Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts policijā jau 2013. gadā uzsākta resoriskā pārbaude par konfliktu Norvik bankā, kurā tieši iesaistīts premjeres Laimdotas Straujumas dēls, bankas Korporatīvo klientu apkalpošanas pārvaldes vadītājs Ģirts Straujums (attēlā), par kuru šī konflikta sakarā izteiktas aizdomas, ka viņš, draudot bankas darbiniekam ar atlaišanu, piespiedis veikt pretlikumīgas darbības.

Lai gan iesniegums par Ģirta Straujuma rīcību Valsts policijā iesniegts jau 2013. gada 6. novembrī un Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Latgales iecirkņa priekšnieks Vladimirs Stoļarovs 21. novembrī informējis par resoriskās pārbaudes uzsākšanu, skaidrības lietā, kurā iesaistīts premjeres dēls, nav vēl aizvien.

Pusotru mēnesi vēlāk, 2014. gada 2. janvārī šī paša iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Egils Ezis resoriskās pārbaudes materiālus, kas bijuši uz 8 lappusēm, nosūtījis banku uzraugam - Finanšu un kapitāla tirgus komisijai (FKTK), bet iesnieguma autors - Jānis Vanks, kurš konflikta brīdī, 2013. gada pavasarī bijis Ģirta Straujuma padotais, Norvik bankas Korporatīvo klientu apkalpošanas pārvaldes klientu menedžeris, par resoriskās pārbaudes rezultātiem nav ticis informēts.

Iesniegumā, kas ir Pietiek rīcībā, Jānis Vanks sniedz ziņas par 2013. gada pavasarī notikušu incidentu, ko Valsts policija nodēvējusi par "konfliktu sakarā ar dokumenta kopiju apstiprināšanu". Konfliktā bez Straujuma bijis iesaistīts Norvik bankas drošības dienesta vadītājs, kādreizējais Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes nodaļas priekšnieks Andrejs Sumbarovs.

Jāņa Vanka iesniegumā norādīts, ka Straujums un Sumbarovs viņa kabinetā ieradušies ar kaudzi dokumentu kopiju, dodot pavēli korporatīvo klientu menedžerim ar "atpakaļejošu datumu" tās apliecināt kā "kopija pareiza". Uz dokumentiem bijis nevis tās dienas datums, bet pat  2011. un 2012. gadu datumi, it kā tie bijuši datumi, kuros dokumenti iesniegti bankā.

"Dokumentu bija ļoti daudz un Ģirts Straujums teica, ka sēdēs manā kabinetā un gaidīs līdz es apliecināšu pilnīgi visas sagatavotās dokumentu kopijas. Papildus tam, man tika skaidri likts saprast, ka, ja es šīs kopijas neapliecināšu no savas puses kā pareizas, tad tā būs mana pēdējā darba diena bankā. Uz to brīdi tīri cilvēcīgi es nevarēju atļauties zaudēt darbu, jo man ir kredītsaistības un ģimenē esmu vienīgais apgādnieks, tādēļ, neko ļaunu nedomādams, un saprotot, ka klientu nosaukumi ir zināmi, es visas šīs kopijas apliecināju no savas puses kā pareizas," iesniegumā Valsts policijai, par ko gandrīz gadu ir informēts arī banku uzraugs FKTK, Norvik bankā notikušo atceras tās bijušais darbinieks.

Dažus mēnešus vēlāk, jau pēc Norvik bankas atstāšanas, Vanks konsultējies ar juristu un nolēmis vērsties ar iesniegumu Valsts policijā aizdomās par bankas prettiesisku rīcību, "jo visas toreiz man uzspiestās darbības ir ļoti aizdomīgas un izskatās, ka ir veiktas ar iepriekšēju nodomu un plānu".

Novērtē šo rakstu:

1
0