Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Nodokļi jāceļ, un tos cels 12. Saeimas vēlēšanu uzvarētāji

Pēteris Apinis, Vienotības reklāmu apmaksātājs
01.10.2014.
Komentāri (32)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

xxx

06.10.2014. 10:50

Lai paliek šoreiz nodokļi, taču nespēju saprast, kkāpēc Apinis mums "iesmērēja"Upenieku ar savām reklāmām? Tagad uzzinām, ka viņš ir no Olšteina kompānijas - iefiltrējies Vienotībā, kur laipni pieņemts. Kādi ir viņa "labie" darb i? Par to drīz uzzināsim!!!!!!

Atbildēt

Kārlis

04.10.2014. 13:51

Mūsu zemnieku zemo konkurētspēju milzīgi augstās PVN likmes dēļ pārtikai,pilnībā ignorēsim? Padarīsim mūsu laukus vēl tukšākus,Apiņa kungs?

Atbildēt

Redz,kā?

04.10.2014. 13:44

Vai pats,Apini,tu nepamēģinātu,maznodrošināto vietā regulāri pazemoties-izlūgties šo sociālo pabalstu,dienām ilgi nīkstot rindā sociālajos dienestos? Vai maz pats apjēdz,ka bieži vien,pabalsta lūdzēja ienākumi,palielinoties tiem tikai par dažiem eiro,vairs neatbilst maznodrošinātā statusam,un cilvēks tiek uzskatīts jau par "turīgu"?
Centies neatlaidīgi,pierādīt,ka visas pasaules ekonomisti ir dumjāki par "Vienotības" ekonomistiem? Ka Latvijai neatbilst ne citu valstu (ne tikai Eiropas)ienākuma nodoklis pēc maksātspējas principa,ne samazināta PVN likme pārtikai,ne pat citu valstu obligātās veselības apdrošināšanas sistēmas,izņemot tikai un vienīgi "Vienotības"Circenes un Viņķeles piedāvātie varianti?
Ja jau tā tiešām būtu,kā centies te tagad cilvēkiem ieborēt,tad diez vai samazinātā PVN likme pārtikas pamatproduktiem,piemēram,-0% Lielbritānijā,Īrijā un Maltā,2,5% Šveicē un Lihtenšteinā,3% Luksemburgā,4% Spānijā,5,5% Francijā un Monako,6% Beļģijā un Nīderlandē,7% Vācijā un Islandē,būtu neizmainīta saglabājusies kopš PVN ieviešanas!

Atbildēt

sss

04.10.2014. 13:11

1. vajag veicināt lielākas algas un darba vietas lai cilvēkiem būtu nauda ko tērēt, jo vairāk tērēs naudu veikalos,u..c. jo vairāk valstī ieplūdīs pvn nevar pras\it lielus nodokļus no algas un vēl lielus pvn
tas veicinās izbraukt no Lv kpc man jāmaksā 70€ no minimālās algas es katru centu nopelnu ar savām rokām smagi strādājot ne jau sēžot krēsļā, tākā dēļ darba citā pilsētā dzīvoju tad vajag dzīvokli noturēt arī..
2. stingrāk kontrolēt valsts maizē strādājošos,kur un kā tērē naudu visa gada garumā ne tikai pirms vēlēšanām..
3. valstij jātaisa savi valsts uzņēmumi veikali, u.c. kpc padomu savienība varēja tā darīt? tpc ka šajā lietā bija gudrāki un valstij bija nauda un varēja atīstities ..
4. sakārtot zobārstniecību, jo tās cenas nau reālas no izejmatriāliem lielu daļu bāž kabatās nemaksājot nodokļus..+ labi pelna paši..

Atbildēt

Jāceļ nodokļus?

04.10.2014. 13:04

Lai uzturētu divreiz vairāk ministriju nekā Šveicē,Rumānijā un Ungārijā? Lai uzturētu valsts kapitālsabiedrību valdes un restaurētās "trekno gadu"padomes ar dubultotām algām,prēmijām un pat milzīgiem sociālajiem pabalstiem,pēc darba koplīgumiem ar nozaru arodbiedrībām?
"Aizsedzoties aiz ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD)prasībām,Saeimā tiek bīdīts cauri Publisko personu kapitāldaļu un kapitāla pārvaldības likums,kas cita starpā paredz valsts uzņēmumos atjaunot padomes,kas savulaik dēvētas par partiju barotavām."
Skat."Saeima ar uzņēmumu padomēm gatavojas atgriezt"padomju laikus",Latvijas Avīze,Ģirts Zvirbulis,8.jūlijs 2014.
Balsojumā pret padomju atjaunošanu bija tikai Ilma Čepāne,Andrejs Judins "Vienotība") un Augusts Brigmanis (ZZS)!

Atbildēt

Jānis Miezis

04.10.2014. 12:29

Nodokļus nav jāceļ! Tos jānomaina pret progresīvajiem!Arī IIN!
"...jo straujāks ir iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes samazinājums,jo mazākas paliek iespējas celt ar nodokli neapliekamo ienākumu slieksni.Faktiski katrs samazinātais ienākuma nodokļa likmes procenta punkts nozīmē lielāku pēcnodokļa ienākum pieaugumu tiem,kam tie jau tā ir lieli,nevis tiem,kam tie ir zemi",atzīst R.Zīle."
Skat."Pēc Jāņiem Latvijas iedzīvotāji būs nomaksājuši nodokļus un sāks pelnīt sev",Domā,11.05.2012,15:00 www.domā.lv/zinas/pec-janiem-latvijas-iedzivotaji-bus-nomaksajusi-nodoklus-un-saks-pelnit-sev

Atbildēt

ūsainais purns atkal visu izpratis nepareizi ierastis

03.10.2014. 19:31

nav jāceļ nodokļi bet gan jādrukā vairāk naudas kā amērikā ...

eiropas taupība iepretīm amerikas drukāšanai ir izgāzusies ...

Atbildēt

ūsainais purns atkal visu izpratis nepareizi ierastis

03.10.2014. 19:29

nav jāceļ nodokļi bet gan jādrukā vairāk naudas kā amērikā ...

eiropas taupība iepretīm amerikas drukāšanai ir izgāzusies ...

Atbildēt

okšeris

03.10.2014. 14:14

»

mmh

arī Latvijā no Zimbabves vidējās algas nodokļus nemaksā, un kas no tā


varbūt sākt ar varas partiju lobētiem sponsoriem bankām? filiāles vispār Latvijā neparko neatskaitās un nemaksā neko. Varbūt sākt ar tādu Danska bankas filiāli, kas vispār ir fikcija un kam nav nekāda sakara ar Dāniju kā tikai nosaukums? Cik tādi ir nozagušu valsts kasei nodokļos, bet atkatos sponsorē visādus likteņdārzus? Cik Vītolam straujā uzdāvināja no valsts (mūsu) kabatas un cik par to invalīdiem bezamaksas operācijas varēja uztaisīt? Cik tādās slimnīcu rekonstrukcijās atkatos veselības ministrijas ierēdnīši un viņu saimnieki - vadošie tautas kalpi ir saņēmuši, ka miljoni gar kāju aizgājuši un turpina aiziet? Labāk Pēteri, paskaties reāli sev deguna galā....jeb to negribi redzēt? Nav izdevīgi, jo savādāk saimnieki kaulu neatmetīs?

Atbildēt

jopcik

02.10.2014. 02:53

nevis nodokļi jāpaaugstina (izņēmums - bagātnieku IIN), bet gan valsts liekēži jāizravē un izdevumi jāizrevidē! :)

Atbildēt

nodokļu politika

01.10.2014. 22:28

Nodokļu politikas Latvijā vispār nav, ir tikai valsts budžeta jeb kopbudžeta pildīšanas fiskālā politika.
Neviens nodoklis Latvijā neko citu nestimulē kā tikai meklēt iespējas to apiet, un neviens nodoklis neko citu nebremzē kā tikai ekonomiku un tautas labklājību.
Nu Apinis jau ir slavens ar saviem murgiem par ekonomiskiem un finanšu jautājumiem, jo pats neko mūžā nav radījis kā tikai haosu un izmisumu.
Nodokļu likmes ir jāmazina būtiski un neapliekamie ienākumu būtiski jāpaceļ - tikai tad var cerēt uz objektīvu nodokļu masas pieaugumu un uzņēmumu izdzīvošanu ES konkureneces apstākļos.

Atbildēt

reizrekins

01.10.2014. 21:10

Puisim ar to ekonomiku ir kā ir -būtu labak apmeklējis pamatskolu!

Atbildēt

Sūdraba

01.10.2014. 20:10


Visi komentu autori ir muļķi .

Atbildēt

uz ko cer apiņa kungs

01.10.2014. 19:20

šeit ir jāpalabo tomēr ka nodokļus cels un arī elektrības tarifus ja paliks pie varas pašreizējā koalīzija vienotība naeki un zzs uz ko cer apiņa kungs ...

Atbildēt

uz ko cer apiņa kungs

01.10.2014. 19:20

šeit ir jāpalabo tomēr ka nodokļus cels un arī elektrības tarifus ja paliks pie varas pašreizējā koalīzija vienotība naeki un zzs uz ko cer apiņa kungs ...

Atbildēt

krahhs

01.10.2014. 18:13

izveidota komisija kura skaitiis cik lielu skaade no PSRS nebuushanaam. skaitiis par muusu naudu.nebuutu labaak saskaitiit cik par Latvijas ,,briivvalsts,,gadiem pakaasa naudu muusu genialaas valdiibas,saakot ar g24,sveshu kugju sagrieshanu un beidzot ar Air,parex,tiltu,metalurgu un birokraatijas nesamerigiem teerinjiem.valsts paraads nobaalees

Atbildēt

bs

01.10.2014. 17:47

Man vienalga ko jenotu demagogi muld par ieguvumiem no samazinātā pvn pārtikai,es zinu ka pārtika ir cilvēka pam
atnepieciešamība un ir amorāli aplikt ar augstiem nodokļiem cilvēka vēlmi paēst,it sevišķi trūcīgo.

Atbildēt

Els

01.10.2014. 17:16

»


APtaisijos atkalē ,pidodiet , atvainojiet .... dizenterija ,smagā formā , ar psichiskām kOMplikacijam .... ! :)))}

Atbildēt

01.10.2014. 15:12Ontūns Mazpusāns© un Pēteris Apinis© ir idioti.

Atbildēt

xyz

01.10.2014. 14:14

Daži teikumi ir tiešām pareizi - tie kas attiecas uz faktu, "ceļu būve tērē" .....Ceļu būvē cik vien neaiziet atkatos, tiem, kas pieļauj ka tā būvē visādi Vai kāds ir parēķinājis cik valstij pie putras katla esošie un tuvu stāvošie ir nozaguši valstij? Vai kādai partijai ir konkrēti priekšlikumi kā naudu atgūt? Tur iekšā ir ...oioioi - neviens nodoklis neūbtu vismaz gadus desmit jāceļ...? Ja nu tikai jāceļ kāds cietums vēl...un dārgo luksus mantu glabātavas.... Cita ceļa nav, ja negrib lai pēdējie darbaspējīgie emigrē no valsts, jo tad valdība varēs vienīgi sūkāt ledu....

Atbildēt

Mumins

01.10.2014. 13:32

»

Jānis

Kā pieminēja nekutamā īpašuma nodokli es sapratu ka šis kungs ir vienkārši idiots. Kopš 90tajiem nekustamā īpašuma nodoklis ir palielinājies 10 reizes. Es par savu ģimenes māju un 1200m2 zemi agrāko 15Ls vietā tagad maksāju 200 EUR. Pat pasaules bagātākais cilvēks maksā 1%, bet es 1,5%. Tādēļ arī esam...


Tieši tā. Izlasīju līdz vietai, kur PA raksta, ka LV esot trešie zemākie nodokļi ES. sapratu, ka tālāk lasīt nav jēgas. Jā, uz papīra varbūt tā aŗī ir, bet, ja man, jebkur Eiropā būtu tāda alga, kāda ir šeit, es viennozīmīgi maksātu nesalīdzināmi mazāk nodokļos nekā šeit, LV, maksāju šobrīd. Tas pats - ar PVN pārtikai. Nezinu, kur vēl tas ir 21% kā pie mums, bet, ja sametam vienā katlā nodokļuds par luksus lietām (kuras šeit spēj iegādāties labi, ja 1% iedzīvotāju) un pārtiku, tad - jā - PVN mums arī iznāk zems!
Nevis raksts, bet cilvēku muļķošana izbijuša ministriņa izpildījumā, bet nu savādāk jau tādi vairs nemāk.

Atbildēt

hmm

01.10.2014. 13:04

katram kas balsos par Vienotību - kangara ordeni

Atbildēt

hmm

01.10.2014. 13:03

nav korekti manipulēt ar jedzienu nodokļu slogs no IKP jaskatās, ka tas veidojas , jp, piemēram, no ārzemēm Īrijas atvestai naudai tas ir zems, ES ieguldījumiem zems , investīcija zems, bet tiem kas dzīvo un stradā un maksā nodokļus Latvijā, nodokļu slogs ir nenormali augsts, vai Apinis var nosaukt kaut vienu nodokļu , kas būtu zema, mūsu nodokļu likmes ir augstas, bet algām vispār ir augstākā likme pasaulē, piem Vacijā no mūsu vidējās algas IIN vispār nemaksā, un nevajag biedet mūs ar Zviedrijas multimiljonaru nodokļu likmēm ...

Atbildēt

Pareizi ir

01.10.2014. 09:45

Vergi pārak daudz patērē. Jāpaceļ nodokļus patēriņam lai glābtu situāciju.
Vēl vergi pārāk veiksmīgi cīnās ar komunālajiem maksājumiem. Vajag uzreiz daudzkārt celt nodokļus nekustamajam īpašumam.
Celt PVN luksus precēm ir laba doma. Nedod dievs kāds vergs pacelsies un atļausies sev kautko nopirkt. Taviem čomiem protams tas neskādēs, mēs jau zinam tavu draugu manevrus kā apiet PVN.

Un ne viena vārda par kaklakungiem vai par lēmumiem kas apkalpo svešas intereses upurējot mūsējās

Redzkur Ukrainas pilsētas mērs stāsta kā dubultot algas gada laikā
http://youtu.be/narBFZXXIAY

Atbildēt

Jānis

01.10.2014. 09:38

Kā pieminēja nekutamā īpašuma nodokli es sapratu ka šis kungs ir vienkārši idiots. Kopš 90tajiem nekustamā īpašuma nodoklis ir palielinājies 10 reizes. Es par savu ģimenes māju un 1200m2 zemi agrāko 15Ls vietā tagad maksāju 200 EUR. Pat pasaules bagātākais cilvēks maksā 1%, bet es 1,5%. Tādēļ arī esam dziļā dirs..ā, ka nesaprotam cik ir viens plus viens. Kādi mazākie nodokļi? Kopējais nodokļu slogs ko maksā viens darbinieks ir 82,5%. Nevajag muldēt par darba devēju un darba ņēmēju nodokļiem. Kopā ir 82,5%, ja vēl pieskaita 10 reizes palielināto nekustamo nodokli, rodas jautājums: kur paliek nauda? Nevajag dirs..t un zagt.

Atbildēt

Aivars

01.10.2014. 09:31

Klau Apiņa k-gs, tu arī šajā maizē esi iesēdies? Tu vispār zini kas rada un maksā nodokļus? Kaut gan tu jau nezini, jo pats esi tikai un vienīgi patērētājs kas neko nerada (par nodokļiem), bet tikai tērē. Tā ka būtu labāk paklusējis.

Atbildēt

celt var tiem, kuri nodokļus maksā

01.10.2014. 09:24

Ja nebūtu parazītu kā apinis, nodokļi nebūtu vajadzīgi.

Atbildēt

mc

01.10.2014. 09:12

Paldies Apini!Pārliecināji,par Vienotību noteikti nebalsošu un mēģināšu pārliecināt motobrāļus darīt tāpat!

Atbildēt

b. Nevilks

01.10.2014. 08:35

Peec stundas vai divaam piesleegsies iereednieciiba un paudiis atbalstu Apinim.

Atbildēt

Vecais

01.10.2014. 08:15

Kādēļ tāda nevēlēšanās apkarot ēnu ekonomiku un aplokšņu algas ?
Reāls solis būtu,ja redzētu pirmos 20 apcietinātos direktorus un galvenos grāmatvezus.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Neuzskatām par iespējamu piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas pasākumos, kas tiek organizēti svešā valodā

FotoEsam aicināti piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas raidījumos, ko organizē Latvijas sabiedriskie mediji, kas cita starpā iekļauj arī raidījumus, kas notiek svešvalodā, konkrēti - krieviski.
Lasīt visu...

6

Izliksimies, ka esam norūpējušies: valsts prezidenta Egila Levita paziņojums par vēlēšanām Baltkrievijā

FotoLatvija kā Baltkrievijas kaimiņvalsts pilnībā atbalsta baltkrievu tautas dziļo vēlmi dzīvot savā neatkarīgā, brīvā, demokrātiskā un tiesiskā Baltkrievijas valstī.
Lasīt visu...

12

Par dzīves mērķiem un jēgu

FotoKas mēs esam? Kāds ir mūsu dzīves mērķis? Kāda ir jēga cilvēces pastāvēšanai? Atbilstoši savām zināšanām un prāta spējām mēs meklējam atbildes uz šiem jautājumiem vai arī lieki nelauzām galvu ar šādām “muļķībām” un mierīgi dzīvojam tālāk. Tomēr šie jautājumi nav tik maznozīmīgi, kā tas varētu likties ikdienas darba steigas un problēmu pārņemtam cilvēkam. No tā, kādas atbildes mēs sameklējam uz šiem jautājumiem, lielā mērā ir atkarīga mūsu dzīve.
Lasīt visu...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

21

Par ko balsot vēlēšanās?

FotoVatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums piedalīties brīvās vēlēšanās, lai veicinātu kopējo labumu. Baznīca ciena un atzinīgi vērtē tos, kuri savus spēkus veltī kalpošanai cilvēkiem un valsts labā uzņemas šos smagos pienākumus" (Gaudium et spes, 75).
Lasīt visu...

21

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

FotoLatvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens sabiedrības loceklis – ikkatra mājsaimniecība, nekustamā īpašuma īpašnieki, pārvaldītāji, attīstītāji, īrnieki (kam saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11.pantu jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis) saistībā ar plānotajām kadastrālo vērtību paaugstināšanas izmaiņām.
Lasīt visu...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...