Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Uz Saeimu atkal tiek virzīts kārtējais likumdošanas brāķis

Biedrība „Zemes reformas komiteja”
25.09.2012.
Komentāri (28)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Annele

28.03.2013. 13:23

Uz Saeimu atkal tiek virzīts kārtējais likumdošanas brāķisnojiet, tas nav raksts, bet murgs, nerunājot par gramatisko kļūdu lērumu.

Zemes reformu biedrība pauž zemiskus viedokļus, pazemo dzīvokļu īpašniekus, ka dzīvokļu ieguvuši "gandrīz bez maksas", ka nesaprot īpašuma tiesības un jēgu.

Tieši īpašnieki savā alkatībā nesaprot procesus sabiedrībā.

"Zemes īpašnieki" savā vairumā denacionalizēja zemi, kuru laikā uz 1940.gadu nebija izpirkuši, daļa pat nevienu santīmu nesamaksā, tagad saņēma zemi bezz šādu dokumentu iesniegšanas, zemi saņēma dāvanā un nereti nsaņēma ne tie, kas bija tiešie mantinieki.

Vispirms, jūs, zemes īpašnieki, iesniedziet Saeimā pierādījumus, ka zemi jūs izpirkāt un ka tieši jūs esiet tie īstie mantinieki, tad runājiet aplamības.

Kā jums nav kauna pazemot, apvainot dzīvokļu īpašniekus, ceļiet naidu paši pret sevi?

Dzīvokļu īpašnieki 50 gadus arī tika turēti okupācijas jūgā un viņiem tika atņemtas tiesības iegūt īpašumā zemi, būvēt mājas un veidot uzņēmumus.

Jūs bramanība, atvainojiet, ir nekaunīga un "smirdīga", sabiedrisko procesu izpratnes neveselīgu, aprobežotu cilvēku līmenī.

Atbildēt

PRAKTISKAIS LATVIETIS

07.03.2013. 19:59

RISINĀJUMS IR SEKOJOŠS:

Drīzumā, iespējams š.g. Saeima skatīs jaunos likumus par dalīto īpašumu, Šajos likumprojektos „Grozījums likumā „Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās"" un ,.Grozījums likumā „Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju"", kā arī pēc iepazīšanās ar 12.06.2012. LR Ministru kabineta sēdes protokolu Nr.33 49& (TA-917) – Informatīvo ziņojumu „Par tiesiskā regulējuma izstrādes gaitu (, kas paredz atteikšanos no dalītā īpašuma, konstatējām,
Ka tieslietu ministrijas likumprojektos, MK Ziņojumā par dalītā īpašuma tiesisko regulējumu nav ietverts:
1) zemes nomas % likmes samērīgu samazināšanu no 0% - 2%, it īpaši gabalos ar blīvu apbūvi,
2) zemes kadastra vērtība, tāpat kā pirmā brīvvalsts neatkarības laikā, līdz 1940.gadam, zem vienīgās dzīvesvietas būtu pielīdzināma nullei, jo vienīgais mājoklis nav vieta peļņas gūšanai;
3) valsts atsavina, kompensē vai izpērk zemi daudzdzīvokļu mājām, dzīvokļu īpašnieki to privatizē; tāpat, kā iepriekš uz valsts zemes daudzdzīvokļu mājām privatizējot dzīvokļus;
4) Naudas kompensāciju zemes īpašniekiem par atsavināmo zemes gabalu vajadzētu aprēķināt pēc 1940. gada kadastrālās vērtības, no tās atņemot tagad, pusgadsimta laikā gūto zemes vērtības pieaugumu un peļņu;
5) Kamēr zeme zem privatizētiem daudzdzīvokļu māju dzīvokļiem nav kompensēta, privatizēta vai izpirkta, nepieciešams noteikt nomas maksas ierobežojumus arī latos;
6) jāatsakās no maksājuma par nekustamā īpašuma nodokli kompensēšanas iznomātājam ;
7) dalītā īpašuma tiesiskajā regulējumā ietverams princips par to, ka, izbeidzot dalīto īpašumu un veidojot izpērkamās zemes vienības, to platība var būt mazāka par pašvaldības apbūves noteikumos noteikto minimālo zemesgabala platību, pusēm vienojoties;
8) jāparedz, ja puses tiesājās, piemērām, tad zemes nomas maksa ir līdz 2% (no 0% - 2% ) gadā, lai tiesa varētu lemt taisnīgi, izvērtējot abu pušu argumentus (šobrīd tikai vienai pusei ir priekšrocības tiesā -zemes īpašniekiem, uzreiz piespriež 6%+1.5% (7.5%) nomas maksu gadā, peļņa uzreiz, nav nepieciešams pušu sarunu process).
9) nulles PVN likmes ieviešanu zemes nomas darījumiem dalītā īpašumā;
10) dalītā īpašumā nav pieļaujamas zemes īpašnieku pirmpirkuma tiesības uz dzīvokļiem;
11) piespiedu nomas gadījumā apgrūtinātos nekustamos īpašumos, it īpaši gabalos ar blīvu apbūvi, zemes nomai un kadastra vērtībai ir jābūt daudz zemākai (no 0% - 2% ). par neapgrūtinātu nekustamo īpašumu vērtību.

Atbildēt

PRAKTISKAIS LATVIETIS

07.03.2013. 19:54

Formāli atjaunojot pāris tūkstošiem zemes īpašniekiem vēsturisko taisnību, atjaunojot īpašumtiesības uz zemi pilsētās (Rīgā) un neņemot vērā 50 gados pēc neatkarības zaudēšanas notikušās pārmaiņas, faktiski nodarīta vēsturiskā netaisnība daudziem simtiem tūkstošiem daudzdzīvokļu māju privatizēto dzīvokļu īpašniekiem, pārkāpts labas ticības, samērīguma, vienlīdzības un taisnīguma principi un sanaidota viena tautas daļa ar otru. Šo dalītā īpašuma (dzīvoklis pieder vienam īpašniekam, bet zeme – citam) problēmu var atrisināt principiāli tikai un vienīgi Saeima un valdība, labojot priekšteču kļūdas.
Šobrīd izveidojas situācija, ka dalītos īpašumos dzīvojamo māju īpašnieki/apsaimniekotāji atrodas zemes īpašnieku ar likumu nostiprinātā verdzībā.
Situācija ar zemes īpašumiem zem daudz dzīvokļu mājām, pēc 90-to gadu zemes privatizācijas, būtībā ir verdzības, dzimtbūšanas laiku atgriešanās, gandrīz 200 gadus pēc tās atcelšanas Krievijas impērijas Vidzemes guberņā, daudzdzīvokļu namu dzīvokļu īpašnieki būtībā ir uzdāvināti zemes īpašniekiem un viņu tiesību un saistību pārņēmējiem, kā mūžīgs piespiedu peļņas avots, ar likumu nostiprināta verdzība.
Tā laika, otrā neatkarības (90-to gadu) valdības zemes privatizācijas kļūdu dēļ un maldināšanas ar privatizācijas procesu daudzdzīvokļu māju dzīvokļu un zemes zem mājām privatizācijas jomā, daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašnieki, privatizējot dzīvokli, vienīgo dzīvesvietu, kā izrādījās maldīgi uzskatīja, ka būs privātīpašumā zemes domājamās daļas visiem daudzdzīvokļu namu dzīvokļu īpašniekiem, tieši tā pat kā tajā pašā laikā privātmāju īpašniekiem, kuru mājas atradās uz citu īpašnieku zemes, kā pilsētā, tā laukos, ar tiesībām privatizēt noteiktu daudzumu zemes; bet izrādījās vēlāk, ka ir iegūts dzīvokļa īpašums daudzdzīvokļu mājā bez zemes, bet ar nomas maksu un zemes īpašnieku piedevā ( apmērām 70% daudzdzīvokļu māju Rīgā).
Pašlaik dalītā īpašumā tiek radīti zaudējumi daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem un zemes īpašniekiem, mazinās īpašuma vērtība, tiek kropļots nekustamā īpašuma tirgus, nav iespējams privatizēto nekustamo daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašumu pārdot par līdzvērtīgu cenu salīdzinājumā ar dzīvokļu īpašumiem bez dalītā īpašuma.
Zemesgabala īpašnieks, kurš saņem nomas maksu piespiedu nomas ietvaros, un zemesgabala īpašnieks, kurš brīvi iznomā savu nekustamo īpašumu, nav un nevar būt vienādos vai pat salīdzināmos apstākļos. (Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Civiltiesisko zinātņu katedras vadītājs, profesors, dr.iur. J.Rozenfelds norāda, ka ar piespiedu nomas tiesībām apgrūtinātu nekustamo īpašumu vērtība ir daudz zemāka par neapgrūtinātu nekustamo īpašumu vērtību.).

Atbildēt

to Hugo

27.09.2012. 16:06

UN vel. Kaa var nemaksat zemes nomu, ja taa ir ieklauta kopejaa menesa komunalo maksajumu summa? Taa kaa nemuldi. Varetu nemaksat, ja taa butu uz atseviskas kvits, bet nav. Taa kaa nevajag te melot. Pats laikam esi zemes ipasnieks, kas grib nestradajot dzivot cepuri kuldams iznomadams purvu un akmenus. Plavnieku zemei nebut nekadas vertibas, ja tur nebutu uzcelts mikrorajons.

Atbildēt

to Hugo

27.09.2012. 16:02

Un interesanti, ka zemes noma ir vienada no dzivokla vai taa ir 3 stavu maja vai 9 stavu. Kur 9 stavu zemes nomas maksai butu jabut mazakai no katra dzivokla, jo uz plekisa zemes dzivo vairak cilveku. Bet nee! Zemes ipasnieki ir parlaimigi, ka majai vairak stavu, jo lielaka pelna kopaa sanak!

Atbildēt

Hugo - to Hugo

27.09.2012. 15:47

Savukārt man zināmās mājās vismaz 1/3 no dzīvokļiem pieder vieniem un tiem pašiem īpašniekiem, kuri savukārt kāš naudu no īrniekiem, bet nomas maksu par zemi maksāt negrib, tāpēc te brēc visskaļāk. Nevajag izlikties, ka te kāds aizstāv ierindas pensionāru intereses. Ar zemes īpašniekiem arī vienmēr var vienoties par mazāku nomas apmēru. Neviens te nav no meža iznācis. Vajag tikai prast sarunāties nevis izkliegt komunistiskus demagoģiskus saukļus par zemes nacionalizāciju.

Atbildēt

to Hugo

27.09.2012. 15:35

Zemes nomu maksaa visi dzivoklu ipasnieki, vismaz mana un man zinamas majas, taa kaa nevajag te liet. Un vel mums jamaksaa ipasnieka vietaa zemes nodoklis! Ta luk! Zemes iznomatajs ir vienkarsi maita! Plavnieku purvu zeme nebut nekadaa vertee, ja tur nebutu saceltas tagadejas blokmajas, un nu zemes ipasnieki tik kaash! Kas taa par zemes nomu 1200 ls menesii un Plavniekos! Taa ir viekarsi izspiesana!

Atbildēt

Hugo

27.09.2012. 11:47

Zemes īpasnieki no guta peļņas, ar piebildi, ja viņi to iegūst, jo daudzi dzivokļu īpasnieki to vienkārši nemaksā, maksa vēl ienakuma nodokli- 25% no peļnas. Nemaz nerunajot par zemes nodokli, ko tagad grib uzgrūst atpakaļ, lai gan satversmes tiesa, atbilstoši Satversmei, lēma citadāk. ST nemainīs savu praksi ka te dažam iegribās. Kāpēc patiešām neviens te neruna par dzīvokļu īres spekulantiem? Pilnīgs klusums atbildetaju nometnē, lai gan uz to ir vairakkartigi norādīts. vai tik tie nomas apmera apkarotaji nav spekulanti, kuri sagrabusies sev pa 10 dzīvokļiem, izīre, nemaksā valstij nodokļus, bet protams negrib ,maksāt nomu par zemi, ko savaideālaja daļā no majas gan aizņem. nedomaju, ka saeima atbalstīs komunistisko ideoloģiju, kura te skan, ka privātīpasums uz zemi ir jālikvidē.

Atbildēt

Kaķa Klepus

27.09.2012. 09:08

Likumprojekts patiešām ir brāķis, netaisnīgs un nesamērīgs pret zemes īpašniekiem. Turklāt, prognozēju, ka arī antikonstitucionāls, Satversmes tiesa to atcels vēlāk, šis variants ir tikai populistisks solis pirms pašvaldību vēlēšanām.

Atbildēt

:-)

26.09.2012. 16:15

Cik šajā biedrībā ir biedru - divi vai trīs?

Atbildēt

zemes noma ir jasamazina

26.09.2012. 15:44

Taa kaa redziet parasta Plavnieku mikrorajona maja ienes zemes ipasniekam 12 tukstos. latu pelnu gadaa. Nu gluzi it kaa taa maja atrastos pie juras! Cik Jurmalniekiem jamaksaa zemes noma gadaa? Domaju mazak kaa dzivojot Plavnieku blokenee. Zemes noma nedrikst but tik augsta. Tas ir negodigi.Piedevam vel mums janomaksaa ipasnieka zemes nodoklis valtij vina vietaa!

Atbildēt

vista

26.09.2012. 15:42

Eiropas Cilvēktiesību tiesa taču Vistiņa un Perepjolkina kļauzu noraidīja visos punktos un postulēja, ka īpašuma tiesības ir tikai vienas no tiesībām, kas nav ne lielākas, ne labākas par citām tiesībām.

Atbildēt

nomas bizness rulle, bet vai tas ir godigs

26.09.2012. 15:38

Zemes ipasnieki pilsetas seviski Rigaa laimee plaukskina rokas, jo katra daudzstavu maja viniem ienes labu pelna menesi un bez nekada darba. Lauku zemes ipasniekiem zeme pelnu nenes. Lai nestu pasiem tur ir jaiegulda darbs. Turpretim Rigas zemes ipasniekiem nauda birst no gaisa par ne par ko! Tapec ari Skele un skelveidigie izosta ieprieks, kur valsts taisas buvet ko lielu, atri pirms buvesanas atperk zemi un tad to iznomaa par milzu naudu.

Atbildēt

Vai nav par daudz prasits par zemes nomu?

26.09.2012. 15:29

Konkrets piemers. Plavnieku 9 stavu maja. Par zemes nomu menesi prasa 6 ls ( nesen vle bija 8ls) no viena dzivokla bet majaa ir gandriz 180 dzivokli. Tatad zemes ipasnieks menesi par zemi sanem vairak kaa 1000 ls un gadaa par si plekitis zemes vinam ienes 12 tukstosi lati!!! Kur vel var but dargaka zeme! Menesi sis ipasnieks sanemot tukstos latu var nestradat nekad vairs oficialu darbu, Super dzive! Un vel vini brec, ka par maz maksaa par zemi. Ja uz vina zemes nebutu uzcelta si maja, tad vins nekad muzaa no zemes sadi nebutu pelnijis. Zemes ipasnieki Rigaa ir vienkarsi rijigi rimas.

Atbildēt

gailis-anarhists

26.09.2012. 15:25

vistai-komunistei 26.09.2012. 12:46
kulakus pieliktu pie sienas un viņu sastrādato īpasumu vienkārši nozagtu. .. Īpasumtiesības uz zemi ir bijušas, ir...
------
sastrādāto? jeb tomēr NOZAGTO pa ofšoru shēmām un izkalpinot citus vergu darbā?
-
Īpašumtiesības uz zemi ir bijušas neilgu laiku un drīz NEBŪS
Jādara viss, lai pēc iespējas vairāk cilvēku saprastu, cik absurda ir zemes un dabisko ūdeņu īpašuma tiesību atrašanās privātu karginu rokās

Atbildēt

Blokmājas dzīvokļa īpašnieks Pļavniekos

26.09.2012. 15:05

Kārtējais sviests, kuram var pielikt citu nosaukumu "Gribēt ir veselīgi". Pilns raksts ar "samērīgas zemes nomas maksas" prasību, bet neviens vārds par to, kā šī "samērīgā maksa" tiks noteikta. Valstij primārais uzdevums ir zemes un ēku īpašuma tiesību apvienošana un protams, ka viens zemes īpašnieks attiecībā pret daudzajiem dzīvokļu īpašniekiem mūsu poitiķiem būs zaudētājs. Zemes īpašnieki būtu priecājušies, ka, pateicoties Perepjolkiniem, Vistiņiem,Goilām un Vilkastēm, zemes īpašuma tiesības tika atjaunotas, nevis šiem tika paredzēti kompensācijas sertifikāti. Tālāk varētu runāt par reālu samērīgumu, nevis patētiski piesaukt komunistu represijas, jo rodas iespaids, ka zemes īpašnieki no dzīvokļu īpašniekiem tagad grib ne tikai samērīgu samaksu par zemes nomu, bet arī kompensāciju par nomocīto vectēvu un 50 gadu laikā nesaņemtajiem īpašuma augļiem. Varbūt tad ņemam šīs vietas kadastrālo vērtību 1940.gadā (atņemšanas brīdī) un pareizinām to ar atbilstošu koeficentu. Tā nosakām zemes gabala cenu, par kuru zeme tiek atpirkta. Vēl 80.gadu sākumā Rīgā Pļavnieku vietā bija rudzu lauki - lauksaimniecības zeme.

Atbildēt

vistai-komunistei

26.09.2012. 11:46

Nu protams, protams, ja tādiem ka jums ļautu atkal varu, jūs apģērbtos ķeļņeškās un visu t.s. kulakus pieliktu pie sienas un viņu sastrādato īpasumu vienkārši nozagtu. Ta ir komunistu ideoloģija, ko tu te tagad izplati sociālajos tīklos. Īpasumtiesības uz zemi ir bijušas, ir un būs. patik tev, vistai tas vai nepatīk. taču ir jāatrod tiesiski risinajumi esošai situācijai. Dzīvokļu īpasniekiem nevar būt nekadas priviliģētas īpasumtiesības attiecība pret zemes īpasniekiem. Dzeguze arī svešā ligzdā mēdz iedēt olu, bet tas nenozime, ka ligzda pēc tam sāk piederēt viņai.

Atbildēt

Haris

26.09.2012. 11:35

Pilnībā piekrītu raksta "Ir risinājumi"viedoklim.Esmu nelokāmi pārliecināts,ka Latvijas zemi un ūdeņus nedrīkst privatizēt vai pārdot!Zemi apbūvei vai apstrādei drīkst,TIKAI,IZNOMĀT uz noteiktu laiku!!!Visa šī a`la latviskā prihvatizācija ir bijusi krimināla-to atzīst,pat,oficiāli-70% aktu ir NELIKUMĪGI!
Kamēr pie varas būs t.s.labējās bandas,pied.-partijas-nekas nemainīsies uz piesmietā "viens likums,viena taisnība visiem"...-un nebrīnieties,ja kādai-jūsu nīstajai-partijai būs par vienu balsi vairāk,-tā būs jūsu vaina!
Vai ir vēl smagāks noziegums,kā izandelēt valsti un tautu aizdzīt trimdā? Ir pienācis laiks darīt tam galu...

Atbildēt

Gaidiet

26.09.2012. 11:29

gaidiet drīz zemes zem daudztāvenēm izpirks jaunie saimnieki no Ķīnas,Kazahijas un Krievijas,kā tas jau ir ap ostas teritoriju .Tad gan mutes būs ciet ,jo tie būs svešie . Un svešo priekšā mēs esam kalpu dvēseles.

Atbildēt

ir risinājumi

26.09.2012. 10:40

denacionalizācija daudzos gadījumos tika īstenota prettiesiski, jo īpaši Rīgā;
grūtupiem sačammājot likumu, ar kura palīdzību varēja pieaicināt pāris fiktīvu liecinieku un tiesas lēma par zemes vai namīpašuma tiesību atjaunošanu - šādu gadījumu ir simtiem un tūkstošiem; aiz katra šāda gadījuma stāv konkrētu advokātu un tiesnešu uzvārdi;
ebreju īpašumu atdošanas jautājums izgaismos dažu labu mahināciju un valsts ne tikai kompensēs ebrejiem, bet vēl visādiem grūtupistiem piemaksās - tas nozīmē, ka mēs samaksāsim trīskārt!
ne velti grūtups TĀ uztraucas par "ebreju īpašumiem", jo zina, kur guļ zemūdens akmeņi

uzskatu, ka rakņāt to mēslu bedri nav vērts, ir jāpamaina iekārta; jālikvidē īpašuma tiesības uz zemi kā tādas; zeme, dabas bagātības, kritiskā infrastruktūra nevar atrasties personas privātā īpašumā, tas ir pretdabiski, pretvalstiski un prettautiski! zeme, ūdens, gaisa telpa var piederēt tikai tautai kopumā - tātad, valstij!
tā var tikai tikt iznomāta, bet nevis atrasties privātpersonas īpašumā,
šis nerunā pretrunā Satversmei, jo Satversme nosaka, ka Latvija ir neatkarīga un demokrātiska valsts, bet tā nenosaka, ka valsts ir veidota kā kapitālistiska iekārta: Latvija var noteikt, ka tā ir sociāli atbildīga valsts un, lai šādu mērķi īstenotu - dabas bagātībām, ieskaitot, zemi, jābūt tikai valsts - tautas kopuma īpašumā;
jāgatavo referendums par privatizācijas lēmumu pilnīgu atcelšanu, jāatņem kampējiem tas, kas tautai vajadzīgs izdzīvošanai un kritiskai infrastruktūrai - zeme, dabas bagatības, stratēģiski svarīgie uzņēmumi, trubas, tranzīts..
īpašumtiesības nav jāpārkāpj, jo grūtupistu sagatavotie likumi jau paredz, ka īpašumu var atņemt - nacionalizēt, ja to vajag valstij, kompensējot, piem. naudā;
nu tad arī kompensējiet, izsniedziet grūtu-pistiem vekseļus un obligācijas ar apmaksas termiņu uz 200 gadiem; kad tautai būs nauda, tad atdos! var piedrukāt latus un pirms pāriešanas uz eiro, atmaksāt viņiem latos
vajag tikai gribu un visu var atrisināt! un nekādu problēmu ar bezjedzīgām nomas maksām, kur alkatīgie taukpartiju pārstavji pieprasa tādu nomas maksu, ka mati ceļas stāvus;
nost ar taukpartijas kampējiem!
tautai vienreiz jāsaka savs vārds, tautas izdzīvošana ir atkarīga no tā, vai mums pašiem pieder mūsu zeme, meži, ūdeni, jeb mēs esam dzimtļaudis, kuri strādā svešu zemju privatīpašnieku labā!
Latvijas zemei ir jāpieder Latvijas tautai un tikai Latvijas tautai - tās pilsoņu kopumam! ja kāds vēlas mūsu zemi strādat, celt uz tās ēkas vai nodarboties ar lauksaimniecību - lūdzu, maksā nomu un nomā zemi uz 25, 50 vai 100 gadiem; bet īpašnieki viņi nevar būt! NEDRĪKST! ja mēs gribam izdzīvot kā nācija, mums ir jānosargā sava teritorija, tas, ko atdevāt šodien - rīt atgriezīsies kā bumerangs - jau tagad nav iespējams pieiet pie publiskiem ūdeņiem, milzīgas teritorijas tiek nožogotas un slēgtas, mūsu dabas bagātības, unikālus dabas resursus, mežus, ūdeņus, mūsu tranzītceļus - par mūsu naudu celtos, izmanto privatpersonas! mezus izc ert, bet cik iestāda atpakaļ? vini noskuj Latviju un aiziet!
tam jādara gals!
nakošās piecgades mērķis - katram kampējam - pa vekselim vai obligācijai (var drukāt uz mīkstā makulatūras papīra)

Atbildēt

vista

26.09.2012. 10:04

Dzīvokļu īpašnieki jau ir iesnieguši Satversmes tiesā, jo piespiedu nomu aizliedz ANO Konvencija par verdzības aizliegšanu 1952. gada papildinājums, ko Latvija ir parakstījusi.

Atbildēt

vista zemes reprivatizatorei

26.09.2012. 10:02

Bet nevar nomas attiecības uzspiest pēc notikuša fakta. Tādēļ Polija un Čehija neko nedenacionalizēja. Ja man būtu iespēja izvēlēties, es neko no tādas vecas dzērājas nenomātu. Uzlikt jums nodokli 20% gadā, un meklējiet, kas no jums nomās brīvajā tirgū. Ja nevar samaksāt - nākamā dienā ūtrupe.

Atbildēt

Zemes īpašniece

25.09.2012. 21:45

Esmu sava vectēva zemes mantiniece. Īpašums viņam tika varmācīgi atņemts ar padomju varas dekrētu. Tagad to pašu dara neatkarigā Latvijas valsts, represējot manas atjaunotās īpašumtiesības ar t.s. piespiedu nomu. Valstij jāpārstaj populistiski jaukties zemes nomas tirgus attiecībās. Viss maksā tik, cik maksā. Nevari to atļauties, pārdod un dzīvo tur, kur vari samaksāt, atbilstoši saviem ienākumiem. Daudzi dzīvokļi tiek izīrēt bez jebkādiem līgumiem, valstij nenomaksājot ne santīma. Zemes īpašniekam jāmaksā vēl ienākuma nodoklis, likumā noteiktā apmērā. Kad visu nomaksā, pari paliek nožēlojami graši un ta tas ir gadiem. Otrs variants ir zemi izpirkt par taisnīgu atlīdzību. Ja kāds pērk privātmāju, kāpēc tad nerodas jautājums, ka jāpērk ari zeme. Dzīvokļi taču neatrodas uz ūdens, bet uz zemes. katram piesaistīts ideālis zemes lielums. Par to taču objektīvi ir jāmaksā! Vai arī jāizpērk! Zemes īpasniekiem nav jānodarbojas ar socialo labdarību. Ja to vēlas darīt, tas jadar valstij vai pašvaldībai. Ja grib, arī viņi var izpirkt zemi, ja vēlas būt tik labiņi. Zemes īpasnieki atkal sniegs satversmes tiesā un uzvarēs, jo šāda valst iejaukšanās nesamērīgi ierobežo viņu tiesības. Un noteikti uzvarēs, jo tas ir pret jebkurām cilvektiesību nosrmām. Nekur Eiropā šāds absurds kā piespiedu noma nepastāv.

Atbildēt

R

25.09.2012. 20:52

rakstītājs laikam tas advokātiņš , kurš vienas ebrejietes dēļ to putru ievārīja

Atbildēt

sveiciens no Grūtuppapus!

25.09.2012. 20:40

http://pietiek.lv/raksti/likumi_sev_un_saviem_tuvakajiem
Atsvaidzini atmiņu,„Zemes reformas komiteja”!

Atbildēt

vista

25.09.2012. 19:40

Visa tā reprivatizācija (nevis denacionalizācija) bija uz viltotu papīru pamata. Tā kā vācu laikā daļu no īpašuma tiesībām atjaunoja un varēja arī pārdot īpašumu, tad šī žīdiskā denacionalizācija anulēja īpašuma tiesības un brīvu gribu, kas bija izteikta pēc 1940. gada. Lai tagad nodarbojas ar visām žīdu biedrībām, kuras grib atgūt īpašumus par 1,5 miljardiem.

Atbildēt

Erna

25.09.2012. 17:08

Zemes uzdavināšana, bez kādiem nosacījumiem arī nav taisnīga! Ko Jūs, "nabadziņi" darītu ar to zemi, piemēram, kāda Rīgas mikrorajona vidū - kartupeļus stādītu? Vajadzēja atpirkt tās daudzstāvu mājas ar noprivatizētajiem dzīvokļiem, un miers! Vācijas Federācijā bija līdzīga situācija pēc Padomijas gadiem. Un tur tāpat vien neko nedāvināja, ne zemesgabalus, ne vecās ēkas.

Atbildēt

verbatim

25.09.2012. 16:02

zemes privātīpašums ir amorāls pēc būtības! nacionalizēt! punkts!

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Dievs ir klātesošs pat tad, kad viņš varētu šķist bezspēcīgs

FotoŠodienas garajā Evaņģēlija fragmentā Jēzus saviem mācekļiem saka: “Jūs sāksiet šaubīties par mani šajā naktī.” Mācekļi bija pieraduši redzēt Jēzu kā tādu, kurš dara brīnumus, kuram ir milzīga autoritāte, kuram ir spēks un pret kuru ienaidnieki neko nevar izdarīt. Mēs zinām, ka to Evaņģēlijā parāda vairāki fragmenti – kad viņu grib nogrūst no kalna Nazaretē, bet Jēzus iziet starp viņiem un attālinās, vai tāpat citā vietā, kad viņu grib nomētāt ar akmeņiem, bet viņš iziet cauri pūlim un neviens neuzdrošinās viņu aiztikt. Pēkšņi tā situācija mainās. Jēzu arestē, un rodas iespaids, ka viņš ir bezspēcīgs. Mācekļi aizbēg prom, un svētais Pēteris no viņa trīs reizes atsakās.
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma nedrīkst būt sasteigta

FotoVides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija šobrīd aktīvi uzsākusi Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformas procesu, plānojot atsevišķas tās funkcijas nodot Valsts vides dienestam. Ir radušās pamatotas šaubas, ka šis process tiek virzīts steigā un var radīt draudus dabas aizsardzības sistēmai Latvijā kopumā.
Lasīt visu...

21

Uzticēšanās lirika

FotoLaiku pa laikam sociologi noskaidro Latvijas iedzīvotāju uzticēšanos valsts institūcijām – prezidentam, parlamentam, valdībai, armijai, drošības iestādēm, policijai, sabiedriskajām organizācijām, partijām, bankām, tiesai, prokuratūrai, medijiem. Tā, protams, ir sava veida sociālā lirika. Socioloģiskās izpētes rezultātus nosaka jūtas, emocijas, dvēseles pārdzīvojumi. Tas ir subjektīvās reakcijas materiāls. Tas iegūts, dzīvē nonākot tiešā saskarē ar valsts iestādēm un to amatpersonām, kā arī skatoties TV ziņas par valsts ierēdņu darbību. Iedzīvotāju aptaujās valsts institūcijas figurē liriski, bet nevis ir iesaiņotas prāta racionalitātē un faktu pragmatismā.
Lasīt visu...

21

Sazvērestības teorijas – II daļa: kam tas ir izdevīgi?

FotoDaudzas sazvērestības teorijas un vienkārši manipulatīvas versijas par kādiem notikumiem sākas ar vārdiem – padomāsim, kam tas ir izdevīgi.
Lasīt visu...

21

Vai cilvēcei ir nepieciešami globāli satricinājumi (turpinājums)

Foto30. martā šajā portāla bija publicēts mans raksts ar identisku nosaukumu. Rakstā pieminēju to, ka Krievijā valdošā kliķe, kas faktiski ir kleptokrātiska struktūra, kurā valsts vara ir saplūdusi ar oligarhisko kapitālu, uzspiež savu “vērtību skalu” pārējai pasaulei, uzpērkot un korumpējot, kur vien tas iespējams. Lai tas neizliktos pēc tukšvārdības, kas dotu iespēju kremļa apmaksātiem troļļiem un vietējiem Latvijas valsts nīdējiem ķengāties, sniegšu konkrētus piemērus.
Lasīt visu...

12

Mēs nevaram, glābjot visus no Covid, pilnībā arī iznīcināt ekonomiku vai ļaut vairāk nomirt no citām slimībām

FotoViņķele paziņo, ka ārkārtas stāvokli, ļoti iespējams, vajadzēs pagarināt uz trīs mēnešiem. Jau iepatikās. Sen ierēdņiem nebūs bijis tik garš apmaksāts atvaļinājums. Bet tam ir sava loģika. Polittūrismā lidot nevar un nevarēs vēl labu laiku, nav taču ko citu darīt. Aptuveni tā tas izskatās, jo mētāties ar šādu kārtējo PR – ko tieši dod šodien? Tiek arī paziņots, ka valsts pārvalde netiks samazināta. Tā teikt - djeņeg ņet, no vi djeržitjes!
Lasīt visu...

18

Ziņa no DELFI komercdirektora Igora Mardera: tagad pie mums jūs varat nopirkt vēl vairāk

FotoSimtiem tūkstošu cilvēku Latvijā ik dienu vēršas pie DELFI, lai iegūtu informāciju par pasauli, kas ir radikāli mainījusies un arvien turpina mainīties.
Lasīt visu...

15

Latvijas ceļu būves uzņēmumi ir vienots kartelis

FotoCeļu būves ekspertu vidū arvien ticamāka kļūst informācija, ka Latvijas uzņēmumu kartelis, kuru kūrē bijušais premjers, bet tagad ceļu būvnieku lobijs un bada dzeguze Andris Bērziņš, un kura dēļ mēs ik gadu pārmaksājam 15% par ceļu būvi, grasās darīt visu, lai apstādinātu Latvijas Valsts ceļu organizēto iepirkumu par valsts autoceļu asfaltēto segumu brauktuvju horizontālo apzīmējumu atjaunošanas darbu veikšanu 2020. – 2025.gadā. Kāpēc? Tāpēc, ka ir pretendents, kas nostartēja ar ļoti labām un Eiropas tirgum atbilstošām cenām, kas labi ēdušos sliņķus var pabīdīt nost no siles.
Lasīt visu...

21

Vai cilvēcei ir nepieciešami globāli satricinājumi

FotoIespējams, ka”’ brīnums” notiek vismaz reizi katra cilvēka dzīvē, jautājums, vai spēj to piefiksēt. Ir novērots, ka subjekts, kas tikko izķepurojies no nopietnas ķezas, kur, loģiski spriežot, rezultātam vajadzēja būt citādam, aizdomājas un izvērtē savu dzīvi un vērtības. Bet tas parasti ilgst neilgi, un viss aiziet vecās sliedēs.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Eiropas Komisija ir enerģiski rīkojusies, lai mazinātu vīrusa izraisīto triecienu ekonomikai un sabiedrībai kopumā

Dažādas epidēmijas ir vajājušas cilvēci jau kopš senatnes. Jaunā koronavīrusa pandēmija ir...

Foto

Sazvērestības teorijas – I daļa

Kā izpētījis Robs Brotertons (Rob Brotherton) lieliskajā grāmatā “Suspicious minds. Why we believe conspiracy theories”, jau piektajā gadsimtā pirms mūsu ēras senās...

Foto

Vīrusa antropoloģiskās perspektīvas

Diskurss par vīrusa antropoloģiskajām perspektīvām ir teksts vai runa (diskurss) par vīrusa un tajā skaitā koronvīrusa iespējām palīdzēt cilvēkiem. Skan absurdi, taču tādas...

Foto

COVID – 19 ne tikai ņem, bet arī dod jaunu impulsu izaugsmei

Pašlaik visa pasaule dzīvo zem COVID – 19 zīmes. Varētu pat teikt, ka pārējie...

Foto

Cienot savu valsti un atbalstot pašmāju ražotājus, pērkam vietējo

Ārkārtas situācijā Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) aicina iegādāties Latvijas lauksaimnieku ražoto produkciju. Lauksaimniecības nozare ir tā,...

Foto

Dezertieri un tautas marodieri

Ekstremālos apstākļos vienmēr uzskatāmi atsedzas tautas kolektīvais portrets un atsevišķu indivīdu portrets. Vienmēr uzskatāmi atsedzas gan labās īpašības, gan sliktās īpašības. Tā...

Foto

Dzīvesziņa

Latvijas zinātniece, praktiskās vēža viroterapijas pamatlicēja, zāļu Rigvir autore Aina Muceniece dzimusi 1924.gada 23.martā Rīgas rajona Rumbulā Stinkuļu mājās – mazā zvejnieku mājiņā Daugavas krastā. Stinkulis bija...

Foto

Pēc mediķu algu palielināšanas priekšlikuma izgāšanas arī mēs mēģināsim izlikties, ka atbalstām mediķu algu palielināšanu

Nacionālā apvienība šodien koalīcijas Sadarbības sanāksmes sēdē rosinās izskatīt priekšlikumu par...

Foto

Divu meļu strīdā uzvarēs lielākais melis

Ko mums māca pēdējā laika valdošās koalīcijas un valdības uzvedība pēc COVID19 draudu parādīšanās Latvijā. Mums acīmredzami vada veidojums –...

Foto

Vīruss skar visas nozares, tāpēc noteikt atbalstāmās nozares ir bezjēdzīgi

Lielākā Latvijas uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), izskatot likumprojektu Par valsts apdraudējuma un...

Foto

Veselības ministrija necenšas meklēt labākos PVO ieteikumu īstenošanas risinājumus

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) ir aicinājusi Ministru prezidentu steidzami sasaukt Nacionālās trīspusējās sadarbības...

Foto

Vīrusa dievi un vīrusa misija planetārās depresijas priekšvakarā

Apstiprinājies sākotnējais secinājums. Proti, pandēmijas analītikā aizraujošs darbs ir ne tikai infektologiem, virusologiem, epidemiologiem, politiķiem, žurnālistiem, bet visaizraujošākais...

Foto

Par banku bezatbildību pret darbiniekiem

Strādāju ļoti lielas bankas filiālē (kura atrodas pilsētā ārpus Rīgas). Konkrētu bankas nosaukumu un filiāli atklāt nevaru, lai nezaudētu darbu....

Foto

Pirmais slēdziens par "Swedbank" divkosīgo biznesu, iespējams, lielākās nepatikšanas saistībā ar naudas atmazgāšanu vēl ir priekšā

Ceturtdien Zviedrijas Finanšu inspekcija uzlika Swedbank 4 miljardu kronu (aptuveni 360 miljonu...

Foto

Nra.lv patīk sabiezināt krāsas, bet arī Ģenerālprokuratūra ir izdarījusi visu, lai nāktos apšaubīt tās spēju ievērot likumus

2020.gada 19.martā portālā nra.lv publiskota ziņa “Iepirkuma skandāls Ģenerālprokuratūrā”.1 Šī ziņu portāla...

Foto

Pasaka par laiku, kas sekos pēc COVID-19 apkarošanas...

1) Rungainis steigšus pērk lauku māju ar zemi, zirgu un arklu, stāda kartupeļus, nokrītas svarā 5 reizes. Uzceļ...

Foto

Vīruss kā daudzpakāpju mistifikācija un globālais teātris

Savelkot visus galus vēlreiz kopā, kāpēc ir iedarbināta šī masu histērija un kas aiz tās stāv, izdalīsim divus tās...

Foto

Ušakovs „Delfiem” naudu vairs nedod, tagad dodiet jūs visi

Pašlaik Latvijas valdība ir paziņojusi par atbalstu uzņēmējiem krīzes laikā. Izskanējis solījums atvēlēt miljardu eiro, lai mazinātu...

Foto

Valdības izsludinātais ārkārtas stāvoklis ir novēlots un joprojām pietiekami nekonsekvents

Nacionālā savienība „Taisnīgums” aicina valdību spert izlēmīgus soļus sērgas izplatīšanās neitralizēšanā un ierobežojumu skarto cilvēku iztikas...

Foto

Krievija jau neoficiāli ir tikusi pie cara, bet nafta to var nomest

Kļūdīties ir cilvēcīgi, un visnotaļ normāla lieta, ka kļūdas tiek atzītas. Kādu laiku atpakaļ...

Foto

Es joprojām esmu miljons reižu gudrāks par premjeru, un šie ir mani ieteikumi

Mans uzdevums ir analizēt dažādus scenārijus vai dažādas pieejas. Rakstīt, piedāvāt, lai kāds...

Foto

L(PS)R

Cilvēks ir interesants radījums, tam piemīt tieksme savās neveiksmēs un ciešanās vainot citus, bet pat nelielus sasniegumus piedēvēt sev, kaut labākajā gadījumā šiem notikumiem ir...

Foto

Vīruss, vadāmais haoss un sociuma ideoloģiskās sensitivitātes pandēmija

Koronavīrusa “SARS-CoV-2” un tā izraisītās slimības “Covid-19” ārprātīgā publicitāte, iespējams, ir vadāmā haosa tehnoloģiju milzīgs panākums. Vadāmais haoss ir informatīvi...

Foto

Valsts saka, ka mēs esot gatavi, bet...

Draugi, izlasiet manu stāstu un uztveriet nopietni COVID-19! Valsts saka, ka mēs esot gatavi, bet vai tiešām?!!...

Foto

Plāns valdības rīcībai uzņēmumu un ekonomikas atbalstam

Ņemot vērā vīrusa SARS-CoV-2 un tā izraisītās slimības COVID-19 straujo izplatību pasaulē, Jaunie konservatīvie uzstāj uz izlēmīgu valdības rīcību...

Foto

Pašvaldību savienība aicina Pūci nekavējoties iesaistīt pašvaldības jaunā pašvaldību likuma izstrādē

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) valde aicina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci nekavējoties...

Foto

Turcija veic “lāča pakalpojumu" Krievijai

Turcija ir Ziemeļatlantijas Līguma organizācijas (turpmāk – NATO) dalībvalsts jau no 1952. gada. Taču pēdējā laikā aktualizējas jautājums, kurā pusē Turcija...