Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Rīgas dome ir saņēmusi pašvaldības uzņēmuma Rīgas satiksme sniegto skaidrojumu par nolietoto tramvaju pārdošanu, par vienu saņemot nepilnus divarpus tūkstošus eiro un, kā jau prognozēts, nekādus pārkāpumus vai nesaimnieciskumu nav saskatījusi.

Pietiek jau ziņoja, ka paklusām notikušajā izsolē Rīgas satiksme 30 nolietotos tramvajus par nepilniem 2500 eiro gabalā pārdevusi Ukrainas uzņēmumam Real-NP, kas tos izmantos Harkovas iedzīvotāju pārvadāšanai, bet metāllūžņu uzpircēji rēķina, ka, pat nododot vagonus metāllūžņos, par tiem gabalā varēja saņemt vismaz par 1000 eiro lielāku summu.

Atbildē, ko Leona Bemhena (attēlā) vadītā Rīgas satiksme sniegusi domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājam Vadimam Baraņņikam, formāli norādīts - lai nodrošinātu Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likuma normu ievērošanu, SIA Rīgas satiksme organizē publiskas norakstīto transportlīdzekļu atsavināšanas izsoles, kurās var piedalīties jebkura fiziska vai juridiska persona.

Informācija par izsoli gan bija publicēta tikai Rīgas satiksmes mājas lapā internetā, kā arī Neatkarīgajā Rīta Avīzē, taču no likuma formālas ievērošanas viedokļa ar to ir bijis pietiekami.

„Tā kā iepriekš rīkotajā izsolē ar augšupejošu izsoles soli piedāvājumi netika saņemti, tad izsoles komisija noteica izsoles veidu kā atklātu rakstisku izsoli ar lejupejošu soli,” skaidrojumā raksta Rīgas satiksme. Izsoles nolikumu esot izņēmuši seši interesenti - SIA Eko steel, SIA  Ilmeta, SIA CRD Service, SIA Latmetāls, SIA Real-NP un fiziska persona Anotolijs Bakajs.

„Tā kā izsoles veids bija atklāta rakstiska izsole ar lejupejošu soli, tad saskaņā ar SIA Rīgas satiksme izstrādāto iekšējo normatīvo aktu izsolei nodotajiem transportlīdzekļiem tika noteikta slepenā cena, zem kuras šos transportlīdzekļus izsoles komisija nav tiesīga pārdot. Slepenai cenai par pamatu ņemtas iepriekš rīkotajās izsolēs piedāvātās visizdevīgāk nosolītās cenas, kā arī ievērojot iekšējā normatīvā akta nosacījumu, ka tā nedrīkst būt zemāka par transportlīdzekļa likvidācijas vērtību, nododot transportlīdzekli metāllūžņu uzpircējiem,” atbildē Baraņņikam apgalvo Rīgas satiksme.

Arī Rīgas satiksmes valdes priekšsēdētājs Bemhens nekādus pārkāpumus izsoles rīkošanā nesaskatot, jo visas likuma prasības un normatīvi esot ievēroti. „Izsoles tiek rīkotas saskaņā ar RP SIA Rīgas satiksme izstrādātu iekšējo normatīvo aktu, kura izstrādei pēc analoģijas par pamatu tika ņemti Publiskas personas mantas atsavināšanas likuma noteikumi par publiskai personai piederošas mantas atsavināšanas izsoļu norises kārtību, tai skaitā ievērojot nosacījumu, ka sludinājums par izsoli tiek publicēts RP SIA Rīgas satiksme mājaslapā internetā un pašvaldības teritorijā izdotajā laikrakstā,” - tā Rīgas satiksmes viedokli izklāsta uzņēmuma klientu apkalpošanas un komunikāciju daļas vadītājs Viktors Zaķis.

Pietiek jau informēja - metāllūžņu uzpirkšanas un pārstādes uzņēmuma Tolmets iepirkumu daļas vadītāja Ieva Otaņķe lēš, ka par 14 līdz 18 tonnu smagu tramvaju, ja to pieņemtu tikai par melnā metāla cenu, tiktu samaksāti aptuveni 3500 eiro. Tolmeta pārstāve piebilst, ka noteikti būtu piedalījušies izsolē, ja būtu zinājuši, ka tramvaji tiek pārdoti. „Mēs noteikti pacīnītos par tik liela skaita tramvaju iegādi, jo esam pirkuši gan tramvajus, gan elektrovilcienus un mums ir laba pieredze ar šāda veida metālu uzpirkšanu,” uzsver Otaņķe.

Rīgas satiksmes oficiālā atbilde saistībā ar šo pārmetumu ir - metāllūžņu uzpirkšanas uzņēmums Tolmets interesi par izsoli neizrādīja, izsoles noteikumus neizņēma un piedāvājumu neiesniedza. Rīgas satiksme izsolei saņēmusi tikai vienu piedāvājumu no Ukrainas uzņēmuma Real-NP, kas arī atzīts par izsoles uzvarētāju.

Novērtē šo rakstu:

0
0