Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kā gadījās, ka „Augstsprieguma tīkls” (AST) – viens no it kā vislabāk pārvaldītajiem uzņēmumiem (Finanšu ministrijas – tātad „Jaunās Vienotības” pārraudzībā) atstāja Rīgu un Rīgas reģionu bez elektroapgādes?

To, ko piedzīvoja liela daļa Latvijas uzņēmumu un iedzīvotāju, var nosaukt par katastrofu! Lai izplānotu tā saucamo remonta shēmu elektroapgādē, bija jāparedz, ka var notikt šāda veida negadījums.

Uzņēmumam, dzīvojot un darbojoties mūsdienu digitālajā pasaulē, bija jābūt gatavam un jāspēj sakārtot elektroapgādi operatīvi ātri, bet ne jau stundu turēt savus klientus neziņā un bez elektrības.

Tāpēc jau ir izveidots trenēts operatīvais personāls, kas var novērst avārijas minūšu laikā. Tāpēc jau arī strādā inženieri, kas var izplānot remonta shēmas, lai arī avāriju gadījumos neciestu patērētājs.

Rezultātā slimnīcas, uzņēmumi stundu gaida brīnumu (varēja arī 12 stundas labot bez soda sankcijām - teica valdes priekšsēdētājs Varis Boks (attēlā)). Tas nekas, ka bojātas iekārtas, sabojāta produkcija utt. Neviens ne par ko neatbild. 

Paskatoties uzņēmuma mājas lapu - vidējās darbības mērķi beigušies jau 2019. gadā, jaunu nav, finanšu mērķi pēc kaut kādiem normatīviem aktiem? Darbinieku skats – īsta „Gazele”: no 40 cilvēkiem jau ap 600.

Pārņemot „Latvenergo” aktīvus („Latvijas elektriskie tīkli”) darbinieki atlaisti, tai pašā laikā tiek piesaistīti uzņēmumi, kas nodrošina ārpakalpojumus - tā ir izšķērdība, nevis efektivitāte! Tai pašā laikā AST ir 33% īpašnieks „Conexus Grid” – gāzes pārvades uzņēmumam, kuram ir apdraudēta licence, jo nav izpildīts regulatora uzstādījums!

Vai tā ir uzņēmumu pārvaldības labā prakse? Jautrākais – premjers Krišjānis Kariņš uzdod izpētīt šo negadījumu Ekonomikas ministrijai, kaut gan uzņēmuma kapitāldaļas pārvalda nevis šī ministrija, bet paša premjera partijas biedra Jāņa Reira „vadītā” Finanšu ministrija? „Jaunā Vienotība” nemaz nezina savas atbildības sfēras.

Kurš būs tas, kas izvērtēs „Augstsprieguma tīkla” darbību vai precīzāk - bezdarbību?  

Novērtē šo rakstu:

115
10