Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Četru ministriju deleģētie Rīgas brīvostas pārvaldes valdes locekļi, kuriem ostā jāpārstāv valsts intereses, nespēj vienoties par to, kurš no viņu vidus būtu ievēlams par valdes priekšsēdētāja, Rīgas vicemēra Andra Amerika vietnieku. Šis ir ietekmīgs amats, jo vietnieks valdes priekšsēdētāja prombūtnē pilda viņa pienākumus.

Ceturtdien, kad pirmo reizi pēc divu valsts pārstāvju nomaiņas notika  brīvostas valdes sēde, šis jautājums noņemts no dienaskārtības, liecina Pietiek rīcībā esošā informācija. Ņemot vērā Vienotības un Reformu partijas atšķirīgās pozīcijas par to, vai un kādas pārmaiņas nepieciešamas brīvostās, to pārstāvji pirms valdes sēdes nav spējuši vienoties, ka atbalstīs cits citu vietnieka vēlēšanās.

Saskaņā ar Rīgas brīvostas pārvaldes nolikumu valde no tās locekļu vidus atklāti balsojot ievēl priekšsēdētāja vietnieku. Tā kā valdē pārstāvēti četri Rīgas domes un četri ministriju virzīti pārstāvji, spēku samērs noteic, ka valdes priekšsēdētāja vietnieks nav ievēlams bez pašvaldības pārstāvju atbalsta. Formāli jautājums par vietnieku liekams uz balsošanu, un iznākumu noteiktu spēku samērs, tomēr pēc nerakstītas vienošanās ministriju virzītajiem valdes locekļiem, lai tie demonstrētu, ka vienoti pārstāv valsts intereses, bija iespēja pirms tam vienoties par kopīgu kandidātu.

Rīgas brīvostas valdē valsts intereses jāpārstāv ar Vienotības ietekmi no Finanšu ministrijas virzītajam Rīgas domniekam Ērikam Škaparam (attēlā pa labi kopā ar Edgaru Jaunupu), diviem ar Reformu partijas ietekmi nesen virzītajiem - Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvei Ingai Antānei un Ekonomikas ministrijas (EM) virzītajam bezpartejiskajam profesionālim Ģirtam Greiškalnam, kā arī Satiksmes ministrijas virzītajai ministrijas valsts sekretāra vietniecei  Džinetai Innusai.

Rīgas pašvaldību brīvostas valdē savukārt pārstāv galvaspilsētas vicemērs Andris Ameriks, kurš pēc LPP/LC gala nodibinājis pats savu partiju, un trīs Saskaņas centra pārstāvji - Rīgas mērs Nils Ušakovs un domnieki Mihails Kameņeckis un Vadims Jerošenko.

Pašlaik izveidojusies situācija, ka ne Škapars atbalsta Antānes vai Greiškalna ievēlēšanu par brīvostas valdes priekšsēdētāja vietnieku, ne abi pēdējie - Škapara nonākšanu šajā amatā, par kuru tiek uzskatīts, ka viņš ir cieši saistīts ar Vienotības "kasiera" Edgara Jaunupa ietekmi. Škapars savulaik bijis Jaunā laika ģenerālsekretārs, kurš atbildēja par partijas finansēm, bet to piesaisti reāli vadīja Jaunups. Savukārt Innusas kā ierēdnes ievēlēšana šajā amatā būtu neierasta prakse, un partijas nevēlas no savas ietekmes izlaist nozīmīgo amatu. Lai, neatrodot kopsaucēju pašiem savā vidū, kāds no valsts pārstāvjiem nodrošinātu sev balsis vietnieka ievēlēšanā, jāpanāk vienošanās ar Saskaņas centra pārstāvjiem. Netiek izslēgts, ka, valsts pārstāvjiem nevienojoties, ar četru pašvaldības pārstāvju atbalstu par Amerika vietnieku jau nākamajā valdes sēdē varētu tikt ievēlēts tieši Rīgas domnieks Škapars.

Novērtē šo rakstu:

0
0