Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

skolotāja

25.01.2019. 16:02

Paldies! Labs raksts! Beidzot kāds ir atļāvies pateikt, uzrakstīt patiesību!
Vai tad līdz šim skolotāji nestrādāja jēgpilni?
Vai nemācīja bērnus sadarboties, izmantot tehnoloģijas u.t.t.
Tā ir rūpīgi izstrādāta SPĒLE! Tikai KĀPĒC?

Atbildēt

Sp'

18.06.2018. 13:16

»

Argumenti

Šeit argumentēts raksts par šo rakstu


Izlasīju, bet kur argumenti? Rakstu skārusi veca, neapdāvināta, melīga un vārga roka.

Atbildēt

Argumenti

15.06.2018. 16:24

Šeit argumentēts raksts par šo rakstu:
https://docs.google.com/document/d/1EKjOyRwxOKGQWTHd6h6IullUbs3oRLzUqQTulj-PulU/edit

Atbildēt

mamma

24.05.2018. 17:19

Paldies par rakstu! Nu tad beidzot sākas kaut kāda šūmēšanās par to idiotismu, ko kompetences ieviesēji catlakoliņi cenšas iesmērēt mūsu bērniem par izglītības reformu. Tāds iespaids ka šo catlakoliņu pašu izglītības līmenis ir labi ja dažas klases palīgskolā. Paldies Dievam! Līdz septembrim vairs tikai daži mēneši. Kur skatās izglītības ministrs? Vai arī viņš tāds pat catlakoliņš? Nepieļaujiet taču to vājprātu!
Skolotāji, streikojiet! Neļaujiet sevi padarīt par vainīgajiem šajā farsā.
Skolēni, sakiet arī jūs kādu vārdu! Jūs taču uzskata par muļķiem, ja var piedāvāt ko tādu, ko vārdā nav iespējams nosaukt. Palīdziet saviem skolotājiem un pa

Atbildēt

arī gados

15.05.2018. 14:28

»

kundze gados

Rakstam ieliku "-"zīmi...


Palūkojos ne tikai apkārt, bet zinu skolas darbu arī no iekšas.Vai kāds iestājas pret IT jēgpilnu izmantošanu? Nē. Reformām jābūt jēgpilnām. Kundzīt, ienāc skolā un tad runā!
Reforma reformas galā, papīru kalni, nesakarīgi rīkojumi no augšas, kontrole pēc kontroles. Par kādu skolas autonomiju tiek runāts? Vecāku ambīcijas , anonīmi zvani, apmelošanas.
Par radošumu un jaunām metodēm jādomā un jārīkojas, bet pirms tam vajag jauno saturu!Labas darbības piemēri vienmēr noder, tāpat arī pieredzes apmaiņa, bet skolotājam vajadzīgs atbalsts, nevis apgalvojums, ka skolotājs negrib iet laikam līdzi.

Atbildēt

emīls 1

03.05.2018. 17:20

:D:D(grill) Sociologi- 3.apr. 2018.g. EURONEWS rāda Palestīnas valsts līdera M. Abasa runu, kas atgādina, ka t.s. ""Holokostu"" ,protams bija izveidojuši paši žīdebreji. Viens no pamatiem , lai viņiem nebūt jākaro 2. Pasaules Karā un kaut kā atbrīvoties no ""lāsta"" par cilvēku pazemošanu un paverdzināšanu caur viņu kontrolētās Naudas piespiedu ! aizdevumiem ar neatmaksājamiem % procentiem -bija viņu atrašanās- noslēpšanās- t.s. ""Koncentrācijas nometnēs"". Jo pēc viņu pašu veidotā 2. Pas.Kara- viņi, kā skaitliski, devās dibināt savu Izraelas valsti-ko viņi paši sauc par ""Apsolīto zemes placi"".Arī tiek atgādināts, ka 2. Pas.Karā Vācu-fašistu armijā karoja >15 000 žīdu karavīru-līdz pat ģenerāļa pakāpei .Paradokss, bet Aizdevēji palika dzīvi, bet Aizņēmējiem PARĀDS bija jāatmaksā -uz paaudzēm. Līdzīgi tiek atgādināts, ka 1963.g., kad ASV prezidents tikko Parakstīja Dokumentu un tikai sākusi ASV Vaksts Banka drukāt un izlaist vienu no ASV Valūtas nomināliem-Dž Kennegijs tika piebeigts -un vietnieks L.Džonsons tūlīt atsauca Dokumentu un nodrukātās naudas vienības esot tikušas iznīcinātas...Ai da gudrinieks M.Abass...:))

Atbildēt

Vērotājs

01.05.2018. 10:23

»

zinātājs

Par šo jaunvārdu virknējumu mistrojumu kādi viedi ļaudis ieguva 13 miljonus ESF naudiņas, ko lepni sauc par reformas vadlīnijām (zinātāji zinās teikt, ka copy-paste angļu izglitibas sistēm, kas varbut nva slikti, bet tad kāpēc tik dārgi). Savukārt reformas cena ir līdz 600 miljoniem, ko īpaši pietuvināti...


'copy-paste angļu izglitibas sistēmas, kas varbūt nav slikti"/

Ir slikti, ir. Jo pārkopētais domāts izglītības zemākajam līmenim - dzīves pabērniem. Bet reformatoru piesauktā Skotijas paraugpieredze izrādījusies tāda, kuras rezultātā Skotijā piedzīvots sliktākais izglītības sniegums kopš tās dalības PISA pētījumos.

Atbildēt

zinātājs

29.04.2018. 22:21

Par šo jaunvārdu virknējumu mistrojumu kādi viedi ļaudis ieguva 13 miljonus ESF naudiņas, ko lepni sauc par reformas vadlīnijām (zinātāji zinās teikt, ka copy-paste angļu izglitibas sistēm, kas varbut nva slikti, bet tad kāpēc tik dārgi). Savukārt reformas cena ir līdz 600 miljoniem, ko īpaši pietuvināti ļauži dabūs apgūt. Rezultāts, kā autors pareizi saprata, nebūs nekāds. Reforma nāk no vajadzības, ne otrādi! Līdz ar to viss šis process ir mākslīgi radīts vienam mērķim - līdz 600 miljonu jevropas naudiņas piesavināšanai. Lato - paroc dziļāk, saknes vēl no skolas.lv laikiem, kad tika pakāsti 3 mio. Starp citu, tie paši pilsoņi stāvēja e-veselībai kūmās un saņēma nesliktu naud par neko. Cik saprotu, tad tie paši veido arī šo reformu. Kā jus domājiet - kāds varētu būt rezultāts?

Atbildēt

Līnijas

29.04.2018. 08:20

Izlasīju jaunās vadlīnijas pirmskolas (bērnudārzu)bērnu sagatavošanā un nopūtos - Dievs viņiem piedos, jo tie cilvēki (eksperti?) nezina, ko dara, šķiet, ka vadlīnijas domātas augstskolu studentiem, nevis 5-6 gadus veciem bērniem: "attīstīt dzīvei nepieciešamo kritisko domāšanu, prasmi pieņemt atbildīgus lēmumus, radošumu un uzņēmējspēju (kas tā tāda?), prasmes sadarboties un līdzdarboties un digitālās prasmes..."
Pa kuru laiku mazajam bērniņam mācīties pirmos soļus burvīgajā pasaulē, kura saucas bērnība?

Atbildēt

LV pilsonis

28.04.2018. 15:39

Ja Izraēla pāriet uz matemātikas apmācību pamatskolās pēc padomju laika (50 gadu) mācību programmas, teiksiet viņi ir stulbi ? Tajā vecuma posmā, bērnam ir jāapgūst pamata zināšanas, nevis ūber zinātnes un tehnoloģiju sasniegumi pie planšetēm. Jau šodien mūsu "datorģēniji" uzrāda pilnīgu sviestu zināšanās par elementārām un it kā passaprotamām lietām, ko tāds var ieprogrammēt, bail pat iedomāties.

Atbildēt

Klausies vārdos, nelūri uz darbiem..

28.04.2018. 15:38

Visciniskākais ir tas, ka stulbuma ieviesēji slēpjas aiz farizejiskām rūpēm par bērniem...

Atbildēt

Ļaunums jānīdē saknē

28.04.2018. 15:21

Ja vēlamies sev jelkādu cilvēkcienīgu nākotni nākotni, tad nekavējoties jāizbeidz marazms pret nākamajām paaudzēm un kā minimums jātiesā visi bijušie izglītības ministri. Pie reizes liekot tiem atklāt kā interesēs tie veikuši genocīdu pret bērniem. Šodien nevienam nav noslēpums, ka ieliekot bērna apziņā greizus pamatus zināšanās, to uztvere būs greiza visu atlikušo mūžu. Lai cik dīvaini tas neizklausītos, bet pārspīlēta mīlestība un bērnu uzraudzība nodara daudz lielāku postu kā vienaldzība. To sakot nav domāts, ka jābūt vienaldzīgiem, pret bērniem, bet to ar kādām metodēm tiek panākts tautas pašapziņas pašiznīcināšanās efekts.

Atbildēt

atbilde

28.04.2018. 14:55

»

jautājums

Mainās forma, mainās instrumenti- ir gluži vienalga, vai Dostojevski vai Blaumani lasa papīra formātā vai datorā, vai klausās audio formā-tas nemaina pašu literāro darbu, bet šai taču vajadzēja būt satura reformai...Ko tad Jūs gribat-mācīt bērniem apieties ar viedtālruni, internetu un aplikācijām? Viņiem...


Ja tie "satura izstrādātāji" būtu eksperti kaut vienā, bet konkrēta jomā, nevis profesionāli ļoti agresīvas ideoloģijas propagandētāji, tad varbūt būtu bijusi arī jēga reformēt saturu, bet pašlaik tā vienkārši ir zemē nomesta nauda, uz kuras daži ir uzvārījušies.

Atbildēt

jee

28.04.2018. 14:43

Vai ar šo rakstu un komplimentārajiem komentāriem tiek teikts, ka Latvijas izglītības sistēmā viss ir ļoti kārtībā? Ka 90% skolotāji nav iesūnojuši un aprobežoti? Nu, nu.

Atbildēt

Tā nu bija gan

28.04.2018. 08:01

»

!

Šitādi Durski ar savām reformām ir galīgi salaiduši dēlī visu izglītību, nemaz nevar salīdzināt ar to ,kas bija PSRS laikos, atņemot politiskās zinātnes! Tagad tiek ražoti lielākoties debīļi darbam Īrijas sēņu fermās


Pēdējais kulturālais, gudrais izglītības ministrs bija Aldonis Builis... Lekcijas lasīja bez špikeru palīdzības, katrā teikumā bija dziļa jēga. Tolaik Baltijas valstis bija izglītības līderes Eiropā. Kur esam tagad?

Atbildēt

!

28.04.2018. 07:50

Šitādi Durski ar savām reformām ir galīgi salaiduši dēlī visu izglītību, nemaz nevar salīdzināt ar to ,kas bija PSRS laikos, atņemot politiskās zinātnes! Tagad tiek ražoti lielākoties debīļi darbam Īrijas sēņu fermās!

Atbildēt

krams

28.04.2018. 05:25

Lielākais Latvijas klauns ar uzvārdu Pridurskis!

Atbildēt

Aldis B

27.04.2018. 15:46

Skolā nostrādāti 30 gadi. Ja būtu jāvērtē Latvijas valsts izglītības sistēma uz doto brīdi pamatskolā, tad zemāk par 7 (desmit ballu sistēmā) nevarētu ielikt. Protams ka ne viss mūsu izglītībā ir balts un pūkains, bet vai nepieciešamas kardinālas reformas,kuras pagaidām sēj lielu neticību pašos izglītības nesējos-skolotājos. Ir neizpratne kādēļ tas viss vajadzīgs, kam tas vajadzīgs-bērnam, valstij vai varbūt tomēr atbilde slēpjas kur citur. Būs liela nauda, ja kardināli mainīsim izglītības sistēmu. Kādēļ atteikties no lielās naudas? To naudu likumīgi vai ne tik likumīgi , bet saņems tie kuri būs tuvāk naudas silei. Atbilde kādēļ slēpjas naudā. Būs iespēja labi nopelnīt. Kurš nopelnīs, to lems tie kuri uzspiež mums visu šo ... grūti atrast pareizo vārdu,kā to visu lai nosauc. Gribētos lietot vārdu diletantisms, bet varbūt tā ir vienkārši nekaunība. Tādēļ ka esam naudas vergi, jācieš bērniem?
Jau pusgadu mēģinu atrast zinātnisku pamatojumu kādēļ bērniem no 1.klases jāiet skolā, kādēļ esošā izglītības sistēma ir tik slikta, ka reformas izmaksā 18 miljonus un domāju tas nav galīgais skaitlis, kādēļ ir pilotskolas jau tagad, kad nav vēl pilnībā izstrādāti jaunie standarti, programmas, mācību līdzekļi. Vai pilotskolas olimpiādēs startē atsevišķi, jo mācību metodēm,saturam it kā būtu kardināli jāatšķiras no citām skolām. Tie skolēni kuri mācās pilotskolās eksāmenus kārtos tādus 'pašus kā pārējie. Kuri būs ieguvēji. Mācās pēc jaunām metodēm, bet valsts pārbaudes darbi visiem vienādi.
Kaut ko mainīt, uzlabot mūsu izglītības sistēmā var un vajag bet ar jēgpilnu (šis vārds ļoti daudziem patīk)pamatojumu. To var paveikt ieguldot daudz mazākus līdzekļus, neradot stresu vecākos, skolotājos, pakāpeniski ieviešot jaunas metodes.
Ja sauc lietas īstajos vārdos, tad dažiem sagribējās ietaupīt naudu slēdzot skolas, samazinot skolotāju skaitu, veidojot skolas -konveijerus,kur skolotājs pat gada laikā neatceras visu savu skolēnu vārdus, uzvārdus. Kāda individuāla pieeja, ja veidojam klases ar 30 skolēniem. Mācot 9.klasē tēmu "Demogrāfija", pat bērni saprot ka skolu slēgšana ir vēl viens solis lauku iznīcībai. Skola ir laukos kultūras centrs, vieta kur vēl rit dzīvība. Vajadzētu veidot apstākļus, lai laukos noturētu cilvēkus, bet tagad notiek pretējs process.
Varētu rakstīt daudz ko , bet patiešām nav liela ticība ka šo NEKAUNĪBU izdosies apturēt. Daži izdomā ka tā vajag un tūkstošiem jāklausa. Propaganda cik jaunās kompetences ir labas kā padomju laikos. Tikai skolotājs nav muļķis.
Būs kā padomju laikos-runājam vienu , darām ko citu. Imitējam ka strādājam jauno kompetenču garā, bet patiesībā strādājam kā vajag strādāt, kā sirds saka.

Atbildēt

pilnīgs sviests

27.04.2018. 13:03

tagad aptaujās "skolotājus-speciālistus" kādam jābūt izglītības saturam. apmēram 70% šo
speciālistu vajadzētu aizsūtīt uz īriju sēnes lasīt.

Atbildēt

jautājums

27.04.2018. 12:12

Mainās forma, mainās instrumenti- ir gluži vienalga, vai Dostojevski vai Blaumani lasa papīra formātā vai datorā, vai klausās audio formā-tas nemaina pašu literāro darbu, bet šai taču vajadzēja būt satura reformai...Ko tad Jūs gribat-mācīt bērniem apieties ar viedtālruni, internetu un aplikācijām? Viņiem ar to problēmu nav! Ir problēma ar matemātiku (klasisko no grieķu laikiem), fiziku (klasisko no Ņūtona laikiem) un visu pārējo klasisko zinību bāzi, bez kuras apgūšanas mūsu jaunā paaudze būs tikai tehnoloģiju lietotāji, bet nekad ne izstrādātāji. Nevar no aritmētikas pārlēkt uz augstāko matemātiku, apejot algebru.
Ja tie "satura izstrādātāji" būtu eksperti kaut vienā, bet konkrēta jomā, nevis profesionāli ļoti agresīvas ideoloģijas propagandētāji, tad varbūt būtu bijusi arī jēga reformēt saturu, bet pašlaik tā vienkārši ir zemē nomesta nauda, uz kuras daži ir uzvārījušies. Tukši slogani.
Tie sorosistu reklamētie migranti lieliski prot apieties ar mobilo, internetu un kalašņikovu, ja vajag pat spridzekli uzmeistaros no saimniecības veikala precēm -kompetenču izglītība. Bet ar pārējo izglītību nav apgrūtināti-daudzi neprot lasīt nevienā valodā-ko vajag skatās youtubē video. Tā ir nākotne, kas tiek gatavota Latvijas jaunajām paaudzēm?

Atbildēt

Tev ir gods šo lasīt

27.04.2018. 11:53

Raksts-sūds. Tukša muldēšana. Noirsts ir viss, bet, ko darīt savādāk (izņemot neko neaiztikt pašreizējā sistēmā), prāta pietrūcis. Ak, tad jāklausa ir viedie skolotāji? Bet viņi taču ir pret jebkādām izmaiņām. Arī tie paši skolotāji neko vairāk par noiršanu nav gatavi darīt. Skaidrs, ka pašreizējā sistēma ir novecojusi un ir jāveic tās nozīmīga modifikācija. Ministrija ir sagatavojusi priekšlikumus, t.sk. dodot pašiem skolotājiem rīcības brīvību daudz radošāk pieiet mācību procesam. Bet atkal ir viss slikti. Tā ka patiesība gan jau ir kaut kur pa vidu.

Atbildēt

kundze gados

27.04.2018. 11:44

Rakstam ieliku "-"zīmi.
Palūkojieties taču apkārt! Laiki ir mainījušies. Jaunas tehnoloģijas, milzīga informācijas plūsma gāžas pār mums. Vai tiešām domājat, ka šodien konkurences apstākļos pietiek ar to, ko deva padomjlaika skola?!
Diemžēl mani novērojumi rāda, ka skolotāji negrib iet laikam līdzi. Piedodiet ne visi, bet viena daļa.

Atbildēt

Forma

27.04.2018. 11:08

Reforma nav jālabo, tā jāmet prom kā nederīga ākstīšanās...

Atbildēt

(ne)Tava učene

27.04.2018. 10:11

»

Par zaļu pat vēl zaļāks

Domāju, ka tajā izglītībā visi apstulbuši, bet ,paldies Dievam un raksta autoram, tik traki vēl nav... Bet prieka nekāda arī nav, ko tad mani učuki kā ūdeni mutē ieņēmuši


Učuks arī ir cilvēks. Murgainas idejas pārcilāt var, kad pamata pienākumi paveikti. Un to nav mazums. Učuki uzticas...

Atbildēt

pilniigi_piekriitu

27.04.2018. 10:01

»

a ko ta nu?

Šadurskis - LABĀKAIS izglītības ministrs pēdējo 20 gadu laikā - pārējie tikai veģēja...


Pilnīgi piekrītu! Citi ministri tikai imitēja vēlmi pāriet uz mācībām latviešu valodā. Šadurskis to izdarīja, neskatoties uz Ušakova, Ždanokas un Co aktivitātēm!

Atbildēt

Par zaļu pat vēl zaļāks

27.04.2018. 09:55

Domāju, ka tajā izglītībā visi apstulbuši, bet ,paldies Dievam un raksta autoram, tik traki vēl nav... Bet prieka nekāda arī nav, ko tad mani učuki kā ūdeni mutē ieņēmuši?

Atbildēt

Trīs bērnu māte

27.04.2018. 09:46

Ļoti trāpīgs un patiess raksts, precīzi un kodolīgi.
Paldies autoram!

Atbildēt

jautājums

27.04.2018. 09:18

Guntars Catlaks - Sorosa Fonda - Latvija "Pārmaiņas Izglītībā" programmas direktors 1997 – 2002
Sorosistos ir ļoti strikti atlases kritēriji, tur ņem tikai "multikulturālisma" adeptus.
un arī uz atslēgas posteņiem izglītības saturā sorosisti tika ļoti mērķtiecīgi bīdīti un iedabūti. Tāda nu ir tā ideoloģiskā fronte par Latvijas jauno ļaužu dvēselēm...
Un, protams, sorosiskā ideoloģija lekniem ziediem zeļ šajos projektu izstrādājumos. Tikai viņu problēma ir tā, ka saturiskais izpildījums ir tik graujoši vājš, ka nekādu reālu ietekmes šitam pasākumam nebūs-tikai izšķiesta nauda, kas atbalstījusi sorosisko organizāciju aktīvistu materiālo labklājību.

Atbildēt

Viltnieks

27.04.2018. 09:00

Īsti neticas, ka Catlaks šajā postā līdzvainīgs. Bija man labs skolotājs, kura tēzes joprojām šad un tad izmantoju...
Bet varbūt daudzie gadi “zemes centrā” un treknais “briseles kāposts” laupījis realitātes izjūtu un aptumšojis kādreiz aso un kritisko prātu. Jācer, ka multikulturālists tomēr ir kāds cits.

Atbildēt

jautājums

27.04.2018. 08:44

Ja reformas vienīgais mērķis ir "apsaimniekot" (lasi-izsaimniekot) struktūrfondu miljonus, tad to, protams, ar problēmām, jo muļļas, bet kaut kā izdarīs, bet tad tas arī būs viss.
Principā jau arī tās "kompetences" bija vajadzīgas kā formālais iemesls miljonu šķērdēšanai, jo pilnīgi bez iemesla ES naudu nedod. Kaut ko sačabinās par, ja nemaldos, -14 miljoniem. Lai pēc tam skolotājiem galva sāp...Kā tas bērnu izglītības līmeni ietekmēs-neviens nezina un zināt negrib!
Projekta izpildījums ir baiss-kārtējā Čika kalšana.
Personīgi es nekad Vienotībai nepiedošu, to postu, kas tika nodarīts izglītības nozarei viņu valdīšanas laikā. Romas dedzinātāji...

Atbildēt

učene

27.04.2018. 07:27

Kas to 3 mīnusus savilcis? Šadurskis, Catlakss, Oliņa...

Atbildēt

piekrītu

27.04.2018. 05:24

»

a ko ta nu?

Šadurskis - LABĀKAIS izglītības ministrs pēdējo 20 gadu laikā - pārējie tikai veģēja...


par pāreju uz pilnām mācībām valsts valodā- bonuss Sadurskim, pārējais gan ir nepārdomāti murdziņi

Atbildēt

kalašnikovs

27.04.2018. 00:55

Vai ilgi man būs jāskatās uz šo pretīgo purnu?

Atbildēt

kārlis

26.04.2018. 21:38

Kretinisms,salīdzinot ar padomju laikiem,ir satriecošs,kurš arī tur bija,bet ne tik degradējošs.
Tā ir jau rietumos aprobētā valstu un tautu iznīcināšanas politika.

Atbildēt

a ko ta nu?

26.04.2018. 21:07

Šadurskis - LABĀKAIS izglītības ministrs pēdējo 20 gadu laikā - pārējie tikai veģēja.
Šadurskis panāca, ka skolu sistēma pāriet uz mācībām valsts valodā.
Nebaidoties no pašvaldību vadoņu iebildumiem, īsteno skolu tīkla reformu.
Lai viņam veicas arī turpmāk, neskatoties uz apriešanu no tādu autoru puses!

Atbildēt

wera

26.04.2018. 20:59

Šdurskis, šaurā lokā, brīvā atmosfērā ir plātījies, ka pieņemot valodas likumu skolām viņš savu vārdu būs ierakstījis Latviešu tautas jaunākajā vēsturē un ar to būšot nemirstīgs. Tas ir bijis viņa galvenais dzinulis nīcinot krievu valodu.
Liekas, ka viņš ir pilnīgs kretīns, kā arī tie kas Jēkaba ielas izpildkomitejā viņu atbalstīja.

Atbildēt

Vai Latvijai ir izvēle

26.04.2018. 20:33

Pārsteidz Nacionālās Apvienības slavinājumi šīm reformām un balsojums par murga tālāku virzību šodien Saeimā.
Paldies Upenieka kungam par trollīšu izvešanu gaismā.

Atbildēt

Direktore

26.04.2018. 19:41

Paldies par tik precīzu un detalizētu pamatojumu visam tam "murgam", kas piemeklējis mūsu skolas. Skolotāju kursu un semināru apmeklējumi stundu laikā rada bažas ne tikai skolotājos, bet arī vecākos. Pārsteidz nodaļu un pārvalžu metodiķu bezierunu darbība (tas par pilotskolām) un tuvredzība.

Atbildēt

par to vēl štrunts

26.04.2018. 18:51

»

A.P.

Lielisks fragments paskvilai: "Lasot “kompetenču” tekstus, pārņem nelāgas sajūtas.Kompetenču pieeja aprakstīta pārgudrā, samežģītā un muļķīgā, latviešu mēlei nesaprotamā hibrīdvalodā, kur mudžēt mudž no patvarīgi darinātiem vai slikti pārtulkotiem jēdzieniem. Piemēram – cieņpilns, jēgpilns, drošumspēja...


mani interesē, uz kādām kompetencēm tad tā pieeja būs balstīta, jo redz, bēda- rakstvedim vienas kompetences, metinātājam pilnīgi citas, bet policistam vēl citas. tad mācīs drusku no rakstveža, drsuku no policista, drusku no gleznotāja?
Ne velti ASV maksā bargu naudu, lai bagātie mācītos a`la padomju izglītības sistēmā , tikai uzlabotā

Atbildēt

pasniedzējs

26.04.2018. 17:39

Tas Lembergs tāds izskatās sakarīgs pagastvecis,bet baigi jau slavēja amatam melno kārli.Kā redzams šoreiz arī kļudījās?
Par skolotājiem,bet kas šos apmāca--dzintariki,dubraviki un utt.Pēc šādām "apmācībām" kāda būs ataudze?!

Atbildēt

A.P.

26.04.2018. 17:34

Lielisks fragments paskvilai: "Lasot “kompetenču” tekstus, pārņem nelāgas sajūtas.Kompetenču pieeja aprakstīta pārgudrā, samežģītā un muļķīgā, latviešu mēlei nesaprotamā hibrīdvalodā, kur mudžēt mudž no patvarīgi darinātiem vai slikti pārtulkotiem jēdzieniem. Piemēram – cieņpilns, jēgpilns, drošumspēja, iedevums, atdevums, lietpratība, pratība, izpratība, caurvijas, modulis, summatīvs, formatīvs, kognitīvs, meta kognitīvs… Lērumu vārdu veltīgi meklēt vārdnīcās, to semantiskās nozīmes tikai aptuveni jaušamas, dažādi tulkojamas un staipāmas kā košļājamā gumija. Izskatās un izklausās pēc kaut kādas dziedniecības ar apvārdotu ūdeni, pūšļošanas, šarlatānisma vai vienkārši muļķības. Bet tas nav vienīgais ļaunums. Redzams, ka, izmantojot izglītību, aktivizējas arī citi valstij un latvietībai kaitīgi centieni ar nolūku iepotēt mūsu identitātei un valsts Satversmei neatbilstošu ideoloģiju – kā globālā pilsonība, partnerattiecību dominance pār ģimenes vērtībām, nacionālās kultūras atšķaidīšana ar miglaino “daudzkultūru vidi”, dzimuma definīcijas staipīšana, tikumību saraksta mākslīga stādīšana, to izraušana no konteksta un afišēšana, kā arī citas pseidoliberālas koķetērijas ar nenobriedušiem prātiem."

Atbildēt

Karote

26.04.2018. 17:26

Provinciālā ,bet gauži varenā ,ierēdniecība vnk radījusi kārtējo iemeslu uzrotīt piedurknes, saņemt prēmijas un attaisnot savu pārsvarā bezjēdzīgo eksistenci. Žēl tikai, ka šoreiz no tā cietīs bērnu izglītība.

Atbildēt

???

26.04.2018. 16:27

Tieši mērķī, bez iztirzājuma, visa šī reforma ir tikai un vienīgi ES naudas apgūšana Izglītības ministrijas ierēdņu un to satelītu izpildījumā. Visvairāk mani pārsteidz avis skolās (skolotājas), kas iet kā govis uz kaušanu.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Prognoze: pirmo koronavīrusa slimnieku Latvijā atklās līdz 18. marta 10.55

FotoZīmīga diena šodien: mēnesis, kopš sapratu, ka koronavīruss nav kaut kāda citāda gripa vai tālu zemju slimība, bet gan bīstama, lipīga un nāvīga sērga, kas apdraud arī Latviju. Notikums, kas lika man saprast stāvokļa nopietnību, bija priekš mēneša, 23. janvārī ieviestā Uhaņas blokāde: 11 miljonu iedzīvotāju pilsētas izolēšana. Saistībā ar apaļu mēnesi varētu dalīties trīs ierakstos par vīrusu. Šis ir pirmais.
Lasīt visu...

12

Pierādīšu, ka lūšu šāvējiem patiesībā vispār nav argumentu

FotoTātad, ko saka lūšu šāvēji. 1. Nemaisies, kur neko nesaproti (agresīva pozīcija, kas ne ar ko nav pamatota). 2. Mums viss jākontrolē, jo apēd stirnas (pirmšķietami apspriežams arguments). 3. Vilki nāk mājās un plosa mājdzīvniekus (klaja demagoģija, jo runa taču nav par vilkiem).
Lasīt visu...

21

Pārmetumi un rīcība

FotoIr diezgan dīvaini pēkšņi saprast, ka tie cilvēki, kuri Atmodas laikā bija kopā ar tautu, bija tautas sirdsapziņa, šobrīd ir nostājušies pret tautu. Toreiz viņi bija tikpat nabagi kā mēs, visi citi, šobrīd liela daļa no viņiem ir ļoti pārtikuši, pat miljonāri un aktīvi pauž Tautu pazemojošus un noniecinošus uzskatus.
Lasīt visu...

21

Valsts

FotoBieži dzirdu, ka valstij vajag, valstij ir jādara, valstij ir jārūpējas, valstij ir jāievieš, jāveicina, man valsts neko nav devusi, man šī valsts nav vajadzīga utt.
Lasīt visu...

21

Atraktīvās politikas hronika: 7.februāris

Foto7.februārī Latvijā eksplodēja kolosāli atraktīvs notikumus. Noteikti vispievilcīgākais notikums latviešu tautas laimīgi aizvadītajā debilitātes laikmetā kopš 2018.gada 6.oktobra. Kolosāli atraktīvo notikumu drīkst uzskatīt par vietējā mēroga “9/11”. Arī 7. februārī sabruka dvīņu torņi. Sabruka leksiskie dvīņu torņi “Nācijas tēvs”/”Nācijas tumsonis” un to vietā tajā pašā dienā nācās nekavējoties uzbūvēt jaunu leksisko torni “Nācijas debilais tēvs” (NDT).
Lasīt visu...

21

Klimata modeļu realitāte - vai ticēsim skolu nebeigušam skuķim?

FotoGlobālo klimata "cīņu" rezultāts diemžēl var izrādīties - konkrēti papildu nodokļi arī Latvijā. Līdz ar to jautājums nav tīri akadēmisks.
Lasīt visu...

10

Blēžu un zagļu valsts

FotoRaksts „Kā zvejas privātfirmu – nodokļu “optimizētāju” - uz nodokļu maksātāju rēķina glāba Latvijas valsts ierēdniecība” ir smuks piemērs, lai saprastu, ka valsts ir saaugusi ar blēžiem, jeb, ja nu ir saaugusi, tad pareizi ir teikt – Blēžu valsts.
Lasīt visu...

21

„Anquis in herba” jeb Čūska zālē

FotoLaikā, kad visa pasaule, vairums valstu gatavojas pasargāt savus iedzīvotājus no iespējamas koronavīrusa izplatīšanās, Latvijas publiskā telpa un ļaužu prāti ir nodarbināti ar daudz svarīgākām lietām – kādas latviešu sievietes nedienām Dienvidāfrikā un Dānijā. Viņa atrodas Dānijas cietumā un gaida izdošanu uz DĀR, kur (pēc mediju sniegtās informācijas) veikusi VAIRĀKUS noziegumus, no kuriem visskaļākais ir bērna nolaupīšana, ko starptautiski apzīmē ar vārdu “kidnapping”. Jau sen citus viņas noziegumus neviens nepiemin. Ne medijos pieminēto dokumentu viltošanu, ne “citus” likumpārkāpumus. Ir palicis tikai “nu kā var māte nozagt SAVU bērnu?!
Lasīt visu...

21

9.maija svinības Maskavā kā līdzeklis Kremļa noziegumu leģitimācijai

FotoIesākumā precizēšu, ka runa šeit būs ne tik daudz par konkrētiem vēsturiskiem notikumiem, cik gan par šo notikumu izmantošanu sagrozītā veidā no Krievijas varas puses ar mērķi sasniegt savus ārpolitiskos un iekšpolitiskos mērķus tuvākajā un tālākajā nākotnē.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vairāk jautājumu nekā atbilžu...

Interesanti, kurš tur bīda to Skultes LNG termināli. Ekonomikas ministra Nemiro draudziņš, kuru grib iestūķēt Latvenergo padomē kaut vai pa skursteni? Vai tomēr vecijaunā Vienotība? Vai NA?...

Foto

Leksiskās debilitātes praktiķi

Latvijā jau labu laiku ir tradīcija noskaidrot attiecīgā gada atraktīvākos (jocīgi piesaistošos) izteikumus. Ar to nodarbojas Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopa....

Foto

Kāpēc FKTK atvainojās Maijai Treijai

Šī gada 3. februārī Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) izplatīja paziņojumu, kurā teikts, ka FKTK atsauc savu 2019. gada. 29...

Foto

Ar atsevišķu tiesnešu atbalstu tiesu izpildītāji no iedzīvotājiem piedzen līdzekļus, kurus likums viņiem neliek maksāt

Parādījušies tiesu izpildītāji, kas atraduši jaunu, likumā neparedzētu veidu, kā no...

Foto

Lidostu un čemodānus es vairs neatceros, visi aicina mani par Rīgas mēru, bet es plānoju dibināt manis veidotu politisko partiju

Pirmkārt, es uzskatu, ka esošā politiskā...

Foto

Divu gadu laikā Veselības ministrija nav ieviesusi nevienu no Valsts kontroles ieteikumiem, lai ģimenes ārsti būtu pieejamāki

Divu gadu laikā, kopš klajā nāca Valsts kontroles revīzijas...

Foto

Aicinu sekmēt Valsts prezidenta Egila Levita aktīvāku iesaisti iekšpolitisku problēmu apzināšanā un risināšanā

Cienījamie laikabiedri! Aicinu sekmēt Valsts prezidenta Egila Levita aktīvāku iesaisti iekšpolitisku problēmu apzināšanā...

Foto

Divi jautājumi Kristīnes Misānes izdošanas sakarā: vai tikai atbildes nebūs biedējošas ikvienam pilsonim?

Latvijā visaugstākajā līmenī pacelts jautājums par mūsu pilsones Kristīnes Misānes izdošanu no Dānijas...

Foto

Es redzēju, mīļais, tu šodien biji aizrāvies ar valstsgribu...

Nupat pieķēru sevi pie pavisam stulbas atziņas - pat iepriekšējie divi kretīni Bērziņš un Vējonis man nelikās...

Foto

Vai Ārstu biedrība kļuvusi par Veselības ministrijas suni?

Pagājušajā nedēļā Veselības ministrijā notika Farmācijas jomas konsultatīvās padomes sēde. Sēde bija iestudēta kā viena aktiera teātris. Režisore...

Foto

Kauns skatīties, kā daļa latviešu politiķu un ierēdņu nodur acis, mentāli savelkas čokuriņā un slīd zem galda

Šonedēļ „Attīstībai/Par” pakļāvās “Saskaņas” un lašoristu* spiedienam un uz...

Foto

Var noprast, ka Annai Jutai Maskavā pavadītais laiks nav pagājis pa tukšo

„Spēcīgs” vēstījums no savā laikā Maskavā, īpašā speciālā rajonā (augsta ranga kompartijas funkcionāru dzīvesvietā)...

Foto

Iesniegums Bordānam: nevajag aiztikt Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales robežas

Izlasījām, ka Varakļānu novada domei būs jānoskaidro savu iedzīvotāju viedoklis par palikšanu Vidzemē vai pievienošanos Latgalei....

Foto

“Nācijas tēvs” kā “nācijas tumsonis”

Nekas nemainās! Katra “nācijas tēva” (NT) publiskā uzstāšanās ir tumsonības apliecinājums. Izrādās, NT ir milzīgi robi izglītībā. Viņa zināšanas ir ļoti...

Foto

Skumji, ka pašreizējā bezoligarhu valdība tiek stutēta ar šī āksta un citu "kaimiņu" balsīm

Ir beidzot piepildījies Kaimiņa aktieriskais sapnis... viņš ir nokļuvis uz valsts lielākā...

Foto

Par “antisemītiskām cūkām” un poļu-čehu teritoriālo konfliktu

Savā nesenajā uzrunā Krievijas Aizsardzības ministrijas sanāksmē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies Otrā pasaules kara tēmai un, pieminēdams...

Foto

Lietuviešu uzņēmēji pret Latviju

Gribēju piemest savu pagali ažiotāžai ap VDD ēkas celtniecību bijušā velotreka vietā. Tad nu lūk, no vienas puses man izbrīnu raisa šiverīgu...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: janvāris

8.janvārī Rīgas lielākajos interneta medijos tika ievietota pēcpadomju gados tematiski klasiska un tāpēc emocionāli vienaldzīga informācija. Taču tai tomēr piemīt zināma atraktivitāte. Informācijā...

Foto

Kur Latvija?

Latvijai vairs nav nevienas no valsts pazīmēm, proti:...

Foto

Karaļa ēras beigas vai tomēr “Bauze uz pauzes”?

Otrdien Garkalnes novada iedzīvotājus sasniedza ziņa, ka Garkalnes Imperators ir atkāpies no amata, jo veselība vairs nav tā,...

Foto

Ornitologs Apinītis iestājas par skaidru dziesmu: nost ar šņabi un „cīgām”

Jūs jau būsiet pamanījuši, ka kādreizējais partijas „Latvijas ceļš” biedrs dakteris Pēteris Apinis, kurš tika...

Foto

Kas notiek ar Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadību?

Ņemot vērā, ka pēdējā laikā arvien plašāk izskan ziņas par KPV LV ministru brīnumiem, vēlos informēt par kādu citu...

Foto

Nepieciešama jauna pieeja tam, kā Latvijas galvaspilsētā tiek risināti iedzīvotājiem būtiski jautājumi

Teikas apkaimes iedzīvotāji ir pauduši skaidru un nepārprotamu vēlmi bijušā velotreka “Marss” vietā redzēt...

Foto

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 2. daļa. Vēl vakar sabiedrotie, bet šodien - nāvīgi ienaidnieki

Vācija nevarēja pabarot sevi. Valstij uzsākot Otro pasaules karu,...

Foto

No NT pūdernīcas. Padomiski formāli un iesaiste

Nevar būt nekādu šaubu! Mērķis ir skaidri redzams! NT (“nācijas tēvs”) vēlas latviešu inteliģenci uztaisīt par sapioseksuāļu inteliģenci. Atcerēsimies,...

Foto

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 1. daļa. Kā sākās karš, jeb Molotova - Ribentropa pakts trīs dienu hronikā

Autortiesības uz šo “spārnoto” frāzi kļūdaini...

Foto

Ja mums nebūs jaunas ēkas par pārdesmit miljoniem eiro, kura stiprinās mūsu kapacitāti, mēs arī turpmāk nevarēsim notvert nevienu spiegu

Atbilstoši 2017. gadā pieņemtam valdības lēmumam...

Foto

Lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā

Nacionālā apvienība (NA) iesniegusi likuma grozījumus, lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā. JKP atbalsta. A/Par neatbalsta. Vienotība un KPV vēl domā....

Foto

Mihoelss, ebreju antifašistu komiteja un “ārstu-indētāju” lieta

Pērnā gada nogalē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies vēsturei, necenzēti nolamājot pirmskara Polijas vēstnieku Vācijā par it kā...

Foto

Paveiktais veselības nozarē Artura Krišjāņa Kariņa valdības pirmajā gadā

Atbilstoši valdības deklarācijai: 1. Pieejamība. Ārstniecības personu darba samaksas pieaugums 2020. gadā. Panākts, ka 2020.gadā veselības nozares darbinieku...