Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ir nostrādājusi shēma, lidostas Rīga jaunajai vadībai absurdi zaudējot iespēju turpināt tiesvedību ar atlaistajiem lidostas drošībniekiem un vēl izšķērdējot aptuveni 30 000 eiro (precīzu summu lidosta joproijām neatklāj), - Rīgas apgabaltiesa pirmdien noraidīja lidostas pieteikumu par procesuālā termiņa atjaunošanu strīdā ar Drošības departamenta darbinieku Intu Rubezi.

Pietiek jau informējis, Augstākās tiesas (AT) Civillietu departamenta tiesnešu kolēģija 9. februārī nolēma nepieņemt lidostas Rīga jaunās vadības piesaistītā konsultanta Deloitte Legal vecākā jurista Mārtiņa Puķes iesniegto kasācijas sūdzību par atstādinātajam lidostas Drošības departamenta direktoram Raimondam Lazdiņam labvēlīgo spriedumu, ko iepriekš, 27. oktobrī, pieņēma Zemgales apgabaltiesa.

AT bija secinājusi, ka Puķe saskaņā ar Civilprocesa likumu nemaz nav bijis pilnvarots iesniegt kasācijas sūdzību. Puķe nav ne zvērināts advokāts, ne šīs valsts kapitālsabiedrības amatpersona, kas viņam ļautu parakstīt kasācijas sūdzību, secinājusi AT. Līdz ar to AT 9. februārī noraidīja gan lidostas kasācijas sūdzību Lazdiņa lietā, gan kasācijas sūdzību vēl viena aizdomās par nelikumīgu noklausīšanos no darba atstādinātā - drošībnieka Rubeža lietā.

Tā kā šie AT Senāta lēmumi nebija pārsūdzami, jaunā lidostas vadība ar konsultanta Deloitte palīdzību faktiski panāca par nelikumīgu noklausīšanos atstādinātajiem skandalozajiem drošībniekiem Lazdiņam un Rubezim labvēlīgu tiesas lēmumu palikšanu spēkā, bruģējot ceļu, lai abi varētu atgriezties savos amatos. Lai gan lidostas vadība pēc šī fakta nākšanas dienas gaismā apgalvoja, ka mēģināšot lūgt atjaunot procesuālo termiņu šajā lietā, bija skaidrs, ka tas neizdosies, - un nu tas arī guvis apliecinājumu.

Kad Pietiek pirmoreiz informēja par notikušo, tika pieļautas divas versijas - vainojama nekompetence, kas valsts kapitālsabiedrībai Starptautiskā lidosta Rīga izmaksājusi aptuveni 30 000 eiro un zaudētas tiesvedības, vai arī apzināta rīcība, lai atstātu spēkā skandalozajam drošībniekam Lazdiņam labvēlīgu tiesas spriedumu.

Taču jau pirmā satiksmes ministra Anrija Matīsa (attēlā) reakcija uz atklātībā nonākušajiem faktiem radīja iespaidu - ir darīšana nevis ar nekompetenci vai nolaidību, bet gan pārdomātas shēmas īstenošanu, ļaujot lidostā iespējami ātri atgriezties atlaistajiem drošībniekiem ar skandalozo Lazdiņu priekšgalā, par kuru ciešajām saitēm ar Matīsa pārstāvētās Vienotības vadību aizkulisēs tiek runāts kā par vispārzināmu faktu.

Šī valsts kapitālsabiedrības makam dārgi izmaksājusī juridiskā izgāšanās notika laikā, kad lidostas jaunais vadītājs Andris Liepiņš regulāri publiskajā telpā sniedz paziņojumus, pārmetot iepriekšējās valdes laikā noritējušo tiesvedību izmaksas. Lidostas jaunā vadība pat vērsusies tiesībsargājošās iestādēs, pēc kā sākts kriminālprocess par, iespējams, mākslīgi sadārdzinātām advokātu izmaksām, lidostai tiesājoties ar atstādinātajiem drošībniekiem Lazdiņu, Rubezi un Andri Savko.

Satiksmes ministrs Matīss, kas sākotnēji izlikās, ka par notikušo vispār neko nezinot, pēc tam Pietiek skaidri apliecināja, ka pašlaik viņš neredzot nekādu iemeslu saskatīt jelkādu lidostas valdes atbildību par šo tiesvedības iznākumu. Kaut gan tieši jaunā valde bija tā, kas akceptēja auditorfirmas piesaisti tiesvedības turpināšanai, un tieši jaunās valdes vārdā tika iesniegta absurdi kļūdainā kasācijas sūdzība, Matīsam pašlaik pilnīgi pietikšot ar to, lai valde sagatavotu "skaidrojumu par situāciju".

Matīss uzskatot, ka, "ja darbs nav ticis veikts kvalitatīvi, iespējams ir pieļautas kļūdas, tam ir jāatspoguļojas gala norēķinā. Tāpat valdei jāapsver iespēja prasīt kompensāciju". Visbeidzot, lidostas valdei arī, pēc ministra domām, "ir rūpīgi jāizvērtē pakalpojuma sniedzēja atbildība".

Novērtē šo rakstu:

0
0