Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

30.martā portālā Pietiek publicēts kāda Jevgenija Usova sacerēts raksts ar nosaukumu  „Nacionālās apvienības valdes loceklis izkrāpis gandrīz 1300 eiro nodokļu maksātāju naudas”. Nedaudz vēlāk portālā parādījās vēl viens raksts, nu jau Pietiek vārdā, kurā pārstāstīts iepriekš minētā raksta saturs. Tā kā abas šīs publikācijas satur melīgu informāciju par mani gan kā par cilvēku, gan Ogres novada  domes deputātu, esmu spiests vērsties pie portāla lasītājiem un visas Latvijas sabiedrības, lai kliedētu šos melus un izskaidrotu šo zemisko uzbrukumu patiesos motīvus. 

Deputāta darbu nepārtraucu

Pagājušā gada nogalē tiešām devos jau sen plānotā braucienā uz Dienvidameriku, par kuru jau laikus biju brīdinājis Ogres novada domes vadību. Atrodoties ārpus Latvijas es turpināju aktīvi iesaistīties pašvaldības darbā, izmantojot mūsdienu apstākļos pieejamās tehnoloģijas, tādējādi mans deputāta darbs nekļuva mazāk intensīvs kā iepriekš. Jāuzsver, ka pašvaldības deputāta nolikums neuzliek par pienākumu domes deputātam nepārtraukti atrasties savu pienākumu pildīšanas vietā – būtisks ir darba saturs, nevis forma. Tieši tāpēc, atrazdamies ārpus Latvijas, es rūpīgi izplānoju veidu kā godprātīgi un pilnā apjomā pildīt vēlētāju sev uzticētos pienākumus – sekot, lai viņu intereses tiktu ievērotas un nepieļautu atklātus pārkāpumus Ogres novada pašvaldības darbā. Ar šo uzdevumu es tiku galā, ko apliecina arī Ogres novada iedzīvotāju vairākkārt paustais viedoklis. Būdams ārpus Latvijas, es iesniedzu vairāk kā piecpadsmit deputāta pieprasījumus novada vadībai saistībā ar virkni aktuālu jautājumu – par to var pārliecināties ikviens, izlasot publikācijas portālā Ogrenet (www.ogrenet.lv „Ir cerības apturēt spēļu zāles ierīkošanu Ogres centrā” (12.oktobris), „Pagastu pārvalžu apvienošana ir kārtējais pārsteidzīgais lēmums” (18.oktobris), „Aicinu vēlreiz apsvērt „Baltās Cielavas” uzstādīšanas vietas plusus un mīnusus” (7.novembris) ). Turklāt šie nebūt nav vienīgie jautājumi, kurus aktualizēju, izmantojot deputāta pieprasījuma formu. Būtiski, ka tieši laika periodā, kad atrados ārpus Latvijas, Ogres novada domes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs publiski žēlojās, ka deputāts Helmanis burtiski pārpludinot pašvaldību ar saviem pieprasījumiem un tādējādi traucējot normāli strādāt (!). Manuprāt, šis domes vadītāja izteikums vislabāk raksturo manu „vaļošanos Dienvidamerikas pludmalēs” kā to nodēvējis paskvilas autors Usovs.

Izmaksātā alga bija atbilstoša darbam

Attiecībā par man izmaksāto atalgojumu. Periodā, kuru pavadīju ārpus Latvijas pašvaldība man tiešām maksāja minimālo algu 302 eiro apmērā mēnesī (aptuveni 200 latu). Šie līdzekļi līdz pēdējam centam tika ieguldīti sakaru tehnoloģiskā nodrošināšanā, turklāt lielāko daļu no šīm izmaksām es sedzu no personiskiem līdzekļiem – telefona rēķins vien pārsniedza vairākus tūkstošus latu. Par veikto deputāta darbu es regulāri pa pastu sūtīju atskaites Ogres novada domei, kas tās akceptēja un pieņēma un uz kuru pamata man tika aprēķināts pieminētais minimālais atalgojums. Apgalvojums, ka es šādā veidā esmu „izkrāpis” Ogres novada nodokļu maksātāju naudu, tādējādi ir absolūts apmelojums, kas tīši sagroza faktu būtību un vērsts tikai un vienīgi uz publikācijas autoru sīko mērķu sasniegšanu. Piebildīšu, ka pārkāpumus man izmaksātā atalgojuma sakarā neatrada arī speciāli veiktais Ogres novada domes audits, kura laikā tika detalizēti pārbaudītas un izsvērtas manis pa pastu sūtītās darba atskaites. Ja kādam vēl ir šaubas par manis teiktā patiesumu, iesaku noklausīties arī internetā atrodamo Ogres novada domes komiteju sēdes audioierakstu, kurā dzirdama pilna atskaite par manis paveikto darbu, atrodoties ārpus Latvijas.

Usova meli pārkāpj jebkādas robežas

Uzskatu, ka ļoti sīki komentēt pārējos rakstā minētos apgalvojumus ir zem mana goda, jo nevēlos nolaisties līdz tik zemam līmenim kā to izdarījis Usovs. Vēlos vienīgi norādīt, ka šis „eksperts” absolūti neorientējas ne Ogres novada norisēs, ne sabiedriski politiskajā situācijā vispār. (Ja tomēr orientējas, tad tas tikai ir vēl viens apliecinājums publikācijas patiesajiem mērķiem.) Rakstot par manu „aizdomīgo” sasitību ar Meimanas pašvaldību Afganistānā, raksta autors ne ar vārdu nepiemin šīs sadarbības rezultātu – šovasar Ogres 1.vidusskola tiks pie jauna jumta seguma, kuru pilsētai dāvinās ASV inženiertehniskais karaspēks kā pateicību par manis veiktajām misijām šajā tālajā valstī. Attiecībā par „brāļošanos ar krievu amatpersonām”, Usovs galīgi sapinies, jo pilnajā vēstules tekstā, kas tika izsūtīta maniem draugiem un domubiedriem un kuru pilnā apjomā neuzdrošinājās publicēt pat pietiek.com, viņš vienā teikumā ielicis divus faktiski nesavienojamus apgalvojumus – ka man ir kāds mistiskas „saites” ar tikpat mistiskiem „krieviem”, lai gan es esot „Waffen SS” atbalstītājs (?!). Ņemot vērā šodienas realitātes, diezin vai „krievu amatpersonas” būtu gatavas „brāļoties” ar „fašistu” Helmani, pat ja pēdējais to gribētu. Visi šie apgalvojumi ir vīstīrākie izdomājumi un murgi. Jāpiebilst, ka minētajā pilnajā vēstules tekstā Usovs gājis vēl tālāk – viņš atklāti devis mājienus, ka man ir netradicionāla seksuālā orientācija un ka es pat varētu būt saistīts ar bērnu seksuālu izmantošanu. Ar šiem izteikumiem Usovs ir pārkāpis jebkādas pieļaujamās robežās un – esmu pārliecināts – par to viņam būs jāatbild.

Mērķis – ietekmēt konkrētu balsojumu un bremzēt NA deputātu aktivitāti

Šim melīgajam rakstam es saredzu vairākus mērķus. Pirmais – ietekmēt konkrētu balsojumu gaidāmajā komiteju sēdē. Es esmu viens no deputātiem, kurš aktīvi iestājas par iedzīvotāju vairākuma noraidīto ieceri pilsētas zaļajā zonā būvēt lielveikalu. Šo projektu jau gadiem ilgi caur domes gaiteņiem „bīda” uzņēmējs Gunārs Kārkliņš, kurš jau vairākkārt ir centies man dažādi kaitēt un graut manu reputāciju. Tā kā minētais kungs pats ir bijušais domes deputāts, viņa intereses guvušas noteiktu atbalstu arī pašreizējās novada vadības vidū. Esmu pārliecināts, ka tieši Kārkliņš ar klusu atsevisķu domes vadītāju atbalstu ir iniciators šādu apmelojumu radīšanai, jo, acīmredzot, uzbrūkot man, šīs ieceres autori cer mainīt arī manu pozīciju atbalstošo pārējo deputātu viedokli. Esmu pārliecināts, ka šādi mēģinājumi nespēs ietekmēr manu kolēģu pārliecību un šis izlolotais zemiskais mēģinājums kaunpilni izgāzīsies. (Starp citu, pietiek.com publicētā fotogrāfija, kurā es esmu redzams it kā neadekvātā stāvoklī, tapusi tieši kāda mana un Gunāra Kārklīņa kopīgi veikta ceļojuma laikā, šis apstāklis kliedē jebkādas šaubas par Usova „avotu”. Turklāt jānorāda, ka visi, kuri mani pazīst personīgi, nešaubīgi apliecinās, ka es nelietoju ne alkoholu, ne kādas citas apreibinošas vielas – ši fotogrāfija tolaimtapa kā draudzīga un komiska pozēšana „draugam”.) Otrais – maksimāli nodarīt kaitējumu man kā novada domes deputātam, cenšoties ierobežot manu darbību dažādu nelikumību atklāšanā. Pēdējā pusgada laikā, pateicoties manai un citu NA deputātu aktivitātei, uzsāktas vairākas pārbaudes un izmeklēšanas darbības par Ogres novada domē notiekošo – Iepirkumu uzraudzības birojs uzsācis soda procedūras piemērošanu un padziļinātu apstākļu izpēti par vairāk kā 40 Ogres domes veiktajiem iepirkumiem (sižets par ēdināšanas pakalpojumu „pirkšanu”  bija aplūkojams arī TV3 raidījumā „Nekā personīga”, www.TV3.lv/nekapersoniga),  KNAB speciālisti pārbauda vairāku domes amatpersonu atrašanos interešu konfliktā, esam līdzdarbojušies arī pret iedzīvotāju pausto gribu veiktās Mazozolu un Taurupes pagastu pārvalžu apvienošanas nepieļaušanā, esam atklājuši arī aizkulises vairāku domes amatpersonu un viņu radinieku „uzvarās” dažādos pašvaldības konkursos un vēl daudzos citos jautājumos. Trešais – pirms gaidāmām vēlēšanām graut visas NA prestižu. Acīmredzot, šobrīd NA ir sasniegusi tik lielu politisko briedumu un popularitāti sabiedrībā, ka tā kļuvusi par reālu draudu līdzšinējiem varas nesējiem. Tas tikai apliecina, ka mūsu darbs līdz šim ticis vērsts pareizā virzienā un tiks turpināts, neskatoties ne uz kādiem uzbrukumiem. Mēs paliksim pie savas pozīcijas gan konkrētos balsojumos, gan ikdiena darbā pašvaldībā, gan strādājot pie valsts attīstības kopumā. Zemiski paņēmieni lai paliek zemisku cilvēku arsenālā. Mēs turpināsim godīgi strādāt.

P.S. Saistībā ar Usova publikāciju esmu vērsies Valsts policijā ar prasību uzsākt kriminālprocesu par apmelošanu.

* Ogres novada domes deputāts, Nacionālās apvienības valdes loceklis

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Akadēmiskā sabiedrība premjeram: atbalstot tiesiskās reformas, aicinām neiejaukties Latvijas Universitātē

FotoLatvijas augstākās izglītības un zinātnes institūcijas, atbalstot Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita izvirzīto stratēģisko mērķi – Latvijas augstskolu starptautiskās konkurētspējas stiprināšanu, nodrošinot Latvijas studentiem iespēju studēt augstākā līmenī pašu mājās, pievienojas viedoklim, ka ir nepieciešams izveidot jaunu sistēmu un likumu par augstskolu darbību. 
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 4. Atsacīšanās no cilvēka

FotoAtsacīšanās no cilvēka un postcilvēka rašanās nav vienas dienas projekts, kā parasti saucam jaunas parādības bez vēsturiskajām saknēm. Vienas dienas projekti rodas bez akumulācijas – attiecīgā jaunā fenomena elementu pakāpeniskas uzkrāšanās, savākšanās. 
Lasīt visu...

6

Vispirms kvēls komunists vai VDK aģents, pēc tam aktīvs tautfrontietis un Saeimas deputāts

FotoŠādu cilvēku Latvijā ir daudz, tikai par viņu okupācijas laika pagātni tiek klusēts. Aizliegts arī rakstīt par viņu okupācijas laika "varoņdarbiem". Ne internetā, ne masu medijos nav iespējams atrast neko par viņu līdzdalību cilvēku vajāšanās. Un ne jau tāpēc, ka viņi tajās nepiedalījās. Viņi piedalījās - tikai visu kategoriski noliedz, un masu mediji paklausīgi klusē.
Lasīt visu...

21

Ģimenes medicīna laukos – papildspēkus gaidot, izdegusi un vientuļa

FotoPēdējā gada laikā arvien biežāk publiskā telpā dzirdam runas par akūtu mediķu trūkumu - te Stradiņos nav māsu, kuras varētu dot ķīmijterapiju, te Daugavpilī aptrūkušies anesteziologi, un apstājusies plānveida palīdzība, joprojām nesarūk rindas valsts apmaksātiem izmeklējumiem un speciālistu konsultācijām, un problēmu virkne šķiet nebeidzama.
Lasīt visu...

21

"Saskaņas" Nils nervozi pīpē Briselē: vara Rīgas domē slīd ārā no rokām

FotoRīgas mēra vēlēšanas ir izziņotas 19.augustā, un ir zināms, ka uz mēra amatu kandidē Oļegs Burovs no “Gods kalpot Rīgai” un “Latvijas attīstībai” frakcijas priekšsēdētājs Viesturs Zeps. Nedēļas beigās pēkšņi sarosījās vairāki Rīgas domē strādājošie politiķi.
Lasīt visu...

21

Cik ilgi līdz valsts apvērsumam Krievijā?

FotoPēdējās nedēļās masu medijus un sociālos tīklus pārpludina sirdi plosoši kadri no Maskavas, kuros redzams, kā maskās tērpti, bruņoti vīri ar stekiem sit un brutāli aiztur vienkāršus, miermīlīgus iedzīvotājus, kuri devušies uz kādu no publiskajām demonstrācijām.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Apspriežamie jautājumi

Biju nedaudz pārsteigts, kad saņēmu Saeimas ielūgumu piedalīties Baltijas ceļa gadadienai veltītā sarīkojumā. Patlaban celtniecības sezona rit pilnā sparā. Jābūt nopietnam iemeslam, lai ceļotu...

Foto

Preventīvais uzbrukums

Pēc tam, kad tapa zināms par Sergeja Skripaļa un viņa meitas noindēšanas mēģinājumiem, Amerikas Savienotās Valstis aizliedza ASV uzņēmumiem pārdot Krievijai jebkuras tehnoloģijas, kuras...

Foto

Sociālā revolūcija, visatļautības eskalācija un tās rezonanse

Kriminālā kapitālisma noziegumu brīvībā sods nedraud ne par ekonomiskajiem noziegumiem, ne par humanitātes noziegumiem.* Nesodamība stimulē visatļautību. Tas ir...

Foto

Muļķība

Jānis Miezītis grāmatā «Būt latvietim» jautā, vai muļķis var būt labs cilvēks, un pats atbild – nē. Muļķis neatšķir labu no slikta, derīgu no kaitīga,...

Foto

Ja mediji ir ceturtā vara, vai tiem nebūtu jāuzņemas arī vismaz ceturtā daļa atbildības?

Visi mēs esam dzirdējuši, cik ārkārtīgi nozīmīgu lomu demokrātiskā sabiedrībā ieņem mediji....

Foto

Valdības vasaras darbi

Parasti vasara ir atvaļinājumu laiks, kad visi atpūšas un priecājas par dzīvi. Atšķirībā no citiem gadiem šovasar politiķiem nesanāk īsti izbaudīt atvaļinājumu. Papildus...

Foto

„Izcilais LTV vadītājs” Belte septiņus mēnešus pēc atlaišanas nav bijis vajadzīgs nevienam darba devējam

Kad pagājušā gada beigās no amata tikai atlaists Latvijas Televīzijas vadītājs Ivars...

Foto

Vai patiesības sargsuns Eglītis no TV3 ir melnā PR stipendiāts?

Var jau būt, ka mūsu dienās kāds ir vēl tik naivs, ka tiešām tic – atsevišķi...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 3. Multikulturālisma un komunisma neiespējamība

Multikulturālismam un komunismam ir kopīgs liktenis – praktiskā neiespējamība. Ne multikulturālisms, ne komunisms nekad netiks praktiski realizēts. Abas koncepcijas...

Foto

Nākamgad aizliegs Zāļu tirgu?

Mīļie brāļi un māsas iekš Trimpus – šis mums var izrādīties nebūt ne tik retorisks jautājums. Paši zināt, kā tas ir: ēstgriba...

Foto

Manipulācijas

Emocijas ir loģikas ienaidnieks, emocijas liedz domāt loģiski un izdarīt saprātīgus secinājumus. Manipulācijas citam pret citu, vienai sabiedrības daļai ar citu sabiedrības daļu, viena uzņēmuma...

Foto

Pūļa gudrība, sabiedriskie mediji un valsts attīstība

2004. gada grāmatā “The Wisdom of Crowds” Džeimss Suroveckis (James Surowiecki) min virkni dažādu piemēru, kas rāda, ka sabiedrība kopumā...

Foto

Klusums Rīgas domē

Pēdējo nedēļu laikā maz dzirdams par iespējamām ārkārtas vēlēšanām Rīgas domē vai arī jauna mēra ievēlēšanu. Iespējams, Rīgas domē ievēlēto partiju deputāti ir devušies...

Foto

Vai Krišjānis Valdemārs un Krišjānis Barons latviešiem kā nācijai paredzēja 200 gadus?

To viņi rakstīja pirms 160 gadiem - 1859. gadā. Ņemot vērā šodienas valdības attieksmi...

Foto

Kas patiesībā notiek Latvijas Radio

Sabiedriskā medija žurnālistiem savā jomā jābūt vislabāk atalgotajiem valstī. Tas ir sapnis un mērķis, kuru jācenšas sasniegt un par kuru nekādu...