Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

30.martā portālā Pietiek publicēts kāda Jevgenija Usova sacerēts raksts ar nosaukumu  „Nacionālās apvienības valdes loceklis izkrāpis gandrīz 1300 eiro nodokļu maksātāju naudas”. Nedaudz vēlāk portālā parādījās vēl viens raksts, nu jau Pietiek vārdā, kurā pārstāstīts iepriekš minētā raksta saturs. Tā kā abas šīs publikācijas satur melīgu informāciju par mani gan kā par cilvēku, gan Ogres novada  domes deputātu, esmu spiests vērsties pie portāla lasītājiem un visas Latvijas sabiedrības, lai kliedētu šos melus un izskaidrotu šo zemisko uzbrukumu patiesos motīvus. 

Deputāta darbu nepārtraucu

Pagājušā gada nogalē tiešām devos jau sen plānotā braucienā uz Dienvidameriku, par kuru jau laikus biju brīdinājis Ogres novada domes vadību. Atrodoties ārpus Latvijas es turpināju aktīvi iesaistīties pašvaldības darbā, izmantojot mūsdienu apstākļos pieejamās tehnoloģijas, tādējādi mans deputāta darbs nekļuva mazāk intensīvs kā iepriekš. Jāuzsver, ka pašvaldības deputāta nolikums neuzliek par pienākumu domes deputātam nepārtraukti atrasties savu pienākumu pildīšanas vietā – būtisks ir darba saturs, nevis forma. Tieši tāpēc, atrazdamies ārpus Latvijas, es rūpīgi izplānoju veidu kā godprātīgi un pilnā apjomā pildīt vēlētāju sev uzticētos pienākumus – sekot, lai viņu intereses tiktu ievērotas un nepieļautu atklātus pārkāpumus Ogres novada pašvaldības darbā. Ar šo uzdevumu es tiku galā, ko apliecina arī Ogres novada iedzīvotāju vairākkārt paustais viedoklis. Būdams ārpus Latvijas, es iesniedzu vairāk kā piecpadsmit deputāta pieprasījumus novada vadībai saistībā ar virkni aktuālu jautājumu – par to var pārliecināties ikviens, izlasot publikācijas portālā Ogrenet (www.ogrenet.lv „Ir cerības apturēt spēļu zāles ierīkošanu Ogres centrā” (12.oktobris), „Pagastu pārvalžu apvienošana ir kārtējais pārsteidzīgais lēmums” (18.oktobris), „Aicinu vēlreiz apsvērt „Baltās Cielavas” uzstādīšanas vietas plusus un mīnusus” (7.novembris) ). Turklāt šie nebūt nav vienīgie jautājumi, kurus aktualizēju, izmantojot deputāta pieprasījuma formu. Būtiski, ka tieši laika periodā, kad atrados ārpus Latvijas, Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs publiski žēlojās, ka deputāts Helmanis burtiski pārpludinot pašvaldību ar saviem pieprasījumiem un tādējādi traucējot normāli strādāt (!). Manuprāt, šis domes vadītāja izteikums vislabāk raksturo manu „vaļošanos Dienvidamerikas pludmalēs” kā to nodēvējis paskvilas autors Usovs.

Izmaksātā alga bija atbilstoša darbam

Attiecībā par man izmaksāto atalgojumu. Periodā, kuru pavadīju ārpus Latvijas pašvaldība man tiešām maksāja minimālo algu 302 eiro apmērā mēnesī (aptuveni 200 latu). Šie līdzekļi līdz pēdējam centam tika ieguldīti sakaru tehnoloģiskā nodrošināšanā, turklāt lielāko daļu no šīm izmaksām es sedzu no personiskiem līdzekļiem – telefona rēķins vien pārsniedza vairākus tūkstošus latu. Par veikto deputāta darbu es regulāri pa pastu sūtīju atskaites Ogres novada domei, kas tās akceptēja un pieņēma un uz kuru pamata man tika aprēķināts pieminētais minimālais atalgojums. Apgalvojums, ka es šādā veidā esmu „izkrāpis” Ogres novada nodokļu maksātāju naudu, tādējādi ir absolūts apmelojums, kas tīši sagroza faktu būtību un vērsts tikai un vienīgi uz publikācijas autoru sīko mērķu sasniegšanu. Piebildīšu, ka pārkāpumus man izmaksātā atalgojuma sakarā neatrada arī speciāli veiktais Ogres novada domes audits, kura laikā tika detalizēti pārbaudītas un izsvērtas manis pa pastu sūtītās darba atskaites. Ja kādam vēl ir šaubas par manis teiktā patiesumu, iesaku noklausīties arī internetā atrodamo Ogres novada domes komiteju sēdes audioierakstu, kurā dzirdama pilna atskaite par manis paveikto darbu, atrodoties ārpus Latvijas.

Usova meli pārkāpj jebkādas robežas

Uzskatu, ka ļoti sīki komentēt pārējos rakstā minētos apgalvojumus ir zem mana goda, jo nevēlos nolaisties līdz tik zemam līmenim kā to izdarījis Usovs. Vēlos vienīgi norādīt, ka šis „eksperts” absolūti neorientējas ne Ogres novada norisēs, ne sabiedriski politiskajā situācijā vispār. (Ja tomēr orientējas, tad tas tikai ir vēl viens apliecinājums publikācijas patiesajiem mērķiem.) Rakstot par manu „aizdomīgo” sasitību ar Meimanas pašvaldību Afganistānā, raksta autors ne ar vārdu nepiemin šīs sadarbības rezultātu – šovasar Ogres 1.vidusskola tiks pie jauna jumta seguma, kuru pilsētai dāvinās ASV inženiertehniskais karaspēks kā pateicību par manis veiktajām misijām šajā tālajā valstī. Attiecībā par „brāļošanos ar krievu amatpersonām”, Usovs galīgi sapinies, jo pilnajā vēstules tekstā, kas tika izsūtīta maniem draugiem un domubiedriem un kuru pilnā apjomā neuzdrošinājās publicēt pat pietiek.com, viņš vienā teikumā ielicis divus faktiski nesavienojamus apgalvojumus – ka man ir kāds mistiskas „saites” ar tikpat mistiskiem „krieviem”, lai gan es esot „Waffen SS” atbalstītājs (?!). Ņemot vērā šodienas realitātes, diezin vai „krievu amatpersonas” būtu gatavas „brāļoties” ar „fašistu” Helmani, pat ja pēdējais to gribētu. Visi šie apgalvojumi ir vīstīrākie izdomājumi un murgi. Jāpiebilst, ka minētajā pilnajā vēstules tekstā Usovs gājis vēl tālāk – viņš atklāti devis mājienus, ka man ir netradicionāla seksuālā orientācija un ka es pat varētu būt saistīts ar bērnu seksuālu izmantošanu. Ar šiem izteikumiem Usovs ir pārkāpis jebkādas pieļaujamās robežās un – esmu pārliecināts – par to viņam būs jāatbild.

Mērķis – ietekmēt konkrētu balsojumu un bremzēt NA deputātu aktivitāti

Šim melīgajam rakstam es saredzu vairākus mērķus. Pirmais – ietekmēt konkrētu balsojumu gaidāmajā komiteju sēdē. Es esmu viens no deputātiem, kurš aktīvi iestājas par iedzīvotāju vairākuma noraidīto ieceri pilsētas zaļajā zonā būvēt lielveikalu. Šo projektu jau gadiem ilgi caur domes gaiteņiem „bīda” uzņēmējs Gunārs Kārkliņš, kurš jau vairākkārt ir centies man dažādi kaitēt un graut manu reputāciju. Tā kā minētais kungs pats ir bijušais domes deputāts, viņa intereses guvušas noteiktu atbalstu arī pašreizējās novada vadības vidū. Esmu pārliecināts, ka tieši Kārkliņš ar klusu atsevisķu domes vadītāju atbalstu ir iniciators šādu apmelojumu radīšanai, jo, acīmredzot, uzbrūkot man, šīs ieceres autori cer mainīt arī manu pozīciju atbalstošo pārējo deputātu viedokli. Esmu pārliecināts, ka šādi mēģinājumi nespēs ietekmēr manu kolēģu pārliecību un šis izlolotais zemiskais mēģinājums kaunpilni izgāzīsies. (Starp citu, pietiek.com publicētā fotogrāfija, kurā es esmu redzams it kā neadekvātā stāvoklī, tapusi tieši kāda mana un Gunāra Kārklīņa kopīgi veikta ceļojuma laikā, šis apstāklis kliedē jebkādas šaubas par Usova „avotu”. Turklāt jānorāda, ka visi, kuri mani pazīst personīgi, nešaubīgi apliecinās, ka es nelietoju ne alkoholu, ne kādas citas apreibinošas vielas – ši fotogrāfija tolaimtapa kā draudzīga un komiska pozēšana „draugam”.) Otrais – maksimāli nodarīt kaitējumu man kā novada domes deputātam, cenšoties ierobežot manu darbību dažādu nelikumību atklāšanā. Pēdējā pusgada laikā, pateicoties manai un citu NA deputātu aktivitātei, uzsāktas vairākas pārbaudes un izmeklēšanas darbības par Ogres novada domē notiekošo – Iepirkumu uzraudzības birojs uzsācis soda procedūras piemērošanu un padziļinātu apstākļu izpēti par vairāk kā 40 Ogres domes veiktajiem iepirkumiem (sižets par ēdināšanas pakalpojumu „pirkšanu”  bija aplūkojams arī TV3 raidījumā „Nekā personīga”, www.TV3.lv/nekapersoniga),  KNAB speciālisti pārbauda vairāku domes amatpersonu atrašanos interešu konfliktā, esam līdzdarbojušies arī pret iedzīvotāju pausto gribu veiktās Mazozolu un Taurupes pagastu pārvalžu apvienošanas nepieļaušanā, esam atklājuši arī aizkulises vairāku domes amatpersonu un viņu radinieku „uzvarās” dažādos pašvaldības konkursos un vēl daudzos citos jautājumos. Trešais – pirms gaidāmām vēlēšanām graut visas NA prestižu. Acīmredzot, šobrīd NA ir sasniegusi tik lielu politisko briedumu un popularitāti sabiedrībā, ka tā kļuvusi par reālu draudu līdzšinējiem varas nesējiem. Tas tikai apliecina, ka mūsu darbs līdz šim ticis vērsts pareizā virzienā un tiks turpināts, neskatoties ne uz kādiem uzbrukumiem. Mēs paliksim pie savas pozīcijas gan konkrētos balsojumos, gan ikdiena darbā pašvaldībā, gan strādājot pie valsts attīstības kopumā. Zemiski paņēmieni lai paliek zemisku cilvēku arsenālā. Mēs turpināsim godīgi strādāt.

P.S. Saistībā ar Usova publikāciju esmu vērsies Valsts policijā ar prasību uzsākt kriminālprocesu par apmelošanu.

* Ogres novada domes deputāts, Nacionālās apvienības valdes loceklis

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Prognoze: pirmo koronavīrusa slimnieku Latvijā atklās līdz 18. marta 10.55

FotoZīmīga diena šodien: mēnesis, kopš sapratu, ka koronavīruss nav kaut kāda citāda gripa vai tālu zemju slimība, bet gan bīstama, lipīga un nāvīga sērga, kas apdraud arī Latviju. Notikums, kas lika man saprast stāvokļa nopietnību, bija priekš mēneša, 23. janvārī ieviestā Uhaņas blokāde: 11 miljonu iedzīvotāju pilsētas izolēšana. Saistībā ar apaļu mēnesi varētu dalīties trīs ierakstos par vīrusu. Šis ir pirmais.
Lasīt visu...

12

Pierādīšu, ka lūšu šāvējiem patiesībā vispār nav argumentu

FotoTātad, ko saka lūšu šāvēji. 1. Nemaisies, kur neko nesaproti (agresīva pozīcija, kas ne ar ko nav pamatota). 2. Mums viss jākontrolē, jo apēd stirnas (pirmšķietami apspriežams arguments). 3. Vilki nāk mājās un plosa mājdzīvniekus (klaja demagoģija, jo runa taču nav par vilkiem).
Lasīt visu...

21

Pārmetumi un rīcība

FotoIr diezgan dīvaini pēkšņi saprast, ka tie cilvēki, kuri Atmodas laikā bija kopā ar tautu, bija tautas sirdsapziņa, šobrīd ir nostājušies pret tautu. Toreiz viņi bija tikpat nabagi kā mēs, visi citi, šobrīd liela daļa no viņiem ir ļoti pārtikuši, pat miljonāri un aktīvi pauž Tautu pazemojošus un noniecinošus uzskatus.
Lasīt visu...

21

Valsts

FotoBieži dzirdu, ka valstij vajag, valstij ir jādara, valstij ir jārūpējas, valstij ir jāievieš, jāveicina, man valsts neko nav devusi, man šī valsts nav vajadzīga utt.
Lasīt visu...

21

Atraktīvās politikas hronika: 7.februāris

Foto7.februārī Latvijā eksplodēja kolosāli atraktīvs notikumus. Noteikti vispievilcīgākais notikums latviešu tautas laimīgi aizvadītajā debilitātes laikmetā kopš 2018.gada 6.oktobra. Kolosāli atraktīvo notikumu drīkst uzskatīt par vietējā mēroga “9/11”. Arī 7. februārī sabruka dvīņu torņi. Sabruka leksiskie dvīņu torņi “Nācijas tēvs”/”Nācijas tumsonis” un to vietā tajā pašā dienā nācās nekavējoties uzbūvēt jaunu leksisko torni “Nācijas debilais tēvs” (NDT).
Lasīt visu...

21

Klimata modeļu realitāte - vai ticēsim skolu nebeigušam skuķim?

FotoGlobālo klimata "cīņu" rezultāts diemžēl var izrādīties - konkrēti papildu nodokļi arī Latvijā. Līdz ar to jautājums nav tīri akadēmisks.
Lasīt visu...

10

Blēžu un zagļu valsts

FotoRaksts „Kā zvejas privātfirmu – nodokļu “optimizētāju” - uz nodokļu maksātāju rēķina glāba Latvijas valsts ierēdniecība” ir smuks piemērs, lai saprastu, ka valsts ir saaugusi ar blēžiem, jeb, ja nu ir saaugusi, tad pareizi ir teikt – Blēžu valsts.
Lasīt visu...

21

„Anquis in herba” jeb Čūska zālē

FotoLaikā, kad visa pasaule, vairums valstu gatavojas pasargāt savus iedzīvotājus no iespējamas koronavīrusa izplatīšanās, Latvijas publiskā telpa un ļaužu prāti ir nodarbināti ar daudz svarīgākām lietām – kādas latviešu sievietes nedienām Dienvidāfrikā un Dānijā. Viņa atrodas Dānijas cietumā un gaida izdošanu uz DĀR, kur (pēc mediju sniegtās informācijas) veikusi VAIRĀKUS noziegumus, no kuriem visskaļākais ir bērna nolaupīšana, ko starptautiski apzīmē ar vārdu “kidnapping”. Jau sen citus viņas noziegumus neviens nepiemin. Ne medijos pieminēto dokumentu viltošanu, ne “citus” likumpārkāpumus. Ir palicis tikai “nu kā var māte nozagt SAVU bērnu?!
Lasīt visu...

21

9.maija svinības Maskavā kā līdzeklis Kremļa noziegumu leģitimācijai

FotoIesākumā precizēšu, ka runa šeit būs ne tik daudz par konkrētiem vēsturiskiem notikumiem, cik gan par šo notikumu izmantošanu sagrozītā veidā no Krievijas varas puses ar mērķi sasniegt savus ārpolitiskos un iekšpolitiskos mērķus tuvākajā un tālākajā nākotnē.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vairāk jautājumu nekā atbilžu...

Interesanti, kurš tur bīda to Skultes LNG termināli. Ekonomikas ministra Nemiro draudziņš, kuru grib iestūķēt Latvenergo padomē kaut vai pa skursteni? Vai tomēr vecijaunā Vienotība? Vai NA?...

Foto

Leksiskās debilitātes praktiķi

Latvijā jau labu laiku ir tradīcija noskaidrot attiecīgā gada atraktīvākos (jocīgi piesaistošos) izteikumus. Ar to nodarbojas Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopa....

Foto

Kāpēc FKTK atvainojās Maijai Treijai

Šī gada 3. februārī Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) izplatīja paziņojumu, kurā teikts, ka FKTK atsauc savu 2019. gada. 29...

Foto

Ar atsevišķu tiesnešu atbalstu tiesu izpildītāji no iedzīvotājiem piedzen līdzekļus, kurus likums viņiem neliek maksāt

Parādījušies tiesu izpildītāji, kas atraduši jaunu, likumā neparedzētu veidu, kā no...

Foto

Lidostu un čemodānus es vairs neatceros, visi aicina mani par Rīgas mēru, bet es plānoju dibināt manis veidotu politisko partiju

Pirmkārt, es uzskatu, ka esošā politiskā...

Foto

Divu gadu laikā Veselības ministrija nav ieviesusi nevienu no Valsts kontroles ieteikumiem, lai ģimenes ārsti būtu pieejamāki

Divu gadu laikā, kopš klajā nāca Valsts kontroles revīzijas...

Foto

Aicinu sekmēt Valsts prezidenta Egila Levita aktīvāku iesaisti iekšpolitisku problēmu apzināšanā un risināšanā

Cienījamie laikabiedri! Aicinu sekmēt Valsts prezidenta Egila Levita aktīvāku iesaisti iekšpolitisku problēmu apzināšanā...

Foto

Divi jautājumi Kristīnes Misānes izdošanas sakarā: vai tikai atbildes nebūs biedējošas ikvienam pilsonim?

Latvijā visaugstākajā līmenī pacelts jautājums par mūsu pilsones Kristīnes Misānes izdošanu no Dānijas...

Foto

Es redzēju, mīļais, tu šodien biji aizrāvies ar valstsgribu...

Nupat pieķēru sevi pie pavisam stulbas atziņas - pat iepriekšējie divi kretīni Bērziņš un Vējonis man nelikās...

Foto

Vai Ārstu biedrība kļuvusi par Veselības ministrijas suni?

Pagājušajā nedēļā Veselības ministrijā notika Farmācijas jomas konsultatīvās padomes sēde. Sēde bija iestudēta kā viena aktiera teātris. Režisore...

Foto

Kauns skatīties, kā daļa latviešu politiķu un ierēdņu nodur acis, mentāli savelkas čokuriņā un slīd zem galda

Šonedēļ „Attīstībai/Par” pakļāvās “Saskaņas” un lašoristu* spiedienam un uz...

Foto

Var noprast, ka Annai Jutai Maskavā pavadītais laiks nav pagājis pa tukšo

„Spēcīgs” vēstījums no savā laikā Maskavā, īpašā speciālā rajonā (augsta ranga kompartijas funkcionāru dzīvesvietā)...

Foto

Iesniegums Bordānam: nevajag aiztikt Vidzemes, Latgales, Kurzemes un Zemgales robežas

Izlasījām, ka Varakļānu novada domei būs jānoskaidro savu iedzīvotāju viedoklis par palikšanu Vidzemē vai pievienošanos Latgalei....

Foto

“Nācijas tēvs” kā “nācijas tumsonis”

Nekas nemainās! Katra “nācijas tēva” (NT) publiskā uzstāšanās ir tumsonības apliecinājums. Izrādās, NT ir milzīgi robi izglītībā. Viņa zināšanas ir ļoti...

Foto

Skumji, ka pašreizējā bezoligarhu valdība tiek stutēta ar šī āksta un citu "kaimiņu" balsīm

Ir beidzot piepildījies Kaimiņa aktieriskais sapnis... viņš ir nokļuvis uz valsts lielākā...

Foto

Par “antisemītiskām cūkām” un poļu-čehu teritoriālo konfliktu

Savā nesenajā uzrunā Krievijas Aizsardzības ministrijas sanāksmē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies Otrā pasaules kara tēmai un, pieminēdams...

Foto

Lietuviešu uzņēmēji pret Latviju

Gribēju piemest savu pagali ažiotāžai ap VDD ēkas celtniecību bijušā velotreka vietā. Tad nu lūk, no vienas puses man izbrīnu raisa šiverīgu...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: janvāris

8.janvārī Rīgas lielākajos interneta medijos tika ievietota pēcpadomju gados tematiski klasiska un tāpēc emocionāli vienaldzīga informācija. Taču tai tomēr piemīt zināma atraktivitāte. Informācijā...

Foto

Kur Latvija?

Latvijai vairs nav nevienas no valsts pazīmēm, proti:...

Foto

Karaļa ēras beigas vai tomēr “Bauze uz pauzes”?

Otrdien Garkalnes novada iedzīvotājus sasniedza ziņa, ka Garkalnes Imperators ir atkāpies no amata, jo veselība vairs nav tā,...

Foto

Ornitologs Apinītis iestājas par skaidru dziesmu: nost ar šņabi un „cīgām”

Jūs jau būsiet pamanījuši, ka kādreizējais partijas „Latvijas ceļš” biedrs dakteris Pēteris Apinis, kurš tika...

Foto

Kas notiek ar Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadību?

Ņemot vērā, ka pēdējā laikā arvien plašāk izskan ziņas par KPV LV ministru brīnumiem, vēlos informēt par kādu citu...

Foto

Nepieciešama jauna pieeja tam, kā Latvijas galvaspilsētā tiek risināti iedzīvotājiem būtiski jautājumi

Teikas apkaimes iedzīvotāji ir pauduši skaidru un nepārprotamu vēlmi bijušā velotreka “Marss” vietā redzēt...

Foto

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 2. daļa. Vēl vakar sabiedrotie, bet šodien - nāvīgi ienaidnieki

Vācija nevarēja pabarot sevi. Valstij uzsākot Otro pasaules karu,...

Foto

No NT pūdernīcas. Padomiski formāli un iesaiste

Nevar būt nekādu šaubu! Mērķis ir skaidri redzams! NT (“nācijas tēvs”) vēlas latviešu inteliģenci uztaisīt par sapioseksuāļu inteliģenci. Atcerēsimies,...

Foto

“Jo lielāki meli, jo ātrāk tiem noticēs.” 1. daļa. Kā sākās karš, jeb Molotova - Ribentropa pakts trīs dienu hronikā

Autortiesības uz šo “spārnoto” frāzi kļūdaini...

Foto

Ja mums nebūs jaunas ēkas par pārdesmit miljoniem eiro, kura stiprinās mūsu kapacitāti, mēs arī turpmāk nevarēsim notvert nevienu spiegu

Atbilstoši 2017. gadā pieņemtam valdības lēmumam...

Foto

Lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā

Nacionālā apvienība (NA) iesniegusi likuma grozījumus, lai priekšvēlēšanu reklāmas būtu tikai valsts valodā. JKP atbalsta. A/Par neatbalsta. Vienotība un KPV vēl domā....

Foto

Mihoelss, ebreju antifašistu komiteja un “ārstu-indētāju” lieta

Pērnā gada nogalē Vladimirs Putins bija kārtējo reizi pievērsies vēsturei, necenzēti nolamājot pirmskara Polijas vēstnieku Vācijā par it kā...

Foto

Paveiktais veselības nozarē Artura Krišjāņa Kariņa valdības pirmajā gadā

Atbilstoši valdības deklarācijai: 1. Pieejamība. Ārstniecības personu darba samaksas pieaugums 2020. gadā. Panākts, ka 2020.gadā veselības nozares darbinieku...