Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Kā VID turpina “čakarēt” uzņēmumus pat Covid 19 laikā

Lauris Klagišs, zvērināts advokāts
01.04.2020.
Komentāri (67)

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Anna

05.04.2020. 11:31

Ja darbinieks, kurš ir valdes loceklis uzņēmumā, kurš nav krīzes skarts (t.i. uzņēmējdarbība notiek un tiek gūti ienākumi), kāpēc viņam būtu jāsaņem dīkstāves pabalsts, ja viņš ir arī darbinieks citā uzņēmumā?

Atbildēt

Aprobežotība!

03.04.2020. 07:15

»

Blondīne

ja es kam novēlu saslimt, tad ierēdņiem ar lielām algām. Pārbarotai no foto arī


Nenovēli nevienam, lai tev pašai kāds nenovēl!

Atbildēt

?

03.04.2020. 06:31

»

Blondīne

ja es kam novēlu saslimt, tad ierēdņiem ar lielām algām. Pārbarotai no foto arī


vai korona vel nav ieredies vid midzeni,nato algotnus jau ir apciemojis !

Atbildēt

.

03.04.2020. 06:26

»

?

Tas, tipa, izslēgt datoru vai ielikt instrumentu somu skapī


Vispār, ir mazie uzņēmumi ar 15, 26 utt. darbiniekiem. Komentētājam tieši tāda pat izpratne kā VIDam

Atbildēt

Blondīne

02.04.2020. 23:45

ja es kam novēlu saslimt, tad ierēdņiem ar lielām algām. Pārbarotai no foto arī.

Atbildēt

Iesaku

02.04.2020. 22:31

atlaist galveno uzņēmumu iznīcinātāju - VID Nodokļu kontroles pārvaldes direktori Santu Garanču.

Atbildēt

?

02.04.2020. 19:43

»

Es

Bet mazo uzņēmumu īpašniekiem vienīgā izeja likvidēt uzņēmumu un stāties bezdarbniekos


Tas, tipa, izslēgt datoru vai ielikt instrumentu somu skapī?

Atbildēt

Es

02.04.2020. 19:32

»

elementāri

dīkstāves pabalstu ieviesa, lai uzņēmums saglabātu darbiniekus un pēc ārkārtas situācijas beigām varētu maksimāli ātri atsākt darbu. Ko tas uzņēmuma īpašnieks pēc krīzes vairs nevarēs atrast sevi, lai atsāktu darbu


Valstiski domājot vajadzēja ļaut koronai izplatīties, pensionāri apmirtu ietaupītos nauda, varētu atkal būvēt gaismaspilis. (tas nav mans viedoklis, ironizēju)

Atbildēt

pensionārs

02.04.2020. 19:10

Tas pats ar mazo pensiju saņēmējiem,izdienas pensionāriem, kuri ,lai nebūtu jāiet prasīt pabalstus sociālajā dienestā,lai varētu samaksāt rēķinus, godprātīgi strādāja un oficiāli maksāja nodokļus, tagad tiek tiek sodīti par to izslēdzot viņus no ši pabalsta saņēmēju loka.

Atbildēt

elementāri

02.04.2020. 15:34

»

Uzņēmējs

Daudzas SIA vispār no viena cilvēka sastāv. Pats dibina, pats tur strādā. Faktiski tas pats pašnodarbinātais, tikai “incorporated”. Kāpēc tādus izslēdza no palidzibas saņēmējiem? Vai valdība var argumentēti pamatot? Ož pēc diskriminācijas


dīkstāves pabalstu ieviesa, lai uzņēmums saglabātu darbiniekus un pēc ārkārtas situācijas beigām varētu maksimāli ātri atsākt darbu. Ko tas uzņēmuma īpašnieks pēc krīzes vairs nevarēs atrast sevi, lai atsāktu darbu?

Atbildēt

Arī šis ir bīstami sabiedrībai

02.04.2020. 15:31

Bīstami, bet nav reakcijas par šādiem satraucošiem faktiem, par kuriem neviens neliekas ne zinis:

1) daudzi tūkstoši cilvēku Latvijā ir vīrusa potenciālie pārnēsātāji:

a) vakar 01.aprīlī sabiedriskā transporta kontrolieri 14. trolejbusā Burtnieku ielas rajonā bez maskām, bez 2 m robežas ievērošanas pretēji valdības noteikumiem kontrolē cilvēkiem biļetes, BŪTISKI paaugstinot vīrusa izplatības risku;

b) tūkstošiem parādnieku - cilvēki , kuriem bloķēti bankas konti , dodas uz bankām izņemt savu skaidro naudu, tas ir, limitēto ikmēneša naudu 430,- EUR ietvaros, jo konti, Internetbankas tūkstošiem parādnieku bloķēti pat šajā ārkārtas situācijā pretēji pašreiz valdībā pieņemtajiem noteikumiem . Tūkstošiem parādnieku apdraud citus: nevar caur Internetbanku ne pārskaitīt, ne apmaksāt ar karti veikalos pārtikas un zāļu iegādi, radot būtiskus vīrusa izplatības riskus CITIEM - lūk , par kādu potenciālo infekcijas perēkli būtu jāsatraucas, bet neviens neliekas par to ne zinis.

Tāpat šiem tūkstošiem cilvēku ar nobloķētajiem bankas kontiem nav iespēju sev attālināti pasūtīt ne pārtiku, ne zāles, ne veikt obligātos ikmnēša , piemēram, telefona, dzīvokļa,elektrības , gāzes maksājumus Internetbankā.Viņi iet uz Latvijas pastu, tajā skaitā.

Šie tūkstoši cilvēku ārkartas situācijā piespiedu kārtā apdraud sevi, savus ģimenes locekļus un VISU SABIEDRĪBU KOPUMĀ.

Bet no valdības par šo tēmu klusums.

Šie cilvēki nākotnē varētu vērsties Cilvēktiesību tiesā, jo būtiski pārkāptas viņu cilvēktiesības uz veselību un dzīvību, ko aizsargā LR Satversme.

Atbildēt

Uzņēmējs

02.04.2020. 13:46

Daudzas SIA vispār no viena cilvēka sastāv. Pats dibina, pats tur strādā. Faktiski tas pats pašnodarbinātais, tikai “incorporated”. Kāpēc tādus izslēdza no palidzibas saņēmējiem? Vai valdība var argumentēti pamatot? Ož pēc diskriminācijas.

Atbildēt

jaajaa

02.04.2020. 13:26

»

tā lūk

Arī es kā valdes loceklis mazā trīs cilvēku SIA kurš strādā plecu pie pleca ar pārējiem arī esmu izdarījis secinājumus.Ja esi godīgi maksājis soc un ienakuma nodokļus tas nenozīmē kad valsts grūtā brīdī tev palīdzēs,ja neesi pilnībā maksājis nodokļus pastāv liela varbūtība kad tev tomēr palīdzēs.Krīze...


...piekrītu pilnīgi...valsts atkal pamatā uztraucas par ierēdņiem un nomenklatūru...un dara to, aizņemoties naudu, kuru pēc tam pelnīs un atmaksās citi...varēja valdes locekļiem procentuāli mazāku to atlīdzību, lai interese strādāt un nodarbināt paliek, bet nemaksāt vispār nav īsti godīgi...un vēl...tie atvieglojumi fiskālai disciplīnai un lielās emisijas nu galīgi nav saistītas ar to, kā viens vai otrs pagātnē ir maksājis nodokļus...pamatdomai ir jābūt kopējā līmeņa uzturēšanai, tam, kas nosaka IKP saglabāšanu...:)

Atbildēt

tā lūk

02.04.2020. 11:12

Arī es kā valdes loceklis mazā trīs cilvēku SIA kurš strādā plecu pie pleca ar pārējiem arī esmu izdarījis secinājumus.Ja esi godīgi maksājis soc un ienakuma nodokļus tas nenozīmē kad valsts grūtā brīdī tev palīdzēs,ja neesi pilnībā maksājis nodokļus pastāv liela varbūtība kad tev tomēr palīdzēs.Krīze beigsies un gan jau kaut kā izvilkšu dzīvību, skaidrs ir viens nodokļus par sevi kā valdes loceklis maksāšu no min algas jo pieredze rāda kad NAV JĒGAS.

Atbildēt

Grizlilacitis

02.04.2020. 07:25

VĪD-ieteikums.. Govis lai vairāk dotu piena tas vajag mazāk barot bet vairāk slaukt. Tā mēs rīkojamies vismaz ar cilvekiem

Atbildēt

zvērs advokāts

02.04.2020. 05:39

Tas zvērs atkal plurkš......

Atbildēt

fakts

02.04.2020. 05:39

Absolūtais vairākums Pietiek žēlabu par VID pilnībā izgāžas brīdī, kad parādās visa informācija. Tā tas bija gan ar dāmītei uzlikto "nepamatoto uzrēķinu" par no radiniekiem saņemto naudu, kur kā izrādījās šurp turp tika dzenātas sešciparu summas, ka pat Lielbritānijas banka bija bloķējusi kontu, gan ar citu kas bija pamanījusies sataisīt kaudzi nodokļu parādu vienā uzņēmumā, aizmirsa par to, nodibināja vēl vienu uzņēmumu un sāka tādā pašā garā.

Atbildēt

nesapratu x2

01.04.2020. 22:35

»

nesapratu

Kādā sakarā dīkstāves pabalstu būt jāmaksā darbiniekiem, kuri STRĀDĀ CITUR


vai ir iespejams iedomaties, ka kvalificets specialists ir spejigs stradat vairakas darbavietas, jo viena tam netiek nodrosinata pilna slodze? kas par parsteigumu?

Atbildēt

Jautājums VID

01.04.2020. 22:22

»

Nju

Izlasi MK noteikumus


Izlasīju! Tur tieši tā rakstīts, ka uzņēmējs - valdes locekļs vienā personā nevar pieteikties dīkstāves pabalstam. VID pa telefonu teica to pašu. Viņiem bērni vairs nav jābaro šajā valstī.

Atbildēt

Te

01.04.2020. 21:41

Tad sanāk, ka labākais būtu tagad nemaksāt nodokļus, jo valsts jau tāpat nepalīdz.

Atbildēt

Valdis

01.04.2020. 20:11

Aprakstītais gadījums spilgti ilustrē, kāpēc etnisko krievvalodīgo uzņēmumi lielākoties Latvijā nodokļus principā nemaksā un netērē savu laiku bezjēdzīgai komunikācijai ar VID. Reģistrē “ģedu iz bolderaji” kā SIA valdes vai padomes locekli, tad SIA darbojas 2-3 gadus, nesniedzot gada pārskatus, nemaksājot nodokļus un iesniedzot tukšas atskaites VID EDS, pēc tam taisa citu firmu. Pēdējā laikā gan arī Latvijas nacionālie latviešu uzņēmēji sāk arvien vairāk reģistrēties Igaunijā, AAE, Čehijā, Maltā un citur, lai tikai no VID ierēdņiem izvairītos kā no spitālīgajiem. No VID kā iestādes jēga tāpat vairs liela nav, jo nodokļu sistēmu pie dzīvības uztur Latvijas 300,000 ierēdņu armija no darba algām un ES fondiem, bet visa vērā ņememā uzņēmējdarbība jau ir ekspatriējusies uz ārvalstīm, kur uzņēmumus tīšuprāt nečakarē.

Atbildēt

piemēram tāpēc

01.04.2020. 19:35

»

TT

Konkrēti stulbs komentārs. Kāds sakars ķēdēm ar personas statusu


ka valdes loceklis var pieņemt lēmumumu par dīkstāves pasludināšanu, bet uzņēmuma darbinieks to nevar.

Atbildēt

Janis

01.04.2020. 19:34

»

Dailonis

VID ir paredzēts iekasēšanai, nevis izmaksai, pirmkārt, ticēt visam ko saka valdība - tas ir nepieredzēts naivums


Nopirku Buliti un 100Piles Lai Vid un Pidars Rinkevic algu pelna sev pasi.Pats ko sarazoju apedisu un Draugiem iemainisu un Davinasu.

Atbildēt

TT

01.04.2020. 18:47

»

pašpuika

Paši izveido uzņēmumu ķēdes un tad kviec, ka valsts šos neatbalsta.Parādās arī tādi šobrīd


Konkrēti stulbs komentārs. Kāds sakars ķēdēm ar personas statusu.
Ja valdes locekļus maksā nodokļus no savas algas, tad kāpēc bezdarba pabalstu var saņemt, bet dīkstāves redziet nē.

Atbildēt

Jautājums VID

01.04.2020. 18:40

"Valsts ieņēmumu dienests dīkstāves pabalstu nepiešķir krīzes skartā darba devēja valdes un padomes locekļiem."
Kāpēc? Mazos privatos uzņēmumos uzņēmuma dibinātāji ir vienlaikus gan tā darbinieki, gan vadītāji, jo nevar atļauties algot no malas "valdi."Kāpēc uzņēmuma darbinieks, kurš vada uzņēmumu, nevar pieteikties dīkstāves pabalstam? Kas tas par cilvēktiesību pārkāpumu šajā valstī? Ja uzņēmumam nav parādu, tad jāatrod jebkuš cits iemesls, lai cilvēki savus bērnus nevarētu uzturēt?

Atbildēt

ha-ha

01.04.2020. 18:39

»

Kāpēc visiem būtu jāpienākas pabalstiem? Īpaši jau uzņēmuma vadītājiem


Visās normālās valstīs pabalstus maksā trūcīgiem ļaudīm un ir noteikti pabalstu,arī pensiju griesti.Taču mūsu komsorgu,partorgu un čekistu kolaborācija,kā jau noziedzīgs grupējums var pieņemt tikai noziedzīgus lēmumus savā grupējuma interesēs un pabalsti un pensijas milzu apmēros tiek sadalīti grupējuma un satelītu locēkļiem.

Atbildēt

jk

01.04.2020. 18:32

atliek ceriba ka taja pentagonaa virtus izplosisies pamatigi.

Atbildēt

Viss Ir Diuirsā

01.04.2020. 18:21

»

Viss Ir Drisā VID

Kura govs butu māvusi


Vai tā var būt, ka tie, kaš ir pie siles baro paši sevi ? Un vairs nav neviena , kas tos siles cūkas ieliek ar galvu mēslu bedrē ?

Atbildēt

jaajaa

01.04.2020. 18:05

»

Kāpēc visiem būtu jāpienākas pabalstiem? Īpaši jau uzņēmuma vadītājiem


...tai domai par to, ka "bosi" paliek malā, sava loģika ir...priekšniecībai ir jābūt ieinteresētai strādāt...zinot, ka nekādu perspektīvu tā diži nopelnīt nav, jebkurš mierīgi paņem starpbrīdi...bet rakstā ir runa par cilvēku, kuram ir arī "pelnīts" darba ņēmēja statuss...lai tiesneši domā...:)

Atbildēt

01.04.2020. 17:55

»

.

Jo tāds ir likums. Un 16:35 pareizi raksta, ka pēc VID greizās interpretācijas cilvēkam pabalsts nepienākas vispār nevienā darba vietā


Kāpēc visiem būtu jāpienākas pabalstiem? Īpaši jau uzņēmuma vadītājiem.

Atbildēt

.

01.04.2020. 17:10

»

nesapratu

Kādā sakarā dīkstāves pabalstu būt jāmaksā darbiniekiem, kuri STRĀDĀ CITUR


Jo tāds ir likums. Un 16:35 pareizi raksta, ka pēc VID greizās interpretācijas cilvēkam pabalsts nepienākas vispār nevienā darba vietā

Atbildēt

pašpuika

01.04.2020. 17:07

Paši izveido uzņēmumu ķēdes un tad kviec, ka valsts šos neatbalsta.Parādās arī tādi šobrīd.

Atbildēt

nodokļu grāmatiņa kur?

01.04.2020. 16:55

11. Ja darbinieks nodarbināts pie vairākiem krīzes skartiem darba devējiem, dīkstāves pabalstu piešķir, ņemot vērā, pie kura krīzes skartā darba devēja ir galvenā ienākumu gūšanas vieta (iesniegta nodokļu grāmatiņa). Ja nodokļu gāmatiņa nav iesniegta nevienam darba devējam, dīkstāves pabalstu šādam darbiniekam izmaksā, ņemot vērā, kurš darba devējs pirmais iesniedzis iesniegumu.

12. Valsts ieņēmumu dienests dīkstāves pabalstu nepiešķir:
12.8. krīzes skartā darba devēja valdes un padomes locekļiem;

Atbildēt

Aldis

01.04.2020. 16:40

»

Piebilde

Piekrītu VID, NAV jāmaksā tiem, ka ir cita ienākumu gūšanas vieta


Aha. Un ko tad, ja tā “cita ienākumu gūšanas vieta” ne ar ko nenodarbojas un valdes loceklis saņem nulli?

Atbildēt

nesapratu

01.04.2020. 16:39

Kādā sakarā dīkstāves pabalstu būt jāmaksā darbiniekiem, kuri STRĀDĀ CITUR?!

Atbildēt

jaajaa

01.04.2020. 16:35

…:D...šitas ir labs...ja tas "cits" uzņēmums, kurā darbinieks ir valdes loceklis, arī kvalificējas kā "krīzes skarts", tad nekāda atlīdzība nepienākas...ja "cits" uzņēmums nekvalificējas kā "krīzes skarts", tad darbiniekam atlīdzība nepienākas, jo saņem atalgojumu kā valdes loceklis "citā" strādājošā uzņēmumā...:)

Atbildēt

nu jau

01.04.2020. 16:14

tas atkal degradē valdības (politiķu) pieņemtos lēmumus... jo vienkārši kāds ierēdnītis iedomājas sevi dieva vietā un pat nesaprot, ja uzņēmumi bankrotēs tieši VID darbības/bezdarbības rezultātā, rīt arī nebūs VID...Vajadzēs direktorei atkāpties, jo VID jau sen nav nodokļu maksātājiem draudzīga iestāde, bet gan policejisks kantoris, kur visus uzskata par noziedzniekiem un tai pat laikā ar īstajiem zagļiem necīnās!

Atbildēt

Jurists

01.04.2020. 16:03

VIDam ir tāda nelaime jebkurā nestandarta situācijā prezumēt krāpšanu. Likumu tekstu lasīšanu viņiem aizvieto revolucionāra apziņa. Tiesiskums? Nē, neesam dzirdējuši.

Atbildēt

motorhead 1916

01.04.2020. 15:21

Par ko kipishshs, Lauri? Kaa buutu mineet konkreetus uznnjeemumuus, personas, ienjemamos amatus? Izskataas, ka rakstiijis kaut kaads tukshdirsis un apchuraajies chinkstulis. Vai tas tieshamm Tu? ;-)

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Pētera Stučkas idejas dzīvo un uzvar Ekonomisko lietu tiesā?

FotoLasot pēdējā laikā publiskajā telpā pieejamo informāciju par jaunās Ekonomisko lietu tiesas (ELT) darbu, kur tiek uzskaitīti ELT panākumi, konfiscējot par noziedzīgi iegūtiem uzskatītos līdzekļus (skat., piemēram, 08.07.2021. publikāciju www.tiesas.lv), neviļus rodas déjà vu sajūta, t.i. sajūta, ka kaut kas līdzīgs jau kādreiz, senā pagātnē piedzīvots. Proti, arī pēdējos padomju varas gados itin bieži tika publicēta statistika par sasniegumiem cīņā ar bezstrādes ienākumu guvējiem, spekulantiem un sociālistiskā īpašuma izlaupītājiem.
Lasīt visu...

20

Satiksmes drošība vai asfaltbetona seguma iznīcināšana

FotoKā sēnes pēc lietus gan Rīgā, gan uz valsts ceļiem parādās gumijas stabiņi. Šķiet, šī projekta autori ir tik ļoti iemīlējuši šos falliskos simbolus, ka vairs nespēj iedomāties savu ikdienu vai pat dzīvi bez tiem. Dīvainā kārtā autovadītāji nespēj saprast šo mīlestību un tā vietā, lai toleranti pieņemtu kārtējo seksuālo minoritāti, apvelta gan stabiņus, gan to uzstādītājus ar nešpetniem lamuvārdiem. Tomēr uz brīdi aizmirsīsim emocijas, un padomāsim loģiski, cenšoties izvērtēt plusus un mīnusus.
Lasīt visu...

21

Vai tiešām vakcinācija Izraēlā ir cietusi fiasko vai pilnīgu izgāšanos?

FotoPraktiskais piemērs ātrai datu analīzei "uz salvetes", lai varētu analītiski novērtēt apgalvojumu, kas kļuvis par vienas no "nometnēm" jājamzirdziņu, ka vakcinācija Izraēlā ir cietusi fiasko vai pilnīgu izgāšanos (atkarībā no lapas vai rakstītāja).
Lasīt visu...

21

Apstrīdēsim “Reira reformas” atbilstību Satversmei

FotoPartija PROGRESĪVIE gatavojas vērsties Satversmes tiesā pret finanšu ministra Jāņa Reira (Jaunā Vienotība) ieviesto regresīvo minimālo sociālo iemaksu sistēmu. Partija sāk publisku kampaņu jaunā interneta vietnē, lai apzinātu izmaiņu ietekmētos, un aicina strādājošos iesūtīt savus stāstus.
Lasīt visu...

21

Mums nav valstsvīru, ir tikai politiķi

FotoPar kovidu rakstīts daudz un dažādi. Par kovidu fano un pret kovidu cīnās. Vienaldzīgo nav. Runā gan par miljoniem mirušo, gan uzpūsto histēriju. Man gribētos parunāt par pašiem pamatiem, par to, kas "lācītim vēderā". Manuprāt, visa pamatā divu atšķirīgu pieeju savstarpējais konflikts. Kādas tad ir šīs pieejas? Mēģināšu īsi.
Lasīt visu...

6

Kā būtu, ja šis parlamentārais negadījums izbeigtu apsaukāt un pazemot cilvēkus?

FotoKā būtu, ja šis parlamentārais negadījums izbeigtu apsaukāt un pazemot cilvēkus? Levita kungs, ja Jums nepatīk šī tauta, ja uzskatāt Latvijas iedzīvotājus par nepareizi domājošiem, tad varbūt pameklējiet sev citu tautu?
Lasīt visu...

21

Vēstule ārstiem

FotoCienījamie kolēģi, ar šo jūsu steidzamai uzmanībai ir nodotas četras nesenas zinātniskas atziņas. Tās maina visu Covid-19 pandēmijas ainavu, un tās liek mums pārvērtēt vakcinācijas pret SARS-CoV-2 priekšrocības.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Robežas plūstošās smiltīs

Lemjot par Ilūkstes novada iekļaušanu jaunajā Augšdaugavas novadā, likumdevējs nav ievērojis administratīvi teritoriālās reformas (ATR) mērķi un kritērijus un ir rīkojies patvaļīgi -...

Foto

Asins upes

Kāpēc tu domā, ka sludina tikai Dievs? Velns arī sludina, un viņam ir bezgala daudz izpalīdzīgu apustuļu, kuri neatlaidīgi popularizē sātanismu. Velnam arī ir...

Foto

Otro reizi tik sāpīgi uz grābekļa kāpt nevajadzētu

Tas, ka mūsu valdības lēmumi nereti atgādina to pašu bardaku, par ko bieži smejam lielajā kaimiņvalstī, un reizēm...

Foto

Par Rīgas domes plāniem pārcelt bezpajumtnieku patversmes un atskurbšanas telpas no Rīgas centra uz Iļģuciemu

Saistībā ar izskanējušo ieceri pārcelt bezpajumtnieku patversmes un atskurbšanas telpas no...

Foto

Kāpēc tautai jāatbild par valdības “murgiem”?

Valsts kancelejas direktors, pandēmijas ierobežošanai izveidotās  Starpinstitūciju koordinācijas grupas vadītājs Jānis Citskovskis (attēlā) COVID-19 krīzes pārvaldību nosaucis par “murgu”....

Foto

Aktīvāko personību iznīcināšana un sabiedrības kontrole – “Zersetzung” Latvijā

Stāsts nav tikai par VDR, Zersetzung metodi izmantoja visā PSRS un arī tagad izmanto Latvijā. Zersetzung ir cēlonis, kāpēc Latvijas skolās...

Foto

Samaksā man rublīti, es tev parādīšu "īstās vērtības"!

"Ja jau Ogres Helmanim tik loti patīk Ungārija un nepatīk geji, kāpēc viņa pilsētā ir Zilie kalni?" Vairākas...

Foto

Pleca sajūta ir atpakaļ! Prātojums par žesta spēku, deputātu Lagzdiņu atceroties

Kad pagājušo nedēļu interneta duļķainajos viļņos ieraudzīju jaunumu par Veselības ministrijas (VM) jauno špricveicināšanas kampaņu,...

Foto

Iesniegts pieteikums tautas nobalsošanai par ģimenes jēdziena nostiprināšanu Satversmē

16. jūlijā “Latvijas vīru biedrība” valdes priekšsēdētājs Andars Ignacs iesniedza Centrālajā vēlēšanu komisijā likumprojektu, lai ierosinātu tautas nobalsošanu...

Foto

Es uzticos oficiālajai informācijai par vakcīnām un to nepieciešamību

Arī nevakcinētie nonāks debesīs. Tikai krietni ātrāk. (Autors - Māris Antons.) Es esmu ļoti nogurusi no vakcīnu...

Foto

Ķīna un ķīnieši nez kāpēc neuzvedas tā, kā mums gribētos

Latvija pauž bažas par nepārtrauktām ļaunprātīgām kiberdarbībām, kas gan valsts, gan privātu uzņēmumu un organizāciju līmenī...

Foto

Singapūra prezentē jaunu politiku, kas pilnībā maina pieeju, kā cīnīties ar televīrusu

Singapūra izturēsies pret COVID-19 tāpat kā pret jebkuru citu pastāvīgu slimību. Piemēram, pret gripu...

Foto

Esam globālo korporāciju sistēmas pakalpiņu varā un varam to viņiem pateikt tieši acīs

Visu laiku gribas teikt – ko ņemamies? Covids ir globāla – nē, neteiksim...

Foto

Rīkojums par naida aizliegšanu

Kādi tik mums iekšlietu ministri nav bijuši! Kas visus atcerēsies, tikai spilgtākie paliek prātā. Savādnieks Māris Gulbis pats skrēja uz tirgu...

Foto

NBS priekšniecība šauj pār strīpu

Globālā konglomerāta NATO Latvijas meitasuzņēmums Nacionālie bruņotie spēki (NBS) šauj pār strīpu. Jau prasības pamest dienestu militārpersonām, kas atsakās no vakcinācijas...

Foto

"Olainfarm" obligātais akciju atpirkums ir prettiesisks un tiks apstrīdēts

Čehijas investīciju uzņēmums Black Duck Invest, kas šī gada 27.aprīlī ir noslēdzis 42,56% AS Olainfarm akciju pirkuma darījumu ar SIA Olmafarm,...

Foto

Četras vakcīnas, trīs mutācijas, divi pianisti, tik viena nelaime

Ažiotāžu sacēlušie Vestarda Šimkus izteikumi no skatuves par savu klausītāju nedalīšanu vakcinētajos un nevakcinētajos parāda, līdz kam...

Foto

Covid-19 vakcinācijas jautājums: aicinām pārtraukt agresiju pret nozarē strādājošajiem

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) turpina iestāties par brīvprātības principu vakcinācijas jautājumā, lai gan valdība...

Foto

Vēl cīņa nav galā un nebeigsies – „Progresīvie” ir neapmierināti, un viena velojosla Aleksandra Čaka ielā ir sāpīgs pagaidu kompromiss

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu...

Foto

Mēs atnācām paskatīties, ko tas Šimkus prot, nevis klausīties viņa sprediķus

2019. gadā “Oskara” balvu par gada labāko filmu ieguva režisora Pītera Farelija “Zaļā grāmata”. Filma...

Foto

Kā var zināt, ka tik ātri izstrādātas vakcīnas ir efektīvas un drošas?

Runājoties ar radiem un draugiem par aktuālo tēmu, ik pa brīdim gadās dzirdēt jautājumu:...

Foto

Rīgas infrastruktūra ir jāveido tā, lai velobraukšana kļūst par patiešām nopietni apsvērtu izvēli

Satiksmes organizēšana Aleksandra Čaka ielā, kas ir viena no Rīgas maģistrālajām ielām, šobrīd...

Foto

Ko Latvijas iedzīvotājiem ar šo žestu cenšas pateikt Daniels Pavļuts?

Veselības ministrs Daniels Pavļuts nolēmis pie mums vērsties ar jaunu reklāmas kampaņu, kā pats saka, „ar...

Foto

Mīļo Lotār, diskriminē, lūdzu, d...st!

“Neesmu ne par, ne pret vakcināciju, bet tūlīt pastāstīšu, kādēļ man ir kruta imunitāte un visi vakcinētie ir aitas!” nosprieda Lotārs,...

Foto

Rokas nost no mūsu stabiņiem – Tērbatas ielā negadījumos cieš vidēji veseli divi gājēji gadā

Šogad aprit jau trešais gads, kad Rīgā beidzot tiek domāts par...

Foto

Stabiņu invāzija Rīgas ielās

Pēdējās dienās daudzi rīdzinieki noteikti ir pievērsuši uzmanību apstāklim, ka vairākās Rīgas ielās veiktas dažādas satiksmes organizācijas izmaiņas, turklāt, šķiet, ir sākusies...

Foto

Loterija uz dzīvību un nāvi

Zināt krievu ruletes principu? Tev tiek iedota pistole ar tikai vienu lodi, un tev nav ne jausmas, kurā brīdī tā vienīgā...

Foto

„Progresīvo” virtuve kļūst aizvien smirdīgāka un smirdīgāka: jautājumi kārtējai aizmuguriskai “Atklātai sarunai par Roberta Putņa izslēgšanu”

1. Kāds tieši ir tiesiskais pamatojums, kāpēc netiek dota iespēja...

Foto

Ja runāšu – “mazgāšu netīro veļu", būs “nesmuki”: šo argumentu esmu dzirdējis neskaitāmas reizes savā pretkorupcijas darbā

Politiķe, kura par pašas sastrādātajām cūcībām lūdz neuzlikt viņai...

Foto

Attopieties!

Vakcinēšanās būšot obligāta ārstniecības, sociālās aprūpes, izglītības un citās iestādēs. Darba devējiem būšot tiesības atlaist darbinieku, kurš nevarēs uzrādīt Covid-19 sertifikātu. Tā vienojusies valdība. Tas...

Foto

Nav pieļaujama piespiedu vakcinācijas pret Covid-19 noteikšana

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde neatbalsta valdības ieceres īstenot pedagogu vai citu jomu darbinieku piespiedu vakcinēšanu pret Covid-19, tā vietā...

Foto

Lielā nauda – „koalicionāru” vai visas sabiedrības atbalstam?

Latvijai uz galvas tuvākajos piecos gados uzkritīs milzīga nauda. Gandrīz divi miljardi eiro no Eiropas Atveseļošanas un noturības...

Foto

Īstenojot savu „satiksmes mierināšanas” eksperimentu, Staķis un Ķirsis bojā Rīgas vēsturiskā centra pilsētvides tēlu

Esam veikuši Tērbatas ielas apsekošanu un konstatējuši satiksmi norobežojošu elementu nesaskaņotu izvietošanu,...

Foto

Palīdziet! Pret mums veselam saprātam neiedomājamā veidā un apjomos tika izplatītas nomelnojošas, falsificētas, neslavu ceļošas, godu un cieņu aizskarošas nepatiesas ziņas

Pašvaldību vēlēšanu laiks ir noslēdzies...

Foto

Mūsu satiksmes mierināšanas pārvērtības ir lieliskas un būs vēl lieliskākas, jums tikai jāizturas cieņpilni

Rīgas centrs ir pārvērtību priekšā. Un šīs pārvērtības ir jau sākušās. Pakāpeniski...

Foto

Juraša un Bordāna sapņi par sev pakļāvīgu tiesu sāk aizvien biežāk piepildīties

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 22. jūnijā attaisnoja par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu apsūdzēto...

Foto

Naudas kripatiņas

Pirms dažiem gadiem man kāds draugs jautāja par kriptovalūtu (naudas kripatiņām). Nopratu, ka viņš grib tajā, tā teikt, investēt. Pirms to darīt, viņš tomēr...

Foto

Andrejs Ēķis izkalpojas varnešiem

Latviskais un inteliģentais Andrejs Ēķis, lietojot vārdu “atpakaļ” laika nozīmē, kanāla RīgaTV 24 raidījumā “Ziņu TOP 5” sūrojas: “Bet man kaut kādas trīs, četras...

Foto

Paturot apcietinājumā Ādamsonu, tiesa uzņemas atbildību riskēt ar viņa dzīvību

Paturot apcietinājumā Saeimas deputātu Jāni Ādamsonu, tiesa, manuprāt, uzņemas atbildību riskēt ar viņa dzīvību. Vienā svaru...

Foto

Mēs tikām cauri Covidam, bet es nezinu, vai mēs tiksim cauri Reiram vai Kariņa cinismam

No rīta VID telefons vienkārši pīkstēja aizņemto pīkstienu. Beidzot pēc pusstundas...

Foto

Stājas spēkā mans lieliskais likums ar pietiekamiem horizontālās politikas instrumentiem

Atbilstoši Satversmes ievadam viens no Latvijas valsts uzdevumiem ir garantēt latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu...

Foto

Jūlija man pievienojās pēdējā naktī un tagad lielisko mani pamet par labu Aināram, ar kuru viņai ir saites

„Likuma un kārtības” valdes vārdā vēlos sniegt izvērstu...

Foto

Gobzems ar mani nepareizi un nelabi komunicēja, tāpēc es no viņa eju prom

Mīļie draugi! Ar smagu sirdi paziņoju, ka esmu spiesta izbeigt savu darbu partijā...

Foto

„Repharm” kontroli „Olainfarm” pārņēmusi pretlikumīgi

Čehijas investīciju uzņēmums Black Duck Invest, kas šī gada 27.aprīlī ir noslēdzis 42,56% AS Olainfarm akciju pirkuma darījumu ar SIA Olmafarm, uzsver, ka Repharm grupas paziņojums par...

Foto

Ir īstais brīdis, lai es jums atkal kaut ko pastāstītu – šoreiz par vīrusu

Vai kovids atgriezīsies? Īsā atbilde ir – jā. Turklāt tas jau nekur nav...

Foto

„Facebook” mani ir pilnībā banojis

Tātad - Facebook mani ir pilnībā banojis*. Kas interesanti, bans ir pēc raksta par to, ka valdībai būtu jāpiedāvā apdrošināšana tiem, kuri vakcinējas,...

Foto

Brīvības simbols diemžēl būs dzeltena zvaigzne, jo viss sākas ar šķietamu sīkumiņu

Vakar tvitera pseidointelektuāļi un varas apoloģēti uzsprāga, jo mans piemērs ar dzelteno zvaigzni [publicēts...

Foto

Čekas ziņotājs, kolaborants, LU katedras vadītājs: brīvības ierobežošana ir dabisks [normāls] process

“Es domāju, ka šajā situācijā brīvības ierobežošana ir dabisks process, ne lai kādam nodarītu...

Foto

Viss ir daudz vienkāršāk

Kāds ir cilvēka materiālās vajadzības? Īstenībā nemaz tik daudz mums dzīvē nevajag. Mums vajag ērtu mājokli, kur varam labi justies, kādu personīgo...

Foto

Ceļš uz nekurieni

Daudzi brīnās, arī es, par to, ka cilvēkus nav iespējams pārliecināt, viņiem ir grūti izskaidrot, un viņi bieži nespēj saprast pat vienkāršas un...

Foto

Nē, cilvēki Latvijā nav dīvaini un neizvairās no vakcinēšanās!

Par spīti masīvai antivakcinācijas kampaņai soctīklos, ko uzkurina Kremļa troļļi kopā ar visādiem vietējiem dīvainīšiem, un par...

Foto

Viena mācība gan, ja jebkad “ejat politikā” – rūpējieties par sevi!

PROGRESĪVO valde aizmuguriski un negaidīti ir izslēgusi mani no partijas par neseno interviju. Manuprāt, lēmums...

Foto

Omega vēlētāja vilšanās

Aizritējušajās Saeimas vēlēšanās balsoju par KPV LV, pieliekot plusiņu Aldim Gobzemam. Diemžēl, nokļūstot Saeimā, partija neattaisnoja lolotās cerības. Tās suņu būdas cerbers kļuva par Šveices...

Foto

Ja jums ir tikai gurķis, tad nevar uztaisīt gurķu un tomātu salātus

Dārgā Latvijas tiesu vara! Vai arī man jūs tagad jāsauc par likumdevēja varu? Rakstu,...

Foto

Joku diena Evri Dej, teicēnieši gardi smej

Teikas likumdošanai ir jāsoļo soli solī ar Dievzemītē notiekošajām nejēdzībām. Kad savulaik izdevu dekrētus, man prātā nevarēja ienākt, ka...

Foto

Kariņš un Pavļuts ir diskreditējuši vakcinācijas procesu un tagad grasās vakcināciju diskreditēt vēl vairāk

Vispirms valdība politiskas konjunktūras dēļ neiepirka vakcīnas un vakcinācija Latvijā tika novilcināta...

Foto

Izejiet ielās, Levita kungs, sajutīsiet, ko tauta par jums domā

Levits šodien runāja Saeimā. Runa bija tukša. Jautājums ir par redzējumu, Levita kungs. Par adekvātu redzējumu....