Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Izdzirdot Evikas Siliņas paziņojumu, ka valdības sastāvu izšķiršot partiju attieksme pret “zaļo kursu”, sapratu, ka režisoram Hermanim ir pilnīga taisnība par to, ka mums tiek rādīts teātris. Turklāt gana draņķīgs, ar prognozējamu scenāriju, bez pavērsieniem un pārsteigumiem.

Ir pilnīgi skaidrs, ka Siliņas kundze ir tikai izpildītāja tam, ko priekšā uzrakstījuši scenāristi viņas partijas aizkulisēs. Tieši ar to arī skaidrojami viņas pretrunīgie izteikumi. Un scenārijs ir ļoti vienkāršs: paturēt varu, samaksājot nodevas “progresīvajiem zemniekiem” – iesaistot viņus valdībā. Te nav nekādu ideju vai principu – ir tikai vēss aprēķins un varaskāre.

Orvela romānā “1984” notiek nemitīga visu avotu un mediju pārlabošana, lai tie atbilstu mirkļa situācijai. Arī Latvijā “Okeānija nekad nav karojusi ar Eirāziju!”, mēs redzam, kā tā sauktie sabiedriskie mediji, mainoties “Jaunās vienotības” varas vajadzībām, Lemberga kunga virzienā izsaka aiz vien pieklusinātākus epitetus. Redzam arī to, ka progresists Briškens, šķiet, pārcēlies uz dzīvi tā sauktajos sabiedriskajos medijos un ik dienas tiek reklamēts kā galvenais valdības veidošanas eksperts.

Jaunā Rīgas teātra režisors Hermanis savā diskusijā ar Rēderu precīzi norādīja, ka LSM uzskatāmi nevis par sabiedriskiem medijiem, bet gan par varas kliķi apkalpojošu propagandas kantori. Tam varu absolūti piekrist.

LSM jau sen rāda deformētu un politiski angažētu ziņu salikumu, kuram ir tikai attāla saistība un nejaušas sakritības ar realitāti. Par to esmu bieži izteicies, un kārtējo apliecinājumu guvu Ogres Valsts ģimnāzijas jaunās ēkas atklāšanā. Fakts, ka Latvijā kāda skola tiek nevis slēgta, bet uzcelta, jau vien ir svarīga ziņa, bet šajā gadījumā ir runa par mūsdienīgāko un labāk aprīkoto skolu visā Baltijā. Protams, ka LSM šādiem “sīkumiem” nepievēršas. Daudz svarīgāk tiem ir veidot reportāžas par seksuālo minoritāšu labsajūtu.

Nepatīkami ir redzēt, ka propagandas ziņā, šķiet, jau drīz mūsu LSM sasniegs krievijas līmeni, protams, ar mazliet citiem ideoloģiskajiem uzstādījumiem.

Hermanim ir arī pilnīga taisnība par to, ka, ja mēs radikāli nemainīsim varas veidošanas principus, valsts amatpersonu atbildību, neizvirzīsim skaidrus nacionālajās interesēs un valstiskuma idejā balstītus mērķus, Latvija kā valsts neglābjami nonāks “brīvajā kritienā”, no kura varam arī vairs neatgūties.

“Jaunā vienotība” ir pandēmija, kas Latvijas cilvēkus ir mocījusi jau vairāk nekā desmit gadu. Es nezinu, kas ir tās potes, kuras spētu izbeigt daļas Latvijas pilsoņu mazohistisko vēlmi balsot par šo politisko biznesmeņu grupu. Arī jaunveidojamā valdība, kurā tiks iesaistīta partija, kuru saviem vēlētājiem JV solīja atstāt opozīcijā, ir solījumu nepildīšanas paraugs. Nezinu, kuram – “zaļajam” vai “zilajam” kursam tas atbilst…

Es ļoti ceru, ka mums visiem kopā izdosies lietas mainīt tā, lai E.Siliņas uznāciens būtu pēdējais cēliens šajā traģikomēdijā, kuru mums cenšas uzdot par politisko procesu!

Novērtē šo rakstu:

301
28

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību

FotoĻembasts ap tā saucamajiem bijušā premjera Kariņa lidojumiem vēl tālu no atrisinājuma, lai gan nu jau nepārprotami ir redzama un saprotama šo notikumu gaita, būtība un galveno aktieru lomu sadalījums. Izrādes režisori ir no valdošās partijas, kas pēdējā pusgada laikā centās atrisināt otrā plāna samezglojumu – proti, kurš būs šajā skandālā malējais. Un, lai gan par tādu tagad ir sazīmēts bijušais Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis un vēl pāris ierēdņu, nav šaubu, ka, pateicoties ierosinātajam kriminālprocesam, viņam blakus nostāsies arī “Jaunās vienotības” politiķi.
Lasīt visu...

21

Vēstule Rinkēvičam par Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju: ceram uz atklātu un laicīgu komunikāciju par nākotnē pieņemtiem lēmumiem, kuri ietekmēs latviešu valodas mācīšanu un mācīšanos visā pasaulē

FotoEiropas Latviešu apvienība ir iepazinusies ar lēmuma projektu “24-TA-1725 Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju.”
Lasīt visu...

21

Latviešu valodas aģentūras iekļaušana Čakšas aģentūru reorganizācijas plānā ir principiāli noraidāma

FotoLatvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķes, Izglītības biedrības padomes locekles Dr. habil. philol. Inas Druvietes atzinums par rīkojuma projektu “Par Valsts izglītības satura centra, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un Latviešu valodas aģentūras reorganizāciju”.
Lasīt visu...

21

PRET Latviešu valodas aģentūras likvidēšanu

FotoValoda ir veids, kurā tauta var paust savas dvēseles bagātību, pasaules izpratni un justies kā mājās savā zemē. Latviešu valoda ir bijusi nacionālās kustības pamatvērtība cauri gadsimtiem un ir viena no konstitucionālajām vērtībām, kas raksturo Latvijas valsts pastāvēšanas jēgu un mērķi.
Lasīt visu...

21

Kremlis nepamet cerību izmantot “tautiešus”: tiek plānots ar "tautiešu karti" virtuāli apvienot "krievu pasauli"

FotoŠā gada maijā kļuva zināms, ka Krievija veido “tautiešu elektronisko karti”, lai tādējādi censtos padarīt Krievijas “ārvalstīs dzīvojošo tautiešu” statusu par puslīdz juridisku kategoriju. Kara studiju institūta (Institute for the Study of War) vērtējumā šādas aktivitātes mērķis ir attaisnot Krievijas turpmāku agresiju, to uzdodot par ārvalstīs dzīvojošo tautiešu tiesību aizstāvības centieniem.
Lasīt visu...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi