Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Bijušais ģenerālprokurors, tagadējais Valsts prezidenta padomnieks, uz Satversmes aizsardzības biroja direktora posteni oficiāli izvirzītais Jānis Maizītis neatceroties, cik bieži savu ģenerālprokurora pilnvaru laikā viņš sūtījis ārvalstu vēstniecībām ziņojumus, kas līdzīgi Pietiek nule publiskotajam Maizīša ziņojumam ASV vēstniecībai.

Pietiek vakar publiskotais dokuments rādīja, ka ģenerālprokurors uzskatījis par pieļaujamu arī ārvalsts vēstniecībai ievērojamā apjomā atklāt izmeklēšanas noslēpumus, turklāt tas noticis jau ilgi pirms 2009. gada, kad to atklāja Wikileaks materiāli. Ar 2003. gada 26. septembri datētajā vēstulē ģenerālprokurors Maizītis ASV vēstnieku Braienu Karlsonu detalizēti informējis par kādu krimināllietu, kas tikusi ierosināta par krāpšanas faktu pret SIA Procter & Gamble Marketing Latvia.

Turklāt šajā vēstulē atklāti ne tikai izmeklēšanas noslēpumi, bet arī informācija, ko vienmēr par neizpaužamu ir deklarējis Valsts ieņēmumu dienests, - pārbaudes materiāls nodokļu jomā. Vēstulē Maizītis "Jūsu Ekselenci" detalizēti informējis gan par to, kas un kā veic izmeklēšanu, gan par to, kādi līdz šim bijuši panākumi izmeklēšanā.

Ģenerālprokurors atklājis arī ziņas par meklēšanā esošu personu, par Krievijai nosūtītu tiesiskās palīdzības līgumu un ekspertīzēm, kā arī par to, kādas darbības veic un veiks gan Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūra, gan Finanšu policijas pārvalde.

"Vienlaicīgi informēju, ka minētās krimināllietas un materiāla par AS Balodis Printing uzraudzība arī turpmāk atradīsies manā personīgajā kontrolē," vēstulē vēstniekam apņēmies Maizītis. Ģenerālprokurors arī apsolījis vēstniekam, ka "par izziņas tālāko gaitu krimināllietā Jūs tiksiet informēts papildus".

Tagad Maizītis Pietiek apgalvo, ka neatceroties, cik bieži savu ģenerālprokurora pilnvaru laikā viņš sūtījis ārvalstu vēstniecībām ziņojumus, jo "manā rīcībā vairs nav statistikas par sarakstēm ar citu valstu vēstniecībām", taču tādi esot bijuši.

"Pildot ģenerālprokurora pienākumus, likumā pieļautajā apjomā, ar procesa virzītāja piekrišanu, tādas ir bijušas," paskaidroja Maizītis, taču nevēlējās atbildēt uz jautājumu - ar ko viņš pamato nepieciešamību LR ģenerālprokuroram atklāt šādu informāciju ārvalstu vēstniecībām.

Jau rīt Pietiek publicēs virkni tiesu spriedumu un nolēmumu šajā lietā, kuros visos ir faktiski apgāzta tā informācija, ko Maizītis ir sniedzis ASV vēstniekam. "Jūsu norādītajā lietā neesmu bijis procesa virzītājs, bet iestādes vadītājs, kurā tiek veikta prokurora uzraudzība un kriminālvajāšana. Par tālāko kriminālvajāšanu šobrīd man nav informācijas," - šāds bija Maizīša komentārs par šo faktu.

Tikmēr valdošās koalīcijas pārstāvjus šie fakti nav mulsinājuši, - kā kļuva zināms otrdien, Maizīša kandidatūru Satversmes aizsardzības biroja vadītāja amatam varētu atbalstīt ne tikai Vienotība vien; pozitīva attieksme pret to esot arī tā sauktajam Olšteina sešniekam, Reformu partijai un Nacionālajai apvienībai. 

Novērtē šo rakstu:

1
0