Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai gan nereti dzērājšoferi arī pēc pieķeršanas turpina braukt ar auto un dažādos veidos mēģina izvairīties no soda, policija atzīst, ka normatīvajos aktos nav nekādu “caurumu” un tajos ir aptvertas visas situācijas, lai nepieļautu alkohola reibumā pieķertā autovadītāja atrašanos pie stūres. Tikmēr daudzi ir neizpratnē par to, ka cilvēki, kas pat vairākkārt pieķerti pie stūres dzērumā, turpina vadīt mašīnu, radot iespaidu, ka viņus vispār nav iespējams sodīt.

Kāds Pietiek lasītājs ir neizpratnē, ka Talsos pie stūres aizturētais dzērājšoferis turpinot nesodīti braukt ar auto. “Šī gada 11.jūnijā naktī uz 12.jūniju Talsos pie stūres tika aizturēts dzērājšoferis A. Dreimanis. Pēc alkohola pārbaudes, kur bija klātesošie, dzērājšoferis atteicās parakstīt protokolu (1,4 prom). Tika nogādāts ārstniecības iestādē asins analīžu veikšanai. Pēc mēneša atkal atteikums parakstīt protokolu (2.05 prom). Visu šo laiku dzērājšoferis turpina sēdēt pie stūres, bravūrīgi norādot, ka neviens nevar pierādīt, ka ir braucis,” raksta lasītājs.

Viņam zināms, ka dzērājšoferim arī pieder ieroči un bez tiesas lēmuma tos var lietot. 25.augustā tiesas sēde esot atcelta, jo dzērājšoferis pieprasījis advokātu. “Acīm redzot ir caurums un iespēja tiesu sistēmā, kā novilcināt laiku, vai, iespējams, arī ir speciāli pieļauta kāda kļūda protokolos, ekspertīzē, lai būtu variants lietu pārsūdzēt un izkļūt sveikā,” spriež lasītājs.

Tikmēr Valsts policija norāda, ka likumos un normatīvajos aktos “caurumu” nav, bet lielākā problēma esot transportlīdzekļa vadītāju attieksme un nevēlēšanās mainīt savus braukšanas ieradumus.

Pēc Valsts policijas skaidrojuma, kārtību, kādā veicama alkohola ietekmes pārbaude transportlīdzekļa vadītājam, nosaka Ministru kabineta 2005.gada 11.janvāra noteikumi Nr.15 “Kārtība, kādā nosakāma alkohola koncentrācija asinīs un izelpotajā gaisā un konstatējams narkotisko vai citu iespaids”,  kas paredz, ka gadījumā, ja transportlīdzekļa vadītājs nepiekrīt alkohola koncentrācijas pārbaudes veikšanai vai tās rezultātiem, darbinieks izdara attiecīgu ierakstu protokolā un attiecīgo personu divu stundu laikā nogādā tuvākajā ārstniecības iestādē medicīniskās pārbaudes veikšanai.

Ja pārbaudāmais transportlīdzekļa vadītājs atsakās no medicīniskās pārbaudes, ko veic sertificēts narkologs vai citas specialitātes ārsts, šo faktu ieraksta medicīniskās pārbaudes protokolā. Šādā gadījumā transportlīdzekļa vadītājs ir saucams pie administratīvās atbildības saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 149.15 8.daļu “Par atteikšanos no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai, narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmes pārbaudes” un tam tiek piemērots administratīvais arests no desmit līdz piecpadsmit diennaktīm, uzlikts naudas sods no tūkstoš divsimt līdz tūkstoš četrsimt euro un atņemtas transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem.

Normatīvajos aktos arī skaidri noteikts liegums vadīt auto dzērājšoferiem. “Līdz mirklim, kad tiesnesis izskata lietu un piemēro  transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanu, autovadītājam saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 30.pantu  tiek noteikts  transportlīdzekļa vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums. Šādā gadījumā transportlīdzekļa vadītājam ir aizliegts izmantot transportlīdzekļu vadīšanas tiesības un viņa transportlīdzekļa vadītāja apliecība tiek aizturēta līdz laikam, kad valsts policijas amatpersona vai tiesa pieņem attiecīgu lēmumu,” norāda policija.

Tomēr, ja persona turpina vadīt transportlīdzekli transportlīdzekļa vadīšanas tiesību izmantošanas aizlieguma laikā, arī tad persona ir saucama pie administratīvās atbildības saskaņā ar LAPK 149.panta 4 4.daļu, proti, par transportlīdzekļa vadīšanu, ja ir spēkā transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums, izņemot gadījumu, kad izmantošanas aizliegums piemērots pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas ietvaros.

“Ņemot vērā iepriekšminēto, jānorāda, ka normatīvo aktu regulējums aptver visas situācijas un lielākā problēma ir transportlīdzekļa vadītāju attieksme un nevēlēšanās mainīt savus braukšanas ieradumus,” uzsver Valsts policija.

Novērtē šo rakstu:

0
0