Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Gaļas stulbums

Mareks Vilkins
10.02.2017.
Komentāri (631)

Pievienot komentāru

Lapas:    13   12   11   10   9   8   7   6   5   4   3   2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

antons mikoss

11.02.2017. 19:17

»

Mareks

Āfrikas cūku mēra gadījumā svarīgi ir norādīt kontekstu - ka lai īstenotu mednieku interešu dienaskārtību šie ĀCM vīrusa izplatīšanās riski tika apzināti, mērķtiecīgi un sistemātiski radīti un kāpināti 20 gadu garumā. Mednieku intereses ir sekojošas: maksimāli kāpināt savvaļas pārnadžu populācijas (...


Cūku mēri Krievija ievazāja pēc Gruzijas kara dažos mēnešos lIdz Somijai. Krievi 2008. g. faktiski sāka bioloģisko karu pret savas tautas ekonomiku. Tālākais gāja lēnāk. Pie mums 2014.g..
Cik noprotu, tad autoram radies patīkams kniesis no domas vien, ka latviešu daudzbērnu ģimeņu vietā tagad nu skraidīs plēsēji.
Nu gluži kā Žirinovskim, kurš teicis, ka Latvija drīz būs mūsu. Bet mēs, viņš turpināja, nekur nesteidzamies. Tur drīz vairs nebūs iedzīvotāji, skraidīs tikai vilki. Nu tad mēs to valsti savāksim.
Autora rosīšanās sakrīt ar to Ļaunuma Impērijas stratēģiju. Sakritība vai kalpība? Apmāts vientiesis vai trollis?

Atbildēt

.

11.02.2017. 19:17

»

Patiešām

kas tev traucē pierādīt savu sajēgu? Klāj vaļā. Un ja tava sajēga būs patiešām jēdzīga, tad arī mēs pārējā sabiedrība iestāsimies PAR tavu piedāvājumu un spiedīsim varnešus no visām pusēm, ka tieši tā mums vajaga darīt, lai ierobežotu ĀCM un pasargātu mūsu laukus


Man kā lauksaimniekam šogad no ĀCM bija vairāk labums. Bet es saprotu, ka cūku audzētājiem tas nesis lielus mīnusus. No vienas puses izšaujot visas meža cūkas nebūs iespēja izdzīvot cūkām ar antivielu, bet nemedījot tās būs jācieš cūku audzētājiem. Nav vienas taisnības. Ir jāspēj pielāgoties

Atbildēt

Es

11.02.2017. 19:10

»

niknais

pierādi savu sajēgu ar darbiem, nevis spriedelēšanu, kā būtu un kā vajadzētu būt


Spriedelē tie, kas nezin. Kas bļauj, ka viss jāaizliedz. Šis raksts ir sabiedrības šķelšana un naida kurināšana.

Atbildēt

Patiešām

11.02.2017. 19:08

»

Es

Esmu mednieks un lauksaimnieks. Nav man desu cehs. Domāju man ir vairāk sajēgas par notiekošo nekā tev


kas tev traucē pierādīt savu sajēgu? Klāj vaļā. Un ja tava sajēga būs patiešām jēdzīga, tad arī mēs pārējā sabiedrība iestāsimies PAR tavu piedāvājumu un spiedīsim varnešus no visām pusēm, ka tieši tā mums vajaga darīt, lai ierobežotu ĀCM un pasargātu mūsu laukus.

Atbildēt

:)

11.02.2017. 19:05

http://www.latma.lv/files/201702100902511458038976.pdf
Marek ej un paraudi :D
Un pie reizes aizej pie psihologa ar.

Atbildēt

niknais

11.02.2017. 19:02

»

Es

Esmu mednieks un lauksaimnieks. Nav man desu cehs. Domāju man ir vairāk sajēgas par notiekošo nekā tev


pierādi savu sajēgu ar darbiem, nevis spriedelēšanu, kā būtu un kā vajadzētu būt

Atbildēt

Patiešām

11.02.2017. 19:00

izšaujiet meža cūkas, nevis kariniet mums priekšā bildes ar nošautiem lūša mazuļiem!

Atbildēt

Es

11.02.2017. 19:00

»

niknais

nu tad nepļerksti, bet ņem plinti un dari to! Iestājies par sabiedrības aizsardzību, nevis sava desu ceha


Esmu mednieks un lauksaimnieks. Nav man desu cehs. Domāju man ir vairāk sajēgas par notiekošo nekā tev. :)

Atbildēt

niknais

11.02.2017. 18:56

»

Es

Pieminēji, ka 67 % ir kucēni. Mežacūku gadījumā visvairāk arī ir jānomedī esošā gada sivēni, lai tās nesavairotos


nu tad nepļerksti, bet ņem plinti un dari to! Iestājies par sabiedrības aizsardzību, nevis sava desu ceha.

Atbildēt

Ainārs

11.02.2017. 18:54

un kaut kādi plintnieki, kas vairo ĀCM, nodarbojas ar savvaļas cūkkopību uz apkārtējo zemju īpašnieku rēķina, izšauj aizsargājamās plēsēju sugas, kas apdraud viņu gaļas biznesu, tagad mums - pārējai sabiedrības daļai, mācīs kā pareizi uztvert viņu biznesa nodarbi? Mācīs mūs, kā mums uz viņiem skatīties? Mācīs mūs, kā viņus cienīt un godāt?!

Atbildēt

Mareks

11.02.2017. 18:43

Āfrikas cūku mēra gadījumā svarīgi ir norādīt kontekstu - ka lai īstenotu mednieku interešu dienaskārtību šie ĀCM vīrusa izplatīšanās riski tika apzināti, mērķtiecīgi un sistemātiski radīti un kāpināti 20 gadu garumā. Mednieku intereses ir sekojošas: maksimāli kāpināt savvaļas pārnadžu populācijas (mežacūkas, staltbrieži, aļņi un stirnas) un maksimāli apšaut plēsējus (vilkus un lūšus, kas Eiropā ir aizsargājamas sugas). Postījumi no šīs medību saimniecības, kas vairo savvaļas pārnadžus, aizvien aug augumā. Nu tiem jāpieskaita Āfrikas cūku mēris un līdz ar to arī apdraudējums cūkkopībai, jo tieši cūkgaļa veido ievērojami lielāko daļu no Latvijas iedzīvotāju gaļas koppatēriņa.

Cūku mēra izplatībai Latvijā ir radīti izdevīgi apstākļi - mežacūkas kopš 90. gadu otrās puses piebaro cauru gadu un no atļautā limita nomedī tikai pusi. Tā tas turpinājies arī pēc 2004. gada, kad Latvija iestājās ES.

Zemkopības ministriju šajā laikā vadīja Mārtiņš Roze, Jānis Dūklavs, kurš arī ir mednieks, un Laimdota Straujuma. Medību daļu Valsts meža dienestā vadīja Jānis Baumanis, kurš ir pašreizējais Mednieku Savienības vadītājs un arī cūku mēra problēmas "risinātājs". Viņš saņem tūkstošus par “informatīvo darbu” ar medniekiem, bet, kad pats varēja reāli risku samazināt ar administratīvām metodēm, to nedarīja. Tieši pretēji – aizmiedza acis uz mežacūku piebarošanu, jo tās medniekiem ir galvenais gaļas ieguves avots, un nodrošināja vilku apšaušanu, jo tie samazinātu mežacūku skaitu. Kad 2011.gadā J.Baumanis pēc 400 mednieku apliecību viltojumu skandāla labprātīgi piespiedu kārtā pameta savu amatu, viņa vietā stājās Jānis Ozoliņš, kurš līdz tam bija Baumaņa vietnieks – labā roka. Aizpērn amatā stājās Valters Lūsis, kurš arī ir aktīvs vilku mednieks. Maiņas ir notikušas, bet turpinās tā pati politika.

ĀCM apritē uztur un izplata tieši mežacūkas. Fermās, veicot bioloģiskos drošības pasākumus, ne uzreiz, tomēr varētu panākt situācijas kontroli. ES galvenais gaļas ieguves avots ir lauksaimniecība, nevis medniecība. Taču Latvijas mednieki apzināti vismaz gadus 20 kāpinājuši mēra risku un kaitējuši cūkkopības nozarei ne tikai Latvijā, bet arī citās ES dalībvalstīs. Izmaksas mērāmas miljonos - par administratīvajiem un dezinfekcijas pasākumiem, tāpat izkaušanas izmaksas un kompensācijas. Gada laikā summa sasniedza 16.5 miljonus eiro (7.41 M pasākumiem ĀCM izplatības ierobežošanai + 1 M ziedojums no LVM + 8.1 M zaudējumi cūkkopjiem). Tagad vēl Eiropas Savienība piešķīra 1.2 M lai stimulētu medniekus šaut mežacūkas.

Atbildēt

Mareks

11.02.2017. 18:42

LV mednieki apšauj ienākošos Igaunijas lūšus un Lietuvas vilkus, kas kompensē medību kvotas pārmērības - nekur ES vilkus nemedī 9 mēnešus (ieskaitot mammas ar mazuļiem vēderā martā) un lūšus 4 mēnešus

Latvijas vilku un lūšu kvotas pieauga TIKAI tad, kad pieauga vilku un lūšu skaits Igaunijā un Lietuvā (2015.gada februārī Lietuvas 50-60 km pierobežas joslā tika uzskaitīti 120 vilki un Igaunijā 10-13 vilku pāri, kuriem piedzima mazuļi arī bija 50-60 km pierobežas joslā + Igaunijas lūšu skaits bija tuvs vides ietilpībai un līdz 2013.g. viengadīgie lūši, - kuri bija bez savas teritorijas - ienāca Latvijā). Pleskavas reģiona vilki arī var dot savu pienesumu.

Trešdaļa no nošautajiem lūšiem un vilkiem ir mazuļi

“ "Šogad nomedīts neparasti daudz vilku kucēnu"
http://www.lsm.lv/lv/raksts/vide-un-zinatne/zinas/sogad-nomediits-neparasti-daudz-vilku-kucenu.a68058/

20. oktobris 2013
Autori: Laura Dzērve, Latvijas Radio Ziņu dienesta korespondente

Šī gada vilku medību sezona izceļas ar ko neparastu - stipri liels ir nomedīto vilcēnu skaits, liecina Valsts meža dienesta apkopotie dati. No 133 nošautajiem vilkiem 67% ir kucēni.”

Atbildēt

niknais pilsētnieks

11.02.2017. 18:39

Kaut kādi mikosi te iedomājas, ka šito visu redzot, ko savārījuši mednieki ar visiem iztērētajiem, skurstenī nodedzinātajiem 13 miljoniem par ĀCM biznesu un sabiedrības acu priekšā noslaktētajām 15 000 mājas cūkām - nevainīgu dzīvnieku noslaktēšanu, - sabiedrībai te tagad būtu jāklusē?!!! Iedzer drapītes, vai šmakovku un dodies čučēt, ja nav nekas labāks ko darīt!

Atbildēt

antonam

11.02.2017. 18:32

»

antons mikoss

Autora teksts un viņa komentāri ir kvalificējami kā naida runa. Arī daudzi citi komentētāji neatpaliek


sauc tik savas attiecīgās iestādes palīgā, kad mednieki atsakās aprakt pašu savairotās un no ĀCM nosprāgušās cūkas grāvmales un upīšu malās, ko rāda tv. Neiet aprakt un neziņo arī PVD, jo tad uzlikšot liegumu, un nevarēs vairs meža gaļu izvest uz saviem blatņiku desu cehiem! Vot tur gan papūlies un pieliec visus savus spēkus!

Atbildēt

Ainārs

11.02.2017. 18:27

»

Es

Es nepārdodu. Pats ēdu


tad ēd savā virtuvē un neaizstāvi pagrīdes biznesu

Atbildēt

antons mikoss

11.02.2017. 18:25

»

Mareks


Autora teksts un viņa komentāri ir kvalificējami kā naida runa. Arī daudzi citi komentētāji neatpaliek.
Te nu iesākas portāla atbildība un attiecīgo iestāžu reakcija

Atbildēt

Andris >antonam mikosam

11.02.2017. 18:23

»

antons mikoss

Autora panēmiens ir acīmredzams. Nosaukt paša izdomātus skaitļus(izmelotus) un tad izvirst secinājumos. Par vilku un lūšu skaitu un nomedīto gaļas svaru piemelots vairākas reizes. Par to var pārliecināties saitē...


sāku lasīt tavu apcerējumu... bet, tikko skats apstājās pie vārdiem - vmd.gov.lv un JEBKĀDAS ATSAUCES vai STATISTIKAS DATIEM, ar ko operē šī iestāde, - tālāk es nelasu! Un neiesaku nevienam uz šīs baltās pasaules ticēt JEBKAM, kas saistīts ar šo melu organizāciju!!! Sākot jau no paša Krēsliņa līdz pēdējam referentam, kas tur deldē savus kaulus! Vieni meli! Blefošana! Savējo malumednieku piesegšana! Šī iestāde pelna vienu vienīgu SABIEDRĪBAS NICINĀJUMU!

Atbildēt

antons mikoss

11.02.2017. 18:19

»

Paija - medniekam

Neviens jau neliedz jums medīt. Medības ir tik sena kā pasaule


Katru gadu pa kādam muļķim ārstējas no trihinellas. Muļķu izrādās šajā ziņā maz.

Atbildēt

Vineta

11.02.2017. 18:14

Raksts ir ļoti labs. Beidzot jāsāk atklāti runāt par medību biznesu un mūsu meža dzīvnieku aizsardzību. Tas nav mednieku īpašums.

Atbildēt

antons mikoss

11.02.2017. 18:08

Autora panēmiens ir acīmredzams. Nosaukt paša izdomātus skaitļus(izmelotus) un tad izvirst secinājumos. Par vilku un lūšu skaitu un nomedīto gaļas svaru piemelots vairākas reizes. Par to var pārliecināties saitē
http://www.vmd.gov.lv/valsts-meza-dienests/statiskas-lapas/medibas/es-sfera-esoso-sugu-monitorings?nid=1697#jump.
Ierosinu padomāt par latviešu likteni tagad un nākotnē. Izsekojot nomedīto plēsēju kartei no 2009. g., visvairāk nomedīti tie ir tertorijās, kur iedzīvotāju skaits strauji sarucis. Slēgtas skolas. Dabiski to vietā ienāk plēsēji.
Mums vajadzētu vākt parakstus par īstenoto genocīdu pret latviešu tautu, ko īstenoja krievu okupācija un turpina pašu bāleliņu valdība, ja rēķina pēc katastrofālās tautas ataudzes samazināšanās.
Jāaizstāv sava tauta, nevis tās vietu aizņēmušie plēsēji. Autors par katru cenu tajā telpā, kur jāmīt lielām latviešu ģimenēm, grib redzēt plēsējus.
Tas ir informatīvais karš. Ar melošanu, apmelošanu un aizvainošanu kā viens Kremļa trolis.

Atbildēt

xx

11.02.2017. 18:04

»

Marekam

A pie psihologa tad esi vai neesi bijis


Ja viņš tur būtu bijis, tad diez vai šeit sprēgātu, bet būtu ar sasietām rokām uz muguras.

Atbildēt

Marekam

11.02.2017. 18:03

»

Mareks

3) alnis - 170kg


A Tu atskaiti to, ko mednieki izdala par līgumtiesībām plus pārējo vēl uz visu ģimeni, viens pats jau viņš to gaļas kluci neēdīs.

Atbildēt

Marekam

11.02.2017. 17:58

A pie psihologa tad esi vai neesi bijis?

Atbildēt

Švamme

11.02.2017. 17:56

Esmu redzējis kā kluba "Driāda" mednieki pēc medībām kaujas par dzīvnieku gaļas gabaliem.

Atbildēt

Mareks

11.02.2017. 17:55

Kārtējo reizi apstiprinās tas, ko par medniekiem saka Jānis Ozoliņš (bijušais VMD Medību daļas vadītājs un vilku/lūšu monitoringa vadītājs): “Latvijas vidusmēra mednieks pat ar medību vadītāja kvalifikāciju noteikti nav profesionālis savvaļas populāciju apsaimniekošanā”. Un tas pēc 20 gadus ilgām pūlēm izskaidrot elementāras lietas par vilku un lūšu monitoringu. Mednieku ideologiem V.Lūsim, J.Baumanim, H. Barvikam un L.Dombrovskai patīk murmināt [frāzītes] par "zinātni" un "monitoringu", bet izpratne par monitoringa parametriem viņiem joprojām ir tumša bilde.
Par Latvijas mednieku poļitruku stulbumu lielāks ir tikai viņu melīgums un liekulība.

:)

:)

:)

Atbildēt

Es

11.02.2017. 17:53

»

Mareks

1) http://www.agropols.lv/?menu=28&newsid=96273&numurs=1286...


Tika nošauti klaiņojoši suņi. Tad bija likums, kad tos drīkstēja šaut. Šobrīd tā vairs nav.

Atbildēt

Mareks

11.02.2017. 17:51

»

Māris Millers

Super...


3) alnis - 170kg
briedis - 85kg
mc - 40 kg
stirna - 17kg

pareizi vidējo gaļas daudzumu ar nošauto skaitu un pats redzēsi

Atbildēt

Es

11.02.2017. 17:49

»

mednieks

Esam medījuši, medījam un medīsim. Un ne jau daži aptaurēti komentētāji tagad sāks te kādu regulēt. Ja kāds ņemtu vērā pietiek.com komentētāju domas, tad sen būtu valdība atlaista, policija likvidēta, medības aizliegtas. Par laimi, komentētājus neviens vērā neņem, varat kaut apdirsties no dusmām...


Agri vai velu tam pieversis uzmanibu Eiropas civilizeta dala un jusu pontosana peksni beigsies. Kadreiz maluzvejniekiem ari likas, ka vares visu muzu darit, ka velas. Nu tam tiek piegrieztas skruves arvien specigak.

Dabas postitajus var sastapt biezi, Caunes kungs vai vinam lidzigais, visiem viniem ir lidzigas atrunas. Visi - pilnigi visi - mednieku kolektivi butu jaapzina un jareorganize. Seviski aktivi butu jaizker tos jusu biedrus, kas posta dabu ar nakts optikas palidzibu.

Atbildēt

Mareks

11.02.2017. 17:47

»

Māris Millers

Super...


1) http://www.agropols.lv/?menu=28&newsid=96273&numurs=1286

Vilki Latvijā. Vai tiešām drauds?

Selva Šulce, Valsts meža dienests (VMD)
08.10.2013

"monitoringa dati apliecina, ka katram vilku pārim gadā piedzimst vidēji 6 vilcēni. Lai aizstātu 200–250 gadā nomedītus vilkus, no kuriem, kā zināms, lielākā daļa ir nepieauguši vilcēni, pilnīgi pietiek ar 40–50 pieaugušo pāriem. Vilku populācija, kas sastāv no 200–300 indivīdiem pēc medību termiņa beigām, pateicoties brīvām pārvietošanās iespējām, piemērotām midzeņu vietām un barībai, nodrošina apmēram 50 pārus, kuri sekmīgi vairojas. Šādās robežās vilku skaits Latvijā pēdējo 10–15 gadu laikā arī svārstījies – no 200–300 ziemas beigās līdz 500–600 vasaras sākumā. Apgalvojumam, ka valstī dzīvotu vairāk kā 1000 vilku, nav izskaidrojuma, jo šāda populācija ik gadus saražotu vismaz tik pat daudz kucēnu un augtu neiedomājami ātri."

2) Medniekiem.lv TV: Jānis Ozoliņš par klejojošo suņu un kaķu medīšanu
https://www.youtube.com/watch?v=rC6NZ_4nckw

~6:28 J.Ozoliņš saka, ka 2011.gadā nošauts vairāk nekā 800 suņu, bet iepriekšējos gados pat vairāki tūkstoši

Atbildēt

Mārim Milleram

11.02.2017. 17:47

»

Māris Millers

Super...


tu man aizdod savu optiku un kameras, ar kurām tu neatļauti filmē meža zvērus pie barotavām.. - es tev piegādāšu pierādījumus cik tik uziet! .. bet, neskumsti, ir jau ir, ir arī uzfilmēti kadri un visādi citādi piefiksētas plintnieku šeptēšanās .. nav jau īpaši sarežģīti tādus dabūt, ja ir tik liela vēlme.. pats zini, ka plintniekiem ir vājība ar tādiem kadriem plātīties gan savā starpā, gan meiteņu priekšā - pirtiņās, gan citās vietās...:)

Atbildēt

Es

11.02.2017. 17:43

»

tālskatis

Portāls pietiek.com iegūtu daudz profesionāli pelnītas uzmanības, ja šā raksta "saturu" un publiskas uzstāšanās izklāsta veidu uzaicinātu nokomentēt psihiatru...


Pirmkart, par fotografiju zagsanu var runat tikai komercprodukta gadijuma, ja to izmanto bez atlaujas pelnas gusanai. Seit vairak runa par stulbas dizasanas ka noziedziga nodarijuma pret dabu un sabiedribu paradisanu. Tev ari nav zinams, ko nozime jedziens publiska telpa.
Ja ar vuarismu visvairak sirgstosie "mednieki" neizkarinatu savu stulbumu apskatei un neaprakstitu savus "varondarbus", nebutu jau ko citet. Viss, ko jus uzrakstijat, no civilprasibas (kuru jus nekad necelsiet) viedokla ir tirais blekis. :)

Atbildēt

Es

11.02.2017. 17:40

»

Ainārs

a kas tev atļauj pārdot


Es nepārdodu. Pats ēdu.

Atbildēt

Es

11.02.2017. 17:39

Teicams raksts. Ir laiks visu so saudisanos ierobezot. Tas ir kaut kas nenormals - anarhronisms.

Atbildēt

Ainārs

11.02.2017. 17:35

»

Es

Tev tās kāds liek pirkt


a kas tev atļauj pārdot?

Atbildēt

>Es

11.02.2017. 17:31

»

Es

Tev tās kāds liek pirkt


kāpēc zemniekam, kas audzē mājas cūkas PVD un visas iespējamās kontroles stāv priekša un pakaļā, rītā un vakarā, a tādam šaušanas klubam ar vingrotājiem, kas audzē meža cūkas brīvā dabā, stūķē sazin ko savās desās - laipni lūgti - sildiet ekonomiku, nemaksājiet nodokļus, rullējiet tik ĀCM un visādas cērmes cik tik uziet! Dūklavs priekš jūsu biznesa izkaus pēdējās Latvijas cūkas un apraks visu cūkkopības nozari!

Atbildēt

Māris Millers

11.02.2017. 17:31

Super.
Marek, Tu saki, ka LV ir 25-300 vilku. A ja sezonā nomedī 300, kur tad šie rodas nākošsezon, kokos aug?
Kur ir kaut viena norāde uz taviem itkā izvērtētajiem datiem, par to ticamību, kaut vai norāde, kur tos atradi.
Mednieki gadā nogalina vairākus tūkstošus suņus? Jopcik, par kādiem murgiem Tu runā, kur fakti? Un par gaļas kalniem, kur Tu ņēmi datus, lūdzu uzrādi, Tas interesē daudzus cilvēku.
Tātad, vairāk lasīt netaisos, apnika, bet nu tad nu skaidro.
Droši, saki ka viss no pirksta izzīsts.
Un vēl viens jautājums, bet atbildi lūdzu godīgi.Esi bijis pie psihiatra, esi pārbaudes veicis>? Es to daru diezgan bieži, ejot medicīnisko pārbaudi, lai pagarinātu ieroču nēsāšanas atļauju, un nes zinu, ka to dara visi mednieki un par viņu saprātu esmu diezgan drošs, jo tas ir medicīniski apstiprināts, bet Tu?

Atbildēt

GH

11.02.2017. 17:24

»

Juris

Vai nav kaut kāds pilnīgs sviests, ka kaut kādām biedrībām un sporta klubiem atļauts nodarboties ar desu un gaļas tirdzniecību no rokas? Kas to var pārbaudīt, kas tajās desās sabāzts


nu ja, ka bāž tur vecu govs gaļu ar labi daudz ķiplokiem, un izrādās pat spiež kolektīva biedriem to pārdot!!!!

Atbildēt

Juris

11.02.2017. 17:11

Vai nav kaut kāds pilnīgs sviests, ka kaut kādām biedrībām un sporta klubiem atļauts nodarboties ar desu un gaļas tirdzniecību no rokas? Kas to var pārbaudīt, kas tajās desās sabāzts?

Atbildēt

>felix

11.02.2017. 17:05

nabadzīga, nabadzīga valsts, kurā viens pats zinātnieks, kas pēta kādas dzīvnieku sugas:( Un, ja vēl paskatās, kas ir tas institūts, zem kāda jumta šis zinātnieks spiests darboties, kas ir institūta vadītājs, kādu interešu aizstāvībā dedzīgi piedalās, utt. Loģiski būtu, ka valstī būtu izskolota jaunā zinātnieku paaudze, kas stažējusies ārvalstīs, un ar svaigu skatījumu, jaunākajās zinātniskajās atziņās, sugas aizsardzībā balstītā pieejā, pētītu, monitorētu mūsu aizsargājamās dzīvnieku sugas. Un šim procesam tādu tiešā veidā ieinteresēto grupu, kā medniekus, pētniecības procesā pat tuvumā nepielaižot. Vienīgi kā pētāmā materiāla piegādātājus.

Atbildēt

felix

11.02.2017. 16:48

»

>:felix

nekladzini, bet nosauc to vienu pašu neatkarīgo zinātnieku


Varbūt tev kādi citi zināmi vēl.

Atbildēt

felix

11.02.2017. 16:47

»

>:felix

nekladzini, bet nosauc to vienu pašu neatkarīgo zinātnieku


Mareks Viļķins:):D
Jānis Ozoliņš! Mareks savos rakstos izmanto gan viņa datus, gan viņa epitetus.

Atbildēt

Zinu

11.02.2017. 16:44

»

Mareks

Sarkangalvītes aizstāvju dumpis, jeb Dzīvnieku ferma-2


Nu tad kur ir pierādījums? Oficiāli dati, kas to apstiprina? Sociālā profilā es arī varu norādīt, ka esmu nomedījis lāci, vai tad tam tu uzreiz ticēsi? Starp citu tajā portālā ir arī foto trofejas. Vajag kārtīgāk lasīt.

Atbildēt

tālskatis

11.02.2017. 16:42

Portāls pietiek.com iegūtu daudz profesionāli pelnītas uzmanības, ja šā raksta "saturu" un publiskas uzstāšanās izklāsta veidu uzaicinātu nokomentēt psihiatru.
Ilustrācija zagta citā portālā, vistcamāk, pārkāpjot autortiesības, no citiem autoriem bez atsaucēm ņemti skaitļi demagoģiski un tīši pamijus maisīti ar puspatiesībām, meliem.
Autors, iespējams, pārliecināts, ka par apmelojumu mazturīgā Valmieras skolotāju tiesā iesūdzēt nespēs finansu nepietiekamības dēļ.

Atbildēt

Lapas:    13   12   11   10   9   8   7   6   5   4   3   2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Dzīves jēga

FotoPēteris un Jānis gāja uz Templi ap lūgšanas stundu, tas ir, devīto. Tanī brīdī nesa kādu vīru, kas bija tizls no mātes miesām, to ik dienas nolika pie Tempļa durvīm, sauktām par Krāšņajām, lai viņš lūgtu dāvanas no tiem, kas gāja Templī. Redzēdams Pēteri un Jāni, kas gribēja ieiet Templī, viņš lūdza kādu dāvanu. Bet Pēteris ar Jāni, to cieši uzlūkodami, teica: «Skaties uz mums.» Tas pievērsās viņiem, cerēdams kaut ko no viņiem saņemt. Apustuļu darbi, 3. nodaļa 
Lasīt visu...

21

Covidiotisms vai dezinformācija par Ķīnas vīrusa Anglijas celmu

FotoŠonedēļ klajā nāca LETAs ziņa par Ķīnas vīrusa Anglijas celma izplatību Latvijā. Tajā trūka būtiskas informācijas: jaunā celma slimnieku inficēšanās apstākļi. Toties bija tāda mierinoša rindkopa:
Lasīt visu...

21

Ārkārtas situācijā kaut pliks un bass

FotoLiegumu iegādāties klātienē virkni preču par jēdzīgu grūti nodēvēt. Mūsu valsts šajā ziņā kļuvusi par apsmiekla objektu pat daudzviet ārzemēs, kur mērenāk eksperimentē ar saviem iedzīvotājiem.
Lasīt visu...

21

Kad pērkama eksministres padomniece cenšas panākt netīkamas „Facebook” lapas slēgšanu

FotoIlzes Viņķeles ekspadomniece un Veselības ministrijas PR darbiniece Marta Krivade apmelo "Vakcīnrealitāti Latvijā" un aicina uz reiderismu Savā privātajā “Facebook” lapā viņa publicē aicinājumu lietotājiem ziņot administrācijai par "Vakcīnrealitātes Latvijā" “Facebook” lapu ar mērķi panāk tās bloķēšanu.
Lasīt visu...

21

Nav pieļaujama necienīga attieksme pret tradīciju kopējiem un viņu viedokļa dēvēšana par "homofobisku"

FotoAtsaucoties uz aktualizējušos jautājumu par ģimenes jēdziena pārdefinēšanu, Latvijas Dievturu sadraudze uzskata par pienākumu sabiedrībai paust savu viedokli.
Lasīt visu...

15

Egils Borats

FotoAcīmredzot prezidents Egils Levits uzskata, ka pēdējā laikā viņa  neveiklo frāžu un paziņojumu skaits nav pietiekams, lai pilnībā samulsinātu Latvijas cilvēkus, un tāpēc viņš turpina runāt arvien dīvainākas lietas.
Lasīt visu...

21

Alda Gobzema rekviēms

FotoTuba Mirum (Pastarā diena) – ar to mūsu valdībai un visiem ļaunajiem spēkiem draud Aldis Gobzems kopš tā brīža, kad iesaistījās par cīņu pie varas galda. Gobzema aktivitātes var pielīdzināt kopējai plūsmai, kura sākās ar Brexit kampaņu un Donalda Trampu nākšanu pie varas ASV un notikumiem citur pasaulē, kur par galveno dzinuli ir ārējs vai iekšējs drauds, briesmas, netaisnība. Gobzems draud ar procesu sākšanu visiem par neslavas celšanu, bet sausais atlikums ir tāds, ka nekas tāds nav noticis. Turpretim ir ierosināti procesi pret viņu par neslavas celšanu, kur verdikts ir bijis viens ne Aldim par labu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mieru, tikai mieru

Šie slavenā, gudrā un šarmantā vīreļa ar propelleri uz muguras - Karlsona vārdi mūsdienās ieguvuši sevišķu aktualitāti. Jo nav viegli saglabāt mieru tik...

Foto

Kādēļ nav ieteicams vakcinēties pret COVID19 (jo īpaši ar mRNA tipa vakcīnām)?

Tā kā arī Latvijā valdība sāk apšaubāmu masveida vakcinācijas propagandas kampaņu, kas var izvērsties...

Foto

Labklājības ministrijas un pašvaldību neizdarība noved pie dzīvības apdraudējuma cilvēkiem, kuri uzturas sociālās aprūpes centros

Kopš ārkārtējās situācijas valstī, ko izraisījusi Covid-19 krīze, tiesībsargs ar vērību...

Foto

Pele spēlējas ar kaķi: Ivo Leitāns pret Aivaru Lembergu

Kad vienā no Ventspils mēra Aivara Lemberga preses konferencēm jautājumus sāka uzdot LTV žurnālists Ivo Leitāns, uzreiz...

Foto

Pieaug slēgto tirgotāju skaits, jāglābj nozare

Nozare turpina darboties sarežģīta regulējuma apstākļos. Atbalstu saņem regulāri apturēto uzņēmumu darbinieki, turpinās pieteikšanās uz apgrozāmo līdzekļu pabalstiem, ar nepacietību...

Foto

Atbilde ir tuvāk, nekā tu domā

Cik labi, ka mēs dzīvojam laikā, kad ir tik daudz iespēju! Piemēram, ir tik daudz iespēju baidīties:...

Foto

Pilsoni! Ja gribi paspēt nodibināt partiju, tad kur ņemt nosaukumu? Tev palīgā nāks Ukraina

Skatoties uz pašvaldību vēlēšanām šogad un Saeimas vēlēšanām nākamgad, plāno dibināties ne...

Foto

Esmu brīvs un spēcīgs cilvēks, tāpēc iesūdzēšu visus, kas man darīs pāri

Esmu ar savu parakstu apliecinājis dalību partijā Likums un kārtība! Un Tu? Seko man un...

Foto

Kam tic tie, kas grib, lai netici nekam

Brīžos, kad plašākam sabiedrības lokam piemin okultismu, tad vieni smīkņā klusi, citi steigtu pildīt savu operatīvo armijai pielīdzināmo...

Foto

Tikai slikti cilvēki iebilst pret datu nesēju atlīdzību mobilajiem telefoniem

Latvijas autoru, mūzikas izpildītāju un producentu organizācijas ir gandarītas par LR Kultūras ministrijas (KM) virzītajām izmaiņām...

Foto

Pietiek norādīt kā piemēru citu valstu neizdarību, attaisnojot mūsējās

Kas mainījies? Kad studēju medicīnu, mums mācīja, ka no desmit cilvēkiem vismaz viens ir savādāk domājošs. Vai...

Foto

Zakatistovam, Nemiro un kompānijai nāksies atskaitīties

Šā gada 7.janvārī Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs ir apstiprinājis 2020.gada 6.decembra politiskās partijas KPV LV ārkārtas biedru sapulcē ievēlēto valdi:...

Foto

Vajadzētu pieprasīt arī izglītības un zinātnes ministres demisiju

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde aicina Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu neatstāt bez ievērības Latvijas Izglītības un zinātnes...

Foto

Par cenzūru portālā Draugiem (ja vēl atceraties tādu)

Līdz 2017.gada maijam biju pārliecināts par to, ka visi cilvēki pasaulē  vissiltākos pateicības vārdus saka un vislielāko cieņu...

Foto

Kāpēc Latvijas vara un mediji nekomentē Lielā Restarta konceptu?

Pēc gandrīz gada juku un haosa atbilde uz šo jautājumu ir acīmredzama. „Jaunās Perestroikas” ieviešanai uzsvars tiek...

Foto

Šoreiz mēģināšu atbildēt par saviem vārdiem: politiskās partijas "Likums un kārtība" dibināšanas manifests

Mēs neticam papīru kalniem. Papīrs panes visu. Līdz šim Latvijā ir bijušas simtiem...

Foto

Praktiski padomi - kā apturēt vīrusu

Kopš pavasara nekas nav mainījies, vēl joprojām tie paši labie, vecie, efektīvie ieteikumi! Tātad vīruss nekad nesākas uzreiz plaušās, tas...

Foto

Pietiek muļļāties

Lai nu kā kādam nepatiktu Latvijas pašreizējā valdība, kura rīkojas pēc Krilova fabulas motīviem, tad nu šoreiz jānoņem cepure premjera priekšā....

Foto

Kas traucē?

Gada pirmajā pusē mēs lepojāmies ar to, ka mūsu „aktīvās” rīcības rezultātā esam labā epidemioloģiskā situācijā, salīdzinot ar citām valstīm. To, lepni krūtis izgāzuši,...

Foto

Es sekoju un izprotu

Pastāvīgi un rūpīgi sekojot līdzi situācijai, izprotu Ministru prezidenta lēmumu un tā pamatojumu pieprasīt veselības ministres demisiju....

Foto

Pareiziem medijiem, kas cer uz valsts finansiālu atbalstu, ir jāuzvedas pareizi

Jau kopš marta Latvijas iedzīvotāju ikdienu būtiski ietekmē koronavīrusa izraisītā pandēmija, ar to saistītie ierobežojumi...

Foto

Ir nepieciešamas skaidras atbildes

Ir skaidrs, ka šis šovs ar varas sevis slavinošo vakcinācijas uzvaras gājienu turpināsies ar arvien lielāku jaudu. Tieši tāpat kā turpināsies krāpnieciskās...

Foto

Es jums atkal došu daudzus lieliskus padomus: kad un kā Latvija sāks ķert kaimiņus?

Vienmēr ir interesanti un noderīgi salīdzināt dažādu valstu datus, it sevišķi, ja...

Foto

Kur ir manas ragaviņas?

Labdien, valdība! Vispirms apsveicu ar iespēju sākt vakcinēties! Gaidu ar nepacietību arī savu kārtu. Bet, kamēr gaidu (un, cerams, sagaidu), nenocietos un...

Foto

Aicinu ikvienu saglabāt piesardzību un rīkoties atbildīgi

Godājamie Latvijas iedzīvotāji un visi, kuriem dārga mūsu mīļā Latvija! Aizejošais gads ir bijis izturības un pārbaudījumu gads. Covid-19...

Foto

Izturību, iejūtību un drosmi

Mīļie Latvijas cilvēki! Jaunajā gadā es gribu mums visiem novēlēt izturību, iejūtību un drosmi....

Foto

Šodienas izaicinājumi prasa tikai veselo saprātu

Mūsu vēsturē ne reizi vien Ziemassvētki bijis smagu kauju laiks. Gan strēlnieki, gan leģionāri ar asiņu sarkano krāsojuši gada garākās...

Foto

Ieteikumi par COVID-19 ambulatoru ārstēšanu

Atsaucoties uz Latvijas Ārstu biedrības aicinājumu iesaistīties COVID-19 pandēmijas apkarošanā, varu rekomendēt dažus ieteikumus ambulatoram ārstēšanas procesam....

Foto

Ministrs Plešs ignorē Būtiņģes termināla naftas noplūdi

Būtiņģes naftas termināla atrašanās Baltijas jūrā ir bumba ar laika degli, tādēļ naftas noplūde no Būtiņges termināla ir likumsakarīga....

Foto

Ko vajag darīt, lai cilvēki Latvijā neticētu vakcīnai pret koronavīrusu. 10 punkti

1. Vairākas desmitgades nepiešķirt pietiekami daudz līdzekļu izglītībai un zinātnei. Lai cilvēki tic instagram influenceriem ne...

Foto

Aicinājums valsts augstākajām amatpersonām

2020. gada 12. novembrī Satversmes tiesa taisīja spriedumu, kas ir guvis plašu rezonansi Latvijas sabiedrībā. Likumdevējiem tas nozīmē nopietnus izaicinājumus nākotnē. Latvijas...

Foto

Ko es darītu, ja pats saslimtu ar Covid–19

Vakardienas saruna. Atstāstīšu, kā nu mācēšu. Mans sarunu biedrs – mans sens paziņa, tik sens, ka esam vienaudži,...

Foto

Kārtējais „eksperts” kārtējo reizi paredz Vladimira Putina valdīšanas gaidāmās beigas

Politologs, demagogs un bijušais sektants Andis Kudors savā nesenajā intervijā vēlreiz paredz Vladimira Putina valdīšanas gaidāmās...

Foto

Vīrieši, appreciet savas sievietes: vēstījums 2020. gada Ziemsvētkos

Dieva mīļotie, es sirsnīgi sveicu jūs Kristus dzimšanas svētkos! Septiņsimt gadus pirms Jēzus dzimšanas pravietis Jesaja vēstīja, ka...

Foto

Mīlestības likums liek mums raudzīties uz ikvienu kā savu laikabiedru

Kā vadmotīvu šai svētku uzrunai paņemsim tekstu no Lūkasa Evaņģēlija: Un viņi steigā atnāca un atrada...

Foto

Mūsdienu Ziemassvētku stāsts

Vakar pa nakti sniga. 8:00 - uzcēlu sniegavīru....

Foto

Aicinām priesteri Aleksandru Stepanovu nevērsties pret pāvesta kalpojumu

A. god. priesterim Aleksandram Stepanovam (attēlā), Tukuma Romas katoļu draudzes prāvestam un portāla www.civitas.lv redaktoram. Latvijas Romas katoļu...

Foto

Arhibīskaps Stankevičs, viņa sirdsapziņa un Gērings, kurš tika notiesāts…

Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča uzruna Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē izraisīja sašutumu ne tikai...

Foto

Mans piedāvājums – ieviest formulējumu “Kopīgas deklarētās mājsaimniecības un savstarpējās aprūpes likums”

15. decembrī es piedalījos Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē, kurā aicināju, nemainot...

Foto

Alkoholu un cigaretes drīkst, grāmatas nedrīkst

Gudri ļaudis vienmēr ir teikuši: meitiņ, neej gulēt nikna. Vakar izlasīju valdības lēmumu, izdarīju visu, lai dusmas mazinātu (vienīgi pastaigāties...

Foto

Pasaule pesimista acīm jeb nepatīkamā patiesība

Cik ir divi reiz divi? Nu, ja godīgi, tikai tev – divi reiz divi ir pieci. Iegaumē, lai kur tu...

Foto

Ministriem nepelnītais algas pielikums ir jāziedo labdarībai

Saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma normu, kas paredz ņemt vērā gan vidējās algas,...

Foto

Izbrauciet no auzām un atveriet brīvdienās veikalus

Godātie valdības vīri! Laiku pa laikam katram mums sanāk “iebraukt auzās”. Šoreiz no valdības gaidām izbraukšanu no auzām, jo...

Foto

Ir īstais laiks, lai daži desmiti tūkstošu eiro nodokļu maksātāju naudas tiktu samaksāti par dievkalpojumu pārraidīšanu komercmedijos

Tieslietu ministrija ir sagatavojusi informatīvo ziņojumu “Par Ziemassvētku dievkalpojumu...

Foto

„Nekā personīga” „galma dziesminieku" meli par viltus ziņu izplatītājiem un viņu sekotājiem

TV3 raidījumā „Nekā personīga” "galma dziesminieki", stāstot par viltus ziņu izplatītājiem un viņu sekotājiem,...

Foto

Konservatīvo cenzūra – “radikāļu sazvērestība” vai realitāte?

Pēdējās nedēļās Latvijā un pasaulē ir izskanējušas diezgan likumsakarīgas ziņas, proti, daudzi Nacionālās apvienības (NA) biedri, tostarp Saeimas deputāts...

Foto

Mēs visi zinām, ka šo pandēmijas vilni, kas veļas pāri visai pasaulei, nav radījuši Latvijas politiķi, - un vēl citas manas svarīgās domas

Mēs visi ejam...

Foto

Var risināt cilvēku problēmas citu kopdzīves veidu gadījumā, nepielīdzinot tās ģimenei un laulībai

Latvijas sabiedrībā plašu rezonansi ieguva Satversmes tiesas 2020. gada 12. novembra spriedums, kas...

Foto

Dodiet naudiņu mūsu kontrolētajām NVO, bet valsts aizsardzības mācību skolās nevajag: vēstule valsts prezidentam Egilam Levitam

Augsti godātais Levita kungs! 2020. gada 3. decembrī Saeima pieņēma...

Foto

Mēs prasām savu valsti atpakaļ

Azeru nesenais panākums Kalnu Karabahas atgūšanā un dekolonizācijā, kā arī Lukašenko nespēja apklusināt protestus Baltkrievijā lika atcerēties Krievijas politiķa Viktora Alkšņa...

Foto

K.Kariņa k-gam no Latvieša Pelēkā

Premjera kungs! Rakstu Jums, jo vēl ir laiks novērst problēmas, ko var radīt savstarpēja nesaprašanās. Mani senči te dzīvoja cara laikos,...