Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Paradokss, bet Latvijas zemnieku parādes organizē tie (LatRaps), kuri pieprasa aizvērt viņu pašu biznesus (to skaitā Vienotības Dombrovska sievas asiņaino graudu biznesu), kā arī pieprasa to, kas tāpat būtu un ir neizbēgams arī bez protestiem: kopsummā tas no organizatoriskā viedokļa, maigi izsakoties, šķiet šizofrēniski, jo salīdzināms ar to, kā aizgājējs, vēl dzīvs esot, rīkotu sev bēres.

Rakstā nenorādīšu konkrētus uzvārdus vai uzņēmumus, tie tāpat visiem ir zināmi, vien aicināšu piedalīties tālākos protestos un atgādināt diriģentiem, ka zemnieki nav uzskatāmi par noderīgajiem idiotiem, kas dodas parādēs, lai soļotu noteiktā ritmā, bet ir spējīgi paši sist bungas pēc sava prāta.

Ņemot vērā to, ka sacelšanos, pie kam ar valsts atbalstu, pret sevi organizē ne vien konkrētās kastas pārstāvji, kas visai noteikti nav šizofrēniķi, tam visam ir izskaidrojums:
attiecībā uz asiņainajiem graudiem šī ir viena no retajām reizēm, kur es daļēji pievienojos Kariņa viedoklim, jo personīgi esmu pret sankcijām lauksaimniecības produkcijām, bet nu tas ir vien mans viedoklis, ko biju publicējis iepriekš.

Paradokss, kas līdzinās šizofrēnijai, faktiski nav nekāds, un izskaidrojums, manuprāt, ir saistīts ar to, ka protestos tiek pieprasīts vien tas, par ko organizatoriem, pat daudzkārt skaidrāk nekā Vangai, ir labi zināms, ka tas piepildītos pat tad, ja nebūtu nekāda protesta. Īsāk sakot, zemnieku sacelšanās ir laba lieta, un to vajag izmantot vēl papildu prasību izvirzīšanai, tomēr te ir jāņem vērā, ka faktiski tā ir ZZS un Vienotības masīva pirmsvēlēšanu reklāmas kampaņa, kas ģeniāli izmanto Eiropā sacelto protestu vilni un šai kastai jau labi zināmo izlīgumu prognozi, it īpaši saistībā ar birokrātijas sloga mazināšanu, kas mums tiks pasniegta kā viņu nopelns, un asiņaino graudu biznesa apturēšanas procesu.

Ar šo rakstu es neaicinu zemniekus neatbalstīt protestus, tieši otrādāk, es to aicinu darīt, bet atcerēties to, ka jūs neesat noderīgie idioti, par kādiem jūs konkrētā situācijā uzskata organizatori, jo lauri par šo organizatoru izvirzītajām prasībām nekādā ziņā nebūs viņu nopelns, bet Eiropas zemnieku spiediena rezultātā panāktās izmaiņas. Tāpēc piedaloties pamatoti būtu izvirzīt arī papildu prasības par to, ko šie organizatori neatļaujas prasīt, - par to, lai tiktu panākta godīga konkurence un Eiropā būtu vienādi atbalsti (it īpaši platību maksājumi) visām valstīm.

Par Rietumu un Austrumu zemnieku un protestu atškirībām un to, kāpēc rietumnieku prasību izpilde ir neizbēgama. Pēdējā laikā daudz tiek runāts par zemnieku protestiem, kas notiek Eiropas sirdī, - Francijā, Vācijā tie ir izvērsušies vēl nepieredzētos apmēros, un izskatās ka tik drīz nerimsies, jo ir pārvarējuši laika slieksni, lai kļūtu par jaunu standartu cīņai pret valdību.

Sekojot modei, arī pārējie negrib atpalikt no vecās Eiropas un aktīvi sāk ņemt dalību, tomēr pastāv tendence, kas nosaka - jo tālāk uz austrumiem, jo prasības ir atšķirīgākas, kā rezultātā bildēs protesti līdzīgi, bet to prasības būtiski atšķirīgas. Vecās Eiropas dzimtu zemnieki faktiski cīnās par savām saknēm, - pret savas dzimtas aroda apdraudējumiem, savukārt, jo tālāk uz austrumiem, jo vairāk ir tādu, kas pie zemes tikuši citādā ceļā, kur mērķis zemes lietojumam bieži vien ir tikai bizness, kuram nav nekādas nostaļģijas vērtības un tāpēc, ja vien piedāvājums ir gana pievilcīgs, tas ir nopērkams kā prece vai pārdodams, ja bizness sāk pieklibot.

Protams, to nevar attiecināt uz vairumu Latvijas zemnieku, tomēr jāņem vērā, ka šo sacelšanos organizē augstākā kasta, kuras dzinējspēks ir viņu mērķiem noderīgie lielzemnieki. Jāņem vērā, ka arī Latvijas lielais zemnieks vairumā gadījumu ir pielīdzināms otrajai kategorijai - biznesmenim, kur vairumam visai loģiski arī ir pamatotas prasības, tomēr tas ir zemnieks, kas problēmas redz tuvredzīgi, jo cīnās par savu biznesu, no kura var šķirties, bet ne par dzimtu vai mājām, kas ir nedalāmi no viņa pienākumiem pret dzimtu.

Novērtē šo rakstu:

101
15

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi