Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Neraugoties uz Jaunās konservatīvās partijas saukļiem par drosmi un atklātumu, šīs partijas vadītājs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns ir nolēmis, ka vismaz atsevišķos gadījumos tie uz viņu neattiecas. Tāpēc, padarot šaubu un aizdomu ēnu vēl tumšāku, Bordāns nevēlas publiskot „tiesiskuma tēmai” veltīto vēstuli, kuru viņš šonedēļ nosūtījis virknei ārvalstu vēstniecību.

Kā zināms, darot visu iespējamo, lai nepieļautu partijas vadības pārstāvja Jura Juraša izdošanu kriminālvajāšanai, Bordāns bija ne tikai paziņojis par viņa novērotu varas sagrābšanas mēģinājumu valstī, bet arī nosūtījis īpašu „tiesiskuma jautājumiem” veltītu vēstuli vairākām ārvalstu vēstniecībām.

„Tieslietu ministrs Jānis Bordāns ir izsūtījis vēstuli citu valstu vēstniecībām, lai pievērstu uzmanību negodīgai tiesisko instrumentu izmantošanai ar mērķi ietekmēt politisko situāciju Latvijā," – tā šo vēstījumu raksturoja Bordāna vadītā partija oficiālā paziņojumā medijiem.

Tiesa, pēc tam tika ieslēgta „atpakaļgaita”, paziņojot, ka vēstuli Bordāns esot parakstījis un izsūtījis nevis kā tieslietu ministrs, bet gan kā Jaunās konservatīvās partijas (JKP) vadītājs.

„Mans precizējums par izskanējušo @konservativie vēstuli vēstniecībām. Tas ir partijas vadītāja skaidrojums par patiesajiem notikumiem un JKP rīcības motivāciju saistībā ar krimināltiesisko vēršanos pret @JurisJurass, lai nepaliktu vieta citu sniegtām spekulācijām,” – ar šādu paziņojumu nāca klajā pats Bordāns.

Lai novērstu pārpratumus un noskaidrotu patiesību, gan Bordānam, gan viņa vadītajai partijai tika lūgts publiskot šo vēstuli, bet gadījumā, ja tas nebūtu iespējams, sniegt atbildes uz šādiem jautājumiem:

1) kādu iemeslu dēļ šo vēstuli nevēlaties publiskot?

2) kura tieši persona ir pieņēmusi lēmumu par šīs vēstules nepubliskošanu?

3) kā lēmums par vēstules nepubliskošanu saskan ar Jūsu partijas saukļiem par atklātumu?

4) kā tieši J. Bordāns ir parakstījis šo vēstuli - kā tieslietu ministrs, JKP priekšsēdētājs vai vēl kā citādi?

5) uz kādas iestādes vai organizācijas veidlapas ir nodrukāta minētā vēstule?

6) no kādas iestādes minētā vēstule ir izsūtīta?

Taču, kā izrādījies, vismaz šajā gadījumā partijas saukļi par atklātību un drosmi nav spēkā, - ne JKP, ne pats Bordāns nav vēlējušies ne publiskot nosūtīto vēstuli, ne arī atbildēt uz kādu no uzdotajiem jautājumiem.

Novērtē šo rakstu:

210
10