Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Piektdienas rītā paredzēts kādas privātfirmas rīkots maksas seminārs, kura dalībniekiem par 50 latiem četrarpus stundas iespējams noklausīties divu ierēdņu - Izglītības un zinātnes ministrijas Juridiskās nodaļas vadītāja Elmāra Martinsona un šīs pašas ministrijas Augstākās izglītības departamenta Augstākās izglītības politikas nodaļas juriskonsulta Māra Strada stāstījumu par grozījumiem Augstskolu likumā. Ministrijas darbinieku uzstāšanās paredzēta viņu darba laikā.

Kā rāda kāda Pietiek lasītāja iesūtītais sludinājums, SIA Partneri un pakalpojumi rīkotajā seminārā Izmaiņas Augstskolu likumā Martinsons un Strads (sludinājumā minēts uzvārds "Strazds", taču amata nosaukums un ministrijas komentārs liecina, ka runa ir par Stradu) gatavojas stāstīt par „tiesiskā regulējuma izmaiņām jautājumā par nekustamo īpašumu, ko augstskolām bez atlīdzības nodevusi cita atvasināta publiska persona vai valsts”, studiju programmām, institucionālajām pārmaiņām augstskolu pārvaldē un citiem jautājumiem.

„Izglītības un zinātnes ministrijas Juridiskā departamenta direktors un ministrijas jurists par 50 latiem sniedz padomus par Augstskolu likumu un tā grozījumiem – par privātfirmas samaksu, ļaujot tai nopelnīt, veic darbu, kas faktiski jādara par velti,” uzskata Pietiek lasītājs.

Izrādās, ka Rolanda Broka pašlaik vadītajai ministrijai nav ne mazākās jausmas, cik bieži un par kādu samaksu tās darbinieki darba laikā piedalās šādos un līdzīgos maksas pasākumos, - to Pietiek ceturtdien apliecināja ministrijas komunikācijas nodaļa: ministrijai neesot „informācijas par citiem gadījumiem”. Tāpat ministrija neesot lietas kursā arī par atalgojumu, kādu ministrijas darbinieki saņem par līdzdalību šādos maksas pasākumos, „taču amatpersonām visi ienākumi ir jānorāda ieņēmumu deklarācijā”.

Izglītības un zinātnes ministrija gan apgalvo, ka Martinsons un Strads atbilstoši tam, kā to paredz normatīvie akti, esot saskaņojuši savu prombūtni un „attiecīgi ir rīkojumi, kas paredz, ka šajā dienā likumīgi neatrodas darbā un par to arī nesaņem samaksu”.

Uz jautājumu, vai ministrijas vadība atbalsta darbinieku līdzdalību šādos maksas pasākumos, kaut gan viņu darba pienākumos tāpat ietilpst šādu jautājumu skaidrošana, ministrija atbildēja: „IZM uzskata, ka abi minētie speciālisti ir ļoti kompetenti par tēmu, par kuru ir aicināti piedalīties seminārā, jo piedalījušies konkrēto normatīvo aktu izstrādē. IZM neiebilst, ka papildus IZM informatīvajiem pasākumiem speciālistu iesaiste informēšanas aktivitātēs var tikt veikta arī ārpus darba laika, to attiecīgi saskaņojot.

„IZM nevar komentēt apstākļus - kas piedalās šajā seminārā un kāpēc, tāpat arī konkrētās SIA argumentus iniciatīvai šādu semināru organizēt, maksas faktu un apmēru,” piebilst ministrija.

Kā rāda Lursoft datu bāze, SIA Partneri un pakalpojumi līdzīgās daļās pieder 1978. gadā dzimušajam Gunāram Kocerim un 1962. gadā dzimušajai Maijai Zujevai; uzņēmums dibināts tikai šā gada janvārī.

Ja ticēt Martinsona amatpersonas deklarācijai, kas publicēta VID publiskajā datu bāzē, viņš iepriekš ar šādām „haltūrām” gandrīz nav nodarbojies, - pērn viņš līdztekus 13 380 latu algai ministrijā saņēmis vēl 3550 latu algu nodibinājumā Akadēmiskās informācijas centrs un 253 latu algu SIA Juridiskā koledža. Savukārt Strads pērn esot pārticis tikai no ministrijas samaksātās 8198 latu algas.

Novērtē šo rakstu:

0
0