Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Dažādas Latvijas Valsts policijas struktūras jau divus mēnešus cenšas tikt vaļā no kriminālprocesa par Šveices advokāta, iespējams, Aivara Lemberga prāvas visbūtiskākā liecinieka Rūdolfa Meroni intereses pārstāvošu cilvēku darbībām. Šī nevēlēšanās izmeklēt iesniegumā minētos faktus ir bijusi tik uzskatāma, ka aizvadītās nedēļas beigās sūdzība par Valsts policijas rīcību nosūtīta Ģenerālprokuratūrai.

Kā jau ziņots, 2. februārī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvalde sākusi kriminālprocesu par to, ka no AS Latvijas Naftas tranzīts banku kontiem laika posmā no 2010. gada februāra līdz 2012. gada janvārim, iespējams, prettiesiski pārskaitīti naudas līdzekļi apmēram pusmiljona eiro apmērā.

Savukārt divas nedēļas vēlāk policijā saņemts ar Latvijas Naftas tranzītu saistītās AS Ventbunkers valdes priekšsēdētāja Alekseja Ovoda iesniegums par Meroni intereses pārstāvošu iepriekšējās uzņēmuma vadības pārstāvju „nelikumīgām darbībām attiecībā pret AS Latvijas Naftas tranzīts un AS Ventbunkers, piesavinoties naudas līdzekļus vairāk kā 4 miljoni EUR apmērā, pārskaitot uz SIA Airtech bankas kontiem”.

Tā kā pēdējā laikā vairākas sakāves „tranzītkarā” cietušā Meroni pārstāvju izredzes saistībā ar šo kriminālprocesu neizskatījās cerīgas, palīgā, kā liecina neoficiāli avoti, jau bija tikusi pasaukta Ģenerālprokuratūra, kurai Meroni liecības Lemberga kriminālprocesā ir ļoti nepieciešamas. Pietiek ir informējis, ka tā jau iepriekš Jūrmalas pilsētas prokuratūras prokurorei Olgai Savicka bija pieprasījusi paskaidrot, kāpēc vispār šis kriminālprocess tiek izmeklēts tieši Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Jūrmalas iecirknī.

Valsts policija šo Ģenerālprokuratūras „mājienu” bija sapratusi, un rezultātā līdz pat šim laikam kriminālprocess tiek pārsūtīts no vienas iestādes uz citu. „Neskatoties uz to, ka izmeklējamais noziedzīgais nodarījums ir sevišķi smags, Valsts policija kopš februāra mēneša beigām nodarbojas ar kriminālprocesa pārsūtīšanu no vienas iestādes uz otru, pieļaujot rupju kriminālprocesa izmeklēšanas novilcināšanu,” nu sūdzībā Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskajam departamentam raksta Ovods.

Saskaņā ar viņa skaidrojumu „Valsts policija jau divu mēnešu garumā, risinot jautājumu par teritoriālo piekritību, nav veikusi nevienu izmeklēšanas un procesuālo darbību, kas ir novedis pie kriminālprocesa neattaisnotas novilcināšanas Valsts policijai nodarbojoties ar nelikumīgu kriminālprocesa pārsūtīšanu no vienas iestādes uz otru, aizbildinoties ar teritoriālās piekritības noteikšanu”.

Kā jau ziņots, ar Meroni saistīti Ventbunkera pārstāvji ir vērsušies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, paužot aizdomas, ka Ovods varētu būt īstenojis Valsts policijas Rīgas reģionālās pārvaldes Jūrmalas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas vecākās inspektores uzpirkšanu, lai panāktu kriminālprocesa ierosināšanu.

Savukārt Ovods sūdzībā Ģenerālprokuratūrai skaidro, ka faktiski strīds par teritoriālo piekritību esot mākslīgi radīts: „Kriminālprocesa likuma 388. panta pirmajā daļā, ir noteikts, ka kriminālprocess notiek vietā, kur noziedzīgs nodarījums izdarīts. Vēlos norādīt, ka finanšu līdzekļi, ar kuriem notika nelikumīgās darbības, tika pārskaitīti uz SIA Airtech, kuras juridiskā adrese ir Zvejnieku ielā 5a-3, Rīga. Kriminālprocesa materiāli nesatur nevienu pierādījumu, ka noziedzīgs nodarījums ir izdarīts Ventspilī. Bez ievērības nevar atstāt arī faktu, ka ilgstošu vai turpinātu noziedzīgu nodarījumu gadījumos pirmstiesas kriminālprocess notiek tajā rajonā, kur attiecīgais nodarījums pabeigts vai pārtraukts.

Izmeklējamā noziedzīgā nodarījuma sastāvs ir materiāls - pabeigts ar seku iestāšanās brīdi, t.i. ar finanšu līdzekļu piesavināšanos vai izkrāpšanu. No krimināllietas materiāliem pievienotajām kredītiestādes kontu izrakstiem ir redzams, ka nelikumīgo naudas līdzekļu saņēmējs ir SIA Airtech, kuras juridiskā adrese ir Rīga. Tādējādi uzskatām, ka faktiski šī kriminālprocesa izmeklēšana ir piekritīga Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldei. Taču, ņemot vērā lietas sarežģītību un apjomus, uzskatām, ka kriminālprocess būtu piekritīgs Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldei”.

Novērtē šo rakstu:

0
0