Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Jānis

15.03.2019. 18:57

»

Meza bralis pedejais

Katram tiesnesim 9gr.pa ordeni muziba


Iesaku pārbaudīt finanšu prorektora dienesta darbību- atklāsies daudz brīnumu

Atbildēt

Jautājums

13.03.2019. 02:38

Interesanti, vai šiem ST tiesnešiem pašiem sevi nav riebums no rīta skatīt spogulī, kur pretī lūr pretīgs vilkatis? Mājās cilvēks, darbā cūka?

Atbildēt

AC

13.03.2019. 02:27

»

Sašutums

Var sašust, bet tas ir lieki. 100 ūdensgalvas ir pieņēmuši nepamatotu lēmumu, paklausot muzikanta Dāldera ierosinājumam. Tas arī viss. Satversmes tiesa ņi pri delah. Dara savu darbu. Šoreiz diezgan labi


Ne tuvu viņi nedara labi savu darbu. ST interesē tikai sava maka biezums un tāda lēmuma pieņemšana, lai pašu tālākā dzīve būtu maksimāli mierīga pēc tā publicēšanas. Neba jau nu bauri skries uz Briseli vai Luksemburgu sūdzēties!

Atbildēt

Zelts

13.03.2019. 02:20

»

phephe

Sabiedriskais sektors un privātums. Tā jau tā korupcija zeļ un plaukst. Arī tiesās. Un korupcija nav tikai došana ķepā. Atalgošana ar amatu satversmes tiesā vai vieta saeimā pēc tam, arī ir korupcija...


Diemžēl, pēc Endziņa Satversmes tiesa ir palikusi par koalīcijas partiju samazgu bedri. Visi spriedumi pilnīgi šķērsām, vairs pat necenšas pamatot lēmumus ar Satversmes pantiem, bet ar kaut kādu sēnalu literatūru komentāru par likumu piemērošanu izskatā.

Atbildēt

Kate

12.03.2019. 21:21

»

Meza bralis pedejais

Katram tiesnesim 9gr.pa ordeni muziba


Ak... Tesla ir tikai mazs pīliena okeānā:)

Atbildēt

:(

11.03.2019. 22:08

»

MI

Jap, tomēr man ir bezgala skumji...


Ļoti skumji, bet piekrītu katram Jūsu vārdan!

Atbildēt

Pēteris

11.03.2019. 21:08

RTU ir apzināti radīts finanšu haoss, lai ērti var paslēpt naudu un dāsni atalgot radiniekus un tūviniekus, VID ir daudz darba būtu- lai tik sāk

Atbildēt

phephe

10.03.2019. 20:25

Sabiedriskais sektors un privātums. Tā jau tā korupcija zeļ un plaukst. Arī tiesās. Un korupcija nav tikai došana ķepā. Atalgošana ar amatu satversmes tiesā vai vieta saeimā pēc tam, arī ir korupcija.

Un visbeidzot par kompetenci. Kad LV tiesas beigs spriedumos atsaukties uz 'akadēmiskām' grāmatiņām? Ja st tiesnešiem nepietiek savā prātiņa, lai argumentētu spriedumu, tad varbūt par tiesnešiem jāliek tie plepi, baloži un virkne vāciešu, uz kuru spriedelējumiem atsaucas LV augstākās juridiskās (ne) kompetences?

Atbildēt

pietiek

10.03.2019. 17:29

Pietiek uzskatīt, ka visi valsts pārvaldē ir zagļi,tas pats variants, bet no citas tēmas ka visi kam cita dzimtā valoda ir nelojāli utt. u.tjp. Šausmas, šausmas sliktā valsts pārvalde, neredzēšu, cik saņem apkopēja valsts iestādē, vai pat ne apkopēja, bet ierēdne. Šausmas - pēdiņās! Nevajag visus citus mērīt pēc savas samaitātības pakāpes.

Atbildēt

MI

10.03.2019. 15:53

Jap, tomēr man ir bezgala skumji.
Esmu klausījies daudzu šo juristu/tiesnešu lekcijas, lekciju ciklus, lasījis viņu publikācijas. Redzēju viņos progresīvo, nākotni. Bet esmu pārsteigts kā viņi ir skatījuši šo jautājumu. Kā viņi ir samērojuši tiesības. Un tieši publiskās (mūsu,ikkatra), privātās (indivīda personīgās), likuma garu, tas ir mērķi, jeb šoreiz sakot prevenciju. Zaudējuši vēsturisko atmiņu, jeb jēgu kāpēc atalgojuma publiskošana vispār tika ieviesta.
Viņi ir izcēluši privāto un samērojot tiesības to ir pasludinājuši par prevelējošo pār citām tiesībām.
Nu ko analoģojā teikšu tā. Satversme nodrošina indivīda pārvietošanās brīvību. Bet ak vai, arī šīs tiesības nav absalūtas. Šīs tiesības valsts var ierobežot. Respektīvi cietumnieki neiet mājās, kaut viņiem to gribētos. Nāvējošas epidēmijas rezultātā cilvēkus drīkst un ir nepieciešams turēt izolācijā. Un jebkurš, kurš nošaus izlauzošos personu netiks sodīts. Robežsardze, vai tas ir lieki? Respektīvi sabiedrības/cilvēces intereses noteiktās situācijās prevelē pār indivīda personīgajām. Bet tagad izskatās, ka nē.
Ok, ko darat jūs. Brīdī kad valstī ir hroniski smagi ar amatpersonu mantiskajiem noziegumiem, koruptīvo situāciju pieņemat lēmumus kādi piederas vecajās demokrātijās, kur pašsaprotama ir atkāpšanās (politiskā atbildība) no publiskajiem amatiem vienas paviršas, nepārdomātas kļūdas dēl, piemēram, izdarot personīgu pirkumu ar Valsts naudu (karti). Un neviens tur neprasīs kāpēc tu to darīji, jo publiskajai sfērai tu esi līķis.
Es saprotu kāpēc Latvija pieņem likumus par algu publiskošanu, darba piedāvājumos norādāmo atalgojumu, trauksmes cēlājiem. Likumi tika pieņemti, jo tam bija pamats, likumi tika pieņemti lai sakārtotu. Likumus vispār pieņem, lai sabiedrība kopumā iegūtu, attīstītos.
Situācija Latvijā un ES dalībvalstīs ir atšķkirīga, tāpēc arī likumi ir atšķirīgi. Kas vienā valstī pašsaprotami, tas otrā valstī ar likumu regulējams un ar sankciju baidāms.
Esmu mazliet pārsteigts, līdz ar to kļuvu ļoti, ļoti kritisks pret jaunās raudzes augstākajiem juristiem.
Nu bled & fak arī tiem ir jāskatās uz pirkstiem, jaanalizē simts un vienā dimensijā, lai saprastu ko viņi saka un kāpēc, jeb ko viņi vispār nes. Vai rīts ar vakaru ies kopā? Vai savos darbos viņi ir konsekventi.
Jāpiebilst,ka šādi tiek nīcināta Pilsoniskā līdzdalība Valsts dzīvē. Un ja Valstī tiek nīdēta Pilsoniskā līdzdalība, tad Valsts attīstības vektors vairs nav Demokrātija.

Atbildēt

Sašutums

10.03.2019. 15:49

Var sašust, bet tas ir lieki. 100 ūdensgalvas ir pieņēmuši nepamatotu lēmumu, paklausot muzikanta Dāldera ierosinājumam. Tas arī viss. Satversmes tiesa ņi pri delah. Dara savu darbu. Šoreiz diezgan labi.

Atbildēt

ha ha ha

10.03.2019. 15:24

»

V

Tad Satversmes tiesa ir liegusi nodokļu maksātājiem uzzināt par to, kam un cik tiek izmaksātā nodokļu maksātāju nauda


briesmīgi daudz darbinieku !!!
Algu sarakstu sastādīt apjoms nav par lielu, bet
TO PAŠU sarakstu NOPUBLICĒT ir PĀRCILVĒCISKS
darbs ! :-)))
Kur "lemj" Kučs, Kusiņš... , tur iziet cauri pat tādi
kuriozi, kā Abrenes uzdāvināšana ... !!!!!

Atbildēt

Zinošais

10.03.2019. 12:42

»

Tironis

Ja Annai vai Jānim ir kauns par savu profesiju, tad tā ir viņu problēma, lai vēršas pie psihologa nevis Satversmes tiesā. Diemžēl starp prasības iesniedzējiem velti meklēt apkopējas. Kādā veidā tad var novērtēt iestādes cilvēkresursu racionālu izmantošanu un uzpūstos štatu sarakstus, ja pieejams būtu...


Kāds naivums ! Interesanti kā pēc algu saraksta tu izsecināsi tā vai cita amata lietderību !???
Laikam nezini, ka eksistē arī tāda forma kā ārpakalpojumi - štatā nav ne sētnieka ne pat kāda vadības speciālista, bet ir līgumi par apsaimiekošanu, konsultācijām projekta vadību uzraudzību u.t.l. un tas viss būs ar atzīmi "komercnoslēpums".
Viens no spilgtākajiem pēdejā laika piemēriem - Rīgas satiksme !!!!!

Atbildēt

Mareks

10.03.2019. 11:30

Visās valstiski svarīgās vietās sabīdīti tautas resursu izšķērdību un vispārēju valsts pārvaldes korupciju piesedzoši politmafijas indivīdi,kā no raksta redzams, arī Satversmes tiesas struktūrās... Par šo noziedzīgo tendenci vēstījums šeit :

http://www.manaitautai.lv/lv/visas-kategorijas/pr%C4%81tam/politika,-t%C4%81s-aizkulises/94-cik-god%C4%ABg%C4%81-un-gudr%C4%81-valsts-p%C4%81rvald%C4%93-dz%C4%ABvojam

Atbildēt

Tironis

10.03.2019. 08:52

»

Zinošais

Un kāpēc bez tā ka Jānis strādā par šoferi, bet Anna par apkopēju nevar uzzināt cik mums izmaksā valsts iestāde


Ja Annai vai Jānim ir kauns par savu profesiju, tad tā ir viņu problēma, lai vēršas pie psihologa nevis Satversmes tiesā. Diemžēl starp prasības iesniedzējiem velti meklēt apkopējas. Kādā veidā tad var novērtēt iestādes cilvēkresursu racionālu izmantošanu un uzpūstos štatu sarakstus, ja pieejams būtu tikai iestādes budžeta kopsavilkums.

Atbildēt

www.govlawyer.lv

10.03.2019. 04:46

Līdz šim jau
Eiropas Cilvēktiesību tiesā
ir cīkstējušies par šāda veida
valsts darbinieku tiesībām,
kuras var gan atzīt,
gan arī nē (vispārīgi).

Atbildēt

opā

10.03.2019. 03:22

Vai Satversmes tiesa nav tāda pati pornogrāfija kā visu tiesu sistēma un likumi Latvija kopumā? Cik nācies saskarties, tad VISI likumi un tiesas, tai skaitā Satversme, meklē iemeslus lai attaisnoti klaju noziedzīgu un pretlikumīgu rīcību. Likumu asimetrija parāda, ka reālas problēmas jārisina ar radikālām metodēm, ik pa brīdim kādu pārāk sadomājušos tipiņu noraidot ar pavisām savādākām metodēm, ka piemēram Aizsaules ielā...

Atbildēt

Solveiga

10.03.2019. 00:44

»

Lauķis

Un to Latvijā sauc par taisnīgu tiesu! Un demokrātiju arī... Vai te nav jāsmejas


Sen jau redzams, ka Satversmes Tiesa nevis skata LR Satversmes pārkāpumus, bet sargā "treknā gala" visatļautību attiecībā pret vienkāršo - ierindas LR pilsoni!

Atbildēt

Broļs

10.03.2019. 00:04

Šis Satversmes tiesas sasaukums pārspēj sevi ar katru nākamo spriedumu. Agrāk nez kā parasti bija tā, ka ST gudrās galvas vienmēr spriedumu reducēja tā teikt uz pašiem iesniedzējiem.
Regulāri ST spriedumu lasītāji noteikti būs ievērojuši tik bieži spriedumos atrodamo piebildi ".. cik tālu tas attiecas uz pieteikuma iesniedzējiem, normu atzīt par spēkā neesošu no ..". Kāpēc šeit nevarēja noteikt, ka norma nav spēkā tikai pret šīm te personām, kuras rakstīja pietiekumu?
Citu reizi arī ST dod laiku likumdevējam novērst šo kļūdu un nosaka datumu, līdz kuram likums ir jāizgroza. Pie budžeta balsošanas ir kaudze ar likumu grozījumiem, kuri uz tiešu valsts ieņēmumu apjomu tā tieši neattiecas. Nu piemēram, katru reizi groza vēl kaut ko nodokļu likumos tādu, kas nemaina valsts ienākumus vai tēŗiņus. Visi šie grozījumi budžeta balsošanas laikā ir prettiesiski, tomēr vai tad tas kādu uztrauc? Nē, jo citās reizēs ST smalki secina, ka normu jau var atcelt tikai pret pieteicēju, nevis pret visiem kopumā.
Atbilde te ir vienkārša - paši ST negrib, lai sabiedrība lasa par viņu 4000 - 5000 euro algām. Šo algu dēļ arī solidaritātes nodokļa lietu izsprieda sev par labu, jo visi ST tiesneši ir vēl reizē universitāšu lektori un vēl šo to piestrādā, tā, ka solidaritātes nodoklis ir jāmaksā.

Atbildēt

Tironis

09.03.2019. 23:44

»

Aldis

Kādam nodokļu maksātājam tiešām pietrūkst viņa tiesību realizācijas caur visu valsts iestāžu apkopēju, obligāti ar vārdiem un uzvārdiem, mēnešalgu uzzināšanas? Priekš kam jums to vajag? Uzzināt, ka viņš nodokļos samaksā vairāk nekā tu? Vai arī- cik viņam ir niecīga alga salīdzinot ar mani...


Atbilstoši satvermei ikvienam darbiniekam ir tiesības saņemt veiktajam darbam atbilstošu samaksu, kas nemaz nav realizējams nenoskaidrojot atalgojuma atšķirības gan privātajā, gan publiskajā sektorā, kuru saņem līdzvērtīga amata veicēji,apkopējas ieskaitot. Tad nu iznāk, ka jebkura algu slēpšana ir pretrunā ar pašu satversmi, jo nodrošina nevienlīdzīgu darba samaksu.
Saprotams , ka tā sabiedrības daļa, kuru algas, prēmijas un piemaksas neabilst ieguldītajam darbam un krietni pārsniedz kolēģu vai līdzvertīgu amata brāļu atalgojumu, ir neapmierināti ar šādu atklātību.

Atbildēt

nu taču

09.03.2019. 23:36

Virsraksts diezgan maldinošs, ierēdņi arī turpmāk sniegs ikgadējās ienākumu deklarācijas, kurās visas summas būs uzrādītās, tikai atšķirība tā, ka nebūs sadalīts atsevišķi pa mēnešiem. Cita lieta ir ar parastiem darbiniekiem (neieņem valsts amatpersonas amatu), tiem šāda pienākuma nav. Vai varbūt pietiek vienkārši neatšķir jēdzienus amatpersona, ierēdnis, darbinieks.

Atbildēt

patiesībā

09.03.2019. 23:04

»

Aldis

Kādam nodokļu maksātājam tiešām pietrūkst viņa tiesību realizācijas caur visu valsts iestāžu apkopēju, obligāti ar vārdiem un uzvārdiem, mēnešalgu uzzināšanas? Priekš kam jums to vajag? Uzzināt, ka viņš nodokļos samaksā vairāk nekā tu? Vai arī- cik viņam ir niecīga alga salīdzinot ar mani...


Tieši tā (t.i. vismaz "konceptuāli" jeb "pa lielam").

Ir sacīts: "Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi "klusējot lupatiņā", vai pat apzināti uz to "parakstoties" un +/- "aktīvi ņemot dalību" - nav būtiskas atšķirības."

Un, arī: "Absolūti bezjēdzīga un jebkurā izpratnē nelietderīga cīņa (jeb, visbiežāk, pat tikai "vētrainas rosības" imitācija) ar SEKĀM, nespējot saskatīt vai pat apzināti ignorējot to patiesos CĒLOŅUS, ir viena no lielākajām muļķībām un viens no galvenajiem iemesliem tam, kāpēc "esam tur, kur esam, un ārā netiekam"." ;)

Atbildēt

patiesībā

09.03.2019. 22:58

»

MI

Nu pa smuko...


C.: "Ar humoru. Gaidām atgriežamies ierēdņus džipos, ķēdēs un gredzenos kaltus ar savām cacām kuras izrīkos. Veco sistēmu ar pietuvinātajiem, pakalpiņiem, dirslaižiem, glumekļiem, intrigantiem, kuri ar zobiem cīnīsies par iekļūšanu priekšnieku pietuvinātajā lokā un palikšanu tajā. Jo arī maza prēmija ir nauda. Nu un pārēji, lai iet ieskrieties."
______________________________________

Bez humora - šajā pašreizējā SILES "valsts" parodijā eurolatvānijā tas viss jau sen ir "uz sejas", nu jau teju trīs desmitgades ilgtspējīgi un arvien pārliecinošāk. Un to nepārprotami redz un zina visi sakarīgi smadzeņot spējīgi normāli cilvēki. Nu un pārēji, galvenokārt rietumdeŗmoliberastu lumpenpropagandas totāli nozombēti politkorektie lojālpatrEJoti u.c. taml. bezcerīgi aprobežoti biogaļas izstrādājumi, lai iet ieskrieties, max. ilgi un dikti tālu.

Atbildēt

Lauķis

09.03.2019. 22:50

»

tādi esam

RSU ar Satversmes tiesas palīdzību izšķēdībai visi gali ūdenī


Un to Latvijā sauc par taisnīgu tiesu! Un demokrātiju arī... Vai te nav jāsmejas?

Atbildēt

Aldis

09.03.2019. 22:18

Kādam nodokļu maksātājam tiešām pietrūkst viņa tiesību realizācijas caur visu valsts iestāžu apkopēju, obligāti ar vārdiem un uzvārdiem, mēnešalgu uzzināšanas? Priekš kam jums to vajag? Uzzināt, ka viņš nodokļos samaksā vairāk nekā tu? Vai arī- cik viņam ir niecīga alga salīdzinot ar mani.
Ja tiešām gribas "taisnību", tad jāsāk no cita gala. Algu publiskošana ir tikai sekas un neko izņemot personas privātumu neiespaido un nekad nav iespaidojusi.

Atbildēt

MI

09.03.2019. 22:03

Nu pa smuko.
Ideāli sabalansētas tiesības. Sabiedrībai maksāt nodokļus, bet zināt to detalizētāku izlietojumu liegts. Respektīvi tev pienākums maksāt, bet kur paliek tava nauda, to tev nav tiesības zināt,verg.
Ar izsmieklu modernisms - demokrātiska, pilsoniskā sabiedrība ar vergiem.
Bet rītu vadoņi atkal rampāsies kancelēs un kvēlās runās aicinās pilsonisko sabiedrību līdzdarboties Valsts dzīvē. Ta kāda mārutka pēc Jūs pieņemat likumu par trauksmes cēlājiem.
Galvā jau tērēti tiktāl, ka vairs rokas un kājas nevar sabalansēt kopdarbam.
Arī tiesību sfērā pastāv konstrukcija. Respektīvi ar likumiem kādu māju gribam uzbūvēt, vai kādu ceļu iet. Bet mums šajā jomā ir tiesību inženiertehniskais purvs, jeb no dēlēniem sastutēt šķībs škūnītis.

Bet būtībā tas ir tupisma riņķa dancis, jo būtībā šī sistēma radās, lai sabiedrība varētu iesaistīties un kontrolēt alkatīgo Valsts ierēdņu rijību. Sava veida prevencija, kura atturēja vai mazināja nepilnvērtīgā cilvēka, pēc būtības, mantkārīgās tieksmes.
Aktuāls jautājums, kā tas tiek organizēts citās valstīs. Nu, piemēram Norvēģijā.

Ar humoru. Gaidām atgriežamies ierēdņus džipos, ķēdēs un gredzenos kaltus ar savām cacām kuras izrīkos. Veco sistēmu ar pietuvinātajiem, pakalpiņiem, dirslaižiem, glumekļiem, intrigantiem, kuri ar zobiem cīnīsies par iekļūšanu priekšnieku pietuvinātajā lokā un palikšanu tajā. Jo arī maza prēmija ir nauda. Nu un pārēji, lai iet ieskrieties.

Atvainojos priekšlaicīgi, ja esmu nepareizi uztvēris un sapratis to spriedumu, un situāciju.

Atbildēt

kas arī bija jāpierāda

09.03.2019. 20:34

Nu bet dabiski un elementāri loģiski: kāda "valsts" - tādas "tiesas" uc "ķēķa kantori".

Atbildēt

nu

09.03.2019. 19:04

kādas problēmas? Katru gadu amatpersonas iesniedz deklarācijas. Jau tagad daļa jaunās ir redzamas. Aprīļa vidū lielākā daļa būs jau apskatāma. Visi kas gribēs varēs redzēt.

Atbildēt

jaajaa

09.03.2019. 18:48

...mūsu lasītnepratējiem nav lemts saprast to, kas ir valsts, kas ir nauda, kāpēc arī mūsdienu demokrātiskās sabiedrībās cilvēki vispār veido valstis, maksā nodokļus, ar šiem nodokļiem uztur tiesas, policijas, armijas, skolas utt...tā ir viduslaiku un vēl agrāku laiku izpratne...fakts, savā būtībā valsts ir spēcīgākais bruņotais grupējums kādā areālā, kas nosaka kārtību(likumus)...bet...demokrātiskā valstī mūsu dienās tieši vienkāršais pilsonis(nodokļu maksātājs) visu likumu (ieskaitot Satversmi) izpratnē ir "darba devējs" visiem, kas "sēž uz budžetiem"...un darba devējam ir tiesības zināt, cik viņš maksā saviem strādniekiem...:)

Atbildēt

?

09.03.2019. 18:23

Vajadzētu iedibināt balvu¨Ēzeļa ausis". Pirmo vajadzētu pasniegt Kūtrim par Abrenes atdošanu.

Atbildēt

Facebook

09.03.2019. 18:06

»

...

Mērīšanās krāniņiem un ienākumu publiskošana nav viens un tas pats, diemžēl šī sistēma ir nožēlojama


Nav gan! Taču prasītāju arguments ir tajā, ka publiskoto atalgojumu var izmantot ļaunprātīgi.Tad nu lūk, feisbukā šo informāciju ir iespējams iegūt daudz apjomīgaku, tad rodas jautājums, kādēļ tā tiem nesagādā tādu uztraukumu.

Atbildēt

Facebook

09.03.2019. 17:32

»

pk

Cilvēki uzskatīja, ka ir pārkāpts viņu privātums! Viņi vērsās tiesā! Tālāk jau jāvaino likumdevējs par nekvalitatīvu likumu! Demokrātiskā valstī var vērsties tiesā par jebko, kas kādam nepatīk! Tālāk jau vainojiet likumdevēju


Satversmes tiesneši nodemonstrēja savu aprobežotību, nespējot pat pamanīt prasītāju iesniegtās prasības liekulību un divkosību. Katrs otrais no tiem nekautrējas izrādīt savu privāto dzivi feisbukā.

Atbildēt

tādi esam

09.03.2019. 17:28

RSU ar Satversmes tiesas palīdzību izšķēdībai visi gali ūdenī...

Atbildēt

lauķis

09.03.2019. 17:15

»

V

Tad Satversmes tiesa ir liegusi nodokļu maksātājiem uzzināt par to, kam un cik tiek izmaksātā nodokļu maksātāju nauda


Tieši tā , tur kur tiek tērēta nodokļu maksātāju nauda nedrīkst būt nekādi noslēpumi , ne valsts noslēpums ne komercnoslēpums.

Atbildēt

pk

09.03.2019. 17:07

Cilvēki uzskatīja, ka ir pārkāpts viņu privātums! Viņi vērsās tiesā! Tālāk jau jāvaino likumdevējs par nekvalitatīvu likumu! Demokrātiskā valstī var vērsties tiesā par jebko, kas kādam nepatīk! Tālāk jau vainojiet likumdevēju!

Atbildēt

Mja

09.03.2019. 17:01

Tad turpmāk katru gadu par iepriekšējo:tik un tik - algā X, tik- algā Y, tik - par IT iepirkumu SIA X, tik- par jauniem datoriem un telefoniem SIA Y utt. Kā iztērēts katrs santīms.

Atbildēt

Tironis

09.03.2019. 16:50

96.panta piesaukšana jau ir absurda, ņemot vērā apstākli, ka visi viņi ir piekrituši strādāt sabiedriskajā sektorā sniedzot savus pakalpojumus publiski sabiedrībai, nevis privāti, bet sabiedrībai kā pakalpojuma saņēmējam ir visas tiesības zināt, salīdzināt un izvērtēt pakalpojuma kvalitāti un cenu. Tā arī nesapratu, kurā brīdi tad rodas tas privātās dzīves tiesību aizskārums veicot sabiedrisku darbu. Tad jau ģimenes un slimnīcu ārsti ir apbižoti vēl vairāk. Katrs redz tagad var apstrādāt viņa privātos datus un zināt no cikiem līdz cikiem mājās tie nebūs.

Atbildēt

V

09.03.2019. 16:19

Tad Satversmes tiesa ir liegusi nodokļu maksātājiem uzzināt par to, kam un cik tiek izmaksātā nodokļu maksātāju nauda?

Atbildēt

Zinātniskā bezcerība.

09.03.2019. 16:08

Kamēr RTU rektors braukā ar Teslu (iepriekš ar 600H Lexusu) par darbiniekiem neizmaksātām algām, tikmēr viņa ārlaulību dēls vai audžu dēls Dāvis slēpj aldziņas izpalīdzot visiem valsts darbiniekiem. Vai nav jauki?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

FotoIzlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”
Lasīt visu...

21

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

FotoEs te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti, jo šī māja bija savienota ar Ļeņina ielas 61 namu (Stūra māja). Šo jautājumu uzdevu, jo Egila Levita iesniegumā ir norādīta dzīvesvietas adrese Ļeņina iela 59 dzīvoklis 4.
Lasīt visu...

21

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

FotoLīdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam mājoklim 100 000 eiro apmērā. Par šo vajadzību mēs runājam vairāk nekā gadu, taču tikai tagad atsevišķi valdības partneri un pašvaldību vadītāji (pagaidām gan tikai daži) sāk saprast, ka, neko nedarot, nodokļa maksājums par mājokli no 2022. gada daudziem iedzīvotājiem var pat dubultoties.
Lasīt visu...

21

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

FotoKatram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu dzīvē pieredzētā. Satiekoties mēs dažkārt ne tikai runājam par ikdienišķām lietām, bet arī diskutējam un strīdamies par tādiem jautājumiem, kas saistās ar politiku, ekonomiku, morāles vērtībām, dzīves jēgu…
Lasīt visu...

15

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

FotoEs, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru iedvesmot teicēniešus!
Lasīt visu...

21

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

FotoTālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc vairumam iedzīvotāju pieļaujams dot zemākas kvalitātes izglītību.
Lasīt visu...

15

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

FotoValsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB), simboliski atzīmējot vienu gadu kopš prezidenta stāšanās amatā. Valsts prezidents ar LNB pārstāvjiem pārrunāja humanitāro zinātņu un digitālās jomas nozīmi Latvijas kā modernas valsts stiprināšanā.
Lasīt visu...

21

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

FotoPasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem. Viens no visredzamākajiem – Staļins. Tomēr tagad viņam ir uzradies nopietns konkurents. Tiesa, ne jau paveikto darbu ziņā, tur nu Staļinu neviens nepārspēs, nu, pēc apjoma noteikti. Tad kurš ir šis “izredzētais”?
Lasīt visu...

21

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

FotoVispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un piepušķotas - tādas palikušas sirmā vīra atmiņā. Kurš būtu domājis, ka kāds Lapsa pēc 30 gadiem cilās 90. gadu intervijas?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...

Foto

Muļķība vai pasūtījums?

Sliktāku variantu kā noplēst Pasaules tirdzniecības centra (PCT) labi saglabāto ēku Elizabetes ielā 2 (attēlā - idejas "bīdītājs", kultūras ministrs Nauris Puntulis) tikai...

Foto

Prezidents un Drāma

Katra globāla krīze ir būtiski mainījusi pasauli. Pirmais pasaules karš sievietēm saīsināja matu un kleitu garumu, jo vīriešu skaits bija dramatiski samazinājies, bet...

Foto

Kad "sabiedriskā radio personība" ignorē sabiedriskā radio ētikas kodeksu

Šī gada 19.jūnijā Latvijas Radio 5 darbiniece Karmena Stepanova savā oficiālajā LSM “radio personības” profilā norādītajā twitter.com...

Foto

Augstākā tiesa gandrīz visā mums piekrita, bet spriedumu nez kāpēc tomēr atcēla

Kultūras ministrija (KM) turpina uzsvērt, ka valsts ir pilnībā norēķinājusies par Latvijas Nacionālās bibliotēkas...

Foto

Politiķa statuss pats par sevi nav pietiekams pamats atklāt sabiedrībai informāciju par politiķa privāto dzīvi – ka Juta Strīķe universitātē iestājās kā Anna Potapova

Augstākās tiesas...

Foto

Izglītība

Grūti laiki rada stiprus cilvēkus, stipri cilvēki veido labus laikus, labus dzīves apstākļus. Labi dzīves apstākļi rada vājus cilvēkus, un vāji cilvēki rada grūtus laikus....

Foto

Bagātie un slavenie arī raud, jeb turīgie prasa pabalstus

Koronavīrusa radītā krīze pamatīgi iedragāja daudzus biznesa sektorus, piemēram, restorānu un viesnīcu biznesu, tūrisma un izklaides industriju....

Foto

Mēs enerģiski aizņemamies uz nākotnes rēķina

Ļoti cienījamās Saeimas deputātes! Augsti godātie Saeimas deputāti! Dāmas un kungi! Šodien noslēdzas spraigs darba cēliens, un turklāt vairākus mēnešus...

Foto

Sabiedriskās televīzijas blēņas par okupāciju „skatītājam parastajam”

Filma "Parasta okupācija" diemžēl ir kārtējais piemērs tam, ka, mēģinot iztikt bez vēsturniekiem vēsturei veltītu jautājumu analīzē, nekas izcils...

Foto

Esam pret jebkādu Augstskolu likuma redakciju, kurā pieļauta tādu rektoru ievēlēšana, kas nezina latviešu valodu un nespēj to lietot

Saskaņā ar pašlaik plaši apspriesto un kritizēto...

Foto

Ārstu blakusdarba ierobežošana var novest pie medicīnas personāla kritiska trūkuma

Latvijas Slimnīcu biedrība kategoriski iestājas pret publiskajā telpā izskanējušo politikas veidotāju ideju ierobežot ārstu darbību -...

Foto

Valsts politiskā vadība izšķīrās palikt savā vietā un pielāgoties, nevis cīnīties pret agresiju un protestēt pret notiekošo

Latvijas patrioti! Godātie klātesošie! Pirms 80 gadiem – 1940....

Foto

Džordž Stīl, tiec galā ar saviem kompleksiem

Džordž Stīl, Latvijas pilsoni, Attīstībai/Par dibinātāj un biedr, cik saprotu. Es Jūs, Džordž Stīl, uzrunāšu uz "Tu". Uz šo ierakstu mani...

Foto

Saprātīga izvēle

Cilvēkus nosacīti varētu iedalīt divās grupās: tajos, kuri pieņem saprātīgus lēmumus, un tajos, kuri pieņem nesaprātīgus lēmumus....

Foto

Pūces kundze nodokļu maksātāju naudu mums un citiem sadalīja ļoti labi un pareizi; kas nemācēja pareizi paprasīt, pats vainīgs

Var piekrist pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" publikācijas...

Foto

Par nodokļiem, dzīvi un brīvību

Obligātie nodokļi nozīmē, ka zeme ir iekarota, tā pakļāvusies kādam pārspēkam. Tautu var pakļaut un paverdzināt kā vietējie, tā svešzemju varmākas....

Foto

Kad rasisma apkarotājiem entuziasma vairāk nekā saprāta

Dārgie draugi. Esam saņēmuši pārmetumus no Aijas Ingrīdas Abenes (jautājums tiek diskutēts arī viņas pārstāvētās partijas Attīstībai/Par "Facebook” profilā)...

Foto

Lai nepieļautu nacionālā kultūras mantojuma izpostīšanu Rīgas centrā, sākta iedzīvotāju parakstu vākšana

Internetā sākta parakstu vākšana, lai panāktu, ka netiek izpostīts Alberta ielas 9 Konstantīna Pēkšēna...

Foto

Krievija turpina aktīvi melot par COVID-19 nekaitīgumu

Līdz šim mediju un sociālo tīklu vidē ir parādījies ārkārtīgi daudz Kremļa vēstījumu par COVID-19 vīrusa izplatību. Tiek izplatītas...

Foto

„Wagner” algotņi Lībijā – Putina naivā lielgabalgaļa

Krievijas karavīru mentalitāte būt par naivu lielgabalgaļu nav mainījusies kopš Ivana Bargā laikiem, - šādu secinājumu var izdarīt no...

Foto

Cilvēku un mājlopu čipošana un čipi

Pašreiz, iespējams, notiek viena no pasaules vēsturē lielākajām kriminālām krāpšanām un apmaušanām – pasludināta viltus kroņa vīrusa izraisītās slimības viltus...

Foto

Aicinām pārtraukt darbus Skanstes dārziņos uz putnu ligzdošanas laiku

Nodibinājums "Dzīvnieku policija" un Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina pārtraukt Skanstes ielas dārziņos paredzētos darbus vismaz līdz šī...

Foto

Grēkāzis ir, upurnazis trinas

Vecam sunim jaunus trikus neiemācīsi. Mežu daudzīpašnieks Modris Fokerots riskē sabiedrības ilgākā piemiņā palikt tieši kā uzskatāma ilustrācija šai parunai....

Foto

Pieprasām atsaukt raidījumā "Nekā personīga" paustās nepatiesās un maldinošas ziņas

SIA Pata un SIA Pata Board advokāti ir vērsušies SIA All Media Latvia ar pretenziju, kurā...

Foto

Dieva valstība

Jānis Kristītājs ir teicis: «Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība ir tuvu klāt pienākusi.» (Mt 3:2) Ar šādiem vārdiem Jānis Kristītājs sāka savu publisko...

Foto

IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis, kas būtiski jāuzlabo

Rektoru padome atklātā vēstulē vērsusies pie Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas augstskolu mācībspēkiem un studentiem, informējot,...

Foto

Tumsas spēki mēģina ierobežot mūsu iespējas tērēt nodokļu maksātāju miljonus tā, kā mēs vēlamies

Ar nekorektu un godprātīgas konkurences principiem neatbilstošu vēstuli Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu...

Foto

Latvijā ar novadu reformu cenšas ievilkt un nostiprināt okupāciju radītās sekas – kam tas izdevīgi?

Latvija kā novads, kā zeme gadsimtu gaitā bija dažādu okupācijas jūgu...

Foto

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

Šajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās...

Foto

Tas apdraudēs dzīvības

Veselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem....

Foto

Aicinu nepakļauties šauras personu grupas spiedienam un balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Madonas novadā

Kā Varakļānu novada iedzīvotājs un viens no lielākajiem novada uzņēmējiem vēršos pie...

Foto

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums. Un Jums un mums...

Foto

Troļļi

Troļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos...

Foto

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

Savulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par...

Foto

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

Saskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu...

Foto

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

Eiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats...

Foto

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

Saeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir...