Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Dzirdēts, ka JKP Saeimas frakcija uzklausīs ministri Viņķeli. Vēršos pie Jums, Bordāna kungs, gan kā pie JKP vadītāja, gan kā pie tieslietu ministra un lūdzu, vai Jūs cita starpā nevarētu ministrei Viņķelei uzdot arī tos jautājumus, kurus publiski uzdodu viņai jau laiciņu, bet atbildes nesaņemu.

Jautājumu būtība ir šāda - vai publiski pieejamie dati par Latvijā veiktajiem testiem, kurus katru dienu atrāda LTV1 un citos medijos un kuri tiek publiskoti starptautiskajā vietnē worldometers.info, ir objektīvi un patiesi?

No publiskajiem datiem izriet, ka katru dienu tiek uzskaitīts veikto testu daudzums un atkarībā no tā, cik ir jaunu C19 pozitīvu testu, tiek noteikts saslimstības līmenis procentos (%).

Saskaņā ar worldometers.info šodienas datiem Latvijā esot veikti 864 620 testi. Attiecinot šo skaitu pret valsts iedzīvotāju skaitu 1 875 730, var secināt, ka testēti ir 46,1% valsts iedzīvotāju, ja pieņemam, ka uzskaite tiek veikta - 1 cilvēks 1 tests.

LTV1 šodien informēja, ka šodien (30. decembrī) konstatēti 1367 inficēšanās gadījumi, kas esot konstatēti, veicot 11 971 izmeklējumu, tātad - 11,4% jaunu pozitīvu gadījumu. Tas liek domāt, ka šie skaitļi no SPKC, kas sniedz šo informāciju medijiem, tiek uzskaitīti un interpretēti kā jauni gadījumi, veicot 1 cilvēkam 1 pirmreizējo testu un pirmreizēji konstatējot viņa saslimšanu ar C19.

Šī informācija ir apšaubāma, jo gan publiski ir pieejama informācija, gan, kā ziņo cilvēki, mediķi, aprūpes centru darbinieki, slimnīcu un aprūpes centru pacienti, NMP, no ārzemēm iebraukušie un citas personu grupas tiek testētas sistemātiski un regulāri. Piemēram, mediķus testējot ar dažu dienu intervāliem atkarībā no dežūrām.

Tā kā Viņķele neatbild uz jautājumiem par saslimstības izplatības aprēķina algoritmu un to, vai kopējā testu skaitā gadījumā netiek ieskaitīti visi, arī atkārtoti un daudzkārtīgi veiktie testi un iepriekš jau pozitīvie testi (piemēram, ja pacients atrodas stacionārā ilgstoši), pastāv iespējamība, ka SPKC dati ir nepatiesi. Attiecīgi nepatiess var izrādīties arī SPKC C19 saslimstības izplatības % rādītājs, jo tiek, iespējams, rēķināts no nepareiziem pamatdatiem.

Vēršu uzmanību, ka nesen sabiedrības spiediena rezultātā SPKC jau bija spiesta atzīt savu kļūdu uzskaitē un mainīt datus par personām, kas izveseļojušās no C19. Šīs iepriekšējās nolaidības rezultātā tika nodarīts kaitējums sabiedrības interesēm, jo lika tai domāt, ka no C19 izveseļojas ļoti mazs pacientu daudzums un valstī ilgstoši ir milzīgs skaits saslimušo. Šie nepatiesie dati mēnešiem tika sniegti arī starptautiskajā vietnē worldometers.info.

Šobrīd dati par testu daudzumu, testēto personu skaitu, pozitīvo testu īpatsvaru, ir tikpat apšaubāmi, jo atkal sniedz sabiedrībai, iespējams, neobjektīvu informāciju par saslimstības izplatību. Pamatojoties uz šiem, iespējams, nekorektajiem datiem, Veselības ministrija un SPKC veic C19 izplatības novēršanas pasākumus. Šobrīd tā jau ir KOMANDANTSTUNDA!

Būtiski, ka par šo milzīgo testu daudzumu, kas, iespējams, neataino reālo saslimstības līmeni sabiedrībā, tiek maksāts no valsts budžeta - publiski teikts, ka apmēram 50 eiro par testu, kas pēc aptuveniem aprēķiniem jau šobrīd ir vairāk nekā 43 miljoni eiro.

Ievērojot to, ka JKP ir deklarējusi sevi kā bezkompromisa tiesiskuma partiju, lūdzu sabiedrības interešu vārdā šos jautājumus noskaidrot un darīt publiski zināmus. Papildus vēlos piebilst, ka, tā kā šajās darbībās saskatāmas iespējamas amata noziegumu pazīmes, nesaņemot atbildes uz šiem jautājumiem, izmantosim savas tiesības vērsties tiesībsargājošās iestādēs.

Novērtē šo rakstu:

170
15