Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

P.

25.06.2019. 12:48

P.S. Vispār derētu šai sakarā sarīkot kādu referendumu. Precizēsim tiesību normas, un pie reizes parūpēsimies, lai iespējami daudz ļaužu par šo "varoņdarbu" uzzinātu.

Atbildēt

P.

25.06.2019. 12:42

...bet, ja nosauksi šādus par necilvēkiem, tad gan uzreiz būs cieņas aizskaršana un naida kurināšana.

Atbildēt

Grūtups

25.06.2019. 10:08

Saskaņā ar tiesu praksi un judikatūru pasaules karos (un vēl senākos notikumos) kritušo personu mirstīgās atliekas nav uzskatāmas par "līķi", līdz ar to nav noziedzīga nodarījuma sastāva - līķa apgānīšana.

Atbildēt

Morāle

22.06.2019. 16:32

»

Zaķis

Nevajag saasināt situāciju un salīdzināt ar Krieviju. TAs tiešām ir jurididisks jautājums - vai galvaskausa sadauzīšana ir noziegums...


zaķis tik skandina vienu un to pašu - tiesas skaidrojumu, kā aizķērusies plate, bet līdzību ar piesauktajām izdarībām un galvaskausa šķaidīšanu, nesaskata! Briesmīgi grib atmazgāties!

Atbildēt

Zaķis

20.06.2019. 10:17

»

jautājums

Tas nu būtu juristiem jāizvērtē. Pēc principa-viens likums, viena taisnība...


Nevajag saasināt situāciju un salīdzināt ar Krieviju. TAs tiešām ir jurididisks jautājums - vai galvaskausa sadauzīšana ir noziegums.
Augstākā tiesa ir skaidrojusi, ka līķa apgānīšana var izpausties kapa atrakšanā, lai ņirgātos par līķi, līķa pārvietošanā no kapa uz citu vietu. apbedīta vai neapbedīta līķa izģērbšanā, sadalīšanā, dedzināšanā, izķēmošanā, tā orgānu vai audu izņemšanā, kanibālismā, nekrofīlijas aktā un tamlīdzīgās darbībās.

Atbildēt

jautājums

20.06.2019. 01:05

»

Zaķis

Piekrītu, kā tā būtu jābūt. Bet ja kāds izdarījis citādāk, tad rodas jautājums - vai tā ir kriminālatbildība ar izrietošajām sekām vai tomēr disciplināratbildība, vai pat tikai neētiska rīcībā...


Tas nu būtu juristiem jāizvērtē. Pēc principa-viens likums, viena taisnība.
Jo pašlaik tiek nodibināts precedents. Vai tikai policicisti drīkst galvaskausus ar amuru saskaldīt, vai arī vandāļi var vismaz pa vecām kapsētās pasīrot un galvaskausus no pamestiem kapiem padauzīt...Jo tā taču ir tikai neētiska rīcībā. Par ko nekādas atbildības.
Ķuzim ko, šādā policijas darbinieka rīcība'šķiet baigi ok?
Bail pat padomāt, ko no bandītiem mēs varam sagaidīt...Krieviju pārspējam.

Atbildēt

Skunkss

19.06.2019. 23:08

Tas nebija Briedis vainīgais? Viņam tak patīk galvaskausus dauzīt

Atbildēt

Zaķis

19.06.2019. 23:07

»

jautājums

Kāpēc vispār cilvēka kauli (mirstīgās atliekas-arī mazais pirksts , ne tikai galvaskauss) ir jādauza ar āmuru un jāizmet atkritumos? Kāpēc...


Piekrītu, kā tā būtu jābūt. Bet ja kāds izdarījis citādāk, tad rodas jautājums - vai tā ir kriminālatbildība ar izrietošajām sekām vai tomēr disciplināratbildība, vai pat tikai neētiska rīcībā.
Mans viedoklis ir tāds, kā kriminālatbildība šajā gadījumā būtu pārāk bargs sods.

Atbildēt

jautājums

19.06.2019. 23:04

»

Zaķis

Nu,tu izraksi un sadauzīsi vienu vismazāko cilvēka mazā pirksta kauliņu....tā arī būs līķa apgānīšana???? Ja nē, tad Kāda starpība starp galvaskausu un mazu pirksta kauliņu


Kāpēc vispār cilvēka kauli (mirstīgās atliekas-arī mazais pirksts , ne tikai galvaskauss) ir jādauza ar āmuru un jāizmet atkritumos? Kāpēc?
Ja tiek atrasti nezināmi apbēdījumi-celtniecība, citā veidā, tad notiek pārapbēdīšana nevis vienkārši savāc kaulus un kaut kur izsviež.
Nu vismaz tā civilizētā sabiedrībā būtu jābūt.
Ir taču kapsētās vietas , kur apglabā cilvēkus bez tuviniekiem, neatpazītus, kāpēc tur nevarēja apglabāt? pelnu urnas taču arī tā mēdz aprakt. Bet sadauzīt un izmest akritumu konteinerā....
Nu kādas konkrētajai valsts amatpersonai ir ētiskās /morālās vērtības? Tikai un vienīgi nauda?
Policijā vispār kaut kādi psihologi ir? Vispār ir mēģinājuši tikt skaidrībā ar motivāciju šai absolūti mežonīgajai rīcībai? Jo policijas amatpersonas vispār ieročus nēsā...

Atbildēt

Zaķis

19.06.2019. 22:03

»

R

Zaķis uzskata ka līķim kauli nav? Kas tad ir, metāla stieņi, plastmasas caulrules? Man šķiet, ka zaķim pašam nav pat pelēkās vielas


Nu,tu izraksi un sadauzīsi vienu vismazāko cilvēka mazā pirksta kauliņu....tā arī būs līķa apgānīšana???? Ja nē, tad Kāda starpība starp galvaskausu un mazu pirksta kauliņu?


Manuprāt kriminālatbildība šādai rīcībai ir daudz par šerpu ..

Atbildēt

jautājums

19.06.2019. 19:56

Kaut kā tas ir aiz labā/ļaunā robežas.
Mans vecaistēvs palika 2PK kauju laukos-kapa vieta nezināma. Nezināmais kareivis. Pieminu baznīcā-sveci nolieku. Ceru, ka dus mierā zem kāda bērza un bezgalīgām debesīm.
Arī cinismam tomēr ir robežas. Ja šī nav cilvēka mirstīgo atlieku apgānīšana, tad es pat nevaru iedomāties, ko mūsu policija uzskata par apgānīšanu. Baidos, ka man fantāzijas nepietiek.

Atbildēt

R

19.06.2019. 19:42

Zaķis uzskata ka līķim kauli nav? Kas tad ir, metāla stieņi, plastmasas caulrules? Man šķiet, ka zaķim pašam nav pat pelēkās vielas.

Atbildēt

Galvas - kauss

19.06.2019. 19:24

redzu, ka dažiem te ir zināmas grūtības saprast, kāda atšķirība ir dzīvniekam no cilvēka. Pat kara laikā civilie centās tuvumā kritušos aprakt. Tāpat arī sabrauktu putnu vai dzīvnieku aiznest no ceļa maliņā. Ir jau, protams, kas laiž taurēdami pāri... tiem ir domāti krimināllikumi

Atbildēt

Hihi

19.06.2019. 19:08

»

Zaķis

Un viens plānprātiņš, kas smejas, ja tam pirkstu parāda, uzņemties par baigo ekspertu un komentēs zaķu sacīto....ej taču atpakaļ palātā


tu laikam esi viens no tiem mūrnieka smirdošiem mentiem, kuriem vajadzēja čerus mēnešus laika aptaujāt krimināltiesību speciàlistus? Labāk dzīvoju palātā ar Napoleonu, nekā starp cilvēkiem, kuri jūtas meža dzīvnieki

Atbildēt

Zaķis

19.06.2019. 18:08

»

Hihi

zaķis iztaujā citus zaķus par tēmu, kā zilonis kasa sev pautus


Un viens plānprātiņš, kas smejas, ja tam pirkstu parāda, uzņemties par baigo ekspertu un komentēs zaķu sacīto....ej taču atpakaļ palātā

Atbildēt

Zaķis

19.06.2019. 18:06

»

Morāle

Galvaskausa sašķaidīšana un izmešana atkritumos nav līķa apgānīšana ??!! Kas tad tas ir


Nē nav? Noskaidro, kad ir līķis sākumā.

līķis -
1. Miruša cilvēka vai dzīvnieka ķermenis. /Latviešu valodas skaidrojošā vārdnīca/

Galvaskausu par ķermeni nenosauktu.

Savus revolucionāros impulsus labāk apvaldi. Vai arī to no KPV partijas? Tad visu izskaidrotu.

Atbildēt

Morāle

19.06.2019. 17:41

Galvaskausa sašķaidīšana un izmešana atkritumos nav līķa apgānīšana ??!! Kas tad tas ir???

Atbildēt

Hihi

19.06.2019. 16:59

»

Zaķis

Nu, un kādu noziegumu tur saskata lapsa? Iztaujājot pazīstamos, kas darbojas krimināltiesībās, neviens neko nesaskata


zaķis iztaujā citus zaķus par tēmu, kā zilonis kasa sev pautus
Nu vienkārši ģēnijs

Atbildēt

Niknais

19.06.2019. 16:57

mûrnieks jau neko sarežģītāku kā iezīmētas naudas iebāšanu Ceļu policistu auto nav spējīgs izdomāt

Atbildēt

Zaķis

19.06.2019. 16:48

Nu, un kādu noziegumu tur saskata lapsa? Iztaujājot pazīstamos, kas darbojas krimināltiesībās, neviens neko nesaskata

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Lai novērstu uzmanību no izgāšanās ar kadastrālajām vērtībām, esam uzmeistarojuši slepenu projektu par jaunu tiesiskuma darba grupu

FotoPiektdien, 7. augustā, Tieslietu ministrija ir iesniegusi izskatīšanai Ministru kabineta sēdē ziņojuma projektu, kas paredz izveidot darba grupu ar valsts tiesisko drošību saistīto problēmjautājumu risināšanai.
Lasīt visu...

18

Neuzskatām par iespējamu piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas pasākumos, kas tiek organizēti svešā valodā

FotoEsam aicināti piedalīties priekšvēlēšanu aģitācijas raidījumos, ko organizē Latvijas sabiedriskie mediji, kas cita starpā iekļauj arī raidījumus, kas notiek svešvalodā, konkrēti - krieviski.
Lasīt visu...

6

Izliksimies, ka esam norūpējušies: valsts prezidenta Egila Levita paziņojums par vēlēšanām Baltkrievijā

FotoLatvija kā Baltkrievijas kaimiņvalsts pilnībā atbalsta baltkrievu tautas dziļo vēlmi dzīvot savā neatkarīgā, brīvā, demokrātiskā un tiesiskā Baltkrievijas valstī.
Lasīt visu...

12

Par dzīves mērķiem un jēgu

FotoKas mēs esam? Kāds ir mūsu dzīves mērķis? Kāda ir jēga cilvēces pastāvēšanai? Atbilstoši savām zināšanām un prāta spējām mēs meklējam atbildes uz šiem jautājumiem vai arī lieki nelauzām galvu ar šādām “muļķībām” un mierīgi dzīvojam tālāk. Tomēr šie jautājumi nav tik maznozīmīgi, kā tas varētu likties ikdienas darba steigas un problēmu pārņemtam cilvēkam. No tā, kādas atbildes mēs sameklējam uz šiem jautājumiem, lielā mērā ir atkarīga mūsu dzīve.
Lasīt visu...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

21

Par ko balsot vēlēšanās?

FotoVatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums piedalīties brīvās vēlēšanās, lai veicinātu kopējo labumu. Baznīca ciena un atzinīgi vērtē tos, kuri savus spēkus veltī kalpošanai cilvēkiem un valsts labā uzņemas šos smagos pienākumus" (Gaudium et spes, 75).
Lasīt visu...

21

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

FotoLatvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens sabiedrības loceklis – ikkatra mājsaimniecība, nekustamā īpašuma īpašnieki, pārvaldītāji, attīstītāji, īrnieki (kam saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11.pantu jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis) saistībā ar plānotajām kadastrālo vērtību paaugstināšanas izmaiņām.
Lasīt visu...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā...

Foto

Pa iznīcības ceļu…

Kāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad...

Foto

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

Vides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības...

Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

Liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim visas lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene....

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija, jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...