Menu
Pilnā versija
Foto

Hipotēze par globālas parādības cēloni

Arturs Priedītis · 05.04.2019. · Komentāri (0)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   



Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Jolanta

07.04.2019. 14:12

Patīk vai nē,bet taisnība vien ir.

Atbildēt

...

06.04.2019. 17:23

»


Nu, nu, nepārspīlējiet, Priedīša kungs, paskatieties savu rakstu komentārus šajā vietnē - es šad un tad zem šī lietotājvārda esmu rakstījis relatīvi plašus un, cik esmu spējīgs, argumentētus kontrargumentus. Ja tomēr vienkārši noreju autoru, tad pamatojotiet, kāpēc arī mani komentāri ir bezvērtīgi. Savādāk sanāk nepamatota vispārinājuma kļūda no jūsu puses.


Par rakstu, pirmkārt, neliela lingvistiska piezīme - nezinu, kur un kāpēc jūs tik bieži esat redzējis vārdu "smartfons" (mans minējums būtu krievvalodīgajā informācijas vidē, jo krievu valodā lieto vārdu "смартфон"), bet esmu diezgan drošs, ka lielākoties tiek lietots latviešu valodas lielisks jaunvārds "viedtālrunis". Jums arī iesaku pielikt roku latviešu valodas attīstībā, turpmāk lietojot šo vārdu.

Otrkārt, ņemot vērā humanitāro zinātņu specifiku (neprecizitāte, psiholoģijas un sociālo zinātņu nesenais eksperimentu neatkārtojamības skandāls, ļoti vāja izpratne par cilvēku prāta darbību, tikpat vājš eksakto zinātņu atbalsts smadzeņu darbības izpratnē), nedomāju, ka interneta atkarības jautājumā šobrīd ir iespējams veikt kādus galējus secinājumus. Ne jūsu izvirzītā hipotēze, ne vientulības hipotēze nav pilnīgi noraidāmas. Ja pat personai blakus ir citi cilvēki, tas neizslēdz vientulību, kuru var remdēt ar viedtālruni, jo ar to var attālināti sasniegt emocionāli tuvākus, interesantākus un savam līdzīgākus viedokļus. Bet arī jūsu variants ir interesants, jo smadzenēm tiešām patīk būt nodarbinātam, bet ar nosacījumiem, tādiem kā mērķa esamība, sarežģītība, kas nav nomācoši liela, aizraujošums, informācijas sakarīgums - viedtālruņa dotais bieži vien pārspēj to, ko cilvēks pats var sadomāt.

Un vēl man ir pretenzijas par pēdējo rindkopu - tuvība ar viedtālruņa starpniecību nav tas pats kas fiziski tuva komunikācija. Smadzeņu ražotās ķīmiskās vielas nav tādas pašas (piemēram, oksitocīna rašanās no apskāvienam, šīs parādības dēļ daži pētnieki pat ir noteikuši vēlamo apskāvienu minimumu dienā, lai nodrošinātu optimālu veselību). Tāpēc vientulības sajušana nav izslēgta starp viedtālruņu lietotājiem.


Vēl ieteiktu, ja ne likt atsauces teikumiem, tad vismaz kaut kādu avotu sarakstu beigās vai kaut autora iemīļotāko avotu nosaukumu garāmejošu minēšanu tekstā.

Atbildēt

Priedītis ir viltīgs

06.04.2019. 09:00

Domā, ka piemānīs pašu Lapsu - viņš laikam vienīgais komentētājs?

Atbildēt

c'est exact

06.04.2019. 08:59

drīzāk tās ir bailes pašam no sevis, cilvēki dzīvo prāta sistēmas radītajā perifērijā un pat neapzinās centrēšanās būtību,tā ir vispārcilvēciska problēma un tā "verķa" vietā var būt arī jebkura cita lieta...

Atbildēt

Nekļūdoties diagnozē un neoponējot.

05.04.2019. 23:17

»

Tieši tā

spams un murgs


dumš un neārstējams.

Atbildēt

Nekļūdoties pašnovērtējumā un neoponējot.

05.04.2019. 23:13

»

Nelasot tekstu un neoponējot.

Spams


Dumš.

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

05.04.2019. 19:58

"Pozitīvo vientulību" laikam tomēr pareizāk būtu dēvēt par vienatni.

Atbildēt

jodrins

05.04.2019. 19:44

"Ulbergs" tomēr pēcpusdienā parādījās,štata autors nezūd,pilda uzdevumu.Atkal izplūdis garos ūdeņos,neies lasīt.

Atbildēt

Tieši tā

05.04.2019. 17:58

»

Nelasot tekstu un neoponējot.

Spams


spams un murgs.













































Atbildēt

Nelasot tekstu un neoponējot.

05.04.2019. 17:56

Spams.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: