Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pirms kāda laika Pietiek bija publicēts raksts par policijas priekšnieku amatu sadali Liepājā, - un skaidrs, ka šai „profesionālajai kadru ievirzīšanai” ir sekas... 

Valsts policijas Salaspils iecirknī priekšnieks dabūja četrus mēnešus nosacīti par 19 eiro piesavināšanos jeb valsts degvielas liešanu savā automašīnā. Ļena Keine ar draudzeni Janu pierakstīja sev naktsstundas vai virsstundas, līdz ar ko nopelnīja kriminālprocesu "aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un iespējamu dienesta viltojumu mantkārīgos nolūkos". 

Tikmēr Liepājā par principā tādu pašu noziedzīgu nodarījumu trīs policijas virsnieki saņem tikai disciplinārsodus, jo "pārkāpums" tiek definēts kā nekorektas (nepareizas) informācijas norādīšana darba laika uzskaites dokumentācijā un šajā sakarā nepietiekamu kontroli no tiešā priekšnieka puses.

Protams, ka to varētu norakstīt uz vietējā priekšnieka Ešenvalda pazīšanos ar ilggadīgo Iekšējās kontroles biroja priekšnieci Smoču, kura ne vienu reizi vien ir palīdzējusi tikt sveikā cauri viņam un viņa radītajai komandai.

Tauta, protams, trin savas indīgās mēles, ka šī lieta ir nodota IDB un apmaiņā pret lietas vilkšanu garumā Ešenvalds tiks aizrotēts kaut kur Velša paspārnē, bet baumas ir tikai baumas. 

Taču tālāk kļūst interesantāk. Gada 41. nedēļā Rucavas pusē kāda ģimenes ārste esot zvanījusi, ka pēc alkohola lietošanas kopā ar draugiem miris kāds vīrietis. Vienkāršam cilvēkam skaidrs, ka lietots nekvalitatīvs dzēriens un būtu jāatrod tie draugi vai vel kādam nav slikti un neatkārtojas "Dzeltenie Preiļi".

Taču kriminālpolicijas priekšniece Sleža (kura arī virsprokurora sieva, kā dēļ laikam arī ieņem to amatu) neuzskata šādu informāciju par svarīgu, un viss tiek norakstīts uz parasta dzērāja nomiršanu no dzeršanas.

Paiet pāris stundas, ģimenes ārste zvana atkal un paziņo par vēl vienu mirušo, kurš acīmredzami esot miris mocoties. Viņa arī pa telefonu pasaka, ka, ja policija pie pirmā mirušā būtu strādājusi, tad pudeles brālis, ar ko pirmais bija dzēris, būtu laicīgi atrasts un viņa dzīvība izglābta.

Nu neko - dežūrdaļas priekšnieks pēc iecirkņa priekšnieka rīkojuma no dežūrdaļas mobilā telefona izdzēš ierakstīto sarunu, visi gali ūdenī bet kriminālpolicija sāk aktīvi strādāt.

Nez, kā tas viss beigsies, jo neviens nezina, kurš pārņēma Rucavas puses točkas pēc tam, kad kurators/policists 2017.gadā reibumā uztaisīja avāriju un mira, paraujot divus sev līdzi. Tā, lūk, dzīvojam.

Interesanti, vai Iekšējās drošības birojs uz šiem faktiem reaģēs – vai arī būs kā parasti?

Novērtē šo rakstu:

134
7