Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ja man vajadzētu slēgt derības par to, vai taisnība baumām un Krišjāņa Kariņa valdība patiešām sāk vadīt savu pēdējo nedēļu, es droši vien uzliktu nelielu naudas summu, ka tieši tā tas arī ir. Un tam ir vairāki iemesli.

Pirmais un galvenais iemesls ir tas, ka, visticamākais, nākamnedēļ kļūs skaidrs – vai Latvija tiks iekļauta naudas atmazgātāju „pelēkajā sarakstā”. Un, ja tā notiks, ir skaidrs – Kariņam gluži vienkārši nāksies atzīties nespējā un neizdarībā un demisionēt. Varbūt dažādi dombrovski līdzīgā situācijā arī paziņotu, ka paliks, lai strādātu, bet Kariņš ar visiem saviem trūkumiem tomēr nav šādas sugas pārstāvis.

Cita lieta, ka Kariņam nebūt negribas amatu atstāt, lai paliktu vēsturē kā premjers, kurš neko nav spējis un neko nav izdarījis. Tāpēc iegansts demisijai varētu tikt atrasts kādu dienu ātrāk un pilnīgi cits – saistībā ar OIK parlamentārās izmeklēšanas komisijas ziņojumu.

Nav šaubu, ka ziņojumā pie atbildīgajām personām būs minēts arī pašreizējais premjers, un tādā gadījumā koalīcijā, ņemot vērā tās pašreizējo „saticības” pakāpi, noteikti būs ļaudis, kas paziņos – ar tādiem un šitādiem, kas ir atbildīgi par OIK postu Latvijas valstij un tautai, mēs kopā vairs iet nevaram un viņu vadībā nu nekādi ne.

Normālā situācijā Kariņš šādas runas neņemtu galvā, - kā viņš neņem galdā gandrīz nevienu no valdības psihopātu izlēcieniem. Taču šoreiz, saprotot, ka jau pāris dienas vēlāk viņam var nākties uzņemties kaunu par Latvijas iekļūšanu „pelēkajā sarakstā”, viņš var arī pateikt – labi, jums taisnība, jādemisionē vien ir.

Papildus tam jāņem vērā arī viss tas, ko sabiedrība nezina par notiekošo valdošajā koalīcijā: patiesībā Jāņa Bordāna ultimāts ir bijis daudz nopietnāks – vai nu Kariņš izmet no valdības ekonomikas ministru Ralfu Nemiro, vai arī jaunie konservatori pamet valdību. Arī tas, ka Kariņš no 20. februāra ir paņēmis atvaļinājumu, visticamākais, nav nejauši.

Personālijas, OIK, Olainfarm, valsts sekretāru kopējais paziņojums, Latvijas Universitāte, atstādinātais Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs, kurš, kā izskatās, ir bijis ļoti nozīmīga persona gan dažiem ļaudīm Vienotībā, gan arī OIK biznesam, – arī tas viss rada savu fonu.

Bordāna ultimātam Kariņš nav pakļāvies, Nemiro ir savā vietā, līdz ar ko jautājums – ko tagad darīs jaunie konservatīvie? Drīzāk gan vismaz uz brītiņu saplaks, jo saprot, ka visiem koalīcijas partneriem ir noriebušies kā rūgta nāve un ka jaunu koalīciju var izveidot arī bez viņiem, - kā saprotams, zaļie zemnieki uz visu ko būs gatavi.

Turklāt jāņem vērā arī tas, ka JKP nebūt nav tik monolīti, kā tas izskatās no malas. Tur iekšā ir vismaz trīs „frakcijas” – gan bordānisti, gan KNABisti, gan vēl arī „tālisti”, proti, mēreni noskaņoti ļaudis, kam šķiet simpātisks salīdzinoši mēreni populistiskais satiksmes ministrs. Un vēl jau ir arī feldmaņi un eglīši, kam galvenais dzīvē ir tikt pie sava kumosa no iecerētā Skultes gāzes termināļa.

Līdz ar to daudz ticamāk izskatās nevis tas, ka JKP varētu sadomāt gāzt valdību, bet ka Kariņš pats būs izdomājis, ka ir īstais brīdis aiziet. Vajadzīgs tikai „pareizs” iegansts, un to, visticamākais, tuvākās dienas arī atnesīs. Būs interesanti.

Novērtē šo rakstu:

204
21