Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

andris a

14.09.2017. 18:15

:)):)):))Ja Krievijas militārie KLAUNI vispār tikai DOMĀ... tuvoties Baltijas tautu valstu robežām,- lai tūlīt ATBRUŅO savas kaujas tehnikas- VISUS LĀDIŅUS, lai ved uz Maskaviju-tur uzspridzināt..., un Kriev./ Baltkriev. pusē NODOD tos MILITĀROS LŪŽŅUS, lai pārkausētu Liepājas Metalurgā...Un Vējonis ar VĒJA SLOTU,,,aizdzen pārējos MOŠĶUS tālāk uz AUSTRUMIEM....

Atbildēt

> Ginekologs

21.08.2017. 21:57

;)

Atbildēt

Ginekologs

17.08.2017. 19:13

Vai kāds vēl nesaprot, ka Kučinskis ir Čakšas gaidāmā berna tēvs, jo viņas piedzīvotājam Tēraudam no dzeršanas jau sen vairs nestāv!

Atbildēt

Ganiņam

17.08.2017. 19:08

»

Troļļu gans

Var tikai apbrīnot un priecāties par ZZS politisko impotenci. Labi, pirmais ZZS veselības ministrs bija ietekmīgs vīrs zaļo mērgļu branžā, bija daudz investējis savā politiskajā karjerā. Kad sāka gāz podus, pat visādiem brigmaņiem, lembergiem un līdakām vajadzēja pielekt, ka par daudz ir par daudz, ...


Tev kā tuvu pietuvinātam VM jau nu gan vajadzēja saprast, ka Belēvičs ministra amatu ieņēma ne tikai ar naudu, bet savām zināšanām un harizmu, un tevis aprakstītā ministra draudzene arī nekad nav bijusi viegla pieneņpūka, bet gan ierēdne ilggadēja.

Atbildēt

Tev ir gods šo lasīt

14.08.2017. 13:53

Sistēmā strādājošajiem taču nevienam vairs nav noslēpums, ka jau kādu laiku ir uzņemts kurss uz maksas medicīnu. Valdībai vajag naudu betonā tērēt, lai "apgūtu" ES miljardus un papildītu pietuvināto kabatas. Kas tad no tās medicīnas ko sajēdz. Atdos privātajiem, t.sk. tādam galma speciālistam kā Ērglim (kas jau faktiski pašreiz pusprivāti strādā), un viss notiksies. Kaut ko vēl kādu laiku valsts piemaksās, bet nekas jau nemainīsies. Primāro aprūpi nodot pašvaldībām, no kurām tikai dažas spēj strādāt ar plusiem un dotēt citus, ir pilnīgs ārprāts.

Atbildēt

ja kas

14.08.2017. 12:35

VM iet LDDK padomju stila medicīnas sistēmas izveidē,pie tam pilnīgi stulbi vispār nesaprotot kā sistēma darbojas, visur iet pretēji
https://www.economist.com/news/united-states/21726124-policymakers-should-take-close-look-fix-american-health-care-can-be-found?fsrc=scn/tw/te/bl/ed/thefixforamericanhealthcarecanbefoundineurope

Atbildēt

Hi

14.08.2017. 12:29

Īsti netop skaidrs ko ministrijā dara valsts sekretārs Ketners? Pēc raksta stila izskatās, ka raksta autors ir tieši viņš. Un viņa pārziņā ir viss ministrijas darbs. Bet laikam jau nesanāk rebes bīdīt, kā savulaik VIDā , kad kļuva par ģenerāldirektoru ( laikā kad VID sākās visas shēmas ar kurām netiek galā vēl līdz šim). Laikam jau nāksies šim "smalkajam" kundziņam atgriezties VID, jo tur štelles bīdīt ir ierastāk. Tik diemžēl dēļ tādiem ierēdņiem ( kuriem darba rezultāts nav virzīts uz valsts labumu) mūsu valsts ir tur kur viņa ir.

Atbildēt

Docs1

14.08.2017. 12:13

»

nu nu

LU ir pilnīgi jauna pamatēka ar laboratorijām un auditorijām. Labi aprīkotie centri nav RSU privātīpašums ,jo celti pa ES naudu un jābūt pieejamiem visiem. Resursu sadrumstalošana novedusi, ka abās augstskolās ir viduvējs līmenis, ne velti ES studenti tikai iesāk studijas LV, pie pirmās iespējas vēlākos...


Nerunāju par LU kopumā, bet MF, kurai maz sakara ar jauno ēku, jo MFtur neatrodas. LU MF studenti joprojām čāpo gar Māras dīķi un tur bauda savas tehnoloģijas.RSU, cik man zināms pieder valstij, tā nav privātaugstskola. Domāju, ka tā tomēr celta par ES naudu RSU studējošiem un strādājošiem nevis ikvienam, kas gribēs tur ienākt, jo tehnoloģijas , kuras tur redzēju ,reiz apmeklējot, prasa regulārus universitātes ieguldījumus. Nav jau tikai aparāti, bet simulācijas prasa cilvēresursus, kuru vienkārši LU nav. Par resursu sadrumstalošanu vajadzēja domāt tiem, kas pacēla savu ambīciju dēl cepuri, nekļuva par priekšniekiem AML un izveidoja MF.

Atbildēt

kaža

14.08.2017. 11:53

»

zampa

Interesantas lietas atklājas, nauda tiks šķiesta pa labi un kreisi. Protams, Mārupes golfa klubs priecāsies - "veselības aprūpes pētījumu un attīstības programmas pasākumiem" - tur jau Ērglim viss kabatā. RSU varēs sūkāt...


Arodslimnieki jau gadiem ilgi ir atstāti bez medicīniskas un sociālās aprūpes.Gadiem ilgi viņiem ir jācieš no slimības izraisītām nepārtrauktām sāpēm,kuras ir izraisījušas darbanespēju un dzīves kvalitates zudumu.Tas liecina par labējo politikas necilvecisko,divkosīgo ievirzi,kuras dēļ cilvēki,kuri visu mūžu ir maksājuši nodokļus,tiek apzināti,ciniski un pretlikumīgi nolemti ciešanām un sabiedrība ir tik tālu izvirtusi,ka akcepte un neliekas manām šādus noziegumus pret cilvēcību.

Atbildēt

nu nu

14.08.2017. 11:26

»

Docs1

Konkurss ir liels un no labām skolām, tāpat ārzemniekiem...


LU ir pilnīgi jauna pamatēka ar laboratorijām un auditorijām. Labi aprīkotie centri nav RSU privātīpašums ,jo celti pa ES naudu un jābūt pieejamiem visiem. Resursu sadrumstalošana novedusi, ka abās augstskolās ir viduvējs līmenis, ne velti ES studenti tikai iesāk studijas LV, pie pirmās iespējas vēlākos kursos pāriet uz citām ES augstskolām, tikai arābi paliek, jo tur nav svarīgi kāds diploms, ka tik ir.

Atbildēt

STRADINI...GAILEZERZS

14.08.2017. 11:20

ZZS UZSAKTAIS NAUDAS PAGRIEZIENS SLIMNICU VIRZIENA...APREKINAMS....SLIMNICAS NAUDA PAZUD KA MELNAJOS CAURUMOS...UN VALSTS VAR SEGT ZAUDEJUMUS

Atbildēt

Docs1

14.08.2017. 11:00

»

Hi hi

Varbūt tieši tāpēc :D Konkurss mazāks un pēc tam studenti tiek vilkti cauri, lai nepazustu labi mācību rādītāji. Vecaks LU pasniedzējs nav rādītājs -dažādi vecāki, dažādi bērni


Konkurss ir liels un no labām skolām, tāpat ārzemniekiem.
Cik zinu, tad RSU izgāja ļoti labā līmenī starptautisku akreditāciju un tai praktiskā bāze ir neapšaubāmi labākā līmenī - gan tehnoloģiju centrs, gan anatomikums ar modernām iekārtām. Un kur nu vēl zobārstniecība. LU tikai tāds zobu higiēnistu komplektiņš, nez kam šie absolventi zobus labos- laikam tikai Āfrikā.
Ieskaties arī docētāju sarakstā. Ja svītro tos, kurus pie studentiem gandrīz nekad neredz, jo augstu lido debesīs vai vairāk dzīvo ārzemēs kā Latvijā ,tad paliek tikai tāds pensionāru komplektiņš.

Atbildēt

Es

14.08.2017. 10:45

»

saulesbrālis

Piekrītu -līdz likumprojektam jau bija garlaicīgi


Skaidrs, ka raksta varoņiem par sevi garlaicīgi lasīt, īstenībā zog vēl vairāk un pelna vēl vairāk.

Atbildēt

Troļļu gans

14.08.2017. 10:42

Var tikai apbrīnot un priecāties par ZZS politisko impotenci. Labi, pirmais ZZS veselības ministrs bija ietekmīgs vīrs zaļo mērgļu branžā, bija daudz investējis savā politiskajā karjerā. Kad sāka gāz podus, pat visādiem brigmaņiem, lembergiem un līdakām vajadzēja pielekt, ka par daudz ir par daudz, nenolikts deputāta mandāts, draudzene pie sāniem uz valsts rēķina, interešu konflikti un vienkārši stulba rīcība un uzvedība. Pieleca, bet par vēlu. Par koalīcijas partneriem un Saeimas opozīciju pat nerakstīšu, nebūs pieklājīgi.
Nu labi. Otrajā reizē taču varēja pārdomātāk. Vai tiešām ZZS tik mazs atbalsts ārstu vidū vai vājo ministru priekšnieku apvārdoja viens nesen izcepts akadēmiķis, daži dakteru priekšnieciņi un pārītis kārīgu zāļu bodnieku? Nevar būt par ministru cilvēks ar tik mazu potenciālu. Es tomēr ticu ZZS politiskajai impotencei. Trešā reize būs līdzīga. 3.šķiras komuņagas un boļševiki neko labāku radīt nav spējīgi. Tāda daba. Lai izdodas vēl vairāk izvilkt dienas gaismā visus veselības nozares trūkumus, melnumus un nelietības! Par uzvaru 13. Saeimas vēlēšanās! Par sadarbību ar Latvijas sirdīm, saskaņām un citiem sīkreģioniem un meža dīvainīšiem! Urā!!!

Atbildēt

saulesbrālis

14.08.2017. 10:31

»

Un....

Negribi zināt izcilo VM likumu? Izlasi sākumu un tur viss top skaidrs


Piekrītu -līdz likumprojektam jau bija garlaicīgi.

Par likumprojektu neizteikšos - juridiski teksti reti kad ir saistoša lasāmviela (tiem ir cits uzdevums).

Atbildēt

hi hi

14.08.2017. 09:59

»

zane

LU māca medicīnu ar tāfeli un krītu


Tādēļ jau RSU ir tik daudz ārzemnieki, jo nekur citur tā neļauj eksperimentēt un veikt manipulācijas kā Latvijā. Abām augstskolām ir vienas un tās pašās mācību bāzes, apbrīnojami, ka tāda maza valsts var atļauties divas vienādas ļoti dārgas izglītības programmas.

Atbildēt

Anna

14.08.2017. 08:51

Naudas sadalijums ir vērsts uz privāto medicīnu ! Barča , pievērsiet uzmanību , ka NVD privātārstiem apmaksā no valsts par pakalpojuma taloniem ,plus privātais cenrādis , ko noplēš no pacienta .

Atbildēt

zane

14.08.2017. 08:48

»

To Docs

Liekas nu jau ir otrādi. RSU dramatiski kritusies apmācību kvalitāte


LU māca medicīnu ar tāfeli un krītu

Atbildēt

šis

14.08.2017. 08:20

viss ir radījis tādu nihilismu, ka pat privātais ārsts par lielu naudu pacientam pat rokas nepieliek un no konsultācijām vispār nav nekādas jēgas un rezultāta arī nav (ar atsevišķiem izņēmumiem).

Atbildēt

Hi hi

14.08.2017. 07:03

»

Docs

Nezin kāpēc LU pasniedzēji sūta savus bērnus mācīties uz RSU


Varbūt tieši tāpēc :D Konkurss mazāks un pēc tam studenti tiek vilkti cauri, lai nepazustu labi mācību rādītāji. Vecaks LU pasniedzējs nav rādītājs -dažādi vecāki, dažādi bērni.

Atbildēt

Docs

14.08.2017. 06:15

»

To Docs

Liekas nu jau ir otrādi. RSU dramatiski kritusies apmācību kvalitāte


Nezin kāpēc LU pasniedzēji sūta savus bērnus mācīties uz RSU?

Atbildēt

To Docs

13.08.2017. 22:16

»

Docs

Jā, tiešām, kāpēc būtu vajadzīga LU Medicīnas fakultāte, kas sagatavo vājus ārstus


Liekas nu jau ir otrādi. RSU dramatiski kritusies apmācību kvalitāte.

Atbildēt

Zurnalija

13.08.2017. 22:08

»

Docs

Jā, tiešām, kāpēc būtu vajadzīga LU Medicīnas fakultāte, kas sagatavo vājus ārstus


Tāpat kā Stradiņa universitāte sagatavo svakuckijus ala žurnālistus un ko tik vēl ne! Sajucis viss vienā lielā putra ! Mja!

Atbildēt

Jautājums

13.08.2017. 21:42

Likumā nav paskaidrots kādēļ VM jāfinansē RSU, ja LU Medicīnas fakultāte ir IZM budžetā. Priekš kam valstī vispār vajag divas augstskolas un neskaitāmas medicīnas koledžas ar bezmaksas izglītību ikvienam.

Atbildēt

Būtu

13.08.2017. 21:14

ar kodolīgu likumu jānosaka, ka jebkura likuma tekstā nedrīkstētu būt vairāk par 100 000 zīmēm, Mums ir sarakstīti tonnām likumi un to grozījumi,bet patiesībā nekas jau nedarbojas no tā visa,1. Tauta tos nelasa,jo neinteresanti romāni nav cieņā,2.Juridiskā valoda daudziem nav saprotama, vai netiek saprotamā veidā uzrakstīta.
3. Ticīgie cilvēki cenšas ievērot 10 dieva baušļus, kas neprasa nekādu lasīšanas mākslu.4.Blēžiem un zagļiem ir savi likumi,kaut nerakstīti, bet daudzmaz tiek ievēroti.

Atbildēt

Neviens pat nemana Čaksas pensiju

13.08.2017. 20:11

Privātās medicīnas lobija, e veselībā Pūces rokās, te top ne 4.,bet pat 5. un 6. pensiju līmenis! Super!

Atbildēt

Troļļu gans

13.08.2017. 19:29

Lasu un priecājos par ZZS. Malači! Lai gan 3.šķiras (LPSRS neauga augstāka šķira) komuņagas un boļševiki, tomēr māk strādāt. Tik perfekti izvilkt dienas visus veselības nozares trūkumus, melnumus un nelietības ir jāmāk. Novēlu zaļajiem mērģļiem līdz Saeimas vēlēšanās atrast trešo izcilo veselības ministru, kolēģiem ministriem turpināt nestrādāt komandā un deputātiem, sliņķiem, jo īpaši ārstiem un komisiju vadītājiem, nelikties ne zinis par veselības nozari. Lai pat pašam sajūsminātākam ZZS fanam sāk kaut kas pielekt.

Atbildēt

zampa

13.08.2017. 19:27

Interesantas lietas atklājas, nauda tiks šķiesta pa labi un kreisi. Protams, Mārupes golfa klubs priecāsies - "veselības aprūpes pētījumu un attīstības programmas pasākumiem" - tur jau Ērglim viss kabatā. RSU varēs sūkāt.

Taču interesantākās lietas:

- nelegālajiem imigrantiem paredzēta daudz labāka veselības aprūpe nekā Latvijas pilsoņiem. Smirdīgajiem nēģeriem būs viss, Latvijas lauciniekiem - nekas.

- NATO begemotu veselības aprūpe jāsedz Latvijai, un tā nu gan būs pēc Rietumu tarifa, nevis Latvijas nabagu līmenī.

Charlotewille nepārsteidz.

Atbildēt

Dakteris

13.08.2017. 19:08

»

Tam

Revaldam patīk gozeties TV ekrānos un runāt par to, ka lv jāattīsta lielais bizness un mikram tur nav ko meklēt, lai nomirst dabīgi, bet paša kantoros ar personalem saslēgti līgumi ka ar pašnodarbinātajiem vai mikram vai sijamm, nemaz pats nealgo, lai optimizētu nodokļus, lai gan personāls straada viņa...


Rēvalds radījis par sevi iespaidu kā ekspertu, bet īstenībā cītīgi sargā savu biznesu, izdevās pat radioloģijas tarifus noturēt ar 30% peļņu, jo tad milijonu nenopelnīsi un "dāvanām" nepietiks.

Atbildēt

Tam

13.08.2017. 19:02

Revaldam patīk gozeties TV ekrānos un runāt par to, ka lv jāattīsta lielais bizness un mikram tur nav ko meklēt, lai nomirst dabīgi, bet paša kantoros ar personalem saslēgti līgumi ka ar pašnodarbinātajiem vai mikram vai sijamm, nemaz pats nealgo, lai optimizētu nodokļus, lai gan personāls straada viņa telpas ar viņa aparatūru!!!

Atbildēt

Un....

13.08.2017. 18:43

»

slīmests

Lūdzu godīgi atbildēt, kurš patiešām izlasīja visu līdz galam


Negribi zināt izcilo VM likumu? Izlasi sākumu un tur viss top skaidrs

Atbildēt

slīmests

13.08.2017. 18:04

Lūdzu godīgi atbildēt, kurš patiešām izlasīja visu līdz galam!?

Kā pēc jāraksta tik garlaicīgi?

Atbildēt

viedais

13.08.2017. 17:36

Valsts budžeta naudas novirzīšana uz privātajām ārstēšanas iestādēm ir valsts naudas nozagšana tās tiešajā nozīmē, un stratēģiskā padome un pārējie gudrīši ir starā par to, jo nauda nāk ka nezin kur likt, bet valsts un pašvaldību slimnīcas iznīkst kopā ar personālu kam pensija būs iztikas minimuma līmenī. Absurdā republika! ZZS rullezz...

Atbildēt

J.M.

13.08.2017. 17:12

»

Valdis

Cerams,ka Čakša dzemdēs cietumā vai vismaz Balvos un pieņems dr Vāne un dr Zeitmanis.Ļaunums vairojas


Investēs Vānes slimnīcā 20 mlj eiro kā reģionalā centrā, ar katastrofu medicīnas centru atbrauks pilnas brigādes speciālistu un viss būs dargākajās Šveices privatklīnikās, tikai prāta apjomu nevienam tas nemainīs un neuzlabos. Parastie cilvēki gaidīs bezgaligās rindās vai maksās vēl vairāk kā tagad, jo algas taču mediķiem pieliktas,tarifi (aploksnes) apjomi aug!

Atbildēt

Lakam vajag

13.08.2017. 16:46

»

Valdis

Cerams,ka Čakša dzemdēs cietumā vai vismaz Balvos un pieņems dr Vāne un dr Zeitmanis.Ļaunums vairojas


Novēlēt Čakšas bērnam to, ko viņa vēl citiem Latvijas bērniem.

Atbildēt

Valdis

13.08.2017. 16:37

Cerams,ka Čakša dzemdēs cietumā vai vismaz Balvos un pieņems dr Vāne un dr Zeitmanis.Ļaunums vairojas!

Atbildēt

Aija

13.08.2017. 15:52

ZZS valdība dara visu lai bagātākie būtu bagātāki un nabagie tā izdzīti, lai pat nedomā par neko citu ka ēst un gulēt.

Atbildēt

13.08.2017. 15:16

Šķiet, ka ar katru šādu lietu tuvojas vardarbība, gan konkurenti, gan vienkārši no izmisuma. Vai tikpat labi kāds uzbeks vai čečens nospļausies par savu un citu dzīvībām, izvilks durami šauamo. Jo likuma acīmredzami nav, jeb precīzāk - taisnīga likuma. Vēsture rāda - netaisnīgi likumi agri vai vēlu nived pie asinsizliešanas. Nereti pirmie izlej netaisnue, bet tad pienāk atriebe, pret kuru gan cītīgi māca kristietība. Bet vai tiešām ļauna rīcìba nav jāsoda?

Atbildēt

...

13.08.2017. 14:58

Lietuvā valsts nauda nokļūst tikai valsts iestādes, pie mums pilnīga anarhija

Atbildēt

sviests pilnīgs

13.08.2017. 14:42

valstī ir maksas medicīna, tikai visi to baidās teikt, par kvalitāti nākas maksāt atsevišķi.
Nekas jau nemainīsies, varbūt rindas paliks vēl garākas, un maksāsim kabatās vēl vairāk, lai apietu apdrošināšanas radītās rindas

Atbildēt

ZZS nāve

13.08.2017. 13:57

»

Alvils

Kāpēc tikai Kučinskim? Čakša ir 100% atbilstoša visai koalīcijai


Tie 300 000 iedzīvotāju gan nebūs atbalstoši.

Atbildēt

hi hi

13.08.2017. 13:55

»

Alvils

Kāpēc tikai Kučinskim? Čakša ir 100% atbilstoša visai koalīcijai


kurš tad vientuļu grūtnieci solīdā vecumā neatbalstīs :D tikai pēc gada vēlešanās atcerēsies kas un kā.

Atbildēt

Alvils

13.08.2017. 13:43

Kāpēc tikai Kučinskim? Čakša ir 100% atbilstoša visai koalīcijai!

Atbildēt

Sise

13.08.2017. 13:32

Pie tik kompetenta premjera visu var saukt par likumu. Sākumā gan derēja painteresēties vai tas vispār atbilst Satversmei!

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Levita jaunvārdi un to tulkojums

FotoLevita “jaunvārdi” jeb īpašie termini, ar kuriem “spīd” gluži vai pašpasludinātais “nācijas tēvs”- valstsgriba, turpinātība, likteņkopība, vienvērtība, atjaunotne, brīvtelpa, kopējais labums, Latvijas valsts ceļš.
Lasīt visu...

15

Kāpēc medaļa tikai Bondaram? Lavents, Zaharjins, Gerčikovs un Meroni arī pelnījuši

FotoSakarā ar Krājbankas bijušā vadītāja Mārtiņa Bondara apbalvošanu ar Finanšu ministrijas goda zīmi, kā pamatojumu uzrādot “nozīmīgu personīgo ieguldījumu Latvijas Republikas finanšu sistēmas attīstībā” (tas nekas, ka no viņa vēl nav piedzīti 15 miljoni par naudas aizpludināšanu no šīs pašas Latvijas finanšu sistēmas), tā vien šķiet, ka citi līdzīgi darboņi arī būs nopelnījuši savus apbalvojumus!
Lasīt visu...

6

Varbūt visi „stupid people” nemaz nav „stupid people”, bet tikai daļa, un ar tiem citiem es solidarizēšos

FotoZinu, ka tūlīt sāksies kārtējais ķengu vilnis, tādēļ uzreiz uzrakstu savu nostāju. Tātad, uzskatu, ka mediķi ir malači, ka izgāja ielās. Sen jau vajadzēja un vajag vēl. Ne tikai viņiem, arī skolotājiem, policistiem, visiem, kam solīts gadiem. Mēs paši Re:Baltica esam neskaitāmi daudz rakstījuši par mazām algām, katastrofālo medmāsu trūkumu, budžeta ačgārnībām. Radot spiedienu, ir iespējams radīt arī pārmaiņas.
Lasīt visu...

21

Atlajst sajmu?

FotoEs ar visām četrām iestājos par brīvību. Piemēram, mūsu valsts iedzīvotājiem ir brīvība rosināt Saeimas atsaukšanu. Taču, manuprāt, brīvu izvēli var izdarīt tikai tas, kurš apzinās, ko dara, un ir informēts par visiem notikuma aspektiem, nevis ļaujas histērijai. Es zinu, ka ir forši spēlēties priekšniekos, bet te būs pāris fakti domas rosināšanai:
Lasīt visu...

18

Kaspars Dimiters: Mātes Latvijas vēstule

FotoKur esi, dēls? Jau viesnīcā vai teltī? Vai arābus lūgt, lai man druvas zeltī? Te nu tik vientuļi. Mirst ūdens, akai vinda. Neviena kaimiņa. Vien baļķvedēju rinda.
Lasīt visu...

12

Vienvērtīgs ir katrs cilvēks (lai ko tas arī nozīmētu): runa pie Brīvības pieminekļa 2019. gada 18. novembrī

FotoMīļie latvieši! Latvijas cilvēki Rīgā, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē un visā pasaulē!
Lasīt visu...

21

Valstsgribas valstsnegribas ēstgriba

FotoSaruna par reālo “valstsgribu” un “valstsgribas” iluzoriskumu ir aktuāla visu laiku. Taču 18. novembra kontekstā tāda saruna ir īpaši aktuāla, atsedzot patiesību un melus nošķirot no patiesības. Pašlaik šajā procesā valdnieks ir “nācijas tēvs” ar savu ārēji izskaistināto, bet mazsaturīgo daiļrunību. Tā palīdz atgādināt par patiesību un nosodīt melus. 
Lasīt visu...

10

Mucā

FotoPadomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk un citus «kā» padomju pilsoņi apvienoja vienā, un oriģinālvalodā tas skanēja tā: «Солдат спит, а служба идет!» «Kaut kareivis guļ, tā dienesta laiks virzās uz priekš un tuvojas beigām».
Lasīt visu...

21

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

FotoCitur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku savienības "iespējamu nelikumīgu finansēšanu”.
Lasīt visu...

18

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

FotoPadsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz. Tomēr gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka. Neba nu žurnālists pats iedomājās. Kuram šķiet, ka tiem, kas var glābt veselību un pat dzīvības ikvienam no mums (tai skaitā arī ikvienai no 100 "gudrajām galvām"), nevajadzētu nodrošināt jau apsolīto? Jo šis jau nav stāsts par to, ko dara un kā ārstē kāds konkrēts ārsts, bet gan pretsitiens tam, par ko Dr. Aizsilniece cīnās visu mediķu vārdā. Un tas ir nožēlojami.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

Nav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras”...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad,...

Foto

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

Karavadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt...

Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...