Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Saistībā ar pašreizējā ekonomikas ministra Arta Kampara publiskajiem skaidrojumiem, no kuriem izriet, ka viņu pērn ar 35 tūkstošiem latu izglābušais anonīmais investors jau vairāk nekā septiņus mēnešus pētot ministra Tukuma uzņēmumu Firma Ronis, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) veic pārbaudi un saistībā ar šo lietu pieprasījis papildu informāciju.

Kā uz Pietiek pārstāvja iesniegumu par šiem faktiem apliecinājis KNAB priekšnieka pienākumu izpildītājs Alvis Vilks (KNAB priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes atvaļinājuma laikā), birojs atbilstoši kompetencei veicot iesniegumā norādītās informācijas pārbaudi un pārbaudes veikšanai pieprasīta papildu informācija, kas vēl neesot saņemta.

Tiesa, ir aizdomas, ka šī pārbaude tāpat kā iepriekšējās nebeigsies ar kādiem konkrētiem rezultātiem: kā zināms, prokuratūra nevēlas iesaistīties Kampara darījumu izvērtēšanā, savukārt Valsts ieņēmumu dienests un KNAB tāpat kā Saeimas deputātes Silvas Bendrātes gadījumā vēlas faktus izvērtēt tikai pēc likuma burta un saviem tā noteiktajiem pienākumiem.

Tā KNAB priekšnieka vietnieks Vilks Pietiek skaidri apliecināja, ka birojs gatavojas izskatīt tikai un vienīgi „pārliecināties par ekonomikas ministra Arta Kampara darbības atbilstību likuma Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā normām”.

Pēc visa spriežot, KNAB pat negatavojas pārbaudīt faktus, no kuriem izriet, ka minētais Kampara deklarētais darījums, pēc visa spriežot, varētu būt bijis fiktīvs un veikts tikai tāpēc, lai politiķis grūtā brīdī tiktu pie viņam nepieciešamās summas.

Kā jau ziņots, Kamparu pērn reizē ar dzīvesbiedres it kā sakrātiem un nu viņam uzdāvinātiem 27 tūkstošiem latu no bankrota glāba un nemainīt ierasto dzīvesveidu ļāva arī 35 tūkstoši latu, ko viņš saskaņā ar paša skaidrojumu esot saņēmis no mistiska investora.

„Pašlaik esmu uzsācis uzņēmuma kapitāldaļu pārdošanas procesu, un, kā tas ir raksturīgi šāda veida darījumiem, kapitāla daļu potenciālais pircējs ir uzsācis due diligence procesu un, apstiprinot savu nolūku nopietnību, ir iemaksājis man drošības naudu,” – tā aprīļa sākumā Kampars rakstīja savā blogā, klāstot, kādā veidā viņš bez parādos un zaudējumos slīkstošā Roņa kapitāldaļu pārdošanas pērn ticis pie 35 tūkstošiem latu.

Lursoft datu bāze rāda, ka arī tagad Firmas Ronis vienīgais oficiālais īpašnieks ir Kampars, - tātad, neraugoties uz ministra apgalvojumiem par vēlmi pārdot uzņēmumu un anonīmā investora it kā esošo vēlmi to pirkt, tas joprojām nav noticis.

Savukārt tas nozīmē, ka, ja ticēt ministra apgalvojumiem, viņa firmas ar 269,6 tūkstošu latu lielo pagājušā gada apgrozījumu izpēte un audits ilgst jau vairāk nekā septiņus mēnešus, - vai arī audits beidzies un Kampara labvēlis savus 35 tūkstošus latu nav vēlējies ņemt atpakaļ, vai arī ministrs atradis vēl kādus jaunus papildienākumus, no kuriem savukārt atmaksāt šos 35 tūkstošus.

Ne ekonomikas ministra preses padomniece Elīna Bīviņa, ne pats Kampars joprojām nevēlas atbildēt uz vairākkārt uzdotiem jautājumiem – cik ilgi vēl turpināsies due diligence process uzņēmumā Firma Ronis un vai ekonomikas ministrs varētu minēt vēl kādu uzņēmumu ar 200 000 latu gada apgrozījumu, kurā due diligence process turpinātos vairāk nekā pusgadu.

Novērtē šo rakstu:

0
0