Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Divus gadus pēc tam, kad klajā nāca izdevums Astoņkājis, ir sācis izčākstēt saistībā ar to sāktais kriminālprocess, - kā rāda Pietiek šodien publiskotais daļēji anonimizētais policijas lēmums, pret vienu no iesaistītajām personām kriminālprocess jau ir izbeigts. Taču vienlaikus šis lēmums ir interesants ar to, ka pirmoreiz atklāj tos, kuri sevi uzskatīja par cietušiem no izdevumā publicētās informācijas, - izrādās, viņu vidū ir bijuši „slavenie” Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieki Kaspars Čerņeckis un Māris Kaminskis, kuri nu jau bijuši spiesti darbu šajā iestādē pamest.

Kad „neslavas celšanas” kriminālprocess pirms nepilniem diviem gadiem tika sākts, tas īpašu ievērību izpelnījās ar to, ka tā ietvaros ir aizturēts Astoņkāja oficiālais izdevējs un redaktors Arvīds Dziņdzuks.

Aizturēšana bija notikusi, neraugoties uz to, ka Krimināllikuma 157. panta „Neslavas celšana” 2. daļa „Par neslavas celšanu masu saziņas līdzeklī” pat neparedz cietumsodu par šādu nodarījumu – par to soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Pietiek aptaujātie advokāti toreiz neatminējās nevienu gadījumu, kad neslavas celšanas kriminālprocesa ietvaros kāda persona būtu reāli aizturēta, nevis vienkārši izsaukta nopratināšanai.

„Manā praksē tāda lieta nav bijusi. Manuprāt, tas nav adekvāts piespiedu līdzeklis šādai situācijai. Ir vairāki nosacījumi, pie kādiem personu drīkst aizturēt. Tas ir neparasti, ekstraordināri,” atzina advokāts Egons Rusanovs.

Savukārt advokāts Dmitrijs Skačkovs Pietiek atzina, ka formāli likums ir ievērots, jo Krimināllikums par neslavas celšanu masu informācijas līdzeklī paredz īslaicīgu brīvības atņemšanu, taču citu šādu gadījumu viņš neatceroties un „tas varētu būt saistīts ar lietas individuālajām īpatnībām”.

Šajā gadījumā lietai tiešām bija „individuālās īpatnības”, jo izdevums Astoņkājis  detalizēti aprakstīja gan VID un Finanšu policijas „virtuvi”, gan pat konkrētu gadījumu, kad bijušais iekšlietu ministrs Ēriks Jēkabsons bija neveiksmīgi liecinājis par 100 000 eiro kukuli, ko miljonārs Vasilijs Meļņiks „par pakalpojumiem” samaksājis Satversmes aizsardzības biroja darbiniekam Aigaram Sparānam un tagadējam ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam.

Pietiek jau ir detalizēti aprakstījis, kā, faktiski apliecinot „astoņkāja” reālās iespējas, faktiski visu Latvijas tiesībsargāšanas iestāžu vadība dažādā veidā ir izvairījusies no nepieciešamības šo informāciju izvērtēt un izmeklēt.

Pietiek šodien atkārtoti publicē izdevuma Astoņkājis priekšvārdu:

„Organizētās valstiskās noziedzības astoņkājis ir pārņēmis visu Latvijas valsts pārvaldi.

 Šajā astoņkājī ir gan Finanšu policijas un Valsts ieņēmumu dienesta, gan Satversmes aizsardzības biroja un Drošības policijas, gan Valsts policijas un Militārās izlūkošanas un drošības dienesta, gan prokuratūras un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki.

Vieni noziedznieki valsts amatos piesedz citus – un otrādi. Viņi taisa savu lielo un mazo biznesu uz valsts un uz visu jūsu rēķina.

Viņi cītīgi izpilda politiskos pasūtījumus, lai šis „jumts” viņiem netraucētu kārtot pašiem savas štelles, iznīcināt uzņēmējus, kuri nemaksā, un atbalstīt tos, kuri savukārt ir dāsni maksātāji un kuriem ir tīrais nieks – samaksāt pa 100 000 eiro ārlietu ministram un īpaši korumpētam Satversmes aizsardzības biroja darbiniekam.

Sava „biznesa” interesēs – lai pietiktu naudas braucienam uz Taizemi, brillēm un cepurēm par tūkstošiem eiro, uz radiniekiem noformētām lepnām automašīnām uz vecāku vārda un štellēm, kuras tiek legalizētas, saņemot „mantojumu” no mātes skolotājas – viņi ir gatavi uz visu, arī uz sadarbību ar Krievijas FSB un starptautiskām kontrabandas ķēdēm.

Viņus piesedz vai „nepamana” gan ekskluzīvās medībās piebarota lupata, kas izrādījusies pietiekami ērta, lai atkārtoti tiktu ielikta ģenerālprokurora amatā, gan iekšlietu ministrs, kas savulaik kā Drošības policijas darbinieks piepelnījies, kaktu tiesās „pārstāvot” viņa pakalpojumus apmaksājošo intereses.

Kamēr šis organizētās valstiskās noziedzības astoņkājis netiks iznīcināts līdz pēdējam tausteklim un kamēr jūs ticēsiet, ka kaut kas var mainīties, vienu taustekli „aizrotējot” uz otra vietu, Latvijas valstī viss kļūs tikai sliktāk un sliktāk.”

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

95
7