Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Izrādās, ar čečenu izcelsmes uzņēmēju Bislanu Abdulmuslimovu aizvadītajā nedēļā tikusies arī Saeimas priekšsēdētāja, partijas Vienotība līdere Solvita Āboltiņa. Tas noticis pirmdienas, 12. decembra vakarā drīz pēc Vienotības valdes sēdes, un izskan pretrunīga informācija, vai abu sarunai bijis tikai gadījuma raksturs. Āboltiņa kopš aizvadītās nedēļas Pietiek lūgumu pēc komentāra ir ignorējusi.

Pēc Pietiek rīcībā esošās informācijas, pretrunīgi vērtētā čečenu uzņēmēja un Saeimas priekšsēdētājas saruna notikusi iepirkšanās centrā Sky&More, kur izvietoti dažādi veikali un kafejnīcas. Pēc vienām ziņām, Abdulmuslimovs izmantojis abu senu pazīšanos, lai vērstos pie ietekmīgās Vienotības amatpersonas ar savu redzējumu par Latvijas Krājbankas krīzi, kurā publiski pārstāvējis bijušo akcionāru Antonovu intereses. Pēc citas informācijas, tikšanās nav bijusi iepriekš sarunāta un Abdulmuslimovs, publiskā vietā ieraugot Āboltiņu, vienkārši izmantojis iespēju uzsākt sarunu.

Informācija par Āboltiņas un Abdulmuslimova tikšanos izskanējusi aizvadītajā trešdienā, kad Vienotības valde un Ētikas komisija apsprieda cita redzama partijas politiķa Gata Kokina kontaktus ar Abdulmuslimovu. Viņš, kā jau ziņots, kopā ar čečenu izcelsmes uzņēmēju bija devies uz Londonu, lai tiktos ar Vladimiru Antonovu un, pēc oficiālās versijas, iegūtu Latvijas Krājbankas krīzes risināšanai noderīgu informāciju. Vienotība aizvadītajā nedēļā izteica publisku nosodījumu Kokina aktivitātēm, no tām norobežojoties, un aktīva tajā bija Āboltiņa.

Vairāki Vienotības valdes locekļi atteicās komentēt vai noliedza, ka aizvadītajā trešdienā apspriesta arī Āboltiņas tikšanās ar Abdulmuslimovu. Pati Āboltiņa uz lūgumu komentēt, kādā nolūkā tikusies ar pretrunīgi vērtēto čečenu izcelsmes uzņēmēju, neatbildēja. Tikmēr Vienotības valdes loceklis un partijas Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis apstiprināja, ka šāda informācija trešdien tiešām izskanējusi. Pēc viņa vārdiem, Āboltiņa partijas biedriem skaidrojusi, ka tikšanās ar Abdulmuslimovu bijusi nejauša.

Āboltiņu ar Abdulmuslimovu saista sena pazīšanās. Abi iepazinušies 1998. gadā, kad Āboltiņa (toreiz vēl Mellupa) bija Ārlietu ministrijas (ĀM) Konsulārā departamenta direktore un tika risināta ar trim Ingušijā nolaupītajiem firmas Latvijas tilti darbiniekiem saistītā krīze. Ķīlnieki vairākus mēnešus tika turēti gūstā Čečenijas galvaspilsētā Groznijā, un Abdulmuslimovs ĀM palīdzējis ķīlnieku krīzes risināšanā. Tieši šādi savu pazīšanos ar Abdulmuslimovu Vienotības valdei skaidrojusi Āboltiņa.

Pēc Pietiek rīcībā esošās informācijas, par Kokina došanos uz Londonu pirms brauciena bija informēts gan premjers Valdis Dombrovskis (Vienotība), gan Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētāja vietnieks Jānis Brazovskis. Tomēr, informācijai nākot gaismā, premjers izvēlējās noliegt, ka zinājis par partijas biedra kontaktiem ar Antonovu. Neoficiāli tiek pieļauts, ka Āboltiņa par premjera biroja konsultācijām pirms šī Londonas brauciena nav tikusi informēta, ar ko izskaidrojama viņas asā reakcija. Par to, lai informācija par Dombrovska un Kokina sarunu pirms došanās uz Londonu nenāktu gaismā, rūpējusies premjera padomniece Sandra Bukane, kurai Dombrovskis pēc avotu stāstītā uzticoties vairāk kā Āboltiņai. Tādēļ Saeimas priekšsēdētāja pirms nedēļas tikusies ar Abdulmuslimovu, lai iegūtu informāciju un kontroli pār situāciju. Sarunai izvēlēts iepirkšanās centrs Sky&More.

Novērtē šo rakstu:

0
0