Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Lūdzu izvērtēt personu grupas –  bijušās Valsts kancelejas (VK) direktores Elitas Dreimanes, viņas bijušā palīga Ivara Mēkona, advokātu biroja “Lawerton”, kas kļuvis par I.Mēkona darbavietu uzreiz pēc darba VK atstāšanas, “Lawerton” pārstāvja un E.Dreimanes advokāta “pielaides lietā” Saulveža Vārpiņa, “Lawerton” pārstāvja un E.Dreimanes “publiskā advokāta” “pielaides lietā” Normunda Duļevska (raksta autors publikācijai portālā Delfi “Normunds Duļevskis: Profesionāla valsts civildienesta graušana - elite un Elita” 13.04.2015), “Lawerton” advokāta Mārtiņa Zalāna, kā arī advokātu biroja “Red” un jo īpaši, biroja “Red” advokātu Lauras Zalānes un Mārtiņa Mežinska – savstarpējās saiknes un darbības, lai noskaidrotu:

1) vai augstāk minētās bijušās valsts amatpersonas un advokāti nav iesaistīti koruptīvās shēmās un noziedzīgos nodarījumos, kas saistīti ar Latvijas valstij pieteiktajiem investīciju strīdiem?

2) vai E.Dreimanes un I.Mēkona līdzgaitnieki - esošās VK amatpersonas un darbinieki - joprojām neturpina būt iesaistīti noziedzīgos koruptīvos nodarījumos, kas saistīti ar Latvijas valstij pieteiktajiem investīciju strīdiem?

Kā zināms, gan I.Mēkonam, gan E.Dreimanei jau ir atņemtas pielaides valsts noslēpumam, kas liecina, ka tiesībsargājošo drošības iestāžu rīcībā jau ir informācija, kas norāda uz personu nelojalitāti vai augstiem nelojalitātes riskiem attiecībā pret Latvijas valsti.

Par augstāk minēto personu saikni liecina publiski pieejama savstarpēju sakarību virkne divās investīciju strīdu lietās:

1) SIA “Winergy” prasībā pret Latvijas valsti, kurā Igaunijas pilsonis Indreks Kuivalliks no valsts prasa 50 miljonus eiro, 

2) Valsts kancelejas (VK) 07.11.2013 izplatītais preses paziņojums, kurā norādīts, ka investīciju pretenziju valdībai pieteikuši Uzbekistānas pilsoņi Akbars Abdulajevs un Eljors Junusovs.

VK savā paziņojumā norāda, ka “noziedzīgs grupējums, kuru vada Gulams Mohameds Gulami ar viltotiem dokumentiem panācis viesnīcu "Royal Square Hotel &Suites" un "Garden Palace Hotel" prettiesisku atņemšanu”, un, ka “Uzbekistānas uzņēmēji pauž satraukumu, uzskatot, ka prettiesiskā viesnīcu biznesa atņemšanā ir iesaistītas Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra (UR), kā arī tiesībaizsardzības iestāžu amatpersonas".

Šo pretenziju gan, cik es zinu, uzbeku vārdā ir iesniedzis Latvijas pilsonis Uldis Skudra, pamatojoties uz dokumentiem, kuri nemaz nedod prasījuma pārstāvības tiesības, jo tās izriet no Skotijā dibinātā uzņēmuma “Brook Organisation” Skotijā dibinātām pārstāvības tiesībām, un par šo ir pilnībā spēkā stājies Skotijas tiesas spriedums (es biju un esmu šī Skotijas uzņēmuma pārstāvis), un uz ko balstoties savu spriedumu ir taisījusi arī Latvijas Administratīvā apgabaltiesa.

Man nav informācijas, vai pretenzijā ir minēts arī U.Skudras aizskārums naudas izteiksmē (investīciju apjoms) vai pretenzijas būtība ir vien faktoloģiski skopi, bet emocionāli dāsni prettiesiskās darbībās vainot G.M.Gulami un UR amatpersonas, un tiesībaizsardzības iestāžu personas.

 Taču būtiski, ka VK savu paziņojumu izplata brīdī, kad advokātu birojs “Red” un tā advokāti L.Zalāne un M.Mežinskis neko nav varējuši panākt ne Uzņēmumu reģistrā, ne Valsts policijā, ne Prokuratūrā, ne Administratīvajā rajona tiesā, ne ārvalstu tiesu iestādēs, jo tajās viņi tiek atzīti par fiktīviem pārstāvjiem.

Paziņojuma izplatīšanas brīdī norit tiesvedība Skotijā – kam tad ir tiesības pārstāvēt Skotijas uzņēmumu – U.Skudram vai G.M.Gulamam, paralēli norit tiesvedība Latvijā – Administratīvajā apgabaltiesā. Šobrīd tiesa ir noslēgusies kā Skotijā, tā Latvijā ar G.M.Gulami labvēlīgu lēmumu – resp. G.M.G.Gulami bija tiesības pārstāvēt Skotijas uzņēmumu, un līdz ar to arī tā meitas uzņēmumu Latvijā, un pieņemt lēmumus attiecībā uz abām viesnīcām.

Protams, ir neskaidrs, kāpēc VK pieņem un publisko pretenzijas par prasībām pret valsti, ko prasītāji tiesā nespēj (nav pārstāvniecības tiesību) pamatot, taču līdz ar to augstāk minētās personu grupas un viņu iespējamo līdzgaitnieku pašreizējo VK darbinieku personā iespējamās noziedzīgās darbības ietver vēl augstāku riska potenciālu Latvijas valstij.

Respektīvi, SIA “Winergy” 03.06.2015 izplatīja publisku paziņojumu (preses relīzi), norādot, ka to prasībā pret Latvijas valsti pārstāv Igaunijas advokātu birojs “Red” un Latvijas advokātu birojs “Lawerton”.

Kā zināms, pēc tam, kad kļuva skaidrs, ka Valsts kancelejas (turpmāk – VK) līdzšinējā direktore Elita Dreimane ir palikusi bez pielaides valsts noslēpumam, viņa paziņoja par atlūguma iesniegšanu un darba VK atstāšanu. E.Dreimanes paziņojumam sekoja viņas palīga (iepriekš VK Juridiskā departamenta vadītājas vietnieka) I.Mēkona, - kura darba un dzīves vietās 2013.gada nogalē notika kratīšana pēc mediju ziņām it kā “Flika investīciju strīda” lietā un pēc kuras I.Mēkonam tika atņemta pielaide valsts noslēpumam, - paziņojums par darba atstāšanu VK un darba uzsākšanu advokātu birojā “Lawerton”.

Te jāpiebilst, ka ar “Lawerton” vārdu saistīti gan advokāts S.Vārpiņš (E.Dreimanes advokāts “pielaides lietā”), gan advokāts N.Duļevskis (E.Dreimanes “publiskais advokāts” “pielaides lietā” - skatīt publikāciju portālā Delfi “Normunds Duļevskis: Profesionāla valsts civildienesta graušana - elite un Elita” 13.04.2015), kā arī advokāts M.Zalāns (viņa loma jāskata kontekstā ar “Gulama lietas” advokāti L.Zalāni no advokātu biroja “Red”).

Savukārt, SIA “Winergy” paziņojumā minētais Igaunijas advokātu birojs “Red” ir cieši saistīts ar  Latvijas advokātu birojs  “Letlaw”/“Red”: Latvijas birojs pat savulaik izplatīja paziņojumu, ka no 20.02.2013. abi biroji pilnībā apvieno savu darbību, un turpmāk ar nosaukumu „Red” strādās abās valstīs.

Advokātu birojs “Red”, tostarp biroja advokāti L.Zalāne un M.Mežinskis, ir sevi pozicionējuši kā prasītāja pārstāvji prasībās pret mani. Birojs un tā advokāti ir gan pārstāvējuši manu oponentu Uldi Skudru tieši (skatīt Skotijas tiesas lēmumu, kurā redzams, ka Skotijas tiesā vērsies “Red”, lūdzot U.Skudram piešķirt tiesības kļūt par prasītāju attiecībā pret mani “viesnīcu lietā”), gan arī snieguši pieteikumus Latvijas institūcijās, piemēram, Uzņēmumu reģistrā, policijā, prokuratūrā, tiesā, balstoties uz prettiesisku Uzbekistānas pilsoņa E.Junusova pilnvarojumu (E.Junusovs pilnvaru birojam “Red” un kopumā četriem biroja advokātiem izsniedzis tad, kad viņam pašam šādu tiesību nemaz nebija; vēl jo vairāk – uz pilnvaras nav minēta pilnvaras izsniegšanas vieta, kas ņemot vērā to, ka, cik man zināms, E.Junusovs pilnvaras izsniegšanas brīdī atradās Uzbekistānas cietumā, situāciju par prettiesiskās pilnvaras izsniegšanas apstākļiem padara vēl neskaidrāku. Taču ar Skotijas tiesas lēmumu ir noslēgusies tiesvedība, kurā noskaidrots, ka tiesības pārstāvēt Skotijas uzņēmumu un tā meitas uzņēmumu Latvijā – SIA “555 Brand Hotel” - bija un ir G.M.Gulami).

Kā zināms, 07.11.2013. VK izplatīja paziņojumu, kurā informēja sabiedrību par valstij pieteiktu it kā investīciju pretenziju un kurā emocionālā stilā un bez pierādījumiem es tiku nosaukts par “noziedzīga grupējuma vadītāju”, un kurā es un Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra (UR), kā arī tiesībaizsardzības iestāžu amatpersonas tika vainotas prettiesiskā viesnīcas atņemšanā. Vēršu uzmanību, ka paziņojums tika izplatīts brīdī, kad starp pusēm notiek tiesvedība gan Latvijā, gan Skotijā. Šo VK preses paziņojumu parakstījusi ir VK darbiniece – MK preses sekretāre, un viedokli tajā pauž I.Mēkons.

Šobrīd SIA “Winergy” 03.06.2015 preses paziņojums atklāj, ka starp minēto cilvēku grupu – Valsts kancelejā, advokātu birojā “Lawerton” un advokātu birojā “Red” - eksistē savstarpēja finansiāla izdevīguma rakstura saiknes.

Tāpēc lūdzu, balstoties uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likuma 1.panta 1.daļu, 7.panta 1.daļas 5.punktu, 8.panta 1.daļas 2.punktu, 10.panta 1.daļu, 11.pantu, likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” 2.pantu, 4.pantu, izmeklēšanā noskaidrot:

1) vai I.Mēkons un E.Dreimane, būdami valsts amatpersonas, saistībā ar augstāk minētajiem abiem advokātu birojiem nav valsts institūcijas dienestā veikuši ar korupciju saistītus noziedzīgus nodarījumus?

2) vai esošās VK amatpersonas un darbinieki joprojām nav iesaistīti ar korupciju saistītos noziedzīgos nodarījumos kontekstā ar minētajām bijušajām VK amatpersonām gan investīciju strīdu jautājumos, gan citos valstij būtiskos, jo īpaši finansiāla rakstura, jautājumos?

Tā kā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likuma 8.panta 1.daļas 2.punkts nosaka, ka KNAB pienākums ir veikt izmeklēšanu un operatīvo darbību, lai atklātu Krimināllikumā paredzētos noziedzīgos nodarījumus valsts institūciju dienestā, ja tie ir saistīti ar korupciju, lūdzu noskaidrot:

3) vai bijušo un esošo VK darbinieku rīcībā nav saskatāmas Krimināllikuma 89.panta pazīmes, tas ir, Kaitniecība - Par darbību vai bezdarbību, kas vērsta uz finanšu sistēmas, rūpniecības, transporta, lauksaimniecības, tirdzniecības vai citu tautsaimniecības nozaru, kā arī iestāžu vai organizāciju darbības graušanu nolūkā kaitēt Latvijas Republikai. Lūdzu izmeklēšanā noskaidrot, vai, ņemot vērā personu grupas savstarpējās un iespējami koruptīvās saiknes (ko atklāj SIA Winergy paziņojums no vienas puses un VK preses relīze “Gulama lietā” no otras puses), paziņojuma mērķis nav bijis diskreditēt valsts iestādes un organizācijas hibrīdkara draudu kontekstā, tas ir, apzināti graujot Latvijas iedzīvotāju sociālo, ekonomisko un tiesisko drošība, kas izriet no (ne)uzticēšanās valsts iestādēm un organizācijām. Turklāt, lai gan tiesvedība “viesnīcu lietā” jau sen ir noslēgusies, VK joprojām nav uzskatījusi par vajadzīgu atjaunot, piemēram, Uzņēmumu reģistra (UR) reputāciju, kam tā ar savu paziņojumu ir kaitējusi. Lieki teikt, ka UR darbība ietekmē reālu investoru ienākšanu Latvijā, līdz ar to šīs iestādes reputācijas graušana var kaitēt Latvijas valstij ļoti nopietni.

4) vai bijušo un esošo VK darbinieku rīcībā nav saskatāmas Krimināllikuma 157.panta pazīmes, tas ir, Neslavas celšana - Par apzināti nepatiesu, otru personu apkaunojošu izdomājumu tīšu izplatīšanu iespiestā vai citādā veidā pavairotā sacerējumā, kā arī mutvārdos, ja tā izdarīta publiski (neslavas celšana), un Par neslavas celšanu masu saziņas līdzeklī — ņemot vērā, ka preses paziņojuma mērķis pēc būtības ir gūt atspoguļojumu masu saziņas līdzekļos. Savukārt informēšana par investīciju pretenziju iesniegšanas faktu prasa faktoloģisku informāciju, nevis epitetu faktoloģisku leģitimizāciju.

5) vai bijušo un esošo VK darbinieku rīcībā nav saskatāmas Krimināllikuma 295.panta pazīmes, tas ir, Iejaukšanās lietu iztiesāšanā - Par tiesneša vai tiesas piesēdētāja jebkādu ietekmēšanu nolūkā likt šķēršļus likumīgai lietas iztiesāšanai vai panākt nelikumīga sprieduma vai lēmuma pieņemšanu un pasludināšanu un Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarījusi valsts amatpersona, — ņemot vērā, ka VK paziņojuma (faktoloģiski skopās, bet emocionāli bagātās preses relīzes) izplatīšanas brīdī notiek tiesvedība starp pusēm.

6) vai bijušo un esošo VK darbinieku rīcībā nav saskatāmas Krimināllikuma 317.panta pazīmes, tas ir, Dienesta pilnvaru pārsniegšana - Par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, kas acīmredzami pārsniedz valsts amatpersonai ar likumu vai uzliktu uzdevumu piešķirto tiesību un pilnvaru robežas, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm.

7) vai bijušo un esošo VK darbinieku rīcībā nav saskatāmas Krimināllikuma 318.panta pazīmes, tas, Dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana - Par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm.

8) vai bijušo un esošo VK darbinieku rīcībā nav saskatāmas Krimināllikuma 319.panta pazīmes, tas, Valsts amatpersonas bezdarbība - Par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, tas ir, ja valsts amatpersona tīši vai aiz nolaidības neizdara darbības, kuras tai pēc likuma vai uzlikta uzdevuma jāizdara, lai novērstu kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, un ja ar to valsts varai, pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm radīts būtisks kaitējums – kontekstā gan ar uzbeku vārdā iesniegtās pretenzijas pārstāvības tiesību pārbaudi, gan VK atteikšanos informēt sabiedrību par Skotijas tiesu lēmumiem, kas nozīmē – ne Uzbekistānas pilsoņi, ne U.Skudra valstij minēto investīciju pretenziju nemaz nav tiesīgi pieteikt.

Novērtē šo rakstu:

0
0