Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

o, bože,

15.05.2023. 20:37

»

Aizsardzības plānu pasūtītājs ir DAP! Atbildīgā persona no DAP puses Gtia Strode!

Piemērs...


vai tad ķerus tur it nekā nebija spējīgs pateikt? drausmas! drausmas! vājprāts, kas par personāžiem savilkti lemšanai!

Atbildēt

Mežu izzagšana

15.05.2023. 09:23

»

Dabas skaitīšana

Tika veikta pavirši un nekvalitatīvi. Tāpat arī iepriekšējais ziņojums par biotopu stāvokli bija no sērijas "viss ir slikti" ,bez ticamiem datiem. Jaunais nav daudz ko labāks. Bet viss šis "uztraukums " no dap puses ir saistīts ar vairāku desmitu jaunu dabas liegumu veidošanu protams, pa kluso no sabiedrības...


Tika veikti strauji un barbariski! Šobrīd desmitiem aizsargājamu dabas teritoriju ar stingrām lieguma zinām ir absolūti nepieciešamas, lai apstādinātu straujo biotopu un sugu stāvokļa kritumu Latvijā.

Atbildēt

Aizsardzības plānu pasūtītājs ir DAP! Atbildīgā persona no DAP puses Gtia Strode!

15.05.2023. 07:02

Piemērs
Dabas lieguma “Lubānas mitrājs” dabas aizsardzības plāna izstrādes uzraudzības grupa

1. Ar balss tiesībām:

1.1 Gita Strode, Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas aizsardzības departamenta direktore;
1.2 Dace Kurša, Gulbenes novada pašvaldības Īpašumu pārraudzības nodaļas Vides pārvaldības speciāliste;
1.3. Oskars Kančs, Varakļānu novada pašvaldības izpilddirektors;
1.4. Daina Tutiņa, Balvu novada pašvaldības izpilddirektore;
1.5. Ruta Sidorova, Rēzeknes novada pašvaldības Nekustamā īpašuma pārvaldības dienesta vecākā vides aizsardzības speciāliste;
1.6. Aigars Šķēls, Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks;
1.7. Inga Erta, Valsts meža dienesta Austrumlatgales virsmežniecības inženiere vides aizsardzības jautājumos;
1.8. Aldis Laganovskis, AS Latvijas valsts meži Ziemeļlatgales reģiona meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs;
1.9. Aija Supe, Vidzemes reģionālās vides pārvaldes galvenā inspektore;
1.10. Ivars Ružāns, Valsts vides dienesta Latgales reģionālās pārvaldes Zvejas kontroles daļas vadītāju;
1.11. Aiva Ivanova, Viduslatvijas reģionālā lauksaimniecības pārvaldes vadītājas vietniece Lauksaimniecības un Lauku attīstības daļas vadītāja;
1.12. Staņislavs Šķesters, Zemkopības ministrijas nekustamo īpašumu Latgales reģiona meliorācijas nodaļas vadītājs;
1.13. Linda Fībiga, Latvijas vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra projektu vadītāja (LIFE GOODWATER IP);
1.14. Linda Kārkliņa, Latvijas Investīciju un Attīstības Aģentūras Tūrisma departamenta Tūrisma produkta attīstības nodaļas vadošā eksperte.

2. Ar padomdevēja tiesībām:

2.1. Ralfs Ratkevičs – zemes īpašnieku pārstāvis (“Pļavnieki”, Rugāju pagasts, Rugāju novads);
2.2. Tālis Salenieks, Madonas novada Lubāns apvienības pārvaldes vadītājs;
2.3. Jānis Knipšis, Mazo meža īpašnieku biedrības valdes priekšsēdētājs;
2.4. Agris Meilerts, SIA „Latvijas Finieris Mežs” Valdes priekšsēdētājs;
2.5. Viesturs Ķerus, Latvijas ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs.

Atbildēt

Dabas skaitīšana

14.05.2023. 19:45

Tika veikta pavirši un nekvalitatīvi. Tāpat arī iepriekšējais ziņojums par biotopu stāvokli bija no sērijas "viss ir slikti" ,bez ticamiem datiem. Jaunais nav daudz ko labāks. Bet viss šis "uztraukums " no dap puses ir saistīts ar vairāku desmitu jaunu dabas liegumu veidošanu protams, pa kluso no sabiedrības, no meža un zālāju īpašniekiem.

Atbildēt

Manuprāt,

14.05.2023. 12:16

»

paardomas

Varbūt tas tāpēc ka meži tiek iznīcināti un zvēriem tur vairs nav vietas


Salīdzini mežu platību īpatsvaru Eiropā un Latvijā. Pats dzīvo mežmalā. Nodarbojies ar lauksaimniecību? Nu tad pastāsti kā pasargā savus sējumus un bišu stropus. Un cik tas maksā. Ja ne, tad ned... par gudriem saimniekiem.

Atbildēt

paardomas

14.05.2023. 05:13

»

Manuprāt

Vissliktāk Latvijā klājas cilvēkiem. Parastajiem cilvēkiem. Dabai viss ir kārtībā. Bebri ir iekarojuši Rīgas centru, Aļņi un mežacūkas sastopamas pat galvaspilsētā. Laukos no mežacūkām vispār vairs nav glābiņa. Lāči posta bišu dravas un piesaka pretenzijas uz mežu apsaimniekošanu. Zaļāk vairs nav kur...


Varbūt tas tāpēc ka meži tiek iznīcināti un zvēriem tur vairs nav vietas.
Gudrs saimnieks pratīs pasargāties gan no lāčiem,vilkiem,mežacīkām,bet pasargāties no vergturiem gan ir sarežģītāk.

Atbildēt

runā, ka

13.05.2023. 21:34

Strode Gita jau izpļāpājusies konferencē nupat LVM, ka pilns DAPs ir ar mežu rubītājiem un medniekiem. Pārsvarā tādi vien strādājot visos dabas parkos, liegumos un struktūrās. Visi gribot pelnīt no dabas resursa. Tikai tāpēc tur pārvaldē vēl kāds esot, ka iespēja savus biznesus griezt. Teica, ka viņu citādi izmetīs no turienes, ja nedarīs, kā liek ar LVM saistītie.

Atbildēt

Manuprāt

13.05.2023. 20:08

Vissliktāk Latvijā klājas cilvēkiem. Parastajiem cilvēkiem. Dabai viss ir kārtībā. Bebri ir iekarojuši Rīgas centru, Aļņi un mežacūkas sastopamas pat galvaspilsētā. Laukos no mežacūkām vispār vairs nav glābiņa. Lāči posta bišu dravas un piesaka pretenzijas uz mežu apsaimniekošanu. Zaļāk vairs nav kur.

Atbildēt

Malkas cirvis

13.05.2023. 19:02

»

Zināšanai

Savā mazdārziņā to zelta slotiņu rociet un kaltējiet kaut tējā, bet ošlapu kļava, piepilsētas mežiem nodara ne mazāku kaitējumu kā krievu okupanti latviešu tautai


Ošlapu kļava ir mana vienīgā cerība, kad visu pārējos kokus būs izveduši krievu okupanti uz Britāniju, jo ''Latvijas meži" strādā tikai krievu gudsuļi, tur nav neviena latvieša.

Atbildēt

Gundars

13.05.2023. 17:00

»

neviens cits kā tieši jūs - Dabas aizsardzības pārvalde - esat vainojami !

Nu tad tagad pēc šīs satriecošās atklāsmes no DAP puses par katastrofālo dzīvotņu stāvokli un izzūdošajiem biotopiem Latvijā, atveriet beidzot savas acis, ieskatieties tajos aizsargājamo dabas teritoriju aizsardzības plānos, ko jūs DAPs šobrīd izstrādājat, un beidziet vienreiz mūs - visu sabiedrību ...


Izlasīju visu to, kas tajā viņu fb par to krāpniecību, kas ar Lubāna aizsardzības plānu notiek. Te reāli KNABam lieta būtu par DAPa darbībām jānodod. Tā tik tiešām ir mūsu krāpšana un dabas resursu izlaupīšana. Iestrādāta jau plānā.

Atbildēt

hmm

13.05.2023. 16:24

vai tik tā Elīna Ezeriņa no DAP, kas tās ziņas ZM izzagšanas filiālei DAP štancē, nav no tā paša NA deleģētās izzadzēju klana? Ēriks Ezeriņš, par 2 miljonu iepirkumu afēru no NA izmestais. Lakuča dēlēns. Tad jau lietas kļūst arvien interesantākas.

Atbildēt

jaajaa

13.05.2023. 16:09

...kaut kā maz uztrauc varžu, putnu, visādu mežalopu utt. dzīves apstākļi pēc tam, kad lielākā daļa Latvijas homo sapiens populācijas būs prom...:)

Atbildēt

Zināšanai

13.05.2023. 16:06

»

Rietumu vērtība

Kanādas zelta slotiņu vajag izrakt ar visu sakni, sakni aiznest kompostā. Bet ošu lapu kļavu var cirst malkā. Malka ir vajadzīga. Tā kā, lai aug kļavas starp Latvijas kārklu audzēm


Savā mazdārziņā to zelta slotiņu rociet un kaltējiet kaut tējā, bet ošlapu kļava, piepilsētas mežiem nodara ne mazāku kaitējumu kā krievu okupanti latviešu tautai.
Koks-slepkava, skatīt šeit: https://youtu.be/pCkBWaJCvo4

Atbildēt

neviens cits kā tieši jūs - Dabas aizsardzības pārvalde - esat vainojami !

13.05.2023. 15:20

Nu tad tagad pēc šīs satriecošās atklāsmes no DAP puses par katastrofālo dzīvotņu stāvokli un izzūdošajiem biotopiem Latvijā, atveriet beidzot savas acis, ieskatieties tajos aizsargājamo dabas teritoriju aizsardzības plānos, ko jūs DAPs šobrīd izstrādājat, un beidziet vienreiz mūs - visu sabiedrību krāpt!

Skatiet, ko jūs, DAP atbildīgie ierēdņi, patiesībā realitātē darāt. Ar jūsu vistiešāko līdzdalību un akceptu, jūs, atbildīgie DAP ierēdņi, veicat kaitniecību, lai vēl vairāk samazinātu aizsargājamo meža biotopus Latvijā. Tieši šobrīd, izstrādājot dabas aizsardzības plānu dabas liegumam “Lubānas mitrājs”, jūs nevis pastiprināt, bet pavājināt valstij piederošo aizsargājamo meža biotopu aizsardzību! Brīdī, kad pie tik kritiska meža biotopu stāvokļa valstī jums vajadzētu visiem spēkiem cīnīties par aizsargājamo meža biotopu platību palielināšanu, jūs darāt tieši otrādi – šajā aizsargājamā teritorijā liegumā “Lubānas mitrājs” jūs ņemat un samzināt to AIZSARGĀJAMO MEŽA BIOTOPU PLATĪBU, kas ir iekļauta DABAS LIEGUMA ZONĀ! Pirms tam jau tā niecīgā AIZSARGĀJAMO MEŽA BIOTOPU PLATĪBA, kas atradās LIEGUMA ZONĀ sastādīja vien 18%. Tas, acīmredzot, jums, dabas aizsardzības institūcijai likās par daudz. Tagad jūs noziedzīgā veidā plānā šo LIEGUMA ZONU atļaujaties SAMAZINAT uz 11% ! Tieši jūs tie esat, kas plānā NOGRIEŽ šos 7% no aizsargājamo meža biotopu LIEGUMA ZONAS un voluntāri pievienojat tos saimnieciskās darbības zonai, kas saucas REGULĒJAMĀ REŽĪMA ZONA, un kas realitātē nozīmē – ATĻAUT CIRST AIZSARGĀJAMOS MEŽA BIOTOPUS !! Un vēl, lai izdabātu, acīmredzot, jūsu lobētajai cirtējindustrijas vēlmei maksimāli palielināt šo saimnieciskās darbības zonu (regulējamā režīma zona) tā, lai tā sastādītu apaļus 80% no sabiedrībai piederošās dabas vērtības - aizsargājamiem meža biotopiem, kurus nu varēs izmantot, tiek atņemts vēl arī 1% no jau tik niecīgajiem 2% aizsargājamo meža biotopu, kas atrodas lieguma “Lubānas mitrājs” DABAS PARKA ZONĀ. Vēl pat no turienes jūsu vadītā procesā tiek norauts nost 1%!

Vēl trakāk dabas liegumā “Lubānas mitrājs” paredzēts izrēķināties ar zālāju biotopiem, ar kuriem saskaņā ar jūsu pašu DAP datiem ir katastrofāls stāvoklis, tā kā tie mazāk pat par 1% Latvijā.
(Būtiskākās izmaiņas skar zālāju biotopus un purvu biotopus – skatīt DL Lubāna mitrājs 7.1.- 7.2.attēlus.) Šobrīd 72% konstatēto AIZSARGĀJAMO ZĀLĀJU BIOTOPU dabas liegumā “Lubāna mitrājs” atrodas DABAS LIEGUMA ZONĀ, 21% biotopu kartēti dabas parka zonā, 5% regulējamā režīma zonā, 1% konstatēti DL Lubāna mitrājs sezonālā lieguma zonā un neitrālajā zonā.

Kā rakstīts plāna jaunajā redakcijā, atbilstoši PIEDĀVĀTAJĀM IZMAIŅĀM (nez kurš šādus piedāvājumus devis DAPam?) piedāvātajām FUNKCIONĀLAJĀM ZONĀM ES nozīmes aizsargājamo zālāju biotopu platību sadalījums DL Lubāna mitrājs teritorijā mainītos DRAMATISKI.
Ar DAP tiešu līdzdalību 94% ZĀLĀJU BIOTOPU NO DABAS LIEGUMA ZONAS TIEK PĀRCELTI UZ DABAS PARKA ZONU! Attiecīgi teritorijā būs pieļaujama mežsaimnieciskā darbība un cita saimnieciskā darbība, kas būtiski ietekmēs zālāju biotopu kopējo stāvokli, nodarot kaitējumu gan zālājos ligzdojošo putnu, gan citām sugām.
Tātad, ar tiešu DAP līdzdalību un akceptu zālāju biotopu platības DABAS LIEGUMA ZONĀ NO 72% TIEK SAMAZINĀTA UZ 2% (!!!)

Neviens cits kā tieši jūs, Dabas aizsardzības pārvalde, to darāt ar mūsu aizsargājamiem meža un zālāju biotopiem! Tieši jūs iejaucaties lieguma zonējumā un veicat izmaiņas ne jau par labu meža un zālāju biotopu aizsardzībai! Par labu ciršanai jūs to darāt! Tieši jūs, Dabas aizsardzības pārvalde, kas sakāt savā publiskajā fb ziņā, ka tagad dabas skaitīšanas rezultāti būs tie, kas palīdzēs jums uzlabot dabas vērtību saglabāšanas politiku! Dati jau no 2019.gada ir apliecinājuši, ka vissliktāk Latvijā no dzīvotnēm klājas zālājiem un meža biotopiem! MEŽA UN ZĀLĀJU BIOTOPIEM. Jājautā, cik ilgi jūs ar šādu rīcību, kādu demonstrējat dabas lieguma “Lubānas mitrājs” dabas aizsardzības plāna izstrādē, jūs atļausieties turpināt šo krāpniecisko dabas aizsardzības politiku un kaitniecisko praksi?

Atbildēt

Lasītājs

13.05.2023. 15:11

»

Nagla

Hahoļi jau pieraduši ganīties kā išaki


Uzticības nav vairs ne par ko - ne par datiem, ne par jebkādiem apgalvojumiem, ar ko šīs korumpētās valsts institūcijas nāk publiskajā telpā. Uzticība valsts institūcijām ir sagrauta pilnībā.

Atbildēt

Pilnu atbildību no VARAM, ZM, VMD, DAP !!!

13.05.2023. 13:57

Atkārtosim:
Latvijas situācija ir ārkārtīgi dramatiska! 90% no MŪSU LATVIJAS mežiem un zālājiem ir kritiskā stāvoklī – tālāk vairs nav kur. Tāpēc aicinu nevis plēst kreklus viens otram, bet visā nopietnībā prasīt pilnu atbildību no VARAM, ZM, DAP, VMD.
Iegaumēšanai - galvenokārt cirtējindustrijas faniem, kas, izskatās, jeb varbūt izliekas., ka NEKO nav dzirdējuši par šo visu - dzīvotnes labā stāvoklī Latvijā ir mazāk par 10%; sugas, kuru aizsardzība laba, ir tikai 39.45%.

Saskaņā ar Latvijas iesniegto ziņojumu par Dzīvotņu direktīvas 17. pantā ietverto dzīvotņu un sugu saglabāšanās stāvokli 2013.–2018. gadā to dzīvotņu īpatsvars, kuru saglabāšanās stāvoklis 2018. gadā tika novērtēts kā labs, bija mazāks par 10 % (!!!!!!!!!!!!!!!)

To AIZSARGĀJAMO SUGU, kuru saglabāšanās stāvoklis 2018. gadā tika novērtēts kā labs, bija 39,45 % (!!!!!!!!!!!!!!!!)

Tas, ka MAZĀK NEKĀ 10 % AIZSARGĀJAMO DZĪVOTŅU IR LABVĒLĪGS AIZSARDZĪBAS STĀVOKLIS, un TENDENCE SAMAZINĀTIES SALĪDZINĀJUMĀ AR IEPRIEKŠĒJO PERIODU LIECINA, KA LATVIJAI IR BŪTISKAS PROBLĒMAS AR BIODAUDZVEDĪBAS AIZSARDZĪBU. NELABVĒLĪGS ST’VOKLIS JOPROJĀM IR VISIEM DAĻĒJI DABISKAJIEM ZĀLĀJIEM, VAIRĀK NEKĀ 90% MEŽU (!!!), LIELĀKAJAI DAĻAI PURVU, KĀ ARĪ KĀPU UN PIEKRASTES DZĪVOTŅU.

(No EK paziņojuma: Vides politikas īstenošanas 2022. gada pārskats. Ziņojums par Latviju)

Atbildēt

skat. Svilāns ar

13.05.2023. 13:46

pamodies no letarģiskā miega Jēkaba ielas ēkas matracī

Atbildēt

Lasiet DAP fb lapā KOMENTĀRUS

13.05.2023. 13:44

zem šiem DAP žilbinošajiem vēstījumiem dabas resursa īpašniekiem par to, kā apvienotā saimniekotāju grupa DAP, VARAM, ZM un VMD visi kopā centušies, pūlējušies un stīvējušies, lai padarītu mūsu zemi tīru no aizsargājamām sugām un dzīvotnēm

Atbildēt

Nagla

13.05.2023. 13:20

»

poh

un osvoboditeli brien cauri visiem zālieniem kā savās ģerevņās pierasts


Hahoļi jau pieraduši ganīties kā išaki.

Atbildēt

Rietumu vērtība

13.05.2023. 10:50

»

Tālavas taurētājs

Zeltslotiņu var viegli iznīcināt vienkārši nopļaujot, bet daudz postošāka Latvijas mežiem ir okupācijas periodā ievazātā ošlapu kļava. Ja tuvākajā laikā netiks uzsākta nesaudzīgs cīņa ar šo monstru, tad no dabiskajiem mežiem būs pamazām jāatvadās


Kanādas zelta slotiņu vajag izrakt ar visu sakni, sakni aiznest kompostā. Bet ošu lapu kļavu var cirst malkā. Malka ir vajadzīga. Tā kā, lai aug kļavas starp Latvijas kārklu audzēm!

Atbildēt

Tālavas taurētājs

13.05.2023. 09:25

»

Rietumu vērtība

Vajag stādīt Kanādas zelta slotiņu, tā labi,smuki zied un ātri savairojās, patīk bitītēm, putniņiem


Zeltslotiņu var viegli iznīcināt vienkārši nopļaujot, bet daudz postošāka Latvijas mežiem ir okupācijas periodā ievazātā ošlapu kļava. Ja tuvākajā laikā netiks uzsākta nesaudzīgs cīņa ar šo monstru, tad no dabiskajiem mežiem būs pamazām jāatvadās.

Atbildēt

Zoo

13.05.2023. 07:15

»

dfg

Ko dabas aizsardzības pārvalde darīja 30 gadus...


Tieši tā! ne tikai iepriekš, bet arī tagad DAP lielākā izklaide ir nabaga orientieristu trenkāšana pa reāli neesošiem biotopiem un dzīvotnēm izcirtumos!

Atbildēt

Latiš

13.05.2023. 06:26

»

Rietumu vērtības

Latvāņi ir Padomijas palieka, tos ieveda no Austrumiem


Padomijas paliekas ir sēnes saēdušies latvāņi kuriem aiz katra krūma rādās padomija un okupanti.

Atbildēt

lauķis

13.05.2023. 03:21

»

kas tie vēl par liekēžiem 'pētnieki'???


Lieta tāda ka visām tām pārvaldēm un "zaļajiem" daba ir pie kājas.
Nekā personīga,tikai nauda.

Atbildēt

Rietumu vērtības

12.05.2023. 22:13

»

zelta slotiņa

latvāņi vēl labāk savairojas un smuki zied... arī tāpēc šo valsti dēvē par Latvāniju


Latvāņi ir Padomijas palieka, tos ieveda no Austrumiem.

Atbildēt

Gita Strode

12.05.2023. 21:59

Jālaižas uz parlimentu. Tur var gulēt un vēl dabūt naudiņu par to.

Atbildēt

kas tie vēl par liekēžiem 'pētnieki'???

12.05.2023. 21:46

...

Atbildēt

zelta slotiņa

12.05.2023. 21:44

»

Rietumu vērtība

Vajag stādīt Kanādas zelta slotiņu, tā labi,smuki zied un ātri savairojās, patīk bitītēm, putniņiem


latvāņi vēl labāk savairojas un smuki zied... arī tāpēc šo valsti dēvē par Latvāniju

Atbildēt

vija

12.05.2023. 21:34

Viss jau atkarīgs ar ko salīdzina- te zaļajiem rausējiem laiks saprast, ka Latvijas salīdzin;āmas v;ertības ir Albānijas un Bulgārijas līmenī un nav nekāda pamata domāt, ka kaut ko var salīdzināt ar Skandināviju

Atbildēt

Naivais

12.05.2023. 21:32

Skaistā kailcirte.... vai tas ir rietumu demokrātijas pienesums Latvjas izdaiļošanai?

Atbildēt

dfg

12.05.2023. 21:01

Ko dabas aizsardzības pārvalde darīja 30 gadus???
Neko ,tikai sēdēja kabinetos-neko nedarīja un saņēma algas, premijas+ bonusus visādus. Pēkkšņi- atmodās, bet daudzkārt par vēlu, kad tagad uz pusi
mazāk - putni dzied. Daudzās vietās LV- ar ķīmiju
saindēta zeme, pazemes ūdeņi, .... .Parazīti- nepilda darba pienākumus, tikai kaitē LV.

Atbildēt

> poh no sūnuciema

12.05.2023. 20:25

»

poh

un osvoboditeli brien cauri visiem zālieniem kā savās ģerevņās pierasts


Kāds sakars tam, ka tu kā tipisks latvāņu poh brien cauri visiem zālieniem kā savā sū(d)uciemā pierasts, ar osvoboditeliem un viņu ģerevņām?

Atbildēt

pareizais jautājums

12.05.2023. 20:21

»

jautājums

Tā milzu kāre skaisti dzīvot pašam, par visu nospļaujoties, ir vēl viens ruskii mir piemērs, ko te cilvēku domāšanā ieveda okupācija


Kāds sakars tavai milzu kārei skaisti dzīvot pašam, par visu nospļaujoties, ar ruskii mir, ko tavā vienrievas domāšanā iezombēja rietumdeŗmoliberastu lumpenpropaganda?

Atbildēt

Guntis A.

12.05.2023. 20:17

Dabas aizsardzības pārvalde, akurāt ka Valsts vides dienests ir korumpējies līdz vājprātam. Gaujas nacionālajā parkā, kur nav rūpnieciskā zeme, rok karjerus uz velna paraušanu, un ne šie redz, ne grib redzēt, ja tur šeptē pusbandīti pagrīdes pusmiljoņeri kopā ar pašvaldības ierēdņiem.

Atbildēt

jautājums

12.05.2023. 20:11

»

jautājums?

kāds te sakars ar zemes spekulantiem? Ja tā ir mantota vairāku paaudžu senču zeme


Tā milzu kāre skaisti dzīvot pašam, par visu nospļaujoties, ir vēl viens ruskii mir piemērs, ko te cilvēku domāšanā ieveda okupācija.

Atbildēt

jautājums

12.05.2023. 20:10

»

jautājums?

kāds te sakars ar zemes spekulantiem? Ja tā ir mantota vairāku paaudžu senču zeme


Labs jautājums patiesībā. Es gan par to mantošanu nebūtu tik pārliecināts: Vēsturiski mato īpašumus maz: Kā likums lielākā daļa laika gaitā zūd karos, tiek nospēlēta kartīs,nodzerta, bankrots.utt...Tā kā tad ar nebtu ko mantot. Līdz ar to visa 90-o gadu LV veiktā restit;ucija īpašuma jomā pavisam noteikti neatbilda ne tautas, ne valsts interesēm...

Atbildēt

protams

12.05.2023. 20:07

»

Žanis

Ja pastalnieks zemi ir pārdevis,tad tāir mana darīšana kā staigāju


kirzovijsapogiem - kā gribu, tā daru. Man uzspļaut ka te ir pilsētas parks.

Atbildēt

Rietumu vērtība

12.05.2023. 16:13

»

Tā ir kad cilvēki zaudē saprātu naudas priekšā...


Vajag stādīt Kanādas zelta slotiņu, tā labi,smuki zied un ātri savairojās, patīk bitītēm, putniņiem.

Atbildēt

Žanis

12.05.2023. 15:01

»

poh

un osvoboditeli brien cauri visiem zālieniem kā savās ģerevņās pierasts


Ja pastalnieks zemi ir pārdevis,tad tāir mana darīšana kā staigāju.

Atbildēt

12.05.2023. 15:00

Tā ir kad cilvēki zaudē saprātu naudas priekšā.
Tad jau aizmirst, ka tieši daba ir tā, kas mūs uztur, gan ar pārtiku, gan gaisu, skābekli, gan visu pārējo.
Un svarīga ir šī dabas daudzveidība.
Tagadējā, dabai nedraudzīgā lauksaimniecība un mežu politika ir jau daudz ļauna nodarījusi dabai, piemērs, pat Gaujas krastos Siguldā gandrīz vairs nedzird putnu balsis, par lakstīgalām nemaz nerunāsim.
Bet ko nu par visu šo laikā, kad alkatība sit augstu vilni. Kuram te interesē lakstīgalas?

Atbildēt

Ainars

12.05.2023. 14:38

Visa biotopu skaitīšana tika veikta teritorijāš kurās varētu uzlikt ierobežojumus. Man piederošajps īpašumos, kur netiek veikta saimnieciskā darbība nevienam neinteresē biotopi, tās teritorijas vienkārši nepārbauda.

Atbildēt

jautājums?

12.05.2023. 14:18

»

jautājums

...Kā tas "iet" kopā ar dabas aizsardzības ierēdņu žēlabām


kāds te sakars ar zemes spekulantiem? Ja tā ir mantota vairāku paaudžu senču zeme?

Atbildēt

Q

12.05.2023. 14:11

Ko jūs tagad satraucieties, satraukties vajadzēja pirms izandelējat Latvijas zemi ,mežus, upes un ezerus ārzemniekiem, tagad ir par vēlu gaudot!

Atbildēt

Rīgā "sēdošais"

12.05.2023. 13:49

"Dabiskie zālāji ne tikai uztur lielu sugu daudzveidību, bet veic arī cilvēkam ļoti nozīmīgas funkcijas, piemēram, piedalās klimata regulēšanā, piesaistot ogļskābo gāzi, palienēs veicina ūdeņu pašattīrīšanos un mazina plūdu un augsnes erozijas risku, nodrošina dzīvotni kultūraugu apputeksnētājiem, kā arī ierobežo invazīvo sugu izplatīšanos. Diemžēl Latvijā dabiskie zālāji strauji izzūd.
Mežs ir viena no Latvijas dabas bagātībām,... Bioloģiski vērtīgs, sugām un struktūrām bagāts mežs veidojas vismaz 70 gadus – netraucēti, bez cilvēka iejaukšanās, tajā sastopami dažādu vecumu un dimensiju koki, tostarp lēni augoši un dobumaini, arī sausokņi un kritalas, kā arī atvērumi vainaga klājā."

Tad paskaidrojiet man, kam neinteresē visu "aptaisīt" un taisīt biznesu ar zemi un mežu, bet ir vēlme sabgabāt maksimāli daudz neskartas dabas savā īpašumā, par šo dabai draudzīgo vēlmi skrūvē augšā papildus nodokļus? Kā tas "iet" kopā ar dabas aizsardzības ierēdņu žēlabām?

Atbildēt

Un kādi vel zālāji Rīgā sēdošiem ir p o h

12.05.2023. 13:06

Zālāji pie jūras tiek apbūvēti. Kur bija biotopi tur par lielu naudu lietuvieši iemaksājot dabūn apbūves gabalu bez jeb kādiem biotopiem.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...