Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

apskatiju Delfos

01.10.2013. 00:18

Jaa, Ivara Kalnina jubilejaa Jurmalaa sarunu valoda - krievu. Te tev nu bija Latvija! Un kas par gimjiem!!!!!!!!!

Atbildēt

O.M.

30.09.2013. 23:15

»

mmm

Kāpēc novēlota...Skat. viedokli iepriekš (O.M., 30.09.2013., 22:37)

Atbildēt

mmm

30.09.2013. 22:56

»

O.M.

...


Kāpēc novēlota?
Teiciens gan ir cits - "kas par daudz - tas par skādi!" Ir konstatēts, ka daudzi to attiecina uz Jūsu daiļradi.
Un es jau tikpat anonīms kā Jūs - tikai nepublicējos ne tuvu tik bieži, un arī pašu vārdu esmu izvēlējies pavisam askētisku :)

Bet tagad ar labu nakti visiem! Un arī Jums, Muļķu Zemes Ontūn!

Atbildēt

O.M.

30.09.2013. 22:37

»

mmm

Trīs reizes vienā komentārā uzsvērāt "anonīmos interesentus". Un vēl iepriekšējos komentāros. Cik jauki, ka to raksta cilvēks, kurš pats parakstās ar pseidonīmu...


;)))

Ar tādiem intelektuālajiem vājiniekiem, kas nejēdz pat tik maz, kā "pamanīt" elementāru atšķirību starp anonīmu radījumu un "cilvēku, kurš parakstās ar pseidonīmu", NAV absolūti nekādas motivācijas "komunicēt", vispār.

Cita starpā - tava un taml. anonīmu aktīvistu interese ir novēlota jeb "bremzēta" par vismaz 10 (+/-) gadiem. Ir tak' sacīts: "Kas par vēlu - tas par skādi!" ;)

Muļķu Zeme, XXI gadsimts.

Atbildēt

mmm

30.09.2013. 22:15

»

Ontūns Mazpusāns© (lit.pseid.)

...


Trīs reizes vienā komentārā uzsvērāt "anonīmos interesentus". Un vēl iepriekšējos komentāros. Cik jauki, ka to raksta cilvēks, kurš pats parakstās ar pseidonīmu :)

Bet kamdēļ lai nebūtu interesanti un varbūt pat noderīgi kaut ko uzzināt par regulāri virtuālo pasauli aizpildošo Muļķu Zemes personu.

Atbildēt

Latvieplis

30.09.2013. 21:27

»

latviesi tiesam nav pelnijusi savu valsti

Visas Eiropas valstis izglitibu iegust tikai un vienigi valsts valodaa. Kaa vispar var runat par cittautiesu integresanu, ja pastav divkopienu valsts. Integracija nav iespejama. Krieviski runajosaa kopiena pieaugs ( pateicoties uzturesanas atlauju tirgosanai) lidz tadiem apmeriem, ka Rigaa, Jurmalaaa...


Paskataties delfos foto no skaistuļa Kalniņa jubilejas. Kādas sejas, kāds tipāžs. Kā zoodārzā. Tas arī bija Jūrmalā. Tā ir šodiena-zoodārzs Jūrmalā. Tā redz mīļie latviešu barbari šeitan dzīvojam. Cūkas!!!

Atbildēt

Latvieplis

30.09.2013. 21:19

»

latviesi tiesam nav pelnijusi savu valsti

Bet vislielakaa " metafora" ir, ka latviesi pazaudes savu valsti ABSOLUTA MIERA APSTAKLOS! Kur vel talak?!Ja butu kars, tad ar Latviju butu cauri vienas dienas laikaa. Es nezinu vel citu valsti, kur vara stradaa, lai iznicinatu valsti, kura tai butu jaaiztav. Un tauta, kas nesariko nevienu varas grautinu...


Pareizi spriedumi. Reta lieta, kad paši rok sev kapu. Taču PSRS arī sevi pati iznīcināja, lai baudītu dzīvi - 50 desu šķirnes.Latvieši ir barabaru tauta. Tām tas ir raksturīgs: katrs ir ideologs, politiķis, visgudrākais. Lai būtu normāla valsts, ir vajadzīga kolektīva pieeja. Tā ir civilizētas tautas pazīme.

Atbildēt

Ontūns Mazpusāns© (lit.pseid.)

[R] 30.09.2013. 19:32

»

Dabas bērns

"demagoģiskā sofistikā un taml. "specifiskās disciplīnās" ierasti startējošiem "elkdievību" zombijfaniem


Skat. viedokli iepriekš (O.M., 30.09.2013., 17:25)

Atbildēt

Ontūns Mazpusāns© (lit.pseid.)

[R] 30.09.2013. 19:31

»

mmm

O.M. - ar ko Jūs nodarbojaties, ka varat tik daudz ieguldīt (un, pieņemu, laika veltīt) savu domu paušanai virtuālajā pasaulē? Piedodiet, bet neticu, ka tas ir "vienkārši tāpat", bet noteikta mērķa vai vajadzības...


;)))

"O.M. - ar ko Jūs nodarbojaties, ka varat tik daudz ieguldīt (un, pieņemu, laika veltīt) savu domu paušanai virtuālajā pasaulē? Piedodiet, bet neticu, ka tas ir "vienkārši tāpat", bet noteikta mērķa vai vajadzības."
-------

1. Kāda gan varētu būt daļa par manu necilo personu jebkuram anonīmam "interesentam"?

2. Kāda gan personīgi man varētu būt motivācija apmierināt anonīmu "interesentu" un taml. "neticīgo / labticīgo" minoritāšu "īpašās vajadzības"?

"Interesanti, ka Jūsu regulārais devums, sasaucas ar šeit apspriesto rakstu - tas ir pilnīgi kā uzskatāms šodienas piemērs rakstā aplūkotajai metaforu kalvei."
-------

;)))

Patiešām "interesanti", ka anonīmi "interesenti" atļaujas jebko apgalvot par to, no kā šamajiem NAV absolūti nekādas nojēgas (t.sk., konkrētajā gadījumā - par personīgi manu "regulāro devumu", pie tam vēl - kādā absolūti "nedefinētā laika nogrieznī").

Nu ja, dabiski: Muļķu Zeme, XXI gadsimts. ;)

Atbildēt

latviesi tiesam nav pelnijusi savu valsti

30.09.2013. 19:26

Visas Eiropas valstis izglitibu iegust tikai un vienigi valsts valodaa. Kaa vispar var runat par cittautiesu integresanu, ja pastav divkopienu valsts. Integracija nav iespejama. Krieviski runajosaa kopiena pieaugs ( pateicoties uzturesanas atlauju tirgosanai) lidz tadiem apmeriem, ka Rigaa, Jurmalaaa un citur bus 1 latviesu skola uz 100 krievu. Un tad ar Latviju bus cauri. Vara, kas nedomaa nakotnes perspektivaa ir noziedznieku kopums. Bet tauta skatas uz noziedzniekiem un klusee....

Atbildēt

Dabas bērns

30.09.2013. 19:22

»

O.M.


"demagoģiskā sofistikā un taml. "specifiskās disciplīnās" ierasti startējošiem "elkdievību" zombijfaniem."

Kā tur bija ar to seno pateicienu par "skabargas meklēšanu CITU acīs, vienlaikus ignorējot baļķēnu SAVĀ privātajā redzoklī"?... ;)

Atbildēt

latviesi tiesam nav pelnijusi savu valsti

30.09.2013. 19:17

Bet vislielakaa " metafora" ir, ka latviesi pazaudes savu valsti ABSOLUTA MIERA APSTAKLOS! Kur vel talak?!Ja butu kars, tad ar Latviju butu cauri vienas dienas laikaa. Es nezinu vel citu valsti, kur vara stradaa, lai iznicinatu valsti, kura tai butu jaaiztav. Un tauta, kas nesariko nevienu varas grautinu, tikai klusejot noskatas.

Atbildēt

atklats!

30.09.2013. 19:10

Antuuns Mazpisans, O.M, un VSV ir viena un taa pati persona, jo zem vinu komentiem visur motto Mulku zeme XXI gadsimts.

Atbildēt

mmm

30.09.2013. 18:12

O.M. - ar ko Jūs nodarbojaties, ka varat tik daudz ieguldīt (un, pieņemu, laika veltīt) savu domu paušanai virtuālajā pasaulē? Piedodiet, bet neticu, ka tas ir "vienkārši tāpat", bet noteikta mērķa vai vajadzības.

Interesanti, ka Jūsu regulārais devums, sasaucas ar šeit apspriesto rakstu - tas ir pilnīgi kā uzskatāms šodienas piemērs rakstā aplūkotajai metaforu kalvei.

Atbildēt

O.M.

30.09.2013. 17:34

»

?

Kad viss ir "nodirsts", tad beidzot laiks būtu nosaukt arī ģēniju vārdus. Jeb tādus pasaule pirms O.M. nav radījusi...


;)))

Anonīmu prasti provokatīvu radījumu "gribēšanas" (jebkādas) u.c. "īpašo vajadzību" apmierināšana ir PAŠU šamo radījumu ekskluzīvā kompetence un problēma, tak' jau. ;)

P.S. Attiecībā uz "nodiršanu" - ir sacīts: "Kā mežā sauc, tā atskan".

Muļķu Zeme, XXI gadsimts.

Atbildēt

O.M.

30.09.2013. 17:25

»

Dabas bērns

"Visticamāk - tāpēc, ka minētājam vēl joprojām šķiet, ka uz objektivitāti var pretendēt kāds konkrēts viedoklis, kurš ir mērāms ar mērauklām, šo procedūru deleģējot kaut kādiem īpašiem mērītājiem un taml...


;)))

Vismaz personīgi man - NAV absolūti nekādas motivācijas turpināt bejēdzīgi "samērīties ar krāniņiem", īpaši jau - ar demagoģiskā sofistikā un taml. "specifiskās disciplīnās" ierasti startējošiem "elkdievību" zombijfaniem.

Dēļ kam man tas?! ;)

Atbildēt

Strodam

30.09.2013. 17:11

»

Strods

Vēsturniekus kaitināja pseidovēsturnieks Stradiņš. Lai viņu izmālētu ar ķīmiju neko nevarēja panākt. Tāpēc viņu kantoris mālēja kā milzīgu vēsturnieku. Bija diletants, bet izdeva grāmatas. Īstajiem vēsturniekiem neļāva izdot grāmatas, izdeva Stradiņam, lai tas varētu okšķerēt pie vācbaltiem un trimdas...


Derētu Jums uzrakstīt memuārus par lielo padomju zinātnes templi Latvijā - Zinātņu akadēmiju, kas bija valsts valstī. Priedītis (vai aiz nika "Strods" nav paslēpies Priedītis?) labi zina tos načaļņikus, kas, čekistu uzraudzīti, defilēja pa kolhoznieku namu.

Atbildēt

Dagnija

30.09.2013. 16:50

Priedītim labs raksts. Paldies!

Atbildēt

Karavīrs

30.09.2013. 16:36

Priedītim jāraksta par to nelieti Papriku, kas visādi pielien amerikāņiem un slavē fasistus, negrib atbalstīt tos, kas cīnījās pret fašistiem. Tas lops nezina laikam, ja karā būtu uzvarējuši fašisti, tad viņi latviešus iznīcinātu kā nevērtīgu tautu. Papriku mēs paši uzsēdināsim uz mieta. Īsts latviešu nelietis. No vienotības, protams.

Atbildēt

Strods

30.09.2013. 16:32

»

Vecaisgrāvis

Mans priekšnieks Hausmanis katru gadu 4-5 reizes brauca pie trimdiniekiem. Bija uzslavēts kā milzīgs teātra zinātnieks. Faktiski neko nesaprata no mākslas. Bet čekai jau to nevajadzēja.Hausmanis kaut ko katru gadu izdeva par aktrisēm. Katru gadu 2 grāmatas. Skaidrs, ka to varēja tikai specīālas uzticības...


Vēsturniekus kaitināja pseidovēsturnieks Stradiņš. Lai viņu izmālētu ar ķīmiju neko nevarēja panākt. Tāpēc viņu kantoris mālēja kā milzīgu vēsturnieku. Bija diletants, bet izdeva grāmatas. Īstajiem vēsturniekiem neļāva izdot grāmatas, izdeva Stradiņam, lai tas varētu okšķerēt pie vācbaltiem un trimdas zinātniekiem. Samsons to riebekli nevarēja ciest. Ar kumpu muguru, no klanīšanās visiem kas pie varas.

Atbildēt

?

30.09.2013. 16:15

»

O.M.

"Klau, vai Tavs uzskats būtu tas, kas pretendē uz objektīva viedokļa statusu...


Kad viss ir "nodirsts", tad beidzot laiks būtu nosaukt arī ģēniju vārdus. Jeb tādus pasaule pirms O.M. nav radījusi?
Nu, nosauc 2-3 mūsdienu latviešu literātus, kuri ir paraugs proponētajam modelim.
Ja nav latviešu, var saukt jebkurus. Gribētos zināt, vai uz "tekošo momentu" pasaulē ir maz kas vērtīgs.

Atbildēt

Dabas bērns

30.09.2013. 16:12

»

O.M.

"Klau, vai Tavs uzskats būtu tas, kas pretendē uz objektīva viedokļa statusu...


"Visticamāk - tāpēc, ka minētājam vēl joprojām šķiet, ka uz objektivitāti var pretendēt kāds konkrēts viedoklis, kurš ir mērāms ar mērauklām, šo procedūru deleģējot kaut kādiem īpašiem mērītājiem un taml."

Te nu reiz tas otrs minētājs šauj garām - man tā nešķiet. Un tieši tāpat, kā nevar izmērīt Z talantu, nav iespējams "izmērīt" viņa "piepūšanas" pakāpi :)))

"Dēļ kam? Vai visiem (t.sk. arī personīgi man) būtu obligāti jāsajūsminās par to, par ko sajūsminās fanu klubiņa (jebkāda, principā) locekļi?"

Nepārspīlē! Par sajūsmināšanos vai fanošanu nav runa (cita starpā - arī ne par ko nefanoju). Runa ir par ieklausīšanos.

"Tiem, kas atļaujas ignorēt savu pagātni, NAV nākotnes."

Savukārt, tiem, kas iestrēguši pagātnē, nav ne tikai nākotnes; tiem nav arī tagadnes.

"kurš no šiem "vētību jutējiem" ir iestājies PRET to, ka PATIESĀS vērtības tiek nograutas, mērķtiecīgi un arvien neatgriezeniskāk?"

Varbūt, ka Tu vienkārši neredzi, ka "vērtību jutēji" iestājas PAR patiesajām vērtībām - tām, kuras neesi gatavs ieraudzīt? Jo ja, izrādās, nemaz neesi ieklausījies, kā Tu zini, par ko tiek runāts?

"Bez tam - ja nu tomēr nav izdevies "atkost" to, kādā izpratnē tika runāts par ģenialitātes "nesavietojamību" ar naivumu - demagoģiska "vicināšanās" ar atsevišķiem, no nesalīdzināmi apjomīgāka kopuma tendenciozi "izķeksētiem" izņēmuma piemēriem vienkārši "nenostrādā""

Sarakstu var papildināt.
Ģenialitāte un naivums ir jo ļoti savietojami jēdzieni. Tajā pašā laikā saprotu, ko vēlies pateikt un domstarpības rada tas, ka konkrētā personība vienlaicīgi atbilst Tevis sacītajam (jo tiešām tika piepūsta!) un vienlaicīgi arī neatbilst (par ko runā "līdzdalībnieks" - Z pietiktu savu resursu, lai būtu pamanāms). Mēs runājam katrs par savu vienas medaļas pusi.

" Ar ko personīgi man, kā objektīvi un taml. pienācīgi pilnvērtīgas argumentācijas konsekventam respektētājam, NAV absolūti nekāda sakara."

Ekharts Tolle ir teicis - "Policijas priekšnieks nekad nenoķers ļaunprātīgo dedzinātāju, ja ļaunprātīgais dedzinātājs ir pats policijas priekšnieks"

Tava argumentācija izriet no Tavas lietu un pasaules kārtības uztveres. Ar ko tā ir labāka vai pareizāka par kāda cita?

Atbildēt

O.M.

30.09.2013. 15:13

»

m&s

Kad diskusija pāraug verbālā vemšanā, tad laiks beigt. Paldies par "pagodinājumu" sarunai, bet vienā brīdī saruna, vai nu kļūst konstruktīva, vai bezjēdzīga. Kāpēc tu kaut ko dari, tu pats vislabāk zini. Nauda? Vara? Slava? Ideja? Apmātība? Sociālais eksperiments? Man vispār diezgan vienalga...


"Kad diskusija pāraug verbālā vemšanā, tad laiks beigt."
-------

;)

Nav nekāda pamata iebilst ne tavai paškritikai (t.sk. arī par "vecas domāšanas un turklāt "zombija" pazīmēm un taml.), ne tavam lēmumam "beigt verbālu vemšanu".

Atbildēt

O.M.

30.09.2013. 15:06

»

Dabas bērns

"Subjektīva patika / nepatika, "pērļu" u.c. "kritēriju" definēšana un taml. privāta "iniciatīva" NAV pienācīgi respektējams arguments uzskatam, kas pretendē uz objektīva viedokļa statusu...


"Klau, vai Tavs uzskats būtu tas, kas pretendē uz objektīva viedokļa statusu?"
-------

;))) Neizdevās uzminēt. Visticamāk - tāpēc, ka minētājam vēl joprojām šķiet, ka uz objektivitāti var pretendēt kāds konkrēts viedoklis, kurš ir mērāms ar mērauklām, šo procedūru deleģējot kaut kādiem īpašiem mērītājiem un taml. ;)

"Ieklausies projektā "Viegli" iekļauto dziesmu vārdos!"
-------

Dēļ kam? Vai visiem (t.sk. arī personīgi man) būtu obligāti jāsajūsminās par to, par ko sajūsminās fanu klubiņa (jebkāda, principā) locekļi? Piemēra pēc - personīgi man i ne prātā nenāktu atļauties šādā uzstājīgi "aicinošā" veidā "promAucēt" to, par ko pa trulo "fanoju" (patiesībā, gan - tas nebūtu iespējamas arī dēļ tam, ka "NEfanoju" VISPĀR, ne par ko).

"Turklāt jaunie cilvēki, kas tur piedalījās, nav tie, uz kuriem attiecas tas, kas bija kādreiz."
-------

Ja kāds patiešām atļaujas uzskatīt, ka uz viņu neattiecas "tas, kas bija kādreiz" - "bez komentāriem", kā saka, un arī "bez jebkādām ilūzijām". Ir tak' sacīts: "Tiem, kas atļaujas ignorēt savu pagātni, NAV nākotnes."

"Uz viņiem attiecas vērtības un viņi tās jūt."
-------

Vai patiešām? Tādā gadījumā - kurš no šiem "vētību jutējiem" ir iestājies PRET to, ka PATIESĀS vērtības tiek nograutas, mērķtiecīgi un arvien neatgriezeniskāk? T.sk. un īpaši jau - arī fanojot par uzpūstām "elkdievībām" un, vienlaikus, izliekoties (t.i. atļaujoties pa trulo iestāstīt sev un citiem), ka "VISS ir pa zorti un rullē pa košo" šajā pašreizējā MZ SILES "valstī". Kurš no aktuālā fanu klubiņa locekļiem ( ieskaitot arī pašu "elkdievību", cita starpā ) ir "nācis klajā ar viedokļiem" vai jebkurā citā izpildījumā iestājies PRET to, kas / kā / kāpēc PATIESĪBĀ notiek šajā pašreizējā "valstī", nu jau trešo desmitgadi "ilgtspējīgi" un, diemžēl, arvien neatgriezeniskāk? Un, ja arī tomēr izdotos šādu "eksemplāru" identificēt (par ko ir visai "nopietns" pamats šaubīties) - vai attiecīgā izpildīšanās ir bijusi gana apzināti mērķtiecīga un ikdienišķi aktīva pozīcija, nevis tikai vienreizēja "ķeksīša" epizode?

"Projekts" (jebkurš, saistībā ar "radošumu") - tas ir gluži neslikti, protams. Dabiski - ja vien tas "neraisa" asociācijas ar seno pateicienu par "dzīrēm mēra laikā".

"Ja? Mocarts nebija naivs? Jebšu, Tavuprāt, Mocarts nebija ģēnijs?"
-------

Ir tak' sacīts: "Jebkuri izņēmumi tikai un vienīgi apstiprina likumus." Bez tam - ja nu tomēr nav izdevies "atkost" to, kādā izpratnē tika runāts par ģenialitātes "nesavietojamību" ar naivumu - demagoģiska "vicināšanās" ar atsevišķiem, no nesalīdzināmi apjomīgāka kopuma tendenciozi "izķeksētiem" izņēmuma piemēriem vienkārši "nenostrādā" (t.i. - vismaz konkrētajā diskusijā). ;)

"...Un vienlaicīgi nāvīgi paštaisns. Paštaisnumu no pārliecības par sevi atdala ļoti šaura robeža, ko pats ļaužs var nepamanīt. Un parasti arī nepamana."
-------

Kā tur bija ar to seno pateicienu par "skabargas meklēšanu CITU acīs, vienlaikus ignorējot baļķēnu SAVĀ privātajā redzoklī"?... ;)

Paštaisnums ir "akcentēti" subjektīva, akūti nepietiekami argumnetēta (salīdzinoši "labākajā" gadīujumā) vai vispār absolūti neargumentēta padarīšana, cita starpā. Ar ko personīgi man, kā objektīvi un taml. pienācīgi pilnvērtīgas argumentācijas konsekventam respektētājam, NAV absolūti nekāda sakara. Rau - to jau nu gan var atļauties "nepamanīt" vienīgi cirviski paštaisns ļaužs. "Un parasti arī nepamana", tak' jau. ;)

Atbildēt

Vecaisgrāvis

30.09.2013. 14:46

Mans priekšnieks Hausmanis katru gadu 4-5 reizes brauca pie trimdiniekiem. Bija uzslavēts kā milzīgs teātra zinātnieks. Faktiski neko nesaprata no mākslas. Bet čekai jau to nevajadzēja.Hausmanis kaut ko katru gadu izdeva par aktrisēm. Katru gadu 2 grāmatas. Skaidrs, ka to varēja tikai specīālas uzticības personas valstij. Citādi mirstīgais to nevarēja. Man neiznāca neviena grāmata.

Atbildēt

An.

30.09.2013. 14:04

»

līdzdalībnieks

Speciāli An. Imants Ziedonis (arī Ojārs Vācietis) kļūtu par Tautas dzejnieku arī bez Osvalda Kravaļa īstenotās popularizācijas, tomēr O.K. recenzijas un apceres, lai arī dažviet apstrīdamas, daļai lasošās publikas bija noderīgas. Arī pašu O.K. viens otrs, mani ieskaitot, atceras un piemin ar labu vārdu...


Ja nebūtu specoperācijā bīdīts, mēs tādus uzvārdus pat nebūtu dzirdējuši. Tolaik nopietnie vīri rakstīja rakstāmgaldam. Īstie rakstītāji. Kad krita PSRS, latviešu skribentiem nebija nekas rakstāmgaldā. Viss jau bija izdots, jo saskanēja ar varas prasībām. Citas tautas krievi izdeva to, ko padomijā neizdeva. Es to lasīju divus gadus, kas nesakanēja ar specoperāciju plāniem. Pie mums bija tikai specoperāciju rakstnieciņi un dzejnieciņi- ar plānām cāļa galviņām vai nekauņas ka Peteris no Liepājas.Iepirkās specveikalos tikai ar sievu. Valūtas veikalos. Brauca pie emigrantiem izlūrēt tos.

Atbildēt

Vita

30.09.2013. 13:58

Interesanti, par ko būs nākamais raksts? Es gribētu lasīt par prostitūciju Latvijā. Vai varu to palūgt, dārgais autor?

Atbildēt

Dabas bērns

30.09.2013. 12:53

»

līdzdalībnieks

Speciāli An. Imants Ziedonis (arī Ojārs Vācietis) kļūtu par Tautas dzejnieku arī bez Osvalda Kravaļa īstenotās popularizācijas, tomēr O.K. recenzijas un apceres, lai arī dažviet apstrīdamas, daļai lasošās publikas bija noderīgas. Arī pašu O.K. viens otrs, mani ieskaitot, atceras un piemin ar labu vārdu...


"Izbaudīsim labākos, mūs visvairāk aizraujošos darbus!Un rēķināsimies ar to, ka bezgrēcīgie viņus un tos apmētās ar akmeņiem, kuri reizēm trāpīs arī mums!"

Lieliski pateikts, izņemot nepiekrītu par trāpīšanu mums. Kāpēc lai šie akmeņi mums trāpītu?

Man ir gluži vienalga, ko kāds domā un runā par Vācieti, Ziedoni, Raini vai Zinatullu Bambinovu. Jebkurā gadījumā visi (ieskaitot mani) domā un runā (arī dzīvo!) atkarībā no savas saprašanas un priekšstatu par pasauli spektra. Līdz ar to tā ir katra darīšana. Un katra akmeņi, gar kuriem man nav nekādas daļas.

Atbildēt

līdzdalībnieks

30.09.2013. 12:25

Speciāli An. Imants Ziedonis (arī Ojārs Vācietis) kļūtu par Tautas dzejnieku arī bez Osvalda Kravaļa īstenotās popularizācijas, tomēr O.K. recenzijas un apceres, lai arī dažviet apstrīdamas, daļai lasošās publikas bija noderīgas. Arī pašu O.K. viens otrs, mani ieskaitot, atceras un piemin ar labu vārdu. Dzejnieki un viņu kritiķi ir sava laika bērni, dažs pilnībā, dažs (tai skaitā I.Z. un O.V.) iet pa solītim savam laikam pa priekšu, bet ne vienmēr. Arī izcilākajiem jaunradītājiem ir trūkumi, pretrunas un pat atsevišķos gadījumos pielāgošanās gan padomju, gan pēcpadomju laikposmu nelietībām un/vai muļķībām. Izbaudīsim labākos, mūs visvairāk aizraujošos darbus!Un rēķināsimies ar to, ka bezgrēcīgie viņus un tos apmētās ar akmeņiem, kuri reizēm trāpīs arī mums!

Atbildēt

m&s

30.09.2013. 12:08

»

O.M.

"Principā nevienam neprasu, no kā man ietekmēties. Gribu ietekmējos no Mazpisāna, gribu no Fransuā Vijona...


Kad diskusija pāraug verbālā vemšanā, tad laiks beigt. Paldies par "pagodinājumu" sarunai, bet vienā brīdī saruna, vai nu kļūst konstruktīva, vai bezjēdzīga. Kāpēc tu kaut ko dari, tu pats vislabāk zini. Nauda? Vara? Slava? Ideja? Apmātība? Sociālais eksperiments? Man vispār diezgan vienalga.
Ar radīšanu, publicēšanu u.tt. man tiešām nav sakara, jo man nav talanta. Vai, ja arī ir, tad liels daudzums nevērtīgas izglītības, to veiksmīgi nogalinājis.. lai gan, domāju, ka tomēr nav.
P.S. nespēja ārējo apstākļu ietekmē mainīt savu viedokli un piemēroties ir vecas domāšanas un turklāt "zombija" pazīme, ar bioloģisko vecumu tam nav sakara

Atbildēt

Biedrs

30.09.2013. 11:36

»

tads laiks

Valsts uznemumiem ir vajadzigas "leiskalnes" tipa sab.attiecibu specialistes. Rotee no viena uznemuma sili uz otru. Ko dara? Da neko! Sis laiks Latvijaa ir zimigs ar to, ka bagatie, kas sanem milzu algas butibaa stradaa vismazak


Pareizi. Es paskatījos, kas mācīs ministrijā uzvesties. Saitā tikai jaukas dāmiņas ar jaukām sejiņām. Viņas mācīs ministram noslaucīt degunu. Par manu un tavu naudu. Es maksāju nodokļos vairākus simtus katru mēnesi.Kur tā nauda aiziet ir zināms- skaisto dāmiņu uzturēšanai.Pajautājiet profesoram, cik viņam riebeklis Buka maksāja. Labi zinu, ka ne tuvu Bērziņa dāmu algai.Arī mana sieva neko nesaņem izcilību sūdu bedrē - universitātē, kur visi staigā apkārušies ar suņu ķēdēm. Tās bildes citā (delfos?) saitā ir uzņemtas zoodārzā. Kādi purni. Labi baroti truli purni. Vīriem un sieviem vienādi truli visiem. Kauns un gods Latvijai!

Atbildēt

tads laiks

30.09.2013. 11:20

Valsts uznemumiem ir vajadzigas "leiskalnes" tipa sab.attiecibu specialistes. Rotee no viena uznemuma sili uz otru. Ko dara? Da neko! Sis laiks Latvijaa ir zimigs ar to, ka bagatie, kas sanem milzu algas butibaa stradaa vismazak.

Atbildēt

Biedrs

30.09.2013. 10:32

Faktiski mums ir jābūt lieliskai ideoloģijai. Katra augstskola gatavo sabiedrisko attiecību speciālistus. Kas viņi ir un ko viņi prot? Kas viņus gatavo, ko tie prot? Ko prot Pēgtersons trulībā? Ko prot Kačans deģenerāta Bukas bedrē? Ko prot Seba sieviešu kārtas bābas? Ko prot citās šķirbās taisot PR specus? Te saitā jau ir viena no viņām - tā skaistule žurnāliste pie prezidenta ēdiena. Ko viņa sajēdz no ideoloģijas? Ko pats Bērziņš sajēdz no ideoloģijas? Par pelēko pelēcību Dombrovski, vulgārsejaino krāsoto Āboltiņu pat spriest negribas.Kur ir mūsu speci dienestos? Vai viņi arī kaut ko sajēdz no ideoloģijas, kaut ko ir mācījušies no īstajiem kadriem stūra mājā? Lopi un viss!

Atbildēt

Dabas bērns

30.09.2013. 06:07

»

O.M.

...


"Subjektīva patika / nepatika, "pērļu" u.c. "kritēriju" definēšana un taml. privāta "iniciatīva" NAV pienācīgi respektējams arguments uzskatam, kas pretendē uz objektīva viedokļa statusu."

Klau, vai Tavs uzskats būtu tas, kas pretendē uz objektīva viedokļa statusu? Un vai vispār tik netveramā lietā kā dvēseles audzināšana var būt objektīvs spriedums? Kas tad ir mērauklas? Un kurš ir mērītājs?

Uz sava viedokļa objektivitāti nepretendēju - man to nevajag un Ziedonim arī droši vien nē. Bet Ziedoni lasu joprojām. Un joprojām ļoti uzrunā. Varbūt pat tikai tagad sāku saprast, ko viņš ir mēģinājis pateikt un tikai tagad sāku apjēgt, cik liels Ziedonis patiesībā ir.

Ieklausies projektā "Viegli" iekļauto dziesmu vārdos! Turklāt jaunie cilvēki, kas tur piedalījās, nav tie, uz kuriem attiecas tas, kas bija kādreiz. Uz viņiem attiecas vērtības un viņi tās jūt.

" Ģēnijs un naivums ir absolūti "nesavietojami" jēdzieni."

Ja? Mocarts nebija naivs? Jebšu, Tavuprāt, Mocarts nebija ģēnijs?

Nenoliedzami, Tu esi gudrs. Un vienlaicīgi nāvīgi paštaisns. Paštaisnumu no pārliecības par sevi atdala ļoti šaura robeža, ko pats ļaužs var nepamanīt. Un parasti arī nepamana.

Atbildēt

O.M.

30.09.2013. 02:23

»

m&s

Principā nevienam neprasu, no kā man ietekmēties. Gribu ietekmējos no Mazpisāna, gribu no Fransuā Vijona...


"Principā nevienam neprasu, no kā man ietekmēties. Gribu ietekmējos no Mazpisāna, gribu no Fransuā Vijona."
-------

Neinteresē citu ietekmējamība, absolūti. Īpaši jau - attiecībā uz tādiem personāžiem, kuri nu nekādi nejaudā sevi "ietekmēt" nebūt pa stulbo paviršiem. Piemēra pēc - pat nejaudā iezubrīt pareizu personvārda jeb pieņemta "nosaukuma" izrunu / rakstību cilvēkam, kurš paviršo personāžu pagodina ar sarunu.

"Par absolūto neietekmēšanos nepiekrītu, mēs visi esam ietekmējami..." u.t.t.
-------

Tās ir 'katra viena' (konkrētajā gadījumā - personīgi tavas) subjektīvās "atkarības" / probēlmas. Kuras attiecināt uz citiem nevar atļauties neviens sakarīgi smadzeņot spējīgs indivīds.

"Par "onkulīti", tas tāds minējums :) VSV=Mazpisāns? Nu, tāda vecišķa izteiksme - aumež, .. u.tml."
-------

Teiksmi tā: kāda "intuīcija" - tādi "minējumi". ;)))

Ir ļaudis (paldies Radītājam - varu atļauties sevi uzskatīt par piederīgu šādiem normāliem Cilvēkiem), kuri jau no "sirmas" bērnības uzskata par pašsaprotamu respektēt savu dzimto Valodu tādu, kāda tā bija tad, kad arvien straujāk un neatgriezaniskāk degradējošos kretīnu "kritiskā masa" vēl nebija sākusi to vājprātīgi kropļot. Šie ļaudis mēdz arī dažkārt lietot tādas Valodas izpausmes / nianses / "pērles" ( t.sk. arī atsevišķus senvārdus, laika pārbaudi godam izturējušas parunas, sakāmvārdus u.t.t. ), kādas nožēlojami trulās "kritiskās masas" subjekti atļaujas uzskatīt par "vecišķu izteiksmi" ( salīdzinoši "labākajā" gadījumā ), vai pat nezina vispār. Kas, savukārt, nebūt neliecina ne par to, ka normālie Cilvēki ir "vecišķi onkulīši", ne arī par to, ka truliķu "kritiskajā masā" ir "jauneklīgu erudītu" dominante.

"Par politiskajiem uzskatiem arī minējums :) Kaut kas no hūtes, vļkjs, kpss un oranža? Lapsa patīk, bet tam patīk SC un LPP."
-------

;)))

Skat. iepriekš par "intuīcijām" atbilstošiem "minējumiem" ( t.i. - tiem, kuri kārtējo reizi totāli "garām kasei" ). Kā gan vispār ir iespējams "ģenerēt" tik šķērsām planējošus "minējumus"?!?...

"Nu, man, personīgi, visa tā draza kategoriski nepatīk (man neviens nepatīk, tas ir, lai kādi nebūtu Mazpisāna politiskie uzskati, manējie ir atšķirīgi - es visus viņus ienīstu vienādi, jo anarhija - matj porjadka!)"
-------

;)))))

Skat. iepriekš: sanāk, ka tavi "politiskie uzskati" ir "atšķirīgi" no tā, par ko tev nav ne vismazākās nojēgas - tikai un vienīgi totāli "garām kasei" planējoši "minējumi"?! Nu, bet - galīgi pārstāvējies sviests, Goč Pendel! ;)))

"Par nevēlēšanos ietekmēt citus - liekuļo!"
-------

Atkal jau - tu muldi galīgi šķērsām par to, no kā tev nav ne vismazākās nojēgas: ja tu, noliedzot vēlmi ietekmēt citus, liekuļo - tas nebūt nenozīmē to, ka savu privāto liekulību tu vari atļauties attiecināt uz citiem.

"Bez mērķa es pat no dīvāna nepieceļos! Pat gājiens uz mazo mājiņu ir nepieciešamības un mērķa diktēts."
-------

Primitīvi. Un gaužām truli.

"Ja tu raksti un publicē, tu gribi ietekmēt. Process pats par sevi ir svarīgs tikai radīšanas brīdī, tad, kad raksti vai velc ar otu pa audeklu. Brīdī, kad savu darbu izliec publikai, vai nu mēģini kādu ietekmēt vai mēģini apmierināt savu ego - gaidi atzinību, vēlies gūt slavu."
-------

Ja tu tā patiešām uzskati, tad:

1) tev NAV nekāda sakara ar to, par ko tu vāvuļo (t.i. - ar rakstīšanu, publicēšanu u.c. radošajām un "saistītajām iniciatīvām";

2) tev, kā jau minēts iepriekš, NAV ne vismazākās nojēgas par to, ko / kā / kāpēc daru vai nedaru personīgi es.

"Māsa loģika ir nepielūdzama. Man var melot, bet priekš kam melot sev? Viss, ko es saku, ir ar mērķi. Un mērķis ir - ietekmēt. Bet ietekmēt citādi, nekā to dara manipulators, kurš mazam bērnam iedod konfeketes, lai iegūtu sveša dzīvokļa atslēgas."
-------

Totāli "garām kasei" planējošiem subjektīvi un pat egocentriski tendētiem prātuļojumiem NAV nekā kopīga ar loģiku. Attiecībā uz taviem meliem, mērķiem "citādi" ietekmēt un taml. tavas (nevis citu, t.sk. arī nevis personīgi manas) identitātes ninasēm - būtu lietderīgi "akcentēt" vēlreiz: neatļaujies attiecināt uz citiem savas privātās atkarības, vājības un taml. ekskluzīvi subjektīvos "parametrus" - tas "nerullē", absolūti.

Atbildēt

m&s

30.09.2013. 01:08

»

Edge

"Politikas procesa profanācija ir baisa" Labklājības ministre Ilze Viņķele (IR.lv...


Talantu nevar izaudzināt, vai nu ir, vai čiks. Var iemācīties gleznošanas tehniku, bet nekas tur nesanāks, ja nebūs talanta. Var iemācīties vadīt helikopteru, bet, kas dzimis rāpot, lidot nespēs.
Pietiek.com portālā prasās pēc Foruma, ar apmeklētāju tēmām, nevar taču vienmēr aizķēzīt biedra Priedīša rakstus.

Atbildēt

m&s

30.09.2013. 01:00

»

O.M.

...


Principā nevienam neprasu, no kā man ietekmēties. Gribu ietekmējos no Mazpisāna, gribu no Fransuā Vijona.
Par absolūto neietekmēšanos nepiekrītu, mēs visi esam ietekmējami, kamēr esam dzīvi. Nezinu kā tevi, mani ietekmē, ja saule spīd vai lietus līst. Mani ietekmē skaista mūzika, laba dzeja un abstraktā māksla. Mani ietekmē arī notikumi, citu idejas un dažreiz pat kaut kas iedvesmo - "ja Mazpisāns var, es arī varu!"
Par "onkulīti", tas tāds minējums :) VSV=Mazpisāns? Nu, tāda vecišķa izteiksme - aumež, .. u.tml. Par politiskajiem uzskatiem arī minējums :) Kaut kas no hūtes, vļkjs, kpss un oranža? Lapsa patīk, bet tam patīk SC un LPP. Nu, man, personīgi, visa tā draza kategoriski nepatīk (man neviens nepatīk, tas ir, lai kādi nebūtu Mazpisāna politiskie uzskati, manējie ir atšķirīgi - es visus viņus ienīstu vienādi, jo anarhija - matj porjadka!)
Par nevēlēšanos ietekmēt citus - liekuļo! Bez mērķa es pat no dīvāna nepieceļos! Pat gājiens uz mazo mājiņu ir nepieciešamības un mērķa diktēts. Ja tu raksti un publicē, tu gribi ietekmēt. Process pats par sevi ir svarīgs tikai radīšanas brīdī, tad, kad raksti vai velc ar otu pa audeklu. Brīdī, kad savu darbu izliec publikai, vai nu mēģini kādu ietekmēt vai mēģini apmierināt savu ego - gaidi atzinību, vēlies gūt slavu. Māsa loģika ir nepielūdzama. Man var melot, bet priekš kam melot sev?
Viss, ko es saku, ir ar mērķi. Un mērķis ir - ietekmēt. Bet ietekmēt citādi, nekā to dara manipulators, kurš mazam bērnam iedod konfeketes, lai iegūtu sveša dzīvokļa atslēgas.

Atbildēt

Edge

30.09.2013. 00:06

»

mocarts&saljēri?

Ziedonis, protams, bija kopā ar nomenklatūru, bet gluži noniecināt? Dzeja, literatūra, māksla, kā saka, "na ļubiteļa...


Kā tas nākas, ka nepareizie cilvēki dažkārt saka pareizos vārdus?
==================================================
Daudz "nepareizo" indivību - kopā "pareizā" tauta.
Mirdza Ķempe "Vilim Lācim"
Ko teikt? Kā tevi godināt? / Ak, lieli vārdi netiek bēdām klāt / no beigu dusas nevar modināt! / Sirds - darbā liesmojošā ēze - tagad miera skauta. / Viens vārds, viens vienīgais, un tas ir - tauta - / var mierināt.
Ko viņa vēlas dzīvu saglabāt, / Tam nāve netiek klāt.
p.s. Kā "parocies dziļāk", cik tai 1940.- 1990.gg. bija "nepareizo" cilvēku, tā ar šodienu nemaz salīdzināt negribas....

Atbildēt

O.M.

29.09.2013. 23:51

»

mocarts&saljēri?

Ziedonis, protams, bija kopā ar nomenklatūru, bet gluži noniecināt? Dzeja, literatūra, māksla, kā saka, "na ļubiteļa...


;)

Ja jau esmu tapis "apsiekalots" (t.i. - ja paudējonkulīša kļūdaini piesauktais "Mazpisāns" būtu domāts personīgi es ) - atļaušos noreaģēt uz pāris konkrētiem apgalvojumiem ( ne jau lai oponētu - Die's, pasargi! - tikai ar "precizējošiem" jautājumiem )

"...nepatīk viņa politiskie uzskati."
-------

Būtu aumež jau lietderīgi "uzrādīt": kādi / kuri "politiskie uzskati" ir domāti, KONKRĒTI?

"Mazpisāna komentāri mani neietekmēs, "pie kājas" tāda onkulīša viedoklis,"

Nezinu gan spriest par minēto "tādu onkulīti Mazpisānu" - no kurienes proponējošajam personāžam ienākušās šādas neadekvātas "nominācijas" / priekšstati un taml. iedomas?...

Savukārt, personīgi man NAV absolūti nekādas motivācijas (vai pat prasti "kaprīzas" vēlēšanās) "ietekmēt" JEBKURU un JEBKĀDĀ izpratnē / izpausmē. Dēļ tā vienkāršā iemesla, ka - personīgi man nojēgties ar taml. manipulācijām vienkārši NAV ne gana interesanti, ne arī aktuāli "tekošajā momentā". ;)

Cita starpā - "ietekmēt" var TIKAI un VIENĪGI pirmsskolas / skolas vecuma publiku, kā arī tos gana pieaugušos ļautiņus, kuri to vēlas / tam ļaujas (abpusēji) zināmu / akceptējamu iemeslu dēļ. Savukārt - pastāvīgi un paTstāvīgi sakarīgi smadzeņot spējīgu Cilvēku BEZ viņa akcepta NEVAR "ietekmēt" NEKAS, absolūti.

Atbildēt

Edge

29.09.2013. 23:48

»

mocarts&saljēri?

Ziedonis, protams, bija kopā ar nomenklatūru, bet gluži noniecināt? Dzeja, literatūra, māksla, kā saka, "na ļubiteļa...


"Politikas procesa profanācija ir baisa" Labklājības ministre Ilze Viņķele (IR.lv)
==================================================
Kurš spēj būt kopā ar šodienas modernās Latvijas nomenklatūru? Tikai tādi, kurus parasti dēvē neliterāri par p...profāniem jeb parazītiem?
Starp citu, kāds kaut kad spēja tos talantus arī ieraudzīt un izaudzināt - tagad vismaz ir ko atcerēties - Vācietis, Ziedonis, Peters, Čaklais, Auziņš, Belševica utt.utml.

Atbildēt

mocarts&saljēri?

29.09.2013. 23:05

Ziedonis, protams, bija kopā ar nomenklatūru, bet gluži noniecināt? Dzeja, literatūra, māksla, kā saka, "na ļubiteļa".
Es uzskatu, ka Ziedonis bija talantīgs, noteikti ne ģēnijs, bet talantīgs. Talants ir nevis tad, kad uzzīmē koku, ielu, laternu un savārsmo vārdus rindās, to var daudzmaz katrs, talants izpaužas spējā radīt asociāciju un paplašināt redzējumu, pārkāpjot pāri tekstam un laikam.
"Lēksim bedrē! Lēksim bedrē! Redzēs, kas mūs ārā vilks!" Šos Ziedoņa vārdus no epifānijas skaitu pirms katrām vēlēšanām. Radīt tēlu, kas ir lielāks par pašu autoru, ir talanta pazīme. Autora glorifikācija gan ir parasts woodoo. Autorus glorificē tie, kuri bieži nemaz nesaprot darbu, bet intuitīvi nojauš, ka "jāpieslienas vairākumam". Dzejniekam ne vienmēr jābūt revolucionāram, var būt arī iepelējusi nomenklatūra, bet piederība nomenklatūrai pati par sevi neliecina par talanta trūkumu. Tā nu ir paša autora izvēle, kādam kungam kalpot, kam savu talantu veltīt. Man nepatīk V.Lāča kolaboracionisms, bet man viņš tomēr ir latviešu Džeks Londons.
Darbs dzīvo savu dzīvi un autors savu. Dažkārt talantīgiem cilvēkiem izdodas pakāpties pašiem virs savas galvas un radīt vērtību, kura ir lielāka par viņiem pašiem. Kad autors aizgājis, paliek tikai viņa radītais. Jā, man nav pieņemams kolaboracionisms, bet es nededzināšu ne Lāča, ne Ziedoņa grāmatas. Un arī Petera ne. Varbūt kādam šie vārdi zemāk būs nozīmīgi? Un nav svarīgi, ka tos uzrakstījis kolaboracionists, kurš nekautrējās savu netalantīgo un padumjo atvasi ielikt augstā, labi apmaksātā amatā?

Man stāstīja Daugaviņ, kā liktenis vīdamās,
-dziesma savus svētkus svin, ar bāliņu celdamās.
Tā dziedāja bāleliņš, pret likteni stāvēdams,
-viņa dziesmā gadusimts kā mūžiņis krāsojās.   
Vēl nāks Piektais gads,   
asins lietus līs,  
Un visaugstākās    
priedes nolauzīs.   
Iesim strēlniekos -   
dziesma vētru sēs,    
mūžam Gaismas pils    
kalnā gavilēs.

Kā tas nākas, ka nepareizie cilvēki dažkārt saka pareizos vārdus?

P.S. Man patīk arī Mazpisāna "peršas", kas kā "dūre uz acs", bet nepatīk viņa politiskie uzskati. Ko tad? Nelasīt? Mazpisāna komentāri mani neietekmēs, "pie kājas" tāda onkulīša viedoklis, bet viņa ritmiskās "peršas" ir likušas šo to apdomāt par drosmi, skābiem gurķiem un talantiem.

Atbildēt

O.M.

29.09.2013. 22:56

»

Dabas bērns

Ģēnijs nevienam nav jāuzpūš...


;)

"Ģēnijs nevienam nav jāuzpūš."
-------

Tā tam BŪTU jābūt. Pretēji tam, ka tā tomēr nav. Par ko lienina n-tie "ģēnijpūšanas" precedenti. Ieskaitot arī aktuālo, diemžēl.

"Ģēnijs vienkārši ir."
-------

Jā, protams. BET - tieši TĀDS (t.sk. arī ģeniāli nekontrolējams), pats par sevi, viņš SISTĒMAI / tās pamatshēmas "īpašajām vajadzībām" vienkārši neder. Dēļ tam - tiek izmantota "ilgtspējīgi" iestrādāta "ģēnijpūšana".

"Ģēnijam līp klāt nomenklatūras cilvēki. Tā tas ir bijis, ta tas ir un tā tas būs."
-------

Muļķības, absolūti: patiesam ģēnijam "nelīp" NEKAS, jo - vienkārši nevar "pielipt" tam, kas neļaujas. Ģēniji neļaujas, NEKAD un NEKĀDĀ izpratnē / izpausmē. Kur pretī - "ģēnijpūšanas" galaprodukti gan ļauj "lipt", gan arī paši "līp" (pie kam - pat pie vispretīgākajām un taml. neatbilstošākajām "visrmām"). Rau - tieši tā tas ir bijis, tā tas ir (neapšaubāmi) un tā tas būs arī turpmāk (tā, vismaz, gribētos prognozēt).

"Ģēnijs ir naivs. Nomenklatūra uz šo naivumu mīl paspēlēt. Arī - tā tas bija, tā tas ir un tā tas būs."
-------

Muļķības, absolūti. Ģēnijs un naivums ir absolūti "nesavietojami" jēdzieni. Savukārt, "ģēnijpūšanas" galaprodukti var arī notēlot "naivumu" - ja tas "korelē" ar attiecīgo zombēšanas shēmu, kuras realizācijai "pūšamgēniju" ir angažējusi "nomenklatūra" (par "samērīgu atlīdzību", dabiski, t.sk. gan materiālajā, gan arī "morālajā" izpratnē / izpausmē).

Piemēra pēc atcerēsimies nupat nesen Paulu Tautas partijā. Vai Kalniņu TB.
-------

Tipiski precedenti iepriekš minētajam - t.sk. gan par "lipšanu", gan par "naivumu", gan arī par nomenklatūras angažementu.

"Ziedonim neapšaubāmi bijuši arī draņkīgi dzejoļi. Taču krājumi "Motocikls", "Es ieeju sevī" ir izcili. "Epifānijas" ir latviešu literatūras pērle!"
&
"Man Pauls vienmēr asociēsies ar "Māsu Keriju", "Atdziedi, dvēsele", "Rudens ogli", nevis ar "Cāļus skaita rudenī, zivis dzīvo ūdenī, viens, divi trīs"."
&
"Sportista varējumu mera pēc tālakiem lēcieniem vai metieniem. Dižgara lielumu - pēc pērlēm."
-------

Subjektīva patika / nepatika, "pērļu" u.c. "kritēriju" definēšana un taml. privāta "iniciatīva" NAV pienācīgi respektējams arguments uzskatam, kas pretendē uz objektīva viedokļa statusu.

"Bet, protams, katram savs."
-------

"Dabiski, Žani, dabiski!...", kā ir sacīts.

Ar vienu gluži loģisku "atrunu" - izņemot zināmus, kopš aizlaikiem vispārakceptētus pamatprincipus, pamatvētības un taml. PATIESUS Lielumus. Kuriem "pazaudējoties", savukārt, var pazaudēties VISS, kas uz tiem balstās un turas "šajā Dieva pasaulē". ;)

Atbildēt

An.

29.09.2013. 22:48

»

Edge

Ziedu un jāņzāļu jūra, / Un mana zilacainā skuķe...


Labs pantiņš, vajag atdarināt. Kā citādāk. Lielisks etalons dzejniekiem. Es mēģināšu no galvas zināt šonakt.

Atbildēt

Fredis

29.09.2013. 22:45

Pareizi dara, ka tādiem autoriem nedod darbu. Tādus nevar laist auditorijā. Ko teiks pārējie.Ārprāts, kas te sarakstīts.

Atbildēt

Edge

29.09.2013. 22:16

»

Paija

Seksīgi vīrieši nav ģēniji. Viņi ir seksīgi ģeniāli vai ne pārāk. Bet talantīgi nav. Dumji, padumji. Bet seksīgi. Tas dzejotājs arī esot bijis ļoti nenogurdināms. Aktrise bērēs esot lielījusies draudzenēm no Saiemas


Ziedu un jāņzāļu jūra, / Un mana zilacainā skuķe
Tur nāk no Dundagas dārziem, /Un rokās tai balta puķe. (Mūžu mūžos būs dziesma)
- "Kādreiz vesela paaudze atdarināja Imantu Ziedoni, tas bija labs atdarināšanas piemērs."
Jānis Peters. Vai nu gremdē, vai cildina par daudz
http://www.diena.lv/izklaide/janis-peters-vai-nu-gremde-vai-cildina-par-daudz-676187

Atbildēt

Paija

29.09.2013. 21:35

»

Dabas bērns

Ģēnijs nevienam nav jāuzpūš...


Seksīgi vīrieši nav ģēniji. Viņi ir seksīgi ģeniāli vai ne pārāk. Bet talantīgi nav. Dumji, padumji. Bet seksīgi. Tas dzejotājs arī esot bijis ļoti nenogurdināms. Aktrise bērēs esot lielījusies draudzenēm no Saiemas.

Atbildēt

An.

29.09.2013. 21:30

»

Dabas bērns

Skaidrs


Jā, esmu paresns. Policists gan neesu. Esmu ugunsdzēsējs. Pašlaik dežurēju. Tu man palīdz dežurēt. Vismaz neapsaukājies.

Atbildēt

Lapas:    3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Vecuma ierobežojumi kreditēšanas jomā, jeb vai banka var senioriem atteikt piešķirt kredītu

FotoVērojot tendences kreditēšanas tirgū Eiropā, secināms, ka liela daļa kredītiestāžu, lai iespējami izvairītos no finansiāliem zaudējumiem, kas var rasties, ja klients pilnībā vai daļēji neizpilda savas kredītsaistības ilgākā termiņā, nosaka vecuma limitu kreditēšanas pakalpojumiem, jo vecumu saskata kā būtisku riska faktoru.
Lasīt visu...

15

Mūsu galvās bija šīs vēsturiskās zemes, un šis likumprojekts tagad piedāvā to konkretizēt, lai latvietība nebūtu plakana

FotoŠodien es iesniedzu izskatīšanai Saeimā likumprojektu “Latviešu vēsturisko zemju likums”, un tā mērķis ir stiprināt iedzīvotāju piederību vietējām kopienām un latviešu vēsturiskajām zemēm – Kurzemei, Latgalei, Sēlijai, Zemgalei un Vidzemei. Tajā ir arī runa par četrām reģistrētajām kultūrtelpām – suiti, Rucava, Lībiešu krasts, kultūrtelpa “Upīte”, bet ne tikai par jau reģistrētajām kultūrtelpām.
Lasīt visu...

6

Daži jautājumi Latvijas Afganistānas veterānu cēzaram - Gunāram Rusiņam

FotoSaistībā ar interviju, kuru jūs nesen sniedzāt par Andreja Mediņa  militāro dienestu, es dažus jautājumus vēlos uzdot personīgi Jums.
Lasīt visu...

21

Pandēmija, infodēmija un multilaterālisms: runa ANO Ģenerālās asamblejas 75. sesijā

FotoAugsti godātais priekšsēdētāja kungs! Ekselences, cienījamās dāmas un godātie kungi! Vispirms vēlos apsveikt V. Bozkira kungu ar iecelšanu Ģenerālasamblejas 75. sesijas priekšsēdētāja godā. Varu Jums apliecināt, ka Latvija aktīvi līdzdarbosies, lai panāktu, ka nākamo 12 mēnešu garumā šī tik svarīgā organizācija varētu Jūsu vadībā darboties veiksmīgi.
Lasīt visu...

6

Šuplinskas kundze, atkāpieties, jūs dzīvojat citā realitātē

FotoMatemātikas skolotāju trūkuma dēļ pirmo mācību stundu šajā priekšmetā tikai pagājušajā nedēļā aizvadīja Rīgas 40. vidusskolas sesto klašu skolēni. Ziņas nonāca Latvijas televīzijā.
Lasīt visu...

21

Par "Turaidas kvartālu" samaksātā nekustamā īpašuma nodokļa apjoms ir palielinājies, nevis samazinājies

FotoLatvijas televīzijas raidījumā "De Facto" izskanējušais apgalvojums, ka SIA "MC Turaida Property", kam pieder Turaidas kvartāls Jūrmalā, pēc īpašuma statusa maiņas par 40 000 EUR ir samazināts nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN), neatbilst patiesībai.
Lasīt visu...

18

Es negribu lēkt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

FotoManā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai divas reizes, kad esmu vēlējusies, lai man būtu savs sabiedrisko attiecību konsultants, jo pati nezinu, kā vispareizāk būtu reaģēt publiski nepatīkamā situācijā. Abas šīs reizes ir saistītas ar Brīvdabas muzeju. Tā kā man nav ne konsultanta, ne citu kanālu, es atļaušos izmantot savu privāto Facebook kanālu un iespējami racionāli un vienkārši izskaidrot aktuālo situāciju no sava skatupunkta, jo jūtu, ka tagad tas ir nepieciešams.
Lasīt visu...

21

Sankcijas. Retorika un realitāte

FotoŠī gada 5.septembrī portālā Pietiek.com tika publicēts nezināma autora raksts ar nosaukumu „Kāpēc tika indēts Navaļņijs”. Rakstā citstarp tika pieminētas rietumvalstu līdz šim ieviestās sankcijas pret Krieviju un to efektivitātes trūkums. Ne visam rakstā teiktajam varu piekrist, tomēr attiecībā uz sankciju zemo efektivitāti pilnībā atbalstu autora viedokli. Kāpēc tas tā, par to arī būs runa zemāk.
Lasīt visu...

21

Kad, kurā brīdī, aiz kurām durvīm un kurš apstiprina līdzfinansējumu „tautas sportam”?

Foto"Tautas sports to summu nemaz nevar apēst," sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu atbalstam paredzēto pusmiljonu, kuru Covid-19 seku likvidēšanai apņēmusies iedalīt valsts, man vasarā komentē augstākā ranga ierēdnis. Tādēļ 500 000 eiro konkursa kārtībā tikšot dalīti nevis nozīmīgākajiem pasākumiem pēc principa "nauda seko (tautas sporta) dalībniekam", bet federācijām uz galviņām – un ne vairāk par 50 tūkstošiem uz federāciju.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzu, uzvedieties tiesiski un nekaitējiet Latvijas kapitāla tirgus reputācijai

Ņemot vērā publiskajā telpā pieejamo informāciju par 22.09.2020. plānotajām AS "Olainfarm" akcionāru sapulcēm un Finanšu un kapitāla...

Foto

Ko tad mēs darīsim, „izejot ielās”?

Man bieži tiek uzdots jautājums – ko tad mēs darīsim, “izejot ielās”? Viens kungs rakstīja, ka viņš katru dienu esot...

Foto

„Ņevinovataja ja...”

Vakardien no plašsaziņas līdzekļiem uzzināju, ka “Saskaņas” valde pieņēma lēmumu izslēgt mani un manu kolēģi Ļubovu Švecovu no partijas. Sakarā ar šo ziņu es...

Foto

Šie biedri mums vairs nav nekādi biedri

SDP "Saskaņa" Rīgas nodaļa nolēmusi no partijas par Statūtu pārkāpumiem izslēgt divus biedrus - Vjačeslavu Dombrovski un Ļubovu Švecovu....

Foto

Notikumi Baltkrievijā - divu sistēmu sadursme

Lai kā mums gribētos domāt, ka notikumi Baltkrievijā ir šīs valsts iekšējā lieta un attiecas tikai uz tās iedzīvotājiem, tie...

Foto

Jāizbeidz apgrūtinošās attiecības ar „plinšu sievām”

Uzskatu, ka ir pārkāptas robežas. Kad viens partijas biedrs par citu saka, ka tas ir "jānovāc" un uzsver, ka "man...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska izpilda “pasūtījumus”

Jaunais ģenerālprokurors Juris Stukāns jau ir paudis kritiskus vārdus par prokuroru kvalifikāciju un iestājas par nepieciešamību paaugstināt prokuroru zināšanu līmeni....

Foto

Vājprāts, kas šobrīd pārņēmis ASV

Džordžs Floids mira, kad policija viņu aizturēja 25.maijā. Kopš tā laika ar viņa vārdu ir notikušas nekārtības vairāk nekā 2000 ASV...

Foto

Es tikai brīnos, līdz kādam līmenim tiks degradēts parlaments

Kā Jums šķiet, kā Saeimas priekšsēdētāja Mūrnieces kundze un Saeimas drošības dienests reaģēja uz šo manu ziņu?...

Foto

Demokrātija

Jau desmitiem gadu dzirdu kvēlas runas par demokrātiju. Ko tik neesmu dzirdējis, sākot no dẽmos – tauta un (κράτος), krátos – vara. Vienkāršojot – par tautas varu....

Foto

Provinces pensionāra apsveikums jaunus laikus alkstošajiem rīdziniekiem

Dārgie rīdzinieki, jums tas ir izdevies! Urā! Daloties sajūsmībā par nīstās varas aizslaucīšanu un jaunās, spožās, visās varavīksnes krāsās...

Foto

Vai ar „Rimi” salātiem es varu dabūt COVID19?

Sestdien kārtējo satraucošu ziņu pavēstīja SPKC – visi sestdien COVID19 reģistrētie gadījumi bijuši Daugavpilī. Pagājušajā nedēļā kopā ar...

Foto

Kāpēc es iešu 10.oktobrī

Kāpēc es iešu 10.oktobrī? Es izstāstīšu, jūs izlasiet un, lūdzu, man vairs nejautājiet! Pat Aldis nezina, kādēļ es iešu. Ceru, ka izlasīs...

Foto

Ir jāatlaiž „sabiedrisko” mediju vadība un NEPLP

Uzņemoties pilnu atbildību un turpinot pildīt deputāta zvērestu, es publiski paziņoju: IR JĀATLAIŽ Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vadība,...

Foto

Kāpēc tika indēts Navaļnijs

Nule kā nācis klajā Vācijas valdības paziņojums par to, ka pazīstamais Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs, kurš ārstējas slimnīcā Berlīnē, ir ticis saindēts...

Foto

Trīs sivēntiņu sāga Marsa parkā

“Reiz dzīvoja trīs sivēntiņi. Trīs brāļi. Visi vienāda auguma, apaļi, sārti, ar vienādi draiskām astītēm. Pat vārdi viņiem bija līdzīgi. Sivēntiņus...

Foto

Imigranti krievu vietā

Vai jums nešķiet dīvaini, ka mēs aizvadītajos 30 gadus nebijām spējuši iedzīt mietu plašajā krievu kultūras lādē Latvijā, bet tad pēkšņi to izdarīja pēdējos 2-3 gados? Tieši...

Foto

Finanšu ministrijas piedāvājums iznīcinās grāmatniecības nozari

Latvijas Rakstnieku savienība ar neslēptām bažām raugās uz Finanšu ministrijas plāniem no 2021. gada likvidēt autoratlīdzību speciālo režīmu, aizstājot to...

Foto

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā

Atbilde, kāpēc cilvēki netic vēlēšanām, ir meklējama vēlēšanu sistēmā. Proti, šobrīd tur valda naudas vara, nevis tautas...

Foto

Vēstule Selīnai un citiem aktīvistiem

Es dzīvoju Teikā, dzīvoklī kādā no padomju laikos celtajiem Teikas namiem, man ir vīrs un divi bērni, un man nav vienalga,...

Foto

Reiram ir jāatbild par cinisko rīcību Marsa parkā

Koku zāģēšana dienu pēc vēlēšanām Marsa parka teritorijā ir cinisks, nosodāms un politiski gļēvs lēmums, kura tagadējā izpilde,...

Foto

"Marsa parka" izzāģēšana ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda

"Marsa parka" izzāģēšana nākamajā dienā pēc vēlēšanām ir "Attīstībai/Par!"/”Progresīvo” melu un liekulības paraugstunda. Šo politiķu zaļie mērķi...

Foto

Ātras pārdomas par priestera Mediņa "sāgu"

Man ir bijis tas gods viņu satikt. Viennozīmīgi spilgta personība. Viņam ir sava dzīves filozofija, kurai nevaru 100% piekrist, bet...

Foto

Ne jā, ne nē, ne melns, ne balts: paziņojums par Bruknu un priesteri Mediņu

Šā gada 20. augustā medijos izskanējusi informācija par Bruknas muižā esošās kopienas...

Foto

Par kristieti Aldi

Es jau sen gribēju uzrakstīt par to, kā Aldis Gobzems izsaimnieko Dieva doto talantu, bet kaut kā nebija vērtīga iemesla, lai nolasītu viņam...

Foto

Vēstule jaunajam Rīgas domes vadītājam – kā neuzkāpt uz Ušakova grābekļa

Godātie kandidāti, rakstu kā nedaudz skeptisks vēlētājs, kurš raugās uz Rīgas domes vēlēšanām ar tādu...

Foto

Levita lieliskais vēsturisko zemju likumprojekts brīnišķīgi ļaus apzināties latvisko identitāti, tās dziļumu un kultūras saknes

25.augustā Piebalgas apmeklējuma laikā Valsts prezidents Egils Levits Vecpiebalgas Kultūras namā...

Foto

Rīgas domes priekšvēlēšanu debates jārīko pilsētas zaļajā klusajā zonā - Biķernieku mežā

Rīgas domes apstiprinātajā Rīcības plānā vides trokšņa samazināšanai Rīgas aglomerācijā ir 3.2.1.attēls – Akustiskā...

Foto

Dzelzceļa transporta un ostu tranzīta izpostītāji tagad raujas pie varas Rīgā

Jau pēc pāris dienām sāksies iepriekšējā balsošana Rīgas domes vēlēšanās, tālab vēlreiz palūkosimies uz pašiem...

Foto

Gruntmanis ignorēja vides un kultūras kontekstu, bet es neko nevarēju ietekmēt un vispār mazgāju rokas nevainībā

Dr. Uģis Gruntmanis, atgriežoties Amerikā, ir komentējis veselības ministres, Veselības...

Foto

Nekliedziet tie, kas ir kliedzēji un kristīgās reliģijas noliedzēji

Andreju Mediņu personīgi pazīstu kopš 1992 gada, savu 16 gadu vecuma. Biju viens no viņa "nokalpinātajiem pusaudžiem"....

Foto

Kungi (ar smaidu par nopietno)

Pirms daudziem gadiem, 1998. gada 18. novembrī, iznāca laikraksta «Latvietis Latvijā» pirmais numurs. To ievadīja Viļa Plūdoņa dzejolis:...

Foto

Likumdošanas iniciatīva: par valsts un pašvaldības līdzekļu izlietojuma atklātumu

Valsts un pašvaldību, arī to kapitālsabiedrību un nodibinājumu iepirkumi ir melnais caurums, kur bez pēdām tiek zagti...