Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Rīgas vicemēra Andra Amerika pārziņā esošās pašvaldības SIA Rīgas ūdens šonedēļ medijos plaši izsludinātais biznesa projekts, kas paredz jaunas meitas sabiedrības izveidošanu fasēta dzeramā ūdens ražošanai, ne vien rada bažas par iespējamo pašvaldības uzņēmuma naudas izsaimniekošanu, bet neoficiāli tiek saistīts arī kārtējām Amerika biznesa iecerēm.

Pietiek rīcībā nonākušais SIA Rīgas ūdens jaunās fasētā dzeramā ūdens ražošanas meitas sabiedrības izveidošanas biznesa plāns, kuru šodien publiskojam, vedina spriest, ka šī iecere patiesībā saistīta nevis ar publiski pausto mērķi rīdziniekiem nodrošināt lētāku ūdeni, bet gan ar biznesa shēmu, kura īstenošanā, visticamākais, iesaistījies arī Ameriks.

Pietiek norāda nozares lietpratēji, Rīgas ūdens iecerētā jaunā biznesa plāns lielākoties balstīts uz pieņēmumiem bez detalizētas analīzes. Toties šie pieņēmumi ir iespaidīgi – Pietiek rīcībā nonākušajā „biznesa plānā” tiek apgalvots, ka Rīgas ūdens meitas kapitālsabiedrības darbības plāns ir komerciāli pamatots, jo „1000 km attālumā no Rīgas (t. .i. ekonomiski pamatotos mērķa tirgos no loģistikas izmaksu viedokļa) dzīvojošie aptuveni 59 miljoni iedzīvotāju Lietuvā, Igaunijā, Baltkrievijā, Krievijas ziemeļrietumu reģionā un Kaļiņingradā, Somijā, Zviedrijā, Dānijā, Norvēģijā un Latvijā viena gada laikā patērē aptuveni 1 377,7 miljonus litrus fasēta ūdens”.

Saskaņā ar Rīgas ūdens iecerēm visā šajā reģionā tā ūdens varētu būt labi pieprasīts: „Kapitālsabiedrība plāno izplatīt produkciju sākotnēji identificētajos 9 (deviņos) primārajos mērķa tirgos - Lietuvā, Igaunijā, Baltkrievijā, Krievijas ziemeļrietumu reģionā, Somijā, Zviedrija, Dānijā, Norvēģijā un Latvijā; pēc darbības uzsākšanas un papildus tirgus izpētes iespējamas piegādes arī citos tirgos.”

Eksperti norāda arī uz to, ka Rīgas ūdens iecerētā jaunās meitas sabiedrības dibināšana esot pretrunā ar valsts likumdošanu, jo likums nosaka, ka valsts un pašvaldības ir tiesīgas dibināt kapitālsabiedrību Valsts pārvaldes iekārtas likumā noteiktajos gadījumos. Fasētā ūdens ražošana neatbilstot nevienam no Valsts pārvaldes iekārtas likumā noteiktajiem gadījumiem, kad pašvaldībai būtu pieļaujama uzņēmējdarbības veikšana.

Kā zināms, aizvadītajā nedēļā Rīgas ūdens ziņoja, ka, lai gūtu papildu ienākumus, uzņēmums tuvākajos divos gados plāno sākt ražot fasētu dzeramo ūdeni. Uzņēmuma pārstāve Signe Dreijere par jaunās meitas sabiedrības dibināšanu medijos paziņojusi, ka „tas ir viens no veidiem, kā iegūt līdzekļus, lai nevajadzētu palielināt tarifu.”

Savukārt Ameriks, pamatojot šo ieceri, medijos bija norādījis, ka pilsētai esot jāmeklē alternatīvi ieņēmumu avoti, lai, pieaugot infrastruktūras uzturēšanas izmaksām, nebūtu jāceļ ūdens tarifs.

Līdz šim Ameriks gana atklāti lobējis ar oligarhiem – Andri Šķēli un Aināru Šleseru saistītās atkritumu firmas Ekodoktrīna intereses, kas saistītas ar firmas iecerēm saimniekot Rīgas un Stopiņu pašvaldībām piederošajā Getliņu izgāztuvē.

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0