Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

364 dienas ir pagājušas kopš valdības lēmuma sasiet rokas procentuāli lielākajai daļai mūsu valsts uzņēmēju: visus šos mēnešus “uzņēmējdarbības nāves lokomotīve” ir traukusies pretēji situācijai citās valstīs, kur tika un tiek darīts viss, lai turpinātu ļaut ekonomikai elpot, pat ja ar seklākām vai īsākām ieelpām.

Es neaģitēju uz ierobežojumu ignorēšanu – zinu, latvietis ir klausīgs un mierpilns cilvēks, kas būtu gatavs sekot Ministru kabineta lēmumiem un ievērot arī stingrākus noteikumus ar nosacījumu, ka visas nozares darbojas vismaz ar 50% kapacitāti (lasi: ir strikti ierobežoti, bet netiek liegti kultūras un mākslas pasākumi, tirdzniecības, sporta, labsajūtas, izglītības u.c vietu apmeklējumi).

Ja kādam šķiet, ka šos 12 mēnešus uzņēmējdarbība ir “iesaldēta”, tad ticiet – šis apzīmējums attiecas uz ļoti retiem gadījumiem. Uzņēmējdarbība ar katru valdības lēmumu saņem kārtējo “nāves dūrienu”.

Es nečīkstu, jo savu 17 uzņēmējdarbības gadu laikā esmu gan sajutusi krīzes pātagu, gan augusi un ziedējusi. Mani uzņēmumi maksā nodokļus šai valstij. Un es nenoliedzu - Covid-19 licis uzaudzēt muskuļus, nocietināt emocijas pret zaudējumiem, riskēt un radīt jaunas biznesa idejas.

Taču ir lietas, ko mana racionālā uzņēmējdaba nepieļauj pat tad, ja to pieprasa ekonomikas darbības standarti, - es nespēju saviem darbiniekiem mazināt atalgojumu tikai tāpēc, ka neienāk jauni projekti, tāpat kā ignorēt biroja iznomātāja rēķinus tikai tāpēc, ka valstī ieslēgta ārkārtējās situācijas poga.

Jau 300 dienas manus uzņēmumus pie dzīvības notur iepriekšējo gadu ienākumi. Tomēr bankas konti nav Anša kabata, kur vērdiņš rada vērdiņu. Vismaz ne mani.

Tāpēc, Kariņa kungs, ja Jūsu un Jūsu komandas tālākais lēmums ekonomikas funkcionēšanai Covid-19 apstākļos būs virzīts nevis uz nozaru darbības plānotu aktivizēšanu, bet uzņēmējdarbības “galināšanu”, kā tas ir bijis līdz šim, - es būšu spiesta pieteikties pie Jums par METRESI!

* metrese: mīļākā, ko mīļākais uztur, izplatīts 17. un 18. gs. Francijā.

Pārpublicēts no Facebook

Novērtē šo rakstu:

107
9