Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Neraugoties uz to, ka, pirms trim gadiem beidzoties amata pilnvaru termiņam, toreizējais neveiksmīgais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks runāja par darba piedāvājumiem no starptautiskām organizācijām, realitāte ir izrādījusies daudz pieticīgāka – bijušais KNAB vadītājs ir reģistrējies kā saimnieciskās darbības veicējs un pelna, lasot pašvaldībām lekcijas par korupciju.

Beidzoties amata pilnvaru termiņam un nesekmīgi startējis jaunā konkursā uz KNAB priekšnieka amatu, J. Streļčenoks 2016. gada novembra sākumā publiski pavēstīja, ka izskatīšot visus darba piedāvājumus un ka jau vasarā viņam esot izteikti „darba piedāvājumi no starptautiskām organizācijām”.

Taču tagad, trīs gadus vēlāk situācija ir nedaudz citāda, - vilinoši darba piedāvājumi tā arī nav saņemti, un kādreizējais KNAB vadītājs tagad dienišķo maizi pelna kā saimnieciskās darbības veicējs, lasot pašvaldību darbiniekiem lekcijas par korupcijas tēmu.

Tā, piemēram, šā gada septembrī J. Streļčenoks kā „apmācību veicējs pretkorupcijas un interešu konfliktu risku novēršanā” nopelnījis 3375 eiro, par katru no 150 apmācāmajiem Ķekavas pašvaldības iestāžu darbiniekiem saņemot 22,50 eiro.

Šo naudu bijušais KNAB priekšnieks saņēmis par pašvaldības darbinieku izglītošanu „pieaugušo neformālās izglītības programmas” ietvaros ar nosaukumu „Korupcijas un interešu konflikta novēršana valsts un pašvaldību institūciju darbībā”.

Realitātē gan šīs programmas apgūšana izpaudusies tā, ka J. Streļčenoks par 3375 eiro noturējis trīs seminārus par tēmām - interešu konflikts un to novēršana, vispārējie un speciālie ierobežojumi un aizliegumi valsts amatpersonām, dāvanu un ziedojumu pieņemšanas ierobežojumi un institūcijas vadītāja un valsts amatpersonas pienākumi. Katrs seminārs ildzis četras stundas.

Kā skaidro Ķekavas pašvaldībā, apmācībās piedalījušies novada pašvaldības domes deputāti, domes komisiju locekļi, pašvaldības centrālās administrācijas darbinieki un pašvaldības iestāžu vadītāji. Apmācības notikušas saskaņā ar MK noteikumiem par iekšējās kontroles sistēmas pamatprasībām korupcijas un interešu konflikta riska novēršanai publiskās personas institūcijā.

Interesanti, ka bijušais galvenais korupcijas apkarotājs pie pietiekami izdevīgā pašvaldības pasūtījuma ticis, tai neizsludinot publisku iepirkumu. Pašvaldība skaidro, ka tas arī nav bijis vajadzīgs, jo „apmācību kopējā summa nepārsniedza slieksni, no kura ir jāveic iepirkuma procedūra”.

Raksts pirmoreiz publicēts laikrakstā Latvijas Avīze.

Novērtē šo rakstu:

34
3