Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var, protams, teikt, ka “Helsinkus 86” nodibināja agrāk, ka Krišjāņa Barona dzimšanas 150. jubilejas svinēšana 1985. gadā jau bija ar atmodas vēsmām gaisā. Taču tieši 14. jūnijā priekš trīsdesmit gadiem notika pirmie publiskie pretpadomju “kalendāra nemieri”.

Varētu ironiski brīnīties, nez kāpēc nemana plašu atmodas sākuma svinēšanu, kādu tāds notikums būtu pelnījis. Labi, ko izlikties ar “nez kāpēc”, skaidrs, ka šī ir neērta gadadiena, jo atmodu nesāka vis pašpasludinātie latviešu padomju inteliģences gaišie spēki, bet vienkārši latviešu tautas varoņi — Eva Biteniece, Rolands Silaraups un citi.

Tāpēc paldies tiem plašsaziņas līdzekļiem, kas gadadienu piemin, un visu cieņu Kaŗa mūzejam, kas 14. jūnijā 16.00 atklāja bezmaksas izstādi “Uzdrošināšanās” par cilvēkiem, kuŗi pirmie pēdējos komūnistiskā režīma gados uzdrošinājās mest izaicinājumu padomju okupācijas režīmam un sākt nevardarbīgu cīņu pret to.

Pārpublicēts no https://ritvars.wordpress.com

Attēlā: Helsinku grupa 1987. gada 14. jūnijā Bastejkalnā priekš puķu nolikšanas pie Brīvības pieminekļa. Jāņa Rožkalna foto

Novērtē šo rakstu:

0
0