Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Liepājas uzņēmējs Artis Hartmanis, kas neoficiāli nosaukts kā iespējamais Latvijas naudas atmazgāšanas rekordists, šogad dažu mēnešu laikā atbrīvojies no faktiski visiem viņam oficiāli piederošajiem īpašumiem, tos pārrakstot uz ārzonas uzņēmumu vai, domājams, viņa tēva vārda. Tiek pieļauts, ka uzņēmējs laikus brīdināts par iespējamo tiesībsargāšanas iestāžu interesi.

Kā rāda Lursoft datu bāze, no visām viņam piederošo kompāniju kapitāldaļām 1971. gadā dzimušais Hartmanis, kuru saskaņā ar publiski izskanējušām ziņām tur aizdomās par 140 miljonu latu nelegāli iegūtu līdzekļu apgrozīšanu, atbrīvojies no šā gada aprīļa līdz jūlijam.

Aprīlī uzņēmējs šķīries no 42,5% kapitāldaļu Liepājas speciālās ekonomiskās zonas SIA Baltic Bunkering Company, un tagad tajā 20% pieder 1974. gadā dzimušajai Ivetai Borai, bet 80% - Panamā reģistrētajam ofšoram Shipeco Inc, bet vienīgais uzņēmuma valdes loceklis nav mainījies.

Maijā uzņēmējs atbrīvojies no 100% kapitādaļu SIA Bunkering Liepaja Ltd, kas tagad oficiāli pieder Britu Virdžīnu salās reģistrētajai Neptune Systems Ltd. Tāpat maijā viņš šķīries arī no 100% kapitāldaļu SIA Transit Company Group, kuru jaunais īpašnieks tāpat ir ofšors Neptune Systems.

100% kapitāldaļu SIA Liepaja Petroleum tāpat maijā nodotas Honkongā reģistrētajai Asian Pacific International Development Company Limited, kaut uzņēmuma valdes loceklis joprojām ir tas pats, kas pirms īpašnieku oficiālās maiņas.

Pēdējā uzņēmējam oficiāli piederējusī kompānija bijusi SIA Liepājas naftas tranzīts, kuras 100% kapitāldaļu uzņēmējs jūlijā nodevis – šajā gadījumā gan, visticamākais, tiešām noticis reāls pārdošanas darījums - SIA Kravu ekspedīcija. Šajā uzņēmumā 20% pieder SIA Loco Rail, bet 80% - SIA Rīgas tirdzniecības osta.

Pēdējā no šiem uzņēmumiem 20% pieder SIA Latmorporttrans, un līdz ar to šis darījums Hartmani „sarado” ar uzņēmēju Ralfu Kļaviņu, kas nesen žurnālā VIP Lounge publicētajā Latvijas bagātāko cilvēku sarakstā nosaukts par tā, iespējams, vismīklaināko pārstāvi.

„Maz kas ir zināms par viņa biznesa dzīves pirmsākumiem, arī no nekustamajiem īpašumiem tik vien ir kā viens īpašums Alūksnes novadā, toties caur SIA Latmorporttrans un SIA Rīgas tirdzniecības osta viņam pieder prāvas kapitāldaļu paketes tādos Rīgas ostas milzeņos kā Skonto-Metāls (kompānijas Laika Stars aplēse par uzņēmuma vērtību – 14 miljoni latu) un Rīgas centrālais termināls (39 miljoni latu),” teikts publikācijā.

Izrādās, ka šā gada aprīlī - jūnijā Hartmanis masveidā atbrīvojies arī no nekustamajiem īpašumiem: saskaņā ar zemesgrāmatu un nekustamā īpašuma kompāniju datu bāzu ziņām viņam pašlaik nepieder arī vairs neviens nekustamais īpašums.

„Īsts” darījums gan ir bijis tikai viens – uzņēmējs par 263 tūkstošiem latu pārdevis viņa īpašumā esošo pusi no 187 kvadrātmetru ekskluzīva dzīvokļa Rīgā, Alberta ielā 1. Šo pusi Hartmanis, spriežot pēc zemesgrāmatas ierakstiem, bija ieguvis 2008. gadā no kāda Jevgēņija Tihonova parāda daļējas atmaksas (263 tūkstoši latu) ietvaros, savukārt šā gada aprīlī par to pašu summu pārdevis atpakaļ Tihonovam.

Savukārt maijā un jūnijā Hartmanis dāsni apdāvinājis 1948. gadā dzimušo Ojāru Hartmani, kam tikuši kopumā vismaz pieci nekustamie īpašumi Nīcas un Grobiņas pagastā.

Līdz ar to no šā gada marta līdz jūlijam Hartmanis atbrīvojies no visiem uz viņa vārda oficiāli reģistrētajiem īpašumiem, turklāt par „īstiem” no šiem darījumiem ir pamats uzskatīt tikai dažus.

Tiesībsargāšanas iestādēs Pietiek uzklausīja neoficiālu viedokli, ka šāda steidzīga „izpārdošana” varot būt saistāma tikai un vienīgi ar vēlmi iespējami ātri pasargāt īpašumus no iespējamiem apgrūtinājumiem; jautājums, protams, esot, vai uzņēmējs saņēmis kādu signālu vai arī pats aptvēris iespējamu problēmu tuvošanos.

Kā zināms, Valsts ieņēmumu dienests, gan nepieminot konkrēti Hartmani, informē, ka aizvadītajā piektdienā veikta virkne kratīšanu saistībā ar kāda Liepājas uzņēmēja iespējamo nelegālo darbību naftas biznesā, izvairoties no nodokļu nomaksas un piecu gadu laikā atmazgājot naudu lielā apmērā – kopumā 140 miljonu latu apmērā, kaut precīzā summa vēl neesot aprēķināta.

Šī persona par nelegāli iegūto naudu, iespējams, esot iegādājusies privāto lidmašīnu, kuteri un ekskluzīvu Aston Martin automašīnu. Saskaņā ar Baltic Screen datiem jaunu Aston Martin DB9 pirms dažiem gadiem iegādājās arī jau pieminētā Baltic Bunkering Company.

Hartmanis trešdien Latvijas radio gan apgalvoja, ka Finanšu policija ar viņu neesot kontaktējusies un viņš neesot lietas kursā par notikušo.

Novērtē šo rakstu:

0
0