Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

140 miljonu latu atmazgāšanā aizdomās turētā Arta Hartmaņa biznesa partnere Iveta Bora, kas oficiāli kļuvusi par viena Hartmaņa uzņēmuma līdzīpašnieci, ir vadoša SAB pretizlūkošanas darbinieka Aigara Bora sieva. Par SAB darbinieku, Boras vīru jau pirms gada interesējies KNAB, - Hartmaņa biznesa partneres vīrs, iespējams, bijis saistīts arī ar „piesegpasu” nelikumīgu sagādāšanu, un droši avoti ziņo, ka Bors, iespējams, laikus brīdinājis Hartmani par gaidāmajām „problēmām”.

Biznesa partnere - SAB vadoša darbinieka sieva

Par iespējamo četrus gadus ilgušo naudas atmazgāšanu, kurā apgrozīti ap 140 miljoni latu, aizdomās turētā Liepājas uzņēmēja Arta Hartmaņa biznesa partnere Iveta Bora ir vadoša Satversmes aizsardzības biroja (SAB) pretizlūkošanas darbinieka Aigara Bora sieva.

SAB vadošā darbinieka sievu un Hartmani saista iespējamajā naudas atmazgāšanā iesaistītā Liepājas ostas firma Baltic Bunkering Company, kura pirms dažiem gadiem iegādājās jaunu Aston Martin DB9 un kurā Hartmanim, kā liecina Lursoft informācija, līdz pat šā gada aprīlim piederēja 42,5% kapitāldaļu.

Kopš šā gada 21.aprīļa 80% Baltic Bunkering Company īpašniece ir Panamā reģistrētā Shipeco INC. Savukārt SAB darbinieka Aigara Bora, kurš pēc neoficiālas informācijas ieņem SAB pretizlūkošanas šefa amatu, sievai Ivetai nu pieder 20% BBC daļu.

BBC kapitāls ir 200 000 latu, bet apgrozījums pērn bijis 578 929 lati, peļņa - 43 300 latu.

Vai SAB darbinieks piesedzis?

Neoficiāli tieši ar Bora ietekmi SAB tiek skaidroti iemesli, kāpēc Hartmanis laikus atbrīvojies no faktiski visiem uz viņa vārda reģistrētajiem īpašumiem un it kā arī pametis valsti, pirms Valsts ieņēmumu dienests (VID) medijiem ziņoja par vērienīgu naudas atmazgāšanas shēmu, kurā iesaistīta persona A. – pēc publiski izskanējušas informācijas, Artis Hartmanis.

Vairāki informēti avoti Pietiek norādījuši, ka Bors jau ilgstoši bijis pazīstams ar sievas Ivetas biznesa partneri Hartmani un, iespējams, zinājis par Hartmaņa izstrādāto naudas atmazgāšanas shēmu.

Turklāt pēc drošu avotu ziņotā Bors aptuveni pirms gada nonācis KNAB interešu sfērā. Uz laiku, kad KNAB veicis izmeklēšanu, Bors pat ticis atstādināts no amata. Tomēr vēlāk amatā SAB viņš esot atjaunots, jo KNAB interese par Boru mazinājusies.

Bors, neoficiāli saistīts arī ar iespējamām nelikumīgām darbībām ar tā saukto „piesegpašu” izdošanu – tādas SAB noformē saviem aģentiem un darbiniekiem.

Netiek arī izslēgts, ka sievas biznesa partneri Hartmani SAB pretizlūkošanas nodaļā strādājošais Bors attiecībā uz VID izmeklētājiem „piesedzis” kā aģentu. Esot iespējams, ka Hartmanis no Latvijas „aizlaidies” ar SAB „piesegpasi.” Tiesa, pēc citas versijas, Hartmanis joprojām uzturas Latvijā.

Vai „mazgāja” bijušo Jukos struktūru naudu?

Par Latvijā līdz šim vērienīgu naudas atmazgāšanu aizdomās turētais Hartmanis, pēc vairāku avotu Pietiek atzītā, naudu ilgstoši caur vairākām Liepājas naftas produktu tranzīta firmām un ārzonu kompānijām, iespējams, esot atmazgājis ar bijušo Krievijas naftas gigantu Jukos saistītu struktūru interesēs.

Oficiāli nekādus komentārus VID par šo naudas atmazgāšanas shēmu gan nesniedz.

Jukos bija viena no lielākajām Krievijas naftas un naftas produktu kompānijām, Latviju naftas produktu tranzītam Jukos izmanto jau kopš 90.gadu sākuma.

SAB oficiāli neatbild par Boru, taču "iekrīt"

Oficiāli Pietiek neizdevās noskaidrot, vai Aigars Bors strādā SAB un kādu amatu viņš ieņems. SAB preses pārstāve Baiba Rāta-Saliņa, atbildot uz jautājumu par Boru, Pietiek atbildēja: „Informēju, ka SAB ir divas publiskas amatpersonas – SAB direktors un SAB preses sekretāre. SAB nekomentē biroja personālsastāvu, jo atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.887 Valsts noslēpuma objektu saraksts valsts drošības iestāžu štati un personālsastāvs ir slepeni.”

Tomēr, zvanot uz SAB mājas lapā internetā norādīto kontakttālruni un uzdoties par vienkāršu iedzīvotāju Ilzi Šteinbuku, kas vēlas Aigaram Boram ziņot par kādu aizdomīgu lietu, izdevās pārliecināties, ka Bors SAB aizvien strādā.

Saruna ar Boru gan neizdevās, jo sieviete, kas atbildēja uz SAB kontakttālruni, informēja, ka Bora kungs neesot uz vietas. Lai sazinātos, viņa ieteica lietot e-pastu.

Neoficiāli jau ilgstoši izskan, ka SAB struktūras un amatpersonas saistītas ar iespējamiem naudas atmazgāšanas un kontrabandas piesegšanas darījumiem.

Pietiek jau informēja, ka Hartmanis, kas neoficiāli nosaukts kā iespējamais Latvijas naudas atmazgāšanas rekordistu, šogad dažu mēnešu laikā atbrīvojies no faktiski visiem viņam oficiāli piederošajiem īpašumiem, tos pārrakstot uz ārzonas uzņēmumu vai, domājams, viņa tēva vārda.

Kā rāda Lursoft datu bāze, no visām viņam piederošo kompāniju kapitāldaļām 1971. gadā dzimušais Hartmanis atbrīvojies no šā gada aprīļa līdz jūlijam. Šīs darbības vedina spriest, ka Hartmanis apzināti gatavojies „problēmām” un jau laikus glābis savus īpašumus.

Novērtē šo rakstu:

0
0