Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Klajā nācis laikraksta Dienas Bizness ikgadējais izdevums Miljonārs, kurā jau divdesmit trešo gadu publicēts jauns Latvijas 100 bagātāko cilvēku saraksts, un šajā pašā izdevumā ir atrodams arī Latvijas 25 visbagātāko ģimeņu saraksts – šie dati var būt īpaši noderīgi un interesanti situācijā, kad aizvien vairāk Latvijas bagātāko cilvēku pēkšņi izjutuši vēlēšanos savus vērtīgākos uzņēmumus nodot citiem ģimenes locekļiem.

Nadežda Čepuļska, Oļegs Čepuļskis

Dz. 1957. gada 15. oktobrī, 1955. gada 15. oktobrī

Ar bijušo banku Baltikums, kas tagad mainījusi nosaukumu uz BlueOrange, saistītā ģimene, kuras centrālais uzņēmums ir SIA Oleg Chepulsky Hondings. Neraugoties uz banku nozares megaproblēmām, kredītiestāde šā gada pirmajā pusē nopelnījusi 4,31 miljonu eiro, bet pagājušo gadu noslēdza ar 7,36 miljonu eiro peļņu.

Sergejs Gridņevs, Artjoms Gridņevs

Dz. 1960. gada 8. septembrī, 1981. gada 17. oktobrī

Būvniecības kompānijas SIA Tilts īpašnieks Sergejs Gridņevs daļu uzņēmuma kapitāldaļu nodevis savam dēlam un šogad saņēmis Latvijas Būvinženieru savienības balvu par mūža ieguldījumu būvindustrijā.

Valērijs Kargins, Rems Kargins, Maksims Kargins

Dz. 1961. gada 27. martā, 1982. gada 28. septembrī, 1987. gada 26. decembrī

Lai arī kādreizējā Parex banka bankrotējusi un likvidēta, viņi joprojām ir starp valsts bagātākajām ģimenēm. Turklāt nu jau nolikvidētajai problemātisko Parex bankas aktīvu pārvaldītājai AS Reverta tā arī neizdevās no šīs ģimenes piedzīt ne centa. Tiesa, naudas piedziņas prāvas – kopumā sešas – turpinās Privatizācijas aģentūras jeb tagad AS Publisko aktīvu pārvaldītājs "Possessor” meitas kompānija SIA Reap.

Aigars Kesenfelds, Linda Kesenfelde, Ivars Kesenfelds

Dz. 1983. gada 11. februārī, 1984. gada 27. decembrī, 1954.gada 7.janvārī

Patiesais labuma guvējs 81 uzņēmumā, kompānijas ar četru miljonu eiro pamatkapitālu dibinātājs – tādi ir Liepājas biznesa veterāna un ekspolitiķa Ivara Kesenfelda dēla sasniegumi biznesā. Savukārt Linda Kesenfelde var lepoties ar ārkārtīgi veiksmīgu darījumu, pārdodot Madara Cosmetics akcijas.

 

Vija Kilbloka, Arnis Kilbloks, Kristaps Kilbloks

Dz. 1954. gada 19. jūlijā, 1976. gada 24. janvārī, 1983. gada 30. janvārī

Grāmatizdevējas ģimene kontrolē SIA Apgāds Zaigzne ABC, kurā kontrolpakete gan joprojām pieder mātei, kura laiku laikam pat pietuvojas oficiālā miljonāru pirmajam simtniekam, bet tomēr paliek tuvu aiz strīpas. Viņai pat vairākus gadus izdevies iekļūt starp lielākās peļņas guvējiem, neskatoties uz to, ka Latvijā vidējā vienas grāmatas tirāža vairs nesasniedz pat tūkstoš eksemplāru.

Jūlijs Krūmiņš, Maija Čerņavska  (Krieviņa)

Dz. 1943. gada 12. decembrī, 1978. gada 30. martā

Slavenā uzņēmēja ģimene miljonāru sarakstā ir teju no pirmsākumiem. Šobrīd gan aktīvākā biznesmene ģimenē ir viņa meita, kura agrāk bija pazīstama ar uzvārdu Čerņavska. Viņai oficiāli vienpersoniski pieder trīs uzņēmumi, kā arī kapitāldaļas vēl divos uzņēmumos.

Aivars Lembergs, Anrijs Lembergs Līga Lemberga

Dz. 1953. gada 26. septembrī, 1975. gada 22. aprīlī, 1976. gada 17. jūlijā

Pēdējais ticamais atskaites punkts par patieso ģimenes turīguma apmēru ir tiesas prāvas materiāli par arestētajiem īpašumiem. Pērn parādījās ziņas, ka meitai Līgai pieder trasta fonds ar vismaz desmit miljonus ASV dolāru vērtiem aktīviem, tikmēr dēls kopā ar tēvu joprojām sēž uz apsūdzēto sola.

Kirovs Lipmans, Anna Lipmane

Dz. 1940. gada 5. novembrī un 1948. gada 12. martā

Šī ģimene ir miljonāru saraksta veterāni, ko galvenokārt nodrošina viņu akciju kontrolpakete (ja abas saskaitīt kopā) farmācijas kompānijā Grindeks. Turklāt bagātāko pirmajā simtniekā viņiem izdodas iekļūt arī katram atsevišķi.

Argods Lūsiņš, Baiba Lūsiņa, Antra Lūsiņa

Dz. 1959. gada 9. augustā, 1983. gada 21. jūnijā, 1959. gada 18. decembrī

Arī šī ģimene ir miljonāru saraksta veterāni: lai gan joprojām turīgākais ir ģimenes galva, A. Lūsiņa min viņam uz papēžiem ar diviem lielveikalu uzņēmumiem. Turklāt šī ģimene ļoti aktīvi sev uzmanību piesaistīja ar uzbūvēto māju-kuģi Pāvilostā.

Irina Maligina, Nika Saveļjeva, Anna Emīlija Maligina, Signe Baldere-Sildedze

Dz. 1986. gada 24. jūnijā, 1996. gada 13. septembrī, 2006. gada 22. maijā, 1975. gada 26. jūnijā  

Patiesībā šī nav ģimene šī vārda klasiskajām izpratnē, - abas pāragri aizsaulē aizgājušā farmācijas nozares veterāna Valērija Maligina vecākās meitas un viņa šķirtene un jaunākās meitas māte ir padarījušas, iespējams, pat 100 miljonue eiro vērtā mantojuma dalīšanu par nebeidzamu „Santabarbaru”.  

 

Māris Martinsons, Mārcis Martinsons, Mona Martinsone

Dz.1971. gada 19. jūlijā, 1993. gada 20. jūnijā, 1997.gada 29. jūnijā

Ģimenes galva, kurš ir pazīstams kā veiksmīgs politbiznesmenis, jau pirms dažiem gadiem, kad par viņu aktīvi sāka interesēties Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, savus aktīvus pārrakstīja uz bērnu vārda. Tagad viņš kopā ar Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču sēdies uz apsūdzēto sola par kukuļa piedāvājuma atbalstīšanu un kukuļa pieņemšanas atbalstīšanu, kā arī noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. Turklāt šai ģimenei šogad bija pa spēkam samaksāt pusmiljona eiro drošības naudu, lai izpestītu senioru no apcietinājuma Rīgas satiksmes kriminālprocesā.

Nataļja Milova, Aleksandrs Milovs, Artjoms Milovs, Vadims Milovs

Dz. 1947. gada 19. janvārī, 1948. gada 14. februārī, 1981. gada 27. martā un 1978. gada 19. augustā)

Daudznozaru holdinga Latvijas novitātes komplekss (LNK) īpašnieku ģimene arī jau vismaz sešus gadus ir starp bagātākajiem Latvijā. Jaunizdaudzinātā būvnieku karteļa lietā figurē arī ģimenes galvas vārds, un vai nu tāpēc, vai citu iemeslu dēļ viņš visas sev piederošās LNK akcijas pārrakstījis dzīvesbiedrei, kas arī līdz šim bija lielākā uzņēmuma īpašniece.

Viktors Para, Jeļena Para

Dz. 1941. gada 19. martā, 1951. gada 7. jūlijā

Ostu biznesa ģimenei pieder daļas stividorkompānijā SIA BMGS un SIA Termināls, kā arī stividorkompānijā SIA STREK un 10SIA BPB Grupa. Ģimenes galva ir ne tikai īpašnieks, bet joprojām aktīvi darbojas kā amatpersona, piemēram, SIA BMGS viņš jau vairāk nekā gadsimta ceturksni ir valdes priekšsēdētājs.

Vitauts Paškausks, Jānis Paškausks, Jons Paškausks, Andris Paškausks, Paulis Paškausks, Santa Paškauska

Dz. 1951. gada 17. jūnijā, 1969. gada 8. augustā, 1941. gada 21. jūlijā, 1965. gada 21. jūlijā, 1988. gada 8. augustā un 1990. gada 4. oktobrī

Zemgales lauksaimniecības uzņēmēju ģimenes centrālais uzņēmums ir AS Agrolats Holdings, caur kuru tiek kontrolēts daudznozaru uzņēmums Agrofirma Tērvete, kura gan pagājušo gadu noslēdza ar 609 240 eiro zaudējumiem, toties saņēma 1,49 miljonus eiro lauksaimniecības subsīdijās un atbalstā investīciju projektu realizācijai. Pēdējā gada laikā lauksaimniecības nozares nozīmīgāko uzņēmēju vidū ir parādījies arī SIA Saldus Agro īpašnieks Paulis Paškausks un SIA Tērvete Food (kas pagājušajā gadā, piedaloties izsolē, par gandrīz miljonu eiro nopirka saldējuma ražotāja Druva Food nekustamo īpašumu, kustamo mantu un ieķīlāto preču zīmi) un 51% SIA Ezeres asni īpašniece Santa Paškauska.

 

Aleksandrs Peškovs, Sergejs Peškovs, Aleksejs Peškovs, Jeļizaveta Peškova, Ļubova Peškova, Nataļja Peškova, Olga Peškova

Dz. 1961. gada 9. augustā, 1959. gada 11. decembrī, 1987.gada 10.martā, 1982. gada 2. oktobrī, 1959. gada 20. augustā, 1982. gada 11. jūnijā, 1958. gada 23. jūnijā

Ar bijušo Baltikums banku, tagad BlueOrange banku saistītās Peškovu dzimtas pārstāvji. Banka šogad iecerējusi strādāt ar 7% kapitāla atdevi, turpinot savu attīstību prioritārajā virzienā – Latvijas un Baltijas valstu uzņēmumu kreditēšanā.

Guntis Rāvis, Ričards Rāvis

Dz. 1962. gada 20. jūnijā, 1992. gada 9. decembrī 

G. Rāvja vārds šogad skandināts gan saistībā ar tā dēvēto politiķes Baibas Brokas un Latvijas Universitātes Dabas mājas būvniecības lietu, gan saistībā ar būvnieku karteli. Kad par pazīstamā polituzņēmēja iespējamiem likuma pārkāpumiem sāka interesēties Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, viņš lielāko daļu savu aktīvu pārreģistrēja uz dēlu, atstājot sev tikai zaudējumus nesošas kompānijas. Turklāt dēls, kurš jau kopš 2011.gada strādā tēva uzņēmumos, tika arī pie Skonto grupas vadības.

Māris Rēvalds, Ģirts Rēvalds, Elga Rēvalde

Dz. 1961. gada 7. septembrī, 1965. gada 22. novembrī, 1936. gada 20. martā

Ārstniecības iestādes Veselības centrs 4 īpašnieku ģimene, - kontrolpakete joprojām pieder ģimenes galvam. Uzņēmums spējis pērn ieguldīt pusmiljonu eiro jaunas filiāles izveidē Valdlaučos. Turklāt tas arvien aktīvāk iesaistās medicīnas pakalpojumu eksportā.

Ģirts Rungainis, Inga Rungaine

Dz. 1967. gada 31. janvārī, 1966. gada 3. janvārī

Uzņēmēju ģimenes vērtīgākais aktīvs joprojām ir pastarpinātā dalība lielveikalu tīklā Depo. Ģimenei pieder vēl vairāki vērtīgi aktīvi, piemēram, pastarpināta līdzdalība metālapstrādes uzņēmumā AS Valpro, ģimenes galvam pieder arī kapitāldaļu pakete alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldniekā SIA ZGI Capital u.c.

Rims Sankausks, Ināra Sankauskaite

Dz. 1964. gada 17. martā, 1969. gada 27. aprīlī

Uzņēmēju ģimenei pieder kontrolpakete SIA Latvijas-Lietuvas kopuzņēmums Viadukts, kura īpašnieks savulaik bija šogad aizsaulē aizgājušais Adams Vitauts Sankausks. Uzņēmums cita starpā ir arī Ķeguma hidroelektrostacijas tilta atjaunošanas darbu veicējs par 1,2 miljoniem eiro un tilta par Rušenīcu uz autoceļa Krievijas robeža (Grebņeva)-Rēzekne-Daugavpils-Lietuvas robeža (Medumi) būvnieks par 669 tūkstošiem eiro.

Igors Skoks, Rūdolfs Skoks

Dz. 1960. gada 29. septembrī, 1993. gada 15. februārī

Ventspils tranzītbiznesa pārstāvja, kādreizējā Ventspils naftas prezidenta ģimenei pieder kapitāldaļas veselā virknē uzņēmumu. Turklāt iespaidīgu summu šī ģimene saņēma, aizpērn pārdodot AS Ventbunkers akcijas. Seniors pērn sev pastiprinātu uzmanību pievērsa, kad prasīja pārtraukt nacionālās sporta bāzes statusu daļai piederošās zemes pie Biķernieku trases.

Ivars Strautiņš, Jānis Strautiņš

Dz. 1942. gada 2. jūlijā, 1975. gada 11. februārī

Bijušajam Centrālās savienības Turība vadītājam un viņa dēlam abiem kopā pieder kapitāldaļas vairāk nekā desmit uzņēmumos. Seniors, neskatoties uz cienījamiem gadiem, joprojām ir Latvijas Darba devēju konfederācijas viceprezidents.

Genadijs Ševcovs, Sergejs Ševcovs

Dz. 1953. gada 31. martā, 1981. gada 17. novembrī

Ventspils tranzītuzņēmēja ģimenes nozīmīgākais aktīvs ir  SIA RFC holdings, kas pērn uzrādījusi rekordaugstus peļņas rādītājus. Par tēva un dēla turīgumu pirms gada liecināja ziņas par veiksmīgo AS Ventbunkers akciju pārdošanu.

Edgars Šīns, Raitis Šīns

Dz. 1966. gada 28. jūnijā, 1992, gada 8. augustā

Nepārprotami pagaidām turīgākais ir tēvs, kurš pazīstams kā nekustamo īpašumu biznesa veterāns. Turklāt dēls uzņēmējdarbībā sekojis tēva pēdās. Viņiem ir arī kopīgs uzņēmums – SIA Latio Barona, kurā 20% pieder junioram, bet pārējais - ģimenes galvam.

Andris Šķēle, Kristiāna Lībane–Šķēle, Madara Šķēle-Dupate, Anete Šķēle–Pētersone

Dz. 1958. gada 16. janvārī, 1971. gada 24. aprīlī, 1983. gada 24. aprīlī, 1980. gada 8. aprīlī

Vēl joprojām, ja ticēt oficiāliem datiem, Andra Šķēles sieva un abas meitas uzņēmējdarbībā ir daudz veiksmīgākas un attiecīgi turīgākas nekā ģimenes galva. Tomēr tieši Andra Šķēles vārds tagad teju ik dienu tiek daudzināts saistībā ar jauno Rīgas atkritumu apsaimniekošanas līgumu, kur tiek minēts, ka aiz oficiālajiem īpašniekiem stāv tieši tagad par oligarhu dēvētais kādreizējais premjers kopā ar vēl vienu oligarhu kārtā iecelto Aināru Šleseru.

Ainārs Šlesers, Inese Šlesere, Edvards Šlesers, Ričards Šlesers

Dz. 1970. gada 22.janvārī, 1972. gada 2. augustā, 1993. gada 1. oktobrī, 1997. gada 20. februārī

Kā izteicies Rīgas domnieks un Rīgas brīvostas valdes loceklis Sandris Bergmanis, Šleseru ģimenei piederošie uzņēmumi pārkrauj aptuveni trešo daļu no Rīgas ostas kopējā kravu apjoma. Turklāt viņš kopā ar Andri Šķēli ir arī netieši saistīts ar Lietuvas dzelzceļa pakalpojumu sniedzēju LGC Cargo. No jaunās paaudzes pagaidām aktīvāk biznesā iesaistījies Edvards, bet Ričards oficiāli reģistrēts tikai vienā uzņēmumā. Arī I. Šleseres vārds atrodams tikai viena uzņēmumā.

Novērtē šo rakstu:

49
9