Menu
Pilnā versija
Foto

Stiprināsim austrumu robežu ar dzeloņstieplēm un mīnām

Nacionālā savienība Taisnīgums · 05.10.2015. · Komentāri (0)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Aicinājums stiprināt austrumu robežu, izbūvējot dzeloņstiepļu barjeru un izstājoties no Otavas konvencijas par kājnieku mīnu lietošanas, uzglabāšanas un ražošanas aizliegumu.

Apzinoties būtisko apdraudējumu, ko rada līdz šim nepieredzētie nelegālās imigrācijas apjomi Eiropā un Eiropas Savienības vadības institūciju piekoptā Eiropas pamatiedzīvotājus un to kultūru apdraudošā politika, nevēloties risināt nelegālās imigrācijas problēmu pēc būtības, mēs vēlamies vērst uzmanību uz iespējamiem riskiem tieši Latvijā, kā arī piedāvāt konkrētus risinājumus to mazināšanā.

Pieaugošais uz austrumu robežas aizturēto nelegālo imigrantu skaits liek izteikt prognozi, ka starptautiskie cilvēku kontrabandistu noziedzīgie grupējumi meklē jaunus ceļus, pa kuriem nelegālos migrantus nogādāt Eiropas Savienībā. Pastāv ļoti nopietni riski, ka masveidīgs nelegālo imigrantu tranzīts tiks organizēts caur Krieviju un Baltkrieviju un robežas šķērsošanai tiks izvēlēts Baltijas reģions.

Tas ir viens no iemesliem, kādēļ mēs norādām uz nepieciešamību savlaicīgi rūpēties par Latvijas drošību, nostiprinot mūsu valsts robežu ar Krieviju un Baltkrieviju visā tās garumā. Mēs piedāvājam apsvērt iespēju izbūvēt dzeloņstiepļu barjeru uz Latvijas Republikas robežas 246 kilometru garumā, posmā, kur mūsu valsts robežojas ar Krieviju, un 161 km garumā - ar Baltkrieviju.

Uzskatām, ka šāds vērienīgs projekts ir ne vien būtisks Latvijas drošības garants, jo nodrošina Latvijas robežas papildus drošību pret mēģinājumiem to nelegāli šķērsot, kā arī iespējamiem militāriem draudiem, ko rada Krievijas neprognozējamā un kaimiņvalstis apdraudošā ārpolitika, bet ilgtermiņā arī ekonomiski izdevīgs risinājums, jo būtiski tiek samazināta kontrabandas plūsma, kā arī pilnīgi izslēgta nelegālās imigrācijas plūsma un ar šo imigrantu uzņemšanu saistītais finansiālais un sociālais slogs.

Tāpat, ņemot vērā aizvien pieaugošos starptautiskās drošības riskus (nelegālā imigrācija, Krievijas agresīvā ārpolitika), vadoties no neatkarīgu militāro ekspertu izteiktajām atziņām, uzskatām, ka Latvijai jāizstājas no 1997.gada 18.septembra Otavas konvencijas par kājnieku mīnu lietošanas, uzglabāšanas un ražošanas aizliegumu. Mēs esam pārliecināti, ka Latvijai ir jāatgriežas pie šī ļoti efektīvā un vienlaikus izmaksās lētā aizsardzības bruņojuma veida izmantošanas gan aizsardzības spēju stiprināšanai kopumā, gan arī valsts austrumu robežas nostiprināšanā.

Novērtē šo rakstu:

0
0