Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Aivars Lembergs, kurš no trim prokuroriem un uzņēmēja Aināra Gulbja, viņus vainojot savu sensitīvo datu izpaušanā, caur tiesu gribēja iegūt gandrīz 400 tūkstošus latu, ir visu sajaucis un kopā ar saviem advokātiem ir nepareizi iesniedzis nepareizu prasības pieteikumu. Šāds ir faktiskais pamatojums, kas atrodams Pietiek rīcībā nonākušajā šīs slēgtās tiesas prāvas pilnajā spriedumā.

Kā zināms, Lembergs no Gulbja, kā arī prokuroriem Ilgas Paegles, Jura Jurisa un Jāņa Ilstera šādu summu vēlējās piedzīt, jo uzskatīja, ka viņi izpauduši Lemberga un LNT šefa Andreja Ēķa telefonsarunas saturu, kā arī ziņas, kas saistītas ar Lemberga slimību, veselības stāvokļa diagnozēm un izmeklējumiem. Telefonsarunas atreferējums līdz ar ievērojamu citas informācijas apjomu bija atrodams Lemberga apjomīgās krimināllietas materiālos, kuri saskaņā ar likumu pirms lietas iztiesāšanas bija izsniegti cietušajiem.

Taču tiesa atzinusi, ka prokurors par savu pienākumu pildīšanu kriminālprocesā nevar būt atbildētājs civillietā: ja Lembergam bijis pamats uzskatīt, ka prokurori, izsniedzot cietušajiem krimināllietas materiālu kopijas, rīkojušies prettiesiski, viņam taču bijušas tiesības Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā iesniegt sūdzību par prokuroru rīcību, taču tas tā arī nav izdarīts.

Savukārt attiecībā uz Gulbi Lemberga prasības pieteikumā bija minēts – uzņēmēja prettiesiskā darbība esot izpaudusies tādējādi, ka viņš pēc krimināllietas materiālu kopiju saņemšanas nodevis publiskošanai televīzijā Lemberga privātās telefona sarunas atšifrējumu, ar ko pārkāpis Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 8.pantu, LR Satversmes 96., 116.pantu, Fizisko personu datu aizsardzības likuma 10.panta pirmās daļas 2.punktu, 7.pantu un 11.pantu.

Taču, kā Lembergam norādījusi tiesa, nekur nav redzams, ka Gulbis būtu brīdināts par kriminālatbildību par pirmstiesas kriminālprocesā iegūto ziņu izpaušanu. Turklāt „tiesa uzskata, ka neviens Latvijas Republikas normatīvais akts neaizliedz nevienam no cietušajiem kriminālprocesā pēc pirmstiesas kriminālprocesa pabeigšanas ļaut trešajām personām iepazīties ar viņam, saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 98.panta pirmās daļas 8.punkta nosacījumiem, izsniegtajiem kriminālprocesa materiāliem”, norādīts spriedumā.

Līdz ar to Lemberga prasība pret Gulbi par morālā kaitējuma atlīdzināšanu noraidīta, bet tiesvedība viņa prasībā pret trim prokuroriem un Latvijas Republiku LR Ģenerālprokuratūras personā par morālā kaitējuma atlīdzināšanu izbeigta. Tiesa, Lembergam, kurš, kā zināms, Londonas tiesai pēdējā laikā sūdzējies par saviem pieticīgajiem ienākumiem, šajā prāvā vismaz izdevies izvairīties no iespaidīgiem oficiālajiem izdevumiem (ja neskaita advokātu apmaksu), - par labu valstij ar lietas izskatīšanu saistīto izdevumu apmaksai no viņa piedzīti 2,89 lati, bet par labu Gulbim – 61 santīms.

Pietiek šodien publisko pilnu tiesas spriedumu šajā lietā.

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0