Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību komisijas (kura ir atbildīga par KNAB un interešu konflikta likumisko regulējumu) deputāte, Vienotības ētikas eksperte, profesore Rasma Kārkliņa pilnā nopietnībā vēlas mums iegalvot, ka tos desmitus reižu, kad Ingrīda Circene vai Silva Bendrāte ir devušās uz operu bez maksas, viņas vienmēr ir "pildījušas darba pienākumus". Vienlaikus no ASV nākusī un "Rietumu vērtības pārstāvošā", pirmskara vēsturnieka Šildes atvase Rasma Kārkliņa, lai arī skaidri neatzīst, ka Circene un Bendrāte ir saņēmušas "dāvanu", tomēr rosina domāt, ka šīs deputātes saņēmušas operā "ienākumu". Un kur tas ir deklarēts?

Vienotības Ētikas kodeksa 3.4. punkts skaidri paredz "tieši vai netieši nepieņemt dāvanas, atlaides vai izklaides piedāvājumus, labvēlības vai pateicības izpausmes, kas varētu ietekmēt politisko lēmumu pieņemšanu”. Šīs dāvanas - biļetes - Circene un Bendrāte saņēmušas no Saeimas prezidija - tā priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas. Vai varētu būt iespējams, ka dāvanu uzdevums ir stiprināt politiķu Circenes un Bendrātes uzticību Āboltiņai? Proti, kas ir padevīgs deputāts, saņem biļetīti; kas neklausīgs - labumiņus nesaņem.

Tāpēc arī jautāju par ētikas guru izslavētajai profesorei, deputātei Kārkliņai:

 1) vai Ingrīdas Circenes saņemtās biļetes-ielūgumi ir uzskatāmi par mantisku labumu (dāvanu) likuma Par interešu konflikta ierobežošanu valsts un pašvaldību amatpersonu darbībā izpratnē?

2) kurās valsts amatpersonas deklarācijās un kurās šo deklarāciju sadaļās (precīzi) Ingrīda Circene norādījusi šo saņemto mantisko labumu (dāvanas)?

3) kāds ir Jūsu rīcības morālais vērtējums, kad citi mazturīgi pensionāri, slimnieki iegādājās šādus pakalpojumus par naudu?

Tradicionālā "ētiķu" stilā Kārkliņas kundze noklusē , kāds tad ir saldā pārīša - Circenes un Bendrātes - rīcības morālais vērtējums. Vai tāpēc, ka pašu Ētikas kodekss nosaka, ka arī "izklaides piedāvājumus" deputātam aizliegts pieņemt?

Interesanti, kādus darba pienākumus, desmitiem reižu ejot bez maksas uz operu, tur pildīja deputātes - vai tikai nebija tā, ka "ārvalstu viesis" Circenei bija Bendrāte, "skolotājs" Bendrātei - Circene, bet "Latvijas lepnums" Solvitas Āboltiņas biroja vadītājai Gunda Reirei - šībrīža vīrs, Saeimas Budžeta komisijas priekšnieks, deputāts Jānim Reirs?

Kā dažādi izpaudās "reprezentācijas funkcijas", divatā skatoties izrādes, - deputātes tur kā "lepnumu" izrādīja savas frizūres, brošas, korsetes un krūšturus? Kauns pat iedomāties, ko atbildēs Vienotības Ētikas komisija - ar kuru ķermeņa daļu, sēžot teātra ložā, deputātes strādā.

Lai katrs varētu izvērtēt šo liekulību, aicinu ikvienu iepazīties ar deputātes Kārkliņas, kura Saimnieciskajā komisijā atkal spriedusi par operas ložas īri deputātiem par nodokļu maksātāju naudu 2012. gadam, atbildes uz jautājumiem:

---------- Pārsūtītā vēstule ----------

No: <[email protected]>

Datums: Thu, 17 Nov 2011 12:30:25 +0200

Temats: Atbildes

Labdien.

Paldies par Jūsu e-pasta vēstuli.

Interešu konflikta atklāšanas mērķis ir novērst to, ka dāvanas ietekmē politiskos lēmumus. Ložas gadījumā ir runa par reprezentāciju, bet nevis politiskiem lēmumiem. Līdz ar to šeit nesaskatu interešu konflikta būtību.

Ja deputāts uz operu dodas ar ārzemju viesi vai citu personu, piemēram, ar skolotāju vai „Latvijas lepnuma” titula laureātiem savu darba pienākumu ietvaros, tad par dāvinājumu nav runas. Ložas izmantošana ir reprezentatīvas funkcijas veikšana, kas var dažādi izpausties.

MK noteikumos Nr. 478 par kārtību, kādā aizpildāma amatpersonas deklarācija, parauga 7. punktā ir paredzēts norādīt „(..) dāvinājumus un citus ienākumus”. Jautājums, vai brīvbiļešu izmantošana ir uzskatāma par ienākumu Finanšu ministrijas ieskatos, būtu jānoskaidro ar pašu FM, proti, Valsts ieņēmumu dienestu. Manā personīgā izpratnē brīvbiļete, ko saņem, veicot darba pienākumus, nav uzskatāma par dāvanu.

Ar cieņu

Rasma Kārkliņa

Novērtē šo rakstu:

0
0