Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

NIKANIS

02.03.2018. 09:43

Mūsdienās , ja salīdzinām ar pagātni, vairs nepastāv migrācijas šķērļu, līdz ar to vairs nedarbojās tādi demogrāfiskie pamtprincipi kādus mums pasniedz piemēram demogrāfs ar uzvārdu Mežš.
Mūsdienās darbojās citi principi, reliģiskā un etniskā piederība zaudē spēku un cilvēki migrē uz vietām, kur viņiem ir labāk (labāka vide). Līdz ar to demogrāfijas rādītājus ietekmē nevis dzimstība, bet migrācija, dzimstība parāda tikai to, ka te ir ligzdošanas vieta kurā izadzināt cāļus, kas pēc tam kā zosis migrēs uz dienvidiem, - starp citu, - ja zosis būtu cilvēki - viņas būtu Somijas pilsones, vai āfrikas pilsones?

Atbildēt

Beigas ir tuvu

19.02.2018. 18:09

Civilizācijas dzimst, uzplaukst un mirst. Baltie pāris gadsimtus labi padzīvoja uz indiāņu, nēģeru, indiešu un ķīniešu rēķina, tagad ir pienācis laiks beigām. Visi te baigi gudri filozofē... Samierinieties, ar jums ir cauri. Imigranti un liberasti procesu tikai nedaudz paātrinās kā procesa dabiska sastāvdaļa

Atbildēt

Kaspars

19.02.2018. 10:01

Nav šaubu, ka viss notiek ar kaut kāda ārpuszemes spēka gribu. Jau viens krievs pierādīja Saules iedarbību, kad Saules sprādzienu laikā uz Zemes sākas ārprāts un cilvēki taisa revolūcijas, karo, gāž carus, karaļus. Tā dizmstība arī tiek regulēta no visuma.

Atbildēt

brīvais radikālis

19.02.2018. 00:17

»

hm

Manuprāt, vaina nav baltajā rasē, bet šās rases sabiedrības uzbūvē. Tā saucamais zelta miljards, kurš novienādojis vīrieša un sievietes tiesības, abus dzimumus pārvērtis par paklausīgiem darba zirgiem un gaida, kad nu sāks dzimt bērni...


Tieši tā!
Un vēl - juvenālā justīcija un citi liberastu labumi. Kurš gan ies ražot bērnus, ja viņus jebkurā brīdī var atņemt?

Atbildēt

G.O.

18.02.2018. 10:58

Es brīnos par baltkrieviem. Kas viņiem traucē dzemdēt bērnus? Viņi taču nedzīvo kapitālismā kā mēs.

Atbildēt

Edge

17.02.2018. 20:26

Tautas izmiršana?! LV elites vairākums ar sasniegto 30 gados lepojas:
"...– Latviju pasaulei vajadzētu ņemt par paraugu. Zemeslode jau tagad knapi spēj panest milzīgo cilvēku skaitu."
Kaspars Kļaviņš (dz. 1968) ir vēstures zinātņu doktors, RTU profesors un LU Humanitāro zinātņu fakultātes pētnieks (LA, 21.12.2016.)

Atbildēt

Edge

17.02.2018. 20:22

»

Guntis

Ja dzimst tādi lopi, kādi te komentē labus un izskaidrojošus rakstus, tad lai tā dzimstība sasniedz nulli. Pietiek jau nav vienīgais portāls, kur ir lopiskums komentāros


Ar auglības koeficientu 1.29 nākas godīgi atzīt tautas izmiršanu.

Ne ar 1.2, ne pat 0-nulli te nevienu nenobaidēt!
Tālavs Jundzis: Citiem pasaulē jāmācās no mums.
(nra.lv)

Atbildēt

Guntis

17.02.2018. 18:07

Ja dzimst tādi lopi, kādi te komentē labus un izskaidrojošus rakstus, tad lai tā dzimstība sasniedz nulli. Pietiek jau nav vienīgais portāls, kur ir lopiskums komentāros.

Atbildēt

Soņa, NAS NE UVAŽAJUT na Ukraine

17.02.2018. 16:44

»

Ješka

Latvieši pareizi dara, ka nedzemdē, jo jūt, ka nevieniem nepatīk


Tu, Peška, esi nobraucis, jo zini, ka "NAS NE UVAŽAJUT_ to estj, VAS ne uvažajut NA Ukraine - visur un vienmēr saka paši krievi.

Manā Ukrainā vārds "krievs", ķrievvalodīgie"- ir kļuvis lamuvārds., akut kas netīrs, naidīgs, ļauns, kaut gan krievu tauta pati par sevi nav rāda. Ar krievu parasti drīzāk asociējas ļaundaris Putins, čekisti, kuriskatē ukraiņus Donbasā un citur.

Tautas faktiski nekad, nekur nav vainīgas. Tie ir varas rīkļurāvēji. Un viņi pataisa savu tautu kā ļaunuma iemeisojumu, tāpat kā krievi skolās bērnus pataisa par upuriem politikai.

Nav zolīdi savu portretu pārnest uz citiem.

Atbildēt

FKK

17.02.2018. 15:11

»

lauķis

Nacisms , fašisms , kapitālisms ir vistiešākie cionisms atvasinājumi , un atšķirība ir tikai nosaukumos , ne būtībā


Jā, jā, jāhhh, jā, visi žīdi - Karlsbergs, Cukerbergs, pat Titāniku pa burbuli aizlaida žīds Aisbergs.

Atbildēt

:)))

17.02.2018. 14:49

»

Ješka

Latvieši pareizi dara, ka nedzemdē, jo jūt, ka nevieniem nepatīk


Vai stāvi uz apvedceļa ,jeb Lienes ielā patīc ??? ;)

Atbildēt

Skaista

17.02.2018. 14:10

bilde pie raksta vienmēr ir šim kungam.

Atbildēt

Ješka

17.02.2018. 14:09

Latvieši pareizi dara, ka nedzemdē, jo jūt, ka nevieniem nepatīk.

Atbildēt

lauķis

17.02.2018. 13:21

»

hm

Atšķirība starp nacismu un komunismu ir un ir liela. Kā starp dienu un nakti...


Nacisms , fašisms , kapitālisms ir vistiešākie cionisms atvasinājumi , un atšķirība ir tikai nosaukumos , ne būtībā.
Visa reiha vadība un visa Krievijas vadība sastāvēja no cionistiskiem žīdiem.Jā , arī Musolini un Franko bija žīdi.

Atbildēt

Pomeranču vainadziņš

17.02.2018. 13:15

»

Arturs Nagliņš

Eksistē interesants un pētāms jautājums: „Vai progresējoši konsekventā latviešu dzimstības samazināšanās un tādējādi arī LR iedzīvotāju skaita samazināšanās finansiāli atsaucas uz latviešu varas inteliģences galveno kaislību – zagšanu?”. Visjaunākās publikācijas par izmaksātajām prēmijām un dažāda veida...


"Zagšana neinteresē tikai dažāda tipa muldoņām, patentētiem šarlatāniem, tautas padibenēm grantiņiem, gedroviciem, interneta komentāru vājprātīgajiem troļļiem un tipiskiem postcilvēku deģenerātiem žuļiem."

Nu redzi, Priedīšpap, te tu atkal raskololsja!
Šis abgalvojums noved pie tikai divām iespējām:
1) tevi arī interesē zagšana un tādējādi neesi labāks par pie varas esošajiem primātiem;

2) tu piederi pie tiem 'tikai" kan "zagšana neinteresē" un tādējādi tu esi tāds pats "dažāda tipa muldoņa", "patentēts šarlatāns", "tautas padibene", "interneta komentāru vājprātīgs trollis", "tipisks postcilvēku deģenerāts"

Tad nu, lūgtum, vajadzīgo pats pasvītro!

Atbildēt

Bonifācijs

17.02.2018. 12:40

»

Arturs Nagliņš

Eksistē interesants un pētāms jautājums: „Vai progresējoši konsekventā latviešu dzimstības samazināšanās un tādējādi arī LR iedzīvotāju skaita samazināšanās finansiāli atsaucas uz latviešu varas inteliģences galveno kaislību – zagšanu?”. Visjaunākās publikācijas par izmaksātajām prēmijām un dažāda veida...


Varas inteliģences zagšanas apjoma pieaugums liecina par to , ka viņi jūt drīzu beigu sākumu.
Tevis rakstītais liecina ,ka tev zagšana interesē , žurka plikā !
Un vēl , dzīvniek , tu esi tik stulbs un garīgi kropls , ka neredzi , kas darās visā bijušajā PSRS
telpā , tu neredzi vienu un to pašu shēmu un tu neredzi ,kas pasūta mūziku .
Faktiski tu darbojies pasūtītāju interesēs . Iedzer žurkindi un aizteci līdz krematorijai.

Atbildēt

Arturs Nagliņš

17.02.2018. 12:27

Eksistē interesants un pētāms jautājums: „Vai progresējoši konsekventā latviešu dzimstības samazināšanās un tādējādi arī LR iedzīvotāju skaita samazināšanās finansiāli atsaucas uz latviešu varas inteliģences galveno kaislību – zagšanu?”. Visjaunākās publikācijas par izmaksātajām prēmijām un dažāda veida pabalstiem, sākot ar Rīgas pili, Valsts banku, ministrijām un beidzot ar sīkākām valsts struktūrām, liecina par latviešu varas inteliģences zagšanas apjoma strauju pieaugumu. Kāds tam ir iemesls? Vai iemesls ir tikai noziegumu brīvības faktors krimināli oligarhiskajā mēslu bedrē jeb iemesls ir reālās finansiālās iespējas palielināt zagšanu sakarā ar iedzīvotāju skaita samazināšanos un tātad ar kaut kādu izdevumu samazināšanos? Protams, pats par sevi saprotams iemesls jebkura veida nelietībai un noziegumam ir varas inteliģences cilvēciskās kvalitātes riebīgais kritums visās LR valstiskajās struktūrās. Latvijā paliek tikai cilvēciski mazvērtīgs „materiāls”, kuram zagšanas progresēšana ir normāla tendence. Zagšana neinteresē tikai dažāda tipa muldoņām, patentētiem šarlatāniem, tautas padibenēm grantiņiem, gedroviciem, interneta komentāru vājprātīgajiem troļļiem un tipiskiem postcilvēku deģenerātiem žuļiem. Zagšanai ir pievērsies latviešu varas inteliģences miljons. Bet drīz tas vairs nebūs miljons, jo dzimtenes pamešana intensīvi turpinās. Turpina samazināties latviešu dzimstība. Un, lūk, tāpēc ir jānoskaidro atbilde uz minēto jautājumu. Iespējams, palicējiem atbilde būs iepriecinoša. Viņus gaida zagšanas apjoma progress.

Atbildēt

Pomeranču vainadziņš

17.02.2018. 11:57

»

hm

"Paši izaugs", pat nezinu , ko atbildēt...


"nepieciešamo formu" - attiecīgo sabiedriski ekonomisko formāciju.

Atbildēt

Pomeranču vainadziņš

17.02.2018. 11:34

»

hm

"Paši izaugs", pat nezinu , ko atbildēt...


Nē, nekas vairāk nav jāiesēj, jo ir jau iesēts. Dialektikas likumi ir objektīva realitāte, kas darbojas, un agri vai vēlu cilvēki izaugs tādā saturā, kas pats piemeklēs sev nepieciešamo formu. Savukārt formas varmācīga uzspiešana saturam ir nejēdzība pēc būtības, ko vēsture arī pierāda.

Vari to uzskatīt par īpatnu domu gājienu; man tas šķiet pašsaprotami un vienkārši.
---------
Tad ir jautājums, ko saproti ar jēdzienu "vienlīdzīgs". Man domāt, mēs runājam par vienu un to pašu, tikai attiecīgā jēdziena dažāds traktējums noved pie domstarpībām.

Atbildēt

hm

17.02.2018. 11:00

»

Pomeranču vainadziņš

"Tā ka varbūt vēl cilvēki atgriezīsies pie komunisma idejām, bet, cerams, bez asinsizliešanas


"Paši izaugs", pat nezinu , ko atbildēt.
Domāts, kā labība, kuru iesēj un no tās izaugs k-komunisti?
Īpatns domu gājiens.
-----------------
Vienlīdzīgi viņi nevar būt, jo viņiem ir atšķirīgi dzimumi. Vīrieši nevar dzemdēt un līdz ar to nevar saņemt ne "dekrēta" atvaļinājumus (kaut būtu ideāli, ja sievietes būtu tik brivas, ka viņām tādi nebūtu nmaz vajadzīgi) ne pabalstus, sievietēm kādreiz ar likumu tika aizliegts pāvietot smagumus >20kg ...
Ja ir vēlme sievietes pataisīt par vīriešiem, bet vīriešus par sievietēm, tad bērnu vietā jārada roboti.

Atbildēt

Moonstertum

17.02.2018. 10:46

»

L.Grantiņš LRTT

Definē, Priedīša kungs, kas ir ebrejs un, kas ir krievs..... Redzi, kad to būsi atklātībai izskaidrojis, tad sapratīsi pats un arī visi pārējie, ka vienīgi Tu esi tas kroplais antropoīdu primāts. Arī tas, ka Tu nevari atbildēt savā vārdā, parāda, ka vēl "atrodies kokā


Grantiņa kungs, ja vēl neesat ievērojis, tad gan jēdziens "krievs", gan jēdziens "ebrejs" jau labi pasen ir nevis izcelšanās, bet gan personiskās pārliecības jautājums. Pats savulaik esmu pazinis cilvēkus, kuriem, pētot radu rakstus, ar žīdiem vispār nekādas saistības nav un būt nevar, bet, kurš sevi pie katras iespējas par žīdu sauc. Tas pats - ar krieviem. Visā plašajā Krievijā dzīvo daudzas mazākas un lielākas tautas un tautiņas, bet (esmu dienējis PSRS armijā), ne katrs komi permjats, kalmiks vai tatārs, ne tuvu ne katrs definē sevi kā savādāk, nekā "esmu krievs".

Atbildēt

Pomeranču vainadziņš

17.02.2018. 10:31

»

hm

Manuprāt, vaina nav baltajā rasē, bet šās rases sabiedrības uzbūvē. Tā saucamais zelta miljards, kurš novienādojis vīrieša un sievietes tiesības, abus dzimumus pārvērtis par paklausīgiem darba zirgiem un gaida, kad nu sāks dzimt bērni...


" sieviete un vīrietis ienāk un dzīvo šajā pasaulē ar dažādiem uzdevumiem un viņi nevar būt vienlīdzīgi"

Nu jau gan !!!!
Kāpēc viņi nevar darboties ar saviem dažādajiem uzdevumiem un palikt vienlīdzīgi??

Viņi nevar būt vienādi. Taču tas ir pilnīgi kaut kas cits.

Atbildēt

Pomeranču vainadziņš

17.02.2018. 10:24

»

hm

Atšķirība starp nacismu un komunismu ir un ir liela. Kā starp dienu un nakti...


"Tā ka varbūt vēl cilvēki atgriezīsies pie komunisma idejām, bet, cerams, bez asinsizliešanas. "

Tad, kad cilvēki līdz tam paši "izaugs", tad arī neizbēgami atgriezīsies. Tā nav ar varu uzspiežama padarīšana!

Atbildēt

hm

17.02.2018. 09:52

»

L.Grantiņš LRTT

Jā un vēl, Artur, kāds manam "bezprātam" ir sakars ar nacistu lēmumu pamatotību iznīcināt "ebrejus"? Priekš manis nacisti ir tieši tādi paši izdzimumi kā komunisti. Un tad atkal uzrodas jautājums: "No kurienes kājas aug komunismam


Atšķirība starp nacismu un komunismu ir un ir liela. Kā starp dienu un nakti.
Nacisms, tā ir rasu diskriminācijas, segregācijas un iznīcināšanas ideoloģija.
Komunisms, tā ir sociālās vienlīdzības ideoloģija. Utopija? Varbūt, taču absolūti humānistiska.
Jautājums ir par komunisma ideju realizāciju, kas, daudzkārt izvērtās asiņainā terorā. Taču paraugies vēsturē un Tu ieraudzīsi, ka jebkuru jaunu ideoloģiju (reliģiju) cilvēki ir sagaidījuši caur asinīm. Un jo populārāka (tātad arī humānāka) ticība, jo vairāk asiņu! Paradoksāli, ne?
Tā ka varbūt vēl cilvēki atgriezīsies pie komunisma idejām, bet, cerams, bez asinsizliešanas. Jo kapitālisma tendence, kurā plaisa starp bagātajiem un nabagajiem arvien paplašinās, nevar būt mūžīga.

Atbildēt

Nāks kaŗš

17.02.2018. 00:55

Un nekādi 12 miljardi 2050. gadā nebūs.Un ja skatās no ģenētiskās puses, tad Eiropā neeksistē nekāda tīrā baltā rase, bet dažādas izcelsmes cilvēku sajaukums, kur "baltas" rases cilvēki ieklejoja paši pēdējie aiz semītu un rietumāfrikas izcelsmes cilvēkiem. Latvijā puse no cilvēkiem pa tēva līniju ir ar izcelsmi no DA Āzijas - Ķīnas. Jebkuri jauni migranti ar laiku tāpat mainīs savu izskatu. Āfrikas migrantiem Eiropā pāris paaudžu laikā melanīna līmenis samazināsies un viņš kļūs balts, tā ka ja autors tā satraucas par ādas krāsu - tā ir atkarīga no Saules, jo rietumāfrikāņu senči bija daudz gaišāki pirms tie nonāca un dzīvoja Voltas baseina apkaimē.

Atbildēt

L.Grantiņš LRTT

17.02.2018. 00:36

»

Dvinskis

Vai tas par tevi- Esmu pārliecināts, ka „nekļūdīga” atbilde ir tikai tiem atbaidoši kroplajiem antropoīdu primātiem (grantiņiem & CO), kuri vienmēr visā vaino ebrejus, krievus un faktiski ar savu šaušalīgo bezprātu pasaules sabiedrībai pierāda nacistu lēmuma pamatotību


Jā un vēl, Artur, kāds manam "bezprātam" ir sakars ar nacistu lēmumu pamatotību iznīcināt "ebrejus"? Priekš manis nacisti ir tieši tādi paši izdzimumi kā komunisti. Un tad atkal uzrodas jautājums: "No kurienes kājas aug komunismam ?"

Atbildēt

L.Grantiņš LRTT

17.02.2018. 00:21

»

Dvinskis

Vai tas par tevi- Esmu pārliecināts, ka „nekļūdīga” atbilde ir tikai tiem atbaidoši kroplajiem antropoīdu primātiem (grantiņiem & CO), kuri vienmēr visā vaino ebrejus, krievus un faktiski ar savu šaušalīgo bezprātu pasaules sabiedrībai pierāda nacistu lēmuma pamatotību


Definē, Priedīša kungs, kas ir ebrejs un, kas ir krievs..... Redzi, kad to būsi atklātībai izskaidrojis, tad sapratīsi pats un arī visi pārējie, ka vienīgi Tu esi tas kroplais antropoīdu primāts. Arī tas, ka Tu nevari atbildēt savā vārdā, parāda, ka vēl "atrodies kokā".

Atbildēt

hm

16.02.2018. 22:32

Manuprāt, vaina nav baltajā rasē, bet šās rases sabiedrības uzbūvē. Tā saucamais zelta miljards, kurš novienādojis vīrieša un sievietes tiesības, abus dzimumus pārvērtis par paklausīgiem darba zirgiem un gaida, kad nu sāks dzimt bērni.
No dzimstības viedokļa, tāda kapitālisma (demokrātijas) uzbūve ilgākā laika periodā izrādījusies utopija, bet sekas - izmiršana.
Jo:
1) sieviete un vīrietis ienāk un dzīvo šajā pasaulē ar dažādiem uzdevumiem un viņi nevar būt vienlīdzīgi
2) kaut kad nāksies apjaust to, ka materiālās vērtības, kas patiesībā nav vairāk nekas, kā tikai šķietamas īslaicīgas ērtības, nonāk pretrunā sugas izdzīvošanai un pastāvēšanai.
Bet galvenais, ka to pierāda prakse, ka tie 6 miljardi, kuri atrodas ārpus zelta, neizmirst, namazinās skaitā. Gluži pretēji!

Atbildēt

Moonstertum

16.02.2018. 21:55

... iespējams, tur arī atradīsiet vienu no cēloņiem, kāpēc šāda pāreja ir sākusies tieši "te".

Atbildēt

Moonstertum

16.02.2018. 21:54

Nu, tad ir jāpapēta, kādas ir atšķirības dzivesveidā un citās lietās "tur", kur ar dzimstību viss kārtībā un "te", kur notiek šī pāreja. Mans variants, - papētiet, kādas tiesības tiek dotas sievietēm "tur" un kādas "te"?

Atbildēt

Dvinskis

16.02.2018. 20:01

»

L.Grantiņš LRTT

Artur, lielākas muļķības par šiem vārdiem nav iespējams sagvelzt:"Globālo sociālo problēmu analītikā tēma Nr.1 ir demogrāfiskā pāreja. Tam tā ir jābūt. Tas ir loģiski. Cilvēku dzīves kārtības un dzīves ritma galvenais faktors ir iedzīvotāju skaits. No iedzīvotāju skaita ir atkarīga cilvēku kultūra. ...


Vai tas par tevi- Esmu pārliecināts, ka „nekļūdīga” atbilde ir tikai tiem atbaidoši kroplajiem antropoīdu primātiem (grantiņiem & CO), kuri vienmēr visā vaino ebrejus, krievus un faktiski ar savu šaušalīgo bezprātu pasaules sabiedrībai pierāda nacistu lēmuma pamatotību.

Atbildēt

Zane

16.02.2018. 19:55

Ebreji ir prom, prātīgākie krievi, baltkrievi ir prom, īstie latvieši ir prom. Kas tad tagad paliek Latvijā? Paliek blēži, muļķi, sliņķi. Par to pāreju jau raksta tikai pasniedzējs. Bija arī lekcija, kuru BKI dzirdēju pirms kādiem 12-13 gadiem.Tolaik Kapica vēl bija dzīvs un pasniedzējs lika lasīt vienu viņa rakstu. Nekas jau nav mainījies uz labo pusi. Mani kursa biedri visi ir ārzemēs. Es arī laiku pa laikam braucu prom.

Atbildēt

Priedīt , kukū , mosties

16.02.2018. 19:12

notiek pavisam cita pāreja , kura tev pat sapņos nav rādījusies . :D
Latviski nav tulkots gan , bet tev nevajadzētu būt problēmai to izlasīt ... :D

https://www.kto-ya.com/skachat-knigi-tao

Atbildēt

L.Grantiņš LRTT

16.02.2018. 18:47

Artur, lielākas muļķības par šiem vārdiem nav iespējams sagvelzt:"Globālo sociālo problēmu analītikā tēma Nr.1 ir demogrāfiskā pāreja. Tam tā ir jābūt. Tas ir loģiski. Cilvēku dzīves kārtības un dzīves ritma galvenais faktors ir iedzīvotāju skaits. No iedzīvotāju skaita ir atkarīga cilvēku kultūra. Iedzīvotāju skaita pieaugums vai samazināšanās nosaka kultūras attīstības apjomu un attīstības tempu. Iedzīvotāju skaita pieauguma laikmetā kultūrā viss progresīvi uzplaukst, jo cilvēku apziņā valda radošs optimisms."
-------Iedzīvotāju dabiskā samazināšanās ir dabīgs proces, kas ir zemapziņā apzināts. Tiek novērstas kara situācijas, kas rodas no pārapdzīvotības.... .Šis jautājums ir apskatāms paplašināti, bet Tu jau tāpat visu saproti, bet tavs uzdevums ir sēt naidu... .

Atbildēt

A.P.

16.02.2018. 18:37

Sarunā par demogrāfiju nepieciešams paskaidrot trīs momentus. Pirmkārt, jaunāko publikāciju autori neprot skaidri un stingri nošķirt valsts iedzīvotāju skaita pieaugumu vietējās tautas (teiksim, latviešu tautas) dzimstības pieauguma rezultātā no valsts iedzīvotāju skaita pieauguma, valstī ielaižot „melnās” un „pusmelnās” Āfrikas migrantus. Nelietīgi ir lielīties par valsts iedzīvotāju skaita pieaugumu migrantu ielaišas rezultātā. Lielīties drīkst tikai par savas tautas dzimstības pieaugumu. Saprotams, ja to izdodas panākt. Otrkārt, no vienas puses ārprātīgs nacionālais noziegums ir valdošās kliķes destruktivitāte, veicinot tautas vērtīgākās daļas dzimtenes pamešanu, bet no otras puses ārprātīgs nacionālais noziegums ir valdošās kliķes jaunākie plāni par migrantu aicināšanu noteiktās profesijās, par ko tagad regulāri blādās izcili aprobežotais Valmieras grāmatvedis. Tāda notikumu gaita aksiomātiski liecina par latviešu etnosa nespēju ģenerēt tautas pastāvēšanai nepieciešamu optimālu politisko, valstisko virsslāni. Treškārt, nav daudz demogrāfiskā faktora adeptu. Nav daudz filosofu un zinātnieku (vēsturnieku, antropologu, kulturologu, sociologu u.c.), kuri demogrāfisko stāvokli uzskatītu par galveno faktoru cilvēces virzībā. Līdz šim zinātnē nav pieņemts pret demogrāfiju izturēties kā pret galveno apstākli, kas cēloniski iedarbojās uz cilvēces likteni un cilvēces kultūras procesiem, tos izraisot (kā cēlonis), nosakot (determinējot), veicinot vai pastiprinot, kā arī novājinot vai degradējot. Tas, ka demogrāfiskais stāvoklis (cilvēku dzimstība un mirstība, cilvēku kopskaits) ir galvenais stāvoklis, no kura ir atkarīga cilvēces gaita (civilizācija/kultūra), vēl nebūt nav zinātniskā norma. Joprojām cilvēces darbības, uzvedības un komunikācijas analītikā gandrīz nemaz netiek runāts par demogrāfiskajiem apstākļiem kā attiecīgo procesu izšķirošo faktoru. Tas šķiet dīvaini. Cilvēki taču vienmēr varēja ievērot, ka viens ir dzīve nelielā ģimenē, bet pavisam kaut kas cits ir dzīve lielā ģimenē. Tas attiecas arī uz citiem sociālajiem kolektīviem – ģintīm, ciltīm, tautām. Labi ir zināms, ka mazas tautas liktenis radikāli atšķiras no lielas tautas likteņa. Kopumā to pašu var teikt par cilvēci. 7-8 miljardus lielas cilvēces liktenis ir savādāks nekā 1-2 miljardus lielas cilvēces liktenis. Jēdzieni „masu sabiedrība”, „masu kultūra”, „masu cilvēks” radās tikai pēc tam, kad no XIX gadsimta uz planētas patiešām dzīvoja iedzīvotāju milzīgas masas. Hosē Ortega-Gasets par „masu sacelšanos” sāka sociāli filosofēt acīmredzot t.s. demogrāfisko emociju rezultātā. Viņš emocionāli raksta par jauno atklājumu – cilvēku masveidību uz ielas, baznīcās, kafejnīcās, vilcienos. Cilvēku masveidība atstāja dziļu emocionālo iespaidu. Cilvēku masveidība bija pilnīgi jauna un negaidīta izjūta. Sergeju Kapicu var uzskatīt par demogrāfiskā faktora adeptu. Vēloties sastapt domubiedrus, viņš iepazītajā literatūrā ir noskaidrojis tikai dažus vēsturniekus, kuri ir izteikušies par demogrāfijas kardinālo lomu. Savukārt mūsdienu globālo sociālo procesu tāda ģeniāla analītiķa darbībā kā Sergejs Kurginjans arī nekas nav sastopams par demogrāfisko faktoru. Joprojām valda klusums sociālajā filosofijā, politiskajā filosofijā, starptautisko attiecību filosofijā. Teiksim, Eiropas liktenis (migrācija, eiropiešu novecošana un izmiršana) arī nav pamudinājis pievērsties demogrāfiskajam faktoram kā galvenajam faktoram. Slavenā amerikāņa koncepcija par civilizāciju sadursmi arī iztika bez demogrāfiskās analīzes; respektīvi, demogrāfiskās pārejas (1960.-2050.g.) interpretācijas.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Mīļā Latvijas sabiedrība, es jums gribu teikt, ka tas viss ir viens liels teātris

FotoMīļā latviešu tauta! Tas, ko jūs šodien dzirdat un redzat, - tas ir viens skaists teātris. Un es jums centīšos pierādīt to, kāpēc tas ir teātris.
Lasīt visu...

21

Koncepcija „Harmoniska Latvija. Taisnīgāka sabiedriskā iekārta”

FotoGatavojot šo projektu, par pamatu ņēmu Vācijas Brēmenes zemes satversmi. Domājot par Stradiņu dzimtas dzimto novadu Sēliju, Brēmenes zemi var ņemt par paraugu.
Lasīt visu...

21

Protestēšanas nosacījumi

Foto2019.gada 31.augustā internetā tika ievietota informācija par socioloģiskās aptaujas rezultātiem. Sociologi noskaidroja tautas velmi protestēt pret politiski sliktiem lēmumiem.
Lasīt visu...

12

Viedoklis un fakti par mūsu labklājību

FotoJautājums: kas notiktu, ja šodien beigtos Eiropas Savienības (ES) fondu nauda? Atbilde: Latvijas ekonomika sabruktu pilnībā, un 2008. gada krīzi mēs atcerētos kā "treknos gadus".
Lasīt visu...

15

Ņemot vērā aizturētā Saeimas deputāta stulbumu, viņam tika sasolīti zelta kalni, kā Juta un Juris viņu izglābs…

FotoKāda pasaka. Pirms aptuveni pusotra gada notika skaļākā Saeimas deputāta aizturēšana valsts vēsturē. Uz Saeimas kāpnēm, ar milzīgām kratīšanām un pasēdēšanu “Septītajās debesīs”. Šīs operatīvās darbības veica tā saucamā Jutas grupa jeb cilvēki, kuri daudzus gadus ir bijuši Jutas un Jura ietekmē.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Ko VDK darīja pēc 1986.gada?

Šobrīd masu medijos tiek izplatīts viedoklis, ka "neko". It kā ķerstījuši ārzemju spiegus un vietējos liela mēroga zagļus. Politiskās vajāšanas esot...

Foto

Pamiers valdošajā koalīcijā

13.septembrī – piektdienā, kad bija vērojams pilnmēness, Latvijas valdības vadītājs Krišjānis Kariņš informēja iedzīvotājus, ka ir panākta vienošanās par nākamā gada budžetu....

Foto

Latvijas Universitāte degpunktā. Un turpmāk?

Ap Latvijas Universitāti ir sakurti sārti, un liesmas jau skar tās iekšieni, lai gan šī gada pavasarī nelikās, ka var notikt...

Foto

Par atkritumu krīzi

Esmu atkārtojis N reizes un atkārtošu vēlreiz - cilvēki, domājiet kā nodrošināt sevi ar dzīves pamatelementiem. Tie ir mājvieta, ūdens, pārtika, elektrība, degviela......

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 5. Absurda tirānija un iegūšana savā īpašumā

Brīdināšana par absurda tirāniju nav analītiskais beztaktiskums vai konspiroloģiska tēma līdzīgi konspiroloģijā iecienītajai “pasaules valdnieku” tēmai. Brīdināšana...

Foto

Vai par šāda veida balagāna organizēšanu valsts iestādē, kāda ir Valsts robežsardze, kādam nav jāsaņem bargs sods?

Kā izriet no publikācijas par centralizēto parakstu vākšanu robežsardzē...

Foto

Karteļa dēļ tā dalībniekiem - lielajiem būvniekiem - vairs nav tik lielas vajadzības pirkt politiķu “pakalpojumus”

Karteļa pazīmes Latvijas būvniecības tirgū bija redzamas jau sen -...

Foto

Par Timati un viņa putinkrekliņiem „Alfā”: kas ir kas

Ceturtdien tirdzniecības centrā “Alfa” Rīgā, tika atklāts “Black Star Wear” apģērbu veikals.(1) (2) Zīmola īpašnieks un reklāmas...

Foto

Tvaiks

Kad tvaiks, kuru savalda ar labi pieskrūvētu vāku, izkļūst no katla? Tad, kad katla vāka skrūves tiek palaistas vaļīgāk....

Foto

Vai tiešām valsts prezidentam bērni jāmudina mācīties, lai ņemtu kredītu?

Laikā, kad Tieslietu ministrija izstrādā Parādu dzēšanas likumu, Valsts prezidents Egils Levits, uzrunājot skolēnus Zinību dienā,...

Foto

Perversā solidaritāte

Pirms deputātu balsojuma Saeimā “nācijas tēvs/pravietis” teica: “Ir trīs virzieni, par kuriem kopējā labuma vārdā es gribu domāt un pārliecināt savas prezidentūras gados. [..] Šie...

Foto

Mēs Latviju pārvaldām koleģiāli: valsts prezidenta Egila Levita uzruna Saeimas 2019. gada rudens sesijas atklāšanā

Ļoti cienījamās Saeimas deputātes! Augsti godātie Saeimas deputāti! Dāmas un kungi!...

Foto

Atklāta vēstule par notiekošo „Olainmed” un arī „Olainfarm”

2019. gada augusta mēnesī pret mūsu gribu esam ievilkti nesaskaņās starp "Olainfarm" valdi un "Olainmed" bijušo vadību Darju...

Foto

Godīgums kā cilvēkus vienojoša ideja

Klausoties valstsvīru runas par to, kas cilvēkiem būtu jādara, lai dzīve kļūtu labāka, atmiņā visvairāk iespiedušies negatīva rakstura ieteikumi un spriedumi...

Foto

Jaunā konservatīvā partija cīnās par ietekmi valdībā

Visās valdošajās koalīcijās ir bijusi partija, kas darbojas kā iekšējā opozīcija. Daudzās valdībās šo lomu pildījusi Nacionālā apvienība, regulāri...

Foto

Aicinām iedzīvotājus neslēgt līgumus ar AS „Tīrīga”

Rīgas Apkaimju alianse kategoriski iebilst pret atkritumu apsaimniekošanas monopola izveidi Rīgā. Iedzīvotāji aicināti neslēgt līgumus ar AS "Tīrīga"....

Foto

Ikonu nomaiņa - vissāpīgākais process

Cilvēki jau no bērnības ir pieraduši, ka ir autoritātes, kurām jātic un kurām jāklausa – vecāki, skolotāji, jau vēlāk vadītāji un priekšnieki....

Foto

Absurds ap Rimšēviču

Par valstiskās suverenitātes trūkumu un latviešu necienīgo stāvokli savā zemē, kā arī par šī necienīgā stāvokļa izraisītajām nelietībām uzskatāmi liecina absurds ap Ilmāru...

Foto

Bankas, banciņas un droši paredzamais PC: prātojums pēc "Norvik/PNB" aizvēršanās

Neizbēgamajam blīkšķim mūsu banku un banciņu saimniecībā ļoti piemēroti ir LPSR Tautas dzejnieka Ojāra Vācieša vārdi,...

Foto

Eiroparlamentārieša aicināšana uz inaugurāciju, neievērojot viņa rīcību, kas neatbilst LR Satversmē noteiktajam, ir šādas antikonstitucionālas rīcības faktiska atbalstīšana

Valsts prezidents ir valsts amatpersona, bet inaugurācija ar...

Foto

Sākušies Burova laiki Rīgas domē

19.augustā par “Gods kalpot Rīgai” pārstāvi Oļegu Burovu kā Rīgas domes mēru nobalsoja 35 no 60 deputātiem. Tas nozīmē, ka vismaz...