Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Normunda Mežvieta (attēlā) vadītās Drošības policijas notvertais „spiegs” bijis VAS Latvijas dzelzceļš darbinieks Aleksandrs Krasnopjorovs no Jelgavas, kura noziegums bijis tas, ka viņš nofotografējis vilciena sastāvu ar NATO kara tehniku un fotoattēlus nosūtījis savam paziņam Krievijā.

Kamēr pati Drošības policija par notverto „spiegu” nekādu informāciju joprojām atklāt nevēlas, ar šādiem jaunumiem klajā nācis pazīstamais Vladimirs Lindermans, kuru Drošības policija savulaik pašu turēja aizdomās par spiegošanas atbalstīšanu, jo viņš celtniecības preču veikalā bija pārāk ilgi raudzījies uz kāpnēm, ar kādām divi Krievijas nacionālboļševiki pēc tam pārlīda pār militārās bāzes žogu Ādažos.

Mazzināmajā Krievijas portālā svpressa.ru Lindermans informējis, ka pašlaik Krasnopjorovs atrodas Jelgavas cietumā, no darba viņš ir atlaists, bet mājās palikusi sieva un divi bērni.

To, ka pirmoreiz izdevies aizturēt personu aizdomās par „neizpaužamu ziņu nelikumīgu vākšanu nolūkā tās nodot vai to nodošanu ārvalstij tieši vai ar citas personas starpniecību”, Drošības policija paziņoja 15. novembrī, un iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, kurš pats savulaik ir strādājis šajā iestādē, pavēstīja, ka Latvijas iedzīvotāja aizturēšanā par spiegošanu Drošības policija esot ieguldījusi „apjomīgu darbu.

Iespēju militārā sastāva nofotografēšanu un fotoattēlu pārsūtīšanu uz citu valsti uzskatīt par spiegošanu un tātad krimināli sodāmu darbību Drošības policijai deva bēdīgi slavenie grozījumi Krimināllikumā, kas stājās spēkā šī gada maijā un tika „pielāgoti mūsdienu situācijai”, lai „dotu iespēju vērsties pret apdraudējumiem Latvijas drošībai”.

Vienīgais, ko kopš paziņojuma par „spiega” aizturēšanu ir atklājusi Drošības policija, ir – kriminālprocess ticis sākts jau 27.septembrī, „izvērtējot ilgākā laika periodā pretizlūkošanas darbību rezultātā iegūto informāciju”.

Pašlaik tiesa aizturētajam „spiegam” kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu.

Šim notikumam jau ir „svaigs” precedents Krievijā: šīs valsts tiesa Krasnodarā šā gada decembra sākumā par spiegošanu piesprieda septiņus gadus ieslodzījumā Soču iedzīvotājai Oksanai Sevastidi, kura 2008. gadā bija nosūtījusi savam paziņam Gruzijā divas īsziņas par Krievijas tanku pārvietošanos. Cik zināms, īsziņās nebija nekā konkrēta - tikai pieminēts, ka Krievijas tanki tiek pārvietoti Abhāzijas virzienā. Taču ar to pietika, lai sūtītāja Krievijā tiktu atzīta par spiedzi un notiesāta.

Novērtē šo rakstu:

0
0