Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Jānis Vakars

28.04.2019. 19:01

Atzīts,ka denacionalizācijas Latvijā bija visnedraudzīgākā iedzīvotājiem starp visām Eiropas valstīm...Igaunijā,piemēram,zemi zem daudzdzīvokļu mājām atstāja valsts īpašumā un nekādu problēmu!

Atbildēt

Taisnība

31.03.2019. 21:11

Nekaunīgie dzīvokļu īpašnieki grib no LV izspiest naudu saviem zemes gabaliem!!!
Kur tāda nekaunība!!!

Atbildēt

90 % zemes pārpircējiem atņem "vectēvu zemi"?

26.03.2019. 19:27

»

Zeme

Es saku, ka šitais vecais raksts autors- PSRS patriots dzīvo senajā pagåtnē...


Skaidrs kā diena, mantiniekiem ar viltu izkrāpa zemi par sviestmaizi vai bankrota, kredītu gadījumā. Nu sastresojušies grib izmantot Tieslietu nministriju un Saeimu, kā to klāesot dzirdējām no Šlitkes mutes, grib to pārdot par, kā te autors ir teicis, par 400 reizes augstāku cenu. Un te tāda "AUSMA traucē? Redziet, zemes matinieki - jūs varējāt visus 30 gadus saņemt milzīgo nomas maksu un beigās labu naudīņu, pat kukulīti nebūtu jāmaksā. Neliekas, ka jūs apkrāpa, apmānīja? Un tagad raksta "smalki" - kāds te grib "mums atņemt vectēva zemi "Ai,jai, ai, atņemt grib "vecmeitas Šlitkes" zemi. Nabadziņš, cik sērīgs un bēdīgs palicis. Gan jau TM bīdīs to pašu projektiņu, ko "vecmeita" gan jau būs bijusi izstrādājusi un iesniegusi korešiem pie Dintara Rasnača, kurš priecīgi to iebīdīja Saeimapie saviem korešiem. Tā, ka "vecmeita, nebaidies savu tēvu zemi dabūsi Maksātnespējas administrācijas valdījumā. Pirks raudādami šo zemi, lai izbēgtu no nebeidzamām šausmām.

Atbildēt

Zeme

26.03.2019. 16:27

»

Protams

Pilnīgi piekrītu. Pilnmēness fāze, Rancāna kungs, ir beigusies. Pinaties loģikā, terminos. Atsavināt? Tad jau nacionalizēt? Cik pietrūka veselā saprāta šunu


Es saku, ka šitais vecais raksts autors- PSRS patriots dzīvo senajā pagåtnē...!!!

Tagad vińš grib man atńemt vectēva zemi par grašiem un vēl lai to samaksā visi LV iedzīvotāji (no budžeta)...!!!
Apmēram tā represētie sametaties priekš okupantiem!!!

Kā vińam pašam liekas Tas priekšlikums ...!!!???

Reåli rakstnieks sasapńojies ...!!!

Atbildēt

Protams

26.03.2019. 12:39

»

atkal

pilnmēness izraisīti alcheimera traumēta plānprātiņa murgi


Pilnīgi piekrītu. Pilnmēness fāze, Rancāna kungs, ir beigusies. Pinaties loģikā, terminos. Atsavināt? Tad jau nacionalizēt? Cik pietrūka veselā saprāta šunu?

Atbildēt

Latai Lapsai

26.03.2019. 01:46

»

Indulim Dukai

ĻOTI paškritiski:))) Tvaikā Jūs gaida


Atkal tas neglābjami slimais rusofobs un bābiski histēriskais cionisma sludinātājs, "žīdmasonu / krievžīdu" vajāšanas mānijas šizofrēniķis izbēdzis no garīgo slimnieku stacionāra sevišķi agresīvo pacientu izolatora, kur visu laiku slēpjas histērisko margināļu skapī kopā ar saviem aktīvajiem un pasīvajiem viendzimuma partneriem.

Atbildēt

Teds

25.03.2019. 15:23

»

biete

Dzīvokļus lielais vairums privatizēja par sertifikātiem. Kur tur tā aplaupīšana? Drīzāk jau dāvinājums...


Sertifikāti sākotnēji bija domāti, lai Latvijas pilsoņi taisnīgi sadalītu okupācijas laikā izveidoto kopmantu, nevis kolonistu piesaistīšanai ar īpašumtiesībām pie okupētās Latvijas.

Atbildēt

Vēsture

25.03.2019. 15:11

»

Niknais

Vienkāršāk būtu neliela nacionalizācija, un mantkārīgākos prom uz Sibīriju


Sibīrija tādus nav pelnījusi, būs vien jābeidz skrējiens pēc treknākā kumosa tepat, tumšo silu zemākajos zaros.

Atbildēt

biete

25.03.2019. 14:52

Dzīvokļus lielais vairums privatizēja par sertifikātiem. Kur tur tā aplaupīšana? Drīzāk jau dāvinājums.
Zemi atdeva iepriekšējiem tās pirmskara īpašniekiem vai viņu mantiniekiem. Tā bija kļūda.
Tie savukārt to veicīgi nopārdeva dažiem uzpircējiem, kas saskatīja savu lielo iespēju labi nopelnīt.
Bet nevar vienu kļūdu labot, pieļaujot nākamo, aiznākamo.

Atbildēt

Stukačs

25.03.2019. 14:41

»

biete

"...Zeme, vispareizāk, būtu JĀATSAVINA sabiedrības vajadzībām, ko izpērk valsts un pašvaldības, zemes īpašniekiem izmaksājot kompensāciju piecu (?) gadu garumā, vienlaicīgi ar likumu nosakot pienākumu dzīvokļu īpašniekiem zemi izpirkt no valsts...


Var pirkt no labticīgiem ieguvējiem par cenu, par kādu tie ieguva zemi + peļnas procents, nevis pirk no bandītiem - tevi aplaupīja, izkrāpa zemi, sacēla cenu - izpērciet, neraudiet.

Banda - aizrijieties ar savu cenu un gudrībām, kā vēlreiz apkrāpt. Pirmoreiz, kad dzīvokļus privatizēja un tagad ar Nacionālās apvienības (drīzāk Šlitkes) izstrādāto un Nacionālās apvienības ministra virzīto zemes izpirkuma likumu, kas ir dažviet 400 reizes augstāka cena, par k\adu zemi ieguva.

Banda ir galvu saspiedusi naudas sefa durvīs.

Atbildēt

Niknais

25.03.2019. 14:32

Vienkāršāk būtu neliela nacionalizācija, un mantkārīgākos prom uz Sibīriju

Atbildēt

Teds

25.03.2019. 14:24

»

biete

"...Zeme, vispareizāk, būtu JĀATSAVINA sabiedrības vajadzībām, ko izpērk valsts un pašvaldības, zemes īpašniekiem izmaksājot kompensāciju piecu (?) gadu garumā, vienlaicīgi ar likumu nosakot pienākumu dzīvokļu īpašniekiem zemi izpirkt no valsts...


Nacionalizēt nāksies ne tikai dzīvokļus, te jāanulē visi pieņemtie likumi un noslēgtie līgumi, ko 4.maija kliķe sadarījusi pēc 91.gada neatkarības pasludināšanas.

Atbildēt

biete

25.03.2019. 14:09

"...Zeme, vispareizāk, būtu JĀATSAVINA sabiedrības vajadzībām, ko izpērk valsts un pašvaldības, zemes īpašniekiem izmaksājot kompensāciju piecu (?) gadu garumā, vienlaicīgi ar likumu nosakot pienākumu dzīvokļu īpašniekiem zemi izpirkt no valsts..."

Kārtējais, kurš sadomājies un aģitē kā iešļūkt valsts kabatā, lai risinātu savas problēmas. Tātad arī manā kabatā.
Nepiekrītu. Izpērciet to zemi paši, bez šoreiz pilnīgi liekās valsts starpniecības.

Atbildēt

Indulim Dukai

25.03.2019. 13:33

»

Indulis Duka

...


ĻOTI paškritiski:))) Tvaikā Jūs gaida

Atbildēt

Zemei

25.03.2019. 13:28

»

Zeme

Atkal vecais PSRS prokurors Klementijs sarakstījis savu kārtējo šizofrēnisko murgu


Vai šizofrēniki (piemēram, "jaunbaronu" pārstāvji) prot objektīvi novērtēt citu personu prātu:)?

Atbildēt

hei

25.03.2019. 13:05

nesaprotu, ko tie narkomāni tur ņemās, sen ir taisīts likums par īpašuma piespiedu atsavināšanu sabiedrības vajadzībām, būdas kopīpašnieki raksta iesniegumu, valsts taisa katrā gadījumā nolēmumu un zeme zem būdas pieder kopīpašniekiem, samaksā tiem baroniem minimumu un čau

Atbildēt

TT

25.03.2019. 11:11

»

No Facebook

29.pants. Pirmpirkuma tiesības un to izmantošana...


Ar šo arī jāsāk! Zemes pārpircējiem, nebija jābūt!Likums paredzēja zemes pārdošanas gadījumā nopirkt tikai tiem kam ir pirmpirkuma tiesības. Vai tiešām Saeimā, komisjiās, Tieslietu ministrijā neviens to nav pat pamanījis?

Atbildēt

Hmm

25.03.2019. 11:05

»

Latvijas

zemes nacionalizācija varētu paglābt arī no zemes izpārdošanas ārzemniekiem. Lai maksā zemes nomu valstij, ja grib zemi izmantot. Tāpat jau īpašuma nodoklis ir jāmaksā


4. maija republiku vai atjaunoto 1918. g. republiku apsvēra izvēlēties 1991. gadā, kādu dibināt. E. Levits, PBLA un čekisti- komunisti- cionisti visi kopā svārstījās, kā nosaukt šo valsti. Tagad I. Godmanis, čekists, kura čekas lieta "pazudusi" tiesu arhīvā, raidījumā par čekas arhīviem no TV ekrāniem lielās - "Mēs tomēr izveidojām savu valsti!". Un šī arî ir tā savējo - čekistu, komunistu- cionistu 4. maija republika, ko, maldinot E.Levits žīdu garā, uzdod par atjaunoto 1918. g. Latviju.

Atbildēt

K

25.03.2019. 11:03

»

enchante

lai izpērk, pareizāk, kompensē tie, kuri tās ziepes sataisīja, viņi tepat mūsu vidū grozās un tagad skaļi klaigā, lai nekas nenotiktu


Tieši tā! Ir jāpabeidz privatizācijas process uz tiem pašiem noteikumiem, kādi bija piemēroti tiem, kuriem zemi uzreiz pievienoja. Tas nozīmē, ka nekādi 50+1 balsojumi nav vajadzīgi. Privatizējot dzīvokļus nevienam nebija nepieciešama kaimiņa piekrišana, arī pašlaik privatizējot dzīvokļus ar zemi, kaimiņa piekrišana nav nepieciešama. Nav skaidrs, kāpēc atkal visvairāk cietušajai kategorijai piedāvā sarežģītākus noteikumus nekā citiem. 2) Funkcionālos zemes gabalus jāizpērk valstij un jāpievieno. 3) vienīgi valstij jāsaprot, ka no pārpircējiem, likuma apgājējiem, nav pamata pirkt par augstu kadastrālo vērtību. Vispareizāk būtu - pa tādu, kura bija tajā brīdī, kad dzīvokļus privatizēja (deviņdesmitajos). Pret krāpniekiem tā būtu kā vienīgā taisnīgā attieksme.

Atbildēt

voila

25.03.2019. 11:01

blakus krustu šķērsu sarakstītajiem aplamajiem, tendenciozi sagrozītajiem un absurdajiem likumiem pastāv vēl arī termins "pēc būtības", ko ievēro pat juristi. Nav ar likumu jāpierāda, ka tavas kājas pieder tev pašam un nevis kādam citam....

Atbildēt

Latvijas

25.03.2019. 10:48

zemes nacionalizācija varētu paglābt arī no zemes izpārdošanas ārzemniekiem. Lai maksā zemes nomu valstij, ja grib zemi izmantot. Tāpat jau īpašuma nodoklis ir jāmaksā.

Atbildēt

Zeme

25.03.2019. 10:39

Raksta autors- vecais PSRS prokurors ir pilnīgi apsēsts ar savām marksisma un komunisma idejām!!!
Acīmredzami viņš ir ar zināmām novirzēm PSRS virzienā!
Rakstam ir mazs sakars ar realitāti!

Atbildēt

A.P.

25.03.2019. 09:24

»

Teds

Jau toreiz bija zināms, ka dzīvokļu privatizācija nav pieļaujama, tiem bija jāpaliek pašvaldības īpašumā kā īres namiem un pašvaldības ienākumu avotam


Te visā savā spožumā izpaužas nenaida producēšana no aizsardzībass antropoloģiskās nevērtības projekcijas viedokļa sabiedrības nepilnīgajā apziņā. Diemžēl, eksibicionistiski narcistiskā čekistiskās komunistu varas vispilnīgākā iespaidā uz negaidīto tiesiskuma izpausmi, sabiedrības zināšanas ir aprobežotas, postpadomju telpā nonākusi tikai piektdaļa Latvijas tā saucamās čekas kartotēkas.. Un tas rada apmulsumu, ja pārvērtē procesus. Kas gan dzīvo, kāds "čekas bijušo kontingents" šajos dzīvokļos? Tā nu viennozīmīgi ar šo nejauko nešļavu nonākam, ejot pa Kungu ielu, pie skaisti noformētām izkārtnēm vispilnīgākajā varas žīdsātanistu izpausmē.

Atbildēt

Piekrîtu Rancānam

25.03.2019. 09:03

PSRS migranti, kupanti, Latvijas pārkrievotāji, kuri paši ieinteresēti gūt labumu no nabadzīgākās latviešu tautas daļas, tādēļ, atvainojos, grozās, mīcās un rada šķietamību, ka problēma tiek risināta, bet tā esot ļoti sarežģīta, imitē, ka to grūti atrisināt, un nepamet Latviju.

Atbildēt

Teds

25.03.2019. 08:59

Jau toreiz bija zināms, ka dzīvokļu privatizācija nav pieļaujama, tiem bija jāpaliek pašvaldības īpašumā kā īres namiem un pašvaldības ienākumu avotam.
Kamēr risina jautājumu par dekolonizāciju, lai vēlāk tukšos daudzstāvu pritonus demontētu.

Atbildēt

Apsveikums

25.03.2019. 08:18

Ļoti pareizsd, pamatyots viedoklis. Tieši tā jārisina šis jautājums, nevis uz mazturīgu cilvēku rēķina.

Atbildēt

VB

25.03.2019. 08:15

Vārds nacionalizācija, te būtu īsti vietā un viss!

Atbildēt

garāmejot

25.03.2019. 08:12

Nez vai problēmu un tās risinājumu var aprakstīt precīzāk kā šajā rakstā, taču, visticamāk, oponenti izdomās arvien jaunas un jaunas lamatas ... Vai kāds ir mēģinājis atņemt asinssunim kaulu?

Atbildēt

Kaut kāds "duriespaids"

25.03.2019. 00:52

»

Kopiespaids

Iespaids par šo kampaņu ir diezgan nepatīkams. Tas atgādina pēdējo piegājienu, lai pilnībā - ar zemes piešķiršanas palīdzību piesaistītu nepilsoņus. Izskatās, ka stīvēšanās notiek vairs tikai par cenu, lai zemi varētu iegūt par valsts t.i. nodokļu maksātāju līdzekļiem


Kāds te sakars ar nepilsoņiem vai pilsoņiem, tautību? Nevajag būt tik glupam, atvaino.

Tā domā nacionālie ekstrēmisti, kuriem galvā nav prāta, tikai čekistikie musināšanas prātojumu.

Atbildēt

Kopiespaids

25.03.2019. 00:30

Iespaids par šo kampaņu ir diezgan nepatīkams. Tas atgādina pēdējo piegājienu, lai pilnībā - ar zemes piešķiršanas palīdzību piesaistītu nepilsoņus. Izskatās, ka stīvēšanās notiek vairs tikai par cenu, lai zemi varētu iegūt par valsts t.i. nodokļu maksātāju līdzekļiem.

Atbildēt

Zeme

24.03.2019. 23:31

»

pilsonis

Zemi neviens ar savām kuslajām rociņām nav radījis, tāpēc zemei ir jāpieder valstij


Atkal vecais PSRS prokurors Klementijs sarakstījis savu kārtējo šizofrēnisko murgu!!! :)

Atbildēt

No Facebook

24.03.2019. 23:10

29.pants. Pirmpirkuma tiesības un to izmantošana
(1) Šā likuma 27.panta pirmajā daļā paredzētajos gadījumos īpašumā iegūtā objekta īpašniekam ir pirmpirkuma tiesības uz valsts vai pašvaldības īpašumā esošo zemi, uz kuras atrodas attiecīgais objekts.
Pirmpirkuma tiesības nosaka ar likumu
Normatīvie akti pirmpirkuma tiesības paredz šādos gadījumos Ēkas vai zemes īpašniekam gadījumā, ja ēka un zeme pieder dažādām personām un tās nav vienots nekustamais īpašums. Respektīvi – ēku un būvju īpašniekam ir pirmpirkuma tiesības uz zemi, uz kuras atrodas viņam piederošā apbūve un otrādi. 54.pants. Zemes gabala īpašnieka pienākumi un tiesības (1) Zemes gabala īpašniekam ir pienākums noslēgt zemes nomas līgumu ar privatizētā objekta īpašnieku….. (3) Ja zemes gabala īpašnieks pārdod zemes gabalu, uz kura atrodas privatizācijas objekts, pirmpirkuma tiesības uz to ir privatizētā objekta īpašniekam (īpašniekiem). (Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 18.05.2006. likumu, Satversmes tiesas 15.04.2009. spriedumu, 22.10.2009., 19.06.2014. un 01.06.2017. likumu, kas stājas spēkā 27.06.2017.) https://lvportals.lv/skaidrojumi/287182-pirmpirkuma-tiesibas-kad-tas-japiedava-2017

Atbildēt

atkal

24.03.2019. 18:53

pilnmēness izraisīti alcheimera traumēta plānprātiņa murgi.

Atbildēt

enchante

24.03.2019. 17:16

lai izpērk, pareizāk, kompensē tie, kuri tās ziepes sataisīja, viņi tepat mūsu vidū grozās un tagad skaļi klaigā, lai nekas nenotiktu

Atbildēt

pilsonis

24.03.2019. 17:00

Zemi neviens ar savām kuslajām rociņām nav radījis, tāpēc zemei ir jāpieder valstij.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Suverenitātes portrets pakta jubilejas sakarā

Foto2019.gada 23.augustā paiet 80 gadi kopš Vācijas un Padomju Savienības līguma noslēgšanas. Tas bija triviāls līgums par neuzbrukšanu. Līgumu parasti dēvē par Molotova-Ribentropa paktu. Līdz 1939.gada 23. augustam cilvēce pazina daudzus paktus, kā dēvē starptautiskos līgumus. Arī Latvijas Republika savas pastāvēšanas laikā ir bijusi līdzautore daudziem paktiem. Droši var teikt, ka neviens no tiem nekad nav ieguvis sabiedrības plašāku ievērību. Ne reti par paktiem sabiedrība netiek detalizēti informēta. Paktu producēšana ietilpst diplomātisko attiecību segmentā un ārlietu ministrijas rūpēs.
Lasīt visu...

21

Sabiedrībai jau tagad ir iespējams saņemt no iestādes informāciju par ielūgto personu sarakstiem uz valstiski nozīmīgiem notikumiem

FotoRakstam „Nodokļu maksātājiem nav jāzina, kādi cilvēki par nodokļu maksātāju naudu tiek uz sarīkojumiem, kas tiek finansēti no nodokļu maksātāju naudas” lūdzam pievienot Kultūras ministrijas (KM) viedokli, kas ir šāds – jau spēkā esošie normatīvie akti nosaka kārtību, kādā regulējams jautājums par ielūgumu izsniegšanu uz nozīmīgiem kultūras pasākumiem:
Lasīt visu...

21

Kā pārvarēt lielo masu mediju krīzi

FotoPašlaik ne tikai Latvijā, bet daudzās valstīs tiek celta trauksme par lielo masu mediju krīzi. Informācijas apmaiņa starp cilvēkiem pamazām pārceļas uz sociālo portālu vidi, un lielo masu mediju loma kļūst aizvien maznozīmīgāka. Risinājums - ieguldīt masu medijos aizvien lielākas finanses, manuprāt, neko nemainīs. Nauda vienkārši tiks sabērta tukšā mucā.
Lasīt visu...

21

Augstskolas autonomijas anatomija: brīvā Latvijā brīva Universitāte

FotoLatvijas kā nacionālas valsts ar parlamentāru valsts iekārtu pamatus veido Vilhelma fon Humbolta idejas par zinātnes un izglītības vienotību un izglītības kā personas un tātad arī valsts veidotāju.
Lasīt visu...

21

Akadēmiskās sabiedrības atbaidošās tirādes

Foto2019.gada 17.augustā medijos bija lasāma informācija par t.s. akadēmiskās sabiedrības atklāto vēstuli premjerministram (vēstules tekstu publicēja šajā portālā). To parakstījuši augstskolu vadītāji, un vēstule pamatā ir vēlēšanās dot savu artavu LU pseidorektora Muižnieka mahināciju aizstāvēšanā. Taču reizē vēstule raksturo akadēmiskās sabiedrības drausmīgo stāvokli.
Lasīt visu...

12

Nacionālās apvienības vēstule premjeram par Sabiedrības integrācijas fonda darbības turpināšanas lietderību

FotoNacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (turpmāk – VL-TB/LNNK) frakcija jau vairākus gadus ar bažām vēro Sabiedrības integrācijas fonda (turpmāk – SIF) darbību. Neizpratni par SIF kritērijiem nevalstisko organizāciju pieteikto projektu izvērtējumam nereti pauž arī pašas NVO – piemēram, Gruzijas latviešu biedrība detalizēti pamatotā lūgumā izvērtēt SIF rīcību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Akadēmiskā sabiedrība premjeram: atbalstot tiesiskās reformas, aicinām neiejaukties Latvijas Universitātē

Latvijas augstākās izglītības un zinātnes institūcijas, atbalstot Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita izvirzīto stratēģisko mērķi – Latvijas...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 4. Atsacīšanās no cilvēka

Atsacīšanās no cilvēka un postcilvēka rašanās nav vienas dienas projekts, kā parasti saucam jaunas parādības bez vēsturiskajām saknēm. Vienas dienas...

Foto

Vispirms kvēls komunists vai VDK aģents, pēc tam aktīvs tautfrontietis un Saeimas deputāts

Šādu cilvēku Latvijā ir daudz, tikai par viņu okupācijas laika pagātni tiek klusēts....

Foto

Ģimenes medicīna laukos – papildspēkus gaidot, izdegusi un vientuļa

Pēdējā gada laikā arvien biežāk publiskā telpā dzirdam runas par akūtu mediķu trūkumu - te Stradiņos nav...

Foto

"Saskaņas" Nils nervozi pīpē Briselē: vara Rīgas domē slīd ārā no rokām

Rīgas mēra vēlēšanas ir izziņotas 19.augustā, un ir zināms, ka uz mēra amatu kandidē...

Foto

Cik ilgi līdz valsts apvērsumam Krievijā?

Pēdējās nedēļās masu medijus un sociālos tīklus pārpludina sirdi plosoši kadri no Maskavas, kuros redzams, kā maskās tērpti, bruņoti vīri...

Foto

Apspriežamie jautājumi

Biju nedaudz pārsteigts, kad saņēmu Saeimas ielūgumu piedalīties Baltijas ceļa gadadienai veltītā sarīkojumā. Patlaban celtniecības sezona rit pilnā sparā. Jābūt nopietnam iemeslam, lai ceļotu...

Foto

Preventīvais uzbrukums

Pēc tam, kad tapa zināms par Sergeja Skripaļa un viņa meitas noindēšanas mēģinājumiem, Amerikas Savienotās Valstis aizliedza ASV uzņēmumiem pārdot Krievijai jebkuras tehnoloģijas, kuras...

Foto

Sociālā revolūcija, visatļautības eskalācija un tās rezonanse

Kriminālā kapitālisma noziegumu brīvībā sods nedraud ne par ekonomiskajiem noziegumiem, ne par humanitātes noziegumiem.* Nesodamība stimulē visatļautību. Tas ir...

Foto

Muļķība

Jānis Miezītis grāmatā «Būt latvietim» jautā, vai muļķis var būt labs cilvēks, un pats atbild – nē. Muļķis neatšķir labu no slikta, derīgu no kaitīga,...

Foto

Ja mediji ir ceturtā vara, vai tiem nebūtu jāuzņemas arī vismaz ceturtā daļa atbildības?

Visi mēs esam dzirdējuši, cik ārkārtīgi nozīmīgu lomu demokrātiskā sabiedrībā ieņem mediji....

Foto

Valdības vasaras darbi

Parasti vasara ir atvaļinājumu laiks, kad visi atpūšas un priecājas par dzīvi. Atšķirībā no citiem gadiem šovasar politiķiem nesanāk īsti izbaudīt atvaļinājumu. Papildus...

Foto

„Izcilais LTV vadītājs” Belte septiņus mēnešus pēc atlaišanas nav bijis vajadzīgs nevienam darba devējam

Kad pagājušā gada beigās no amata tikai atlaists Latvijas Televīzijas vadītājs Ivars...

Foto

Vai patiesības sargsuns Eglītis no TV3 ir melnā PR stipendiāts?

Var jau būt, ka mūsu dienās kāds ir vēl tik naivs, ka tiešām tic – atsevišķi...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 3. Multikulturālisma un komunisma neiespējamība

Multikulturālismam un komunismam ir kopīgs liktenis – praktiskā neiespējamība. Ne multikulturālisms, ne komunisms nekad netiks praktiski realizēts. Abas koncepcijas...

Foto

Nākamgad aizliegs Zāļu tirgu?

Mīļie brāļi un māsas iekš Trimpus – šis mums var izrādīties nebūt ne tik retorisks jautājums. Paši zināt, kā tas ir: ēstgriba...

Foto

Manipulācijas

Emocijas ir loģikas ienaidnieks, emocijas liedz domāt loģiski un izdarīt saprātīgus secinājumus. Manipulācijas citam pret citu, vienai sabiedrības daļai ar citu sabiedrības daļu, viena uzņēmuma...

Foto

Pūļa gudrība, sabiedriskie mediji un valsts attīstība

2004. gada grāmatā “The Wisdom of Crowds” Džeimss Suroveckis (James Surowiecki) min virkni dažādu piemēru, kas rāda, ka sabiedrība kopumā...

Foto

Klusums Rīgas domē

Pēdējo nedēļu laikā maz dzirdams par iespējamām ārkārtas vēlēšanām Rīgas domē vai arī jauna mēra ievēlēšanu. Iespējams, Rīgas domē ievēlēto partiju deputāti ir devušies...

Foto

Vai Krišjānis Valdemārs un Krišjānis Barons latviešiem kā nācijai paredzēja 200 gadus?

To viņi rakstīja pirms 160 gadiem - 1859. gadā. Ņemot vērā šodienas valdības attieksmi...

Foto

Kas patiesībā notiek Latvijas Radio

Sabiedriskā medija žurnālistiem savā jomā jābūt vislabāk atalgotajiem valstī. Tas ir sapnis un mērķis, kuru jācenšas sasniegt un par kuru nekādu...