Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

NIKANIS

02.03.2018. 08:43

Mūsdienās , ja salīdzinām ar pagātni, vairs nepastāv migrācijas šķērļu, līdz ar to vairs nedarbojās tādi demogrāfiskie pamtprincipi kādus mums pasniedz piemēram demogrāfs ar uzvārdu Mežš.
Mūsdienās darbojās citi principi, reliģiskā un etniskā piederība zaudē spēku un cilvēki migrē uz vietām, kur viņiem ir labāk (labāka vide). Līdz ar to demogrāfijas rādītājus ietekmē nevis dzimstība, bet migrācija, dzimstība parāda tikai to, ka te ir ligzdošanas vieta kurā izadzināt cāļus, kas pēc tam kā zosis migrēs uz dienvidiem, - starp citu, - ja zosis būtu cilvēki - viņas būtu Somijas pilsones, vai āfrikas pilsones?

Atbildēt

Beigas ir tuvu

19.02.2018. 17:09

Civilizācijas dzimst, uzplaukst un mirst. Baltie pāris gadsimtus labi padzīvoja uz indiāņu, nēģeru, indiešu un ķīniešu rēķina, tagad ir pienācis laiks beigām. Visi te baigi gudri filozofē... Samierinieties, ar jums ir cauri. Imigranti un liberasti procesu tikai nedaudz paātrinās kā procesa dabiska sastāvdaļa

Atbildēt

Kaspars

19.02.2018. 09:01

Nav šaubu, ka viss notiek ar kaut kāda ārpuszemes spēka gribu. Jau viens krievs pierādīja Saules iedarbību, kad Saules sprādzienu laikā uz Zemes sākas ārprāts un cilvēki taisa revolūcijas, karo, gāž carus, karaļus. Tā dizmstība arī tiek regulēta no visuma.

Atbildēt

brīvais radikālis

18.02.2018. 23:17

»

hm

Manuprāt, vaina nav baltajā rasē, bet šās rases sabiedrības uzbūvē. Tā saucamais zelta miljards, kurš novienādojis vīrieša un sievietes tiesības, abus dzimumus pārvērtis par paklausīgiem darba zirgiem un gaida, kad nu sāks dzimt bērni...


Tieši tā!
Un vēl - juvenālā justīcija un citi liberastu labumi. Kurš gan ies ražot bērnus, ja viņus jebkurā brīdī var atņemt?

Atbildēt

G.O.

18.02.2018. 09:58

Es brīnos par baltkrieviem. Kas viņiem traucē dzemdēt bērnus? Viņi taču nedzīvo kapitālismā kā mēs.

Atbildēt

Edge

17.02.2018. 19:26

Tautas izmiršana?! LV elites vairākums ar sasniegto 30 gados lepojas:
"...– Latviju pasaulei vajadzētu ņemt par paraugu. Zemeslode jau tagad knapi spēj panest milzīgo cilvēku skaitu."
Kaspars Kļaviņš (dz. 1968) ir vēstures zinātņu doktors, RTU profesors un LU Humanitāro zinātņu fakultātes pētnieks (LA, 21.12.2016.)

Atbildēt

Edge

17.02.2018. 19:22

»

Guntis

Ja dzimst tādi lopi, kādi te komentē labus un izskaidrojošus rakstus, tad lai tā dzimstība sasniedz nulli. Pietiek jau nav vienīgais portāls, kur ir lopiskums komentāros


Ar auglības koeficientu 1.29 nākas godīgi atzīt tautas izmiršanu.

Ne ar 1.2, ne pat 0-nulli te nevienu nenobaidēt!
Tālavs Jundzis: Citiem pasaulē jāmācās no mums.
(nra.lv)

Atbildēt

Guntis

17.02.2018. 17:07

Ja dzimst tādi lopi, kādi te komentē labus un izskaidrojošus rakstus, tad lai tā dzimstība sasniedz nulli. Pietiek jau nav vienīgais portāls, kur ir lopiskums komentāros.

Atbildēt

Soņa, NAS NE UVAŽAJUT na Ukraine

17.02.2018. 15:44

»

Ješka

Latvieši pareizi dara, ka nedzemdē, jo jūt, ka nevieniem nepatīk


Tu, Peška, esi nobraucis, jo zini, ka "NAS NE UVAŽAJUT_ to estj, VAS ne uvažajut NA Ukraine - visur un vienmēr saka paši krievi.

Manā Ukrainā vārds "krievs", ķrievvalodīgie"- ir kļuvis lamuvārds., akut kas netīrs, naidīgs, ļauns, kaut gan krievu tauta pati par sevi nav rāda. Ar krievu parasti drīzāk asociējas ļaundaris Putins, čekisti, kuriskatē ukraiņus Donbasā un citur.

Tautas faktiski nekad, nekur nav vainīgas. Tie ir varas rīkļurāvēji. Un viņi pataisa savu tautu kā ļaunuma iemeisojumu, tāpat kā krievi skolās bērnus pataisa par upuriem politikai.

Nav zolīdi savu portretu pārnest uz citiem.

Atbildēt

FKK

17.02.2018. 14:11

»

lauķis

Nacisms , fašisms , kapitālisms ir vistiešākie cionisms atvasinājumi , un atšķirība ir tikai nosaukumos , ne būtībā


Jā, jā, jāhhh, jā, visi žīdi - Karlsbergs, Cukerbergs, pat Titāniku pa burbuli aizlaida žīds Aisbergs.

Atbildēt

:)))

17.02.2018. 13:49

»

Ješka

Latvieši pareizi dara, ka nedzemdē, jo jūt, ka nevieniem nepatīk


Vai stāvi uz apvedceļa ,jeb Lienes ielā patīc ??? ;)

Atbildēt

Skaista

17.02.2018. 13:10

bilde pie raksta vienmēr ir šim kungam.

Atbildēt

Ješka

17.02.2018. 13:09

Latvieši pareizi dara, ka nedzemdē, jo jūt, ka nevieniem nepatīk.

Atbildēt

lauķis

17.02.2018. 12:21

»

hm

Atšķirība starp nacismu un komunismu ir un ir liela. Kā starp dienu un nakti...


Nacisms , fašisms , kapitālisms ir vistiešākie cionisms atvasinājumi , un atšķirība ir tikai nosaukumos , ne būtībā.
Visa reiha vadība un visa Krievijas vadība sastāvēja no cionistiskiem žīdiem.Jā , arī Musolini un Franko bija žīdi.

Atbildēt

Pomeranču vainadziņš

17.02.2018. 12:15

»

Arturs Nagliņš

Eksistē interesants un pētāms jautājums: „Vai progresējoši konsekventā latviešu dzimstības samazināšanās un tādējādi arī LR iedzīvotāju skaita samazināšanās finansiāli atsaucas uz latviešu varas inteliģences galveno kaislību – zagšanu?”. Visjaunākās publikācijas par izmaksātajām prēmijām un dažāda veida...


"Zagšana neinteresē tikai dažāda tipa muldoņām, patentētiem šarlatāniem, tautas padibenēm grantiņiem, gedroviciem, interneta komentāru vājprātīgajiem troļļiem un tipiskiem postcilvēku deģenerātiem žuļiem."

Nu redzi, Priedīšpap, te tu atkal raskololsja!
Šis abgalvojums noved pie tikai divām iespējām:
1) tevi arī interesē zagšana un tādējādi neesi labāks par pie varas esošajiem primātiem;

2) tu piederi pie tiem 'tikai" kan "zagšana neinteresē" un tādējādi tu esi tāds pats "dažāda tipa muldoņa", "patentēts šarlatāns", "tautas padibene", "interneta komentāru vājprātīgs trollis", "tipisks postcilvēku deģenerāts"

Tad nu, lūgtum, vajadzīgo pats pasvītro!

Atbildēt

Bonifācijs

17.02.2018. 11:40

»

Arturs Nagliņš

Eksistē interesants un pētāms jautājums: „Vai progresējoši konsekventā latviešu dzimstības samazināšanās un tādējādi arī LR iedzīvotāju skaita samazināšanās finansiāli atsaucas uz latviešu varas inteliģences galveno kaislību – zagšanu?”. Visjaunākās publikācijas par izmaksātajām prēmijām un dažāda veida...


Varas inteliģences zagšanas apjoma pieaugums liecina par to , ka viņi jūt drīzu beigu sākumu.
Tevis rakstītais liecina ,ka tev zagšana interesē , žurka plikā !
Un vēl , dzīvniek , tu esi tik stulbs un garīgi kropls , ka neredzi , kas darās visā bijušajā PSRS
telpā , tu neredzi vienu un to pašu shēmu un tu neredzi ,kas pasūta mūziku .
Faktiski tu darbojies pasūtītāju interesēs . Iedzer žurkindi un aizteci līdz krematorijai.

Atbildēt

Arturs Nagliņš

17.02.2018. 11:27

Eksistē interesants un pētāms jautājums: „Vai progresējoši konsekventā latviešu dzimstības samazināšanās un tādējādi arī LR iedzīvotāju skaita samazināšanās finansiāli atsaucas uz latviešu varas inteliģences galveno kaislību – zagšanu?”. Visjaunākās publikācijas par izmaksātajām prēmijām un dažāda veida pabalstiem, sākot ar Rīgas pili, Valsts banku, ministrijām un beidzot ar sīkākām valsts struktūrām, liecina par latviešu varas inteliģences zagšanas apjoma strauju pieaugumu. Kāds tam ir iemesls? Vai iemesls ir tikai noziegumu brīvības faktors krimināli oligarhiskajā mēslu bedrē jeb iemesls ir reālās finansiālās iespējas palielināt zagšanu sakarā ar iedzīvotāju skaita samazināšanos un tātad ar kaut kādu izdevumu samazināšanos? Protams, pats par sevi saprotams iemesls jebkura veida nelietībai un noziegumam ir varas inteliģences cilvēciskās kvalitātes riebīgais kritums visās LR valstiskajās struktūrās. Latvijā paliek tikai cilvēciski mazvērtīgs „materiāls”, kuram zagšanas progresēšana ir normāla tendence. Zagšana neinteresē tikai dažāda tipa muldoņām, patentētiem šarlatāniem, tautas padibenēm grantiņiem, gedroviciem, interneta komentāru vājprātīgajiem troļļiem un tipiskiem postcilvēku deģenerātiem žuļiem. Zagšanai ir pievērsies latviešu varas inteliģences miljons. Bet drīz tas vairs nebūs miljons, jo dzimtenes pamešana intensīvi turpinās. Turpina samazināties latviešu dzimstība. Un, lūk, tāpēc ir jānoskaidro atbilde uz minēto jautājumu. Iespējams, palicējiem atbilde būs iepriecinoša. Viņus gaida zagšanas apjoma progress.

Atbildēt

Pomeranču vainadziņš

17.02.2018. 10:57

»

hm

"Paši izaugs", pat nezinu , ko atbildēt...


"nepieciešamo formu" - attiecīgo sabiedriski ekonomisko formāciju.

Atbildēt

Pomeranču vainadziņš

17.02.2018. 10:34

»

hm

"Paši izaugs", pat nezinu , ko atbildēt...


Nē, nekas vairāk nav jāiesēj, jo ir jau iesēts. Dialektikas likumi ir objektīva realitāte, kas darbojas, un agri vai vēlu cilvēki izaugs tādā saturā, kas pats piemeklēs sev nepieciešamo formu. Savukārt formas varmācīga uzspiešana saturam ir nejēdzība pēc būtības, ko vēsture arī pierāda.

Vari to uzskatīt par īpatnu domu gājienu; man tas šķiet pašsaprotami un vienkārši.
---------
Tad ir jautājums, ko saproti ar jēdzienu "vienlīdzīgs". Man domāt, mēs runājam par vienu un to pašu, tikai attiecīgā jēdziena dažāds traktējums noved pie domstarpībām.

Atbildēt

hm

17.02.2018. 10:00

»

Pomeranču vainadziņš

"Tā ka varbūt vēl cilvēki atgriezīsies pie komunisma idejām, bet, cerams, bez asinsizliešanas


"Paši izaugs", pat nezinu , ko atbildēt.
Domāts, kā labība, kuru iesēj un no tās izaugs k-komunisti?
Īpatns domu gājiens.
-----------------
Vienlīdzīgi viņi nevar būt, jo viņiem ir atšķirīgi dzimumi. Vīrieši nevar dzemdēt un līdz ar to nevar saņemt ne "dekrēta" atvaļinājumus (kaut būtu ideāli, ja sievietes būtu tik brivas, ka viņām tādi nebūtu nmaz vajadzīgi) ne pabalstus, sievietēm kādreiz ar likumu tika aizliegts pāvietot smagumus >20kg ...
Ja ir vēlme sievietes pataisīt par vīriešiem, bet vīriešus par sievietēm, tad bērnu vietā jārada roboti.

Atbildēt

Moonstertum

17.02.2018. 09:46

»

L.Grantiņš LRTT

Definē, Priedīša kungs, kas ir ebrejs un, kas ir krievs..... Redzi, kad to būsi atklātībai izskaidrojis, tad sapratīsi pats un arī visi pārējie, ka vienīgi Tu esi tas kroplais antropoīdu primāts. Arī tas, ka Tu nevari atbildēt savā vārdā, parāda, ka vēl "atrodies kokā


Grantiņa kungs, ja vēl neesat ievērojis, tad gan jēdziens "krievs", gan jēdziens "ebrejs" jau labi pasen ir nevis izcelšanās, bet gan personiskās pārliecības jautājums. Pats savulaik esmu pazinis cilvēkus, kuriem, pētot radu rakstus, ar žīdiem vispār nekādas saistības nav un būt nevar, bet, kurš sevi pie katras iespējas par žīdu sauc. Tas pats - ar krieviem. Visā plašajā Krievijā dzīvo daudzas mazākas un lielākas tautas un tautiņas, bet (esmu dienējis PSRS armijā), ne katrs komi permjats, kalmiks vai tatārs, ne tuvu ne katrs definē sevi kā savādāk, nekā "esmu krievs".

Atbildēt

Pomeranču vainadziņš

17.02.2018. 09:31

»

hm

Manuprāt, vaina nav baltajā rasē, bet šās rases sabiedrības uzbūvē. Tā saucamais zelta miljards, kurš novienādojis vīrieša un sievietes tiesības, abus dzimumus pārvērtis par paklausīgiem darba zirgiem un gaida, kad nu sāks dzimt bērni...


" sieviete un vīrietis ienāk un dzīvo šajā pasaulē ar dažādiem uzdevumiem un viņi nevar būt vienlīdzīgi"

Nu jau gan !!!!
Kāpēc viņi nevar darboties ar saviem dažādajiem uzdevumiem un palikt vienlīdzīgi??

Viņi nevar būt vienādi. Taču tas ir pilnīgi kaut kas cits.

Atbildēt

Pomeranču vainadziņš

17.02.2018. 09:24

»

hm

Atšķirība starp nacismu un komunismu ir un ir liela. Kā starp dienu un nakti...


"Tā ka varbūt vēl cilvēki atgriezīsies pie komunisma idejām, bet, cerams, bez asinsizliešanas. "

Tad, kad cilvēki līdz tam paši "izaugs", tad arī neizbēgami atgriezīsies. Tā nav ar varu uzspiežama padarīšana!

Atbildēt

hm

17.02.2018. 08:52

»

L.Grantiņš LRTT

Jā un vēl, Artur, kāds manam "bezprātam" ir sakars ar nacistu lēmumu pamatotību iznīcināt "ebrejus"? Priekš manis nacisti ir tieši tādi paši izdzimumi kā komunisti. Un tad atkal uzrodas jautājums: "No kurienes kājas aug komunismam


Atšķirība starp nacismu un komunismu ir un ir liela. Kā starp dienu un nakti.
Nacisms, tā ir rasu diskriminācijas, segregācijas un iznīcināšanas ideoloģija.
Komunisms, tā ir sociālās vienlīdzības ideoloģija. Utopija? Varbūt, taču absolūti humānistiska.
Jautājums ir par komunisma ideju realizāciju, kas, daudzkārt izvērtās asiņainā terorā. Taču paraugies vēsturē un Tu ieraudzīsi, ka jebkuru jaunu ideoloģiju (reliģiju) cilvēki ir sagaidījuši caur asinīm. Un jo populārāka (tātad arī humānāka) ticība, jo vairāk asiņu! Paradoksāli, ne?
Tā ka varbūt vēl cilvēki atgriezīsies pie komunisma idejām, bet, cerams, bez asinsizliešanas. Jo kapitālisma tendence, kurā plaisa starp bagātajiem un nabagajiem arvien paplašinās, nevar būt mūžīga.

Atbildēt

Nāks kaŗš

16.02.2018. 23:55

Un nekādi 12 miljardi 2050. gadā nebūs.Un ja skatās no ģenētiskās puses, tad Eiropā neeksistē nekāda tīrā baltā rase, bet dažādas izcelsmes cilvēku sajaukums, kur "baltas" rases cilvēki ieklejoja paši pēdējie aiz semītu un rietumāfrikas izcelsmes cilvēkiem. Latvijā puse no cilvēkiem pa tēva līniju ir ar izcelsmi no DA Āzijas - Ķīnas. Jebkuri jauni migranti ar laiku tāpat mainīs savu izskatu. Āfrikas migrantiem Eiropā pāris paaudžu laikā melanīna līmenis samazināsies un viņš kļūs balts, tā ka ja autors tā satraucas par ādas krāsu - tā ir atkarīga no Saules, jo rietumāfrikāņu senči bija daudz gaišāki pirms tie nonāca un dzīvoja Voltas baseina apkaimē.

Atbildēt

L.Grantiņš LRTT

16.02.2018. 23:36

»

Dvinskis

Vai tas par tevi- Esmu pārliecināts, ka „nekļūdīga” atbilde ir tikai tiem atbaidoši kroplajiem antropoīdu primātiem (grantiņiem & CO), kuri vienmēr visā vaino ebrejus, krievus un faktiski ar savu šaušalīgo bezprātu pasaules sabiedrībai pierāda nacistu lēmuma pamatotību


Jā un vēl, Artur, kāds manam "bezprātam" ir sakars ar nacistu lēmumu pamatotību iznīcināt "ebrejus"? Priekš manis nacisti ir tieši tādi paši izdzimumi kā komunisti. Un tad atkal uzrodas jautājums: "No kurienes kājas aug komunismam ?"

Atbildēt

L.Grantiņš LRTT

16.02.2018. 23:21

»

Dvinskis

Vai tas par tevi- Esmu pārliecināts, ka „nekļūdīga” atbilde ir tikai tiem atbaidoši kroplajiem antropoīdu primātiem (grantiņiem & CO), kuri vienmēr visā vaino ebrejus, krievus un faktiski ar savu šaušalīgo bezprātu pasaules sabiedrībai pierāda nacistu lēmuma pamatotību


Definē, Priedīša kungs, kas ir ebrejs un, kas ir krievs..... Redzi, kad to būsi atklātībai izskaidrojis, tad sapratīsi pats un arī visi pārējie, ka vienīgi Tu esi tas kroplais antropoīdu primāts. Arī tas, ka Tu nevari atbildēt savā vārdā, parāda, ka vēl "atrodies kokā".

Atbildēt

hm

16.02.2018. 21:32

Manuprāt, vaina nav baltajā rasē, bet šās rases sabiedrības uzbūvē. Tā saucamais zelta miljards, kurš novienādojis vīrieša un sievietes tiesības, abus dzimumus pārvērtis par paklausīgiem darba zirgiem un gaida, kad nu sāks dzimt bērni.
No dzimstības viedokļa, tāda kapitālisma (demokrātijas) uzbūve ilgākā laika periodā izrādījusies utopija, bet sekas - izmiršana.
Jo:
1) sieviete un vīrietis ienāk un dzīvo šajā pasaulē ar dažādiem uzdevumiem un viņi nevar būt vienlīdzīgi
2) kaut kad nāksies apjaust to, ka materiālās vērtības, kas patiesībā nav vairāk nekas, kā tikai šķietamas īslaicīgas ērtības, nonāk pretrunā sugas izdzīvošanai un pastāvēšanai.
Bet galvenais, ka to pierāda prakse, ka tie 6 miljardi, kuri atrodas ārpus zelta, neizmirst, namazinās skaitā. Gluži pretēji!

Atbildēt

Moonstertum

16.02.2018. 20:55

... iespējams, tur arī atradīsiet vienu no cēloņiem, kāpēc šāda pāreja ir sākusies tieši "te".

Atbildēt

Moonstertum

16.02.2018. 20:54

Nu, tad ir jāpapēta, kādas ir atšķirības dzivesveidā un citās lietās "tur", kur ar dzimstību viss kārtībā un "te", kur notiek šī pāreja. Mans variants, - papētiet, kādas tiesības tiek dotas sievietēm "tur" un kādas "te"?

Atbildēt

Dvinskis

16.02.2018. 19:01

»

L.Grantiņš LRTT

Artur, lielākas muļķības par šiem vārdiem nav iespējams sagvelzt:"Globālo sociālo problēmu analītikā tēma Nr.1 ir demogrāfiskā pāreja. Tam tā ir jābūt. Tas ir loģiski. Cilvēku dzīves kārtības un dzīves ritma galvenais faktors ir iedzīvotāju skaits. No iedzīvotāju skaita ir atkarīga cilvēku kultūra. ...


Vai tas par tevi- Esmu pārliecināts, ka „nekļūdīga” atbilde ir tikai tiem atbaidoši kroplajiem antropoīdu primātiem (grantiņiem & CO), kuri vienmēr visā vaino ebrejus, krievus un faktiski ar savu šaušalīgo bezprātu pasaules sabiedrībai pierāda nacistu lēmuma pamatotību.

Atbildēt

Zane

16.02.2018. 18:55

Ebreji ir prom, prātīgākie krievi, baltkrievi ir prom, īstie latvieši ir prom. Kas tad tagad paliek Latvijā? Paliek blēži, muļķi, sliņķi. Par to pāreju jau raksta tikai pasniedzējs. Bija arī lekcija, kuru BKI dzirdēju pirms kādiem 12-13 gadiem.Tolaik Kapica vēl bija dzīvs un pasniedzējs lika lasīt vienu viņa rakstu. Nekas jau nav mainījies uz labo pusi. Mani kursa biedri visi ir ārzemēs. Es arī laiku pa laikam braucu prom.

Atbildēt

Priedīt , kukū , mosties

16.02.2018. 18:12

notiek pavisam cita pāreja , kura tev pat sapņos nav rādījusies . :D
Latviski nav tulkots gan , bet tev nevajadzētu būt problēmai to izlasīt ... :D

https://www.kto-ya.com/skachat-knigi-tao

Atbildēt

L.Grantiņš LRTT

16.02.2018. 17:47

Artur, lielākas muļķības par šiem vārdiem nav iespējams sagvelzt:"Globālo sociālo problēmu analītikā tēma Nr.1 ir demogrāfiskā pāreja. Tam tā ir jābūt. Tas ir loģiski. Cilvēku dzīves kārtības un dzīves ritma galvenais faktors ir iedzīvotāju skaits. No iedzīvotāju skaita ir atkarīga cilvēku kultūra. Iedzīvotāju skaita pieaugums vai samazināšanās nosaka kultūras attīstības apjomu un attīstības tempu. Iedzīvotāju skaita pieauguma laikmetā kultūrā viss progresīvi uzplaukst, jo cilvēku apziņā valda radošs optimisms."
-------Iedzīvotāju dabiskā samazināšanās ir dabīgs proces, kas ir zemapziņā apzināts. Tiek novērstas kara situācijas, kas rodas no pārapdzīvotības.... .Šis jautājums ir apskatāms paplašināti, bet Tu jau tāpat visu saproti, bet tavs uzdevums ir sēt naidu... .

Atbildēt

A.P.

16.02.2018. 17:37

Sarunā par demogrāfiju nepieciešams paskaidrot trīs momentus. Pirmkārt, jaunāko publikāciju autori neprot skaidri un stingri nošķirt valsts iedzīvotāju skaita pieaugumu vietējās tautas (teiksim, latviešu tautas) dzimstības pieauguma rezultātā no valsts iedzīvotāju skaita pieauguma, valstī ielaižot „melnās” un „pusmelnās” Āfrikas migrantus. Nelietīgi ir lielīties par valsts iedzīvotāju skaita pieaugumu migrantu ielaišas rezultātā. Lielīties drīkst tikai par savas tautas dzimstības pieaugumu. Saprotams, ja to izdodas panākt. Otrkārt, no vienas puses ārprātīgs nacionālais noziegums ir valdošās kliķes destruktivitāte, veicinot tautas vērtīgākās daļas dzimtenes pamešanu, bet no otras puses ārprātīgs nacionālais noziegums ir valdošās kliķes jaunākie plāni par migrantu aicināšanu noteiktās profesijās, par ko tagad regulāri blādās izcili aprobežotais Valmieras grāmatvedis. Tāda notikumu gaita aksiomātiski liecina par latviešu etnosa nespēju ģenerēt tautas pastāvēšanai nepieciešamu optimālu politisko, valstisko virsslāni. Treškārt, nav daudz demogrāfiskā faktora adeptu. Nav daudz filosofu un zinātnieku (vēsturnieku, antropologu, kulturologu, sociologu u.c.), kuri demogrāfisko stāvokli uzskatītu par galveno faktoru cilvēces virzībā. Līdz šim zinātnē nav pieņemts pret demogrāfiju izturēties kā pret galveno apstākli, kas cēloniski iedarbojās uz cilvēces likteni un cilvēces kultūras procesiem, tos izraisot (kā cēlonis), nosakot (determinējot), veicinot vai pastiprinot, kā arī novājinot vai degradējot. Tas, ka demogrāfiskais stāvoklis (cilvēku dzimstība un mirstība, cilvēku kopskaits) ir galvenais stāvoklis, no kura ir atkarīga cilvēces gaita (civilizācija/kultūra), vēl nebūt nav zinātniskā norma. Joprojām cilvēces darbības, uzvedības un komunikācijas analītikā gandrīz nemaz netiek runāts par demogrāfiskajiem apstākļiem kā attiecīgo procesu izšķirošo faktoru. Tas šķiet dīvaini. Cilvēki taču vienmēr varēja ievērot, ka viens ir dzīve nelielā ģimenē, bet pavisam kaut kas cits ir dzīve lielā ģimenē. Tas attiecas arī uz citiem sociālajiem kolektīviem – ģintīm, ciltīm, tautām. Labi ir zināms, ka mazas tautas liktenis radikāli atšķiras no lielas tautas likteņa. Kopumā to pašu var teikt par cilvēci. 7-8 miljardus lielas cilvēces liktenis ir savādāks nekā 1-2 miljardus lielas cilvēces liktenis. Jēdzieni „masu sabiedrība”, „masu kultūra”, „masu cilvēks” radās tikai pēc tam, kad no XIX gadsimta uz planētas patiešām dzīvoja iedzīvotāju milzīgas masas. Hosē Ortega-Gasets par „masu sacelšanos” sāka sociāli filosofēt acīmredzot t.s. demogrāfisko emociju rezultātā. Viņš emocionāli raksta par jauno atklājumu – cilvēku masveidību uz ielas, baznīcās, kafejnīcās, vilcienos. Cilvēku masveidība atstāja dziļu emocionālo iespaidu. Cilvēku masveidība bija pilnīgi jauna un negaidīta izjūta. Sergeju Kapicu var uzskatīt par demogrāfiskā faktora adeptu. Vēloties sastapt domubiedrus, viņš iepazītajā literatūrā ir noskaidrojis tikai dažus vēsturniekus, kuri ir izteikušies par demogrāfijas kardinālo lomu. Savukārt mūsdienu globālo sociālo procesu tāda ģeniāla analītiķa darbībā kā Sergejs Kurginjans arī nekas nav sastopams par demogrāfisko faktoru. Joprojām valda klusums sociālajā filosofijā, politiskajā filosofijā, starptautisko attiecību filosofijā. Teiksim, Eiropas liktenis (migrācija, eiropiešu novecošana un izmiršana) arī nav pamudinājis pievērsties demogrāfiskajam faktoram kā galvenajam faktoram. Slavenā amerikāņa koncepcija par civilizāciju sadursmi arī iztika bez demogrāfiskās analīzes; respektīvi, demogrāfiskās pārejas (1960.-2050.g.) interpretācijas.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Atraktīvā politiskā hronika: novembra beigas

Foto25.novembrī Rīgas medijos bija lasāma atraktīva (piesaistoša, pievilcīga, vilinoša) ziņa: “Valsts prezidentam Egilam Levitam ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu būtu jāvienojas par Latvijas izdevumu aizsardzībai samazināšanu, lai nodrošinātu finansējumu mediķu atalgojumam, aģentūrai LETA norādīja partijas “Saskaņa” līderis Jānis Urbanovičs.
Lasīt visu...

21

Svētā inkvizīcija

FotoAttieksmi pret Svēto inkvizīciju šis rakstiņš lasītāja uzskatos var mainīt tikai tad, ja godīgi atbildēsi uz manu jautājumu: vai tici maģijai? Vai tici, ka maģija reāli darbojas?
Lasīt visu...

21

Jāsaprot, ka pārsvarā visas runas par 3A varu ir tukša vāvuļošana

FotoŠķēle, kā varam nojaust, pēc Sorosam kalpojošo mediju domām, ir visuvarens, visuresošs un visuredzošs. Kā tik Sorosa varzai kādā amatā jāiebīda savējais, kāds, piemēram, bija un ir Rimšēvičs, kurš nu ir pilnībā atklājis savu patieso seju, kas nerunā par labu sorosīdiem, tā uzreiz nevēlamiem kandidātiem noteikti atrodas saiknes ar Šķēli vai Šķēles sievasmāti, vai, ja galīgi nekas nesanāk, ar Šķēles izbijuša kaimiņa, brāļa sievas māsas brālēna drauga brūti.
Lasīt visu...

21

Vai ir vērts vākt parakstus 13. Saeimas atlaišanas ierosināšanai?

FotoUz šo jautājumu ir jāatbild katram Latvijas vēlētājam pašam. 13. Saeimā tika ievēlēti vairāk nekā 60 jaunu, līdz šim politikā vairākumā nepazīstamu cilvēku, kuri solīja uzsākt jaunu politiku, nepieļaujot valsts pārvaldē finanšu mahinācijas, politiķu savtīgumu, vienkāršojot un efektivizējot valsts pārvaldi, nodrošinot lēmumu pieņemšanas atklātumu, par konkrētām summām palielinot finansējumus dažādām valsts vajadzībām, ieskaitot iedzīvotāju veselības aprūpi.
Lasīt visu...

21

Ticība rituāla spēkam

Foto«Tuksnesī parādījās Jānis Kristītājs un sludināja kristību par apliecinājumu grēku nožēlai, kas ļauj saņemt grēku piedošanu. Tad pie viņa iznāca visa Jūdeja un visi Jeruzālemes iedzīvotāji, tie atklāti atzina savus grēkus, un viņš tos kristīja Jordānas upē.
Lasīt visu...

10

Rīgas administratīvajā teritorijā neviens nav atcēlis veco labo principu, ka demokrātija ir kompromisu māksla

Foto29.novembrī atkal notika otra lielākā valsts politiskā kuģa pašūpināšana, izvēloties otro Rīgas vicemēru – Druvi Kleinu.
Lasīt visu...

21

Demogrāfijas bums un tumsonības bums

FotoRietumu civilizācijā tēma par demogrāfijas straujo kāpumu un tumsonības straujo kāpumu ir ļoti svarīga. Abi bumi ļoti pamatīgi atsaucas uz Rietumu civilizācijas likteni līdz pat šobaltdienai. Arī uz Latvijas un latviešu likteni. Tajā skaitā uz “kultūrtautas” jaunāko emocionālo orkānu - pirms piecām minūtēm pašu ievēlētās 13.Saeimas atlaišanu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Runājiet bez bufera

Šā gada 20. novembrī LTV Panorāmā bija īsa intervija ar mūsu amatpersonu Eiropas Komisijā....

Foto

Nacionālā apvienība ir latviešu nacionālisti šī vārda labākajā nozīmē

Nacionālā apvienība (NA) ir kā dadzis acīs daudziem. Gan tiem, kas vēlētos Latvijā ievest lēto darbaspēku un...

Foto

Nevajag mācīt un apstulbot

Nevajag mani mācīt, cik amorāli ir atlaiJst Saeimu! Neuzķeršos! Tas, ka manu viedokli valkā arī kāds gramatiku vāji zinošs savādnieks, tautvaldību neizprotošs...

Foto

Sašutuma ventīlis “Atlajst Sajmu!”

Es arī esmu sašutis. Mūsu sabiedriski politiskās (elites) barvežu bezkaunības un alkatības kokteilis tiešām spridzina, un neredzēti straujā parakstu vākšana par iniciatīvu Saeimas atlaišanai...

Foto

Ierēdņi demonstrē augstāko pilotāžu, kā NEVAJADZĒTU rakstīt likumu grozījumus

Situācijas neizpratne, slinkums, vienaldzība vai lobijs? To rādīs laiks. Neievērojot elementārākos juridiskās tehnikas principus, Veterinārmedicīnas likumā faktiski tiek...

Foto

Gļēvulības anatomija. Tārpi zupā. Latvijas politiķu bezkaunības un cinisma virsotnes

Pirms divpadsmit gadiem - 2007. gada 16. novembrī, tieši pirms svētkiem, politoloģe Vita Matīsa rakstīja par...

Foto

Sistēma un opozīcija

Cilvēku dzīvē ļoti svarīga loma ir prasmei lietas un parādības interpretēt sistēmiski. Ne katram cilvēkam mēdz būt tāda prasme. Ne katra cilvēka prāts...

Foto

Levita jaunvārdi un to tulkojums

Levita “jaunvārdi” jeb īpašie termini, ar kuriem “spīd” gluži vai pašpasludinātais “nācijas tēvs”- valstsgriba, turpinātība, likteņkopība, vienvērtība, atjaunotne, brīvtelpa, kopējais labums,...

Foto

Kāpēc medaļa tikai Bondaram? Lavents, Zaharjins, Gerčikovs un Meroni arī pelnījuši

Sakarā ar Krājbankas bijušā vadītāja Mārtiņa Bondara apbalvošanu ar Finanšu ministrijas goda zīmi, kā pamatojumu uzrādot “nozīmīgu...

Foto

Varbūt visi „stupid people” nemaz nav „stupid people”, bet tikai daļa, un ar tiem citiem es solidarizēšos

Zinu, ka tūlīt sāksies kārtējais ķengu vilnis, tādēļ uzreiz...

Foto

Atlajst sajmu?

Es ar visām četrām iestājos par brīvību. Piemēram, mūsu valsts iedzīvotājiem ir brīvība rosināt Saeimas atsaukšanu. Taču, manuprāt, brīvu izvēli var izdarīt tikai tas,...

Foto

Kaspars Dimiters: Mātes Latvijas vēstule

Kur esi, dēls? Jau viesnīcā vai teltī? Vai arābus lūgt, lai man druvas zeltī? Te nu tik vientuļi. Mirst ūdens, akai vinda. Neviena kaimiņa....

Foto

Vienvērtīgs ir katrs cilvēks (lai ko tas arī nozīmētu): runa pie Brīvības pieminekļa 2019. gada 18. novembrī

Mīļie latvieši! Latvijas cilvēki Rīgā, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē...

Foto

Valstsgribas valstsnegribas ēstgriba

Saruna par reālo “valstsgribu” un “valstsgribas” iluzoriskumu ir aktuāla visu laiku. Taču 18. novembra kontekstā tāda saruna ir īpaši aktuāla, atsedzot patiesību un...

Foto

Mucā

Padomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk...

Foto

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

Citur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku...

Foto

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

Padsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz....

Foto

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

Nav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras”...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad,...

Foto

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

Karavadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt...

Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...