Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Žanis

06.05.2020. 23:07

Magoni Šutovieni par DAP ģenerālieni.

Atbildēt

Raimonds

06.05.2020. 22:42

Vai Pūces histēriskā reforma maz ir sākusies? Pagaidām tikai VARAM tantu (jebkuram ministram pakļāvīgu) sacelta vētra. Neizskatās,ka būtu kapacitāte tiem uznirušajiem slakteriem.

Atbildēt

Cita kompānija

03.05.2020. 12:32

»

beidzot

Tagad reformas realizēšanā taču piedalās Zaļās partijas ierindnieks


Kurmis ir tas Pūces azotes putns.

Atbildēt

Juris, nr.1

01.05.2020. 22:13

»

Juris

Par rindkopu "Gadījumos, kad likumdošanas noteiktajā kārtībā, dažādām valsts institūcijām jāsniedz atzinumi par plānošanas iecerēm vai projektiem, tieši DAP ekspertu sniegtie atzinumi un nosacījumi dabas saglabāšanai ir bijuši stingrākie, un līdz ar to sarežģītāk un dārgāk izpildāmie". Manuprāt kut ...


Tā arī tam jābūt, un viss ir pareizi. DAP ekspertu sniegtie atzinumi un nosacījumi dabas saglabāšanai ir bijuši stingrākie. Tā tam arī jābūt. Mērķis nav saglabāt pēc iespējas lētāk. Mērķis ir saglabāt atbilstoši direktīvām, par kurām Latvija ir parakstījusies, ka tā spēj prasības izpildīt, lai vispār sauktos par ES valsti.

Atbildēt

Juris

01.05.2020. 08:09

Par rindkopu "Gadījumos, kad likumdošanas noteiktajā kārtībā, dažādām valsts institūcijām jāsniedz atzinumi par plānošanas iecerēm vai projektiem, tieši DAP ekspertu sniegtie atzinumi un nosacījumi dabas saglabāšanai ir bijuši stingrākie, un līdz ar to sarežģītāk un dārgāk izpildāmie". Manuprāt kut kas nav kārtībā ar dabas aizsardzības sistēmu, likumdosanu, ja dažādas pakļautības eksperti var dažādi novērtēt gan biotopu kvalitāti, tās aizsardzībai nepieciešamos pasākumus un izmaksas. Tiem jābūt vienādiem neatkarīgi no eksperta pakļautības, personīgā viedokļa.

Atbildēt

Klaudijs XVIII

28.04.2020. 11:28

būs atkal kāda no Nemirstīgā Kaščeja Arvīda Ozola izperētjām olām?

Atbildēt

kā to ņem

27.04.2020. 16:43

Latvijas Zaļā partija tikai aizmirsa uzrakstīt, ka viens no reformas virzītājiem un aktīviem realizētājiem, iespējams, nākošais apvienotā veidojuma virsvadonis, ir pašu Zaļās partijas biedrs. Karjera pāri visam.

Atbildēt

Mums nav Latvijas B!

26.04.2020. 08:46

..
Pandēmija parāda pasaules trauslumu un ievainojamību. Viens no iemesliem, kāpēc vīrusam bija tik viegli no dzīvniekiem pārceļot pie cilvēkiem, ir bioloģiskās daudzveidības samazināšanās, cilvēkam iespiežoties arvien dziļāk dabas neskartajos apvidos un nonākot aizvien ciešākā kontaktā ar dzīvniekiem, kuriem būtu jābūt savai nišai un dzīvotnēm.

Eksperti un zinātnieki jau gadiem brīdina par to, ka bioloģiskā daudzveidība, kas ir pasaules dzīvības tīkls, samazinās vēl nepieredzētā ātrumā, un līdz ar to arī ekosistēmu stabilitāte.

Slimības, kas no dzīvniekiem nokļuvušas pie cilvēkiem, nav nekas jauns. Dzīvnieki pārnēsā daudz dažādu vīrusu, taču veselīgās ekosistēmās vīrusi no dzīvnieku pasaules visbiežāk līdz cilvēkiem nenokļūst. Katrai sugai dabā ir sava vieta, niša, kurai suga ir pielāgojusies un kurā tā funkcionē stabili, nenodarot postu citiem. Sugai nonākot citā vidē, tā var kļūt bīstamāka, jo tai nav dabisko ienaidnieku, kas tās parastajā ekosistēmā noturētu sugu balansā. Tā, piemēram, pēdējos gados aktuāla tēma ir invazīvās sugas. Sugas kā tādas jau nav ne labas, ne sliktas. Invazīvā suga vienkārši ir suga, kura ir nonākusi citā nišā, tādā ekosistēmā, kas nav tai pielāgojusies, kur sugai nav dabisko ienaidnieku, kas palīdzētu to noturēt balansā. Līdzīgi ir ar vīrusiem. Ja pastāv dabas daudzveidība un dabai ir atvēlēta pietiekama vieta, tad pat gadījumos, kad kādā sugas populācijā attīstās vīruss, tas lielākoties paliek sugas ietvaros un izdzīvo savu dzīvi, nesatiekoties ar cilvēkiem.

Sugu daudzveidība un dabas procesu respektēšana ir kā aizsargmūris pret vīrusiem. Taču cilvēku ietekmes rezultātā ekosistēmas kļūst vājākas, dabas daudzveidība samazinās, sugu kļūst mazāk, populācijas kļūst vienveidīgākas un palielinās atsevišķu sugu īpatņu skaits, kā arī to spēja pārnēsāt slimības, pašiem neslimojot. Cilvēku darbības – dažādu dzīvotņu iznīcināšana, zemes “atkarošana” dabai, arī mūsdienās arvien samazina distanci starp dabas pasauli un mums pašiem. Covid-19 ir lielisks piemērs tam, kā novājināta ekosistēma netika galā ar vīrusu un sekas mēs visi redzam. Jāatceras, ka veselīgas ekosistēmas sniedz cilvēkiem lielu daudzumu dažādu labumu – sākot no tīra ūdens līdz auglīgai augsnei un pārtikai.

Ņemot vērā, kāda pašlaik ir dabas daudzveidības situācija pasaulē, ir ļoti ticams, ka līdzīgi vīrusi ceļos starp cilvēku un dzīvnieku pasauli arī nākotnē. Kā no tā izvairīties, kā mazināt iespēju nākamajām pandēmijām?

Sargājot dabu, atstājot tai vietu cilvēku pasaulē un ļaujot dabai darīt to, ko tā jau gadu tūkstošiem veiksmīgi darījusi – stabilizēt ekosistēmas un klimatu, un pasargāt cilvēku un planētu no katastrofām.

Šis ir piemērots laiks, lai pārvērtētu savas attiecības ar dabu. Daba mums atkal un atkal pierāda, ka uz to var paļauties – daba piedāvā drošu patvērumu laikā, kad sabiedrību moka neziņa un bailes par nākotni. Cilvēki tiecas pēc dabas, lai gūtu mieru, atpūtu, fizisku un garīgu labsajūtu. Turklāt dabas procesi joprojām notiek un turpinās – pavasarī plaukst lapas un sākas ziedēšana, vasarā uzziedēs pļavas – daba krīzes laikā spēj dot stabilitātes sajūtu, kas cilvēkiem ir tik ļoti nepieciešama. Turklāt to visu daba dod, neprasot neko pretī, tik vien kā iespēju tai būt.

Pēdējo nedēļu notikumi ir stiprinājuši mūsu pārliecību par to, cik svarīgs ir mūsu darbs, lai saglabātu dabu. Pēc krīzes atkal tiks uzdoti jautājumi par to, cik tad īsti vērta ir daba, vai tiešām ir vērts dabas kvadrātmetru pasargāt, nevis iemainīt pret eiro. Krīzes laikā šādi jautājumi nerodas – ir skaidrs, ka daba ir vērtība, un ka dabai, tāpat kā cilvēkam, ir pastāvēšanas vērtība. Tāpat kā ikvienam sabiedrības pārstāvim, arī dabai ir tiesības būt, un turpināt savu darbu – stabilizēt ekosistēmas un klimatu, un pasargāt cilvēku un planētu no katastrofām.

COVID-19 krīze un daba – “zelta maliņas” nav, Inga Račinska, 16.apr.
https://ir.lv/2020/04/16/covid-19-krize-un-daba-

Atbildēt

nu nu

25.04.2020. 22:25

»

Jānis

DAP vispār ir viena loģiska iestāde. VVD vajadzētu piezemēt


Kad Vējonis vadīja VARAM, DAP vadīja Bērziņa. Kur viņa tagad sēž?
Pašvaldību savienībā. Kas ir Pašvaldību savienība? Kurš pateiks?

Atbildēt

Bet

25.04.2020. 12:36

»

vai

tomēr cīņa par varu, ietekmi, kas nav tikai nauda, par resursiem


vara un ietekme jau arī nodrošina pieeju resursiem - visāda veida.Ņemot par piemēru kaut vai Dalailamu, kas nav ieinteresēts materiālo labumu sagrābšanā šai saulē, bet viņa ietekme un relatīvi, vara, nodrošina, ka nav jāiet ubagot un lūgt žēlastību kā budistu mūkam vai eremītam,būtu jādara.

Atbildēt

Hhhh

24.04.2020. 20:33

Runā, ka Rēvelis ar Liopu atkal maisa mēslu mucu brīnumainajā valsts mežiņā.

Atbildēt

Planētas dzīvībai un visu 7 miljardu iedzīvotāju elpošanai šobrīd vairāk kā nekad ir vajadzīgi Latvijas meži un daba!

24.04.2020. 15:01

Manas valsts valdība pa kluso nolēmusi izmainīt saistošos noteikumus, lai ļautu katram īpašniekam kailciršu veidā turpmāk cirst visus mežus – vecus un jaunus. Mežsaimnieki lepojas ar koksnes eksportu, kubikmetriem un peļņu. Pāri Latvijai šalko izcirtumi.

Esmu zaļi domājošs un ar to lepojos. Lasu pasaules veselības un ekoloģijas zinātnieku atziņas, un mani pārliecina dati par klimata izmaiņām un tā ietekmi uz dabas daudzveidību..
Tai pašā laikā es lasu meža zinātņu doktora Jurģa Jansona atziņas, ka mežs nav gurķu dobe, un pilnībā piekrītu, ka mežizstrādei ir jābūt meža zinātnieku pārraudzībā. Es godājamā mežinieka rakstā izlasīju, ka mežu īpašnieki izcērt mazos kokus, lai vidējais koku resnums būtu lielāks, lai tad nocirstu visu mežu kailcirtē, vārdu sakot, krāpjas. Un izlasīju, ka vēl čaklāk krāpsies un vēl vairāk cirtīs, ja tiks pieņemti jaunie noteikumi.

Ikdienā esmu pieradis, ka mani saukā par ekofašistu, jo es iebilstu pret Latvijas mežu izciršanu, īpaši mikroliegumos, un prasu savas valsts valdībai beidzot kaut ko darīt savas valsts dabas aizsardzībai. Mums ir daudz mežu, bet Eiropā proporcionāli vismazāk aizsargājamo teritoriju. Ja Latvija divkārt palielinātu aizsargājamo teritoriju platību un līdzinātos citām Eiropas valstīm, es apņemtos mazāk iebilst mežu cirsmām.

Uz Latviju Eiropas Savienība skatās kā uz dabas nīdējvalsti, bet stāsti par mūsu valsts zaļumu ir rakstīti ar dolāra krāsu uz eksportkoksnes. Stenfordas universitātes pārskatos mēs no zaļas valsts jau sen esam aizbīdīti uz dabas postītājvalsti.

Ar izpratni lasu uz sociālajos tīklos izplatu Viestura Ķerus rakstus, jo neko zaļāku un godīgāku Latvijā neviens neraksta.

Ikdienā pret manu un, jādomā, Viestura Ķerus pasaules skatījumu cīnās labi apmaksāta mežcirtēju informācijas troļļu fabrika. Nu, vai nav skaists virsraksts "”Zaļo bļauru iespaidā”: mednieki neredz pamatu satraukumam par lūšiem", - tas šā gada 11. janvārī. Šādu rakstus apmaksā maza asinskāru ļautiņu kopa, kas savu slepkavniecisko iedabu īsteno, šaujot (slepkavojot) meža zvērus. Ar iebildi pret lūšu, ūdensputnu un medņu medībām es medniekiem, izrādās, esmu "zaļais bļauris".

Ir vēl viena oponentu grupa, kas parasti internetā izskatās pēc anonīmiem troļļiem, un viņi vienmēr paziņo, ka meža aizstāvji saņem Eiropas naudu par savām aktivitātēm. Tiem, kas arī pēc šā raksta ieaurosies, ka ekoloģiski pētījumi un raksti esot subsidēti, varu paskaidrot, ka par saviem ekoloģijas rakstiem un publikācijām man neviens nav maksājis ne santīma.

Man ir neiespējami pierast pie situācijas, ka manas valsts valdība un birokrātiskais stūmējaparāts grib iznīcināt Latvijas mežus. Lasot valdībā iesniegtos dokumentus, kļūst skaidrs, ka valdības vīru galvās mežs ir tikai koksnes kubikmetri, ko iespējams nocirst. Lai tādi kā es un citi zaļi domājošie nekliegtu pārāk skaļi, – dažus no izcirtumiem apstādīt jaunām priedītēm un šo jauno zaļo dzīvību rādīt televīzijā.

Arvien biežāk mežu vietā plešas kailcirtes. Izcirsts tiek tik strauji, ka skaidrs, ka Zemkopības ministrijā un Ministru kabinetā nevienam nerūp rītdiena. Valdība cenšas ātri pieņemt saistošos noteikumus, kas ļautu jaunāku mežu izciršanu. Valdība uzskata, ka mežs ir "koku lauks", kam pēc iespējas ātrāk jāizaug un pēc iespējas ātrāk atkal jātiek novāktam.
Valdības un kokgriezēju noziedzīgo rīcību piesedz dūdojoši raidījumi Latvijas Radio 2 (saucas "Vilks mežā", bet pārstāv mednieku un mežcirtēju sapņus par Latviju kā lielu plašu izcirtumu bez vilkiem), dažādas reklāmas akcijas, kur galvenā ziņa ir, ka Latvijā esot izveidojies "pāraugušu" mežu uzkrājums. Bet, ja jau ir tik daudz "pāraugušu" mežu, kāpēc valdība grib cirst jaunākus mežus?

Man ir iebildes pret Kariņa valdības noziedzīgajiem plāniem daudzkārt vairāk cirst mežus uz Latvijas dabas saglabāšanas un Latvijas iedzīvotāju labklājības rēķina, proti, uz mūsu bērnu un mazbērnu rēķina.

Gluži tāpat man ir iebildes pret Latvijas mežu vardarbīgu izciršanu peļņas nolūkos, piesedzoties ar enerģētikas (elektrības līniju iekārtošana), satiksmes (Rail Baltica būvniecība, ceļu izbūve un remonts) interesēm, vai vienkārši tādēļ, ka deputāti čakli iztukšojuši pašvaldības kasi (Ērgļu pašvaldība kārtējo reizi izsolījusi mežu apkārt "Brakiem").

Mežs ir planētas dzīvība. Latvijas meži nozīmē daļu no planētas skābekļa un daļu no zemē apslēptās ogļskābās gāzes.

Šobrīd pasaule vairāk satraucas par izzūdošajiem Amazones lietus mežiem un degošajiem Austrālijas krūmājiem. Patiesībā planētas plaušas ir Ziemeļu mežs, un mēs esam daļa no šī Ziemeļu meža.

Kā saprast, kas ir Lielais Ziemeļu mežs. Iedomājieties, ka jums ir pazīšanās ar Īlonu Masku vai Ričardu Brensonu, jums ir daži simttūkstoši dolāru un jūs varat nokļūt kosmosā kā tūrists (kosmosa tūrisms sāksies jau pēc dažiem gadiem). Tad jums būs iespēja pavērties uz mūsu planētu no augšas, un jūs redzēsiet zaļu vainagu, kas apņem Arktiku, milzīgu zaļu jostu, kas uztur planētas elpošanu. Lielajā Ziemeļu mežā dzīvo lielākais kaķis pasaulē – tīģeris, un dzīvo arī brūnais lācis, kas četrus mēnešus mierīgi guļ pazemē un lāču māte pat pamanās alā laist pasaulē mazuļus, kad ārā Jakutskā ir – 45 grādus vēss. Un šajā Lielajā Ziemeļu mežā, kas par 50% klāj Latvijas teritoriju (un ko mežu īpašnieki cenšas pārvērst par 50% izcirtumu), dzīvo lūsis, vilks, melnais stārķis, dižraibais dzenis un citi zvēri, un mežs ir viņu mājas.

Lielais Ziemeļu mežs ir galvenokārt skujkoki. Priedes, egles un citi skujkoki ir pielāgojušies, lai izdzīvotu vēsas ziemas un relatīvi īsas vasaras. Skujas satur maz ūdens un ūdens skujās nesasalst. Zem kokiem augsnē glabājies ogleklis – vairāk nekā tropu mežos. Skujkoki arī ziemā absorbē ogļskābo gāzi un ražo skābekli, atšķirībā no lapu kokiem. Planētas dzīvībai un visu 7 miljardu iedzīvotāju elpošanai ir vajadzīgi Latvijas skujkoku meži.
.............
“Stāsti par mūsu valsts zaļumu ir rakstīti ar dolāra krāsu uz eksportkoksnes”
Pēteris Apinis, pietiek.com, 27.01.2020

Atbildēt

jo

24.04.2020. 13:58

»

Hm

kāpēc netraucēti cērt kokus Slīteres dabas parkā? Kāpēc vienā mierā izbraukā kāpas ar kvadrackliem, jūras malu ar džipiem? Kāpēc uzceļ māju-kuģi kāpās Pāvilostā? Kāpēc izšauj aizsargājamus dzīvniekus? Kāpēc jāsienas pie kokiem cilvēkiem reģionos, lai neizcērt kailcirtē mūsu mežus? Brakos, Zemgales mežu...


pār visu valda alkas pēc "Zelta teļa", jo liela daļa cilvēku vairs nav cilvēki, bet automāti, zombijveida radījumi, kuriem interesē tikai apmierināt pamatdziņas, dzīvnieciskos instinktus - aprīt, sagrābt pēc iespējas vairāk,nokampt,izraut kādam no mutes, dižoties ar sagrābto,justies kā pasaules nabai un dzīties, dzīties, dzīties pēc netveramās sāta sajūtas, kura tā arī nekad neiestājas, bet kļūstot tikai rijīgākiem un rijīgākiem - jo tā nav sasniedzama, ar īsiem laimes mirkļu uzplaiksnījumiem par norīto, izdzerto, nopirkto, uzbūvēto..gatavi maksāt ar nogalinātajiem lūšiem, vilkiem, iznīcinātajiem Latvijas mežiem, kopumā visu vidi.Un viss, kas traucē apmierināties rijot un rijot, tiek nogānīts, apmelots, iznīcināts, noliets ar naida šaltīm un žults izvirdumiem.

Atbildēt

Krimināli datiņi! Savirpina zaļo ierēdniecība.

24.04.2020. 13:41

»

Kurš

atbildēs par to, ka ar datiem zm, vmd, dap, varam manipulē


Eionet Central Data Repository

Annex B - Report format on the 'main results of the surveillance under Article 11' for Annex II, IV & V species

Species and Regional Levels on this report
Article 17
Data Reporters Latvia

Iesniedzējs
Janis Kotans
Nature Conservation Agency

Atbildēt

Kurš

24.04.2020. 10:21

atbildēs par to, ka ar datiem zm, vmd, dap, varam manipulē?

Atbildēt

"zalai Latvija būtu zaļa valsts

24.04.2020. 08:01

Latvijas aizsargājamo teritoriju tīkla statistika ir viena no zemākajām ES.
Latvijā no sauszemes teritorijas aizsargājamā teritorija aizņem tikai 12%. Tas par nesasniedz Eiropas vidējo rādītāju, kas ir 18%! Mazāk nekā Latvijai Natura teritorija ir tikai Apvienotajai Karalistei un Dānijai. Savukārt Horvātijai aizsargājamās dabas teritorijas ir 35%!!! no valsts teritorijas.

Atbildēt

I.

24.04.2020. 06:52

Mums Satversmes preambulā ir nostiprināta ilgtspēja. Tu nedrīksti nosist nost nākamo paaudžu iespējas uz dabas resursu. Pūce ir ieskatījies pašreizējās valdības deklarācijā, kur ir absoluti ačgārna izpratne par ilgtspēju?

Atbildēt

?

23.04.2020. 11:46

»

Iesniegumu nodeva Dabas aizsardzības pārvaldei

Putnu fotogrāfs Ainārs Mankus pērn oktobrī Liepājas ezera esošajās Vītiņu pļavās pamanījis iespējamu pārkāpumu – mednieku, kurš pretējo noteikumiem atradies krastā, un mēģinājis ziņot kādam atbildīgajam dienestam, lai situāciju noskaidrotu un pārkāpuma gadījumā vainīgos sauktu pie atbildības. Taču pēc...


Iesniegumu nodeva Dabas aizsardzības pārvaldei. Pēc gada saņemta atbilde, ka lietvedība izbeigta. Iespējamie vainīgie esot noskaidroti, bet savos paskaidrojumos viņi rakstīja, ka medībās tajā datumā nav bijuši, savukārt laiva ir atradusies pavisam citā Latvijas pusē.

Pēc gada! Kā vispār kaut kas tāds ir pieļaujams? Tas ir sodāms pārkāpums. KĀ var būt, ka neviens dienests par to neatbildēs?

Atbildēt

Zivs pūst no galvas

23.04.2020. 10:41

Ir samilzušas sistēmiskas un uzraudzības problēmas dabas aizsardzībā, veidā kā funkcionē vides aizsardzības sistēma VARAM ietvarā. DAP ir nespējnieku nams. Dienestam reāli nav nekādas teikšanas un varas ne pār mazāko kripatu resursa lielindustriāļu baļķinieku pārvaldītjā mafiozajā sistēmā, kuru gadu desmitiem pārvalda Ozola kantoris Republikas laukumā 2, un kuram uzdevumus dod ne jau nu bijušie ZZS ministri un tagadējais NA ministrs Garharads. Nekādas teikšanas. Dabas aizsardzība Latvijā nabadzīgā, nekā neredzošā, nezinošā, nevarošā, taču ZM diktātam vienmēr pakļauties gatavā DAP izpildījumā, ir kā ubagojošs, žēlojams invalīds. Dabas aizsardzības imitācija. Vienalga, kāds vārds ministram – Pūce, Cīrulis, Kārkliņš vai Salmiņš ir pienācis laiks sistēmu kardināli mainīt, un jāsāk to darīt ar VARAM. Zivs pūst no galvas.

Atbildēt

Iesniegumu nodeva Dabas aizsardzības pārvaldei

23.04.2020. 09:23

Putnu fotogrāfs Ainārs Mankus pērn oktobrī Liepājas ezera esošajās Vītiņu pļavās pamanījis iespējamu pārkāpumu – mednieku, kurš pretējo noteikumiem atradies krastā, un mēģinājis ziņot kādam atbildīgajam dienestam, lai situāciju noskaidrotu un pārkāpuma gadījumā vainīgos sauktu pie atbildības. Taču pēc gada lietu slēdza un pašu fotogrāfu aicināja skaidrot, ko viņš darījis Vītiņu pļavās, vēstīja 4. studija.

Iespējamās nelikumīgās medības putnu fotogrāfs pamanīja pērnā gada 6. oktobrī. Vītiņu pļavām ir noteikts “Natura 2000” statuss, un sākotnēji šī vieta veidota kā ornitoloģiskais liegums, jo ezerā ligzdo vairāk nekā 100 putnu sugu, konstatētas arī apmēram 40 retas un aizsargājamas augu sugas.

Mankus stāstīja, ka viņš zina, ka mednieki var atrasties ezerā, bet medīt lieguma teritorijā, kas ir tieši pļavas, nedrīkst. “Tā bija pirmā reize, kad es šajā pasākumā iedziļinājos, jo šoreiz mednieki atradās krastā,” atcerējās fotogrāfs.

Viņš abus vīrus ar ieročiem ir iemūžinājis fotogrāfijās. Redzams, ka viens no viņiem tik tiešām atrodas uz sauszemes. Pēc vārdu apmaiņas mednieks novāca tur izvietoto sēžamo, stāstīja Mankus.

“Es zvanīju uz visiem Liepājas nodaļas numuriem, vienīgā, kura atsaucās bija inspektore Višes kundze. Sniedze Više. Saruna bija ļoti laipna, viņa man paskaidroja, kas man ir jādara, un mēs nonācām pie slēdziena, ka vajadzēs rakstīt iesniegumu,” stāstīja Mankus.

Iesniegumu nodeva Dabas aizsardzības pārvaldei. Pēc gada saņemta atbilde, ka lietvedība izbeigta. Iespējamie vainīgie esot noskaidroti, bet savos paskaidrojumos viņi rakstīja, ka medībās tajā datumā nav bijuši, savukārt laiva ir atradusies pavisam citā Latvijas pusē.

“4. studija” vēlējās noskaidrot, vai uzņemtās fotogrāfijas nepierāda pretējo, bet Dabas aizsardzības pārvalde šo jautājumu aicināja uzdot policijai, kura savukārt skaidroja, ka par nelikumīgām medībām atbild Valsts meža dienests, kurš arī bija gatavs sniegt komentāru.
Valsts meža dienesta medību daļas vadītājs Valters Lūsis raidījumam paskaidroja, ka šī lieta nonāca dienesta Kurzemes virsmežniecības lietvedībā šī gada 27. februārī, saņemot Valsts policijas iesniegumu par šo faktu ar pievienotajiem materiāliem.

“Nebija pievienots protokols, nebija norādīta vainīgā persona, iespējamās vainīgās personas nopratināšanas protokoli, lietas materiāli, izkopējumi no šīs lietas, vairāk materiālu nebija,” stāstīja Lūsis.

Saņemot šādus papīrus, Valsts meža dienests lietvedību slēdza. Bet pēc atkārtotas publikācijas sociālajos portālos, kuros fotogrāfs informēja sabiedrību par lietas iznākumu, viņam komentāru veidā paziņoja, ka pašu, iespējams, sauks pie atbildības.

“Es tiku uzaicināts šajā sarakstē arī ierasties Liepājā, nodaļā sniegt paskaidrojumus, kāpēc es 22. datumā arī esmu atradies šajās pļavās, bijis šajā neatļautajā zonā.

LTV, 4.studija, 12.okt.2019

Atbildēt

!!

23.04.2020. 07:08

»

Pūce, raugi, kam ir Indrāna cirvis ..

Mums atņem latvisko ainavu...


..pret šādu barbarismu saceļoties inteliģencei un visai sabiedrībai, koku spridzināšanu izdevās apturēt.

Šodien pret apvienoto ZM, LVM, Silavas, pseido-privāto īpašnieku cirtējmafijas barbarismu, saceļoties inteliģencei un visai sabiedrībai, kura jau pirms 2 gadiem pateica, ka ir PRET tievāku koku ciršanu mūsu mežos, ciršanu izdevās apturēt tikai uz laiku. Toreiz Eniņa kungam pat prātā nenāca, ka koksnes apguvējiem kopā ar politikāņiem iespējams uzpirkt zinātniekus, ka pienāks tādi laiki un par naudu būs iespējams sagrozīt visas iespējamās platību uzskaites, vērtēšanas metodikas, kritērijus, datus, pataisīt baltu par melnu, uzpirkt sev paklausīgos medijus, lai tie regulāri izplatītu melus, manupulētu ar cilvēku prātiem, lai sistu ārā Saeimā un Ministru kabinetā jaunus ciršanas noteikumus vai veco noteikumu grozījumus. Sisties uz dzīvību un nāvi, sasolīt viens otram kārotos krēslus un labumus, lai tik dabūtu atbildīgajās Saeimas komisjās savus cilvēkus bez izglītībām, bez zināšanām, pat ministru krēslos (lai skatam šobrīd lielāko parodiju visu līdzšinējo Saeimu laikā ekonomikas ministra krēslā), ka tik uzticamu savējo, ka tik kopā ar saviem līdzatvilktajiem referentiem, kas sataisa “pareizi” protokolu, lai tik neatklājas kāda nevēlama patiesība un pretējās puses argumenti, ka tik tiek panākts vajadzīgais balsojums par grozījumu virzīšanu uz Saeimu. Pirkt un solīt nākošajā līmenī, lai Saeimā dabūtu cauri noziedzīgos likuma grozījumus. Jāpērk daudz. Arī Saeimas Juridiskais birojs.
Toreiz Eniņa kungam tas pat prātā nenāca, ka šodien sabiedrību un inteliģenci, kas iestāsies pret šādu barbarismu mūsu mežos, vienkārši izsmies un noķengās.
Nezināja, ka pienāks tādi laiki..

Atbildēt

Pūce, raugi, kam ir Indrāna cirvis ..

23.04.2020. 06:57

Mums atņem latvisko ainavu
Atkal cērt ošus! Šoreiz ir nocirsti Vīcežu oši. Kurzemē, pie Talsiem, Dižstendes - Talsu šosejas labajā malā. Te bija garākā veco ošu aleja Baltijā.

Indrāna cirvis ir pacelts...

Tas, ko es pastāstīju līdz šim, ir tikai sīkums pret tālāko. Visa Latvijas ainava ir apdraudēta. Latvijā patiešām tiks izcirstas alejas un atsevišķi koki. Ir stājušies spēkā Ministru Kabineta noteikumi Nr. 416, pieņemti 2000. gada 28. novembrī. “Kārtība koku ciršanai ārpus meža zemes” paredz, ka “zemes īpašnieks vai tiesiskais valdītājs kokus ārpus meža zemes savā īpašumā vai valdījumā cērt pēc sava ieskata”. Tātad, lai nocirstu mazu vai lielu, vai milzīgu koku, kas aug ārpus meža zemes, vairs nav vajadzīgi nekādi saskaņojumi ne ar reģionālo vides pārvaldi, ne ar mežniecību, ne ar pašvaldību.
Interesants šajos noteikumos ir 2.4. paragrāfa teikums: “Lauku apdzīvotajās vietās ceļu zemes nodalījuma joslā augošo koku ciršanu saskaņo ar valsts ceļu dienestu.” Tātad ceļu zemes nodalījuma joslas tiesiskais valdītājs (ceļu dienests) šeit augošo koku ciršanu saskaņo ne ar vienu citu, kā tikai pats ar sevi.

Lūk, tādā veidā likumīgā kārtā varēs tikt nogāztas visas ceļu alejas!

Ko dzīvē nozīmē Ministru Kabineta noteikumi Nr. 416? Tas nozīmē, pirmkārt, ka no Latvijas zemes pazudīs visas alejas, arī tās, kas ved uz vientuļām lauku mājām vai bijušajām mājvietām. Otrkārt, no Latvijas pazudīs liela daļa vientuļi augošo ainavisko koku, koku grupas, dižkoku kandidāti.

Nākotnes paaudzēm dižkoku nebūs

Pagājušā (2000. g. - Red.) gadā Saeimā pieņemtajā Mežu likumā, kam pakārtojas arī nelaimīgie Ministru Kabineta noteikumi, ir punkts, kas aizliedz cirst tos kokus, kas sasnieguši dižkokiem noteiktos kritērijus. Tas nozīmē, ka īpašnieks savā ārpus meža zemes teritorijā nedrīkst cirst pēc saviem ieskatiem priedes, egles un bērzus, kuru resnums (stumbra apkārtmērs krūšu augstumā) ir sasniedzis vai pārsniedzis 3 metrus.
Tāpat viņš nevar cirst kļavas un melnalkšņus, kuru resnums ir 3,5 m un vairāk, viņš nedrīkst cirst arī liepas, vīksnas, gobas, ošus kuru resnums sasniedzis 4 metrus. Un, visbeidzot, viņš nedrīkst cirst ozolus, kuru resnums sasniedzis 5 m un vairāk. Bet, ja ozolmilzenis ir tikai 4,9 m resns un liepu māmuļas stumbrs sasniedzis 3,95 m resnumu, tad gan dižkokus nesaprotošs saimnieks tos var zāģēt vai spridzināt (nozāģēt būs grūti) pēc saviem ieskatiem.

...Latvijā ļoti resno, veco koku ir apmēram simt reižu vairāk nekā citās Austrumeiropas zemēs...
Šie vājprātīgie Ministru Kabineta noteikumi Nr. 416 atļauj privātajās zemēs un ceļu joslās iznīcināt visus dižkoku kandidātus, tos koku milzeņus, kas auguši divsimt vai trīssimt gadu, bet līdz oficiālam dižkoka standartam atlikuši vēl tikai daži gadi.
Tas nozīmē, ka Latvijas nākotnē mūsu mazbērniem nebūs dižkoku kā dabas pieminekļu, kaut gan šodien Latvija ir dižkoku brīnumzeme. Mūsu tēvzemē no senčiem ir atstāts milzīgs dižkoku mantojums, un Latvijā ļoti resno, veco koku ir apmēram simt reižu vairāk nekā citās Austrumeiropas zemēs.

Šo savu bagātību mēs vēl neesam pratuši pasniegt starptautiskai novērtēšanai. Latvijā dižkoku kritēriji ir nesamērīgi augsti. Igaunijā un Lietuvā mēs dižkoku sarakstos atradīsim ozolus un liepas ar stumbra apkārtmēru, sākot jau ar trīs metriem. Latvijā dižozola kritērijs stumbra resnumam ir milzīgs - 5 metri. Visiem šāda vecuma kokiem jau ir dobums vai stumbra trupe. Ozoli un liepas kā svētie koki spēj augt gadu simteņiem tikai ar stumbra čaulu vien.
Alejās ir milzum malkas un lietaskoksnes
Latvijas zemes raksturīgā ainava ir veci koki ap lauku mājām, sirmi ozoli un liepas uz ežām un tīruma vidū, arī pie avotiem, mežu laucēs, ganībās un krustcelēs.

Zaļās dzīvības alejas Latvijā ieskauj lielus un mazus ceļus un arī vismazākos - ceļus uz lauku viensētām, pat saimniecības ceļus uz ganībām, uz meža pļavām pavada alejas vai sirmo koku rindas, ko stādījuši mūsu vectēvi vai viņu vecvectēvi. Tādas alejas ir kā svētas piemiņas zīmes cauri daudzām paaudzēm - tas ir kultūrvēstures mantojums.
Visu Latviju, līdzīgi asinsvadiem, pārklāj sazarots aleju tīkls. Atsevišķi augoši koki, alejas un koku rindas, vecu koku grupas, kas iezīmē bijušo māju vietas, - tā ir pati būtiskākā latviskās kultūrainavas sastāvdaļa.
Tagad šie koki tiek atdoti privātajam kapitālam - Indrānam, kas izkāpis no zārka pēc simt gadiem, ar modernu tehniku un nāk daudz draudošāks nekā Blaumaņa laikos.

Nepietiek, ka drakoniski izlaupa Latvijas mežus; Ministru kabinets ar saviem noteikumiem ir parūpējies, lai varētu izcirst arī alejas un vientuļi stāvošos kokus. Var aptuveni aprēķināt, ka Latvijas aleju un koku rindu kopgarums veido 100 000 km, un tur slēpjas milzum daudz cēlkoksnes - oši, kļavas, ozoli, bērzi, vīksnas, arī lepnās vāczemnieces lapegles. Tas ir milzīgs, ļoti ērti paņemams koksnes apjoms. Nav jādzenas mežā - ceļš turpat klāt.

Padomju laikā lauku meliorācijā strādāja speciāla spridzinātāju brigāde, kuras uzdevums bija milzīgos kokus, ko citādi nevarēja dabūt pie zemes, nogāzt ar spridzināšanu. Tādā veidā katru gadu izspridzināja vairāk nekā tūkstoti dižkoku un aizvilka mežā. 1979. gadā, pret šādu barbarismu saceļoties inteliģencei un visai sabiedrībai, koku spridzināšanu izdevās apturēt.
Diemžēl no pašlaik vaļā palaistā, alkatīgā kapitālistiskā Indrāna man ir daudz vairāk bail nekā no padomjlaika spridzinātājbrigādes.

Ko darīt?

Ir atkal jāmodina inteliģence. Neļausim pilnīgi izpostīt Latvijas ainavu! Pietiks ar kolhoza fermu drupām, ar usnēm un krūmos aizaugušiem tīrumiem, ar aklām dzelzceļa stacijām, ar izķengātiem mežu masīviem. Atdot Latvijas ainavas mozaīku, ko veido alejas un ārpus mežiem augošie koku pušķi, mēs nedrīkstam atļaut!
Šie bezprātā pieņemtie noteikumi Nr. 416 ir steidzīgi jāatceļ vai būtiski jāgroza, kamēr nenotiek citas traģēdijas, līdzīgas Vīcežu dižošu nozāģēšanai.

Ir jāgroza aplam pieņemtie MK noteikumi tā, lai ceļu zemes nodalījumu joslā augošo koku ciršana obligāti būtu jāsaskaņo ar reģionālo vides pārvaldes inspektoru. Tikai tādā veidā var tikt novērsta ceļu alejās augošo dižkoku nociršana, kā tas notika ar Vīcežu ošiem. ..
Maģistrālo šoseju malās, kur ir šaubas par veco koku drošību, ir jāatsaitē šaubīgie zari, jāatbalsta stumbri, jāsaskrūvē stumbru plīsumi, kā to dara Eiropā. Tas ir jāiemācās darīt ceļu daļai. Visos pagastos ir jāveic aleju inventarizācija.

Zemniekiem, šīs zemes sālij, inteliģencei, šīs zemes prātam un sirdsapziņai, studentiem un jaunatnei, šīs zemes nākotnei, jāpieprasa, lai valdība un mūsu ievēlētie tautas kalpi ātrāk grozītu gauži neapdomīgi pieņemto koku ciršanas likumu, jāpanāk, lai dzīvotu mūsu dižkoki, lai saglabātos latviska ainava ar alejām un birztalām!

‘Dabas un vēstures kalendārs' 2002

Atbildēt

Zzs mēsli

23.04.2020. 06:25

Gadiem ir radīta sistēma- koruptīva, kuras mehānisma sviras raustija zzs impotenti brigmaņ, lembeņi, vājoņ, kuru pamatvērtības nebija ne cilvēks, ne daba. Zzs ir korupcijas un zagļu midzenis.

Atbildēt

cyril

23.04.2020. 05:50

Tas pūce ir tikai pa naktīm gudrs......

Atbildēt

Krāpnieciskā “zaļā” partija turpina tēlot pelikānus?

23.04.2020. 05:19

Zaļās partijas valdes locekli - ministru Bergmani apdraudot koki pie ministrijas, tos vajagot iznīcināt
PIETIEK
27.06.2018.

Aizsardzības ministrijas pārziņā esošais Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs vēlas iznīcināt trīs ministrijas ēkas tuvumā augošos kokus, kuri traucējot „teritorijas pārredzamībai pie valsts aizsardzības nozīmes objekta”. Šo situāciju īpaši traģikomisku padara fakts, ka iznīcināt kokus trīsarpus mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām vēlas neviens cits kā aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, kurš paradoksālā kārtā ieņem arī valdes locekļa amatu Latvijas Zaļajā partijā.
Pašlaik ir oficiāli izsludināta koku ciršanas publiskā apspriešana, norādot, ka vienīgais koku ciršanas iemesls ir – „lai nodrošinātu teritorijas pārredzamību pie valsts aizsardzības nozīmes objekta, nepieciešams nocirst 3 kokus”. Runa ir par vienu tūju, vienu gobu un vienu bērzu, no kuriem pēdējais turklāt „aug pie ēkas pamatiem (bojā tos), apgrūtina plānotos ēkas fasādes atjaunošanas darbus”.
Koki aug Rīgā, Skolas ielā 1, un zemesgabala īpašnieks ir Bergmaņa vadītā Aizsardzības ministrija kopā ar Rīgas pilsētas pašvaldību, bet koku iznīcināšanas ierosinātājs – ministrijas pārziņā esošais Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs. Pret koku ciršanu vēl ir iespējams izteikties līdz 10. jūlijam.
Interesanti, ka Bergmanis nav vienīgā „liekulīgi zaļā” amatpersona, kas saistīta ar Aizsardzības ministriju. Ministrijas parlamentārais sekretārs ir bijušais Zaļās partijas līdzpriekšsēdētājs Viesturs Silenieks. Vai arī viņš jūtas trīs ministrijas tuvumā augošo koku apdraudēts, pagaidām nav zināms.

Atbildēt

hmm

22.04.2020. 23:00

Viss pareizi. Bet tas birokrātijas un reģionālo ķeizariņu spiediens ir jāsamazina. Diemžēl, daži saprot tikai tad, kad uguns jau pie pakaļas. Lai veicas.

Atbildēt

arī Mežaparkā tempā tiek izcirsti koki

22.04.2020. 21:03

»

Hm

kāpēc netraucēti cērt kokus Slīteres dabas parkā? Kāpēc vienā mierā izbraukā kāpas ar kvadrackliem, jūras malu ar džipiem? Kāpēc uzceļ māju-kuģi kāpās Pāvilostā? Kāpēc izšauj aizsargājamus dzīvniekus? Kāpēc jāsienas pie kokiem cilvēkiem reģionos, lai neizcērt kailcirtē mūsu mežus? Brakos, Zemgales mežu...


Kas notiek, ko dara "Rīgas meži" Mežaparkā? Kāpēc šajā lietā dabas aizsardzības valsts institūcijai nav vietas? Nekas nav darāms, sakāms?

Jau 2019. gada martā MAB izplatīja informāciju par iecerētajiem darbiem savā Facebook lapā, kā arī informēja par tiem klātienē MAB ikgadējā kopsapulcē aprīlī. Savukārt pēc darbu 1.kārtas pabeigšanas augusta beigās MAB tikās ar darbu veicēju SIA “Rīgas meži” (RM) pārstāvjiem. Šīs tikšanās laikā paši RM pārstāvji atzina, ka sākotnēji izmantotā pieeja ir bijusi pārmērīga un tā tiks mainīta, turpinot darbus 2019. gada rudenī, kas faktiski tika atsākti decembrī. Darbi šogad tiks pabeigti līdz 15. aprīlim un tos atkal plānots atsākt rudenī.

Tomēr, raugoties uz šajā darbu nogrieznī paveikto, rodas pamatoti jautājumi, vai RM rīcība neliecina tieši par pretējo. Tā domāt liek tas, ka atšķirībā no sākotnēji veiktajiem darbiem katrā meža nogabalā tiek izcirsts pilnīgi viss pamežs un visi lapu koki, un pat daļa priežu, līdz ar to neatgriezeniski zaudējot daudzas tās unikālās vērtības, kas Mežaparka florā un faunā uzkrājušās pēdējo apmēram 70 gadu laikā…
No tā izriet šobrīd, iespējams, vislielāko iedzīvotāju satraukumu izraisījušie kopšanas darbi iepriekš ļoti ainaviskajā (īpaši rudeņos) pakalnā pie kuģīšu piestātnes, kur nozāģēts ļoti liels daudzums pieaugušu lapu koku. Šo teritoriju nemaz nebija paredzēts izkopt šogad, līdz ar to notikušais ir liels un nepatīkams pārsteigums arī MAB. Izrādās, ka steiga ir saistīta ar RM vadības līmenī pieņemto un atlaistās Rīgas domes 2019. gada rudenī apstiprināto lēmumu šajā teritorijā izbūvēt vismaz 40 metrus augstu skatu torni ar pastaigu taku atlikušajos kokos (mazliet vairāk informācijas šeit: https://www.riga.lv/…/mezaparka-veidos-skatu-torni-un-kilom… ). Ieceres īstenošanas izmaksas varētu tuvoties 8 000 000 EUR, kuru RM rīcībā gan nav, bet šos līdzekļus esot paredzēts aizņemties bankā… Tāpat šeit aizmirsts, ka tieši blakus t.s. Pāvu ielas dzīvojamajā rajonā pastāvīgi dzīvo cilvēki, kuriem nocirstie koki bija dabisks “žogs” viņu privātuma aizsardzībai.

Atbildēt

Hm

22.04.2020. 20:46

»

Jānis

DAP vispār ir viena loģiska iestāde. VVD vajadzētu piezemēt


kāpēc netraucēti cērt kokus Slīteres dabas parkā? Kāpēc vienā mierā izbraukā kāpas ar kvadrackliem, jūras malu ar džipiem? Kāpēc uzceļ māju-kuģi kāpās Pāvilostā? Kāpēc izšauj aizsargājamus dzīvniekus? Kāpēc jāsienas pie kokiem cilvēkiem reģionos, lai neizcērt kailcirtē mūsu mežus? Brakos, Zemgales mežu Īlē, u.c?

Atbildēt

Jānis

22.04.2020. 20:30

DAP vispār ir viena loģiska iestāde. VVD vajadzētu piezemēt

Atbildēt

Viktors

22.04.2020. 20:17

Kurš pateiks, kāpēc mums ir tik slikta dabas aizsardzības sistēma?

Atbildēt

Gints

22.04.2020. 19:39

»

paardomas

Daba nav jāsargā,jādzīvo pēc dabas likumiem.Cilvēks dabai neko padarīt nevar,bet daba gan var tā transformēties ka cilvēkam tajā vietas vairs nebūs


Nestāsti pasakas. Daba nekādi nevar transformēties tā, ka cilvēkam tajā vairs nebūs vietas. Vienīgais, kas cilvēkam ir sargājams kā acuraugs, šodien ir daba. Visspikgtāk tas redzams tieši šobrīd epidēnijas apstākļos. Mūsu vienīgais glābiņš ir tīra daba.

Atbildēt

m-jā

22.04.2020. 19:34

Pusdzīvas govs māviens

Atbildēt

paardomas

22.04.2020. 19:06

Daba nav jāsargā,jādzīvo pēc dabas likumiem.Cilvēks dabai neko padarīt nevar,bet daba gan var tā transformēties ka cilvēkam tajā vietas vairs nebūs.

Atbildēt

Viena jautra kompānija

22.04.2020. 17:31

Visi DAP ierēdņi tagad laikam smejās, vēderus turēdami, par Latvijas "zaļās" partijas atklāsēmēm. Kas liedza n-tos gadus Tavaram VARAM parlamentārā sekretāra amatā ZZS Kučinska valdīšanas laikā īstenot sapni par Vides ministriju? Gerhards liedza, ko? Dūklavs liedza, ko? A varbūt Šlesers, Šķēle liedza, ko?

Atbildēt

hi hi

22.04.2020. 17:04

pēc naftas vissmakojošākā grupņika smajamgabals

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Pieprasām atsaukt raidījumā "Nekā personīga" paustās nepatiesās un maldinošas ziņas

FotoSIA Pata un SIA Pata Board advokāti ir vērsušies SIA All Media Latvia ar pretenziju, kurā pieprasa atsaukt desmit maldinošas ziņas sižetā, kas tika pieteikts kā "No "Latvijas valsts mežu" koksnes eksporta uz Skandināviju krējumu nosmeļ privāts uzņēmums".
Lasīt visu...

21

Dieva valstība

FotoJānis Kristītājs ir teicis: «Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība ir tuvu klāt pienākusi.» (Mt 3:2) Ar šādiem vārdiem Jānis Kristītājs sāka savu publisko kalpošanu un kļuva par ļoti ievērojamu Dieva Vārda sludinātāju.
Lasīt visu...

21

IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis, kas būtiski jāuzlabo

FotoRektoru padome atklātā vēstulē vērsusies pie Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas augstskolu mācībspēkiem un studentiem, informējot, ka likuma grozījumus, ko Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādājusi ar mērķi ieviest augstskolās padomes, uzskata par juridisku brāķi. Likumprojekta zemo kvalitāti apliecina fakts, ka dažādu institūciju iebildumi pret to izziņā apkopoti uz 570 lapām. Likumprojekts Saeimā ir būtiski jāuzlabo, un augstskolu pārstāvji aktīvi iesaistīsies šajā procesā.
Lasīt visu...

18

Tumsas spēki mēģina ierobežot mūsu iespējas tērēt nodokļu maksātāju miljonus tā, kā mēs vēlamies

FotoAr nekorektu un godprātīgas konkurences principiem neatbilstošu vēstuli Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) aicinājusi Latvijas Televīziju "savos redakcionālajos lēmumos neveidot papildus konkurenci komerciālajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem". LTV lūgusi Eiropas Raidorganizāciju apvienību (EBU) un Konkurences padomi sniegt savu vērtējumu par radušos situāciju. Latvijas Televīzija uzskata, ka NEPLP aicinājums ir ne vien nekorekts un liek domāt par mēģinājumiem ietekmēt sabiedriskās televīzijas redakcionālo neatkarību, bet arī uzskatāmi demonstrē NEPLP ieienteresētību komercmediju interešu aizstāvībā.
Lasīt visu...

21

Latvijā ar novadu reformu cenšas ievilkt un nostiprināt okupāciju radītās sekas – kam tas izdevīgi?

FotoLatvija kā novads, kā zeme gadsimtu gaitā bija dažādu okupācijas jūgu ietekmē. Ne mazums no jūras un sauszemes ieradās dažādi pirātiskie ieklejotāji. Un šo kungu valdīšanas vai ietekmes laikā izveidojās arī atsevišķu Latvijas zemes nostūru reliģiskās, kultūras un valodas tendences, ko tagad apzīmē par kultūrvēsturiskiem novadiem, ko saistībā ar novadu reformu izceļ, šķeļ un sadala Latviju un nu jau virza likumus un normas, lai ierādītu katra šī “novada” administratīvās robežas.
Lasīt visu...

13

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

FotoŠajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās projektā iestrādājamās nejēdzības.
Lasīt visu...

21

Tas apdraudēs dzīvības

FotoVeselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem.
Lasīt visu...

8

Aicinu nepakļauties šauras personu grupas spiedienam un balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Madonas novadā

FotoKā Varakļānu novada iedzīvotājs un viens no lielākajiem novada uzņēmējiem vēršos pie Jums saistībā ar Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) likumprojekta pieņemšanas gaitā Saeimā izvērsto dezinformācijas kampaņu, kurā esat tikuši aicināti balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Rēzeknes novadā, nevis Madonas novadā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums. Un Jums un mums...

Foto

Troļļi

Troļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos...

Foto

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

Savulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par...

Foto

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

Saskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu...

Foto

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

Eiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats...

Foto

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

Saeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir...

Foto

Tiek pārkāptas kaucošo motoru trokšņa ietekmes zonā dzīvojošo iedzīvotāju Satversmē noteiktās cilvēktiesības

Ne tikai jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 veicina nāves gadījumus, bet arī „...69 000 cilvēku...

Foto

Latvijā ir padevīga tauta, kas lieto vārdus, kuri "negriež" ausīs nevienam, un bāž galvu smiltīs

Mums Latvijā ir bijuši visvisādi "laiki". Vieni no senākajiem bija "vācu...

Foto

Izlaidums pandēmijas laikā: neviens tiesību akts neparedz vecāku tiesības piedalīties sava bērna izlaidumā

Tiesībsargs aicina IZM izstrādāt vadlīnijas par izglītības iestāžu izlaiduma pasākuma organizēšanu, ievērojot Covid-19...

Foto

Kad TAS beigsies?

Ārkārtas stāvokļa ieviešana ir ļoti būtisks solis, jo ietekmē visus valsts iedzīvotājus. Ņemot to vērā, būtu tikai normāli, ja valdība mūs informētu, kādiem...

Foto

Bondara situācijā būtu jāatkāpjas jebkuram

Progresīvie uzskata, ka pēc trešās instances nelabvēlīgā sprieduma maksātnespējīgās Latvijas Krājbankas lietā Mārtiņam Bondaram ir jāatkāpjas no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja...

Foto

Kāpēc mūs uzskata par idiotiem?

Izskaidrojiet man. Es tiešām nesaprotu. 1. Epidemiologs (infektologs) Uga Dumpis neuzskata, ka visiem publiskās vietās obligāti sejas maskas būtu jānēsā. Un...

Foto

Aicinu mūsu gejus: jo vairāk palīdzēsiet aizsargāt daudzbērnu mammu un tēti, jo mazāk jums nāksies izmantot retoriku - mūs diskriminē

Ugunsdzēsēju un glābēju diena. Apsveicu! Taču...

Foto

Žurka Sparāns, JKP, Lembergs, valsts noslēpums un izzagšana, Kalnozola uzstājība, Pelēkie spēki un Tautas vara

Liels paldies M.Kučinska, J.Maizīša un N.Mežvieta kungiem, ka esat izķēruši žurku,...

Foto

Viendzimuma pāru kopdzīves regulējuma tiesībpolitiskā problemātika (pilnā versija, bez cenzūras)

2014. gada nogalē Latvijas juristu, politiķu un sabiedrisko darbinieku aprindās arvien biežāk sāka skanēt viendzimuma attiecību...

Foto

Kamēr pasaule cīnās pret netīriem miljardiem, tikmēr mums ir tikai “otkati” un nodokļu nemaksātāji

Cīņai pret nelegālās naudas legalizāciju pēdējo gadu laikā pasaulē pievērsta pastiprināta uzmanība....

Foto

Valsts naudu nedrīkst ieguldīt tur, kur nebūs pietiekamas atdeves

Igaunija, Latvija un Lietuva ir izveidojušas "mazo Šengenas" telpu Eiropā – telpu bez iekšējām robežām. No šodienas...

Foto

“Izdzīt četrgadīgu bērnu no tiesas zāles”: ieraksts no tiesas sēdes

Koronavīrusa pašizolācijas un attālinātā darba laikā bez ierobežojumiem turpinās Aivara Lemberga tiesāšana, kura norisinās pietiekami lielā...

Foto

Kāpēc jums jātic, ka mēs visu izdarījām ļoti laikus un ļoti labi, bet pie visa vainīgi tikai apstākļi

Ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju, kas radījusi šaubas...

Foto

Vienkārši par sarežģīto: tikai tautiska, suverēna, pēc nacionālisma principiem veidota valsts var būt par pamatu īstas demokrātijas pastāvēšanai

Reizēm mēs pārāk sarežģīti runājam par vienkāršām lietām....

Foto

Par 2. Pasaules karu, 9. maiju, Latviju, latviešiem, krieviem un vēl šo to

Šodien ir divas aktualitātes - pasaules tautu celšanās cīņā pret "kovida" mega afēru,...

Foto

Kopā ar kinologiem un hipologiem mēs 9. maijā lieliski pastrādājām

“Ministru kabineta izdotais rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu neierobežo cilvēku tiesības individuāli apmeklēt jebkuru piemiņas vietu,...

Foto

Pārdomas par Covid - 19 afēru un ne tikai...

Mani draugi un tuvinieki var liecināt, ka sākotnēji, kad vēl nebija pietiekami daudz informācijas, es pret jauno...

Foto

Nepazaudēt Latvijas ekonomikas kodolu

COVID-19 krīze pasaules ekonomikā ienesusi krietnu devu nenoteiktības, sašūpojusi ierastās piegāžu ķēdes un patēriņa tirgus. Atsaukšos uz Alberta Einšteina teikto: “Kad tiek...

Foto

Bērniem invalīdiem nav naudas, 250 tūkstoši PR pakalpojumiem "APar" kampaņas veidotāja sievai gan ir

Tātad. C19 kļūst ļoti bīstams pēc 24.00, tad visam būs jābūt ciet....

Foto

Kurš normāls cilvēks dzird Dieva balsi un uzklausa aicinājumu glābt dzimteni no okupantiem?

Šorīt pa radio skanēja raidījums, kurā tika uzskaitītas visas iespējamās Žannas d'Arkas psihiskās...

Foto

Kam nāk smiekli, var pasmieties, bet šī ir mana prognoze par tuvāko nākotni

Kādreiz es izklaidējos ar troļļu kaitināšanu vienā no lielākajiem ziņu portāliem Latvijā. It...

Foto

Teorijā Latvija ir brīva valsts, praksē tā nav

Man nav nekādas saistības ar aktīvistiem, kas tika aizturēti pie Brīvības pieminekļa. Man nav skaidri šo cilvēku motīvi....

Foto

Koku ciršana Ziepniekkalnā ir ķecerīga rīcība: vēstule Rīgas Grebenščikova vecticībnieku draudzei

Daudziem Ziepniekkalnā viens no sāpīgākajiem notikumiem ir atļauja masveidā nocirst kokus, cik lasāms presē –...

Foto

Aicinu atcerēties, cik daudz pacietības ir mūsu tautā

Tautas vēsturiskajā likteņgaitā ir brīži, kuros summējas pašas būtiskākās, eksistenciālākās izvēles. Tad lemtais un paveiktais uz ilgiem laikiem...

Foto

Ko mums nozīmē 4. maijs?

Precīzākā un īsākā atbilde uz šo jautājumu iekodēta pašā svētku nosaukumā – "Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas diena". Tāds formulējums valsts kalendārā...

Foto

Vai tiešām vajag, par nākotni nedomājot, atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas?

Rakstu saistībā ar savu reālu sirdssāpi par valdības publiskoto informācija, ka ekonomiku sildīs ar 75 miljoniem...

Foto

Vienotā likteņkopībā un vienotā gribā pašnoteicās visa latviešu nācija

Mīļie draugi! Demokrāti! Sirsnīgi jūs visus sveicu šodien mūsu demokrātijas pirmā gadsimta svētkos! Šodien aprit tieši gadsimts,...

Foto

Kur Latvijas valstij ņemt naudu? No cilvēkiem, kuriem tā ir?

Mūsu valsts ir nabadzīga, jo tajā piekopj atņemšanas un represiju politiku. Uz šīm pārdomām mani pamudināja...

Foto

Kā krīzē klājas vienkāršajai tautai, un cik taisnīgi mūsu valdības aparāts palīdz cilvēkiem pārvarēt krīzi

Dīkstāves pabalstus atsaka nodokļu nemaksātājiem? Prēmijas maksā visiem par papildu darbu...

Foto

Man kā Saeimas loceklim ir nodarīts pāri

Latvijas Republika ir neatkarīga demokrātiska republika, kurā Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai, kura vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās...

Foto

Pasaka par loģiskās domāšanas attīstību

Pasakās, kuras paredzētas bērniem, labais vienmēr uzvar ļauno. Loģiskās domāšanas vidē izaugušais bērns kļūst par pieaugušo, kuram ir prasība, lai pareizais...

Foto

Krīze – iespēja drosmīgiem lēmumiem

Kā jau katra krīze, tā ir ne tikai lielāka vai mazāka ķibele, bet arī zināmā mērā iespēja. Šoreiz manas pārdomas par...

Foto

Ekonomiskais vīruss

Ekonomikas izaugsmes bremzēšana, darbaspēka trūkums, algu lielāka izaugsme par darba ražīgumu - tie bija daži no jaunas ekonomiskās krīzes vēstnešiem, ko uzņēmēji un ekonomisti...

Foto

Dabas aizsardzības sistēmas reforma ir aizsegs nezaļu lobistu atbalstam

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministra Jura Pūces (A/PAR) steidzīgās reformas valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā,...

Foto

Valdība, attopies

Neesmu nekāds profesors, esmu parasta "skrūvīte", kas strādā valsts pārvaldē un dzīvo no algas līdz algai. Bet vēlos padalīties ar dažām pārdomām par šodienas...

Foto

Vai var uzticēties Aigaram Strupišam kā Augstākās tiesas priekšsēdētāja amata kandidātam

Nododu publicēšanai pēdējos safabricēto disciplinārlietu tiesnešu disciplinārtiesas safabricētos lēmumus, no kuriem redzams, kā vienā gadījumā...

Foto

BVKB ietaupīja vairāk nekā 50%, uzstādot GPS, - paraksties par likumdošanas iniciatīvu

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) 2018. gada sākumā lietoja 16 automašīnas un mēnesī patērēja 1600...

Foto

Kad Viņķele ļurina tukšu kā zariņu govs par savām orbītām

Noskatieties vēlreiz uzmanīgi Facebook publicēto video ar Viņķeli! Viņa vairākkārt saka, ka ministrijas ierēdņi no janvāra strādā “pastiprinātā...

Foto

Miljons eiro, lai korumpētu presi

Informācijas nozari ir būtiski skārusi Covid-19 krīze. Laikā, kad cilvēki paliek mājās, drukātās preses pārdošanas apjomi neglābjami samazinās. Lai ierobežotu epidēmiju,...

Foto

No kā vajadzētu mācīties mūsu politiķiem un ierēdņiem

“Unikāli! Tā kā Valkā mazturīgos, trūcīgos un daudzbērnu ģimeņu bērnus sākām ēdināt pirms MK noteikumiem, Izglītības un zinātnes...

Foto

Tas jaunais laiks, kas šalkās trīs... Pārdomas par zināmo nezināmajā

Dārgo lasītāj, ja vēlies viedokli par mūsu valdības pareizo/nepareizo rīcību epidēmijas laikā, infekcijas izplatības datu patiesumu/nepatiesumu...

Foto

Iebilstam pret Kalnciema kvartāla izpostīšanu

Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijai, Rīgas pilsētas būvvaldei, RD Satiksmes departamentam no Āgenskalna iedzīvotājiem: lūdzam nelikvidēt kokus Āgenskalnā un rūpēties par...

Foto

Kas ir mana Galileja?

Dārgie brāļi un māsas Kristū. Jūdiem bija paraža pēc apbedīšanas vēl trīs dienas apciemot kapu, lai pārliecinātos, ka aizgājējs patiešām ir miris;...

Foto

Covid-19 pandēmijas aizsegā notiek mēģinājums iznīcināt iepakojuma depozīta sistēmu

Depozīta sistēma ir ražotāju atbildības sistēma – tas ir veids, kādā ražotāji nodrošina tiem uzlikto pienākumu izpildi...

Foto

Šis piebremzētais laiks un īpatnējās Lieldienas būs jauna, vienojoša pieredze mūsu likteņkopībā un iespēja apzināties garīgo brīvtelpu

Mīļie Latvijas cilvēki! Ir Lieldienu laiks. Mēs to sagaidām...