Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2013.gada 27.novembrī es vērsos ar iesniegumu Zemessardzes štābā, lūdzot izsniegt man ar Zemessardzes komandiera 15.06.2010. pavēli Nr.266 „Par dienesta izmeklēšanu” izveidotās dienesta izmeklēšanas komisijas sagatavotā 19.06.2010. dienesta izmeklēšanas Atzinuma ar pievienotajiem pielikumiem kopiju.

Ar 2013.gada 9.decembra Zemessardzes štāba priekšnieka vēstuli Nr. 03-10-1739 man tika norādīts, ka ar Atzinumu varu iepazīties Zemessardzes štābā.

2013.gada 16.decembrī ierados Zemessardzes štābā, lai saņemtu Atzinuma kopijas. Taču Zemessardzes 3.Zemessardzes novada juriste Inese Žuka, kas mutiski norādīja, ka ir pilnvarota rīkoties Zemessardzes komandiera vārdā, atteica man izsniegt Atzinuma kopijas.

Viņa norādīja, ka varu lasīt Atzinumu un mēģināt atcerēties izlasīto, bet kopijas neizsniegšot, tāpat viņa arī neļāva man veikt Atzinuma fotografēšanu ar manu mobilo telefonu.

Es norādīju, ka Atzinums nav ierobežotas pieejamības informācija un Atzinuma secinājumu 4.un 5.punktā ir izvērtēta mana atbildība. Līdz ar to man ir tiesības saņemt minētā Atzinuma kopiju.

Atzinums nav ierobežotas pieejamības informācija, jo saskaņā ar Informācijas atklātības likuma 4.pantu Atzinums nav klasificēts kā ierobežotas pieejamības informācija, līdz ar to tā ir vispārpieejamā informācija.

Uz Atzinuma nav nekādas atzīmes, ka tā būtu ierobežotas pieejamības informācija, jo šāds statuss Atzinumam nebija noteikts arī 2010.gada 19.jūnijā, kad Atzinums tika sagatavots.

Saskaņā ar Informācijas atklātības likuma 5.panta ceturto daļu informācijas autors vai iestādes vadītājs ierobežotas pieejamības statusu informācijai nosaka uz laiku, kas nav ilgāks par vienu gadu.

Informācijas autors vai iestādes vadītājs var lemt par jauna termiņa noteikšanu, kā arī par šā statusa atcelšanu pirms noteiktā termiņa izbeigšanās. Ja beidzies termiņš, uz kādu informācijai noteikts ierobežotas pieejamības statuss, vai ja ierobežotas pieejamības statuss ir atcelts pirms likumā noteiktā termiņa, šāda informācija kļūst par vispārpieejamu informāciju.

Tāpat Informācijas atklātības likuma 11.2panta otrā daļa nosaka, ka, izsniedzot pieprasīto informāciju, iestāde pēc iespējas ievēro pieprasītāja norādīto informācijas saņemšanas veidu. Līdz ar to Zemessardzes štābam man bija jāizsniedz 2010.gada 19.jūnija Atzinuma kopija.

Iepriekšminēto norādīju rakstiski un iesniedzu to kā iesniegumu 2013.gada 16.decembrī, adresējot Zemessardzes komandierim.

Kā atbildi saņēmu Zemessardzes štāba priekšnieka pulkveža Imanta Ziediņa 2013.gada 19.decembra vēstuli Nr.03-10-1818, kuru bija sagatavojusi Zemessardzes štāba juriste – kapteine Ilze Tilgase un kur tika norādīts tas pats, ko man mutiski pateica Zemessardzes 3.Zemessardzes novada juriste Inese Žuka, proti, vari iepazīties ar Atzinumu klātienē, lasot un atceroties, ko esi izlasījis, bet kopijas saņemt vai nofotografēt atzinumu mēs tev neļausim. Jāpiebilst, ka Atzinums ir uz vairākām lapām ar pielikumiem. Turklāt vēstulē norādīts, ka Atzinums esot iestādes iekšējās lietošanas informācija.

Saskaņā ar Informācijas atklātības likuma 6.panta pirmo daļu par iestādes iekšējās lietošanas informāciju uzskatāma informācija, kas iestādei nepieciešama, sagatavojoties lietu kārtošanai.

Tādejādi no loģikas atziņām neizriet un man nav saprotams, kā Atzinums (19.06.2010. dienesta izmeklēšanas atzinums) Zemessardzes štābam ir nepieciešams sagatavoties lietu kārtošanai un kādai lietu kārtošanai Zemessardzes štābs ar Atzinumu gatavojas jau vairāk nekā trīs ar pusi gadus.

Iepriekšminētais liecina par Zemessardzes 3.Zemessardzes novada juristes Ineses Žukas un Zemessardzes štāba juristes Ilzes Tilgases nekompetenci tiesību zinātnē.

Tāpat pieļauju, ka Atzinums man netika izsniegts, jo tajā parādās pašreizējā Zemessardzes komandiera (tobrīd Zemessardzes štāba priekšnieka) Leonīda Kalniņa kompetencē esošo jautājumu izvērtējums un konstatētie pārkāpumi. Uz ko es arī tieši norādīju 2010.gadā.

Par šo situāciju esmu informējis Nacionālo bruņoto spēku komandieri un Aizsardzības ministriju, lūdzot atzīt par prettiesisku šādu Zemessardzes štāba faktisko rīcību un uzlikt par pienākumu Zemessardzes komandierim nekavējoties izsniegt manu prasīto informāciju.

Tāpat esmu lūdzis uzlikt par pienākumu Zemessardzes komandierim rakstveidā man atvainoties par prettiesisku faktisko rīcību, neizsniedzot manis pieprasīto informāciju.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Akadēmiskā sabiedrība premjeram: atbalstot tiesiskās reformas, aicinām neiejaukties Latvijas Universitātē

FotoLatvijas augstākās izglītības un zinātnes institūcijas, atbalstot Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita izvirzīto stratēģisko mērķi – Latvijas augstskolu starptautiskās konkurētspējas stiprināšanu, nodrošinot Latvijas studentiem iespēju studēt augstākā līmenī pašu mājās, pievienojas viedoklim, ka ir nepieciešams izveidot jaunu sistēmu un likumu par augstskolu darbību. 
Lasīt visu...

21

Cilvēciskuma līkloči. 4. Atsacīšanās no cilvēka

FotoAtsacīšanās no cilvēka un postcilvēka rašanās nav vienas dienas projekts, kā parasti saucam jaunas parādības bez vēsturiskajām saknēm. Vienas dienas projekti rodas bez akumulācijas – attiecīgā jaunā fenomena elementu pakāpeniskas uzkrāšanās, savākšanās. 
Lasīt visu...

6

Vispirms kvēls komunists vai VDK aģents, pēc tam aktīvs tautfrontietis un Saeimas deputāts

FotoŠādu cilvēku Latvijā ir daudz, tikai par viņu okupācijas laika pagātni tiek klusēts. Aizliegts arī rakstīt par viņu okupācijas laika "varoņdarbiem". Ne internetā, ne masu medijos nav iespējams atrast neko par viņu līdzdalību cilvēku vajāšanās. Un ne jau tāpēc, ka viņi tajās nepiedalījās. Viņi piedalījās - tikai visu kategoriski noliedz, un masu mediji paklausīgi klusē.
Lasīt visu...

21

Ģimenes medicīna laukos – papildspēkus gaidot, izdegusi un vientuļa

FotoPēdējā gada laikā arvien biežāk publiskā telpā dzirdam runas par akūtu mediķu trūkumu - te Stradiņos nav māsu, kuras varētu dot ķīmijterapiju, te Daugavpilī aptrūkušies anesteziologi, un apstājusies plānveida palīdzība, joprojām nesarūk rindas valsts apmaksātiem izmeklējumiem un speciālistu konsultācijām, un problēmu virkne šķiet nebeidzama.
Lasīt visu...

21

"Saskaņas" Nils nervozi pīpē Briselē: vara Rīgas domē slīd ārā no rokām

FotoRīgas mēra vēlēšanas ir izziņotas 19.augustā, un ir zināms, ka uz mēra amatu kandidē Oļegs Burovs no “Gods kalpot Rīgai” un “Latvijas attīstībai” frakcijas priekšsēdētājs Viesturs Zeps. Nedēļas beigās pēkšņi sarosījās vairāki Rīgas domē strādājošie politiķi.
Lasīt visu...

21

Cik ilgi līdz valsts apvērsumam Krievijā?

FotoPēdējās nedēļās masu medijus un sociālos tīklus pārpludina sirdi plosoši kadri no Maskavas, kuros redzams, kā maskās tērpti, bruņoti vīri ar stekiem sit un brutāli aiztur vienkāršus, miermīlīgus iedzīvotājus, kuri devušies uz kādu no publiskajām demonstrācijām.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Apspriežamie jautājumi

Biju nedaudz pārsteigts, kad saņēmu Saeimas ielūgumu piedalīties Baltijas ceļa gadadienai veltītā sarīkojumā. Patlaban celtniecības sezona rit pilnā sparā. Jābūt nopietnam iemeslam, lai ceļotu...

Foto

Preventīvais uzbrukums

Pēc tam, kad tapa zināms par Sergeja Skripaļa un viņa meitas noindēšanas mēģinājumiem, Amerikas Savienotās Valstis aizliedza ASV uzņēmumiem pārdot Krievijai jebkuras tehnoloģijas, kuras...

Foto

Sociālā revolūcija, visatļautības eskalācija un tās rezonanse

Kriminālā kapitālisma noziegumu brīvībā sods nedraud ne par ekonomiskajiem noziegumiem, ne par humanitātes noziegumiem.* Nesodamība stimulē visatļautību. Tas ir...

Foto

Muļķība

Jānis Miezītis grāmatā «Būt latvietim» jautā, vai muļķis var būt labs cilvēks, un pats atbild – nē. Muļķis neatšķir labu no slikta, derīgu no kaitīga,...

Foto

Ja mediji ir ceturtā vara, vai tiem nebūtu jāuzņemas arī vismaz ceturtā daļa atbildības?

Visi mēs esam dzirdējuši, cik ārkārtīgi nozīmīgu lomu demokrātiskā sabiedrībā ieņem mediji....

Foto

Valdības vasaras darbi

Parasti vasara ir atvaļinājumu laiks, kad visi atpūšas un priecājas par dzīvi. Atšķirībā no citiem gadiem šovasar politiķiem nesanāk īsti izbaudīt atvaļinājumu. Papildus...

Foto

„Izcilais LTV vadītājs” Belte septiņus mēnešus pēc atlaišanas nav bijis vajadzīgs nevienam darba devējam

Kad pagājušā gada beigās no amata tikai atlaists Latvijas Televīzijas vadītājs Ivars...

Foto

Vai patiesības sargsuns Eglītis no TV3 ir melnā PR stipendiāts?

Var jau būt, ka mūsu dienās kāds ir vēl tik naivs, ka tiešām tic – atsevišķi...

Foto

Cilvēciskuma līkloči. 3. Multikulturālisma un komunisma neiespējamība

Multikulturālismam un komunismam ir kopīgs liktenis – praktiskā neiespējamība. Ne multikulturālisms, ne komunisms nekad netiks praktiski realizēts. Abas koncepcijas...

Foto

Nākamgad aizliegs Zāļu tirgu?

Mīļie brāļi un māsas iekš Trimpus – šis mums var izrādīties nebūt ne tik retorisks jautājums. Paši zināt, kā tas ir: ēstgriba...

Foto

Manipulācijas

Emocijas ir loģikas ienaidnieks, emocijas liedz domāt loģiski un izdarīt saprātīgus secinājumus. Manipulācijas citam pret citu, vienai sabiedrības daļai ar citu sabiedrības daļu, viena uzņēmuma...

Foto

Pūļa gudrība, sabiedriskie mediji un valsts attīstība

2004. gada grāmatā “The Wisdom of Crowds” Džeimss Suroveckis (James Surowiecki) min virkni dažādu piemēru, kas rāda, ka sabiedrība kopumā...

Foto

Klusums Rīgas domē

Pēdējo nedēļu laikā maz dzirdams par iespējamām ārkārtas vēlēšanām Rīgas domē vai arī jauna mēra ievēlēšanu. Iespējams, Rīgas domē ievēlēto partiju deputāti ir devušies...

Foto

Vai Krišjānis Valdemārs un Krišjānis Barons latviešiem kā nācijai paredzēja 200 gadus?

To viņi rakstīja pirms 160 gadiem - 1859. gadā. Ņemot vērā šodienas valdības attieksmi...

Foto

Kas patiesībā notiek Latvijas Radio

Sabiedriskā medija žurnālistiem savā jomā jābūt vislabāk atalgotajiem valstī. Tas ir sapnis un mērķis, kuru jācenšas sasniegt un par kuru nekādu...