritumu apsaimniekošanas monopola izveidi Rīgā. Iedzīvotāji aicināti neslēgt līgumus ar AS "Tīrīga"....

Foto

Ikonu nomaiņa - vissāpīgākais process

Cilvēki jau no bērnības ir pieraduši, ka ir autoritātes, kurām jātic un kurām jāklausa – vecāki, skolotāji, jau vēlāk vadītāji un priekšnieki....

Foto

Absurds ap Rimšēviču

Par valstiskās suverenitātes trūkumu un latviešu necienīgo stāvokli savā zemē, kā arī par šī necienīgā stāvokļa izraisītajām nelietībām uzskatāmi liecina absurds ap Ilmāru...

Foto

Bankas, banciņas un droši paredzamais PC: prātojums pēc "Norvik/PNB" aizvēršanās

Neizbēgamajam blīkšķim mūsu banku un banciņu saimniecībā ļoti piemēroti ir LPSR Tautas dzejnieka Ojāra Vācieša vārdi,...

Foto

Eiroparlamentārieša aicināšana uz inaugurāciju, neievērojot viņa rīcību, kas neatbilst LR Satversmē noteiktajam, ir šādas antikonstitucionālas rīcības faktiska atbalstīšana

Valsts prezidents ir valsts amatpersona, bet inaugurācija ar...

Foto

Sākušies Burova laiki Rīgas domē

19.augustā par “Gods kalpot Rīgai” pārstāvi Oļegu Burovu kā Rīgas domes mēru nobalsoja 35 no 60 deputātiem. Tas nozīmē, ka vismaz...